"2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 9/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2017 жылғы 27 қарашадағы № 19/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 желтоқсанда № 4404 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106-бабының 1-тармағына, 109-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 9/1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 12 қаңтарда № 4020 болып тіркелді, аудандық "Парыз" газетінде 2017 жылғы 20 қаңтарда, аудандық "Новатор" газетінде 2017 жылғы 20 қаңтарда жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісіне 1, 2, 3 қосымшаларға сай бекітілсін, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 2 689 982,9 мың теңге, соның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 335 705 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 908,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 345 369,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 709 054,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттау – 4 302,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 920 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 617,1 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -23 374,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 23 374,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 807 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 617,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 184,1 мың теңге.";
8-тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы ағымдағы трансферттер 38 906,4 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдердің жалақыларына қосымша төлемге;
2) негізгі қызметкердің оқуда болған кезінде орнын ауыстырған мұғалімдердің жалақыларына қосымша төлемге;

О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 9/1 "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2017 года № 19/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 декабря 2017 года № 4404
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 9/1 "О районном бюджете на 2017 – 2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4020 12 января 2017 года, опубликовано 20 января 2017 года в районной газете "Парыз", 20 января 2017 года в районной газете "Новатор") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 689 982,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 335 705 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 908,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 345 369,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2 709 054,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 302,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 920 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 617,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23 374,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 374,0 тысяч тенге;
поступление займов – 6 807 тысяч тенге;
погашение займов – 2 617,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 184,1 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Утвердить в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты в сумме 38 906,4 тысяч тенге:
1) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;

3) "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
4) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республика бюджетінен бюджеттік кредиттер.";
9-тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы ағымдағы трансферттер 77 178,1 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалға алу (аренда) бойынша шығындардың орнын толтыруға субсидиялар үшін;
2) жұмылдыру орталықтарында оқытуға енгізе отыра мамандықтың еңбек нарығында талап етілу бойынша кадр жұмысшыларын қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;
3) энзоотикалық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге.
көрсетілген шешімнің 1, 4, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

3) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
4) бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер
социальной поддержки специалистов.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 77 178,1 тысяч тенге:
1) на субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
2) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
3) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней.";
приложения 1, 4, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

20431,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20431,0
02
Қорғаныс
6515,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6515,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5416,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
561,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
538,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4893,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4893,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4893,0
04
Білім беру
1948593,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
28967,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
28967,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4903,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4903,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1885559,0
003
Жалпы білім беру
1583650,0
006
Балаларға қосымша білім беру
62686,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
170,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
155468,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11257,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2978,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8477,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
27983,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7459,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

20431,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
20431,0
02
Оборона
6515,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6515,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5416,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
561,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
538,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4893,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4893,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4893,0
04
Образование
1948593,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
28967,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
28967,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4903,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
4903,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1885559,0
003
Общеобразовательное обучение
1583650,0
006
Дополнительное образование для детей
62686,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
170,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
155468,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11257,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2978,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8477,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
27983,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7459,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций