О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 20/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2018 года № 4478.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 214 053,8 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 298 205 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 903,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 906 445,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 229 230,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 143,9 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 215 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 071,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 19 320,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 320,5 тысяч тенге:
поступление займов – 7 215 тысяч тенге;
погашение займов – 3 071,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 176,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 07.12.2018 № 31/1 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленного областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленного областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке;
акциза на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 20/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 қаңтарда № 4478 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 214 053,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 298 205 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 903,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 906 445,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 229 230,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 143,9 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 215 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 071,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 19 320,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 320,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 215 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 071,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 176,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 07.12.2018 № 31/1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен құрылды деп белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.

3. Установить, что доходы районного бюджета на 2018 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие доходы от государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет
поступлений от продажи основного капитала.
5. Утвердить поступление бюджетной субвенции, переданной из областного бюджета в бюджет района в сумме – 2 361 493 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджетные программы сельских округов на 2018 – 2020 годы, согласно приложениям 4, 5, 6.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 7.
8. Утвердить в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты в сумме 137 622 тысяч тенге, согласно приложению 8:
1) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3) на выплату государственной адресной социальной помощи;
4) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центре занятости населения;
5) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшения качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 года, утвержденным Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016 - 2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы";
6) на развитие рынка труда;
7) бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
9. Утвердить в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 343 501,3 тысяч тенге, согласно приложению 8:
1) на текущий ремонт автодорог районного значения КТНА-350 "Подъезд к городу Сергеевка";
2) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
3) на приобретение угля;
4) на обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети Интернет;
5) на приобретение и доставку учебников;
6) на фонд оплаты труда;
7) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
8) на проведение противоэпизоотических мероприятий;

3. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрылады деп белгіленсін:
мемлекеттік меншікте тұрған мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік меншіктен өзге де кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін.
5. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген бюджеттік субвенция түсімі – 2 361 493 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
7. 7 қосымшаға сәйкес 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында қысқартылуға жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізімі бекітілсін.
8. 8 қосымшаға сәйкес 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мақсатты ағымдағы трансферттер және бюджеттік несиелер 137 622 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдердің жалақыларына қосымша төлемге;
2) негізгі қызметкердің оқуда болған кезінде орнын ауыстырған мұғалімдердің жалақыларына қосымша төлемге;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттер енгізуге;
5) "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016-2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
6) еңбек нарығын дамытуға;
7) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республика бюджетінен бюджеттік кредиттер.
9. 8-қосымшаға сәйкес 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер, нысаналы трансферттер 343 501,3 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) "Сергеевка қаласына кіреберіс жер" КТНА-350 аудандық маңызы бар автожолын ағымдағы жөндеуге;
2) жұмылдыру орталықтарында оқытуға енгізе отыра мамандықтың еңбек нарығында талап етілу бойынша кадр жұмысшыларын қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;
3) көмір алуға;
4) білім беру ұйымдарына жоғары жылдамдықтағы Интернетке кіруді қамтамасыз етуге;
5) оқулықтар алу және жеткізуге;
6) еңбек төлемі қорына;
7) энзоотиялық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
8) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;

9) на ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов;
10) на строительство жилых домов в городе Сергеевке;
11) на разработку проектно-сметной документации на строительство канализационных сетей и очистных сооружений в городе Сергеевке.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 07.12.2018 № 31/1№ 31/1 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Обеспечить в 2018 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.

9) қалалар мен ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеуге;
10) Сергеевка қаласындағы тұрғын үйлердің құрылысына;
11) Сергеевка қаласындағы кәріз желілер және тазартқыш ғимараттар құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 07.12.2018 № 31/1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2018 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 5 900 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2018 жылы бюджет саласындағы қызметкерлерге еңбекақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.

12. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
13. Действие пункта 12 настоящего решения распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.

12. Азаматтық қызметкер болып келетін және ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандардың лауазымдық ақылары мен тарифтік ставкалары қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің лауазымдық ақысы мен ставкалармен салыстырғанда жиырма бес пайыз белгіленсін.
13. Осы шешімнің 12 бөлімінің әрекет етуі ветеринария саласында қызметін жүзеге асыратын ветеринарлық пункттердің ветеринар мамандарына таратылады.

14. Установить, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные изъятия, передаваемые из бюджета города Сергеевки в районный бюджет на 2018 год в сумме 23 471 тысяч тенге.
15. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 3 071,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 07.12.2018 № 31/1 (вводится в действие с 01.01.2018).

14. Аудандық бюджетте 2018 жылға арналған Сергеевка қаласының бюджетінен аудандық бюджетке берілетін 23 471 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар қарастырылғаны бекітілсін.
15. 2018 жылға жергілікті атқарушы органның қарыз лимиті 3 072 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 07.12.2018 № 31/1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

25188,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
928,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
805,0
015
Капитальные расходы государственного органа
870,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16444,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
16204,0
003
Капитальные расходы государственного органа
240,0
02
Оборона
8906,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8906,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6424,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1590,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
892,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
359,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
359,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
359,0
04
Образование
2063176,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
28164,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
28164,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5479,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
5479,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2000833,0
003
Общеобразовательное обучение
1684662,7
006
Дополнительное образование для детей
61204,0
023
Методическая работа
9108,3
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
163885,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11896,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
4174,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9637,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

25188,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
928,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
805,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
870,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16444,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16204,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
240,0
02
Қорғаныс
8906,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8906,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6424,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1590,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
892,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
359,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
359,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
359,0
04
Білім беру
2063176,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
28164,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
28164,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5479,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
5479,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2000833,0
003
Жалпы білім беру
1684662,7
006
Балаларға қосымша білім беру
61204,0
023
Әдістемелік жұмыс
9108,3
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
163885,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11896,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
4174,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9637,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

2) Затраты:
2705699,0
01
Государственные услуги общего характера
236420,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
14147,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
14147,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
79993,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района
(города областного значения)
79993,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения,поселка, села,сельского округа
100594,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
100594,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26574,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24606,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1000,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
968,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15112,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
15112,0
02
Оборона
7349,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7349,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5724,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
733,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
892,0
04
Образование
1913651,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
28164,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
28164,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения,поселка, села, сельского округа
5479,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
5479,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1851025,0
003
Общеобразовательное обучение
1566530,0
006
Дополнительное образование для детей
61339,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

2) Шығындар:
2705699,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
236420,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
14147,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14147,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
79993,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
79993,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
100594,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
100594,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26574,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24606,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1000,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
968,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15112,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15112,0
02
Қорғаныс
7349,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7349,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5724,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
733,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
892,0
04
Білім беру
1913651,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
28164,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
28164,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5479,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
5479,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1851025,0
003
Жалпы білім беру
1566530,0
006
Балаларға қосымша білім беру
61339,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

182,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
160543,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11896,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2497,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9637,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9384,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7217,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21800,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
28983,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
28983,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
133750,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131489,0
002
Программа занятости
16107,0
005
Государственная адресная социальная помощь
13610,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10780,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
813,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43181,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
5601,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25091,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
736,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
15570,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2261,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2261,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15800,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15800,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3500,0
025
Освещение улиц в населенных пунктах

182,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
160543,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11896,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2497,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9637,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9384,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7217,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
21800,0
465
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
28983,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
28983,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
133750,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131489,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
16107,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13610,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
10780,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
813,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43181,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын
қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі
2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске
асыру
5601,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25091,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
736,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
15570,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
2261,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2261,0
07
Тұрғын-коммуналдық шаруашылық
15800,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15800,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3500,0
025
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности 123.005.000
Освещение улиц в населенных пунктах 123.008.000
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах 123.013. 000
Капитальные расходы государственного органа 123.022. 000
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развитие регионов до 2020 года 123.040.
000
Всего сумма тысяч тенге
1
Афанасьевский

123.005.000 Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
123.008.000 Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
123.013. 000 Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
123.022. 000 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
123.040. 000 Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Барлық сомма мың теңге
1
Афанасьев

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение №8
к решению маслихата района Шал акына от 22 декабря 2017 года №20/1
Трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих органов государственного управления на 2018 год
Сноска. Приложение 8 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 07.12.2018 № 31/1 (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего:

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Шал ақын ауданы маслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №20/1 шешіміне 8 қосымша
2018 жылға арналған мемлекеттік басқармалардың жоғары тұрған органдарынан берілетін трансферттер және бюджеттік несиелер
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 07.12.2018 № 31/1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Барлығы: