2018-2020 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай ауданы мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 133-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 17 қаңтарда № 4048 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 223 865 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 389 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 749 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 теңге;
трансферттердің түсімдері – 192 727 мың теңге;
2) шығындар – 223 865 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 06.04.2018 № 152-VI; 29.10.2018 № 182-VI; 14.12.2018 № 197-VI; 26.12.2018 № 201-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Жанбай ауылдық округінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90 124 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 440 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 151 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 84 533 мың теңге;
2) шығындар – 90 124 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 теңге.

Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2018-2020 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2017 года № 133-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 17 января 2018 года № 4048.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 223 865 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 389 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 749 тысяч тенге;
поступления от продажиосновного капитала 12 тенге;
поступления трансфертов – 192 727 тысяч тенге;
2) затраты – 223 865 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 06.04.2018 № 152-VI; от 29.10.2018 № 182-VI; от 14.12.2018 № 197-VI; от 26.12.2018 № 201-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 90 124 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 440 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 151 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов – 84 533 тысяч тенге;
2) затраты – 90 124 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.

5. 2018 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 141 994 мың теңге, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 24 667 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 46 608 мың теңге ;
Қамысқала ауылдық округі 36 062 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 34 657 мың теңге.
6. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда 2018 жылға жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
6-1. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 554 мың теңге сомасында нұсқаушы – әдіскер штат бірліктерін ұстау шығындарына аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдык-техникалык жарақтандыруға – 217 639 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппараттарын ағымдағы ұстау және материалдык -техникалык жарақтандыруға – 38 068 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 8 191 мың теңге;
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге – 695 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 10 428 мың теңге,
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 9 960 мың теңге,
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 2 700 мың теңге;

5. Объем субвенции передаваемые из районного бюджета бюджетам сельским округам на 2018 год в размере 141 994 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 24 667 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 46 608 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 36 062 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 34 657 тысяч тенге.
6. Установить на 2018 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6-1. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 1 554 тысяч тенге на содержание штатных единиц инструктора-методиста.
217 639 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение организаций образования;
65 068 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов акима сельского округа;
8 191 тысяч тенге - на текущее содержание организаций культуры;
695 тысяч тенге – на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
10 428 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов;
9 960 тысяч тенге – на освещению улиц населенных пунктов;
2 700 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;

өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға – 6 040 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 06.04.2018 № 152-VI шешімімен; өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 29.10.2018 № 182-VI; 14.12.2018 № 197-VI; 26.12.2018 № 201-VI шешімдерімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).

6 040 тысяч тенге – на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическогоразвития регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от от 06.04.2018 № 152-VI ; с изменениями, внесенными решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 29.10.2018 № 182-VI; от 14.12.2018 № 197-VI; от 26.12.2018 № 201-VI (вводится в действие с 01.01.2018).

7. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Рахметов) жүктелсін.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
ХІХ сессиясының төрағасы
А. Жанадилов
Аудандық мәслихаттың хатшысы Н. Мұханбеталиев
Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 133-VI шешіміне 1-қосымша

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развития предпринимательства, аграри и экологии. (А. Рахметов).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель внеочередной ХІХ
сессии районного маслихата
А. Жанадилов
Секретарь районного маслихата Н. Муханбеталиев
Приложение 1 к решению сессии районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 133–VI