Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 23 сәуірдегі № 17/215-IV "Оңтүстік Қазақстан облысының (Оңтүстік Қазақстан облысының қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 27 маусымдағы № 13/149-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 20 шілдеде № 4165 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 29/315-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облыстық мәслихатының 28.08.2018 № 29/315-VI (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 12-2) тармақшасына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 23 сәуірдегі № 17/215-IV "Оңтүстік Қазақстан облысының (Оңтүстік Қазақстан облысының қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру қағидасын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010-нөмірмен тіркелген, 2009 жылғы 19 мамырда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген "Оңтүстік Қазақстан облысының (Оңтүстік Қазақстан облысының қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағын беру қағидасында 6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. "Оңтүстік Қазақстан облысының Құрметті азаматы" атағы жыл сайын жиырма бес адамға дейін берілуі мүмкін. Егер көрсетілген атақ ағымдағы жылы берілмеген жағдайда, онда ол келесі жылға көшірілуі мүмкін.
Сонымен қатар, облыс әкімінің ұсынысымен "Оңтүстік Қазақстан облысының (Оңтүстік Қазақстан облысының қаласының, ауданының) Құрметті азаматы" атағы мерейтой күндері қарсаңында берілуі мүмкін.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Қ. Әбдіхалық
Облыстық мәслихат хатшысы Қ. Балабиев

О внесении изменения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 23 апреля 2009 года № 17/215-IV "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Южно-Казахстанской области (города, района Южно-Казахстанской области)"
Решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 июня 2017 года № 13/149-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 20 июля 2017 года № 4165. Утратило силу решением Туркестанского областного маслихата от 28 августа 2018 года № 29/315-VI
Сноска. Утратило силу решением Туркестанского областного маслихата от 28.08.2018 № 29/315-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 23 апреля 2009 года № 17/215-IV "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Южно-Казахстанской области (города, района Южно-Казахстанской области)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2010, опубликовано 18 мая 2009 года в газете "Южный Казахстан") следующее изменение:
в Правилах присвоения звания "Почетный гражданин Южно-Казахстанской области (города, района Южно-Казахстанской области)", утвержденных указанным решением, пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Ежегодно звания "Почетный гражданин Южно-Казахстанской области" могут быть удостоены не более двадцати пяти человек. В случае, если присвоение указанного звания не производилось в текущем году, оно может быть перенесено на следующий год.
Также присвоении звания "Почетный гражданин Южно-Казахстанской области (города, района Южно-Казахстанской области") может быть приурочено к юбилейным датам по представлению акима области.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихаа К. Абдихалык
Секретарь областного маслихата К. Балабиев