Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/91-6с "2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2017 жылғы 13 шiлдедегi № 18/165-6с шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 13 шiлдеде № 4145 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 27 маусымдағы № 13/143-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VI "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4132 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/91-6с "2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3929 тіркелген, 2017 жылғы 6 қаңтарда "Шымкент келбеті" газетінде және 2017 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
кірістер – 116 135 987 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –49 678 303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 363 207 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 719 258 мың теңге;
трансферттер түсімі – 65 375 219 мың теңге;
2) шығындар – 122 044 378 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 716 896 мың теңге,оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 919 843 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 202 947 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 988 453 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 217 638 мың теңге
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 1 206 091 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -5 636 834 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 5 636 834 мың теңге.";
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:

О внесении изменений в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2016 года № 11/91-6с "О бюджете города Шымкент на 2017-2019 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 13 июля 2017 года № 18/165-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 13 июля 2017 года № 4145. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 июня 2017 года № 13/143-VI "О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4132 городской маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2016 года №11/91-6с "О бюджете города Шымкент на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3929, опубликовано 6 января 2017 года в газете "Панорама Шымкента" и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2017 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2017-2019 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 116 135 987 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 49 678 303 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 363 207 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 719 258 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 65 375 219 тысяч тенге;
2) затраты – 122 044 378 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 716 896 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 919 843 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 202 947 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -988 453 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 217 638 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 206 091 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -5 636 834 тысяч тенге:
6) финансирование дефицита бюджета – 5 636 834 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:

тұрғын үйлерді сейсмикалық күшейтуге – 671 113 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 2 149 344 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 922 434 мың теңге;
жылу жүйелерінің ағымдағы жөндеу жұмыстарына - 1 024 152 мың теңге;
егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын әзірлеуге – 277 613 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға – 918 939 мың теңге;
жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 448 164 мың теңге;
мектептерді робототехника кабинетімен жарақтандыруға – 111 055 мың теңге.";
4 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 781 433 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 7 564 964 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 124 805 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 682 945 мың теңге;
қаланы абаттандыруды дамытуға – 1 077 621 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 1 304 409 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 3 807 117 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 468 761 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 770 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 7 735 421 мың теңге.";

сейсмоусиление жилых домов – 671 113 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог – 2 149 344 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильных дорог – 922 434 тысяч тенге;
текущий ремонт тепловых сетей – 1 024 152 тысяч тенге;
разработка проектов детальной планировки – 277 613 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд – 918 939 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров – 448 164 тысяч тенге;
оснащение школ кабинетами робототехники - 111 055 тысяч тенге .";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 1 781 433 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 7 564 964 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры –124 805 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 682 945 тысяч тенге;
развитие благоустройства города – 1 077 621 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 1 304 409 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 3 807 117 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 468 761 тысяч тенге;
развитие объектов спорта – 770 000 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 7 735 421 тысяч тенге.";

100 355
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
155 423
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
609 700
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
119 304
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
697 661
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
697 661
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
148 771
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 019
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 934
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
34 765
054
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14 731
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
481 441
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
36 211 474
1
Тұрғын үй шаруашылығы
21 100 919
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
17 198 482
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 616 178
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 582 304
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 933
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 933
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
246 079
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 222
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39 923
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
13 934
006
Азаматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
155 000
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
3 638 425
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
124 068
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 704
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

100 355
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
155 423
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
609 700
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
119 304
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
697 661
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
697 661
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
148 771
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 019
021
Капитальные расходы государственного органа
10 934
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
34 765
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
14 731
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
481 441
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
36 211 474
1
Жилищное хозяйство
21 100 919
467
Отдел строительства района (города областного значения)
17 198 482
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 616 178
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 582 304
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
17 933
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
17 933
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
246 079
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
37 222
003
Капитальные расходы государственного органа
39 923
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
13 934
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
155 000
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
3 638 425
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
124 068
003
Капитальные расходы государственного органа
4 704
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества