Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/91-6с "2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджетi туралы" шешiмiне өзгерiстер енгiзу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2017 жылғы 27 қазандағы № 21/182-6с шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 27 қазанда № 4244 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 23 қазандағы № 15/186-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VI "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4241 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/91-6с "2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3929 тіркелген, 2017 жылғы 6 қаңтарда "Шымкент келбеті" газетінде және 2017 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 118 648 079 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 52 484 942 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 450 617 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 511 217 мың теңге;
трансферттер түсімі – 64 201 303 мың теңге;
2) шығындар – 125 781 463 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 716 896 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 919 843 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 202 947 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 86 554 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 217 638 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 131 084 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -7 936 834 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7 936 834 мың теңге.";
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:

О внесении изменений в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2016 года № 11/91-6с "О бюджете города Шымкент на 2017-2019 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 27 октября 2017 года № 21/182-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 27 октября 2017 года № 4244. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 23 октября 2017 года № 15/186-VI "О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4241 городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 22 декабря 2016 года № 11/91-6с "О бюджете города Шымкент на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3929, опубликовано 6 января 2017 года в газете "Панорама Шымкента" и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2017 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 118 648 079 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 52 484 942 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 450 617 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 511 217 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 64 201 303 тысяч тенге;
2) затраты – 125 781 463 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 716 896 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 919 843 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 202 947 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 86 554 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 217 638 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 131 084 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -7 936 834 тысяч тенге:
6) финансирование дефицита бюджета – 7 936 834 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:

тұрғын үйлерді сейсмикалық күшейтуге – 671 113 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 2 212 242 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 943 020 мың теңге;
жылу жүйелерінің ағымдағы жөндеу жұмыстарына - 1 024 152 мың теңге;
егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын әзірлеуге – 261 694 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға – 918 939 мың теңге;
жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 448 164 мың теңге;
мектептерді робототехника кабинетімен жарақтандыруға – 111 055 мың теңге.";
4 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 2 084 514 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 7 541 336 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 538 337 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 159 117 мың теңге;
қаланы абаттандыруды дамытуға – 1 077 621 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 1 304 409 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 2 929 083 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 468 761 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 1 174 530 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 5 798 287 мың теңге.";
5 тармақта:
"2 773 345" деген сандар "5 073 345" деген сандармен ауыстырылсын;
6 тармақта:
"200 000" деген сандар "100 000" деген сандармен ауыстырылсын;

сейсмоусиление жилых домов – 671 113 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог – 2 212 242 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильных дорог – 943 020 тысяч тенге;
текущий ремонт тепловых сетей – 1 024 152 тысяч тенге;
разработка проектов детальной планировки – 261 694 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд – 918 939 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров – 448 164 тысяч тенге;
оснащение школ кабинетами робототехники - 111 055 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 2 084 514 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 7 541 336 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры –538 337 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 159 117 тысяч тенге;
развитие благоустройства города – 1 077 621 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 1 304 409 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 2 929 083 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 468 761 тысяч тенге;
развитие объектов спорта – 1 174 530 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 5 798 287 тысяч тенге.";
в пункте 5:
цифры "2 773 345" заменить цифрами "5 073 345";
в пункте 6:
цифры "200 000" заменить цифрами "100 000";