2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 21/1 шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 4336 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 11 желтоқсандағы 2017 жылғы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 17 590 326 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 125 519 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 791 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 52 455 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 383 561 мың теңге;
2) шығындар – 17 772 844 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -32 164 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 6 067 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 231 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 150 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 150 354 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 067 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 231 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 182 518 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 29.11.2018 № 36/2 шешiмiмен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2018 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері бекітілсін.
3. 2018 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 11 787 430 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 9 550 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2018 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 20 декабря 2017 года № 21/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 26 декабря 2017 года № 4336
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 590 326 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 125 519 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 791 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 52 455 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 383 561 тысяч тенге;
2) затраты – 17 772 844 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 32 164 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 6 067 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 231 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -150 354 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 150 354 тысяч тенге:
поступление займов – 6 067 тысяч тенге;
погашение займов – 38 231 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 182 518 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 29.11.2018 № 36/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога 50 процентов.
3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2018 год в сумме 11 787 430 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2018 год в сумме 9 550 тысяч тенге.
5. Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2018 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц согласно приложению 4.

6. 2018 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің бөлінуі 699 036 мың теңге соммасында 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін, оның ішінде:
Бадам ауыл округі 96 351 мың теңге;
Бөген ауыл округі 44 163 мың теңге;
Бөржар ауыл округі 81 188 мың теңге;
Жеңіс ауыл округі 46 864 мың теңге;
Қарақұм ауыл округі 66 376 мың теңге;
Қараспан ауыл округі 67 207 мың теңге;
Қажымұқан ауыл округі 141 762 мың теңге;
Төрткөл ауыл округі 90 523 мың теңге;
Шұбар ауыл округі 34 770 мың теңге;
Шұбарсу ауыл округі 29 832 мың теңге.
7. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен аудандық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
9. "Ордабасы аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;

6. Предусмотреть распределение на 2018 год размеры субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов согласно приложению 5, в общей сумме 699 036 тысяч тенге, в том числе:
Бадамский сельский округ 96 351 тысяч тенге;
Бугуньский сельский округ 44 163 тысяч тенге;
Буржарский сельский округ 81 188 тысяч тенге;
Жениский сельский округ 46 864 тысяч тенге;
Каракумский сельский округ 66 376 тысяч тенге;
Караспанский сельский округ 67 207 тысяч тенге;
Кажымуханский сельский округ 141 762 тысяч тенге;
Торткульский сельский округ 90 523 тысяч тенге;
Шубасркий сельский округ 34 770 тысяч тенге;
Шубарсуский сельский округ 29 832 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 6.
8. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в районных условиях.
9. Государственному учреждению "Аппарат Ордабасинского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;

2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Ордабасы ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных и правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Ордабасинского района;

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Ордабасы аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Т.Ибрагимов
Аудандық мәслихат хатшысы Б.Садвахасов
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
20 желтоқсандағы № 21/1
шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 29.11.2018 № 36/2 шешiмiмен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
1
2
3

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Ордабасинского районного маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата Т. Ибрагимов
Секретарь районного маслихата Б. Садвахасов
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 20 декабря
2017 года № 21/1
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 29.11.2018 № 36/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

1 986 991
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
653 747
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
653 747
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 258
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
296 592
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
33 588
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 386
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
308 923
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыздандыру
622 718
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
341 687
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
334 494
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
334 494
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7 193
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
7 193
2
Әлеуметтік көмек
239 714
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
239 714
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
20 390
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 366
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 565
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
47 117
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 387
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
48 645
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
7 521
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
50 038
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 685
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
41 317
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41 317
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 986 991
9
Прочие услуги в области образования
653 747
464
Отдел образования района (города областного значения)
653 747
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 258
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
296 592
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
33 588
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 386
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
308 923
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
622 718
1
Социальное обеспечение
341 687
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
334 494
005
Государственная адресная социальная помощь
334 494
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 193
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
7 193
2
Социальная помощь
239 714
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
239 714
002
Программа занятости
20 390
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 366
006
Оказание жилищной помощи
5 565
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
47 117
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 387
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
48 645
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
7 521
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
50 038
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 685
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
41 317
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41 317
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения