Аягөз аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 мамырдағы № 25/176-V "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2017 жылғы 31 тамыздағы № 14/107-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 20 қыркүйекте № 5216 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 4 қыркүйектегі № 52/440-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 04.09.2020 № 52/440-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО –ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" Аягөз аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 мамырдағы № 25/176-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3381 нөмерімен тіркелген, "Аягөз жаңалықтары" газетінің 5 шілде 2014 жыл № 55 жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
1 тармақта:
мынадай мазмұндағы 1) тармақшамен толықтырылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;";
1) тармақша 1-1) тармақша болып есептелсін;
8) тармақша алып тасталсын;
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Аягозского районного маслихата от 28 мая 2014 года № 25/176-V "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31 августа 2017 года № 14/107-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 20 сентября 2017 года № 5216. Утратило силу решением Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 4 сентября 2020 года № 52/440-VI
Сноска. Утратило силу решением Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 04.09.2020 № 52/440-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлений в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аягозского районного маслихата от 28 мая 2014 года № 25/176-V "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3381, опубликовано в газете "Аягөз жаңалықтары" от 5 июля 2014 года за № 55) следующие изменения и дополнение:
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
в пункте 1:
дополнить подпунктом 1) следующего содержания:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;";
подпункт 1) считать подпунктом 1-1);
подпункт 8) исключить;
пункт 4 изложить в новой редакции:

"4. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын) көрсетіледі.";
11 тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе қала, кент, ауылдық округтың әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды тапсырады:";
11 тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) Онкологиялық ауруларға медициналық мекеменің ем қабылдап жатқандығы туралы анықтамасы арқылы комиссияның шешімі бойынша, туберкулездің ашық түрімен ауыратындарға табыс көзінің есебінсіз Аягөз ауданының аумағында орналасқан денсаулық сақтау ұйымының бірінші басшысы бекіткен тізім бойынша, ай сайынғы әлеуметтік көмек 6 (алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
Табиғи зiлзаланың немесе өрттiң салдарынан өмiрлiк қиын жағдайға түскен тұлғалар (отбасылар) өтінішті оқиға болған күннен бастап үш ай ішінде береді.";
13 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе қала, кент, ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.";
21 тармақ алып тасталсын.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Имангалиева
Аягөз аудандық мәслихат хатшысы С. Искаков

"4. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно).";
абзац первый пункта 11 изложить в новой редакции:
"11. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи представляет заявление в уполномоченный орган или акиму города, поселка, сельского округа с приложением следующих документов:";
подпункт 6) пункта 11 изложить в новой редакции:
"6) Онкологическим больным по решению комиссии с предоставлением справки с медицинского учреждения о приеме лечения, больным открытой формой туберкулеза, без учета доходов по спискам утвержденным первым руководителем организации здравоохранения находящейся на территории Аягозского района, ежемесячная социальная помощь оказывается в размере 6 (шести) месячных расчетных показателей на одного больного.
Лицами (семьями), находящимися в трудной жизненной ситуации, вследствие стихийного бедствия и пожара, заявление подается в течение трех месяцев со дня наступления события.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации уполномоченный орган или аким города, поселка, сельского округа в течение одного рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).";
пункт 21 исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Имангалиева
Секретарь Аягозского районного маслихата С. Искаков