2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 17-2-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 5362 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 31-2-VI шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 21.12.2018 № 31-2-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 - баптарына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VI шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5341 нөмірімен тіркелген) Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4323975 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 874590,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11334,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8027 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3430023,5 мың теңге;
2) шығындар – 4362844,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33910 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57720 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23810 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 тенге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -72779,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 72779,7 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 57720 мың тенге;
қарыздарды өтеу – 23810 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 38869,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 14.12.2018 № 30-2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 2018 жылға арналған төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 6 маусымдағы № 20/233-VI шешіміне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5648 нөмірімен тіркелген) 98,3 пайыз мөлшерінде анықталып орындауға алынсын.

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение маслихата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 17-2-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 декабря 2017 года № 5362. Утратило силу - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2018 года № 31-2-VI.
Сноска. Утратило силу - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2018 № 31-2-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5341) Бородулихинский районный маслихат Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 4323975 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 874590,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11334,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8027 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3430023,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4362844,7тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33910 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57720 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23810 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 72779,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 72779,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 57720 тысяч тенге;
погашение займов – 23810 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 38869,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бородулихинского, районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.12.2018 № 30-2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Принять к исполнению на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджет района по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, социальному налогу в размере 98,3 процента, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 июня 2018 года № 20/233-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5648).

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 28.06.2018 № 23-10-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 2746229 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 270054 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Бородулиха ауылдық округіне 75211 мың теңге;
Новошульба ауылдық округіне 28003 мың теңге;
Новопокровка ауылдық округіне 21291 мың теңге;
Переменовка ауылдық округіне 14806 мың теңге;
Белағаш ауылдық округіне 12777 мың теңге;
Жезкент кенттік округіне 117966 мың теңге.
5. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9 тармағына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.
6. Алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 12.09.2018 № 25-2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 4 – қосымшаға сәйкес 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 191083 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 14.12.2018 № 30-2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 322699,9 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 14.12.2018 № 30-2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер 20011,6 мың теңге сомасында ескерілсін.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Бородулихинского, районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.06.2018 № 23-10-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Учесть объем бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района на 2018 год в сумме 2746229 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, села, поселка, сельского округа, в сумме 270054 тысяч тенге, в том числе:
Бородулихинскому сельскому округу 75211 тысяч тенге;
Новошульбинскому сельскому округу 28003 тысячи тенге;
Новопокровскому сельскому округу 21291 тысяч тенге;
Переменовскому сельскому округу 14806 тысяч тенге;
Бель-Агачскому сельскому округу 12777 тысяч тенге;
Жезкентскому поселковому округу 117966 тысяч тенге.
5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Исключен - решением Бородулихинского, районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.09.2018 № 25-2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 191083 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Бородулихинского, районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.12.2018 № 30-2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 322699,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.12.2018 № 30-2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 20011,6 тысяч тенге.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 19.10.2018 № 28-2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен дамуғаарналған нысаналы трансферттер 150000 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 28.06.2018 № 23-10-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. . Заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджетте жоғарыдағы бюджеттің өтемақысын өтеуге 136870 мың теңге сомасында төменде көрсетілген бюджеттен ағымдағы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 28.06.2018 № 23-10-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 57720 мың теңге көлемінде республикалық бюджеттен несиелер ескерілсін.

Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.10.2018 № 28-2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
10-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 150000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.06.2018 № 23-10-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 136870 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.06.2018 № 23-10-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов 57720 тысяч тенге.

13. 5 – қосымшаға сәйкес аудан бюджетінің шығыстарында 2018 жылға арналған ауылдық округ әкімдері аппараттарының бағдарламалары бойынша шығындар ескерілді.
14. 6 – қосымшаға сәйкес аудан бюджетінің шығыстарында 2018 жылға арналған ауылдық округ әкімдері аппараттарының арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарының трансферттерін бөлу ескерілді.
15. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы У. Эфендиев
Аудандық мәслихаттың хатшысы У. Майжанов
Бородулиха аудандық
мәслихатының

13. В расходах бюджета учтены затраты по программам аппаратов акимов сельских округов на 2018 год, согласно приложению 5.
14. В расходах бюджета учтено распределение трансфертов органам местного самоуправления между аппаратами акимов сельских округов на 2018 год, согласно приложению 6.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии У. Эфендиев
Секретарь районного маслихата У. Майжанов
Приложение 1
к решению Бородулихинского
районного маслихата

8578
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3750
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
25870
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18717
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7153
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
5282
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5282
10
Ауыл, су орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
121990
1
Ауыл шаруашылығы
87430
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
19709
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19709
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
67721
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20875
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2110
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
236
011
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізу
44500
6
Жер қатынастары
15547
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
15547
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11826
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
3721
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
19013
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
19013
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19013
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
13726,4
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
13726,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13726,4
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендердің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13726,4
12
Көлiк және коммуникация
68513
1
Автомобиль көлiгi
68513

8578
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3750
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
25870
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
18717
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7153
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
5282
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
5282
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
121990
1
Сельское хозяйство
87430
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
19709
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
19709
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
67721
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
20875
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2110
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
236
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
44500
6
Земельные отношения
15547
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15547
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11826
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3721
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
19013
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
19013
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19013
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13726,4
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13726,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13726,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
13726,4
12
Транспорт и коммуникации
68513
1
Автомобильный транспорт
68513

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 19.10.2018 № 28-2-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауылдық (кенттік) округтердегі аппараттардың атауы
Қаладағы аудан,аудандық манызы бар қаланың, кент,ауыл,ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шығындар
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға шығындар
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге шығындар
Мемлекеттіқ органның күрделі шығыстары
Бағдарлама

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.10.2018 № 28-2-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
№ п/п
Наименование аппаратов сельских (поселковых) округов
Затраты на услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Затраты на освещение улиц населенных пунктов
Затраты на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
Капитальные расходы государственного органа
Программа