"2017-2019 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2016 жылғы 20 желтоқсандағы Зайсан аудандық мәслихатының № 9-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 29 қарашадағы № 19-5 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 желтоқсанда № 5312 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 23 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2016 жылғы 9 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 8/75-VІ шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 15/172-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5293 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2016 жылғы 20 желтоқсандағы Зайсан аудандық мәслихатының №9-1 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4810 нөмірімен тіркелген, аудандық "Достық" газетінің 2017 жылғы 18 қаңтардағы №4 жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 7258065,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1407709 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13458,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 28760 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5808137,6 мың теңге;
шығындар – 7303913,4 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 19892,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 34035 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14142,1 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – - 65741,1 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 65741,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 34035 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14142,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 45848,2 мың теңге";
7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен 601049 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.";
8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте 6-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан 2457702,6 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.";

О внесении изменений в решение Зайсанского районного маслихата от 20 декабря 2016 года № 9-1 "О бюджете Зайсанского района на 2017-2019 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29 ноября 2017 года № 19-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 6 декабря 2017 года № 5312
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 23 ноября 2017 года №15/172-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года №8/75-VІ "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5293) Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2017-2019 годы" от 20 декабря 2016 года №9-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4810, опубликовано в № 4 районной газеты "Достык" от 18 января 2017 года) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
доходы – 7258065,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1407709 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13458,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28760 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5808137,6 тысяч тенге;
затраты 7303913,4 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 19892,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 34035 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14142,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -65741,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65741,1 тысяч тенге;
поступление займов – 34035 тысяч тенге;
погашение займов – 14142,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 45848,2 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 601049 тысяч тенге, согласно приложению 5.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8.Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета и Национального фонда в сумме 2457702,6 тысяч тенге, согласно приложению 6.";

48693
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
48693
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
186058,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
186058,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9739
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
80102,6
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
21616
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
74597,9
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
342664,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
88426,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
88426,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
9664
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
20089
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
58673,6
2
Әлеуметтiк көмек
212036
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212036
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
77548
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8945
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2519
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42351
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
54086
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
10771
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
15816
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42202
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42202
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28920
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

48693
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
48693
9
Прочие услуги в области образования
186058,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
186058,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9739
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
80102,6
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21616
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
74597,9
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
342664,6
1
Социальное обеспечение
88426,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
88426,6
005
Государственная адресная социальная помощь
9664
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
20089
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
58673,6
2
Социальная помощь
212036
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212036
002
Программа занятости
77548
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8945
006
Оказание жилищной помощи
2519
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42351
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54086
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10771
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
15816
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42202
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42202
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28920
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

110000
6
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде іс шараларды іске асыру
37087
7
Білім беру саласына облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне нысаналы трансферттер
144028
8
Облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне нысаналы трансферттер
85353
9
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
40697,8
10
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
125697,8
11
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
19736,4
Барлығы
601049
Зайсан аудандық мәслихатының
2017 жылғы 29 қарашадағы
№ 19-5 шешіміне 3 қосымша
Зайсан аудандық мәслихатының
2016 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 9-1 шешіміне 6 қосымша
2017 жылға республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан берілген трансферттер
р/с
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
1
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
14779
2
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
32249,6
3
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
3757
4
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеу
6244
5
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
720000
6
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
411774
7
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
278259
8
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
799640
9
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
191000
Жиыны
2457702,6
Зайсан аудандық мәслихатының
2017 жылғы 29 қарашадағы
19-5 шешіміне 4 қосымша
Зайсан аудандық мәслихатының
2016 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 9-1 шешіміне 7 қосымша
2017 жылға аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары
Қала, ауыл округтерінің атауы
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
Жерлеу орындарын ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу

110000
6
На реализацию мероприятий в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
37087
7
Трансфертов из областного бюджета бюджетам районов в области образования
144028
8
Трансфертов из областного бюджета бюджетам районов
85353
9
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
40697,8
10
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
125697,8
11
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
19736,4
Всего
601049
Приложение 3
к решению Зайсанского
районного Маслихата
от 29 ноября 2017 года за № 19-5
Приложение 6
к решению Зайсанского
районного маслихата
от 20 декабря 2016 года № 9-1
Трансферты республиканского бюджета и национального фонда на 2017 год
№ п/п
Наименование
Суммы расходов (тыс тенге)
1
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
14779
2
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
32249,6
3
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
3757
4
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
6244
5
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
720000
6
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
411774
7
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
278259
8
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
799640
9
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
191000
Итого
2457702,6
Приложение 4
к решению Зайсанского
районного маслихата
от 29 ноября 2017 года
за № 19-5
Приложение 7
к решению Зайсанского
районного маслихата
от 20 декабря 2016 года № 9-1
Бюджетные программы города районного значения, сельских округов на 2017 год
Наименование городских, сельских округов
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение санитарии населенных пунктов
Содержание мест захоронений и погребение безродных
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
Капитальные расходы государственного органа
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов