2018-2020 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 15/132-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 3 қаңтарда № 5377 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 24/200-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 24.12.2018 № 24/200-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VI (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5341 нөмірмен тіркелген) шешіміне сәйкес, Катонқарағай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 889 385,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 605 636,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –23 046,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 531,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 245 171,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 901 461,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 95 935,6 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 118 302,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 367,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 108 011,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 108 011,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Катонқарагай аудандық мәслихатының 14.12.2018 № 23/195-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 3 557 761,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9 тармағына сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленеді.
Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісім бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.

О бюджете Катон-Карагайского района на 2018-2020 годы
Решение Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 15/132-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 3 января 2018 года № 5377. Утратило силу решением Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2018 года № 24/200-VI
Сноска. Утратило силу решением Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.12.2018 № 24/200-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5341), Катон-Карагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Катон-Карагайского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 889 385,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 605 636,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 046,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 531,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 245 171,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 901 461,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 95 935,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 118 302,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22367,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 108 011,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 108 011,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.12.2018 № 23/195-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 3 557 761,0 тысяч тенге.
3. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 13 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Ауылдық округтерге берілетін субвенция 200 663,0 мың теңге сомасында аудан бюджетінде ескерілсін, соның ішінде:
- Алтынбел ауылдық округі – 32 485,0 мың теңге;
- Катонқарағай ауылдық округі – 61 433,0 мың теңге;
- Үлкен Нарын ауылдық округі– 106 745,0 мың теңге;
6. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы және даму трансферттері 7-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 13 000,0 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете субвенцию передаваемую в сельские округа в сумме 200 663,0 тысяч тенге, в том числе :
- Алтынбельский сельский округ - 32 485,0 тысяч тенге;
- Катон-Карагайский сельский округ - 61 433,0 тысяч тенге.
- Улкен Нарынский сельский округ - 106 745,0 тысяч тенге;
6. Утвердить перечень бюджетных программ на 2018 год, финансируемых из местного бюджета согласно приложению 4.
7. Учесть перечень бюджетных программ на 2018 год не подлежащих секвестру согласно приложению 5.
8. Учесть перечень целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета на 2018 год согласно приложению 6.
9. Учесть перечень целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета на 2018 год согласно приложению 7.

10. 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі 8-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
11. 2018 жылға арналған ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген қаражат 9-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
12. 2018-2020 жылдарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резервінен қарастырылған қаржы 10-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

10. Учесть перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2018-2020 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 8.
11. Учесть предусмотренные средства для реализации мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2018 год согласно приложению 9.
12. Учесть предусмотренные средства резерва местного исполнительного органа района на 2018-2020 годы согласно приложению 10.

13. 2018 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына қарастырылған трансферттер сомасын бөлу 11-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
14. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Смағұлова
Аудандық мәслихаттың хатшысы Д. Бралинов
Катонқарағай аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 15/132-VI шешіміне
1 қосымша
2018 жылға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті

13. Учесть предусмотренные распределение сумм на трансферты органам местного самоуправления на 2018 год согласно приложению 11.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии А. Смагулова
Секретарь районного маслихата Д. Бралинов
Приложение 1 к решению
Катон-Карагайского районного
маслихата № 15/132-VI
от 26 декабря 2017 года
Бюджет Катон-Карагайского района на 2018 год

398692,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
19023,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18383,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
640,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
136428,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
122667,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13761,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
148495,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
145723,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2772,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39948,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38385,4
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
885,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
420,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
258,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17100,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16800,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
24058,0
001
Жергілікті деңгейде білім, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24058,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
13640,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13640,0
02
Қорғаныс
62701,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
62701,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9808,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
52893,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
841,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

398692,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
19023,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
18383,0
003
Капитальные расходы государственного органа
640,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
136428,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
122667,3
003
Капитальные расходы государственного органа
13761,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
148495,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
145723,0
022
Капитальные расходы государственного органа
2772,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39948,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
38385,4
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
885,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
420,0
015
Капитальные расходы государственного органа
258,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17100,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
16800,0
013
Капитальные расходы государственного органа
300,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
24058,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования, физической культуры и спорта
24058,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
13640,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
13640,0
02
Оборона
62701,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
62701,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9808,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
52893,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
841,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

841,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
841,0
04
Бiлiм беру
3007852,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
102653,0
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
42897,0
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
59756,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2905199,5
004
Жалпы білім беру
2650539,0
005
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
85380,0
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
40018,5
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
9977,0
028
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
69727,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
46050,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3508,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
310724,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
310724,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27063,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
61278,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36513,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
39328,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1254,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26635,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1249,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1351,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
68695,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
7941,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
360,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

841,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
841,0
04
Образование
3007852,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
102653,0
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
42897,0
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
59756,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
2905199,5
004
Общеобразовательное обучение
2650539,0
005
Дополнительное образование для детей и юношества
85380,0
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
40018,5
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9977,0
028
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
69727,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
46050,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3508,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
310724,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
310724,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27063,0
002
Программа занятости
61278,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36513,0
005
Государственная адресная социальная помощь
39328,0
006
Оказание жилищной помощи
1254,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26635,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1249,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1351,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68695,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7941,0
021
Капитальные расходы государственного органа
360,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

136577,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1407,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
13089,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2415,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10674,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
139188,7
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
85581,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20560,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2311,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1112,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1376,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
58308,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1914,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
13811,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13811,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15641,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15441,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24155,7
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24155,7
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15996,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15996,5
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15526,5
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
470,0
12
Көлiк және коммуникация
229071,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
18908,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

136577,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1407,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
13089,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2415,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10674,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
139188,7
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
85581,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
20560,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2311,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1112,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1376,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
58308,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1914,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
13811,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13811,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15641,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15441,0
007
Капитальные расходы государственного органа
200,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24155,7
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24155,7
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15996,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15996,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15526,5
015
Капитальные расходы государственного органа
470,0
12
Транспорт и коммуникации
229071,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
18908,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах

46367,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
51807,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
209345,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
209345,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27384,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
27291,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35713,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15085,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1254,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
6949,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
932,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1151,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
69131,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1644,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
360,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
21887,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
564,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
83640,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
83640,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
48292,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
6834,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
25514,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
225081,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
211992,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22775,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
10636,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

46367,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
51807,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
209345,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209345,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27384,0
002
Программа занятости
27291,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35713,0
005
Государственная адресная социальная помощь
15085,0
006
Оказание жилищной помощи
1254,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6949,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
932,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1151,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69131,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1644,0
021
Капитальные расходы государственного органа
360,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
21887,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
564,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
83640,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
83640,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
48292,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
6834,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
25514,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
225081,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
211992,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
22775,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
10636,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики

007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12
Көлiк және коммуникация
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
13
Басқалар
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14
Борышқа қызмет көрсету
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
038
Субвенциялар
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
III. Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
7
Қарыздар түсімдері
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім-шарттары
16
Қарыздарды өтеу

007
Капитальные расходы государственного органа
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
015
Капитальные расходы государственного органа
12
Транспорт и коммуникации
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
13
Прочие
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14
Обслуживание долга
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
038
Субвенции
051
Трансферты органам местного самоуправления
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступление от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
7
Поступления займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
16
Погашение займов