"2017-2019 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10-2 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 28 наурыздағы № 11-7 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 17 сәуірде № 4963 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95- ІV "Бюджет кодексінің" 106, 109 - баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VI шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 9/98-VI шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4912 нөмірімен тіркелді) сәйкес Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы" Тарбағатай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4806 нөмірімен тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 369 546,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 795 200,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 227,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 743,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 569 376,8 мың теңге;
2) шығындар – 8 439 661,0 мың теңге;
2) таза бюджеттік кредит беру – 52 048,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 64 666,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 618,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -52 048,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 52 048,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 64 666,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 618,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 70 114,2 мың теңге."
9 тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"2017 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде – 1 091 174,8 мың теңге нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
10 тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Тарбагатайского районного маслихата от 23 декабря 2016 года № 10-2 "О бюджете Тарбагатайского района на 2017 - 2019 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 марта 2017 года № 11-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 17 апреля 2017 года № 4963
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан № 95- ІV от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 марта 2017 года № 9/98-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4912) Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тарбагатайского районного маслихата "О бюджете Тарбагатайского района на 2017-2019 годы" от 23 декабря 2016 года № 10-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4806) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 369 546,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 795 200,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 227,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 743,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 569 376,8 тысяч тенге;
2) затраты – 8 439 661,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 048,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 64 666,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 618,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -52 048,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 52 048,0 тысяч тенге;
поступление займов – 64 666,0 тысяч тенге;
погашение займов – 12 618,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 114,2 тысяч тенге.
в пункте 9:
абзац первый изложить в новой редакции:
"Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 1 091 174,8 тысяч тенге.";
в пункте 10:
абзац первый изложить в новой редакции:

"2017 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен – 1 385 568,0 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
мынадай мазмұндағы 11-1 тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 70114,2 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 9 – қосымшасына сәйкес бөлінсін.";
аталған шешімнің 1, 4, 6, 7, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын, осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес аталған шешім 9 – қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Н. Нұрбекова
Тарбағатай аудандық
мәслихатының хатшысы С. Жақаев
Тарбағатай
аудандық мәслихатының
2017 жылғы "28" наурыздағы
№ 11-7 шешіміне № 1 қосымша
Тарбағатай
аудандық мәслихатының

"Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме – 1 385 568,0 тысяч тенге.";
Дополнить пунктом 11-1 следущего содержания:
"11-1. Используемые остатки бюджетных средств 70 114,2 тысяч тенге распределить согласно приложению 9 к настоящему решению.";
приложения 1, 4, 6, 7, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению, данное решение дополнить приложением 9 согласно приложению 6 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Н. Нурбекова
Секретарь Тарбагатайского
районного маслихата С. Жакаев
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от " 28 " марта 2017 года № 11-7
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата

19 165,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
83,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16 496,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
192,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
57 624,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
564 268,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
182 051,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
178 944,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 710,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
110 700,0
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
55 534,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 107,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 107,0
2
Әлеуметтiк көмек
349 150,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
349 150,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
66 779,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 020,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 355,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73 647,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 465,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
113 743,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
29 735,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 160,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
22 222,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3 024,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
33 067,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33 067,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

19 165,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
83,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 496,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
192,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
57 624,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
564 268,0
1
Социальное обеспечение
182 051,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
178 944,0
005
Государственная адресная социальная помощь
12 710,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
110 700,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
55 534,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 107,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 107,0
2
Социальная помощь
349 150,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
349 150,0
002
Программа занятости
66 779,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 020,0
006
Оказание жилищной помощи
2 355,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73 647,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 465,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
113 743,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
29 735,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 160,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
22 222,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 024,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
33 067,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33 067,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

879,0
Көкжыра ауылдық округі әкімі аппараты
2 100,0
Құмкөл ауылдық округі әкімі аппараты
2 100,0
Құйған ауылдық округі әкімі аппараты
2 000,0
Қызыл кесік ауылдық округі әкімі аппараты
2 400,0
Сәтпаев ауылдық округі әкімі аппараты
1 000,0
Ойшілік ауылдық округі әкімі аппараты
2 000,0
Манырақ ауылдық округі әкімі аппараты
1 700,0
Тарбағатай
аудандық мәслихатының
2017 жылғы "28" наурыздағы
№ 11-7 шешіміне № 3 қосымша
Тарбағатай
аудандық мәслихатының
2016 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 10-2 шешіміне № 6 қосымша
Тарбағатай ауданының 2017 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Шығындар атауы
Даму бюджеттік бағдарламалары
1 776 352,8
оның ішінде:
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 776 352,8
02
Коммуналдық шаруашылық
1 776 352,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 776 352,8
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 776 352,8
Тарбағатай
аудандық мәслихатының
2017 жылғы "28" наурыздағы
№ 11-7 шешіміне № 4 қосымша
Тарбағатай
аудандық мәслихатының
2016 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 10-2 шешіміне № 7 қосымша
Облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттер
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Шығындар атауы
Облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттер

879,0
Аппарат акима Кокжиринского сельского округа
2 100,0
Аппарат акима Кумгольского сельского округа
2 100,0
Аппарат акима Куйганского сельского округа
2 000,0
Аппарат акима Кызыл кесикского сельского округа
2 400,0
Аппарат акима Сатпаевского сельского округа
1 000,0
Аппарат акима Ойшиликского сельского округа
2 000,0
Аппарат акима Маныракского сельского округа
1 700,0
Приложение 3
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от "28" марта 2017 года № 11-7
Приложение 6
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от "23" декабря 2016 года
№ 10-2
Перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) Тарбагатайского района на 2017 год
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование расходов
Программы бюджетта развития
1 776 352,8
в том числе:
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 776 352,8
02
Коммунальное хозяйство
1 776 352,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 776 352,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 776 352,8
Приложение 4
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от "28" марта 2017 года № 11-7
Приложение 7
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от "23" декабря 2016 года
№ 10-2
Целевые трансферты из областного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование расходов
Целевые трансферты из областного бюджета