Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2003 жылғы 23 тамыздағы № 165 және № 34-5 "Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке меншігінде болуы мүмкін жер учаскелерінің шекті (ең жоғары) мөлшері туралы" бірлескен қаулысына және шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 1 маусымдағы № 149 және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 1 маусымдағы № 10-6 бірлескен қаулысы мен шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 23 маусымда № 4828 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңдарына сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігі және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2003 жылғы 23 тамыздағы №165 және №34-5 "Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке меншігінде болуы мүмкін жер учаскелерінің шекті (ең жоғары) мөлшері туралы" бірлескен қаулысына және шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №2294 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке меншігінде болуы мүмкін жер учаскелерінің шекті (ең жоғары) мөлшері туралы";
кіріспе бөлігі (кіріспесі) мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Батыс Қазақстан облысы бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке меншігінде болуы мүмкін жер учаскелерінің шекті (ең жоғары) мөлшері төмендегідей көлемде белгіленсін:
1) ауылдық жерлерде өзiндiк қосалқы шаруашылық (үй маңындағы және егiстiк телiмдердi қоса алғанда) жүргiзу үшiн – суарылмайтын жерде 0,40 гектар және суармалы жерде 0,25 гектар;
2) облыстың елді мекендерінде жеке тұрғын үй құрылысы үшiн – 0,20 гектар және Орал қаласында 0,12 гектар;
3) бағбандық, сондай-ақ саяжай құрылысы үшiн – 0,15 гектар.".
2. Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты аппаратының басшысы (А.Сұлтанов) осы бірлескен қаулы және шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в совместное постановление и решение акимата Западно-Казахстанской области и Западно-Казахстанского областного маслихата от 23 августа 2003 года № 165 и № 34-5 "О предельных (максимальных) размерах земельных участков, которые могут находиться в частной собственности граждан Республики Казахстан"
Совместное постановление акимата Западно-Казахстанской области от 1 июня 2017 года № 149 и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 1 июня 2017 года № 10-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 23 июня 2017 года № 4828
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в совместное постановление и решение акимата Западно-Казахстанской области и Западно-Казахстанского областного маслихата от 23 августа 2003 года №165 и №34-5 "О предельных (максимальных) размерах земельных участков, которые могут находиться в частной собственности граждан Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №2294) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О предельных (максимальных) размерах земельных участков, которые могут находиться в частной собственности граждан Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области";
вступительную часть (преамбулу) изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить предельные (максимальные) размеры земельных участков, которые могут находиться в частной собственности граждан Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области в следующих размерах:
1) для ведения личного подсобного хозяйства (включая приусадебный и полевой наделы) в сельской местности – 0,40 гектара на неорошаемых и 0,25 гектара на орошаемых землях;
2) для индивидуального жилищного строительства – 0,20 гектара в населенных пунктах области и 0,12 гектара в городе Уральск;
3) для садоводства, а также дачного строительства – 0,15 гектара.".
2. Руководителю аппарата Западно-Казахстанского областного маслихата (А.Султанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего совместного постановления и решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

3. Осы бірлескен қаулының және шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары А.К.Өтеғұловқа және облыстық мәслихаттың аграрлық мәселелер, табиғат пайдалану және ауылдық аймақтарды дамыту мәселелері бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы бірлескен қаулы және шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А.Көлгінов
Сессия төрайымы Л.Тұрсынова
Облыстық мәслихат хатшысы М.Құлшар

3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления и решения возложить на первого заместителя акима области Утегулова А.К. и на постоянную комиссию областного маслихата по аграрным вопросам, природопользованию и развитию сельских территорий.
4. Настоящее совместное постановление и решение вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области А.Кульгинов
Председатель сессии Л.Турсынова
Секретарь областного маслихата М.Құлшар