2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 21-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 5016 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 15 ақпандағы № 35-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 15.02.2019 № 35-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы №16 - 2 "2018 – 2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4984 тіркелген) сәйкес Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 425 162 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 103 381 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 924 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 406 080 мың теңге;
трансферттер түсімі – 881 777 мың теңге;
2) шығындар – 10 817 686 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54 767 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 172 035 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 117 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 143 918 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 143 918 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 591 209 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 591 209 мың теңге:
қарыздар түсімі – 203 935 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 387 336 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 774 610 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 12.12.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 3 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2018–2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8, 10, 13, 14, 15 - баптары басшылыққа және қатерге алынсын.

О районном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2017 года № 21-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 5016. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 февраля 2019 года № 35-7
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.02.2019 № 35-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Западно – Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года № 16 - 2 "Об областном бюджете на 2018 – 2020 годы" (Зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4984), Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 425 162 тысячи тенге:
налоговые поступления – 9 103 381 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 33 924 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 406 080 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 881 777 тысяч тенге;
2) затраты – 10 817 686 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54 767 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 172 035 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 117 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 143 918 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 143 918 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 591 209 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 591 209 тысяч тенге:
поступление займов – 203 935 тысяч тенге;
погашение займов – 387 336 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 774 610 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Поступления в районный бюджет на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 8, 10, 13, 14, 15 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы".

4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 370 170 мың теңге көлемінде ескерілсін:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 611 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 643 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту - 7 256 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге - 2 117 мың теңге;
жастар практикасына - 15 873 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 6 351 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 42 256 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге - 2 325 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 10 163 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 7 149 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін кредит беруге – 64 935 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 87 614 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 98 600 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 18 796 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 12.12.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 368 722 мың теңге көлемінде ескерілсін:
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға және тағы басқа – 187 675 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 13 235 мың теңге;
жастар практикасына - 9 747 мың теңге;
мектептерге жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютер сатып алуға – 5 354 мың теңге;
"Білім беруге интерактивті құралдар. Мұғалімге қажетті технологиялар" тренингіне мұғалімдерді жолдауға және ""Академия" педагогикалық шеберлік виртуалды лабораториясы" білім берудегі онлайн порталына жазылуға – 4 000 мың теңге;

4. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 370 170 тысяч тенге:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 3 611 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 643 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7 256 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 2 117 тысяч тенге;
на молодежную практику – 15 873 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 6 351 тысяча тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 42 256 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств - 2 325 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 10 163 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 7 149 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 64 935 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 87 614 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных данному направлению расходов за счет средств местного бюджета – 98 600 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 18 796 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес идей – 481 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 368 722 тысячи тенге:
на приобретение учебников, в связи с введением новой образовательной программы и выпуском новых учебников и другие – 187 675 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессий – 13 235 тысяч тенге;
на молодежную практику – 9 747 тысяч тенге;
приобретение комплекта компьютеров для школ на обучение учеников по обновленной программе – 5 354 тысячи тенге;
для направления учителей на тренинг "Интерактивные инструменты для образования. Технологии, которые должен знать учитель" и на подписку образовательного онлайн портала "Виртуальная лаборатория педагогического мастерства "Академия"" - 4 000 тысячи тенге;

"Батыс Қазақстан облысы Бөрлі ауданы Жарсуат ауылында Жайық өзені жағалауын бекіту" нысаны бойынша жобалау – іздестіру жұмыстарына – 6 726 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге;
ақпараттық технология сыныптарын ашуға – 2 504 мың теңге;
Ақсай қаласындағы Қарашығанақ – 1 шағынауданда тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу (№37 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) – 139 000 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 12.12.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 175 070 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 12.12.2018 № 32-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2018 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару трансферттер мен субвенция сомасын бөлу 228 063 мың теңге көлемінде 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылырын жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

на проектно - изыскательские работы по объекту "Берегоукрепление реки Урал в селе Жарсуат Бурлинского района Западно – Казахстанской области" - 6 726 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес– идей – 481 тысяча тенге;
на открытие классов информационных технологий – 2 504 тысячи тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Аксай (пятно №37, без наружных инженерных сетей) - 139 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в размере 175 070 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Утвердить распределение суммы трансфертов местного самоуправления и субвенции на 2018 год в размере 228 063 тысячи тенге, согласно приложению 4.
9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2018 года.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 5.

11. Аудандық мәслихат аппаратының ұйымдастыру және құқықтық жұмысы бөлімі басшысының міндетін атқарушы (Л.Ж.Уржанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
12. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы М.Махауова
Мәслихат хатшысы А.Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихатының
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№21-2 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

11. Исполняющему обязанности руководителя отдела организационно-правовой работы аппарата районного маслихата (Л.Ж.Уржанова) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии М.Махауова
Секретарь маслихата А.Куликешев
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 20 декабря 2017 года №21-2
Районный бюджет на 2018 год

313 025
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
95 884
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 587
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 440
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58 078
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 919
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54 456
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
52 023
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39 638
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 782
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 782
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 622
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
997
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 163
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 461 700
1
Тұрғын үй шаруашылығы
344 036
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4 512
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
4 512
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64 682
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
64 564
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
118
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
247 345
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
240 742
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 603
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
27 497
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 497
2
Коммуналдық шаруашылық
873 141
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

313 025
002
Программа занятости
95 884
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 587
006
Оказание жилищной помощи
3 440
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58 078
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 919
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54 456
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
52 023
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39 638
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 782
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 782
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 622
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
997
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 163
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 461 700
1
Жилищное хозяйство
344 036
123
Аппарат акима в района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 512
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 512
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64 682
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
64 564
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
118
467
Отдел строительства района (города областного значения)
247 345
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
240 742
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 603
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
27 497
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
27 497
2
Коммунальное хозяйство
873 141
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)