2018-2020 жылдарға арналған Бөрлі ауданының Ақсай қаласы және ауылдық округтердің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 21-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 қаңтарда № 5031 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 15 ақпандағы № 35-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 15.02.2019 № 35-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес және Бөрлі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы №21 - 2 "2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Батыс Қазақстан облысы әділет департаментінде 2017 жылы 28 желтоқсанда №5016 тіркелген) сәйкес Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Бөрлі ауданының Ақсай қаласының тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 846 103 мың теңге:
салықтық түсімдер – 253 876 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 592 227 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 0 теңге;
2) шығындар – 846 103 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 13.12.2018 № 32-3 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018-2020 жылдарға арналған Бөрлі ауданының Бөрлі ауылдық округінің тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 201 637 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 481 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 125 003 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 71 153 мың теңге;
2) шығындар – 201 637 мың теңге;

О бюджете города Аксай и сельских округов Бурлинского района на 2018-2020 годы
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 декабря 2017 года № 21-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2018 года № 5031. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 февраля 2019 года № 35-7
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.02.2019 № 35-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Бурлинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года №21 - 2 "О районном бюджете на 2018 – 2020 годы" (зарегистрированного Департаментом юстиции Западно – Казахстанской области от 28 декабря 2017 года №5016) Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аксай Бурлинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 846 103 тысячи тенге:
налоговые поступления – 253 876 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 592 227 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 0 тенге;
2) затраты – 846 103 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.12.2018 № 32-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить бюджет Бурлинского сельского округа Бурлинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 201 637 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 481 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 125 003 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 71 153 тысячи тенге;
2) затраты – 201 637 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 13.12.2018 № 32-3 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2018-2020 жылдарға арналған Бөрлі ауданының Пугачев ауылдық округінің тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 120 761 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 406 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 58 894 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 59 461 мың теңге;
2) шығындар – 120 761 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 13.12.2018 № 32-3 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2018 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Бөрлі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы №21– 2 "2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Батыс Қазақстан облысы әділет департаментінде 2017 жылы 28 желтоқсанда №5016 тіркелген) сәйкес қалыптасады.
5. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 169 381 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Бөрлі ауылдық округі – 112 448 мың теңге;
Пугачев ауылдық округі – 56 933 мың теңге.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексімен анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.12.2018 № 32-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
3. Утвердить бюджет Пугачевского сельского округа Бурлинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 761 тысяча тенге:
налоговые поступления – 2 406 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 58 894 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 59 461 тысяча тенге;
2) затраты – 120 761 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.12.2018 № 32-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Поступления в бюджеты города районного значения, сельского округа на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Бурлинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года №21 - 2 "О районном бюджете на 2018 – 2020 годы" (зарегистрированного Департаментом юстиции Западно – Казахстанской области от 28 декабря 2017 года №5016).
5. Учесть в бюджетах сельских округов на 2018 год поступление субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 169 381 тысяча тенге, в том числе:
Бурлинский сельский округ – 112 448 тысяч тенге;
Пугачевский сельский округ – 56 933 тысячи тенге.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.

7. 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылырын жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.

7. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2018 года.

8. Аудандық мәслихат аппаратының ұйымдастыру және құқықтық жұмысы бөлімі басшысының міндетін атқарушы (Л.Ж.Уржанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы М.Махауова
Мәслихат хатшысы А.Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихатының
2017 жылғы 29 желтоқсандағы
№21-3 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған Ақсай қаласының бюджеті

8. Исполняющему обязанности руководителя отдела организационно-правовой работы аппарата районного маслихата (Л.Ж.Уржанова) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии М.Махауова
Секретарь маслихата А.Куликешев
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 29 декабря 2017 года №21-3
Бюджет города Аксай на 2018 год