Казталов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 27 желтоқсандағы № 8-1 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 11 қыркүйектегі № 14-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 22 қыркүйекте № 4900 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 қаңтардағы № 19-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 24.01.2018 № 19-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Бюджет Кодексіне" және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 27 желтоқсандағы №8-1 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4654 тіркелген, 2017 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 883 821 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 006 591 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 862 990 мың теңге;
2) шығындар – 7 108 651 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59 405 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 88 491 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 086 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -284 235 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 284 235 мың теңге:
қарыздар түсімі – 88 491 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 086 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 224 830 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 976 325 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 960 мың теңге;

О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 27 декабря 2016 года № 8-1 "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 сентября 2017 года № 14-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 22 сентября 2017 года № 4900. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 января 2018 года № 19-2
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.01.2018 № 19-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 27 декабря 2016 года №8-1 "О районном бюджете на2017-2019 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4654, опубликованное 19 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы 6 883 821 тысяча тенге:
налоговые поступления – 1 006 591 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 14 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 40 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 862 990 тысяч тенге;
2) затраты – 7 108 651 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 59 405 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 88 491 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 086 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 284 235 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –284 235 тысяч тенге:
поступление займов – 88 491 тысяча тенге;
погашение займов – 29 086 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 224 830 тысяч тенге.".
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 976 325 тысяч тенге:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 2 960 тысяч тенге;

оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 386 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 7 299 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 220 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 12 825 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 6 588 мың теңге;
жастар практикасына – 14 295 мың теңге;
Казталов ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 182 584 мың теңге;
Жалпақтал ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 100 000 мың теңге;
Талдыапан, Сарықұдық, Қайшықұдық және Қособа ауылдарын сумен жабдықтауға – 100 000 мың теңге;
Ақпәтер ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 100 000 мың теңге;
Жаңажол ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 161 798 мың теңге;
Бостандық ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 195 879 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 88 491 мың теңге.
2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 1 133 372 мың теңге көлемінде ескерілсін:
үштілді білім беруді дамыту Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 39 552 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 124 812 мың теңге;
Жалпақтал ауылында С.Датұлы көшесіндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 27 370 мың теңге;
Жалпақтал ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 66 938 мың теңге;
Қайынды ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 189 494 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқу – 37 523 мың теңге;
Казталов ауданы сушаруашылық нысандарына құқық белгілеуші құжаттарын дайындау – 7 590 мың теңге;
Жалпақтал ауылында Масалиев көшесіндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 50 745 мың теңге;
Казталов ауылында Шарафутдинов, Х.Жақып, С.Сейфуллин көшесіндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 22 075 мың теңге;
Қошанкөл ауылында Ғ.Бегалиев атындағы мектеп ғимаратын күрделі жөндеуге – 167 581 мың теңге;
Жалпақтал ауылында балабақша ғимаратын күрделі жөндеуге – 92 676 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерінің оқу үрдісіне "Роботтық техника" эллективті курсын енгізу және роботтық техника жиынтығына қосымша элементтер алу – 36 679 мың теңге;

на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 3 386 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7 299 тысяч тенге;
оказание услуг специалиста жестового языка – 220 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 12 825 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 6 588 тысяч тенге;
на молодежную практику – 14 295 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Казталов – 182 584 тысячи тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Жалпактал – 100 000 тысяч тенге;
на водоснабжение сҰл Талдыапан, Сарыкудык, Кайшакудык и Кособа – 100 000 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Акпатер – 100 000 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Жанажол – 161 798 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Бостандык – 195 879 тысяч тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 88 491 тысяча тенге.
Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 1 133 372 тысячи тенге:
в целях реализации Дорожной карты развития трехъязычного образования, на повышение квалификации учителей на языковых курсах – 39 552 тысячи тенге;
на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в дошкольных организациях, перевыпуском новых учебников для 1, 2, 5, 7 классов – 124 812 тысячи тенге;
капитальный ремонт автодорог села Жалпактал по улице С.Датова – 27 370 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Жалпактал – 66 938 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Кайынды – 189 494 тысячи тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 37 523 тысячи тенге;
на изготовление правоустанавливающих документов водохозяйственных объектов Казталовского района – 7 590 тысяч тенге;
капитальный ремонт автодорог села Жалпактал по улице Масалиева – 50 745 тысяч тенге;
капитальный ремонт автодорог села Казталов по улицам Шарафутдинова, Х.Жакып, Сейфуллина – 22 075 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания школы имени Г.Бегалиева в селе Кушанкуль – 167 581 тысяча тенге;
на капитальный ремонт здания детского сада в селе Жалпактал – 92 676 тысяч тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" и на приобретение дополнительных элементов к комплекту робототехника – 36 679 тысяч тенге;

шағын мектептерге мультимедиялық құрал-жабдық және жиынтыққа қосымша элементтер алуға – 9 920 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге – 3 257 мың теңге;
"Е-Халық" жүйесін енгізуге – 6 720 мың теңге;
Казталов ауылында бір пәтерлі 22 тұрғын үйдің құрылысына – 176 019 мың теңге;
Жаңажол ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 33 759 мың теңге;
елді мекендерді газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 38 773 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Казталов аудандық мәслихат аппараты басшысы (Н.Қажғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Д.Ихсанов
Мәслихат хатшысы Е.Ғазизов
Казталов аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 11 қыркүйектегі
№14-1 шешіміне 1 – қосымша
Казталов аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 27 желтоқсандағы
№8-1 шешіміне 1 – қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет
мың тенге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы

на приобретение мультимедийного оборудования для малокомплектных школ и дополнительных элементов к комплекту – 9 920 тысяч тенге;
для обеспечения учащихся качественной питьевой водой – 3 257 тысяч тенге;
на внедрение системы "Е-Халык" – 6 720 тысяч тенге;
строительство 22 одноквартирных жилых домов в селе Казталов – 176 019 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Жанажол – 33 759 тысяч тенге;
разработка проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение населенных пунктов – 38 773 тысячи тенге.".
приложение 1, 5,6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Д.Ихсанов
Секретарь маслихата Е.Газизов
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 11 сентября 2017 года №14-1
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 27 декабря 2016 года №8-1
Районный бюджет на 2017 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование