"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген өтініштер нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 87 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 15 ақпанда № 16368 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 1312 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.12.2022 № 1312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 92-бабы 6-тармағына, 98-бабының 4-тармағына, 99-бабының 1-тармағына, 100-бабының 1-тармағына, 101-бабының 1-тармағына, 102-бабының 1-тармағына, 166-бабының 2-тармағына, 461-бабының 2-тармағына, 490-бабының 1-тармағына, 497-бабының 1-тармағына, 504-бабының 1-тармағына, 511-бабының 1-тармағына, 518-бабының 1-тармағына және 525-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 26.07.2021 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес кедендік баждарды, салықтарды, төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету туралы өтініш;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өз тауарларын сақтау қоймалары, үй-жайлар немесе ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізу туралы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес зияткерлік меншік объектілерінің құқықтарын қорғау туралы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу туралы;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес мүлік кепілі шартын жасау туралы өтініштің нысаны бекітілсін;
8) осы бұйрыйққа 8-қосымшаға сәйкес кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуге туралы шешім қабылдау;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.03.2019 № 216 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении форм заявлений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 87. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2018 года № 16368. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 22 декабря 2022 года № 1312.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.12.2022 № 1312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 92, пунктом 4 статьи 98, пунктом 1 статьи 99, пунктом 1 статьи 100, пунктом 1 статьи 101, пунктом 1 статьи 102, пунктом 2 статьи 166, пунктом 2 статьи 461, пунктом 1 статьи 490, пунктом 1 статьи 497, пунктом 1 статьи 504, пунктом 1 статьи 511, пунктом 1 статьи 518 и пунктом 1 статьи 525 Кодекса Республики "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 26.07.2021 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые формы заявлений:
1) о принятии обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) о включении в реестр владельцев складов хранения собственных товаров, помещений или открытых площадок согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) о защите прав на объекты интеллектуальной собственности согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) о включении в реестр таможенных представителей согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) о включении в реестр таможенных перевозчиков согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) о включении в реестр владельцев мест временного хранения согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) о заключении договора залога имущества согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) о принятии решения о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли согласно приложению 9 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.03.2019 № 216 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексімен көзделген өтініштер нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 659 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12629 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 26.07.2021 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
1-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы/
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (болған кезде)
____________________________
(заңды мекенжайы)
____________________________
(нақты мекенжайы/тұрғылықты
жері)
___________________________
(бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру
нөмірі)
____________________________
(электрондық мекенжайы,
телефон)
____________________________
(мемдекеттік кірістер
органының атауы)
Кедендік баждарды, салықтарды, төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуін, қабылдау туралы өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.03.2019 № 216 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 98-бабының
4-тармағы; 99-бабының
1-тармағы;
100-бабының
1- тармағы;
101-бабының 1- тармағы; 102-бабы 1- тармағы сәйкес кедендік баждарды, салықтарды, төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуін қабылдауды сұраймын.
Уәкілетті орган уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізудің шарттарын сақтау туралы хабарламаны тіркеу күні (уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізуге үміткер тұлға толтырады)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Осы қамтамасыз ету кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттеменің орындалуын бас қамтамасыз етуі болып табыла ма
ия
жоқ
Тауардың атауы
Тауардың саны (өлшем бірліктерін көрсету)
Еуразиялық экономика одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номерклатурасының коды
Келісімшаттың, коммерциялық құжаттардың нөмірі және күні (болған кезде)
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді:
Міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету тәсілі (тәсілдері)
Міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету әрекет мерзімі
Міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшері
Міндеттердің орындалуын қамтамасыз етуін растайтын құжаттын нөмірі (болған кезде) және күні

2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 659 "Об утверждении форм заявлений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12629).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 26.07.2021 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.03.2019 № 216 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица/фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес/
место жительства)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер/индивидуальный
идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о принятии обеспечения исполнения обязанности по уплате
таможенных пошлин, налогов
В соответствии с пунктом 4 статьи 98
пунктом 1 статьи 99
пунктом 1 статьи 100
пунктом 1 статьи 101
пунктом 1 статьи 102
Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) прошу принять обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (далее – обеспечение исполнения обязанности).
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек
день регистрации уполномоченным органом уведомления о соблюдении условий включения в реестр уполномоченных экономических операторов (заполняется лицом, претендующим на включение в реестр уполномоченных экономических операторов)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Является ли данное обеспечение генеральным обеспечением исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
да
нет
Наименование товара
Количество товара (с указанием единицы измерения)
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
номер и дата контракта, коммерческих документов (при наличии)
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
способ (способы) обеспечения исполнения обязанности
сроки действия обеспечения исполнения обязанности
размер обеспечения исполнения обязанности
номер (при наличии) и дата документа, подтверждающего обеспечение исполнения обязанности

Кодекстің 97-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы
Кодекстің 97-бабы 1-тармағының 2) тармақшасы
Кодекстің 97-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы
Кодекстің 97-бабы 1-тармағының 4) тармақшасы
Кодекстің 97-бабы 1-тармағының 5) тармақшасы
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді:
кеден операцияларының түрі
Кодекстің 194-бабы
Кодекстің 195-бабы
Кодекстің 196-бабы
Кодекстің 226-бабы
Кодекстің 257-бабы
Кодекстің 354-бабы
Кодекстің 387-бабы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 1) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 2) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 3) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 4) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 5) тармақшасы
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді:
кедендік тізілімге енгізу
кедендік өкілдер
кедендік тасымалдаушылар
уәкілетті экономикалық операторлар
мәліметтер қамтамасыз ету сертификатын ресімдеу қажеттігі жағдайында толтырылады
жөнелтуші кеден органы
қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (болған кезде)
коммерциялық және көліктік (тасымалдау) құжыттар туралы мәліметтер
Осы өтінішке:
кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттердің орындалуын қамтамасыз етудің таңдап алған тәсіліне (тәсілдеріне) байланысты:
1) Кодекстің 98-бабы 4-тармағында көрсетілген құжаттар;
2) кепіл беруші банк пен төлеуші арасында жасалған банк кепілінің шарты, және банк кепілі;
3) Кодекстің 100-бабы 2-тармағында көрсетілген тәсілдердің бірі кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуін, сондай-ақ кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның және (немесе) уәкілетті экономикалық оператордың міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуін растайтын құжат, кепілгерлік шарт;
4) кепілдік мүліктің нарықтық құнын бағалау туралы бағалаушының есебі:
5) сақтандыру шарты қоса беріледі.
Қосымша: ___парақ (-та).
Берген күні: ____________________
Заңды тұлғаның өкілінің тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде) ______
_______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде)____________________________
Қолы ________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
2-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Өз тауарларын сақтау қоймалар, үй-жайлар және ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш

подпункт 1) пункта 1 статьи 97 Кодекса
подпункт 2) пункта 1 статьи 97 Кодекса
подпункт 3) пункта 1 статьи 97 Кодекса
подпункт 4) пункта 1 статьи 97 Кодекса
подпункт 5) пункта 1 статьи 97 Кодекса
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
вид таможенной операции
статья 194 Кодекса
статья 195 Кодекса
статья 196 Кодекса
статья 226 Кодекса
статья 257 Кодекса
статья 354 Кодекса
статья 387 Кодекса
подпункт 1) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 2) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 3) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 4) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 5) пункта 2 статьи 96 Кодекса
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
включение в таможенный реестр
таможенных представителей
таможенных перевозчиков
уполномоченных экономических операторов
сведения заполняются в случае необходимости оформления сертификата обеспечения
таможенный орган отправления
регистрационный номер предшествующего сертификата обеспечения (при наличии)
сведения о коммерческих и транспортных (перевозочных) документах
К настоящему заявлению прилагаем:
в зависимости от выбранного способа (способов) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов:
1) документы, указанные в пункте 4 статьи 98 Кодекса;
2) договор банковской гарантии, заключенным между банком-гарантом и плательщиком, и банковской гарантии;
3) договор поручительства, документы, подтверждающие обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов одним из способов, указанным в пункте 2 статьи 100 Кодекса;
4) отчет оценщика об оценке рыночной стоимости залогового имущества;
5) договор страхования.
Приложение: на ____листе (-ах).
Дата подачи: ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя юридического лица
_______________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________
Подпись ________________
Приложение 2
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
__________________________
(бизнес-идентификационный
номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр владельцев складов хранения собственных товаров помещений или открытых площадок

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 26.07.2021 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 166-бабының 2-тармағына сәйкес өз тауарларын сақтау қоймалары, үй-жайлар және ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Келесі мәліметтерді көрсетеміз:
үй-жайлар және (немесе) ашық алаңдар меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалдауда болуға, бұл ретте жалдау мерзімі өтініш берілген күннен бастап кем дегенде 6 ай жалға беру мерзімінде болуы
______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипатына сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдығы болуға, ал арнайы сақтау орындарына газ орналастырылатын жағдайда тиісті есепке алу аспаптары болуы
______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
аумақ Кодекстің 404-бабына сәйкес белгіленуге тиіс
_______________________________________________________________
______________________________________________________________;
техникалық жағынан жарамды кіреберіс жолдардың, сондай-ақ қатты төсемі (бетон, асфальт, резеңке не өзге де қатты төсемі) бар тауарларды жете тексеруге арналған орындары, оның ішінде электр жарығымен жарақтандырылған жабық алаңдары болуы ______________________________;
_______________________________________________________________
тиеу-түсіру алаңдарын (бір немесе бірнеше қойма үй-жайлары мен алаңдардын) қоса алғанда, аумақ бір пошта мекенжайы бойынша орналасуға және өз тауарларын сақтау қоймасының бүкіл периметрі бойынша тұтас қоршауы болуға тиіс
___________________________________
_______________________________________________________________.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген) "Өз тауарларын сақтау қоймалар, үй-жайлар және ашық алаңдар иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім
_____________________________________.
_______________________________________________________________
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)_________
Қолы ___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру
нөмірі _____________________
Заңды тұлғаның /жеке тұлғаның
атауы_______________
Заңды мекен-жайы
____________________________
____________________________
Электрондық мекен-жайы,
телефоны________________
_____________________
Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау туралы өтініш

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 26.07.2021 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Просим Вас согласно пункту 2 статьи 166 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) включить в реестр владельцев складов хранения собственных товаров помещений или открытых площадок.
Указываем следующие сведения:
нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде помещений и (или) на открытых площадках, сроком аренды не менее 6 месяцев со дня подачи заявления
________________________________________________________________;
________________________________________________________________
наличие сертифицированного весового оборудования, соответствующее характеру помещаемых товаров и транспортных средств, а в случае помещения газа в специальные хранилища – наличие соответствующих приборов учета
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
территория, обозначенная в соответствии со статьей 404 Кодекса _______
_______________________________________________________________;
наличие технически исправных подъездных путей, а также мест для досмотра товаров, имеющих твердое покрытие (бетонное, асфальтовое, резиновое либо иное твердое покрытие), в том числе крытых площадок, оснащенных
электрическим освещением _______________________________________;
_______________________________________________________________
территория, включая погрузочно-разгрузочные площадки (одно или несколько складских помещений и площадок), расположенных по одному почтовому адресу, наличие непрерывного ограждения по всему периметру склада хранения
собственных товаров ____________________________________________.
_______________________________________________________________
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение в реестр складов хранения собственных товаров помещений или открытых площадок" утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20955)
________________________________________________
Дата подачи: ________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя юридического лица __________________
Подпись ________________
Приложение 3
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Форма
Бизнес-идентификационный
номер/ индивидуальный
идентификационный номер
____________________________
Наименование юридического
лица /физического
лица _______________________
Юридический адрес __________
___________________________
Электронный адрес, телефон
____________________________
___________________________
Заявление о защите прав на объекты интеллектуальной собственности

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 26.07.2021 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 461-бабының 2-тармағына сәйкес зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізуді сұраймыз.
_________________________________________________________________
(тиісті зияткерлік меншік объектілері туралы ақпарат)
Құқық иесі туралы мәліметтер:
Резидент иә
жоқ
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі_______________________________
Заңды тұлғаның /жеке тұлғаның атауы_________________________
Заңды мекен-жайы (ел)________________________________________________
Электрондық мекен-жайы, телефоны______________________________________________
Өкіл туралы мәліметтер:
Резидент иә
жоқ
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі_______________________________
Заңды тұлғаның /жеке тұлғаның атауы_________________________
Заңды мекен-жайы (ел)_________________________________________________
Электрондық мекен-жайы, телефоны______________________________________________
Бұрын қолданыста болған
жаңа
Әкелінетін
әкетілім
Зияткерлік меншік объектілері бар тауарларды өткізуге келісім берілген тұлғалар (уәкілетті экспорттаушылар/импорттаушылар)
Резидент иә
жоқ
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі____________________________
Заңды тұлғаның /жеке тұлғаның атауы_____________________
Заңды мекен-жайы (ел)___________________________________________
Зияткерлік меншік объектілерін пайдалану құқығына белгіленген мерзімде
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ бастап _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ дейін _________
(жыл айы күні) (жыл айы күні)
Құқық иеленушінің немесе құқық иеленушінің мүдделерін білдіретін өзге тұлғаның зияткерлік меншік объектілері бар тауарлардың ___ данадан кем немесе оған тең өтуіне келісімі талап етілмейді.
Өтінішке келесі құжаттарды қоса береміз:
Зияткерлік меншік құқығының болуын және тиесілігін растайтын құжаттар (куәлік, лицензиялық шарт, Қазақстан Республикасы тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінен үзінді, халықаралық тіркеу бойынша тауар белгісінің құқықтық мәртебесі туралы анықтама немесе құқық иеленуші немесе құқық иеленушінің мүдделерін білдіретін өзге тұлға зияткерлік меншік объектілеріне өз құқықтарын растау үшін ұсына алатын басқа да құжаттар):
Құжат түрі________________________________________________________
Құжаттың тіркеу нөмірі_______________________________________
Құжаттың қолданылу мерзімі________________________________________________
Құқық иеленушінің өз мүддесін білдіретін тұлғаға берген сенімхаты _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ парақ саны;
Өтініш берушінің декларантқа және өзге де тұлғаларға келтірілген зиянды, сондай-ақ зияткерлік меншік объектілері бар тауарлардың шығарылуын тоқтата тұруға байланысты туындауы мүмкін Мемлекеттік кіріс органдарының шығындарын өтеу туралы міндеттемесі____ _ _ _ _ _ _ _ парақ саны;
Сақтандырушының интернет-ресурсын және (немесе) басқа ұйымдардың интернет-ресурстарын пайдалана отырып электрондық нысанда жасалатын басқа тұлғаларға зиян келтіргені үшін өтініш берушінің жауапкершілігін сақтандыру шарты _ _ _ _ парақ саны;
Тауарлардың сипаттамасы, зияткерлік меншік объектілері бар қоса бере отырып, фотосуреттерді мүмкіндік беретін мемлекеттік кіріс органдарына анықтауға тауарлар зияткерлік меншік құқықтары бұзылған, ерекше белгілерінің сипаттамасы____файлдардың саны;
Кестеге сәйкес зияткерлік меншік объектілері бойынша деректер:
р/с
Зияткерлік меншік объектісінің атауы (түрі, бейнесі)
Тауарлардың атауы, ТҚХС бойынша тауарлардың сыныбы* ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша алғашқы алты белгі деңгейіндегі тауарлардың коды**
Құқық иесі (атауы, заңды мекен-жайы)
Қорғау құжатының атауы, нөмірі және күні
Зияткерлік меншік объектісіне қорғау мерзімі
Құқық иеленушінің сенімді тұлғалары
1
2
3
4
5
6
7
Ескертпе: * ХҚТУ – тауарлар мен қызметтердің халықаралық жіктемесі;
* ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді "авторлық құқықтар мен сабақтас құқықтар объектілерін, тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілерін және тауар шығарылған жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету шеңберінде ғана пайдалануға келісемін"
Иә
Жоқ
Берілген күні:____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
4-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 26.07.2021 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Просим Вас согласно пункту 2 статьи 461 Кодекса Республики "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" включить в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности.
____________________________________________________________________
(информация о соответствующих объектах интеллектуальной собственности)
Сведения о правообладателе:
Резидент да
нет
Бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер_________________________________
Наименование юридического лица /физического лица _________________________
Юридический адрес (страна) ______________________________________________
Электронный адрес, телефон_______________________________________________
Cведения о представителе: Резидент да
нет
Бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер _________________________________
Наименование юридического лица /физического лица__________________________
Юридический адрес (страна)_________________________________________________
Электронный адрес, телефон_________________________________________________
Новые
бывшие в употреблении
Ввозимые
вывозимые
Лица, которым дано согласие на перемещение товаров, содержащих объекты
интеллектуальной собственности (уполномоченные экспортеры/импортеры)
Резидент да
нет
Бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер___________________________________
Наименование юридического лица /физического лица ___________________________
Юридический адрес (страна)___________________________________________
Установленные сроки на право использования объектов интеллектуальной собственности с ____________ до ______________
(год месяц дата)       (год месяц дата)
Согласие правообладателя или иного лица, представляющее интересы правообладателя, на перемещение товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, менее или равно ___ штук не требуется.
К заявлению прилагаем следующие документы:
Документы подтверждающие наличие и принадлежность права интеллектуальной собственности (свидетельство, лицензионный договор, выписка из государственного реестра товарных знаков Республики Казахстан, справка о правовом статусе товарного знака по международной регистрации или другие документы, которые правообладатель или иное лицо, представляющее интересы правообладателя может представить в подтверждение своих прав на объекты интеллектуальной собственности):
Вид документа________________________________________________________
Регистрационный номер документа_______________________________________
Срок действия документа________________________________________________
Доверенность, выданная правообладателем лицу, представляющему его
интересы ____количество листов; Обязательство заявителя о возмещении вреда декларанту и иным лицам, а также затрат органов государственных доходов, которые могут возникнуть в связи с приостановлением выпуска товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности ____ количество листов;
Договор страхования ответственности заявителя за причинение вреда другим лицам, который заключается в электронной форме с использованием интернет- ресурса страховщика и (или) интернет-ресурсов других организаций ____ количество листов;
Описание товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности с приложением фотографий, позволяющих органам государственных доходов выявить товары с нарушением прав интеллектуальной собственности, описание отличительных
признаков ____ количество файлов;
Данные по объектам интеллектуальной собственности согласно таблице:
п/п
Наименование (вид, изображение) объекта интеллектуальной собственности
Наименование товаров, класс товаров по МКТУ* код товаров на уровне первых шести знаков по ТН ВЭД ЕАЭС**
Правообладатель (наименование, юридический адрес)
Название, номер и дата охранного документа
Срок защиты на объект интеллектуальной собственности
Доверенные лица правообладателя
1
2
3
4
5
6
7
Примечание:
* МКТУ – Международная классификация товаров и услуг; ** ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности"
Да
Нет
Дата подачи: ____________
Приложение 4
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр таможенных представителей

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 26.07.2021 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 490-бабының 1-тармағына сәйкес кеден өкілдерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Мынадай мәліметтерді көрсетеміз:
өкілі болып отырған тұлғалардың мүлкіне зиян келтіру немесе осы тұлғалармен жасалған шарттарды бұзу салдарынан басталуы мүмкін кеден өкілінің азаматтық жауапкершілігінің тәуекелін, сақтандыру шартында белгіленетін сақтандыру сомасына сақтандыру шартының болуы
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
__________________________ мөлшерде, ал кеден өкілі ретіндегі қызмет аясы кедендік әкету баждары салынбайтын және экспорттың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларға қатысты кедендік операциялар жасаумен шектелетін заңды тұлғаға қатысты валюта бағамы қолданыла отырып, бір жүз елу мың еуроға баламалы мөлшерде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету__________________________________________________________________
______________________________________________________________;
мемлекеттік кірістер органына кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы _______________________________________________________________ _______________________________________________________________;
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы __________________________________________
______________________________________________________________.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген) "Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім ______________________________
_______________________________________________________________.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмыз:

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 26.07.2021 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Просим Вас согласно пункту 1 статьи 490 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) включить в реестр таможенных представителей.
Указываем следующие сведения:
наличие договора страхования риска гражданской ответственности таможенного представителя, которая может наступить вследствие причинения вреда имуществу представляемых лиц или нарушения договоров с этими лицами, на страховую сумму, устанавливаемую договором страхования
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________;
обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, в размере __________________________________,
а в отношении юридического лица, сфера деятельности которого в качестве таможенного представителя будет ограничена совершением таможенных операций в отношении товаров, не облагаемых вывозными таможенными пошлинами и помещаемых под таможенную процедуру экспорта, – в размере, эквивалентном ста пятидесяти тысячам евро, с применением курса валют ________________________________________________
_______________________________________________________________________;
отсутствие на день обращения в орган государственных доходов о включении в реестр таможенных представителей не исполненной в установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов ______________________________________________________
______________________________________________________________________;
наличие договора (соглашения) о пользовании информационной системой
электронных счетов-фактур ____________________________________________________
______________________________________________________________________.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных представителей" утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20955)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________.
К заявлению прилагаем следующие документы:

1) Кодекстің 10-тарауына сәйкес кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді тіркеу туралы мәліметтер тіркелгенін растайтын құжаттар
______________________________________________________________;
2) азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шарты___________
_______________________________________________________________.
Кодекстің 490-бабы 2-тармағында көзделген құжаттарды ұсыну оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алу мүмкін болған жағдайда талап етілмейді.
Қосымша: ________ парақта.
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)___________
Қолы ___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
5-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы өтініш
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 26.07.2021 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 497-бабының 1-тармағына сәйкес кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Келесі мәліметтерді көрсетеміз:
жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру мерзімі
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын мұндай қамтамасыз ету енгізілген күнге валюта бағамын қолдана отырып, екі жүз мың еуроға баламалы мөлшерде, ал егер Комиссия қамтамасыз етудің өзге мөлшерін айқындаса, Комиссия айқындаған мөлшерде қамтамасыз ету
__________________________________________
______________________________________________________________;
егер жүктерді тасымалдау жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес рұқсаттың болуын талап етсе, мұндай қызмет түрін жүзеге асыруға рұқсаттың болуы
______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
тауарларды тасымалдауға пайдаланылатын көлік құралдарының, оның ішінде кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жарамды көлік құралдарының меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы
_________________________________;
______________________________________________________________
мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы
__________________________________________________________
______________________________________________________________;

1) документы, подтверждающие сведение о регистрации обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в соответствии с главой 10 Кодекса
_______________________________________________________________;
2) договор страхования гражданско-правовой ответственности _________
_______________________________________________________________.
Представление документов, предусмотренных в пункте 2 статьи 490 Кодекса, не требуется в случае возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
Приложение: __на листах.
Дата подачи ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя юридического лица____________
Подпись ________________
Приложение 5
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр таможенных перевозчиков
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 26.07.2021 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Просим Вас согласно пункту 1 статьи 497 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) включить в реестр таможенных перевозчиков.
Указываем следующие сведения:
осуществление деятельности по перевозке грузов не менее двух лет на день обращения в таможенный орган _________________________________________________
______________________________________________________________________;
обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, в размере, эквивалентном двумстам тысячам евро, с применением курса валют на день внесения такого обеспечения ________________________,
а если определен иной размер обеспечения _____________________________________
_________________________________________________________________________;
наличие разрешения на осуществление деятельности по перевозке грузов, если такой вид деятельности требует наличия разрешения в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях
______________________________________________________________
______________________________________________________________;
наличие в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде используемых для перевозки товаров транспортных средств, в том числе транспортных средств, пригодных для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями ____________________________________________________________________
______________________________________________________________________;
отсутствие на день обращения в орган государственных доходов не исполненной в установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин,
пеней, процентов ________________________________________________
_______________________________________________________________;

мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге дейінгі бір жыл ішінде "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 521, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530,533, 534, 549, 550, 555 және 558-баптарына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы
______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
көлік құралында кеден органына байланыс арналары бойынша сигнал беру арқылы осы көлік құралының тұрған жерін айқындауға мүмкіндік беретін деректерді үздіксіз беру функциясы бар спутниктік навигация жүйесінің техникалық құралының немесе шұғыл қимылдайтын жедел қызметтерді шақыру құрылғысының болуы туралы мәлімет (тармақшаның талабы тіркемелерге, жартылай тіркемелерге, вагондарға, контейнерлерге және өздігінен жүзбейтін кемелерге қолданылмайды) ______________________;
______________________________________________________________
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы туралы мәлімет. ____________________________
_______________________________________________________________
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген) "Кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім ____________________
_____________________________________________________________.
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беріп отырмыз:
1) Кодекстің 10-тарауына сәйкес кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді тіркеу туралы мәліметтер_________________________________________
_______________________________________________________________;
2) кедендік тасымалдаушы ретінде қызметті жүзеге асыру кезінде пайдаланылуы көзделетін, тауарларды тасымалдау үшін пайдаланылатын көлік құралдарының, оның ішінде кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жарамды көлік құралдарының меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуын растайтын құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелері ____________________;
______________________________________________________________

отсутствие фактов привлечения в течение одного года до дня обращения орган государственных доходов к административной ответственности в соответствии со статьями 521, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530, 533, 534, 549, 550, 555 и 558 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" ______________________________;
наличие на транспортном средстве технического средства системы спутниковой навигации или устройства вызова экстренных оперативных служб с функцией непрерывной передачи данных, позволяющих органу государственных доходов определять место нахождения данного транспортного средства путем передачи сигнала по каналам связи (не распространяется на прицепы, полуприцепы, вагоны, контейнеры и несамоходные суда)
__________________________________________________;
_______________________________________________________________
наличие договора (соглашения) о пользовании информационной системой электронных счетов-фактур. ____________________________________________
_______________________________________________________________
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение в реестр таможенных перевозчиков" утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №20955)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________.
К заявлению прилагаем следующие документы:
1) подтверждающие документы о регистрации обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в соответствии с главой 10 Кодекса _______________________________________________
______________________________________________________________________;
2) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих нахождение в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде используемых для перевозки товаров транспортных средств, в том числе транспортных средств, пригодных для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями, которые предполагается использовать при осуществлении деятельности в качестве таможенного перевозчика ________________________________________________________;
______________________________________________________________

3) халықаралық тасымалдау көлік құралдарын кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәліктердің көшірмелері__________________________________________________________
______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
4) егер жүктерді тасымалдау жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес рұқсаттың болуын талап етсе, мұндай қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсаттың көшірмесі __________________________________.
_______________________________________________________________
Кодекстің 497-бабы 2-тармағының 1) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсыну оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алуға мүмкін болған жағдайда талап етілмейді.
Қосымша: ___ парақта.
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) ___________
Қолы ___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
6-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы)
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.03.2019 № 216 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі - Кодекс) 504-бабының 1-тармағына, 511-бабының 1-тармағына және 518-бабының 1-тармағына сәйкес сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Келесі мәліметтерді көрсетеміз:
уақытша сақтау орындары ретінде пайдалануға арналған және мынадай талаптарға сәйкес келетін құрылысжайлардың, үй-жайлардың (үй-жайлар бөліктерінің) және (немесе) ашық алаңдардың меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы. Егер уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге құрылысжайлар, үй-жайлар (үй-жайлардың бөліктері) және (немесе) ашық алаңдар жалға алынған болса, мұндай құрылысжайларға, үй-жайларға (үй-жайлардың бөліктеріне) және (немесе) ашық алаңдарға қатысты жалға алу шарты кемінде бір жыл мерзімге жасалуға тиіс
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
тәулік бойы режимінде жұмыс істейтін, қойма аумағында күнтізбелік отыз күн ішінде болған оқиғалар туралы бейнеақпаратты қарауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бейнебақылау құралдарымен жабдықталған, көлік құралдарының (кедендік бақылауға жататын құжаттар, тауарлар мен көлік құралдары тұрған) аумаққа кіруін және аумақтан шығуын, адамдардың аумаққа және (немесе) үй-жайға кіруін және аумақтан және (немесе) үй-жайдан шығуын бақылау жүйелерінің болуы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
қажетті тиеу-түсіру механизмдерін иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығын растау не тиеу-түсіру механизмдерін пайдаланумен байланысты көрсетілетін қызметтерді ұсынатын тұлғамен шарттың
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
орналастырылатын тауарлар мен көлік құралдарының сипатына сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдығын иелену, пайдалану және (немесе) оған билік ету құқығын растау, ал арнаулы сақтау орындарына газ орналастырылған жағдайда – тиісті есепке алу аспаптарының болуы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
техникалық жарамды кіреберіс жолдарының болуы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
электр жарығымен жарақтандырылған және тәулік бойы режимде жұмыс істейтін, күнтізбелік отыз күн ішіндегі бейнеақпаратты қарауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бейнебақылау құралдарымен жабдықталған, тауарларды жете тексеруге арналған орындардың, оның ішінде жабық алаңдардың болуы. Бұл ретте жете тексеру орны периметрі бойынша сары түсті бояумен немесе жабысқақ таспамен белгіленуге және бейнебақылау құралдарына көрінбей қалатын аймақтар (учаскелер) болмауға тиіс
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
аумақта қойма қызметіне қатысы жоқ ғимараттар (құрылыстар) мен құрылысжайлар орналаспауға тиіс_________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;

3) копии свидетельств о допущении транспортных средств международной перевозки для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями ________________________;
_______________________________________________________________
4) копия разрешения на осуществление деятельности по перевозке грузов, если такой вид деятельности требует наличия разрешения в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях _________________________________
_________________________________________________________________________.
Представление документов, предусмотренных подпунктом 1) пункта 2 статьи 497 Кодекса, не требуется в случае возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
Приложение: ____ на листах.
Дата подачи ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя юридического лица ______________
Подпись ________________
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.03.2019 № 216 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр владельцев мест временного хранения
Просим Вас согласно пункту 1 статьи 504, пункту 1 статьи 511 и пункту 1 статьи 518
Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в
Республике Казахстан" (далее – Кодекс) включить в реестр владельцев мест временного хранения.
Указываем следующие сведения:
наличие в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде
сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок, предназначенных
для использования в качестве склада временного хранения. Если сооружения, помещения
(части помещений) и (или) открытые площадки находятся в аренде на день подачи заявления
о включении в реестр владельцев мест временного хранения, договор аренды в отношении
таких сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок должен быть
заключен на срок не менее одного года
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие систем контроля въезда транспортных средств на территорию и выезда с
территории, входа лиц на территорию и (или) в помещения и выхода с территории и (или) из
помещений (где находятся документы, товары и транспортные средства, подлежащие
таможенному контролю), оборудованных средствами видеонаблюдения,
функционирующими в круглосуточном режиме, позволяющими осуществлять просмотр
видеоинформации о происшедших событиях в течение тридцати календарных дней на территории склада
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие права владения, пользования и (или) распоряжения необходимыми погрузочно-
разгрузочными механизмами либо наличие договора с лицом, предоставляющим услуги,
связанные с использованием погрузочно-разгрузочных механизмов
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие права владения, пользования и (или) распоряжения сертифицированным весовым
оборудованием, соответствующим характеру помещаемых товаров и транспортных средств,
а в случае помещения газа в специальные хранилища – наличие соответствующих приборов учета
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие технически исправных подъездных путей
_______________________________________________________________________________;
наличие мест для досмотра товаров, в том числе крытых площадок, оснащенных
электрическим освещением и оборудованных средствами видеонаблюдения,
функционирующими в круглосуточном режиме, позволяющими осуществлять просмотр
видеоинформации в течение тридцати календарных дней. При этом место досмотра
обозначается по периметру краской желтого цвета или клейкой лентой и исключать наличие
не просматриваемых зон (участков) для средств видеонаблюдения
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
отсутствие на территории склада здания (строения) и сооружения, не связанные с
деятельностью мест временного хранения
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
территория, включая примыкающие погрузочно-разгрузочные площадки, за исключением
участков территории, на которых располагаются древесно-кустарниковая и травянистая
растительность естественного происхождения, должна быть обозначена в соответствии с

табиғи жолмен шыққан ағашты-бұталы және шөптесін өсімдіктер өскен аумақ учаскелерін қоспағанда, жапсарлас тиеу-түсіру алаңдарын қоса алғанда, аумақ Кодекстің 404-бабының 5-тармағына сәйкес белгіленуге және оның бетон, асфальт не өзге де қатты төсемі болуға тиіс болуы ________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
басқа тұлғалардың сақтауда тұрған тауарларына зиян келтіру немесе басқа тұлғалармен жасалған сақтау шарттарының өзге талаптарын бұзу салдарынан басталуы мүмкін уақытша сақтау қоймасы иесінің азаматтық жауапкершілігінің тәуекелін шартта белгіленетін сақтандыру сомасына сақтандыру шартының болуы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге дейінгі бір жыл ішінде Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 521, 528, 532, 533, 534, 539, 540, 544, 555 және 558-баптарына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
"Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісу
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің
тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)____________________________
Қолы ___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
7-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы/
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінін
аты (болған кезде)
____________________________
(заңды мекенжайы)
____________________________
(нақты мекенжайы/тұрғылықты
жері)
____________________________
(бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру
нөмірі)
____________________________
(электрондық мекенжайы,
телефон)
____________________________
(мемдекеттік кірістер
органының атауы)
Мүлік кепілі шартын жасау туралы өтініш

пунктом 5 статьи 404 Кодекса и иметь бетонное, асфальтовое либо иное твердое покрытие
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие договора страхования риска гражданской ответственности владельца мест
временного хранения, которая может наступить вследствие причинения вреда товарам
других лиц, находящимся на хранении, или нарушения иных условий договоров хранения с
другими лицами, на страховую сумму, устанавливаемую договором
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
отсутствие на день обращения в орган государственных доходов не исполненной в
установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных,
антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
отсутствие фактов привлечения в течение одного года до дня обращения в орган
государственных доходов к административной ответственности в соответствии со статьями 521,
528, 532, 533, 534, 539, 540, 544, 555 и 558 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
наличие договора (соглашения) о пользовании информационной системой электронных счетов-фактур
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, исключительно в рамках оказания
государственной услуги "Включение в реестр владельцев мест временного хранения".
_______________________________________________________________________________.
Дата подачи ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя юридического лица____________________________________________________
Подпись ________________
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.03.2019 № 216 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасында кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 101-бабының 1-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Кодекс) мүлік шартын жасауға өтінішті кабылдауыңызды сұраймын.
Осы өтінішпен кепілге ұсынылған мүлік ___________________________________
__________________________________________________________________________
(кепілдегі заттың атауы және оның нақты мекенжайы)
_____________________________________ мынадай талаптарға жауап беретінін
растаймын:
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді
өтімділік болып табылады;
жоғалғаннын немесе бұзылғаннан сақтандырылған (құжат нөмірін (болған кезде) және растайтын құжаттың күні көрсетіледі);
тыйым салынған мүлік болып табылмайды*;
мүлікке мемлекеттік органдармен шектеулер қойылмаған*;
мүлік жеке меншікте және үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салынбаған*
_________________________________________________________________________;
(заңды тұлғаның толық атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде)
**Егер кепіл нысанасы үшінші тұлғаның жеке меншігі болып табылған жағдайда мынадай мәліметтер көрсетіледі: заңды тұлғаның толық атауы/ кепіл нысанының меншік иесі болып табылатын жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде); заңды мекенжайы; нақты мекенжайы/тұрғылықты жері; бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі; электронды мекенжайы, телефоны.
Өтінішке қосымша:
Мүлік кепілі шартының жобасы ___________________________________________;
Кепілдік мүліктің нарықтық құнын бағалау туралы бағалаушының есебі:
__________________________________________________________________________
(болған кезде нөмірі және күні)
Кодекстің 101-бабы 8-тармағына сәйкес мүлік кепілі шартын жасаған жағдайда, кедендік баждарды, салықтарды, төлеу жөніндегі (бұдан әрі – міндеттің орындалуын қамтамасыз ету) міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуін қабылдауды сұраймын.
Осы қамтамасыз ету кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттеменің орындалуын бас қамтамасыз етуі болып табыла ма
ия
жоқ
Тауардың атауы
Тауардың саны (өлшем бірліктерін көрсету)
Еуразиялық экономика одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номерклатурасының коды
Келісімшаттың, коммерциялық құжаттардың нөмірі және күні (болған кезде)
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді:
кеден операцияларының түрі
Кодекстің 194-бабы
Кодекстің 195-бабы
Кодекстің 196-бабы
Кодекстің 226-бабы
Кодекстің 257-бабы
Кодекстің 354-бабы
Кодекстің 387-бабы

Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.03.2019 № 216 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица/фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес/
место жительства)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер/индивидуальный
идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о заключении договора залога имущества
В соответствии с пунктом 1 статьи 101 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря
2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) прошу
принять заявление на заключение договора залога имущества.
Настоящим заявлением подтверждаю, что предлагаемое к залогу имущество ________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование предмета залога и его фактический адрес)
_________________________________________________ отвечает следующим требованиям:
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
является ликвидным;
застраховано от утраты или повреждения (номер (при наличии) и дата);
не является арестованным имуществом*;
на имущество государственными органами не наложены ограничения*;
имущество не обременено правами третьих лиц и находится в собственности*___________
_______________________________________________________________________________;
(полное наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
**В случае если предмет залога является собственностью третьего лица, указываются
следующие сведения: полное наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при
его наличии) физического лица, являющегося собственником предмета залога; юридический
адрес; фактический адрес/место жительства; бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер; электронный адрес, телефон.
К заявлению прилагаются:
проект договора залога имущества __________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
отчет оценщика об оценке рыночной стоимости залогового имущества:
_______________________________________________________________________________.
(номер и дата)
В случае заключения договора залога имущества в соответствии с пунктом 8 статьи 101
Кодекса прошу принять обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных
пошлин, налогов (далее – обеспечение исполнения обязанности).
Является ли данное обеспечение генеральным обеспечением исполнения обязанности по
уплате таможенных пошлин, налогов
да
нет
Наименование товара
Количество товара (с указанием единицы измерения)
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
номер и дата контракта, коммерческих документов (при наличии)
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
вид таможенной операции
статья 194 Кодекса
статья 195 Кодекса
статья 196 Кодекса
статья 226 Кодекса
статья 257 Кодекса
статья 354 Кодекса
статья 387 Кодекса

Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 1) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 2) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 3) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 4) тармақшасы
Кодекстің 96-бабы 2-тармағының 5) тармақшасы
Тиісті ұяшықтардан бір немесе бірнеше ұяшық Х белгісімен белгіленеді:
кедендік тізілімге енгізу
кедендік өкілдер
кедендік тасымалдаушылар
уәкілетті экономикалық операторлар
мәліметтер қамтамасыз ету сертификатын ресімдеу қажеттігі жағдайында толтырылады
жөнелтуші кеден органы
қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (болған кезде)
коммерциялық және көліктік (тасымалдау) құжыттар туралы мәліметтер
Қосымша: ___ парақ (-та).
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде) _______
_______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінін аты (болған кезде)_____________________________
Қолы ________________
Ескертпе:
* Егер өтініш берушіде В), Г), Д) тармақшаларында көрсетілген растайтын мәліметтер болған жағдайда, оларды өтініште көрсету қажет.
** егер кепілдік мүлік шарты үш тарапты болған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
8-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық
атауы/жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінін аты (болған кезде)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы/тұрғылықты
жері)
____________________________
(бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру
нөмірі)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефон)
____________________________
(мемдекеттік кірістер
органының атауы)
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу туралы шешім қабылдау туралы өтініш
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.03.2019 № 216 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 92-бабының 6-тармағына сәйкес кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру/бөліп төлеу туралы шешім қабылдауды сұраймын (керегінін астын сызу).
Шарт (келісімшарт), коммерциялық құжаттар ___________________________________
__________________________________________________________________________
(нөмірі (ол болған кезде ) және күні)
Тиісті ұяшықтың бірі Х белгісімен белгіленеді:
Тауардың атауы және сипаттамасы
Тауардың саны (өлшем бірлігінің көрсетілуімен)
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенкратурасы (бұдан әрі - ЕАЭО СЭҚ ТН)*
кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру ұсыну туралы;
кедендік әкелу баждарын бөліп төлеуді ұсыну туралы.
Кедендік әкелу баждарын төлеу мерзімдерін өзгерту мына негіздемелер бойынша іске асырылады (тиісті ұяшықтың бірі Х белгісімен белгіленеді):

подпункт 1) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 2) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 3) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 4) пункта 2 статьи 96 Кодекса
подпункт 5) пункта 2 статьи 96 Кодекса
Отмечается знаком Х одна или несколько из соответствующих ячеек:
включение в таможенный реестр
таможенных представителей
таможенных перевозчиков
уполномоченных экономических операторов
сведения заполняются в случае необходимости оформления сертификата обеспечения
таможенный орган отправления
регистрационный номер предшествующего сертификата обеспечения (при наличии)
сведения о коммерческих и транспортных (перевозочных) документах
Приложение: на ____листе (-ах).
Дата подачи: ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя юридического лица _________
__________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________________________
Подпись ________________
Примечание:
*В случае если у заявителя имеются подтверждающие сведения, указанные в подпунктах В), Г), Д), их необходимо указать в заявлении.
**Заполняется в случае если договор залога имущества является трехсторонним
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.03.2019 № 216 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица/фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес/место
жительства)
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер/индивидуальный
идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о принятии решения о предоставлении отсрочки или рассрочки
уплаты ввозных таможенных пошлин
В соответствии с пунктом 6 статьи 92 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря
2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) прошу
принять решение о предоставлении отсрочки/рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин.
Договор (контракт), коммерческие документы _________________________________________
________________________________________________________________________________
(номер (при наличии) и дата)
Наименование и описание товара
Количество товара (с указанием единицы измерения)
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС)*
Отмечается знаком Х одна из соответствующих ячеек:
о предоставлении отсрочки по уплате ввозных таможенных пошлин;
о предоставлении рассрочки по уплате ввозных таможенных пошлин.
Основание для изменения сроков уплаты ввозных таможенных пошлин (отмечается знаком Х одна из соответствующих ячеек):

Кодекстің 92-бабының 1-тармағына сәйкес;
кедендік әкелу баждарын төлеушіге дүлей зілзала, технологиялық апат немесе мән-жайлары салдарынан зиян келтіруі өзге еңсерілмейтін күш;
кедендік әкелу баждарын төлеушіге мемлекеттік бюджеттен қаржыландыруды немесе осы тұлға орындаған мемлекеттік тапсырысқа ақы төлеуді кідіртуі;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары шеңберінде жеткізулерді жүзеге асыруы;
ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына, көшет немесе егу материалдарын, өсімдіктерді қорғау құралдарын, ауыл шаруашылығы техникасын, асыл тұқымды мал шаруашылығы объектілерін (асыл тұқымды ауыл шаруашылығы жануарларын, құстарды, балықтарды және асыл тұқымды мал шаруашылығының басқа объектілерін), асыл тұқымды өнімді (материалды), жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдерді әкелген не олар көрсетілген ұйымдар үшін берілген кезде;
өнеркәсіптік өңдеуге, оның ішінде шикізатты, материалдарды, технологиялық жабдықты, оның жинақтаушы және қосалқы бөлшектерін пайдалану үшін тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу (кедендік әкелу баждары төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеудің пайыздар төлеумен).
Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеудің берілген мерзімі:
_________________________________________________________________________
(айлардың саны)
Төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуді ұсынуда төлеуге жататын кедендік әкелу
баждарының
сомасы**_______________________________________________________
(теңгеде)
Кедендік әкелу баждарын бөліп төлеуді ұсынған кезде толтырылады, кедендік әкелу баждарын бөліп төлеу кезінде кезеңімен бөліп төлеу кестесі:
№ р/с
кедендік әкелу баждарының сомасы, теңгеде
кедендік әкелу баждарының төлеу мерзімі
1
2
****
Жиыны***
"Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелердің растау қағидаларын және кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру немесе оны беруден бас тарту туралы шешімнің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 180 бұйрығымен (№ 16603 нөмірімен Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде тіркелген) көзделген кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін өтініштің негізділігін растайтын құжаттарға қоса
__________________________________________________________________________
(нөмірі (ол болған кезде ) және күні)
Ескертпе

в соответствии с пунктом 1 статьи 92 Кодекса;
причинение плательщику ввозных таможенных пошлин ущерба в результате стихийного бедствия, технологической катастрофы или иных обстоятельств непреодолимой силы;
задержка плательщику ввозных таможенных пошлин финансирования из государственного бюджета или оплаты выполненного этим лицом государственного заказа;
осуществление поставок в рамках международных договоров Республики Казахстан;
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза организациями государств-членов Евразийского экономического союза, осуществляющими сельскохозяйственную деятельность, либо поставка для указанных организаций посадочного или посевного материала, средств защиты растений, сельскохозяйственной техники, объектов племенного животноводства (племенных сельскохозяйственных животных, птицы, рыбы и других объектов племенного животноводства), племенной продукции (материала), продуктов, используемых для кормления животных;
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров для использования в промышленной переработке, в том числе сырья, материалов, технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему (с уплатой процентов за отсрочку или рассрочку уплаты ввозных таможенных пошлин).
Срок, на который запрашивается отсрочка или рассрочка уплаты ввозных таможенных пошлин:
___________________________________________________________________________________________
(количество месяцев)
Сумма ввозных таможенных пошлин, в отношении которой запрашивается отсрочка или рассрочка**
___________________________________________________________________________________________
(тенге)
График поэтапной уплаты сумм ввозных таможенных пошлин, в отношении которых запрашивается рассрочка:
№ п/п
Сумма ввозных таможенных пошлин, тенге
Дата уплаты ввозных таможенных пошлин
1
2
****
Итого***
К заявлению прилагаем документы, подтверждающие основания для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин, предусмотренные приказом Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 180 "Об утверждении Правил подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и форм решений о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и об отказе в их предоставлении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16603):
_________________________________________________________________________________
(номер (при его наличии) и дата)
Примечание:

* Кодекстің 92-бабының 2-тармағының 4) тармақшасында, 92-бабының 3-тармақтарында белгіленген негіздер бойынша кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу сұралғанда баған толтырылады, бұл ретте ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың сыныптаманың кедендік декларациялауда дұрыстығы айқындалады.
** Кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді қатысты берілген кедендік әкелу баждарын төлеу сомасы, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес белгіленетін, кедендік әкелу баждарын төлеу бойынша кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру туралы өтініш тіркеген күні қолданыста болатын валюталар айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша жүргізіледі.
*** Кедендік әкелу баждарының қорытынды сомасы осы өтініштің 4-тармағында көрсетілген кедендік әкелу баждарының сомасына тең болуы керек.
**** Кедендік әкелу баждарын төлеудің нақты күні осы өтініштің 3-тармағында көрсетілген мерзімнен аспауы керек.
__________________                               ___________________
(заңды тұлғаның толық                                     қолы
атауы/жеке тұлғаның тегі,
аты, әкесінін аты (болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 87 бұйрығына
9-қосымша
нысан
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(заңды мекен-жайы)
____________________________
(нақты мекен-жайы
____________________________
(бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________
(электрондық мекен-жайы,
телефоны)
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 26.07.2021 № 721 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 525-бабының 1-тармағына сәйкес бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізуді сұраймыз.
Келесі мәліметтерді көрсетеміз:
бажсыз сауда дүкені ретінде пайдалануға арналған және мынадай талаптарға сәйкес келетін құрылысжайлардың және (немесе) үй-жайлардың (үй-жайлар бөліктерінің) меншікте, шаруашылық жүргізуде, жедел басқаруда немесе жалға алынған болуы. Егер бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш берілген күнге құрылысжайлар және (немесе) үй-жайлар (үй-жайлардың бөліктері) жалға алынған болса, мұндай құрылысжайларға және (немесе) үй-жайларға (үй-жайлардың бөліктеріне) қатысты жалға алу шарты кемінде алты ай мерзімге жасалуға тиіс ___________________________
_______________________________________________________________;
сауда залы тауарларды кедендік декларациялауды жүргізу үшін айқындалған орын шегінен тыс жерде болуға тиіс ________________________
_______________________________________________________________;
бажсыз сауда дүкенінің аумағында сауда операцияларын жүзеге асыруға арналған орындар, сондай-ақ тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету және тауарларды сатуға дайындау (орамасын ашу, ыдысынан босату және басқалар) жөніндегі операцияларды жүзеге асыруға арналған жеке қоршалған орындар болуға тиіс
_____________________________________________________
______________________________________________________________;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда бөлшек саудаға арналған тіркеу құжаттарының немесе рұқсаттардың болуы туралы мәлімет__________________________________________________
_______________________________________________________________;
аумақтық мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша белгіленген мерзімде орындалмаған міндеттің болмауы
__________________________________________________;
_______________________________________________________________

*Столбец заполняется, когда запрашивается отсрочка или рассрочка уплаты ввозных таможенных пошлин по основаниям, установленным в подпункте 4) пункта 2 статьи 92, в пункте 3 статьи 92 Кодекса, при этом правильность классификации товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС определяется при таможенном декларировании товаров.
** Сумма ввозных таможенных пошлин, в отношении которой запрашивается отсрочка или рассрочка, рассчитана по рыночному курсу обмена валют, устанавливаемому в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, действующему на день регистрации заявления о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин.
*** Итоговая сумма ввозных таможенных пошлин должна быть равна сумме ввозных таможенных пошлин, отраженных в пункте 4 настоящего заявления.
**** Окончательная дата уплаты ввозных таможенных пошлин не должна превышать срока, указанного в пункте 3 настоящего заявления.
_________________________________________________________________________________
полное наименование подпись юридического лица/фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
Приложение 9
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 87
Форма
____________________________
(полное наименование
юридического лица)
____________________________
(юридический адрес)
____________________________
(фактический адрес)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер)
____________________________
(электронный адрес, телефон)
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
Заявление о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли
Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 26.07.2021 № 721 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Просим Вас согласно пункту 1 статьи 525 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) включить в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли.
Указываем следующие сведения:
наличие в собственности, хозяйственном ведении, оперативном управлении или аренде сооружений и (или) помещений (частей помещений), предназначенных для использования в качестве магазина беспошлинной торговли. Если сооружения и (или) помещения (части помещений) находятся в аренде на день подачи заявления о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли, договор аренды в отношении таких сооружений и (или) помещений (частей помещений) должен быть заключен на срок не менее шести месяцев ___________________________________________________
________________________________________________________________;
торговый зал, находиться за пределами места, определенного для производства таможенного декларирования товаров ______________________
_______________________________________________________________;
наличие на территории магазина беспошлинной торговли места, предназначенные для осуществления торговых операций, а также отдельные огороженные места, предназначенные для осуществления операций по обеспечению сохранности товаров и подготовке товаров к продаже (вскрытие упаковки, освобождение от тары и другие) __________________________
_______________________________________________________________;
наличие регистрационных документов или разрешений на розничную торговлю в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан ____________________
_______________________________________________________________________________;
отсутствие на день обращения в территориальный орган государственных доходов не исполненной в установленный срок обязанности по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;

мемлекеттік кірістер органына өтініш берілген күнге дейін бір жыл ішінде "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 528, 532, 535, 538, 544, 551 және 555-баптарына сәйкес әкімшілік жауаптылыққа тарту фактілерінің болмауы
_____________________________________________________________________;
тауарларды Кодекстің 324-бабы 2-тармағының 4) тармақшасында аталған тұлғаларға өткізу үшін көзделген бажсыз сауда дүкендері үшін тиісті тізілімге енгізудің қосымша шарттарын сыртқы саясат саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша кеден ісі саласындағы уәкілетті орган белгілейді
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________;
электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдалану туралы шарттың (келісімнің) болуы ______________________________________
_______________________________________________________________.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген) "Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету шеңберінде ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім
______________________________________________________________.
______________________________________________________________
Берген күні: ____________________
Заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) __________
Қолы ___________

отсутствие фактов привлечения в течение одного года до дня обращения в орган государственных доходов к административной ответственности в соответствии со статьями 528, 532, 535, 538 544, 551 и 555 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" ______________________________________________________________;
наличие договора (соглашения) о пользовании информационной системой электронных счетов-фактур __________________
_______________________________________________________________.
Согласны на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах, исключительно в рамках оказания государственной услуги "Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли" утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №20955) __________________________________________________
__________________________________________________________.
Дата подачи ____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя юридического лица__________
Подпись ________________