"2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 22 тамыздағы № 631 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2018 жылғы 14 ақпандағы № 60 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 ақпанда № 16433 болып тіркелді
2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 68) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 22 тамыздағы № 631 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15762 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілерді Эталондық бақылау банкі жүйесінде 2017 жылғы 30 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьюторда сатып алуға жататын амбулаториялық және стационарлық деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімінің бөлімінде:
реттік нөмірі 88-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
88
J07BD52
Қызылшаға, қызамыққа және паротитке қарсы вакцина****
Қызылша, қызамық және паротит вирусыныңтіріаттенирленгенштаммдардантұратынлиофилизизацияланған вакцина. Шығару түрі– еріткіш пен жиынтықта 1 дозадағы құты. Вакцинаны шығару бойынша өндіріс ДДҰ-мен сертификатталуы тиіс.
доза
1215,33
";
реттік нөмірі 125-жол алып тасталсын:
реттік нөмірлері 533 және 534-жолдар алып тасталсын:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 669 және 670-жолдармен толықтырылсын:
"

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 августа 2017 года № 631 "Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, закупаемых у Единого дистрибьютора на 2018 год"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 60. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2018 года № 16433
В соответствии с подпунктом 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 августа 2017 года № 631 "Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, закупаемых у Единого дистрибьютора на 2018 год" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15762, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов от 30 сентября 2017 года) следующие изменения и дополнения:
в разделе список лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном и стационарном уровнях, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2018 год:
строку, порядковый номер 88 изложить в следующей редакции:
"
88
J07BD52
Вакцина против кори, краснухи и паротита****
лиофилизированная вакцина, которая состоит из живых аттенуированных штаммов вирусов кори, паротита и краснухи. Форма выпуска - флакон по 1 дозе в комплекте с растворителем. Производство по выпуску вакцины должно быть сертифицировано ВОЗ
доза
1215,33
";
строку, порядковый номер 125 исключить;
строки, порядковые номера 533 и 534 исключить;
дополнить строками, порядковые номера 669 и 670 следующего содержания:
"

669
J07BC
Инактивтелген А гепатитінің вирусы
Инъекцияға арналған суспензия,құтыда 1 доза/0,5 мл
құты
4 968,79
670
N03AG01
Вальпрой қышқылы
100 мл-дан ауызға қолданылатын тамшыдәрілер
құты
1 844,54
";
"Амбулаториялық деңгейде медициналық көмек көрсетуге ғана арналған 2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 105, 106 және 107-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"

669
J07BC
Инактивированная вакцина против гепатита А
суспензия для инъекций во флаконе 1 доза/0,5 мл
флакон
4 968,79
670
N03AG01
Вальпроевая кислота
капли оральные по 100 мл
флакон
1 844,54
";
В разделе "Список лекарственных средств, изделий медицинского назначения в подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2018 год только для оказания медицинской помощи на амбулаторном уровне":
строки, порядковые номера 105, 106 и 107 изложить в следующей редакции:
"

105
L04AA06
Микофенол қышқылы ******
таблетка, 360 мг
таблетка
708,51
106
L04AA06
Микофенолқышқылы ******
таблетка, 180мг
таблетка
389,50
107
L04AA06
Микофенолқышқылы ******
капсула 250мг
капсула
240,34
";
реттік нөмірі 125-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
125
M01CC01
Пеницилламин ****
таблетка 250 мг
таблетка
153,57
";
реттік нөмірі 144-жол қазақ тілінде мынадай редакцияда жазылсын, орыс тілінде мәтін өзгертілмейді:
144
J05AX15
Софосбувир
таблетка, препараттың әрбір бірлігіне қосымша Даклатасвирдің 1 таблеткасыберіледі
таблетка
4 424,00

105
L04AA06
Микофеноловая кислота ******
таблетка, 360 мг
таблетка
708,51
106
L04AA06
Микофеноловая кислота ******
таблетка, 180 мг
таблетка
389,50
107
L04AA06
Микофеноловая кислота ******
капсула 250 мг
капсула
240,34
";
строку, порядковый номер 125 изложить в следующей редакции:
"
125
M01CC01
Пеницилламин
****
таблетка 250 мг
таблетка
153,57
";
в строку 144 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;

реттік нөмірлері 146, 147, 148 және 149-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
146
L04AD02
Такролимус ******
капсула 0,5мг
капсула
533,43
147
L04AD02
Такролимус ******
капсула 1мг
капсула
1 058,34
148
L04AD02
Такролимус (****)******
ұзақәсерететін капсула 0,5 мг
капсула
451,55
149
L04AD02
Такролимус (****)******
ұзақәсерететін капсула 1 мг
капсула
903,10
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 203-жолмен толықтырылсын:
"
203
A16AB12
Элосульфаза альфа
инфузияға арналған ерітінді дайындау үшін концентрат 1 мг/мл
құты
429927
";
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"******ауырлық барлық сатылары мен дәрежелері (трансплантталған ағзалар мен тіндерді қабылдамау қаупінің алдын алу үшін науқастар бүкіл өмірі бойы бір өндірушінің дәрілік препараттарын қабылдайды)".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялауды және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4 ) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
Министрінің міндетін атқарушы
А. Цой

строки, порядковые номера 146, 147, 148 и 149 изложить в следующей редакции:
"
146
L04AD02
Такролимус ******
капсула 0,5мг
капсула
533,43
147
L04AD02
Такролимус
******
капсула 1мг
капсула
1 058,34
148
L04AD02
Такролимус (****)******
капсула пролонгированного действия 0,5 мг
капсула
451,55
149
L04AD02
Такролимус
(****)******
капсула пролонгированного действия 1 мг
капсула
903,10
";
дополнить строкой, порядковый номер 203 следующего содержания:
"
203
A16AB12
Элосульфаза альфа
концентрат для приготовления раствора для инфузий 1 мг/мл
флакон
429927
";
дополнить примечанием следующего содержания:
"****** все стадии и степени тяжести (для предупреждения риска отторжения трансплантированных органов и тканей, больные принимают лекарственные препараты одного производителя на протяжении всей жизни)".
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования.
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице–министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой