Салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын қолданатын қызмет түрлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 206 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 2 наурызда № 16467 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 245 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 25.03.2021 № 245 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 166-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын қолданатын қызмет түрлері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын 2019 жылғы 1 сәуірден бастап қолданатын қызмет түрлері;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданатын қызмет түрлері;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын 2019 жылғы 1 қазаннан бастап қолданатын қызмет түрлері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 27.11.2018 № 1029 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгiленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбек он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

Об утверждении видов деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 206. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 марта 2018 года № 16467. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 245.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.03.2021 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 166 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) ПРИКAЗЫВAЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах с 1 апреля 2019 года согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах с 1 июля 2019 года согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах с 1 октября 2019 года согласно приложению 4 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 27.11.2018 № 1029 (порядок введения см. п. 3).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев A.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

295.
Мамандандырылған құрылыс жұмыстары
296.
Ағаш шеберлігі және ағаш ұстасы жұмыстары
297.
Су имараттарының құрылысы
298.
Жолдар мен автомагистральдар құрылысы
299.
Темір жолдар және метро құрылысы
300.
Тұрғын үй ғимараттарының құрылысы
301.
Кеме және қалқымалы конструкцияларды жасау
302.
Көпірлер мен туннельдер құрылысы
303.
Ойын-сауық және спорт қайықтарын жасау
304.
Азаматтық құрылыс
305.
Электр энергиясымен және телекоммуникациямен қамтамасыз етуге арналған бөліп таратқыш объектілердің құрылысы
306.
Сумен жабдықтау және кәріз жүйелеріне арналған құбырлардың құрылысы
307.
Құбырмен тасымалдау
308.
Көліктік ғарыш жүйесі
309.
Жүктерді көліктік өңдеу
310.
Көліктік-экспедициялық қызметтер
311.
Тресттер, қорлар және басқа осындай қаржы объектілері
312.
Су көлігі саласында қызметтер
313.
Тасымалдау бойынша қызметтер
314.
Азаматтарға тиесілі көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтер
315.
Терминалдардың қызметі
316.
Дене шынықтыру-сауықтыру қызметі
317.
Медициналық құралдар мен техниканың қаржылық лизингінен басқа қаржылық лизингтер
318.
Табақты әйнекті құрастыру және өңдеу
319.
Химиялық тазалау және бояу
320.
Суықтай пішіндеу немесе бүктеу
321.
Суықтай созу
322.
Тиындарды және медальдарды соғу/шығару
323.
Сылақ жұмыстары
Ескерту:
Қызметі ортақ пайдаланылатын телекоммуникациялар желiсi жоқ жерлерде орналасқан салық төлеушілер деректерді беру функциясы жоқ бақылау-касса машиналарын қолданады.
Қызмет түрлері Қазақстан Республикасы Сауда және индустрия министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2007 жылғы 14 желтоксандағы № 683-од бұйрығымен мемлекеттік сыныптауыш ретінде бекітілген Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышына (ЭКДЖ) сәйкес көрсетілген.
*Ұлттық пошта операторы жүзеге асыратын қызметті қоспағанда.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 ақпандағы
№ 206 бұйрығына
3-қосымша
Салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданатын қызмет түрлері
Ескерту. Бұйрық 3-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 27.11.2018 № 1029 (01.07.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Қызмет түрлері
1
2
1.
Сүрек және құрылыс материалдарын сату жөніндегі агенттердің қызметі
2.
Машиналарды, жабдықтарды, өнеркәсіптік жабдықтарды, теңіз және әуе кемелерін сату жөніндегі агенттердің қызметі
3.
Жиһаз, тұрмыстық тауарлар, бекітпе және өзге де металл бұйымдарды сату жөніндегі агенттердің қызметі
4.
Сусындар мен темекі бұйымдарын қоса алғанда, азық-түлік өнімдерін, сату жөніндегі агенттердің қызметі
5.
Ауыл шаруашылығы шикізатын, тірі мал, тоқыма шикізаты мен жартылай фабрикаттарды сату жөніндегі агенттердің қызметі
6.
Тоқыма бұйымдарын, киім, аяқ киім, былғарыдан және үлбірден жасалған бұйымдарды сату жөніндегі агенттердің қызметі
7.
Түрлі ассортименттегі тауарларды сату жөніндегі агенттердің қызметі
8.
Отындарды, кендерді, металдар және химиялық заттарды сату жөніндегі агенттердің қызметі
9.
Басқа топтамаларға енгізілмеген тауарлардың жекелеген түрлерінің немесе тауарлар топтарын сатуға мамандандырылған агенттер қызметі
10.
Тамақ өнімдерін, сусындар мен темекі бұйымдарын мамандандырылмаған көтерме саудада сату
11.
Малдарды тірідей көтерме саудада сату
12.
Астық, тұқым және малдарға арналған жемді көтерме саудада сату
13.
Тас көмірді көтерме саудада сату
14.
Компьютерлер мен шалғай компьютерлік жабдықтарды және бағдарламалық қамтамасыз етуді көтерме саудада сату
15.
Кофе, шай, какао және дәмдеуіштерді көтерме саудада сату
16.
Қара және түсті металл сынықтары мен қалдықтарын көтерме саудада сату
17.
Жиһазды, кілемдерді және жарықтандыру жабдықтарын көтерме саудада сату
18.
Механикалық станоктарды көтерме саудада сату
19.
Сүт өнімдерін, жұмыртқа және азықтық май және тоң майды көтерме саудада сату
20.
Ет және ет өнімдерін көтерме саудада сату
21.
Тұтынушылық мақсаттағы азық-түлік емес тауарлардың көтерме саудасы
22.
Аяқ киімді көтерме саудада сату
23.
Кеңсе жиһаздарын көтерме саудада сату
24.
Парфюмерия мен косметиканы көтерме саудада сату
25.
Тамақ өнімдерін, сусындарды және темекі бұйымдарын көтерме саудада сату
26.
Табиғи (жанатын) газды көтерме саудада сату
27.
Тамақ өнімдерін, сусындарды және темекі бұйымдарын көтерме саудада сату
28.
Өзге де кеңсе техникасы мен жабдықтарды көтерме саудада сату
29.
Өзге де техника мен жабдықтарды көтерме саудада сату
30.
Өзге де азық-түлік емес көп қолданылатын тауарларды көтерме саудада сату
31.
Өзге де тамақ өнімдерін көтерме саудада сату
32.
Өзге де аралық өнімдерді көтерме саудада сату
33.
Қант, шоколад және қантты кондитерлік бұйымдарды көтерме саудада сату
34.
Ауыл шаруашылығы техникасын, жабдықтарды және олардың қосалқы бөлшектерін көтерме саудада сату
35.
Темекі бұйымдарын көтерме саудада сату
36.
Кен өндіруге және азаматтық құрылысқа арналған техниканы көтерме саудада сату
37.
Тоқыма, тігін және трикотаж өндірісіне арналған техниканы көтерме саудада сату
38.
Кәрлен, шыны ыдыстар мен тазартқыш құралдарды көтерме саудада сату
39.
Жемістер мен көкөністерді көтерме саудада сату
40.
Химиялық заттарды және химиялық өнімдерді көтерме саудада сату
41.
Гүлдер мен басқа өсімдіктерді көтерме саудада сату
42.
Шойын, болат және олардың құймасын көтерме саудада сату
43.
Қандай да бір нақтылаусыз тауарлардың кең ассортиментін көтерме саудада сату
44.
Тері мен былғарыны көтерме саудада сату
45.
Электртұрмыстық техниканы көтерме саудада сату
46.
Электронды және телекоммуникациялық жабдықтарды және олардың қосалқы бөлшектерін көтерме саудада сату
47.
Автомобильдер мен мотоциклдерді қоспағанда, көтерме сауда
48.
Мамандандырылмаған дүкендердегі өзге де бөлшек сауда
49.
Мамандандырылған дүкендердегі өзге де бөлшек сауда
50.
Мамандандырылған дүкендерде ет және ет өнімдерін өзге де бөлшек саудада сату
51.
Дүкендерден тыс өзге де бөлшек сауда
52.
Мамандандырылған дүкендерде тамақ өнімдерін бөлшек саудада сатудың өзге де түрлері
53.
Көтерме сауданың өзге де қызметтері
54.
Өзге де автокөлік құралдарын бөлшек саудада сату
55.
Мамандандырылған дүкендерде аудио және видео жазбаларды бөлшек саудада сату
56.
Мамандандырылған дүкендерде тұрмыстық электр аспаптарын бөлшек саудада сату
57.
Мамандандырылмаған дүкендердегі бөлшек сауда
58.
Мамандандырылмаған дүкендерде көбінесе тамақ өнімдерін, сусындар мен темекі бұйымдарын бөлшек саудада сату
59.
Мамандандырылған дүкендерде газет және кеңсе тауарларын бөлшек саудада сату
60.

295.
Специализированные строительные работы
296.
Столярные и плотницкие работы
297.
Строительство водных сооружений
298.
Строительство дорог и автомагистралей
299.
Строительство железных дорог и метро
300.
Строительство жилых зданий
301.
Строительство кораблей и плавучих конструкций
302.
Строительство мостов и туннелей
303.
Строительство прогулочных и спортивных лодок
304.
Гражданское строительство
305.
Строительство распределительных объектов для обеспечения электроэнергией и телекоммуникациями
306.
Строительство трубопроводов для систем водоснабжения и канализации
307.
Транспортирование по трубопроводу
308.
Транспортная космическая система
309.
Транспортная обработка грузов
310.
Транспортно-экспедиционные услуги
311.
Тресты, фонды и другие подобные финансовые объекты
312.
Услуги в области водного транспорта
313.
Услуги по перевозкам
314.
Услуги по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам
315.
Услуги терминалов
316.
Физкультурно-оздоровительная деятельность
317.
Финансовый лизинг, кроме финансового лизинга медицинского оборудования и техники
318.
Формирование и обработка листового стекла
319.
Химчистка и крашение
320.
Холодная формовка или фальцовка
321.
Холодное волочение
322.
Чеканка/выпуск монет и медалей
323.
Штукатурные работы
Примечание:
Налогоплательщики, деятельность которых находится в местах отсутствия сети телекоммуникаций общего пользования применяют контрольно-кассовые машины без функции передачи данных.
Виды деятельности указаны согласно общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД) утвержденному в качестве государственного классификатора Приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года № 683-од.
*за исключением деятельности, осуществляемой Национальным оператором почты.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2018 года № 206
Виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах с 1 июля 2019 года
Сноска. Приказ дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.11.2018 № 1029 (порядок введения см. п. 3).
№ п/п
Виды деятельности
1
2
1.
Деятельность агентов по торговле древесиной и строительными материалами
2.
Деятельность агентов по торговле машинами, оборудованием, промышленным оборудованием, морскими и воздушными судами
3.
Деятельность агентов по торговле мебелью, бытовыми товарами, скобяными и прочими металлическими изделиями
4.
Деятельность агентов по торговле пищевыми продуктами, включая напитки, и табачными изделиями
5.
Деятельность агентов по торговле сельскохозяйственным сырьем, живыми животными, текстильным сырьем и полуфабрикатами
6.
Деятельность агентов по торговле текстильными изделиями, одеждой, обувью, изделиями из кожи и меха
7.
Деятельность агентов по торговле товарами широкого ассортимента
8.
Деятельность агентов по торговле топливом, рудами, металлами и химическими веществами
9.
Деятельность агентов, специализирующихся на торговле отдельными видами товаров или группами товаров, не включенными в другие группировки
10.
Неспециализированная оптовая торговля продуктами питания, напитками и табачными изделиями
11.
Оптовая торговля живыми животными
12.
Оптовая торговля зерном, семенами и кормами для животных
13.
Оптовая торговля каменным углем
14.
Оптовая торговля компьютерами, периферийным компьютерным оборудованием и программным обеспечением
15.
Оптовая торговля кофе, чаем, какао и пряностями
16.
Оптовая торговля ломом и отходами черных и цветных металлов
17.
Оптовая торговля мебелью, коврами и осветительным оборудованием
18.
Оптовая торговля механическими станками
19.
Оптовая торговля молочными продуктами, яйцами и пищевыми маслами и жирами
20.
Оптовая торговля мясом и мясными продуктами
21.
Оптовая торговля непродовольственными товарами потребительского назначения
22.
Оптовая торговля обувью
23.
Оптовая торговля офисной мебелью
24.
Оптовая торговля парфюмерией и косметикой
25.
Оптовая торговля продуктами питания, напитками и табачными изделиями
26.
Оптовая торговля природным (горючим) газом
27.
Оптовая торговля продуктами питания, напитками и табачными изделиями
28.
Оптовая торговля прочей офисной техникой и оборудованием
29.
Оптовая торговля прочей техникой и оборудованием
30.
Оптовая торговля прочими непродовольственными товарами широкого потребления
31.
Оптовая торговля прочими продуктами питания
32.
Оптовая торговля прочими промежуточными продуктами
33.
Оптовая торговля сахаром, шоколадом и сахаристыми кондитерскими изделиями
34.
Оптовая торговля сельскохозяйственной техникой, оборудованием и запасными частями
35.
Оптовая торговля табачными изделиями
36.
Оптовая торговля техникой для горнодобычи и гражданского строительства
37.
Оптовая торговля техникой для текстильного, швейного и трикотажного производств
38.
Оптовая торговля фарфором, стеклянной посудой и чистящими средствами
39.
Оптовая торговля фруктами и овощами
40.
Оптовая торговля химическими веществами и химическими продуктами
41.
Оптовая торговля цветами и другими растениями
42.
Оптовая торговля чугуном, сталью и их литьем
43.
Оптовая торговля широким ассортиментом товаров без какой-либо конкретизации
44.
Оптовая торговля шкурами и кожей
45.
Оптовая торговля электробытовой техникой
46.
Оптовая торговля электронным и телекоммуникационным оборудованием и запчастями к нему
47.
Оптовая торговля, за исключением автомобилей и мотоциклов
48.
Прочая розничная торговля в неспециализированных магазинах
49.
Прочая розничная торговля в специализированных магазинах
50.
Прочая розничная торговля мясом и мясными продуктами в специализированных магазинах
51.
Прочая розничная торговля не в магазинах
52.
Прочие виды розничной торговли продуктами питания в специализированных магазинах
53.
Прочие услуги оптовой торговли
54.
Розничная продажа прочих автотранспортных средств
55.
Розничная торговля аудио и видеозаписями в специализированных магазинах
56.
Розничная торговля электрическими бытовыми приборами в специализированных магазинах
57.
Розничная торговля в неспециализированных магазинах
58.
Розничная торговля в неспециализированных магазинах преимущественно продуктами питания, включая напитки, и табачными изделиями
59.
Розничная торговля газетами и канцелярскими товарами в специализированных магазинах
60.

Сауда алаңы 2000 ш.м-ден астам (2000 ш.м. және жоғары) сауда объектілері болып табылатын мамандандырылған дүкендерде ойындар мен ойыншықтарды бөлшек саудада сату
61.
Мамандандырылған дүкендерде кітаптарды бөлшек саудада сату
62.
Мамандандырылған дүкендерде кілемдер, кілем бұйымдарын, сондай-ақ қабырға және еден жабындарын бөлшек саудада сату
63.
Мамандандырылған дүкендерде косметикалық тауарларды және гигиена заттарын бөлшек саудада сату
64.
Мамандандырылған дүкендерде медициналық және ортопедтік тауарларды бөлшек саудада сату
65.
Мамандандырылған дүкендерде отынды бөлшек саудада сату
66.
Мамандандырылған дүкендерде сусындарды бөлшек саудада сату
67.
Мамандандырылған дүкендерде аяқ киім және былғары бұйымдарды бөлшек саудада сату
68.
Мамандандырылған дүкендерде сусындарды қоса алғанда, тамақ өнімдерін және темекі бұйымдарын бөлшек саудада сату
69.
Дүкендерде ұсталған тауарларды бөлшек саудада сату
70.
Мамандандырылмаған дүкендерде сусындар мен темекі бұйымдарын қоса, көбінесе тамақ өнімдерін бөлшек саудада сату
71.
Мамандандырылған дүкендерде сусындарды қоса алғанда, тамақ өнімдерін және темекі бұйымдарын бөлшек саудада сату
72.
Сауда палаткаларында, дүкеншелерде және дүңгіршектерде тамақ өнімдерін, сусындар мен темекі бұйымдарын бөлшек саудада сату
73.
Мамандандырылған дүкендерде өзге де тұрмыстық жабдықтармен бөлшек сауда
74.
Мамандандырылған дүкендерде балық, шаян тәрізділерді және былқылдақ денелілерді бөлшек саудада сату
75.
Мамандандырылған дүкендерде бекітпе бұйымдармен, лак-бояу материалдарымен және шынылармен бөлшек сауда
76.
Мамандандырылған дүкендерде спорт жабдықтарын бөлшек саудада сату
77.
Мамандандырылған дүкендерде темекі бұйымдарын бөлшек саудада сату
78.
Мамандандырылған дүкендерде телекоммуникациялық жабдықтарды бөлшек саудада сату
79.
Мамандандырылған дүкендерде жемістер мен көкөністерді бөлшек саудада сату
80.
Мамандандырылған дүкендерде нан-тоқаш өнімдері, ұннан жасалған және қантты кондитерлік бұйымдарды бөлшек саудада сату
81.
Мамандандырылған дүкендерде гүлдерді бөлшек саудада сату
82.
Палаткалар мен базарлардағы бөлшек сауда
83.
Желілі маркетинг арқылы бөлшек саудада сату
84.
Почта бойынша тапсырыстар орындайтын фирмалар арқылы және Интернет арқылы бөлшек саудада сату
85.
Автомобильдер мен мотоциклдер саудасынан басқа, бөлшек сауда
86.
Мотоциклдерге және мотороллерлерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Ескерту:
Қызметі ортақ пайдаланылатын телекоммуникациялар желiсi жоқ жерлерде орналасқан салық төлеушілер деректерді беру функциясы жоқ бақылау-касса машиналарын қолданады.
Қызмет түрлері Қазақстан Республикасы Сауда және индустрия министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2007 жылғы 14 желтоксандағы № 683-од бұйрығымен мемлекеттік сыныптауыш ретінде бекітілген Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышына (ЭКДЖ) сәйкес көрсетілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 ақпандағы
№ 206 бұйрығына
4-қосымша

Розничная торговля играми и игрушками в специализированных магазинах, являющихся торговыми объектами, с торговой площадью более 2000 кв.м (2000 кв.м и выше)
61.
Розничная торговля книгами в специализированных магазинах
62.
Розничная торговля коврами, ковровыми изделиями, а также настенными и напольными покрытиями в специализированных магазинах
63.
Розничная торговля косметическими товарами и предметами гигиены в специализированных магазинах
64.
Розничная торговля медицинскими и ортопедическими товарами в специализированных магазинах
65.
Розничная торговля топливом в специализированных магазинах
66.
Розничная торговля напитками в специализированных магазинах
67.
Розничная торговля обувью и кожаными изделиями в специализированных магазинах
68.
Розничная торговля продуктами питания, включая напитки, и табачными изделиями в специализированных магазинах
69.
Розничная торговля подержанными товарами в магазинах
70.
Розничная торговля преимущественно продуктами питания, включая напитки и табачными изделиями в неспециализированных магазинах
71.
Розничная торговля продуктами питания, включая напитки, и табачными изделиями в специализированных магазинах
72.
Розничная торговля продуктами питания, напитками и табачными изделиями в торговых палатках, ларьках и киосках
73.
Розничная торговля прочим бытовым оборудованием в специализированных магазинах
74.
Розничная торговля рыбой, ракообразными и моллюсками в специализированных магазинах
75.
Розничная торговля скобяными изделиями, лакокрасочными материалами и стеклом в специализированных магазинах
76.
Розничная торговля спортивным оборудованием в специализированных магазинах
77.
Розничная торговля табачными изделиями в специализированных магазинах
78.
Розничная торговля телекоммуникационным оборудованием в специализированных магазинах
79.
Розничная торговля фруктами и овощами в специализированных магазинах
80.
Розничная торговля хлебобулочными, мучными и сахаристыми кондитерскими изделиями в специализированных магазинах
81.
Розничная торговля цветами в специализированных магазинах
82.
Розничная торговля через палатки и рынки
83.
Розничная торговля через сетевой маркетинг
84.
Розничная торговля через фирмы, выполняющие заказы по почте и через Интернет
85.
Розничная торговля, кроме торговли автомобилями и мотоциклами
86.
Техническое обслуживание и ремонт мотоциклов и мотороллеров
Примечание:
Налогоплательщики, деятельность которых находится в местах отсутствия сети телекоммуникаций общего пользования применяют контрольно-кассовые машины без функции передачи данных.
Виды деятельности указаны согласно общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД) утвержденному в качестве государственного классификатора Приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года №683-од.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2018 года № 206