"Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 155 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 13 ақпандағы № 103 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 наурызда № 16517 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 13.07.2021 № 454-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 155 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10947 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 мамырдағы № 95 (28573) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларда:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мыналар:
1) тауарды қайта өңдеу нәтижесінде СЭҚ ТН бойынша тауар кодының кез келген алғашқы төрт белгі деңгейінде өзгеруі;
2) бұл операциялар орын алған ел тауар шығарылған ел болып есептелуі үшін жеткілікті өндірістік немесе технологиялық операцияларды орындау;
3) құнының пайыздық үлесі түпкі өнімнің бағасындағы тіркелген үлесіне жеткен кездегі тауар құнының өзгеруі (адвалорлық үлес қағидасы) тауарға Қазақстан Республикасында өндірілген деген мәртебе беру үшін оны жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу критерийлері болып табылады.
"Түпнұсқа" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу кезінде осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген операцияларды жүзеге асыруды қоспағанда, жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемшарты тауарға тән қасиеттерді беру үшін тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу болып табылады.";
13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20-тармақтар алып тасталсын.
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес өтінімнің және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 8 шілдедегі № 257 бұйрығымен бекітілген тізбесі бойынша (бұдан әрі - Тізбе) (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9665 тіркелген) бойынша тауардың шығу тегін растайтын құжаттардың толық топтамасының негізінде, тіркелген күннен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 155 "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 февраля 2018 года № 103. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 марта 2018 года № 16517. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 13.07.2021 № 454-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 155 "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10947, опубликован 23 мая 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 95 (27971) следующие изменения и дополнения:
в Правилах по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Критериями достаточной переработки товара для придания ему статуса произведенного в Республике Казахстан являются:
1) изменение кода товара по ТН ВЭД на уровне любого из первых четырех знаков, произошедшее в результате переработки товара;
2) выполнение производственных или технологических операций, достаточных для того, чтобы страной происхождения товара считалась страна, где эти операции имели место;
3) изменение стоимости товара, когда процентная доля стоимости достигает фиксированной доли в цене конечной продукции (правило адвалорной доли).
При оформлении сертификата о происхождении товара формы "Оригинал", критерием достаточной переработки, является переработка товара, достаточная для придания товару его характерных свойств, за исключением осуществления операций, указанных в пункте 9 настоящих Правил.";
пункты 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 исключить.
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Выдача сертификата о происхождении товара осуществляется не позднее одного рабочего дня, следующего за днем регистрации, на основании заявки согласно приложению 3 настоящих Правил и предоставления полного пакета документов, подтверждающих происхождение товара по перечню, утвержденному приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 257 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9665) (далее - Перечень).";
пункт 24 изложить в следующей редакции:

"24. Тауардың шығу тегі туралы сертификат:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасынан экспортталатын, Қазақстан Республикасынан кері экспортталатын тауардың шығу тегі туралы сертификатты алуға жеке немесе заңды тұлғаның өтінімі;
2) Тізбеге сәйкес құжаттар негізінде беріледі.
Уәкілетті ұйымның уәкілетті адамы құжаттарды талдауды және олардағы мәліметтерді тексеруді жүргізеді және тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу туралы немесе тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеуден бас тарту туралы қорытындыны еркін түрде жасайды.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Тауардың шығу тегі туралы сертификатты уәкілетті ұйым береді.
Бір келісімшарттың шеңберінде тауарды бірнеше мәрте жеткізу кезінде бір мезгілде түпнұсқасы тауардың барлық келісімшарттық легіне немесе сериялы өндіріс тауарларына ресімделген және экспорттаушы бірінші жөнелтілімде ұсынатын уәкілетті адамының қорытындының көшірмесімен жөнелтілетін тауардың әрбір партиясына тауардың шығу тегі туралы сертификат беруге рұқсат етіледі.
Тауардың шығу тегі сертификатын алуға арналған өтініште өтініш беруші жөнелтілетін тауар партиясы өндіріс технологиясының және құрамдауыштарының өзгеріске ұшырамағанын, сондай-ақ осы тауардың материалдарын жеткізуші елді өз қолымен растайды.";
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Уәкілетті ұйым тауардың шығу тегі туралы сертификатты кейіннен ішкі айналым үшін береді, яғни (ретроспективті) мәліметтер тиісті құжаттарда (осы Қағидалардың 45-тармағында көзделген құжаттарда, сондай-ақ тауардың нақты тиеп-жөнелтілгенін растауда (Қазақстан Республикасы кеден органының "Шығаруға рұқсат берілген" деген белгісі бар экспорттық кеден декларациясы) қамтылған мәліметтерге сәйкес келген, өтініш берушінің өтінішінде қамтылған мәліметтерді тексергеннен кейін ғана, сондай-ақ мәліметтерге сәйкес келген және тауардың шығу тегі туралы сертификат осы тауар экспортқа шығарылған немесе еркін қоймадан және арнайы экономикалық аймақтан Қазақстан Республикасының қалған аумағына өткізілген кезде берілмеген жағдайда береді.";
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Уәкілетті ұйым:
1) осы Қағидалардың 55-тармағына сәйкес құжаттарды табыс етпеу;
2) Тізбе бойынша тауардың шығу тегін растайтын құжаттар берілмеген;
3) тауар әкелінетін елмен (одақпен) бір жақты тәртіппен белгіленген, осы Қағидалардың және/немесе қолданыстағы (ратификацияланған) халықаралық келісімдердің/шарттардың сәйкес келмегеннен бас тартады.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2-қосымша алып тасталсын;

"24. Сертификат о происхождении товара выдается на основании:
1) заявки физического или юридического лица на получение сертификата о происхождении товара, экспортируемого из Республики Казахстан, реэкспортируемого из Республики Казахстан по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) документов согласно Перечню.
Уполномоченное лицо уполномоченной организации проводит анализ документов и проверку сведений в них и составляет заключение в произвольной форме об оформлении сертификата о происхождении товара либо об отказе в оформлении сертификата о происхождении товара.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Сертификат о происхождении товара выдается уполномоченной организацией.
При многократных поставках товара в рамках одного контракта допускается выдавать сертификаты о происхождении товара на каждую одновременно отправляемую партию товара под копию заключения уполномоченного лица, оригинал которого был оформлен на всю контрактную партию товара или на товары серийного производства и предъявлен экспортером при первой отгрузке.
В заявке на получение сертификата о происхождении товара заявитель собственноручно подтверждает, что отправляемая партия товара не подверглась изменениям в технологии производства и компонентах, а также страны-поставщика материалов данного товара.";
пункт 69 изложить в следующей редакции:
"69. Уполномоченная организация выдает сертификат о происхождении товара впоследствии, то есть (ретроспективно) только после проверки того, что сведения, содержащиеся в заявлении заявителя, совпадают со сведениями, содержащимися в соответствующих документах (документы, предусмотренные пунктом 45 настоящих Правил, а также подтверждение фактической отгрузки товара (таможенная декларация с отметкой таможенного органа Республики Казахстан "Выпуск разрешен"), и сертификат о происхождении товара не был выдан, когда данный товар экспортировался или реализовывался со свободного склада или специальных экономических зон на остальную территорию Республики Казахстан.";
пункт 71 изложить в следующей редакции:
"71. Уполномоченная организация отказывает заявителю в выдаче сертификата о происхождении товара с обоснованием причин отказа в случаях:
1) непредставление документов согласно пункту 55 настоящих Правил;
2) непредставления документов согласно Перечню;
3) несоответствие требованиям настоящих Правил и/или действующих (ратифицированных) международных соглашений/договоров.";
приложения 1, 2 к указанным Правилам исключить;

көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшаны мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
1806 907000
құрамында какао бар және өндіріс үшін немесе сусындарды дайындауға арналған дайын өнімдері
Технологиялық операциялар: мамандандырылған технологиялық жабдықта шикізатты бумадан шығару, өлшеу, араластыру, кептіру, алғашқы буып-түю орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау. Алайда сол позициядағы пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
";
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
2101 129201
осы сығындылар, эссенциялар немесе концентраттар негiзіндегі немесе кофе негiзiндегі сығындылар, эссенциялар және кофе концентраттары және дайын өнiмдер: бастапқы орамадағы таза массасы 3 кг аспайтын
Технологиялық операциялар: мамандандырылған технологиялық жабдықта шикізатты ыдыстан шығару, өлшеу, араластыру, кептіру, алғашқы буып-түю орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау. Алайда сол позициядағы пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
2101 209200
шайдың немесе матенің, немесе парагвай шайының сығындылары, эссенциялары немесе концентраттары негiзiндегі дайын өнiмдер
Технологиялық операциялар: мамандандырылған технологиялық жабдықта шикізатты реставрациялау, өлшеу, араластыру, кептіру, алғашқы қаптау орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау. Алайда сол позициядағы пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
2201-ден
Газдалған су
Суды тазарту, суды зарарсыздандыру, суды газдандыру және құю
";
мына:
"
25-топ
Тұз; күкiрт; топырақ және тас; сылау материалдары, әктас және цемент
Өңдеу/қайта өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндiрiс жағдайларында кез келген позициялардың материалдарынан дайындау; көмiрмен байыту, тазалау, қатты кристалдарды ұсату, кесу, кальцийлендіру
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
25-топ
Тұз; күкiрт; топырақ және тас; сылақ материалдары, әктас және цемент
Өңдеу/қайта өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндiрiс жағдайларында кез келген позициялардағы материалдардан дайындау; қатты кристалдарды ұсату, кесу, кальцийлендіру
";
мына:
"
31-топ
Тыңайтқыштар
Кез келген позициялардың материалдарынан дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар өнiм позициясынан ерекшелiнетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда өнiм сияқты позицияның материалдары олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
31-топ
Тыңайтқыштар
Өңдеу/қайта өңдеу технологиясына сәйкес мамандандырылған өндіріс жағдайларында кез келген позициялардағы материалдардан дайындау .
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"

приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 4 к указанным Правилам дополнить строкой, следующего содержания:
"
1806 907000
готовые изделия, содержащие какао и предназначенные для производства или приготовления напитков
Изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: растарирование, взвешивание, смешивание сырья на специализированном технологическом оборудовании, сушка, первичная упаковка. Однако, стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50% цены конечной стоимости продукции
";
дополнить строками, следующего содержания:
"
2101 129201
экстракты, эссенции и концентраты кофе и готовые продукты на основе этих экстрактов, эссенций или концентратов или на основе кофе: в первичных упаковках нетто-массой не более 3 кг
Изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: растарирование, взвешивание, смешивание сырья на специализированном технологическом оборудовании, сушка, первичная. Однако, стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50% цены конечной стоимости продукции
2101 209200
готовые продукты: на основе экстрактов, эссенций или концентратов чая или мате, или парагвайского чая
Изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: растарирование, взвешивание, смешивание сырья на специализированном технологическом оборудовании, сушка, первичная упаковка. Однако, стоимость используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 50% цены конечной стоимости продукции
";
дополнить строкой, следующего содержания:
"
Из 2201
Воды газированные
Очистка воды; обеззараживание воды; газирование воды и розлив
";
строку:
"
Группа 25
Соль; сера; земли и камень; штукатурные материалы, известняк и цемент
Изготовление из материалов любых позиций в условиях специализированного производства в соответствии с технологией обработки/переработки; обогащение углем, очистка, помолка твердых кристаллов, обрезание, кальцинирование
"
изложить в следующей редакции:
"
Группа 25
Соль; сера; земли и камень; штукатурные материалы, известняк и цемент
Изготовление из материалов любых позиций в условиях специализированного производства в соответствии с технологией обработки/переработки; помолка твердых кристаллов, обрезание, кальцинирование
";
строку:
"
Группа 31
Удобрения
Изготовление, из материалов любых позиций, при котором используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции продукта. Однако материалы той же позиции, что и продукты, могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50% цены конечной продукции
"
изложить в следующей редакции:
"
Группа 31
Удобрения
Изготовление из материалов любых позиций в условиях специализированного производства в соответствии с технологией обработки/переработки.
";
дополнить строкой, следующего содержания:
"

3105
Екi немесе үш қоректi элементтерден: азоттан, фосфордан және калийден тұратын минералдық немесе химиялық тыңайтқыштар; өзге де тыңайтқыштар; брутто-массасы 10 кг-нан аспайтын осы топтың таблеткадағы немесе ұқсас нысандағы немесе орамдардағы тауарлары
Технологияға:
рецептура әзірлеу;
топырақты агрохимиялық талдау негізінде есептелген макро және микроэлементтердің қатынасының оңтайлы формуласымен тыңайтқыштарды араластыруға сәйкес мамандандырылған өндіріс жағдайларында кез келген позициялардағы материалдардан дайындау
";
мына:
"
34-топ
Сабын, беттік-белсендi органикалық заттар, жуғыш заттар, майлау материалдары, жасанды және дайын балауыздар, тазалау мен әрлеуге арналған құрамдар, майшамдар мен ұқсас бұйымдар, жапсыруға арналған пасталар, пластилин, "тiс дәрiгерi балауызы" және тiс дәрiгерлiк мақсаттарға арналған гипс негiзiндегi құрамдар, 3404 және 3404-тен позицияларындағы тауарлардан басқа, олар үшiн қолданылатын қағидалар бұдан әрi жазылған
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын, материалдар дайын өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуi тиiс. Алайда сол позициядағы материалдар олардың түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы шартымен пайдаланылуы мүмкiн. Сабын үшiн: мынадай: рецептура бойынша тоң май жиынтығы; сабынды қайнату; сабын жинағы; суыту және кептiру; механикалық өңдеу; қоспалармен араластыру; механикалық өңдеу; кесу; мөртаңбалау; орау технологиялық операцияларының орындалуы шартымен кез келген позициялардың материалдарынан дайындау
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
34-топ
Сабын, үстiңгi қабаты белсендi органикалық заттар, жуғыш заттар, майлау материалдары, жасанды және дайын балауыздар, тазалау мен әрлеуге арналған құрамдар, майшамдар мен ұқсас бұйымдар, жапсыруға арналған пасталар, пластилин, "тiс дәрiгерi балауызы" және тiс дәрiгерлiк мақсаттарға арналған гипс негiзiндегi құрамдар, 3404 және 3404-тен позицияларындағы тауарлардан басқа, олар үшiн қолданылатын қағидалар бұдан әрi жазылған
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдар дайын өнiм позициясынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс. Алайда сол позициядағы материалдар олардың түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспаған жағдайда пайдаланыла алады.
Сабын үшiн: мынадай:
рецептура бойынша тоң май жиынтығы;
сабынды қайнату;
сабын жинағы;
суыту және кептiру;
механикалық өңдеу;
қоспалармен араластыру;
механикалық өңдеу;
кесу;
моңтаңбалау;
буып-түю технологиялық операциялары орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау.
Сұйық сабын үшін:
су дайындау;
рецептура бойынша үстінгі қабаты белсенді заттар жиынтығы;
қыздыру (егер дайындау технологиясы бойынша қажет болса);
суыту (егер дайындау технологиясы бойынша қажет болса);
қоспалармен араластыру (егер дайындау технологиясы бойынша қажет болса);
құю;
буып-түю технологиялық операциялары орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау
";
мына:
"
3901 - 3915-тен
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлері – пластмассаның қалдықтары, кесінділері және жиындылары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс. Алайда 39-топтың барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауға тиiс
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3901 - 3915-тен
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлері
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс. Алайда 39-топтың барлық пайдаланылатын материалдарының құны түпкiлiктi өнiм бағасының 20%-ынан аспауға тиiс
";
мына:
"
5702
Мата кiлемдер және "килим", "сумах", "кермани" және осы сияқты қол жұмысының кiлемдерін қоса алғанда, өзге де дүрияландырылмаған немесе флокирлендiрiлмеген, дайын немесе дайын емес еденге төсейтiн тоқыма жабындылар
Тоқымашылық, жайманың түгiн қырқу, аппреттеу, бұйымның шетiн көмкеру. Бұл ретте пайдаланылатын материалдар 5701, 5703, 5704, 5705 00 позицияларынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс, ал олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
50 %-ынан аспауға тиiс
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5702
Мата кiлемдер және "килим", "сумах", "кермани" және осы сияқты қол жұмысының кiлемдерін қоса алғанда, өзге де дүрияландырылмаған немесе флокирлендiрiлмеген, дайын немесе дайын емес еденге төсейтiн тоқыма жабындылар

3105
Удобрения минеральные или химические, содержащие два или три питательных элемента: азот, фосфор и калий; удобрения прочие; товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или в упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 кг
Изготовление из материалов любых позиций в условиях специализированного производства в соответствии с технологией: разработка рецептуры; смешивание удобрений с оптимальной формулой соотношения макро и микроэлементов рассчитанной на основе агрохимического анализа почвы
";
строку:
"
Группа 34
Мыло, поверхностно-активные органические вещества, моющие средства, смазочные материалы, искусственные и готовые воски, составы для чистки или полировки, свечи и аналогичные изделия, пасты для лепки, пластилин, "зубоврачебный воск" и составы на основе гипса для зубоврачебных целей, кроме товаров позиций 3404 и из 3404, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором все использованные материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции готовой продукции. Однако материалы той же позиции могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции. Для мыла: изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: жировой набор по рецептуре; варка мыла; мылосборник; охлаждение и сушка; механическая обработка; смешивание с добавками; механическая обработка; резка; штамповка; упаковка.
"
изложить в следующей редакции:
"
Из группы 34
Мыло, поверхностно-активные органические вещества, моющие средства, смазочные материалы, искусственные и готовые воски, составы для чистки или полировки, свечи и аналогичные изделия, пасты для лепки, пластилин, "зубоврачебный воск" и составы на основе гипса для зубоврачебных целей, кроме товаров позиций 3404 и из 3404, для которых применяемые правила излагаются далее
Изготовление, при котором все использованные материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиции готовой продукции. Однако материалы той же позиции могут использоваться при условии, что их стоимость не превышает 50 % цены конечной продукции. Для мыла: изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: жировой набор по рецептуре; варка мыла; мылосборник; охлаждение и сушка; механическая обработка; смешивание с добавками; механическая обработка; резка; штамповка; упаковка. Для жидкого мыла: изготовление из материалов любых позиций, при условии выполнения технологических операций: водоподготовка; набор поверхностно активных веществ по рецептуре; нагрев (если необходимо по технологии изготовления); охлаждение (если необходимо по технологии изготовления); смешивание с добавками (если необходимо по технологии изготовления); розлив; упаковка.
";
строку:
"
из 3901-3915*
Полимеры этилена в первичных формах - отходы, обрезки и скрап, из пластмасс
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50% цены конечной продукции. Однако стоимость всех используемых материалов группы 39 не должна превышать 20% цены конечной продукции
"
изложить в следующей редакции:
"
из 3901-3915*
Полимеры этилена в первичных формах
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50% цены конечной продукции. Однако стоимость всех используемых материалов группы 39 не должна превышать 20% цены конечной продукции
";
строку:
"
5702
Тканые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, нетафтинговые или нефлокированные, готовые или неготовые, включая "килим", "сумах", "кермани" и аналогичные ковры ручной работы
Ткачество, стрижка полотна, аппретирование, обшивка краев изделий. При этом используемые материалы должны классифицироваться в позиции, отличной от позиций 5701, 5703, 5704, 5705 00, а их стоимость не должна превышать 50% цены конечной продукции
"
изложить в следующей редакции:
"
5702
Тканые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, нетафтинговые или нефлокированные, готовые или неготовые, включая "килим", "сумах", "кермани" и аналогичные ковры ручной работы

Тоқымашылық, жайманың түгiн қырқу, аппреттеу, бұйымның шетiн көмкеру. Бұл ретте пайдаланылатын материалдар 5701, 5703, 5704, 5705 00 позицияларынан ерекшеленетiн позицияда жiктелуге тиiс, ал олардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауға тиiс
";
мына:
"
61-топ
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж киiмдер және киiмдердiң керек-жарақтары
Мынадай:
- қолмен немесе машинамен тоқу, өңдеу және жылу операциясы технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позицияның иiрiм жiбiнен дайындау
"
деген жол алып тасталсын;
мына:
"
62-топ
Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж киiмiнен басқа киiм заттары және киiмдердiң керек-жарақтары
Мынадай: материалды төсеу және пiшу, жиынтықтау, бөлшектердi монтаждау, бұйымдарды жинақтау, жылытып өңдеу, таңбалау және бұйымды тазалау технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде кез келген позицияның иiрiм жiбiнен дайындау
"
деген жол алып тасталсын;
мына:
"
6302
Төсектiк, асханалық, дәретханалық және ас үйлiк жаймалар
Мынадай:
- материалды төсеу және пiшу, жиынтықтау, бөлшектердi монтаждау, жинақтау, жылытып өңдеу, таңбалау және бұйымды тазалау тәрiздi технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген позициядағы маталардан, трикотаж төсемдерден және мата емес материалдардан дайындау
"
деген жол алып тасталсын;
мыналар:
"
7308
Қара металдардан жасалған металл конструкциялары (9406 тауар позициясындағы жинақталмалы құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, кішкентай қайықтардың қақпалары, мұнаралар, торлы діңгектер, төбе жабындылары, құрылыстық фермалар, есіктер мен терезелер және олардың жақтаулары, есік табалдырықтары, терезе жапқыштар мен балюстрадалар, жақтаулар мен бағаналар);
металл құрылыстарында пайдалануға арналған қара металдардан жасалған парақтар, шыбықтар, бұрыштар, фассондық қапталдар, құбырлар мен оған ұқсас бұйымдар.
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде:
- алдын ала дайындау операциялары (кескілеу, кесу, бұрғылау);
- стапельде ұстап тұру;
- жартылай автоматты балқытып біріктіру;
- уатып ішектеп жөңдеу;
- жабындылармен бекітілуі (ысытып мырыштату немесе эмальмен бояу).
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
7308
Қара металдардан жасалған металл конструкциялары (9406 тауарлық позициясындағы жинақталмалы құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер мен олардың секциялары, кішкентай қайықтардың қақпалары, мұнаралар, торлы діңгектер, төбе жабындылары, құрылыстық фермалар, есіктер мен терезелер және олардың жақтаулары, есік табалдырықтары, терезе жапқыштар мен балюстрадалар, жақтаулар мен бағаналар);
металл құрылыстарында пайдалануға арналған қара металдардан жасалған табақтар, шыбықтар, бұрыштар, фассондық қапталдар, құбырлар мен оған ұқсас бұйымдар.
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауға тиіс.
";
мына:
"

Ткачество, стрижка полотна, аппретирование, обшивка краев изделий. При этом используемые материалы должны классифицироваться в позиции отличной от позиций 5701, 5703, 5704, 5705 00, а их стоимость не должна превышать 70 % цены конечной продукции"
";
строку
"
Группа 61
Предметы одежды и принадлежности к одежде трикотажные машинного или ручного вязания
Изготовление из пряжи любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- вязание вручную или на машине, отделочная и тепловая операция
"
исключить;
строку
"
Группа 62
Предметы одежды и принадлежности к одежде, кроме трикотажных машинного или ручного вязания
Изготовление из тканей, трикотажных полотен и нетканых материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций: настилание и раскрой материала, комплектование, монтаж деталей, сборка изделия, тепловая обработка, маркировка и чистка изделия
"
исключить;
строку
"
6302
Белье постельное, столовое, туалетное и кухонное
Изготовление из тканей, трикотажных полотен и нетканых материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
-настилание и раскрой материала, комплектование, монтаж деталей сборка, тепловая обработка, маркировка и чистка изделия
"
исключить;
строки:
"
7308
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных
конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для
крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей,
жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки,
фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- заготовительные операции (резка, фрезерование, сверление);
- прихватка в стапеле;
- сварка полуавтоматическая;
- дробеструйная обработка;
- нанесение покрытий (горячее оцинкование или покраска эмалью).
"
изложить в следующей редакции:
"
7308
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50% цены конечной продукции
";
строку:
"

7309
Сыйымдылығы 300 литрден астам, қапталған немесе жылуоқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдығы жоқ кез келген (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа) заттарға арналған қара металдардан жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және осыған ұқсас сыйымдылықтар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының
80 %-нан аспауға тиіс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды жасау;
- бөлшектердің механикалық өңделуі;
- жинақтық – балқытып біріктіру операциялары;
- бар әдістемелік тапсырмаларға сынақ жүргізумен байланысты және құрылыстық құжаттамаларға салынған техникалық параметрлерді бақылауларды жалпы монтаждау.
"
деген жол алып тасталсын;
мына:
"
7314
Торлар, торшалар және кесіп түсу орындарында балқытылған қоршаулар, өзге де
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті соңғы өнімі бағасының 50 %-нан аспауға тиіс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
дайындама операциялары (кесу, фрезерлеу, бұрғылау);
жинақтық-балқытып біріктіру операциялары;
бояу.
"
деген жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
8413 50 800 0
Өзге де ілгері-кері көлемді сорғылар: өзгелері
Дайындау, ол кезде төменде көрсетілген технологиялық операцияларды орындауды есепке алғанда пайдаланылатын материалдардың құны бірінші жылы түпкілікті өнімнің құнының 80%-нан, екінші жылы – 70%, үшінші жылы – 60%, төртінші жылдан бастап және келесі жылдары түпкілікті өнімнің құнынан 50%-нан аспауға тиіс:
бұрандалық және жалғастырғыштық қосылыстарды кесу;
қосқыш жалғастырғыштарды өндіру және сынау;
жоғарғы және төменгі өткізгішті өндіру;
жоғарғы және төменгі ұзартқышты өндіру;
бұрандалық қосылыстарды жинау және гидравликалық сынау;
сору және айдау клапандарының тораптарын өндіру.
8413 60 700 0
Бұрандалық сорғылар
Дайындау, ол кезде төменде көрсетілген технологиялық операцияларды орындауды есепке алғанда пайдаланылатын материалдардың құны бірінші жылы түпкілікті өнімнің құнының 80%-нан, екінші жылы – 70%, үшінші жылы – 60%, төртінші жылдан бастап және келесі жылдары түпкілікті өнімнің құнының 50%-нан аспауға тиіс:
бұрандалық және жалғастырғыштық қосылыстарды кесу;
өндіру және механикалық өңдеу;
бұрандалық қосылыстарды жинау және сынау;
лак-бояу қорғаныш жабынын түсіру.
841370
Өзге де ортадан тепкіш сорғылар
Дайындау, ол кезде, мына операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім құнының
60%-нан аспауға тиіс:
білікті дайындау;
жұмыс дөңгелегін дайындау;
сорғы корпусын дайындау;
сорғыш қақпақты дайындау (ол болған жағдайда);
тығыздау корпусын дайындау;
мойынтіректер корпусын дайындау;
қосу сору жалғастырғышын дайындау (ол болған жағдайда);
сорғыны және/немесе агрегатты жинау;
арнайы стендте сорғының (агрегаттың) техникалық сипаттамаларын анықтау арқылы сорғыға немесе агрегатқа сынақ жүргізу.

7309
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости из черных металлов для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной
продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции;
- общий монтаж с проведением
испытаний по имеющимся методическим
указаниям и контролем технических
параметров, заложенных в конструкторской документации
"
исключить;
строку:
"
7314
Решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения, прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
заготовительные операции (резка, фрезерование, сверление);
сварочно-сборочные операции;
покраска
"
исключить;
дополнить строками, следующего содержания:
"
8413 50 800 0
Насосы объемные возвратно-поступательные прочие: прочие
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов, с учетом выполнения нижеуказанных технологических операций, не должны превышать в первый год 80% цены конечной продукции, во второй год – 70%, в третий год – 60%, с четвертого года и в последующие года 50% цены конечной продукции:
нарезка резьбовых и муфтовых соединений;
производство и испытание соединительных муфт;
производство верхнего и нижнего переводника;
производство верхнего и нижнего удлинителя;
сборка и гидравлическое испытание резьбовых соединений;
производство узлов всасывающего и нагнетательного клапанов.
8413 60 700 0
Насосы винтовые
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов, с учетом выполнения нижеуказанных технологических операций, не должны превышать в первый год 80% цены конечной продукции, во второй год – 70%, в третий год – 60%, с четвертого года и в последующие года 50% цены конечной продукции:
нарезка резьбовых и муфтовых соединений;
производство и механическая обработка;
сборка и испытание резьбовых соединений;
нанесение лакокрасочного защитного покрытия.
841370
Насосы центробежные прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 60% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих операций:
изготовление вала;
изготовление рабочего колеса;
изготовление корпуса насоса;
изготовление крышки всасывающей (при ее наличии);
изготовление корпуса уплотнения;
изготовление корпуса подшипников;
изготовление муфты соединительной всасывающей (при ее наличии);
сборка насоса и/или агрегата;
проведение испытаний насоса или агрегата с определением технических характеристик насоса (агрегата) на специальном стенде.

8481 80 81 10
8481 80 81 20
8481 80 81 99
Құбыржолдарға, қазандықтарға, резервуаларға, цистерналарға, бактарға немесе құрамында күкіртсутегі (H2S) бар ортада қоршаған ауаның ˗ 40 °С температурасында және 16 Мпа қысымнан төмен кезде жұмыс істеуге арналған басқа ыдыстарға арналған крандар.
Құбыржолдарға, қазандықтарға, резервуаларға, цистерналарға, бактарға немесе қоршаған ауаның - 55 °С температурасында және 80 Мпа және одан жоғары қысымнан төмен кезде жұмыс істеуге арналған басқа ыдыстарға арналған крандар.
Құбыржолдарға, қазандықтарға, сұйыққоймаларға, цистерналарға, бактарға немесе соған ұқсас ыдыстарға арналған басқа да крандар.
Мына технологиялық операциялар:
механикалық өңдеу;
жинау;
жиналған түйіндерді дәнекерлеу, дәнекерлеу қосылыстарын бұзбай бақылау (егер құрастырылымдық құжаттамада көзделсе);
қысыммен сынау;
кранды басқару жетегін орнату және баптау (егер конструкторлық құжаттамада көзделсе);
жабынды жағуға беттерді дайындау;
жабын жағу орындалған жағдайда дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 70%-ынан аспауға тиiс.
8481 80 850
Дискілі бұру ысырмалары
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50%-ынан аспауға тиiс.
";
мына:
"
8517
Ұялы байланыс желiлерiне немесе басқа сымсыз байланыс желiлерiне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда телефон аппараттары; басқа сымды немесе сымсыз байланыс желiсiне арналған коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда дауысты, бейненi немесе басқа деректердi таратуға немесе қабылдауға арналған басқа аппаратура (мысалы, жергiлiктi немесе ғаламдық байланыс желiсiнде), 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позицияларының таратқыш немесе қабылдағыш аппаратурасынан басқа.
Мына технологиялық операциялар орындалған жағдайда, кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- электрондық құрастыру және монтаждау;
- кәбілдiк өнiмдер элементтерiн дайындау;
- бұйымды механикалық құрастыру;
- бағдарламалық қамтамасыз ету жазбасы;
- параметрлердi реттеу және бақылау;
- кешендi тестiлеу.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8517
Ұялы байланыс желiлерiне немесе басқа сымсыз байланыс желiлерiне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда телефон аппараттары; басқа сымды немесе сымсыз байланыс желiсiне арналған коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда дауысты, бейненi немесе басқа деректердi таратуға немесе қабылдауға арналған басқа аппаратура (мысалы, жергiлiктi немесе ғаламдық байланыс желiсiнде), 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позицияларының таратқыш және қабылдағыш аппаратурасынан басқа.
Мына технологиялық операциялар орындалған жағдайда, кез келген позициялардағы материалдардан дайындау:
электрондық құрауыштарды құрастыру және монтаждау;
бұйымды механикалық құрастыру;
бағдарламалық қамтамасыз ету жазбасы;
параметрлердi реттеу және бақылау;
кешендi тестiлеу.
";
мына:
"

8481 80 81 10
8481 80 81 20
8481 80 81 99
Краны для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗ 40 °С и ниже, давлении 16 Мпа и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S);
Краны для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей, предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Мпа и выше;
Прочие краны для трубопроводов, котлов, резервуаров, цистерн, баков или аналогичных емкостей
Изготовление, при котором стоимость всех использованных материалов не должна превышать 70 % цены конечной продукции, при условии выполнении следующих технологических операций:
механическая обработка;
сборка;
сварка собранных узлов, неразрушающий контроль сварных соединений (если предусмотрено конструкторской документацией);
испытание давлением;
установка и настройка привода управления крана (если предусмотрено конструкторской документацией);
подготовка поверхности к нанесению покрытия;
нанесение покрытия.
8481 80 850
Затворы дисковые поворотные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции.
";
строку:
"
8517
Аппараты телефонные, включая аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- сборка и монтаж электронных компонентов;
- изготовление элементов кабельной продукции;
- механическая сборка изделия;
- запись программного обеспечения;
- регулировка и контроль
параметров;
- комплексное тестирование
"
изложить в следующей редакции:
"
8517
Аппараты телефонные, включая аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других
беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других
данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной
или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры
товарной позиции
8443, 8525, 8527 или 8528
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
сборка и монтаж электронных
компонентов;
механическая сборка изделия;
запись программного обеспечения;
регулировка и контроль
параметров;
комплексное тестирование.
";
строку:
"

8541 40 900 9
Фотоэлектрлік модуль (күн батареялары)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында түпкілікті өнім бағасының 80%-ынан аспауға тиіс:
- поликристалды ұяшықтардан (күн элементтерінен) тізбек жасау;
- тізбек сапасын бақылау;
- бақылау барысында ақауы анықталған тізбекті жөндеу;
- мыс шиналарын қарау, дайындау және қалау;
- мыс шиналарын өзара қосу;
- алғашқы электролюминесценттік бақылау;
- шыныталшық мат, этиленвинилацетат үлдірді және полимерлі қабаттың табағын төсеу;
- ламинаттау (термиялық жымдастыру);
- шеттерін кесу;
- таратқыш қорапты орнату;
- күннің сәулелену симуляторымен бақылау;
- раманы жартылай автоматты орнату;
- оқшаулау кедергісін сынау;
- ақырғы электролюминесценттік бақылау;
- дайын модульды қарау және түсіру.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8541 40 900 0
Фотоэлектрлік модуль (күн батареялары)
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, түпкілікті өнім бағасының 80%-ынан аспауға тиіс:
поликристалды немесе (немесе) монокристалды ұяшықтардан (күн элементтерінен) тізбек жасау;
тізбек сапасын бақылау;
бақылау барысында ақауы анықталған тізбекті жөндеу;
мыс шиналарын қарау, дайындау және қалау;
мыс шиналарын өзара қосу;
алғашқы электролюминесценттік бақылау;
шыныталшық мат, этиленвинилацетат үлдірді және полимер қабаттың табағын төсеу;
ламинаттау (термиялық жымдастыру);
шеттерін кесу;
таратқыш қорапты орнату;
күннің сәулелену симуляторымен бақылау;
раманы жартылай автоматты орнату;
оқшаулау кедергісін сынау;
соңғы электролюминесценттік бақылау;
дайын модульді қарау және түсіру. немесе:
ламинатты конвейерге беру;
шеттерін кесу;
таратқыш қорапты орнату;
күннің сәулелену симуляторымен бақылау;
раманы жартылай автоматты орнату;
оқшаулау кедергісін сынау;
соңғы электролюминесценттік бақылау;
дайын модульді қарау және түсіру.
фотоэлектрлік модульдерді буып-түю.
";
мына:
"
8544
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кәбiлдер (коакси алдыларын кәбілдерін қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетiктерi бар немесе жоқ оқшауланған электр сымдары; олардың электр өткiзгiштермен немесе жалғағыш тетiктермен бiрге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кәбiлдер.
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
50%-ынан аспауға тиiс.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8544
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кәбiлдер (коаксиалды кәбілдерін қоса алғанда) мен басқа да жалғағыш тетiктерi бар немесе жоқ оқшауланған электр өткізгіштер; олардың электр өткiзгiштермен немесе жалғағыш тетiктермен бiрге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кәбiлдер.
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының

8541 40 900 9
Фотоэлектрический модуль (солнечные батареи)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- создание гирлянд из поликристаллических ячеек (солнечных элементов);
- контроль качества гирлянд;
- ремонт гирлянд, отбракованных в ходе контроля;
- осмотр, подготовка и укладка медной шины;
- соединение между собой медных шин;
- первоначальный электролюминесцентный контроль;
- укладка стекловолокнистого мата, этиленвинилацетатной пленки и листа полимерного слоя;
- ламинирование (термическое спекание);
- обрезка краев;
- установка распределительной коробки;
- контроль на симуляторе солнечного излучения;
- полуавтоматическая установка рамки;
- испытание сопротивления изоляции;
- окончательный электролюминесцентный контроль;
- осмотр и выгрузка готового модуля.
"
изложить в следующей редакции:
"
8541 40 900 0
Фотоэлектрический модуль (солнечные батареи)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
создание гирлянд из поликристаллических (или монокристаллических) ячеек (солнечных элементов);
контроль качества гирлянд;
ремонт гирлянд, отбракованных в ходе контроля;
осмотр, подготовка и укладка медной шины;
соединение между собой медных шин;
первоначальный электролюминесцентный контроль;
укладка этиленвинилацетатной пленки и листа полимерного слоя;
ламинирование (термическое спекание);
обрезка краев;
установка распределительной коробки;
контроль на симуляторе солнечного излучения;
полуавтоматическая установка рамки;
испытание сопротивления изоляции;
окончательный электролюминесцентный контроль;
осмотр и выгрузка готового модуля.
либо:
подача ламината на конвейер;
обрезка краев;
установка распределительной коробки;
контроль на симуляторе солнечного излучения;
полуавтоматическая установка рамки;
испытание сопротивления изоляции;
окончательный электролюминесцентный контроль;
осмотр и выгрузка готового модуля.
упаковка фотоэлектрических модулей.
";
строку:
"
8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями.
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции.
"
изложить в следующей редакции:
"
8544
Провода изолированные (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели-волоконно оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями.

50%-ынан, ал оптикалық талшық кәбілі үшін түпкілікті өнім құнының 80 %-ынан аспауға тиiс.
";
мына:
"
8607 19 1 009
Жиналған не жиналмаған түрдегі осьтеp; дөңгелектер және олардың бөліктерi: өзгелері.
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- ультрадыбыстық бақылау;
- магнитті ұнтақты бақылау;
- бытыраатқыш бекіту;
- мықтылығын өлшеу.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8607 19 1 009
Жиналған не жиналмаған түрдегі осьтеp; дөңгелектер және олардың бөліктерi: өзгелері.
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
80 %-ынан аспауға тиiс:
бөлшектердi механикалық өңдеу;
ультрадыбыстық бақылау;
магнитті ұнтақты бақылау;
өнімге қойылатын нормативтік құжаттамаға сәйкес бекіту;
мықтылығын өлшеу.
";
мына:
"
8701 20 101,
8702-8705
жолдарда көрсетілген тауарлардан басқа
8705 20 000 1, 8705 30 000 1, 8705 90
Жүргізушіні қоса алғанда 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған адам отыратын тартқыштар, мотор көлік құралдары, жүк тасымалдауға арналған жүкжолаушы фургон-автомобильдерін және жарыс автомобильдерін, мотор көлік құралдарын, жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдауға пайдаланатындардан (мысалы, жүк апатты автомобильдер, автокрандар, өрт көлік құралдары, автобетонараластырғыш, жол жинауға арналған автомобильдер, су шашатын автомобильдер, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер) басқа арнайы мотор көлік құралдарын қоса алғанда бастапқы күйде адамдарды тасымалдауға арналған басқа да мотор көлік құралдары.
Мынадай критерийлердің бірін орындаған кезде жасалған моторлы көлiк құралдары:
а) Дайындау кезінде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ қорабты дәнекерлеу және бояу, құрастыру және моторлы көлiк құралын сынақтан өткiзу технологиялық операцияларды орындау жағдайында.
б) КО СЭҚ ТН 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 тауар позицияларының мотор көлік құралдарын "өнеркәсіптік жинау туралы" келісімнің болуы кезінде КО СЭҚ ТН кез келген тауар позицияларының материалдарынан дайындау.
8705 20 000 1
Автобұрғылау.
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ-плазмалық машина арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу
операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы құрастыру.

Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а для оптоволоконного кабеля – 80 % цены конечной продукции.
";
строку:
"
8607 19 1 009
Оси в собранном или разобранном виде; колеса и их части: прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- механическая обработка деталей;
- ультразвуковой контроль;
- магнитопорошковый контроль;
- дробеметное упрочнение;
- замеры твердости
"
изложить в следующей редакции:
"
8607191009
Оси в собранном или разобранном виде; колеса и их части: прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
механическая обработка деталей;
ультразвуковой контроль;
магнитопорошковый контроль;
упрочнение в соответствии с нормативной документацией на продукцию;
замеры твердости
";
строки:
"
8701 20 101,
8702-8705
кроме товаров указанных в строках
8705 20 000 1, 8705 30 000 1, 8705 90
Тягачи седельные, моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя, автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей, включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили, моторные транспортные средства для перевозки грузов, моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками)
Моторные транспортные средства, произведенные при выполнении одного из следующих критериев:
а) Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 50% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций по сварке и окраске кузова, сборке и испытанию транспортного средства.
б) Изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соглашения "о промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД ТС.
8705 20 000 1
Автобуровые
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных узлов;
- общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации

8705 30 000 1
Жаңа моторлы өрт сөндiру көлiк құралдары.
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ-плазмалық машинада пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау.
8705 90
Арнайы мақсаттағы моторлы көлiк құралдары, жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдау үшiн пайдаланылатындардан басқа (мысалы, авариялық жүк автомобильдерi, автокрандар, өрт сөндiру көлiк құралдары, автобетон-араластырғыштар, жол тазалауға арналған автомобильдер, су себетiн және жуатын машиналар, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер).
Дайындау, ол кезде барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ-плазмалық машинада пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау.
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
8701 20 101, 8702-8705
жолдарда көрсетілген тауарлардан басқа 8704 10 102 9 ішінен, 8703 ішінен, 8705 20 000 1,
8705 30 000 1,
8705 90
Жүргізушіні қоса алғанда 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған адам отыратын тартқыштар, мотор көлік құралдары, жүк тасымалдауға арналған жүкжолаушы фургон-автомобильдерін және жарыс автомобильдерін, мотор көлік құралдарын, жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдауға пайдаланатындардан (мысалы, жүк авариялық автомобильдер, автокрандар, өрт көлік құралдары, автобетонараластырғыш, жол жинауға арналған автомобильдер, су шашатын автомобильдер, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер) басқа арнайы мотор көлік құралдарын қоса алғанда бастапқы күйде адамдарды тасымалдауға арналған басқа да мотор көлік құралдары.
Мынадай өлшемшарттардың бірі орындалған жағдайда жасап шығарылған моторлы көлiк құралдары:
дайындау, ол кезде, сондай-ақ көлік құралы шанағын дәнекерлеу және сырлау, оны құрастыру және сынау бойынша технологиялық операциялар орындалған жағдайда, пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс;

8705 30 000 1
Моторные транспортные средства пожарные новые
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных узлов;
- общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
8705 90
Моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками) прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах, раскрой на газоплазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
- сборка и испытание отдельных узлов;
- общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
"
изложить в следующей редакции:
"
8701 20 101, 8702-8705,
кроме товаров, указанных в строках
из 8704 10 102 9,
из 8703, 8705 20 000 1,
8705 30 000 1,
8705 90
Тягачи седельные, моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя, автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей, включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили, моторные транспортные средства для перевозки грузов, моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками)
Моторные транспортные средства, произведенные при выполнении одного из следующих критериев:
изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 50% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций по сварке и окраске кузова, сборке и испытанию транспортного средства;

КО СЭҚ ТН 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарын "өнеркәсіптік жинау туралы" келісім болған жағдайда КО СЭҚ ТН кез келген тауар позицияларындағы материалдардан дайындау.
8705 20 000 1
Автобұрғылау.
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс:
дайындамаларды дайындау;
бөлшектердi механикалық өңдеу;
бөлшектердi термиялық өңдеу;
корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау.
8705 30 000 1
Жаңа моторлы өрт сөндiру көлiк құралдары.
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс:
дайындамаларды дайындау;
бөлшектердi механикалық өңдеу;
бөлшектердi термиялық өңдеу;
корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау.
8705 90
Арнайы мақсаттағы моторлы көлiк құралдары, жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдау үшiн пайдаланылатындардан басқа (мысалы, авариялық жүк автомобильдерi, автокрандар, өрт сөндiру көлiк құралдары, автобетон-араластырғыштар, жол тазалауға арналған автомобильдер, су себетiн және жуатын машиналар, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер).
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс:
дайындамаларды дайындау;
бөлшектердi механикалық өңдеу;
бөлшектердi термиялық өңдеу;
корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
конструкторлық құжаттамаларда берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау.
";
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
8703-тен
Арнайы медициналық мақсат үшін арналған автомобильдер.
Мына шарттардың бірін орындау:
Қазақстанда шығарылған көлік құралдары базасында дайындау және мына операцияларды орындау:
автомобиль салонын медициналық мақсатқа арналған мүлікпен жиынтықтау
(пациенттерді тасымалдауға және/немесе жедел медициналық көмек берудің емдік шараларын жүргізуге арналған көлік құралдары бөлігін медициналық жиһазбен және/немесе медициналық жабдықпен және/немесе медициналық мүлікпен және/немесе типтік санитариялық жабдықпен жиынтықтау);
арнайы айырым белгілерін, медициналық арналған дыбыстық және жарық сигнал беру жабдығын орнату;

изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соглашения "о промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД ТС.
8705 20 000 1
Автобуровые
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление заготовок;
механическая обработка деталей;
термическая обработка деталей;
сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
сборка и испытание отдельных узлов;
общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
8705 30 000 1
Моторные транспортные средства пожарные новые
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление заготовок;
механическая обработка деталей;
термическая обработка деталей;
сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
сборка и испытание отдельных узлов;
общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации.
8705 90
Моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками) прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80% цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление заготовок;
механическая обработка деталей;
термическая обработка деталей;
сборочно-сварочные операции по изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
сборка и испытание отдельных узлов;
общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации.
";
дополнить строками следующего содержания:
"
из 8703
Автомобили, специально предназначенные для медицинских целей
Выполнение одного из следующих условий:
изготовление на базе транспортных средств казахстанского происхождения и выполнения следующих операций:
комплектация салона автомобиля имуществом, предназначенным для медицинских целей (комплектация отсека транспортного средства, предназначенного для транспортировки пациентов и/или проведения лечебных мероприятий скорой медицинской помощи медицинской мебелью и/или медицинским оборудованием и/или медицинским имуществом и/или типовым санитарным оборудованием);
установка специальных опознавательных знаков, оборудования звуковой и световой сигнализации медицинской принадлежности;

КО СЭҚ ТН 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 тауарлық позициясының моторлы көлік құралдарын "өнеркәсіптік жинау туралы" келісім болған жағдайда, КО СЭҚ ТН кез келген тауарлық позициясындағы материалдарды дайындау.
8704 10 102 9-дан
Жолсыздық жағдайында пайдалану үшін арналған өзі аударатын автомобильдер: қысудан тұтануы бар іштен жанатын піспекті қозғалтқышты (дизельді немесе жартылай дизельді) және цилиндрінің жұмыстық көлемі
2500 см3 артық немесе ұшқынды тұтануы бар іштен жанатын және қозғалтқыш цилиндрінің 2800 см3 артық жұмыстық көлемі бар піспекті қозғалтқышты және басқалар.
Мына өлшемшарттардың бірі орындалған жағдайда, жасап шығарылған моторлы көлік құралдары:
дайындау, ол кезде, сондай-ақ көлік құралын жинау және сынау бойынша мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауға тиiс;
КО СЭҚ ТН 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлік құралдарын "өнеркәсіптік жинау туралы" келісім болған жағдайда, КО СЭҚ ТН кез келген тауарлық позициясындағы материалдарды дайындау.
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
9020
000000 ішінен
Механикалық бөлшектер мен ауыстыратын сүзгілерсіз қорғаныш маскаларынан басқа, өзге де тыныс алу жабдығы мен газ маскалары.
Өндіріс технологиясына сәйкес мамандандырылған өндіріс жағдайында кез келген позициядағы материалдардан жасау, алайда сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының
70%-нан аспауға тиіс:
бұйымды құрастыру және сынау;
бұйымды жалпы монтаждау және таңбалау.
";
мына:
"
9306 90
Бомбалар, гранаталар, торпедалар, миналар, зымырандар және ұрыс қимылдарын жүргiзуге арналған ұқсас құралдар, олардың бөлшектері; патрондар, өзге де оқ-дәрiлер, снарядтар және олардың бөлшектерi, патрондарға арналған бытыраларды және тығындарды қоса алғанда, өзгелері
Дайындау, ол кезде пайдаланатын барлық материалдардың құны, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- жекелеген тораптарды құрастыру және күштік сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берілген техникалық параметрлердi бақылауы және тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар бойынша күштік сынауларды жүргізе отырып бұйымдарды жалпы монтаждау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9306 90
Бомбалар, гранаталар, торпедалар, миналар, зымырандар және ұрыс қимылдарын жүргiзуге арналған ұқсас құралдар, олардың бөлшектері; патрондар, өзге де оқ-дәрiлер, снарядтар және олардың бөлшектерi, патрондарға арналған бытыраларды және тығындарды қоса алғанда, өзгелері
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауға тиiс:
бөлшектердi механикалық өңдеу;
жекелеген тораптарды құрастыру және күштік сынау;
конструкторлық құжаттамаларда берілген техникалық параметрлердi бақылау және тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулар бойынша күштік сынақтар жүргізе отырып бұйымдарды жалпы монтаждау.
Өлім-жітімге әкелмейтін граната: дайындау, ол кезде, сондай-ақ мына технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын материалдың құны түпкі өнім бағасының 80 %-нан аспауға тиіс:
бұйым бөлшектерін құю;
бұйымның жекелеген бөлшектерін жинау;
бұйымды жалпы монтаждау;
бұйымды тиісті құраммен толтыру;
конструкторлық құжаттамаға салынған техникалық параметрлерді бақылау;
бұйымды таңбалау және буып-түю.
Жарылғыш пакет үшін:
Дайындау, ол кезде, сондай-ақ мынадай технологиялық операциялар орындалған жағдайда, барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының
80 %-ынан аспауға тиiс:
материалды кесу және пішу;
бұйымның жекелеген бөлшектерін жинау, жапсыру және тесу;
бұйымды тиісті құраммен толтыру;
от өткізетін сымды желімдеу;
конструкторлық құжаттамаға салынған техникалық параметрлерді бақылау;
бұйымды таңбалау және буып-түю.
";

изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соглашения "о промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД ТС.
из 8704 10 102 9
Автомобили-самосвалы, предназначенные для эксплуатации в условиях бездорожья: с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя более 2500 см3 или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя более 2800 см3, прочие: прочие: прочие
Моторные транспортные средства, произведенные при выполнении одного из следующих критериев:
изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций по сборке и испытанию транспортного средства;
изготовление из материалов любых товарных позиций ТН ВЭД ТС, при наличии соглашения "о промышленной сборке" моторных транспортных средств товарных позиций 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 ТН ВЭД ТС.
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
из 9020
000000
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок без механических деталей и сменных фильтров.
Изготовление из материалов любых позиций в условиях специализированного производства в соответствии с технологией производства, однако, стоимость всех используемых материалов не должна превышать 70% цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
сборка и испытание изделия;
общий монтаж и маркировка изделия.
";
строку:
"
9306 90
Бомбы, гранаты, торпеды, мины, ракеты и аналогичные средства для ведения боевых действий, их части; патроны, прочие боеприпасы, снаряды и их части, включая дробь и пыжи для патронов прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
- механическая обработка деталей;
- сборка и силовые испытания отдельных узлов;
- общий монтаж изделий с проведением силовых испытаний по полученным от заказчика методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
"
изложить в следующей редакции:
"
9306 90
Бомбы, гранаты, торпеды, мины, ракеты и аналогичные средства для ведения боевых действий, их части; патроны, прочие боеприпасы, снаряды и их части, включая дробь и пыжи для патронов прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
механическая обработка деталей;
сборка и силовые испытания
отдельных узлов;
общий монтаж изделий с проведением силовых испытаний по полученным от заказчика методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации.
Для гранат не летального действия:
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
литье деталей изделия;
сборка отдельных деталей изделий;
общий монтаж изделий;
наполнение изделий соответствующим составом;
контроль технических параметров, заложенных в конструкторской документации;
маркировка и упаковка изделий.
Для взрывпакета:
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
резка и раскрой материала;
сборка, склейка и сверление отдельных деталей изделий;
наполнение изделий соответствующим составом;
вклеивание шнура огнепроводного;
контроль технических параметров, заложенных в конструкторской документации;
маркировка и упаковка изделий.
";

көрсетілген Қағидаларға 8-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 10-қосымшада:
"CT-KZ" нысанында тауардың шығу тегі туралы сертификатты толтыру тәртібінде:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Тауардың шығу тегі туралы сертификатты алу мақсаты"деген 3-бағанға мынадай "Тауардың шығарылған елін және жергілікті қамту үлесін растау үшін" деген жазба енгізіледі";".
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы "___" __________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы "___" __________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарұшы
___________ Р. Дәленов
2018 жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 13 ақпандағы
№ 103 бұйрығына
1-қосымша
Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы
туралы сертификат беру және
оның күшін жою жөніндегі
қағидаларға 3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасынан экспортталатын, Қазақстан Республикасынан кері экспортталатын тауардың шығу тегі туралы сертификатты алуға арналған өтінім
_________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
Уәкілетті ұйымның басшысы ______________________________________________________
(Т.А.Ә.(болған жағдайда))
20 __ жылғы "__" ___________
№_________________ өтінім
________________________________________________________________________________
20__ жылғы "__" ___________ берген тауардың шығу тегі туралы № "___________________
нысандағы ____________ тіліндегі тауардың шығу тегі туралы сертификатты және мынадай
деректемелерді беруді сұраймыз:

приложение 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в приложении 10 к указанным Правилам:
в Порядке заполнения сертификата о происхождении товара формы
"CT-KZ":
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) графа 3 – "Цель получения сертификата о происхождении товара" вносится следующая запись "Для подтверждения страны происхождения товара и доли местного содержания";".
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_________________Б. Султанов
"___" ____________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________Т. Сулейменов
"___" __________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
________________Р. Даленов
"___" __________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 13 февраля 2018 года № 103
Приложение 3 к
Правилам по определению
страны происхождения товара,
выдаче сертификата о
происхождении товара
и отмене его действия
Форма
Заявка на получение сертификата о происхождении товара,
экспортируемого из Республики Казахстан, реэкспортируемого из Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Руководителю уполномоченной организации
___________________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
Заявка № __
от "____"____________ 20__ года
Просим выдать сертификат о происхождении товара формы ____________
на ____________ языке и следующих реквизитов:

1. Тауарды жөнелтуші, оның мекенжайы, телефоны, факсы _____________________________
________________________________________________________________________________
2. Тауарды алушы, оның мекенжайы, елі _____________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Тауардың атауы ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Жалпы/таза салмағы, кг _________________________________________________________
5. Тауар орнының саны және орама түрі _____________________________________________
6. Жөнелту станциясы (пункт) _____________________________________________________
7. Межелі станция (пункт) ________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
8. Көлік түрі және саны ___________________________________________________________
9. Сыртқы сауда келісімшарты (шарт), оның күні Инвойс (шот-фактура), №, күні
________________________________________________________________________________
10. Тауардың теңгемен құны _______________________________________________________
11. Есеп айырысу шоты, банк бөлімшесі ______________________________________________
________________________________________________________________________________
12. Жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі/заңды тұлғалар үшін бизнес-
сәйкестендіру нөмірі _____________________________________________________________
13. Басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда), телефоны____________________________________
Осы өтінімде және ұсынылған құжаттарда қамтылған мәліметтердің анықтығы үшін
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты боламыз.
Мөр орны (болған жағдайда)                                     Басшының қолы
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 13 ақпандағы
№ 103 бұйрығына
2-қосымша
Тауардың шығарылған елін
айқындау, тауардың шығарылуы
туралы сертификат беру және
оның күшін жою жөніндегі
қағидаларға 8-қосымша
Нысан
________________________________
(ұйымның атауы)
Ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы № _______ сараптама актісі
1. Тауарды өндіруші ______________________________________________________________
2. Акт жасалған күн ______________________________________________________________
3. Сараптама жүргізу үшін негіздеме ________________________________________________

1. Отправитель товара, его адрес, телефон, факс _______________
__________________________________________________________________________
2. Получатель товара, адрес, страна ___________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Наименование товара _____________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Масса брутто/нетто, кг. ___________________________________________________
5. Количество мест товара и вид упаковки _____________________________________
6. Станция (пункт) отправления ______________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Станция (пункт) назначения _______________________________________________
__________________________________________________________________________
8. Вид и количество транспорта ______________________________________________
9. Внешнеторговый контракт (договор), его дата
Инвойс (счет-фактура), №, дата_______________________
10. Стоимость товара в тенге ___________________________________
__________________________________________________________________________
11. Расчетный счет, отделение банка __________________________________________
__________________________________________________________________________
12. Для физических лиц – индивидуальный идентификационный номер, для
юридических лиц – бизнес-идентификационный номер __________________________
13. Ф.И.О (при наличии) руководителя, телефон ________________________________
За достоверность сведений, содержащихся в данной заявке и представленных
документах, несем ответственность в соответствии с действующим законодательством
Республики Казахстан.
Место печати (при наличии) Подпись руководителя
Приложение 2
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 13 февраля 2018 года № 103
Приложение 8 к
Правилам по определению
страны происхождения товара,
выдаче сертификата о
происхождении товара
и отмене его действия
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование организации)
Акт экспертизы № _____
о происхождении товара для внутреннего обращения
1. Производитель товара _______________________________________
2. Дата составления акта ______________________________________
3. Основание для проведения экспертизы ________________________
________________________________________________________________________________

4. Тауардың атауы (тауардың коммерциялық атауы және тауарды бірмәнді сәйкестендіруге
мүмкіндік беретін басқа да мәліметтер) ______________________________________________
5. Саны _________________________________________________________________________
(орны, жалпы және таза салмағы, дана, жиынтық, м., көлемі)
6. Келісімшарт __________________________________________________________________
7. Тауарды алушы _______________________________________________________________
8. Орама түрі, таңбалау ________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
9. Ұсынылған құжаттама ________________________________________________________
________________________________________________________________________________
10. Сараптама бойынша __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Өндірісті қарау бойынша мәліметтер толтырылады (мәлімделген тауар өндірісінің орналасқан
орны туралы, негізгі және өндірістік қорлардың құрамы және керек-жарағы туралы
(ғимараттар, меншіктегі, жалға алынатын жабдығы), тауар өндірген кездегі жабдық, өндірістің
технологиялық өндіру процесінің орындалуы туралы, өтініш берушінің еңбек қатынасында
болатын жұмыскерлер құрамы туралы, өтініш берушінің ұсынған құжаттар және тауардың
(пайдаланылатын шикізаттың, материалдардың және түпкі өнімнің СЭҚ ТН кодтары) шығу
тегіне өткізілген сараптама негізінде мәлімделген тауардың шығу тегін анықтай отырып
жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарын орындау туралы) анықталды;
11. _________ парақтағы қосымша осы актінің ажырамас бөлігі болып табылады.
12. Қорытынды: жоғарыда айтылғанғанның негізінде тауар осы актінің 5-тармағында
көрсетілген мөлшерде ________________ ретінде айқындалуы мүмкін.
Шығу тегінің өлшемшарттары _________________________________
Жергілікті қамтудың үлесі ________________________________
Дайын өнімнің СЭҚ ТН ______________________________________
Дайын өнімнің СЭҚ ӨЖ ______________________________________
Сарапшының қолы _________________
Өкіл танысты ____________
Мөр орны Т.А.Ә. .(болған жағдайда), қолы
Сараптама жүргізудің басталған күні _______
Сараптама жүргізудің аяқталған күні________
Тауардың шығу тегі туралы сараптаманың актісі және сарапшының түпнұсқалық қойылған
қолымен және мөр бедерімен расталмаған оның көшірмелері жарамсыз болып табылады.

4. Наименование товара (коммерческое наименование товара и другие сведения,
позволяющие произвести однозначную идентификацию товара) ___
5. Количество ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(мест, вес брутто и нетто, штук, комплектов, м., объем)
6. Контракт _____________________________________________________________________
7. Получатель товара _____________________________________________________________
8. Вид упаковки, маркировка ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
9. Предъявленная документация ____________________________________________________
________________________________________________________________________________
10. Экспертизой установлено ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
_____________________________________________
Заполняются сведения по осмотру производства (о месте нахождения производства
заявленного товара, о составе и принадлежности основных и производственных фондов
(здания, оборудования в собственности, арендуемые), об используемом при производстве
товара оборудовании, выполнении технологического процесса производства, о составе
работников, находящихся в трудовых отношения с заявителем, о выполнении критерия
достаточной переработки с установлением происхождения заявленного товара, коды ТН
ВЭД используемых сырья, материалов и конечной продукции)
11. Приложение на _____________ листах является неотъемлемой частью настоящего акта.
12. Заключение: на основании вышеизложенного товар может быть определен как
___________________ в количестве, указанном в пункте 5 настоящего акта
Критерии происхождения ________________________________________________________
Доля местного содержания _______________________________________________________
ТН ВЭД готовой продукции _______________________________________________________
КП ВЭД готовой продукции _______________________________________________________
Подпись эксперта _______________ Ознакомлен представитель _________________________
Место печати Ф.И.О(при наличии), подпись
Дата начала экспертизы ________ Дата окончания экспертизы
_____ ___________________ 20___ года
Акт экспертизы о происхождении товара и его копии, не заверенные оригинальной
подписью эксперта и оттиском печати, недействительны.