"Бюджеттік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 277 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 наурызда № 16538 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1."Бюджеттік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5962 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2010 жылы № 2, 368-қ. жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік есепке алуды жүргізу қағидаларында:
1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары (бұдан әрі – бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар) осы Қағидаларға сәйкес бюджеттік есепке алуды жүргізуді жүзеге асырады.";
7-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7-1. Жергілікті бюджеттердің атқарылуын күнделікті есепке алу үшін аумақтық қазынашылық органдары бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға электрондық тасығыштарда тиісті жергілікті бюджет бойынша жиынтықта 5-34А "Ақылы қызметтер, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоттарындағы және мемлекеттік сатып алу шоттарындағы қалдықтары туралы есеп" нысанын ұсынады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бюджеттердің атқарылуы жөніндегі операцияларды есепке алу мынадай есепке алу тіркелімдерінде жүргізіледі:
осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Бас-журнал" кітабы;
осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоты бойынша мемориалдық ордер;
осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Мемориалдық ордер;
осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолма-қол бақылау шотының толық жазылуы (ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, нысаналық қаржыландыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының (бұдан әрі – Ұлттық қор), тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу үшін республикалық бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттердің (бұдан әрі – ӘМСҚ трансферттері), Еуразиялық экономикалық одағының ҚБШ, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоттарын, мемлекеттік сатып алу шоттарын, соманы анықтауға дейінгі шотты есепке алуға арналған);
осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша БҚШ-тан салымдарға (депозиттерге) орналастырылған сомалардың толық жазылуы;
осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Жергілікті бюджеттерден депозиттерге орналастырылған сомалардың толық жазылуы;
осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бюджеттердің түсімдері мен шығыстары бойынша сомалардың толық жазылуы;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 "Об утверждении Правил ведения бюджетного учета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 277. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 марта 2018 года № 16538
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 "Об утверждении Правил ведения бюджетного учета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5962, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан в 2010 году № 2, ст. 368) следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведения бюджетного учета, утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченные органы по исполнению бюджета и аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов (далее – уполномоченные органы по исполнению бюджета) осуществляют ведение бюджетного учета в соответствии с настоящими Правилами.";
пункт 7-1 изложить в следующей редакции:
"7-1. Для ежедневного учета исполнения местных бюджетов, территориальные органы казначейства предоставляют на электронных носителях местным уполномоченным органам по исполнению бюджета отчеты по форме 5-34А "Отчет об остатках на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счетах субъектов квазигосударственного сектора и счетах государственных закупок" в своде по соответствующему местному бюджету.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учет операций по исполнению бюджетов ведется в следующих учетных регистрах:
книга "Журнал – главная" по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
мемориальный ордер по единому казначейскому счету по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
мемориальный ордер по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
расшифровка по контрольным счетам наличности по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (предназначен для учета КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, целевого финансирования, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда Республики Казахстан (далее – Национальный фонд), трансфертов фонду социального медицинского страхования из республиканского бюджета для оплаты услуг, оказываемых в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – трансферты ФСМС), Евразийского экономического союза, счетов субъектов квазигосударственного сектора, счетов государственных закупок, счетов сумм до выяснения);
расшифровка размещенных с ЕКС сумм во вклады (депозиты) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
расшифровка размещенных сумм депозитов с местных бюджетов по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
расшифровка по поступлениям и расходам бюджета по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;

осы Қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес № 1 нысан бойынша Қазынашылық комитетінің балансы;
осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес № 1-М нысан бойынша Жергілікті бюджеттің атқарылу балансы;
осы Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес № 2 нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоттағы ақша қозғалысы туралы есеп;
осы Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес № 3 нысан бойынша Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекеттің кепілгерлері бойынша қарыздары туралы есеп;
осы Қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес № 5 нысан бойынша Мемлекеттік сыртқы қарыздар және байланысты гранттар бойынша есеп;
осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдар резервтерінің жұмсалуы жөніндегі ақпарат;
осы Қағидалардың 16-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік мекемелердің аккредитивтер сомаларын есепке алу үшін шоттарындағы қалдықтар туралы мәліметтер;
осы Қағидалардың 17-қосымшасына сәйкес № 6 нысан бойынша шетел валютасы шоты бойынша операциялық күннің жабылуы туралы есеп;
осы Қағидалардың 18-қосымшасына сәйкес № 2-М нысан бойынша жергілікті бюджеттің ақша қозғалысы туралы есеп;
осы Қағидалардың 19-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Шетел валютасы түрлерi бойынша шоттардың толық жазылуы;
осы Қағидалардың 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазынашылықтын интеграцияланған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ҚБАЖ) операциялық күннің жабылуы туралы есеп;
осы Қағидалардың 21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инвестициялық жобалар шегінде сыртқы қарыздар және байланысты гранттардың жұмсалуы жөніндегі ақпарат;
осы Қағидалардың 23-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоттан Ұлттық банкіне орналастырылған уақытша бос бюджеттік қаражаттар (депозиттер) бойынша анықтаманы есепке алу;
осы Қағидалардың 27-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бюджеттен берілген кредит бойынша ақпарат.";
10-тармақтың сегізінші және тоғызыншы бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазынашылық комитетінің балансы БҚШ, республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ, сыртқы қарыздар шотындағы, ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастыру, нысаналы қаржыландыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау, Ұлттық қордың, ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ, Еуразиялық экономикалық одақтың шотындағы, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоттарындағы, мемлекеттік сатып алу шоттарындағы, шетел валютасының шоттарындағы, соманы анықтауға дейінгі шоттардағы, есеп айырысулардағы ақша бойынша, ЖБ жетіспеушіліктері бойынша, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) салымдарына (депозиттеріне) орналастыру бойынша шоттардағы қалдықтарын көрсетеді.
Жергілікті бюджеттерін атқарылу балансы тиісті жергілікті бюджеттердің ҚБШ, ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың тиісті ҚБШ, ЖБ жетіспеушіліктері бойынша, Ұлттық Банк салымдарына (депозиттеріне) орналастыру бойынша шоттардағы, сыртқы қарыздар бойынша шоттағы және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоттарындағы, мемлекеттік сатып алу шоттарындағы, жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ ақшаның қалдықтарын көрсетеді.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

баланс Комитета казначейства по форме № 1, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
баланс исполнения местного бюджета по форме № 1-М, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег на Едином казначейском счете по форме № 2, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
отчет о государственном и гарантированном государством долге, долг по поручительствам государства по форме № 3, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
отчет по внешним займам и связанным грантам по форме № 5, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
информация по расходованию резерва Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
сведения об остатках на счетах для учета сумм аккредитивов государственных учреждений по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
отчет о закрытии операционного дня по счетам в иностранной валюте по форме № 6, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег местного бюджета по форме № 2-М, согласно приложению 18 к настоящим Правилам;
расшифровка по счетам в иностранной валюте по форме, согласно приложению 19 к настоящим Правилам;
отчет о закрытии операционного дня в Интегрированной информационной системе казначейства (далее – ИИСК) по форме, согласно приложению 20 к настоящим Правилам;
информация по расходованию средств внешних займов и связанных грантов в рамках инвестиционных проектов по форме, согласно приложению 21 к настоящим Правилам;
справка по временно свободным бюджетным средствам (депозитам), размещенным в Национальном банке с Единого казначейского счета по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам;
информация по кредитам, предоставленным из бюджета по форме, согласно приложению 27 к настоящим Правилам.";
части восьмую и девятую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"Баланс Комитета казначейства отражает остатки денег на ЕКС, КСН республиканского и местных бюджетов, на счете внешних займов, на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, целевого финансирования, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, трансфертов ФСМС, на счете Евразийского экономического союза, на счетах субъектов квазигосударственного сектора, на счетах государственных закупок, на счетах в иностранной валюте, на счетах сумм до выяснения, на счете по деньгам в расчетах по недостачам МБ, по размещению во вклады (депозиты) Национального Банка Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).
Баланс исполнения местных бюджетов отражает остатки денег на КСН соответствующих местных бюджетов, на соответствующих КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, на счетах по недостачам МБ, по размещению во вклады (депозиты) Национального Банка, на счете по внешним займам, счетах субъектов квазигосударственного сектора, счетах государственных закупок, КСН местного самоуправления.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:

"25. 3 "Қолма-қол ақшаны бақылау шоттары және ұлттық валютадағы басқа шоттар" шотында ұлттық валютадағы республикалық және жергілікті бюджеттер ҚБШ, сыртқы қарыздар бойынша шоттарда, ақылы қызметтердің қайырымдылық көмек, ақшаларды уақытша орналастыру, Ұлттық қор, ӘМСҚ трансферттердің, нысаналы қаржыландыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарыз немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ, анықтағанға дейінгі сомалар шотында, Еуразиялық экономикалық одақ, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерi шоттарында, мемлекеттік сатып алу шоттарында ақша қозғалысы есепке алынады, сондай-ақ Ұлттық банктегі салымдарға (депозиттерге) жергілікті бюджеттердің тартылған ақшалары есепке алынады.
3-шот мынадай қосалқы шоттарға бөлінеді:
300 "РБ ҚБШ";
301 "ЖБ ҚБШ";
302 "Сыртқы қарыздар бойынша шот";
303 "Еуразиялық экономикалық одақтың шоты";
304 "РБ квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты";
305 "ЖБ квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты";
306 "Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ";
307 "Сыртқы қарыз немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ";
308 "Мемлекеттік сатып алу шоты"
309 "ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ";
310 "РБ ақылы қызметтерінің ҚБШ";
311 "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ";
320 "РБ қайырымдылық көмектің ҚБШ";
321 "ЖБ қайырымдылық көмектің ҚБШ";
330 "РБ ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ";
331 "ЖБ ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ";
340 "Ұлттық қордың ҚБШ";
350 "Нысаналы қаржыландыру ҚБШ";
360 "Соманы анықтауға дейінгі шот";
380 "ЖБ ҚБШ қаражатты тартуға арналған шот";
390 "Түсімдердің жинақтау шоттары".";
27-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27-2. 303 "Еуразиялық экономикалық одақтың шоты" қосалқы шотта Еуразиялық экономикалық одақтың шоты бойынша ақша қозғалыстары есепке алынады.
Еуразиялық экономикалық одақтың шотында ақшалар түсімі 303 қосалқы шоттың дебеті және 390 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Еуразиялық экономикалық одақтың шотында қаражаттын жұмсауы 500 қосалқы шоттың дебеті және 303 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 27-8-тармақпен толықтырылсын:
"27-8. 309 "ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ" қосалқы шотта ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ бойынша ақша қозғалыстары есепке алынады.
ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ ақшалар түсімі 309 қосалқы шоттың дебеті және 600 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ қаражаттын жұмсауы 500 қосалқы шоттың дебеті және 309 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
48-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Қазынашылық комитеті 500 "Шығыстарды жүргізу" қосалқы шотында республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-дан, ақылы қызметтер, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарыз немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың, Ұлттық қордың, ӘМСҚ трансферттердің, нысаналы қаржыландыру ҚБШ-нан, Еуразиялық экономикалық одақтың шотынан, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттарынан және мемлекеттік сатып алу шоттарынан жүргізілген шығыстарды есепке алады.";

"25. На счете 3 "Контрольные счета наличности и другие счета в национальной валюте" учитывается движение денег в национальной валюте: на КСН республиканского и местных бюджетов, на счетах по внешним займам, КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, трансфертов ФСМС, целевого финансирования, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, на счетах сумм до выяснения, Евразийского экономического союза, субъектов квазигосударственного сектора, счетах государственных закупок, а также учитываются привлеченные деньги местных бюджетов для размещения во вклады (депозиты) Национального Банка.
Счет 3 подразделяется на субсчета:
300 "КСН РБ";
301 "КСН МБ";
302 "Счет по внешним займам";
303"Счет Евразийского экономического союза";
304"Счет субъектов квазигосударственного сектора РБ";
305 "Счет субъектов квазигосударственного сектора МБ";
306 "КСН местного самоуправления";
307 "КСН реконвертации внешнего займа или связанного гранта";
308 "Счет государственных закупок";
309 "КСН трансфертов ФСМС";
310 "КСН платных услуг РБ";
311 "КСН платных услуг МБ";
320 "КСН благотворительной помощи РБ";
321 "КСН благотворительной помощи МБ";
330 "КСН временного размещения денег РБ";
331 "КСН временного размещения денег МБ";
340 "КСН Национального фонда";
350 "КСН целевого финансирования";
360 "Счет сумм до выяснения";
380 "Счет для привлечения средств с КСН МБ";
390 "Сборный счет поступлений".";
пункт 27-2 изложить в следующей редакции:
"27-2. На субсчете 303 "Счет Евразийского экономического союза" учитывается движение денег на счете Евразийского экономического союза.
Поступление денег на счет Евразийского экономического союза отражается по дебету субсчета 303 и кредиту субсчета 390.
Перечисление со счета Евразийского экономического союза сумм поступлений отражаются по дебету субсчета 500 и кредиту субсчета 303.";
дополнить пунктом 27-8 следующего содержания:
"27-8. На субсчете 309 "КСН трансфертов ФСМС" учитывается движение денег на КСН трансфертов ФСМС.
Поступление денег на КСН трансфертов ФСМС отражается по дебету субсчета 309 и кредиту субсчета 600.
Расходование денег с КСН трансфертов ФСМС отражается по дебету субсчета 500 и кредиту субсчета 309.";
часть первую пункта 48 изложить в следующей редакции:
"48. На субсчете 500 "Проведение расходов" Комитетом казначейства учитываются расходы, проведенные с КСН республиканского и местных бюджетов, с КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, трансфертов ФСМС, целевого финансирования, со счета Евразийского экономического союза, счетов субъектов квазигосударственного сектора и счетов государственных закупок.";

52-1-тармақта:
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"52-1. 6 "Түсiмдер" шотында республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң ҚБШ-дағы, сыртқы қарыздар бойынша шоттардағы, ақылы қызметтер, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау, Ұлттық қор, ӘМСҚ трансферттердің, нысаналы қаржыландыру, Еуразиялық экономикалық одақтың ҚБШ-дағы, анықталғанға дейiнгi сомалар және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттарындағы және мемлекеттік сатып алу шоттарындағы түсiмдер бойынша операциялар есепке алынады.";
үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"600 "Түсiмдердi есепке алу" қосалқы шотында Қазынашылық комитетi республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң ҚБШ-дағы, ақылы қызметтер қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, өзін-өзі басқару, сыртқы қарыз немесе байланысты грантты, Ұлттық қор, ӘМСҚ трансферттердің, нысаналы қаржыландыру, Еуразиялық экономикалық одақтың ҚБШ-дағы, анықталғанға дейiнгi сомалар және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттарындағы сектор субъектiлерiнің шоттарындағы және мемлекеттік сатып алу шоттарындағы түсiмдер есепке алынады.";
мынадай мазмұндағы 65-тармақпен толықтырылсын:
"65. Бюджеттік есепке алуды жүргізуді халық саны екі мың адамнан асатын аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары осы Қағидаларға сәйкес 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап, халық саны екі мың және одан аз адам болатын аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап жүзеге асырады.";
көрсетілген Қағидаларға 8, 10, 20, 21, 24 және 25-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 27-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.

в пункте 52-1:
часть первую изложить в следующей редакции:
"52-1. На счете 6 "Поступления" учитываются операции по поступлениям на КСН республиканского и местных бюджетов, на счета по внешним займам, на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, трансфертов ФСМС, целевого финансирования, Евразийского экономического союза, на счет сумм до выяснения, на счета субъектов квазигосударственного сектора и счета государственных закупок.";
часть третью изложить в следующей редакции:
"На субсчете 600 "Зачисление поступлений" Комитетом казначейства учитываются поступления на КСН республиканского и местных бюджетов, на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, трансфертов ФСМС, целевого финансирования, Евразийского экономического союза, на счет сумм до выяснения, на счета субъектов квазигосударственного сектора и счета государственных закупок.";
дополнить пунктом 65 следующего содержания:
"65. Ведение бюджетного учета аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения более двух тысяч человек осуществляется с 1 января 2018 года, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения две тысячи и менее человек осуществляется в соответствии с настоящими Правилами с 1 января 2020 года.";
приложения 8, 10, 20, 21, 24 и 25 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 27, согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

511
Анықтауға дейінгі сомалар шоты
512
РБ, ЖБ квазимемлекеттiк секторы субъектiлерiнің шоты
513
Мемлекеттік сатып алу шоты
514
ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ
515
Есеп айырысудағы ақшалар
600
ЖБ жетіспеушіліктері бойынша есеп айырысулар
700
Кезеңнің сонындағы ақша қалдығы (100 жол+200 жол+300, 400 жолдар-500 жол-600, 700 жолдар)
800
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы ______________ ___________________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ___________ _________________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 277 бұйрығына
3-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
20-қосымша
нысан
___________________________
(уәкілетті органның атауы)
Қазынашылықтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде операциялық
күннің жабылуы туралы есеп
20___жылғы "____"______________
Өлшем бірлігі: теңге, тиын
Атауы
Жыл басындағы қалдық
Кіре тін қалд ық
Сальдо
Барл ық түсім дер
Түсімдер
Қайтарулар
Тасымалдар
Барлық шығыстар
Шығыс тар
Қалпына келтіру
Тарту/қайтарулар
Ішкі банктік шот бойынша күн соңындағы БҚШ қалдығы
Сыртқы банктік шот бойынша күн соңындағы БҚШ қалдығы
Ішкі және сыртқы шоттар арасындағы ауытқулар
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
ҚБАЕО-ның банк көшірме жазбасы бойынша
2
Барлығы
3
РБ ҚБШ
4
ЖБ ҚБШ – жиыны
5
оның ішінде,
облыстар бойынша
6
РБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Қайырымдылық көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоты
Сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ
ӘМСҚ трансферттердің ҚБШ
7
ЖБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Қайырымдылық көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
Квазимемлекеттiк
сектор субъектiлерiнiң шоты
Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
8
Ұлттық қордың ҚБШ
9
ҚР Үкіметінің депозиттері
10
Уақытша бос бюджеттік ақшалар шоты
11
Есептердегі ақша
12
Анықтауға дейінгі сомалар шоты
13
Еуразиялық экономикалық одақтың шоты
14
Мемлекеттік сатып алу шоты
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы
______________ ___________________________
(қолы)                  (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 277 бұйрығына
4-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
21-қосымша
нысан
____________________________
(уәкілетті органның атауы)
Инвестициялық жобалар шеңберінде сыртқы қарыздар және байланысты гранттардың жұмсалуы бойынша ақпарат 20___жылғы __________ (айы)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған жиынтық қаржыландыру жоспары
Шығыстар
Пайдаланылмаған қаражат қалдығы
Барлығы
арнаулы шот бойынша
тікелей төлемдер бойынша
есепті кезенде
жыл басынан бастап
есепті кезенде
жыл басынан бастап
есепті кезенде
жыл басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
______________ ______________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 277 бұйрығына
5-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
24-қосымша
Бюджеттік есепке алу шоттарының жоспары
Шоттар
нөмірі
Шоттар атауы
Қосалқы шоттар нөмірі
Қосалқы шоттар атауы
1
Ақшалай қаражат

511
Счет сумм до выяснения
512
Счет субъектов квазигосударственного сектора РБ, МБ
513
Счет государственных закупок (308)
514
КСН трансфертов ФСМС (309)
515
Деньги в расчетах
600
Расчеты по недостачам МБ
700
Остаток денег на конец периода (строка 100 + строка 200 + строки 300, 400 – строка 500 - строки 600, 700)
800
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета _______________ _____________________
(подпись)       (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения
по бюджетному учету уполномоченного
органа по исполнению бюджета _______________ _____________________
(подпись)       (расшифровка подписи)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 277
Приложение 20
к Правилам ведения
бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Отчет о закрытии операционного дня в Интегрированной
информационной системе казначейства
за "__" _______ 20 ___ г.
Единица измерения: тенге, тиын
Наименование
Остаток на начало года
Входящий остаток
Сальдо
Всего поступлений
Поступления
Возвраты
Переносы
Всего расходов
Расходы
Восстановление
Привлечения/возвраты
Остаток ЕКС на конец дня по внутреннему банковскому счету
Остаток ЕКС на конец дня по внешнему банковскому счету
Отклонения между внешним и внутренним счетами
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
По банковской выписке КЦМР
2
Всего
3
КСН РБ
4
КСН МБ – итого
5
в т.ч.по областям
6
РБ
КСН платных услуг
КСН благотворитель-ной помощи
КСН временного размещения денег
КСН целевого финансирова- ния
Счет субъектов квазигосударст-венного сектора
КСН реконвертации внешнего займа или связанного гранта
КСН трансфертов ФСМС
7
МБ
КСН платных услуг
КСН благотворитель-ной помощи
КСН временного размещения денег
Счет субъектов квазигосударст-венного сектора
КСН местного самоуправления
8
КСН Национального фонда
9
Депозиты Правительства РК
10
Счет временно свободных бюджетных денег
11
Деньги в расчетах
12
Счет сумм до выяснения
13
Счет Евразийского экономического союза
14
Счет государственных закупок
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета _______________ _______________________________
(подпись)             (расшифровка подписи)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 277
Приложение 21
к Правилам ведения
бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Информация по расходованию средств внешних займов и связанных грантов
в рамках инвестиционных проектов
за ___________ 20___ г
(месяц)
Единица измерения: тысяч тенге
Код бюджетной классификации
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
Расходы
Остаток неиспользованных средств
всего
по спецсчету
по прямым платежам
за отчетный период
с начала года
за отчетный период
с начала года
за отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
Руководитель структурного подразделения
уполномоченного органа по исполнению бюджета: ___________ __________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 277
Приложение 24
к Правилам ведения
бюджетного учета
План счетов бюджетного учета
Номер счетов
Наименование счетов
Номер субсчетов
Наименование субсчетов
1
Денежные средства