Байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырылуды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсынудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 181 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 наурызда № 16546 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 593-бабының 4-5-тармақтарына және 598-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес төлеушілер туралы, салық салу объектiлерi, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу кезеңі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, салық төлеушілерге жіберілген хабарламалар туралы және радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемақы сомалары туралы мәліметтердің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес радиожиілік спектрін пайдалана отырып, байланыс саласындағы қызметтер көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемақыны төлеушілер, бюджетке төлеуге жататын осындай біржолғы төлемақы сомалары және оны төлеу мерзімдері туралы мәліметтердің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес төлеушілер, төлемақы салынатын объектiлерi, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу кезеңі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты бергені үшiн төлемақы сомалары туралы мәліметтердің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О некоторых вопросах предоставления территориальными подразделениями уполномоченного государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики в области связи, сведений в органы государственных доходов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 181. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2018 года № 16546
В соответствии с пунктами 4 и 5 статьи 593 и пунктом 3 статьи 598 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму сведений о плательщиках, об объектах обложения, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, направленных налогоплательщикам извещениях и о суммах платы за использование радиочастотного спектра, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений о плательщиках разовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра, суммах такой разовой платы, подлежащей уплате в бюджет, и сроках ее уплаты согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений о плательщиках, объектах обложения, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, и суммах платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар министрi
_____________ Д.Ә. Абаев
2018 жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 181 бұйрығына 1-қосымша
нысан
Төлеушілер туралы, салық салу объектiлерi, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу кезеңі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, салық төлеушілерге жолданған хабарламалар туралы және радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемақы сомалары туралы мәліметтер
Есепті кезең 20___ жыл
РЖС пайдалану құқығына рұқсат құжатын алған заңды тұлғалардың атауы және жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), мекенжайы
БСН/
ЖСН
Рұқсат құжатының берілген нөмірі
Рұқсат құжатының берілген күні
Рұқсат құжатының күшіндегі мерзімі
Радио байланыс түрі/ Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға арналған жиілік диапазоны
Әкімшілік -аумақтық бірлік
Берілетін құралдың қуаты, Вт
Радио станциялар, арналар, радио жиіліктер радиоканалдар саны (дана)
Белдеулер Кеңістігі факті бойынша (килогерц, мегагерц)
Төлем ақының жылдық ставкасы (АЕК)
Радио жиілік спекторын пайдалану кезеңі (айлар саны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Хабарлама нөмірі
Хабарлама күні
Есептелген(+)/ азайтылған(-), теңге
Төлемақы сомасының азаю себебі
Ағымдағы жылдың 25.03 кешіктірілмей
Ағымдағы жылы 25.06 кешіктірілмей
Ағымдағы жылы 25.09 кешіктірілмей
Ағымдағы жылы 25.12 кешіктірілмей
14
15
16
17
18
19
20
____________________________________________________________________________
(Байланыс саласындағы уәкілетті мемлекеттік органы басшысының не оны алмастыратын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
____________________________________________________________________________
(Мәліметтерді жасауға жауапты қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
Жасалған күні 20__жыл ғы "___"______________________
Ескертпе: "Төлеушілер туралы, салық салу объектiлерi, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу кезеңі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, салық төлеушілерге жолданған хабарламалар туралы және радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемақы сомалары туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Аббревиатураларды ашып жазу:
РЖС- радиожиілік спектрі;
БСН- бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН- жеке сәйкестендіру нөмірі;
АЕК- республикалық бюджет туралы заңда белгiленген және тиiстi қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіш.
"Төлеушілер туралы, салық
салу объектiлерi, берілген
рұқсаттар, олардың қолданылу
кезеңі, берілген рұқсаттарға
енгізілген өзгерістер мен
толықтырулар, салық
төлеушілерге жіберілген
хабарламалар туралы және
радиожиілік спектрін пайдалана
отырып, төлемақы сомалары
туралы мәліметтер" нысанына
қосымша
"Төлеушілер туралы, салық салу объектiлерi, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу кезеңі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, салық төлеушілерге жолданған хабарламалар туралы және радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін төлемақы сомалары туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
___________________ Д.А. Абаев
"__" _____________2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 февраля 2018 года
№ 181
форма
Сведения о плательщиках, об объектах обложения, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, направленных налогоплательщикам извещениях и о суммах платы за использование радиочастотного спектра
Отчетный период 20___ год
Наименование юридических лиц и фамилия, имя, отчество (при его наличии) физических лиц, получивших разрешительный документ на право использования РЧС, адрес
БИН / ИИН
Номер разрешительного документа
Дата разрешительного документа
Срок действия разрешительного документа
Вид радиосвязи/ Диапазон частот для цифрового эфирного телерадиовещания
Административно-территориальная единица
Мощность передающего средства, Ватт
Количество радиостанций, каналов, радиочастот, радиоканалов (штук)
Ширина полосы по факту
(килогерц,мегагерц)
Годовая
ставка платы(МРП)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
ИТОГО:
продолжение таблицы
Период использования радиочастотного спектра(количество месяцев)
Номер извещения
Дата извещения
Исчислено (+)/уменьшено (-), (тенге)
Причины уменьшения суммы платы
не позднее 25.03 текущего года
не позднее 25.06 текущего года
не позднее 25.09 текущего года
не позднее 25.12 текущего года
13
14
15
16
17
18
19
20
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) руководителя уполномоченного государственного органа в области связи либо лица его замещающего)
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) работника, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ______________________ 20 ___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы "Сведения о плательщиках, об объектах обложения, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, направленных налогоплательщикам извещениях и о суммах платы за использование радиочастотного спектра" приведена в приложении к настоящей форме
Расшифровка аббревиатур:
РЧС – радиочастотный спектр;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
МРП – месячный расчетный показатель,установленный законом о республиканском бюджете и действующий на 1 января соответствующего финансового года.
Приложение
к форме "Сведения о плательщиках,
объектах обложения платой, выданных
разрешениях, периоде их действия,
внесенных изменениях и дополнениях
в выданные разрешения, суммах
платы и о плательщиках, объектах
обложения платой, выданных
разрешениях, периоде их действия,
внесенных изменениях и дополнениях
в выданные разрешения, суммах
платы за использование
радиочастотного спектра"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о плательщиках, объектах обложения платой, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, суммах платы и о плательщиках, объектах обложения платой, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, суммах платы за использование радиочастотного спектра"

1. Нысан "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі 593-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Нысанды ақпараттарды жасауға жауапты лауазымды тұлға толтырады және мынадай мерзімдерде:
1) Салық кодексінің 596-бабы 3-тармағының бірінші бөлігінде белгіленген жағдайда – салықтық кезеңнің 25 ақпанынан кешіктірмей;
2) Салық кодексінің 596-бабы 3-тармағының екінші бөлігінде белгіленген жағдайда, салық төлеуші радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат алған айдан кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей төлемақы төлеушілердің тұрған жері бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына ұсынылады.
3. Нысанға бірінші басшы не оны алмастыратын тұлға, ақпараттарды жасауға жауапты лауазымды тұлға электронды-сандық қол қояды және ЭҚАБЖ құралы арқылы электронды түрде жіберіледі.
4. "№" деген 1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
5. "РЖС пайдалану құқығына рұқсат құжатын алған заңды тұлғалардың атауы немесе жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), мекенжайы" деген 2-бағанда радиожиілік спектрін пайдалану құқығына рұқсат құжатын алған заңды тұлғалардың толық атауы және мекенжайы немесе жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), мекенжайы көрсетіледі.
6. "БСН/ЖСН" деген 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. "Рұқсат құжатының берілген нөмірі" деген 4-бағанда "Байланыс туралы" 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі-Заң) белгіленген тәртіппен байланыс саласында мемлекеттік саясаттың іске асырылуын жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк органы берген рұқсат құжатының берілген нөмірі көрсетіледі.
8. "Рұқсат құжатының берілген күні" деген 5-бағанда Заңда белгіленген тәртіппен байланыс саласында мемлекеттік саясаттың іске асырылуын жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк орган берген рұқсат құжатының берілген күні көрсетіледі.
9. "Рұқсат құжатының күшіндегі мерзімі" деген 6-бағанда Заңда белгіленген тәртіппен байланыс саласында мемлекеттік саясаттың іске асырылуын жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк орган берген рұқсат құжатының мерзімі көрсетіледі.
10. "Радио байланыс түрі/Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға арналған жиілік диапазоны" деген 7-бағанда Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға арналған жиілік диапазоны және радиобайланыс түрі көрсетіледі.

1. Форма разработана в соответствии с пунктом 4 статьи 593 Кодекса Республики Казахстан от 25декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Форма заполняется должностным лицом, ответственным за составление информациии представляется в территориальные органы государственных доходов по месту нахождения плательщиков, в следующие сроки:
1) в случае, установленном частью первой пункта 3 статьи 596 Налогового Кодекса, – не позднее 25 февраля налогового периода;
2) в случае, установленном частью второй пункта 3 статьи 596 Налогового Кодекса, – не позднее 25 числа месяца, следующего за месяцем получения налогоплательщиком разрешения на использование радиочастотного спектра.
3. Форма подписывается первым руководителем либо лицом его замещающим, должностным лицом, ответственным за составление информации, и представляется в электронном виде посредством ЕСЭДО с электронно-цифровой подписью.
4. В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
5. В графе 2 "Наименование юридических лиц илифамилия, имя, отчество (при его наличии) физических лиц, получивших разрешительный документ на право использования РЧС, адрес" указывается полное наименование и адрес юридических лиц или фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес физических лиц, получивших разрешительный документ на право использования радиочастотного спектра.
6. В графе 3 "БИН/ИИН" указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2, или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
7. В графе 4 "Номер разрешительного документа" указывается номер, дата разрешительного документа, выданного уполномоченным государственным органом, осуществляющим реализацию государственной политики в области связи, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" (далее-Закон).
8. В графе 5 "Дата разрешительного документа" указывается дата разрешительного документа, выданного уполномоченным государственным органом, осуществляющим реализацию государственной политики в области связи, в соответствии с Законом.
9. В графе 6 "Срок действия разрешительного документа" указывается срок разрешительного документа, выданного уполномоченным государственным органом, осуществляющим реализацию государственной политики в области связи, в соответствии с Законом.
10. В графе 7 "Вид радиосвязи/Диапазон частот для цифрового эфирного телерадиовещания" указывается вид радиосвязи и диапазон частот для цифрового эфирного телерадиовещания.

11. "Әкімшілік-аумақтық бірлік" деген 8-бағанда әкімшілік-аумақтық бірлік көрсетіледі.
12. "Берілетін құралдың қуаты, Вт" деген 9-бағанда берілетін құралдың қуаты Ватт бойынша көрсетіледі.
13. "Радиостанциялар, арналар, радиожиіліктер, радиоканалдар саны (дана)" деген 10-бағанда радиостанциялар, арналар, радиожиіліктер, радиоканалдар саны данамен көрсетіледі.
14. "Белдеулер кеңістігі факті бойынша (килогерц, мегагерц)" деген 11-бағанда белдеулер кеңістігі факті бойынша килогерц және мегагерцпен көрсетіледі.
15. "Төлемақының жылдық ставкасы (АЕК)" деген 12-бағанда республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептiк көрсеткiш мөлшерінен шыға отырып төлемақының жылдық ставкасы көрсетіледі.
16. "Радиожиілік спектрін пайдалану кезеңі (айлар саны)" деген
13-бағанда радиожиілік спектрін пайдалану айларының саны көрсетіледі.
17. "Хабарлама нөмірі" деген 14-бағанда төлемақы төлеушілерге жіберілген хабарламаның нөмірі көрсетіледі.
18. "Хабарлама күні" деген 15-бағанда төлемақы төлеушілерге жіберілген хабарламаның нөмірі көрсетіледі.
19. "Есептелген (+)/азайтылған (-), теңге" деген 16-бағанда ағымдағы жылғы 25 наурыздан кешіктірілмей бюджетке енгізілуге тиіс есептелген сома теңгеде көрсетіледі.
20. "Есептелген (+)/азайтылған (-), теңге" деген 17-бағанда ағымдағы жылғы 25 маусымнан кешіктірілмей бюджетке енгізілуге тиіс есептелген сома теңгеде көрсетіледі.
21. "Есептелген (+)/азайтылған (-), теңге" деген 18-бағанда ағымдағы жылғы 25 қыркүйектен кешіктірілмей бюджетке енгізілуге тиіс есептелген сома теңгеде көрсетіледі.

11. В графе 8 "Административно-территориальная единица" указывается административно-территориальная единица.
12. В графе 9 "Мощность передающего средства, Ватт" указывается мощность передающего средства в Ватт.
13. В графе 10 "Количество радиостанций, каналов, радиочастот, радиоканалов (штук)" указывается количество радиостанций, каналов, радиочастот, радиоканалов в штуках.
14. В графе 11 "Ширина полосы по факту выданного разрешения (килогерц, мегагерц)" указывается ширина полосы по факту выданного разрешения в килогерцах или в мегагерцах.
15. В графе 12 "Годовая ставка платы (МРП)" указывается годовая ставка платы, кратная МРП, исходя из Налогового Кодекса размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете.
16. В графе 13 "Период использования радиочастотного спектра (количество месяцев)" указывается количество месяцев использования радиочастотного спектра
17. В графе 14 "Номер извещения" указывается номер извещения, направленного плательщикам платы.
18. В графе 15 "Дата извещения" указывается дата извещения, направленного плательщикам платы.
19. В графе 16 "Исчислено (+)/уменьшено (-), тенге" указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет, не позднее 25 марта текущего года в тенге.
20. В графе 17"Исчислено (+)/ уменьшено (-), тенге" указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет, не позднее 25 июня текущего года в тенге.
21. В графе 18 "Исчислено (+)/ уменьшено (-), тенге" указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет не позднее 25 сентября в текущего года в тенге.

22. "Есептелген (+)/азайтылған (-), теңге" деген 19-бағанда ағымдағы жылғы 25 желтоқсаннан кешіктірілмей бюджетке енгізілуге тиіс есептелген сома теңгеде көрсетіледі.
23. "Төлемақы сомасының азаю себебі" деген 20-бағанда төлемақы сомасының азаю себебі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 181 бұйрығына 2-қосымша
нысан
Радиожиілік спектрін пайдалана отырып, байланыс саласындағы қызметтер көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемақыны төлеушілер, бюджетке төлеуге жататын осындай біржолғы төлемақы сомалары және оны төлеу мерзімдері туралы мәліметтер
Есепті кезең 20___ жылғы___тоқсан
РЖС пайдалану құқығына рұқсат құжатын алған заңды тұлғалардың атауы және жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), мекенжайы
БСН/
ЖСН
Негіз- құжатының берілген күні, нөмірі
Радио байланыс түрі/ Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға арналған жиілік диапазоны
Әкімшілік -аумақтық бірлік
Берілетін құралдың қуаты, Ватт
Радио станциялар, арналар, радио жиіліктер, радиоканалдар саны (дана)
Белдеулер кеңістігі факті бойынша (килогерц, мегагерц)
Төлем уақыты
Бюджетке төлеуге жататын біржолғы төлемақы сомасы
Төлеуді растайтын төлем құжатының берілген күні және нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
ЖИЫНЫ:
___________________________________________________________________________
(Байланыс саласындағы уәкілетті мемлекеттік органы басшысының не оны алмастыратын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
___________________________________________________________________________
(Мәліметтерді жасауға жауапты қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
Жасалған күні 20__жылғы "___"______________________
Ескертпе: "Радиожиілік спектрін пайдалана отырып, байланыс саласындағы қызметтер көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемақыны төлеушілер, бюджетке төлеуге жататын осындай біржолғы төлемақы сомалары және оны төлеу мерзімдері туралы мәліметтер" осы нысанға қосымшада келтірілген.
Аббревиатураларды ашып жазу:
РЖС- радиожиілік спектрі;
БСН- бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН- жеке сәйкестендіру нөмірі.
"Радиожиілік спектрін
пайдалана отырып, байланыс
саласындағы қызметтер көрсету
жөніндегі кәсіпкерлік қызметті
жүзеге асырғаны үшін біржолғы
төлемақыны төлеушілер,
бюджетке төлеуге жататын
осындай біржолғы төлемақы
сомалары және оны төлеу
мерзімдері туралы мәліметтер"
нысанына қосымша
"Радиожиілік спектрін пайдалана отырып, байланыс саласындағы қызметтер көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырғаны үшін біржолғы төлемақыны төлеушілер, бюджетке төлеуге жататын осындай біржолғы төлемақы сомалары және оны төлеу мерзімдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

22. В графе 19 "Исчислено (+)/ уменьшено (-), тенге" указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет не позднее 25 декабря в текущего года в тенге.
23. В графе 20 "Причины уменьшения суммы платы" указывается причина уменьшения суммы платы.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 февраля 2018 года
№ 181
форма
Сведения о плательщиках разовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра, суммах такой разовой платы, подлежащей уплате в бюджет, и сроках ее уплаты
отчетный период 20___ г. ___ квартал
Наименовние юридических лиц и фамилия, имя, отчество (при его наличии) физических лиц, получивших разрешительный документ на право использования РЧС, адрес
БИН / ИИН
Номер, дата и наименование документа-основания
Вид радиосвязи/ Диапазон частот для цифрового эфирного телерадиовещания
Административно-территориальная единица
Мощность передающего средства,
Ватт
Ширина полосы по факту
(килогерц, мегагерц)
Срок уплаты
Сумма разовой платы, подлежащая уплате в бюджет
Номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ИТОГО:
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) руководителя уполномоченного государственного органа в области связи либо лица его замещающего)
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) работника, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ______________________ 20 ___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы "Сведения о плательщикахразовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра, суммах такой разовой платы за использование радиочастотного спектра" приведена в приложении к настоящей форме
Расшифровка аббревиатур: РЧС – радиочастотный спектр;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение
к форме "Сведения о плательщиках
разовой платы за осуществление
предпринимательской деятельности
по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного
спектра, суммах такой разовой
платы, подлежащей уплате в
бюджет, и сроках ее уплаты "
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о плательщиках разовой платы за осуществление предпринимательской деятельности по оказанию услуг в области связи с использованием радиочастотного спектра, суммах такой разовой платы, подлежащей уплате в бюджет, и сроках ее уплаты"

1. Нысан "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі 593-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Нысанды ақпараттарды жасауға жауапты лауазымды тұлға толтырады және тоқсан сайын кейінгі айдың 25-і күнінен кешіктірмейтін мерзімде төлемақы төлеушілердің тұрған жері бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына ұсынылады.
3. Нысанға бірінші басшы не оны алмастыратын тұлға, ақпараттарды жасауға жауапты лауазымды тұлға электронды-сандық қол қояды және ЭҚАБЖ құралы арқылы электронды түрде жіберіледі.
4. "№" деген 1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
5. "РЖС пайдалану құқығына рұқсат құжатын алған заңды тұлғалардың атауы немесе жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), мекенжайы" деген 2-бағанда заңды тұлғалардың толық атауы және мекенжайы немесе жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), мекенжайы көрсетіледі.
6. "БСН/ЖСН" деген 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. "Негіз-құжатының атауы, берілген күні, нөмірі" деген 4-бағанда Заңда белгіленген тәртіппен байланыс саласында мемлекеттік саясаттың іске асырылуын жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк органы берген біржолғы төлемақыны өңдіріп алуға негіз болатын құжаттың атауы және берілген күні, нөмірі көрсетіледі.
9. "Радио байланыс түрі/Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға арналған жиілік диапазоны" деген 5-бағанда Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға арналған жиілік диапазоны және радиобайланыс түрі көрсетіледі.
10. "Әкімшілік-аумақтық бірлік" деген 6-бағанда әкімшілік-аумақтық бірлік көрсетіледі.
11. "Берілетін құралдың қуаты, Вт" деген 7-бағанда берілетін құралдың қуаты Ватт бойынша көрсетіледі.
12. "Белдеулер кеңістігі факті бойынша (килогерц, мегагерц)" деген 8-бағанда белдеулер кеңістігі факті бойынша килогерц және мегагерцпен көрсетіледі.
13. "Төлем уақыты" деген 9-бағанда әрбір РЖС пайдаланушының төлем уақыты күні, айы және жылы көрсетіледі.
14. "Бюджетке төлеуге жататын біржолғы төлемақы сомасы" деген 10-бағанда бюджетке төлеуге жататын біржолғы төлемақы сомасы көрсетіледі.

1. Форма разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 593 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Форма заполняется должностным лицом, ответственным за составление информации, и представляется в территориальные органы государственных доходов по месту нахождения плательщиков, ежеквартально в срок не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Форма подписывается первым руководителем либо лицом его замещающим, должностным лицом, ответственным за составление информации, и представляется в электронном виде посредством ЕСЭДО с электронно-цифровой подписью.
4. В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
5. В графе 2 "Наименование юридических лиц или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физических лиц, получивших разрешительный документ на право использования РЧС, адрес" указывается полное наименование и адрес юридических лиц или фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес физических лиц, получивших разрешительный документ на право использования радиочастотного спектра.
6. В графе 3 "БИН/ИИН" указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2, или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
7. В графе 4 "Номер, дата и наименование документа-основания" указывается номер, дата и наименование документа, на основании, которого взимается разовая плата уполномоченным государственным органом, осуществляющим реализацию государственной политики в области связи, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи".
9. В графе 5 "Вид радиосвязи/Диапазон частот для цифрового эфирного телерадиовещания" указывается вид радиосвязи и диапазон частот для цифрового эфирного телерадиовещания.
10. В графе 6"Административно-территориальная единица" указывается административно-территориальная единица.
11. В графе 7"Мощность передающего средства, Ватт" указывается мощность передающего средства в ватт.
12. В графе 8"Ширина полосы по факту (килогерц, мегагерц)" указывается ширина полосы по факту в килогерцах или мегагерцах.
13. В графе 9 "Срок уплаты" указывается каждый срок уплаты, установленный для пользователей радиочастотного спектра день, месяц и год.
14. В графе 10"Сумма разовой платы, подлежащая уплате в бюджет" указывается сумма разовой платы, подлежащая уплате в бюджет.

15. "Төлеуді растайтын төлем құжатының берілген күні және нөмірі" деген 11-бағанда біржолғы төлеуді растайтын төлем құжатының берілген күні мен нөмірі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 181 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Төлеушілер, төлемақы салынатын объектiлерi, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу кезеңі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты бергені үшiн төлемақы сомалары туралы мәліметтер
Есепті кезең 20___ жыл___тоқсан
Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысын ұсыну құқығына рұқсат құжатын алған заңды тұлғалардың атауы, мекенжайы
БСН
Рұқсат құжатының берілген күні, нөмірі
Рұқсат құжатының күшіндегі мерзімі
Байланыс түрі
Есепті кезеңде электр (телекоммуникациялар) байланыс қызметтерін көрсеткеннен төлеушілердің болжамды табысының көлемі
Төлемақының жылдық ставкасы (%)
Төлемақының жылдық сомасы (теңге)
Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысын ұсыну кезеңі (ай саны)
Есепті кезең ішінде бюджетке енгізілуге жататын сома (теңге)
есептелгені
төленгені
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ЖИЫНЫ:
___________________________________________________________________________
(Байланыс саласында уәкілетті мемлекеттік органы басшысының не оны алмастыратын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
___________________________________________________________________________
(Мәліметтерді жасауға жауапты қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
Жасалған күні 20__жыл ғы "___"______________________
Қосымша: "Төлеушілер, төлемақы салынатын объектiлерi, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу кезеңі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты бергені үшiн төлемақы сомалары туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Аббревиатураларды ашып жазу:
БСН- бизнес сәйкестендіру нөмірі.
"Төлеушілер, төлемақы
салынатын объектiлерi, берілген
рұқсаттар, олардың қолданылу
кезеңі, берілген рұқсаттарға
енгізілген өзгерістер мен
толықтырулар, қалааралық және
(немесе) халықаралық телефон
байланысын, сондай-ақ ұялы
байланысты бергені үшiн
төлемақы сомалары туралы
мәліметтер"
нысанына қосымша
"Төлеушілер, төлемақы салынатын объектiлерi, берілген рұқсаттар, олардың қолданылу кезеңі, берілген рұқсаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты бергені үшiн төлемақы сомалары туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

15. В графе 11"Номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату" указывается номер и дата платежного документа, подтверждающего уплату.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 февраля 2018 года № 181
форма
Сведения о плательщиках, объектах обложения платой, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, суммах платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи
Отчетный период 20___ г. __ квартал
Наименование юридических лиц получивших разрешительный документ на право предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи, адрес
БИН
Номер, дата разрешительного документа
Срок действия разрешительного документа
Вид  связи
Объем предполагаемых доходов плательщиков от предоставления услуг электрической связи (телекоммуникаций) в отчетном периоде
Годовая
ставка платы,(%)
Сумма годовой платы,
тыс.тенге
Период предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи (количество месяцев)
Сумма, подлежащая внесению в бюджет за отчетный период (тенге)
начислено
уплачено
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
ИТОГО:
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) руководителя уполномоченного государственного органа в области связи либо лица его замещающего)
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя отчество (при его наличии) работника, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ______________________20___года
Примечание: пояснение по заполнению формы "Сведения о плательщиках, объектах обложения платой, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, суммах платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи" приведена в приложении к настоящей форме
Расшифровка аббревиатур: БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение
к форме "Сведения о плательщиках,
объектах обложения платой, выданных
разрешениях, периоде их действия,
внесенных изменениях и дополнениях
в выданные разрешения, суммах
платы за предоставление междугородной
и (или) международной телефонной
связи, а также сотовой связи"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о плательщиках, объектах обложения платой, выданных разрешениях, периоде их действия, внесенных изменениях и дополнениях в выданные разрешения, суммах платы за предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи"

1. Нысан "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі 598-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Нысанды ақпараттарды жасауға жауапты лауазымды тұлға толтырады және мынадай мерзімдерде:
1) Салық кодексінің 602-бабы 3-тармағының бірінші бөлігінде белгіленген жағдайда – салықтық кезеңнің 25 ақпанынан кешіктірмей;
2) Салық кодексінің 602-бабы 3-тармағының екінші бөлігінде белгіленген жағдайда, салық төлеуші қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысты беруге рұқсат алған айдан кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей төлемақы төлеушілердің тұрған жері бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына ұсынылады.
3. Нысанға бірінші басшы не оны алмастыратын тұлға, ақпараттарды жасауға жауапты лауазымды тұлға электронды-сандық қол қояды және ЭҚАБЖ құралы арқылы электронды түрде жіберіледі.
4. "№" деген 1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
5. "Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысын ұсыну құқығына рұқсат құжатын алған заңды тұлғалардың атауы, мекенжайы" деген 2-бағанда қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысын ұсыну құқығына рұқсат құжатын алған заңды тұлғалардың толық атауы, мекенжайы көрсетіледі.
6. "БСН" деген 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. "Рұқсат құжатының берілген күні, нөмірі" деген 4-бағанда Заңда белгіленген тәртіппен байланыс саласында мемлекеттік саясаттың іске асырылуын жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк орган берген рұқсат құжатының берілген күні, нөмірі көрсетіледі.
8. "Рұқсат құжаттың күшіндегі мерзімі" деген 5-бағанда Заңда белгіленген тәртіппен байланыс саласында мемлекеттік саясаттың іске асырылуын жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк орган берген рұқсат құжатының күшіндегі мерзімі көрсетіледі.
9. "Байланыс түрі" деген 6-бағанда байланыс түрі көрсетіледі.
10. "Есепті кезеңде электр (телекоммуникациялар) байланыс қызметтерін көрсеткеннен төлеушілердің болжамды табысының көлемі" деген 7-бағанда есепті кезеңде электр (телекоммуникациялар) байланыс қызметтерін көрсеткеннен төлеушілердің болжамды табысының көлемі көрсетіледі.
11. "Төлемақының жылдық ставкасы, (%)" деген 8-бағанда төлемақының жылдық ставкасы пайызда көрсетіледі.

1. Форма разработана в соответствии с пунктом 3 статьи 598 Кодекса Республики Казахстан от 25декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Форма заполняется должностным лицом, ответственным за составление информации и представляется в территориальные органы государственных доходов по месту нахождения плательщиков, в следующие сроки:
1) в случае, установленном частью первой пункта 3 статьи 602 Налогового Кодекса, – не позднее 25 февраля налогового периода;
2) в случае, установленном частью второй пункта 3 статьи 602 Налогового Кодекса, – не позднее 25 числа месяца, следующего за месяцем получения налогоплательщиком разрешения на предоставление междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи.
3. Форма подписывается первым руководителем либо лицом его замещающим, должностным лицом, ответственным за составление информации, и представляется в электронном виде посредством ЕСЭДО с электронно-цифровой подписью.
4. В графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
5. В графе 2 "Наименование юридических лиц, получивших разрешительный документ на право предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи, адрес" указывается полное наименование и адрес юридических лиц, получивших разрешительный документ на право предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи.
6. В графе 3 "БИН" указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2.
7. В графе 4 "Номер, дата разрешительного документа" указывается номер, дата разрешительного документа выданного уполномоченным государственным органом, осуществляющим реализацию государственной политики в области связи, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" (далее-Закон).
8. В графе 5 "Срок действия разрешительного документа" указывается срок действия разрешительного документа выданного уполномоченным государственным органом, осуществляющим реализацию государственной политики в области связи, в соответствии с Законом.
9. В графе 6 "Вид связи" указывается вид связи.
10. В графе 7 "Объем предполагаемых доходов плательщиков от предоставления услуг электрической связи (телекоммуникаций) в отчетном периоде" указывается объем предполагаемых доходов плательщиков от предоставления услуг электрической связи (телекоммуникаций) в отчетном периоде.
11. В графе 8 "Годовая ставка платы, (%)" указывается годовая ставка платы в процентах.

12. "Төлемақының жылдық сомасы, (мың теңге)" деген 9-бағанда төлемақының жылдық сомасы мың теңгеде көрсетіледі.
13. "Қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысын ұсыну кезеңі (ай саны)" деген 10-бағанда қалааралық және (немесе) халықаралық телефон байланысын, сондай-ақ ұялы байланысын пайдалану айының саны көрсетіледі.
14. "Есепті кезең ішінде бюджетке енгізілуге жататын сома (теңге)" 11-бағанда есепті кезең ішінде бюджетке енгізілуге жататын есептелген сома теңгеде көрсетіледі.
15. "Есепті кезең ішінде бюджетке енгізілуге жататын сома (теңге)" деген 12-бағанда есепті кезеңде бюджетке енгізілуге жататын төленген сома теңгеде көрсетіледі.

12. В графе 9 "Сумма годовой платы, тыс.тенге" указывается годовая сумма платы в тысячах тенге.
13. В графе 10 "Период предоставления междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи (количество месяцев)" указывается количество месяцев использования междугородной и (или) международной телефонной связи, а также сотовой связи.
14. В графе 11 "Сумма, подлежащая внесению в бюджет за отчетный период (тенге)" указывается начисленная сумма, подлежащая внесению в бюджет за отчетный период в тенге.
15. В графе 12 "Сумма, подлежащая внесению в бюджет за отчетный период (тенге)" указывается уплаченная сумма, подлежащая внесению в бюджет за отчетный период в тенге.