"Ұшуға жарамдылықта ұстау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 499 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 33 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 наурызда № 16652 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 527 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 13.10.2020 № 527 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұшуға жарамдылықта ұстау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 499 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11349 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 2 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере поддержания летной годности"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 января 2018 года № 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2018 года № 16652. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 527.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.10.2020 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 499 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере поддержания лентой годности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11349, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
стандарт государственной услуги "Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа, направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа, направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
________________ Д. Абаев
2018 жылғы 2 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
________________ Р. Дәленов
2018 жылғы 27 ақпан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 16 қаңтардағы
№ 33 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрiнiң
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 499 бұйрығына 8-қосымша
"Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы, www.elisense.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2 – тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы порталда құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні.
Қосымша ұсынылған құжаттарды зерделеу немесе тексеру жүргізу қажет болған жағдайларда, қарау мерзімі 10 (он) жұмыс күнге дейін ұзартылады;
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігі немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) кол қойылған электрондық құжат нысанында портал арқылы жіберіледі.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________________ Д. Абаев
от 2 марта 2018 год
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Р. Даленов
от 27 февраля 2018 год
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 16 января 2018 года № 33
Приложение 8
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 499
Стандарт государственной услуги "Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
В случае необходимости проведения дополнительного изучения или проверки предоставленных документов срок рассмотрение продлевается до 10 (десять) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – удостоверение соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылығы нормаларына сәйкестік куәлігіне алым төлемі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалатын тәртіппен және мөлшерлерде жүзеге асырылады.
Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестік куәлігін беру үшін санатына байланысты алым мөлшерлемелері мыналарды құрайды:
ұшақ үшін – алым төленетін күні қолданыстағы 10 айлық есептік көрсеткіш (АЕК);
тікұшақ үшін – алым төленетін күні қолданыстағы 20 АЕК;
басқа ұшу аппараттары үшін – алым төленетін күні қолданыстағы 5 АЕК.
Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігін сертификаттау бюджетке көрсетілген алым төленгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады.
Алым төлемі екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
8. Мыналардың жұмыс кестесі порталдың-тәулік бойы жөндеу жұмыстарын жүргізу мақсатындағы техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс күндері және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мереке күндері жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.).
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш азаматтық әуе кемесінің данасына сертификаттау жүргізуді:
2) әуе кемесі данасының пайдалану құжаттамасының жинағы;
3) қысқаша техникалық сипаттаманы, жүйелердің басты схемаларын, негізгі сипаттамаларды, сондай-ақ ауқымында ӘК данасы сертификатталатын пайдаланудың күтілетін жағдайлары мен шектеулерін қамтуға тиіс әуе кемесі данасының ерекшелігі;
4) әуе кемесінің үш проекциядағы түрлері немесе әр түрлі кескіндердегі суреттері: алдынан, бүйірінен, артынан;
5) әуе кемесі немесе құрастыру жиынтығын, қозғалтқышты, қалақты, агрегаттар мен жинақтаушы бұйымдарды сатып алудың заңдылығын растайтын бастапқы төлем құжаттары;
6) әуе кемесінің куәлігін беру үшін алымның төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметі алушы осы тармақта жоғарыда саналған барлық электрондық құжаттардың көшірмесін портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні және уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.

7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Оплата сбора за удостоверение соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности осуществляется в порядке и размере, определяемых Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
Ставки сбора за удостоверение соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности в зависимости от категорий, составляют:
для самолета – 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП), действующих на дату оплаты сбора;
для вертолета – 20 МРП, действующих на дату оплаты сбора;
для других летательных аппаратов – 5 МРП, действующих на дату оплаты сбора.
Сертификация соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности осуществляется после оплаты в бюджет указанного сбора по месту нахождения услугополучателя.
Оплата сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз "электронного правительства".
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портале:
1) заявление на сертификацию экземпляра гражданского воздушного судна по форме, согласно приложению к настоящему стандарту;
2) комплект эксплуатационной документации экземпляра воздушного судна;
3) спецификация экземпляра воздушного судна, которая должна содержать краткое техническое описание, принципиальные схемы систем, основные характеристики, а также ожидаемые условия эксплуатации и ограничения, в диапазоне которых будет сертифицироваться экземпляр воздушного судна;
4) виды воздушного судна в трех проекциях или фотографии в различных ракурсах: спереди, сбоку, сзади;
5) первичные платежные документы, подтверждающие законность приобретения воздушного судна или сборочного комплекта, двигателя, винта, агрегатов и комплектующих изделий;
6) документ, подтверждающего уплату сбора за выдачу удостоверения воздушного судна.
При сдаче услугополучателем всех вышеперечисленных в настоящем пункте электронных копии документов посредством портала в "личный кабинет" услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим стандартом, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.

10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мынадай негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 19 шілдедегі № 483 (Нормативті құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15633 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларымен белгіленген талаптарға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 367 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12038 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің ұшуға жарамдылығы номаларының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылған болып табылады.
3- тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану осы стандарттың 14-тармағында көрсетілген.
Шағым пошта, портал арқылы не жазбаша нысанда көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағымда:
жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными Правилами сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 июля 2017 года № 483 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15633), а также требованиям Норм летной годности гражданских воздушных судов Республики Казахстан, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 367 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12038);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг подается по адресу указанному в пункте 14 настоящего стандарта.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы посредством портала из "личного кабинета" услугополучателя доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.

12. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4 - тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mid.gov.kz ("Азаматтық авиация комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде) интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Шағым көрсетілетін қызметті берушінің бастығының атына мекенжай бойынша мемлекеттік қызметтің осы стандарттың 13 тармақта көрсетілген немесе министрліктің басшысының атына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1, электрондық поштаның мекенжайы: caa@mid.gov.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8(7172)75-48-02.
15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты Министрліктің www.mid.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушілердің телефондары бойынша немесе мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
"Азаматтық әуе кемесі
данасының ұшуға жарамдылық
нормаларына сәйкестігі
куәлігін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Нысан
ӨТІНІШ АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕСІНІҢ ДАНАСЫНА СЕРТИФИКАТТАУ ЖҮРГІЗУДІ
Азаматтық әуе кемесінің данасына сертификаттау жүргізуді
__________________________________________________________________
(Азаматтық әуе кемесін пайдаланушысының атауы)
___________ өтінемін,
ол _______________________________________________________________
(Азаматтық әуе кемесін пайдаланушысының иесі) тиесілі.
Мекенжайы және телефоны __________________________________________
Әуе кемесі туралы негізгі мәліметтерді хабарлаймын:
Әуе кемесінің түрі
__________________________________________________________________
(ұшақ, тікұшақ, планер, аэростатикалық әуе кемесі және тағы басқа)
Пайдаланылған конструкторлық құжаттама
__________________________________________________________________
(жеке жоба, прототипі бар, дайын конструкторлық құжат, қалпына
келтірілген әуе кемесі және тағы басқа)
Мына жағдайларда жасалған
__________________________________________________________________
(жеке, техникалық клубта, зауытта және тағы басқа)
Азаматтық әуе кемесін пайдаланушының мақсаты
__________________________________________________________________
Пайдаланудың күтілетін шарттары
__________________________________________________________________
Мен Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен
ұсынылған мәліметтердің дәйектілігіне жауап беремін.
сараптамаға мәлімденген әуе кемесінің оған қойылатын талаптарға
сәйкес еместігін куәландыратын фактілер маған белгілі емес.
Өтініш беруші __________ /________________/ М.О. (бар болған жағдайда)
қолы      тегі, аты-жөні
20___ ж. "___" ___________

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.mid.gov.kz, (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет гражданской авиации").
14. Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: caa@mid.gov.kz, телефон приемной: 8 (7172) 75-48-02.
15. Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефонам услугодателей, указанным на интернет-ресурсе Министерства www.mid.gov.kz, либо по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Выдача удостоверения соответствия
экземпляра гражданского воздушного
судна нормам летной годности"
Форма
Руководителю
уполномоченного органа
ЗАЯВЛЕНИЕ НА СЕРТИФИКАЦИЮ ЭКЗЕМПЛЯРА ГРАЖДАНСКОГО ВОЗДУШНОГО СУДНА
Прошу провести сертификацию экземпляра гражданского воздушного судна
__________________________________________________________________________
(наименование экземпляра гражданского воздушного судна)
которое принадлежит_______________________________________________________
(владелец экземпляра гражданского воздушного судна)
Адрес и телефон_________________________________________________________________
Сообщаю основные сведения о воздушном судне:
Вид воздушного судна ___________________________________________________________
(самолет, вертолет, планер, аэростатическое воздушное судно и др.)
Использованная конструкторская документация ______________________________
__________________________________________________________________________
(собственный проект, готовая конструкторская документация, имеющая
прототип, восстановленное воздушное судно и другие)
Построено в условиях _____________________________________________________
(индивидуально, в техническом клубе, на заводе и другие)
Назначение экземпляра гражданского воздушного
судна_____________________________________________________________________
Ожидаемые условия эксплуатации ___________________________________________
Я отвечаю за достоверность представленных сведений в порядке,
установленном законодательством Республики Казахстан.
Мне неизвестны факты, которые свидетельствовали бы о том, что
заявляемое для экспертизы воздушного судна не могло бы соответствовать
предъявляемым к нему требованиям.
Заявитель ____________/_________________/ М.П. (при наличии)
подпись фамилия, инициалы
"__" __________ 20__ г.