100
Токарь-фрезерші, тегістеуші-ұштаушы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы құлақша
1 бұйым тозғанша
101
Қазандық операторы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Шуылға қарсы құлақша
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
Жылы бәтеңке (шолақбәтеңке)
2 жылға 1 жұп
102
Электрокаршы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Жылы бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
1,5 м жоғары жүктерді текшелеу бойынша, кабинасыз механизмдерде тұрақты жұмыс iстегенде қосымша:
Қорғаныш каска
3 жылға 1 бұйым
103
Жүктердің орнын ауыстыратын және тасымалдайтын жұмысшы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке/шолақ бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Жылы бәтеңке (шолақбәтеңке)
2 жылға 1 жұп
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
104
Денсаулық пунктісінің дәрігері, мейіргері
Мақта матадан тігілген ақ халат
1 жылға 1 бұйым
Мақта матадан тігілген қалпақ (немесе үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 1 жұп
105
Механик, бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика реттеушісі, технологиялық жабдық реттеушісі, механик-реттеуші, электрондық жабдық реттеушісі, техникалық бөлім бастығы және бастығының орынбасары
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке/шолақ бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Машиналар мен жабдықтарды жөндеу және реттеу кезінде қосымша
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша

100
Токарь-фрезеровщик, шлифовщик-заточник
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Ботинки (полуботинки) кожаные
1 пара на 2 года
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара
до износа
Рукавицы брезентовые
1 пара
до износа
Очки защитные
1 изделие
до износа
Наушники противошумные
1 изделие
до износа
101
Оператор котельной
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Ботинки (полуботинки) кожаные
1 пара на 2 года
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара
до износа
Рукавицы брезентовые
1 пара до износа
Наушники противошумные
1 изделие
до износа
При наружных работах в зимний период, дополнительно
Куртка утепленная
1 изделие
на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки (полуботинки) утепленные
1 пара на 2 года
102
Электрокарщик
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Ботинки (полуботинки) кожаные
1 пара на 2 года
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара
до износа
Рукавицы брезентовые
1 пара
до износа
При наружных работах в зимний период, дополнительно
Куртка утепленная
1 изделие
на 3 года
Ботинки (полуботинки) утепленные
1 пара на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
При постоянной работе по штабелевке грузов выше 1,5 метра, на механизмах без кабин, дополнительно:
Каска защитная
1 изделие
на 3 года
103
Рабочий по перемещению и транспортировке грузов
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Ботинки/полуботинки из натуральной кожи с жестким подноском
1 пара на 2 года
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара
до износа
Рукавицы брезентовые
1 пара
до износа
При наружных работах в зимний период, дополнительно
Куртка утепленная
1 изделие
на 3 года
Ботинки (полуботинки) утепленные
1 пара на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
104
Врач, медсестра здравпункта
Халат из ткани хлопчатобумажной белый
1 изделие
на 1 год
Колпак (или косынка) хлопчатобумажный
1 изделие
на 1 год
Тапочки (туфли) кожаные
1 пара 1 год
105
Механик, наладчик контрольно-измерительных приборов и автоматики, наладчик технологического оборудования, механик-наладчик, наладчик электронного оборудования, начальник и заместитель начальника технического отдела
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка
1 изделие
на 1 год
Полуботинки/ботинки с жестким подноском
1 пара на 2 года
При ремонте и наладке машин и оборудования, дополнительно
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара
до износа

106
Нөмірлеу машинасының операторы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Резеңке биялай
1 жылға 12 жұп
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты бәтеңке (шолақ бәтеңке/туфли)
2 жылға 1 жұп
Машинаны тазалау және шаю кезінде қосымша
Респиратор (қорғаныш маска/ жартылай маска)
1 бұйым тозғанша
107
Материалдар қоймасының меңгерушісі, дайын өнім қоймасының меңгерушісі, қоймашы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты бәтеңке (шолақ бәтеңке/туфли)
2 жылға 1 жұп
Ерітінділер және еріткіштер қоймасында жұмыс кезінде қосымша
Респиратор (қорғаныш маска/ жартылай маска)
1 бұйым тозғанша
Астары ағытылмалы жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Тоқыма (мақта маталы) биялай
1 жұп тозғанша
108
Электр газбен дәнекерлеуші
Оттан қорғайтын астары бар костюм (куртка, шалбар)
2 жылға 1 жинақ
Брезент костюм (куртка, шалбар)
2 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Былғары бәтеңке (шолақ бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Жарықсүзгісі бар қорғаныш қалқанша
1 бұйым тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Брезент жеңдіктер
1 жылға 2 жұп
Шуылға қарсы құлақша
1 бұйым тозғанша
Қысқы мезгілде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Жылы куртка
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
Жылы бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
109
Өндірістік және қызметтік үй-жайларды жинаушы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 1 жұп
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Резеңке биялай
1 жұп тозғанша
Респиратор (қорғаныш маска/ жартылай маска)
1 бұйым тозғанша
Ғимараттардың жоғарғы қабаттарындағы үй-жайлардың терезелерiн тазарту бойынша жұмыс iстегенде қосымша:
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекші
110
Аумақты жинаушы
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Су өткізбейтін жадағай
3 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Құрама қолғап
1 жұп тозғанша
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты табиғи былғары жылы етік (немесе кебіспен пима)
1 жұп белдеу бойынша

106
Оператор нумерационной машины
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Перчатки резиновые
12 пар на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Ботинки (полуботинки/туфли) с жестким подноском
1 пара на 2 года
При чистке и смывке машины, дополнительно
Респиратор (маска/полумаска защитная)
1 изделие
до износа
107
Заведующий складом материалов, заведующий складом готовой продукции, кладовщик
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие на 1 год
Ботинки (полуботинки/туфли) с жестким подноском
1 пара на 2 года
При работе на складе растворов и растворителей, дополнительно
Респиратор (маска/полумаска защитная)
1 изделие до износа
Куртка утепленная, подкладка отстегивающаяся
1 изделие на 3 года
Перчатки трикотажные (хлопчатобумажные)
1 пара до износа
108
Электрогазосварщик
Костюм (куртка, брюки) с огнезащитной пропиткой
1 комплект
на 2 года
Костюм (куртка, брюки) брезентовый
1 комплект
на 2 года
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Ботинки (полуботинки) кожаные
1 пара на 1 год
Рукавицы брезентовые
1 пара до износа
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Щиток защитный со светофильтром
1 изделие
до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие
до износа
Нарукавники брезентовые
2 пары на 1 год
Наушники противошумные
1 изделие до износа
В зимний период на наружных работах дополнительно:
Куртка утепленная
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки (полуботинки) утепленные
1 пара на 2 года
109
Уборщик служебных и производственных помещений
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия
на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие
на 1 год
Тапочки (туфли) кожаные
1 пара на 1 год
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
Перчатки резиновые
1 пара до износа
Респиратор (маска/полумаска защитная)
1 изделие
до износа
При работе по очистке окон помещений на верхних этажах зданий дополнительно:
Пояс предохранительный
1 изделие дежурный
110
Уборщик территорий
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие на 1 год
Плащ непромокаемый
1 изделие на 3 года
Ботинки из натуральной кожи с жестким подноском
1 пара на 2 года
Рукавицы комбинированные
1 пара до износа
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная
1 изделие
на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Сапоги из натуральной кожи утепленные с жестким подноском (или валенки с галошами)
1 пара по поясам

111
Аспазшы, кондитер, өндіріс меңгерушісі, тауартанушы, кассир
Құрама матадан тігілген ақ костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген ақ футболка
1 жылға 2 бұйым
Қалпақ (немесе пилотка)
1 жылға 1 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 1 жұп
Көкөністер мен жартылай дайын өнімдерді тазалау кезінде қосымша
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Резеңке биялай
1 жұп тозғанша
Өндіріс меңгерушісі, тауартанушы, кассирге қосымша
Мақта матадан тігілген ақ халат
1 жылға 1 бұйым
112
Асүй жұмысшысы, жүк тасушы
Құрама матадан ақ костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген ақ футболка
1 жылға 2 бұйым
Қалпақ (немесе пилотка)
1 жылға 1 бұйым
Былғары тәпішке
1 жылға 1 жұп
Көкөністер мен жартылай дайын өнімдерді тазалау кезінде қосымша
Мақта матадан (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Ыдыс жуу кезінде қосымша:
Резеңке биялай
1 жұп тозғанша
Резеңке етік
2 жылға 1 жұп
Қымқыл-сілтіге төзімді арнайы алжапқыш
1 бұйым тозғанша
Қысқы уақытта өнімдерді түсіру кезінде қосымша:
Жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға 1 бұйым
Мақта маталы (тоқыма) биялай
1 жұп тозғанша
Жылы бәтеңке (шолақ бәтеңке)
2 жылға 1 жұп
113
Сапа менеджменті жүйесі бөлімі бастығының орынбасары, жетекші инженер-химик, стандарттау жөніндегі жетекші инженер, сапа жөніндегі жетекші инженер, метрология жөніндегі инженер
Құрама матадан тігілген костюм (куртка, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Мақта матадан тігілген футболка
1 жылға 2 бұйым
Кепка (үшкіл орамал)
1 жылға 1 бұйым
Былғары бәтеңке (шолақ бәтеңке /туфли)
2 жылға 1 жұп
Бояулар мен қағаздарға талдау жүргізген кезде қосымша
Резеңке биялай
1 жұп тозғанша
Респиратор (қорғаныш маска/жартылай маска)
1 бұйым тозғанша
13. Электр энергетикасы саласы ұйымдарының жұмыскерлеріне
Жылу электрстанциялары
1
Химиялық реагенттерді дайындау аппаратшысы
Қышқылға қарсы қабаты бар (немесе резеңкеленген) мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Полимерлік материалдан тігілген алжапқыш
1 жылға 2 бұйым
Тұмсығы қатты резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Шұға қолғап немесе биялай
1 жылға 6 жұп
Қышқыл-сілтіге төзімді биялай
1 жылға 12 жұп
Жылы қолғап немесе биялай
1 айға 1 жұп
Жылы ішкиім
6 айға 1 жинақ
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар, астары ағытылмалы мақта матадан тігілген қалың костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жинақ белдеу бойынша
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
2
Электролиз аппаратшысы
Қышқылдан қорғайтын астары бар костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары етік (немесе бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Полимер материалдан тігілген алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қышқыл-сілтіге төзімді биялай
1 жылға 12 жұп
Газоаэрозольді респиратор
1 жылға 24 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың кеудеше
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
3
Ауаны бөлу аппаратшысы
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
Шуылға қарсы құлақша
1 бұйым тозғанша
Мақта матадан тұтас тоқылған биялай
1 жылға 12 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың кеудеше
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
4
Суды химиялық тазалау аппаратшысы
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары етік (немесе бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Полимерлі қаптамасы бар биялай
1 жылға 12 жұп
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Противогаз
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Хлорлау бойынша жұмыстарды орындағанда қосымша:
Резеңкеленген алжапқыш
1 бұйым кезекті
Газоаэрозольді респиратордың орнына противогаз
1 жылға 1 бұйым
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың кеудеше
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
5
Аккумуляторшы
Қышқылдан қорғайтын астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай (қышқыл-сілтіге төзімді)
1 жылға 12 жұп
Көкірекшесі бар резеңкеленген алжапқыш
1 бұйым кезекті
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік (бу, қышқыл, сілті шығаруы мүмкін жұмыстар кезінде)
1 жылға 2 бұйым
Шуға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
Поливинилхлоридті алақандығы бар (немесе брезент) қалыңдатылған мақта мата қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста жылытылмайтын үй-жайларда және сыртта жұмыс iстегенде, қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген қалың костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Жылы қолғап немесе биялай
1 айға 1 жұп
Жылы ішкиім
6 айға 1 жинақ
6
Бункерлеуші
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Тұмсығы қатты былғары етік (немесе бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті алақандығы бар (немесе брезент) қалыңдатылған мақта мата қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 12 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жинақ белдеу бойынша
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Жылы ішкиім
6 айға 1 жинақ
Жылы қолғап немесе биялай
1 айға 1 жұп
7
Бетоншы
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 2 жинақ
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Брезент қолғап немесе биялай
1 жылға 12 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Резеңке алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Брезент алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 жылға 2 бұйым
Газоаэрозольді респиратор
1 жылға 24 бұйым
Шуға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың кеудеше
2 жылға 1 бұйым
Шұға қолғап немесе биялай
1 жылға 6 жұп
Резеңке табанды пима

111
Повар, кондитер, заведующий производством, товаровед, кассир
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани белый
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани белая
2 изделия
на 1 год
Колпак (или пилотка)
1 изделие
на 1 год
Тапочки кожаные
1 пара на 1 год
При чистке овощей и полуфабрикатов, дополнительно
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
Перчатки резиновые
1 пара до износа
Заведующему производством, кассиру и товароведу, дополнительно:
Халат из хлопчатобумажной ткани белый
1 изделие
на 1 год
112
Кухонный рабочий, грузчик
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани белый
1 комплект
на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани белая
2 изделия на 1 год
Колпак (или пилотка)
1 изделие
на 1 год
Тапочки кожаные
1 пара на 1 год
При чистке овощей и полуфабрикатов, дополнительно
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
При мойке посуды, дополнительно:
Перчатки резиновые
1 пара до износа
Сапоги резиновые
1 пара на 2 года
Фартук специальный кислотощелочностойкий
1 изделие до износа
При разгрузке/выгрузке продуктов в зимнее время, дополнительно:
Куртка утепленная
1 изделие на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Перчатки хлопчатобумажные (трикотажные)
1 пара до износа
Ботинки (полуботинки) утепленные
1 пара на 2 года
113
Заместитель начальника отдела системы менеджмента качества, ведущий инженер-химик, ведущий инженер по стандартизации, ведущий инженер по качеству, инженер по качеству, инженер по метрологии
Костюм (куртка, брюки) из смесовой ткани
1 комплект на 1 год
Футболка из хлопчатобумажной ткани
2 изделия на 1 год
Кепка (косынка)
1 изделие на 1 год
Ботинки (полуботинки/туфли) кожаные
1 пара на 2 года
При проведении анализа красок и бумаги, дополнительно
Перчатки резиновые
1 пара до износа
Респиратор (маска/полумаска защитная)
1 изделие до износа
13. Работникам организаций электроэнергетической отрасли
Тепловые электростанции
1
Аппаратчик по приготовлению химреагентов
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с кислотозащитной пропиткой (или прорезиненный)
1 комплект на 1 год
Фартук из полимерных материалов
2 изделия на 1 год
Сапоги резиновые с жестким подноском
1 пара на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы или перчатки суконные
12 пар на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
На наружных работах в зимний период, дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) утепленный из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 комплект по поясам
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
2
Аппаратчик электролиза
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) с кислотозащитной пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги (или ботинки) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Фартук из полимерных материалов
1 изделие на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Рукавицы или перчатки кислотощелочестойкие
12 пар на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
24 изделия на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
На наружных работах в зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
3
Аппаратчик воздухоразделения
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
Наушники противошумные
1 изделие до износа
Перчатки кругловязаные хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
На наружных работах в зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
4
Аппаратчик химводоочистки
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги (или ботинки) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки с полимерным покрытие
12 пар на 1 год
Противогаз
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
При выполнении работ по хлорированию
дополнительно:
Фартук прорезиненный
1 изделие дежурное
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
На наружных работах в зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
5
Аккумуляторщик
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с кислотозащитной пропиткой.
1 комплект на 1 года
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые, тип (кислотощелочестойкие).
12 пар на 1 год
Фартук прорезиненный с нагрудником.
1 изделие дежурное
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1" (при работе с возможным выбросом паров, кислот, щелочей)
2 изделия на 1 год
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником или перчатки с аналогичными защитными свойствами
12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, в не отапливаемых помещениях и при наружных работах, дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) утепленный из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Белье нательное утепленное
1 комплект на 6 месяцев
Рукавицы или перчатки утепленные
1 пара на месяц
6
Бункеровщик
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Сапоги (или ботинки) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником или перчатки с аналогичными защитными свойствами
12 пар на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) утепленный из ткани хлопчатобумажной
1 комплект по поясам
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Белье нательное утепленное
1 комплект на 6 месяцев
Рукавицы или перчатки утепленные
1 пара на месяц
7
Бетонщик
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
Рукавицы или перчатки брезентовые
12 пар на 1 год
Рукавицы или перчатки резиновые
12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
Фартук резиновый
1 изделие на 1 год
Фартук брезентовый
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
2 изделия на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
24 изделия на 1 год
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
Пояс предохранительный
1 изделие дежурный
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Рукавицы или перчатки суконные
6 пар на 1 год
Валенки на резиновой подошве

3 жылға 1 жұп
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Жылы ішкиім
6 айға 1 жинақ
Жылы қолғап немесе биялай
1 айға 1 жұп
8
Газбен кесуші мамандығын жабдықты жөндеу бойынша слесарьмен қоса атқарған кезде
Брезент костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Газбен кесуге арналған "В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 жылға 12бұйым
Брезент қолғап немесе биялай
1 жылға 36 жұп
Тұмсығы қатты керзі етік (немесе былғары бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Шуға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
9
Ультрадыбыстық бақылау дефектоскописті
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Шуылға қарсы жапсырма
1 жылға 12 жұп
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тұтас тоқылған биялай
1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
10
Қаңылтыршы
Қауырт жұмыс учаскелерінде қоршауды қаптау бойынша жұмыстарды орындағанда:
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары етік (немесе бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті алақандығы бар (немесе брезент) қалыңдатылған мақта маталы қолғап немесе биялай
1 жылға 12 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
11
Телевизия жабдықтарының инженері
Термиялық қатерлерден және электр доғасынан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті алақандығы бар (немесе брезент) қалыңдатылған мақта мата қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 12 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Капюшоны бар резеңкелеген жадағай
1 жылға 1 бұйым
Резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
12
Жылуды оқшаулаушы, отқағар
Жылу туннельдері мен қауырт жұмыстарда жұмыс істегенде:
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Асбестті костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар) немесе
жылуоқшаулағыш материалдарымен (шыны мақтамен) жұмыс үшін мақта матадан комбинезон
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары етік (немесе бәтеңке)
1 жылға 1 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап немесе биялай

1 пара на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Белье нательное утепленное
1 комплект на 6 месяцев
Рукавицы или перчатки утепленные
1 пара на месяц
8
Газорезчик при совмещении профессии со слесарем по ремонту оборудования
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) брезентовый
2 комплекта на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1" для газорезчика
12 изделий на 1 год
Рукавицы или перчатки брезентовые
36 пары на 1 год
Сапоги кирзовые (ботинки) с жестким подноском
1 пара на 1 год
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
9
Дефектоскопист по ультразвуковому контролю
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Вкладыши противошумные
12 пар на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки хлопчатобумажной
12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
10
Жестянщик
При выполнении работ по обшивке изоляции на горячих участках работ:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект на 1 год
Сапоги (или ботинки) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
или перчатки с аналогичными защитными свойствами
12 пар на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1"
1 изделие до износа
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
11
Инженер по телевизионному оборудованию
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с защитой от термических рисков и электрической дуги
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником или перчатки с аналогичными защитными свойствами
12 пар на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В - 1" от твердых частиц
1 изделие до износа
Плащ прорезиненный с капюшоном
1 изделие на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
12
Изолировщик на термоизоляции, огнеупорщик
При выполнении работ в теплотуннелях и
на горячих работах:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной
1 комплект на 1 год
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) асбестовый или комбинезон хлопчатобумажный для работы с теплоизоляционным материалом (стекловатой)
1 комплект на 1 год
Сапоги (или ботинки) кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой или перчатки с аналогичными защитными свойствами

100
Кабельдік желілерді жөндеу және монтаждау жөніндегі электрмонтер
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон (немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Брезент қолғап немесе биялай
1 жылға 6 жұп
Диэлектрлік қолғап немесе биялай
1 жұп кезекті
Термотөзімді қолғап немесе биялай
1 жұп кезекті
Ұлтарағы қатты былғары бәтеңке немесе ұлтарағы қатты керзі етік
1 жылға 1 жұп
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Монтер қадауылы немесе өрмеліт
1 жұп кезекті
Бетке арналған қорғаныштық экранмен қызуға төзгіш каска
1 бұйым тозғанша
Қызуға төзімді каска астынан киетін баскиім
1 жылға 1 бұйым
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Шұлғау
1 жылға 2 жұп
Орларда, тоннельдер мен құдықтарда кабельдік желілерді жөндеу бойынша жұмыстарды атқару кезінде қосымша:
Ұлтарағы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Диэлектрлік қолғап немесе биялай
1 жұп кезекті
Диэлектрлік кебіс
1 жұп кезекті
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Антисептикпен жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон (немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 4 жұп
101
Электр жабдықтарының орамдары мен оқшаулауын жөндеу жөніндегі электрмонтер
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон (немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Диэлектрлік кебістер немесе ботылар
1 жұп кезекті
Ұлтарағы қатты керзі етік немесе ұлтарағы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Диэлектрлік биялай
1 жұп кезекті
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Монтер қадауылы немесе өрмеліт
1 жұп кезекті
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыста қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай

100
Электромонтер по ремонту и монтажу кабельных линий
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Рукавицы или перчатки брезентовые
6 пар на 1 год
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Перчатки термостойкие
1 пара дежурные
Ботинки кожаные с жестким подноском или сапоги кирзовые с жестким подноском
1 пара на 1 год
Пояс предохранительный
1 изделие дежурный
Когти монтерские или
Лазы
1 пара
дежурные
Каска термостойкая с защитным экраном для лица
1 изделие до износа
Подшлемник термостойкий
1 изделие
на 1 год
Очки защитные
1 изделие
до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
Портянки
2 пары на 1 год
При выполнении работ по ремонту кабельных сетей в траншеях, тоннелях и колодцах дополнительно:
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Галоши диэлектрические
1 пара дежурные
Пояс предохранительный
1 изделие дежурные
При работе с антисептиком дополнительно:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект
на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами
4 пары на 1 год
101
Электромонтер по ремонту обмоток и изоляции электро-оборудования
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Галоши или боты диэлектрические
1 пара дежурные
Ботинки кожаные с жестким подносном или сапоги кирзовые с жестким подноском
1 пара на 1 год
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Очки защитные
1 изделие до износа
Пояс предохранительный
1 изделие дежурные
Когти монтерские или
Лазы
1 пара дежурные
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами

1 жылға 4 жұп
107
Бөлу құрылғылары жабдықтарын жөндеу жөніндегі электрслесарь, ҚС электр жабдықтарына қызмет көрсету жөніндегі электр- монтер
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Термотөзімді биялай
1 жұп кезекті
Диэлектрлік биялай
1 жұп кезекті
Тұмсығы қатты керзі етік немесе тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Диэлектрлік кебістер немесе ботылар
1 жұп кезекті
Сақтандырғыш белбеу
1 бұйым кезекті
Монтер қадауылы немесе өрмеліт
1 жұп кезекті
Бетке арналған қорғаныштық экранмен қызуға төзгіш каска
1 бұйым тозғанша
Каска астынан киетін қызуға төзімді баскиім
1 жылға 1бұйым
Кеудешесі бар резеңкеленген алжапқыш
1 жылға 1бұйым
Құрастырылған биялай
1 жылға 6 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Кернеуі 330 кВ және одан жоғары тарқатушы құрылғылар жабдықтарына қызмет көрсеткен кезде:
Эп-4 үлгісіндегі экрандаушы жинақ (жазғы)
1,5 жылға
1 жұп
Эп-4 үлгісіндегі экрандаушы жинақ (қысқы)
климат белдеулер бойынша 1 бұйым
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 4 жұп
108
Релелік қорғаныс және автоматика аппаратурасын жөндеу жөніндегі электрмонтер, қайталама коммутация және байланысты жөндеу жөніндегі электрмонтер
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтынмен мақта матадан тігілген костюм (куртка, шолақ комбинезон, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Ұлтарағы қатты керзі етік немесе ұлтарағы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Диэлектрлік кебістер не ботылар
1 жұп кезекті
Диэлектрлік биялай
1 жұп кезекті
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Монтер қадауылы немесе өрмеліт
1 жұп кезекті
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы күртеше
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай

4 пары на 1 год
107
Электрослесарь по ремонту оборудования распределительных устройств, электромонтер по обслуживанию электро-оборудования подстанций
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Перчатки термостойкие
1 пара дежурные
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Сапоги резиновые с жестким подноском или
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Галоши или боты диэлектрические
1 пара дежурные
Пояс предохранительный
1 изделие дежурный
Когти монтерские или
Лазы
1 пара дежурные
Каска термостойкая с защитным экраном для лица
1 изделие до износа
Подшлемник термостойкий
1 изделие
на 1 год
Фартук прорезиненный с нагрудником
1 изделие
на 1 год
Рукавицы комбинированные
6 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
При обслуживании оборудования распределительных устройств напряжением 330 кВ и выше:
Экранирующий комплект типа Эп-4 (летний)
1 изделие
на 1,5 года
Экранирующий комплект типа Эп-4 (зимний)
1 изделие по
поясам
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами
4 пары на 1 год
108
Электромонтер по ремонту аппаратуры релейной защиты и автоматики, электромонтер по ремонту вторичной коммутации и связи
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1комплект
на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском или сапоги резиновые с жестким подноском или сапоги кирзовые
1 пара на 1 год
Галоши или боты диэлектрические
1 пара дежурные
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Очки защитные
1 изделие до износа
Пояс предохранительный
1 изделие дежурные
Когти монтерские или
Лазы
1 пара дежурные
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с
масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами

1 жылға 4 жұп
109
Сынау және өлшеу жөніндегі электрмонтер
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+ шолақ комбинезон, шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Керзі етіктер
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты резеңке етіктер немесе тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Диэлектрлік кебістер немесе ботылар
1 жұп кезекті
Диэлектрлік биялайлар
1 жұп кезекті
Құрама қолғаптар
1 жылға 6 жұп
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Сақтандырғыш белдік
1 бұйым кезекті
Монтер қадауылы немесе өрмеліттер
1 жұп кезекті
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстада арналған қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбарлар
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 4 жұп
110
Бақылау-өлшеу аспаптары және автоматика жөніндегі слесарь
Электр санауыштарды жөндеу жөніндегі жұмыстарды орындау кезінде:
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Көкірекшесі бар резеңке алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке немесе тұмсығы қатты резеңке етіктер немесе керзі етіктер
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш көзілдіріктері
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртқы жұмыстарда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және мақта матадан тігілген астары ағытылмалы костюм
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 4 жұп
Жылы ішкиім
6 айға 1 жинақ
111
Диспетчерлік жабдық пен телеавтоматика электрмонтері
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Диэлектрлік биялайлар
1 жұп кезекті
Тұмсығы қатты резеңке етік немесе тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Диэлектрлік кебіс
1 жұп кезекті
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қыста сыртқы жұмыстарда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы күртеше
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай

4 пары на 1 год
109
Электромонтер по испытаниям и измерениям
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Сапоги кирзовые
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые с жестким подноском или
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Галоши или боты диэлектрические
1 пара дежурные
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Рукавицы комбинированные
6 пар на 1 год
Очки защитные
1 изделие
до износа
Пояс предохранительный
1 изделие дежурные
Когти монтерские или
Лазы
1 пара дежурные
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами
4 пары на 1 год
110
Слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Фартук прорезиненный с нагрудником
1 изделие
на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском или
Сапоги резиновые с жестким подноском или сапоги кирзовые
1 пара на 1 год
Очки защитные
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами
4 пары на 1 год
Белье нательное утепленное
1 комплект на 6 месяцев
111
Электромонтер диспетчерского оборудования и телеавтоматики
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Сапоги резиновые с жестким подноском или ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Галоши диэлектрические
1 пара дежурные
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами

1 жылға 4 жұп
112
Электр жабдықтарын жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі электр монтері
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Термотөзімді биялай
1жұп кезекті
Диэлектрлік биялай
1жұп кезекті
Тұмсығы қатты керзі етік немесе тұмсығы қатты былғары етік
1 жылға 1жұп
Диэлектрлік кебіс немесе боты
1жұп кезекті
Бетке арналған қорғану экраны бар жылуға төзімді каска
1 бұйым тозғанша
Шлемнің астынан қызуға төзімді киетін баскиім
1 жылға 1 бұйым
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Трансформаторлар мен майлы ажыратқыштарды жөндеу кезінде қосымша:
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Құрама қолғап
1 жылға 4 жұп
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы куртка
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін астары ағытылмалы мақта матадан тігілген жылы шалбар
2 жылға 1 жинақ
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай
1 жылға 4 жұп
113
Өлшеу құралдары мен автоматикаға қызмет көрсету жөніндегі электр слесарі
Май, су сіңбейтін мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Құрама қолғап
1 жылға 4 жұп
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке немесе тұмсығы қатты керзі етік
1 жылға 1 жұп
Қорғаныш көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
114
Компрессорлық қондырғы машинисі
Антистатикалық жібі, май мен су сіңдірмейтін қабаты бар және жоғары температура мен жылу шығарудан қорғайтын мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Құрама қолғап
1 жылға 12 жұп
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Шуға арналған құлақша (каскаға бекітілген) немесе шуылға қарсы жапсырма
1 бұйым тозғанша
2-сыныпты қорғанышы бар сигналдық кеудеше
1 жылға 1 бұйым
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде сыртқы жұмыстарда қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген күртеше
2 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар астары ағытылмалы мақта матадан тігілген шалбар
2 жылға 1 жинақ
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты жылы былғары бәтеңке
1 жинақ белдеу бойынша
Мақта-матадан тігілген жылы қолғап немесе ұқсас қорғаныщ қасиеттерімен биялай

4 пары на 1 год
112
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электро-оборудования
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Перчатки термостойкие
1 пара дежурные
Перчатки диэлектрические
1 пара дежурные
Сапоги кирзовые или ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Галоши или боты диэлектрические
1 пара дежурные
Каска термостойкая с защитным экраном для лица
1 изделие до износа
Подшлемник термостойкий
1 изделие
на 1 год
Очки защитные
1 изделие
до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
При выполнении работ по ремонту трансформаторов и масляных выключателей дополнительно:
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Рукавицы комбинированные
4 пары на 1 год
Очки защитные
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами
4 пары на 1 год
113
Электрослесарь по обслуживанию автоматики и средств измерений
Костюм из ткани хлопчатобумажной с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие
на 1 год
Рукавицы комбинированные
4 пары на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском или сапоги кирзовые с жестким подноском
1 пара на 1 год
Очки защитные
1 изделие
до износа
Каска защитная
1 изделие до износа
114
Машинист компрессорных установок
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с антистатической нитью, с масловодоотталкивающей пропиткой и защитой от повышенной
температуры и теплового излучения
1 комплект
на 1 год
Рукавицы комбинированные
12 пар на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 1 год
Наушники противошумные (с креплением на каску) или
вкладыши противошумные
1 изделие
до износа
Жилет сигнальный 2 класса защиты
1 изделие на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период, дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Брюки утепленные из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
Рукавицы хлопчатобумажные теплые или перчатки с аналогичными защитными свойствами

6 айға 1 жинақ
Жылы қолғап немесе биялай
1 айға 1 жұп
Электр желілері кәсіпорындары
164
Метрология басшысы, метрология бойынша маман
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
165
Метрология электрмонтері
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
166
Аудан электр желілерінің басшысы, бас инженері
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
167
Релелік қорғаныс және автоматика басшысы
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
168
Сынақ және асқын кернеуін қорғау қызметінің басшысы
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
169
Байланыс бөлімінің басшысы, маманы, бас маманы
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
170
Байланыс бөлімінің электрмонтері
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
171
Автоматандырылған басқару жүйесінің басшысы, маманы (бас, жетекші) инженері
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
172
Жоғары кернеу желілерін жөндеу және қызмет көрсету бойынша басшы
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп
173
Жанармай құю станциясы операторы
Мақта матадан тігілген костюм
1 жылға 1 жинақ
Былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде сыртта жұмыс істегенде қосымша:
Жылы костюм
2 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Жылы бәтеңке
2 жылға 1 жұп

1 комплект на 6 месяцев
Рукавицы или перчатки утепленные
1 пара на месяц
Электрические сети
164
Начальник метрологии, специалист по метрологии
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
165
Электромонтер метрологии
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
166
Начальник, главный инженер района электрических сетей
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
167
Начальник Релейной защиты и автоматики
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
168
Начальник Службы испытаний и защиты от перенапряжений
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
169
Начальник Отдела связи, специалист, главный специалист отдела связи
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
170
Электромонтер отдела связи
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
171
Начальник, автоматизированный системы управления, специалисты (главный, ведущий), инженер
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
172
Начальник по ремонту и обслуживанию высоковольтных сетей
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года
173
Оператор заправочных станций
Костюм хлопчатобумажный
1 комплект
на 1 год
Ботинки кожаные
1 пара на 1 год
В зимний период, дополнительно:
Костюм утепленный
1 изделие на 2 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Ботинки утепленные
1 пара на 2 года

1 жылға 12 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде, қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты табиғи былғары жылы шолақ етік
1 жұп белдеу бойынша
215
Материалдық- техникалық жабдықтау жөніндегі экономист
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде, қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың кеудеше
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты табиғи былғары жылы шолақ етік
1 жұп белдеу бойынша
216
Лифтілер жөніндегі электрмеханик
Май мен су сіңдірмейтін қабаты бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Тұмсығы қатты былғары бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Қорғаныш каска
1 бұйым тозғанша
Шуылға қарсы құлақша
1 жылға 12 жұп
Қысқы кезеңде, қосымша:
Мақта матадан тігілген қалың куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы қалың бөрік
2 жылға
1 бұйым
Резеңке табанды пима немесе тұмсығы қатты табиғи былғары жылы шолақ етік
1 жұп белдеу бойынша
14. Радиоактивті заттармен жұмыс істейтін жұмыскерлерге
1
Ашық радиоактивті заттардың қолданылуымен орындалатын жұмыстарда (ССП аумағында) тікелей жұмыс істейтін жұмыскерлер
Мақта-матадан тігілген костюм (куртка+шалбар немесе шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген баскиім
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлықтар
1 жылға 12 жұп
Вафельді сүлгі
1 жылға 10 бұйым
Мақта матадан тігілген бөз қолғап
1 жылға 12 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жұп, кезекті
Брезент қолғап
1 жұп, кезекті
Былғары етік немесе бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Аэрозольдардан қорғануға арналған сүзгісі бар жартылай маска
1 мәрте қолдануға арналған
Аэрозольге қарсы респиратор маска
1 жылға 10 бұйым
Бір реттік капюшонды мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 10 бұйым
Қыс мерзімінде қосымша:
Қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Қалың шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп, белдеу бойынша
Тымақ-құлақшын
1 бұйым, белдеу бойынша
Қорғайтын қаптамасы бар, аязға төзімді, астары жүннен тоқылған биялай
1 бұйым, белдеу бойынша
2
Жылжымалы гамма-дефектоскопия қондырғыларында тікелей жұмыс істейтін жұмыскерлер
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 1 бұйым
Құрақ қолғаптар
1 жылға 12 жұп
Ампулаларға арналған қолмен қармауыш
1 бұйым тозғанша
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Шұлықтар
1 жылға 6 жұп
Қыс мерзімінде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін, ағытылмалы астары бар мақта матадан тігілген қалың куртка
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп, белдеу бойынша
Тымақ-құлақшын
1 бұйым, белдеу бойынша
Қорғайтын қаптамасы бар, аязға төзімді, астары жүннен тоқылған биялай
1 жұп, белдеу бойынша
3
Стационарлық гамма-дефектоскопия қондырғыларында тікелей жұмыс істейтін жұмыскерлер
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Ампулаларға арналған қолмен қармауыш
1 бұйым тозғанша
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Шұлықтар
1 жылға 6 жұп
4
Ашық радиоактивтік заттарды қолданумен тікелей жұмыстарды орындайтын жұмыскерлер
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Пластик алжапқыш
1 бұйым кезекті
Пластик жеңдік
1 жұп кезекті
Резеңке биялай
1 жұп кезекті
Қыста қосымша:
Жылы куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Тымақ-құлақшын
1 бұйым, белдеу бойынша
Жылы шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
Пима
1 жұп, белдеу бойынша
Қорғайтын қаптамасы бар, аязға төзімді, астары жүннен тоқылған биялай
1 жұп, белдеу бойынша
5
Радиоактивтік заттармен ластанған, эксперименттік жануарлармен тікелей жұмыс істейтін виварийлердің жұмыскерлері
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 6 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлықтар
1 жылға 12 жұп
Сүлгі
1 жылға 12 бұйым
Пластиктан жасалған шолақ комбинезон
3 бұйым кезекті
Пластик алжапқыштар
3 бұйым кезекті
Пластик жеңдіктер
3 жұп кезекті
Резеңке биялайлар
12 жұп кезекті
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жұп кезекті
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 12 жұп
Қос брезентті алақандығы бар брезент қолғап
1 жылға 3 жұп
6
Радиоактивтік заттармен ластанған тартпалы шкафтар жабдықтарымен, бокстармен, арнайы желдеткіштермен, арнайы кәрізді тікелей жөндеумен, сондай-ақ авариялық жұмыстармен айналысатын жұмыскерлер
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 4 жинақ
Ішкиім
1 жылға 6 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 6 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлық
1 жылға 12 жұп
Сүлгі
1 жылға 12 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 3 жұп
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 3 жұп
Резеңке биялайлар
Жылына 24 жұп кезекті
Пластиктен жасалған шолақ комбинезон
Жылына 6 бұйым
Пластик алжапқыш
4 бұйым жылына
Пластик жеңдіктер
Жылына 4 жұп
7
Радиоактивтік заттармен және ядролық реакторларда ион шығарушы сәуле көздерімен, арнайы қоймаларда үнемі жұмыс істейтін жұмыскерлер, дозиметриялық қызметтердің жұмыскерлері
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон/комбинезон)
1 жылға 6 жинақ
Ішкиім
1 жылға 6 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 6 бұйым
Сүлгі
1 жылға 12 бұйым
Қос брезентті алақандығы бар брезент қолғап
4 жұп жылына
Резеңке/медициналық биялайлар
Жылына 50 жұп
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 2 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Былғары тәпішке
1 жылға 4 жұп
Шұлықтар
1 жылға 12 жұп
Респиратор
1 жылға 24 бұйым
Оргшыныдан жасалған көзілдірік
1 жылға 1 бұйым
Дәнекерлеушінің костюмі
1 жылға 2 бұйым
ЛГ түріндегі пневмокостюм немесе Пластик комбинезон
1 жылға 1 жұп
8
Радиоактивтік заттарды көмумен айналысатын жұмысшылар
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 2 бұйым
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлықтар
1 жылға 3 жұп
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Құрақ қолғаптар
1 жылға 6 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялайлар
3 жұп, кезекті
ЛГ үлгісіндегі пневмокостюм немесе пластиктен жасалған комбинезон
1 жұп, кезекті
Қыс мерзімінде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін, ағытылмалы астары бар мақта матадан тігілген қалың куртка
1 бұйым, белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым, белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп, белдеу бойынша
Қысқы баскиім
1 бұйым, белдеу бойынша
Қорғайтын қаптамасы бар, аязға төзімді, астары жүннен тоқылған биялай
1 бұйым, белдеу бойынша
Радиоактивті заттармен жұмыс істейтін жұмыскерлердің жалпы кәсіптері
9
Жалпы белсенділігіне қарамастан радиоактивтік заттармен жұмыс істейтін үй-жайларды жинаумен айналысатын, өндірістік және қызметтік үй-жайларды тазартушы р
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 4 бұйым
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 1 бұйым
Тәпішке
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Сүлгі
1 жылға 12 бұйым
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 2 жұп
Резеңке биялайлар
жылына 12 жұп
Пластик алжапқыштар
жылына 4 бұйым
Пластик жеңдіктер
жылына 4 жұп
10
Авариялық-құтқару құралымының немесе қызметінің (радиациялық авариялар салдарының) құтқарушысы
Каска астынан киетін жүн баскиім
1 жылға 1 бұйым
Брезент қолғап
1 жұп кезекші
Ұзын қонышты етік немесе бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Жазғы арнайы киім (күрте, шалбар, кепка)
1 жылға 1 жинақ
Сигналдық белгісі бар киім (жарық шағылдырғыш жолақ тігілген кеудеше)
2 жылғы 1 бұйым
Қыс мерзімінде қосымша:
Қысқы арнайы киім (қалыңдатылған күрте+шалбар)
2 жылғы 1 жинақ
Жылы ішкиім
1 жылға 1 жинақ
Қысқы тоқыма баскиім
1 жылға 1 бұйым
Свитер
1 жылға 1 бұйым
Пима
1 бұйым, белдеу бойынша
Радиациялық авариялар салдарын жою кезінде:
Теріні қорғауға арналған сүзгі түріндегі жеке қорғаныс құралы
1 жылға 1 жинақ
Жеңілдетілген қорғауыш костюм
1 жылға 1 жинақ
11
Автомобиль жүргізушісі
Арнайы машиналарды жүргізгенде және сонымен қатар дозиметристің міндетін атқарғанда:
Мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 2 бұйым
Ішкиім
1 жылға 2 жинақ
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлық
1 жылға 12 жұп
Резеңке биялай
1 жұп кезекті
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Пластиктен жасалған комбинезон
1 бұйым кезекті
Пластиктен жасалған жеңдік
1 жұп кезекті
Қыс мерзімінде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін, ағытылмалы астары бар мақта матадан тігілген қалың куртка
1 бұйым белдеу бойынша
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Резеңке табанды пима
1 жұп, белдеу бойынша
Құлақшын
1 бұйым, белдеу бойынша
Қорғайтын қаптамасы бар, аязға төзімді, астары жүннен тоқылған биялай
1 жұп, белдеу бойынша
12
Қоймашы
Цех қоймасында жұмыс істегенде:
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Тәпішке
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
13
Арнайы кір жуу орындарының жұмыскері
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар/шолақ комбинезон)
1 жылға 2 жинақ
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 2 бұйым
Мақта матадан тігілген шұлық
1 жылға 12 жұп
Сүлгі
1 жылға 6 бұйым
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жылға 6 жұп
Пластик алжапқыш
1 бұйым, кезекті
Пластик жеңдік
1 жұп кезекті
14
Жалпы белсенділігіне қарамастан радиоактивтік заттармен жұмыс істейтін үй-жайларды жинаумен айналысатын, өндірістік және қызметтік үй-жайларды тазартушы
Мақта матадан тігілген халат
1 жылға 4 бұйым
Мақта матадан тігілген берет
1 жылға 1 бұйым
Тәпішке
1 жылға 1 жұп
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жылға 2 жұп
Сүлгі
1 жылға 12 бұйым
Табаны май мен су сіңдірмейтін, сырғанамайтын және тозуға төзімді протекторлы, тұмсығы қатты металдан жасалған табиғи былғары бәтеңке (немесе етік)
1 жылға 2 жұп
Резеңке биялайлар
жылына 12 жұп
Пластик алжапқыштар
жылына 4 бұйым
Пластик жеңдіктер
жылына 4 жұп

12 пар на 1 год
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
215
Экономист по материально-техническому снабжению
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 2 года
Каска защитная
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
216
Электромеханик по лифтам
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Ботинки кожаные с жестким подноском
1 пара на 2 года
Каска защитная
1 изделие до износа
Наушники противошумные
12 пар на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из ткани хлопчатобумажной
1 изделие на 3 года
Шапка утепленная зимняя
1 изделие
на 2 года
Валенки на резиновой подошве или ботинки кожаные утепленные с жестким подноском
1 пара по поясам
14. Работникам, занятым с радиоактивными веществами
1
Работники, непосредственно занятые на работах с применением открытых радиоактивных веществ (на территории СИП)
Костюм (куртка+брюки или полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани
2 комплекта
на 1 год
Белье нательное
2 комплекта
на 1 год
Шапочка хлопчатобумажная
2 изделия на 1 год
Носки хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Полотенце вафельное
10 изделий
на 1 год
Перчатки бязевые хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара, дежурные
Рукавицы брезентовые
1 пара, дежурные
Сапоги или ботинки кожаные
1 пара на 1 год
Полумаска фильтрующая для защиты от аэрозолей
разовая
Противоаэрозольные маски респираторы
10 изделий
на 1 год
Комбинезон хлопчатобумажный с капюшоном одноразовый
10 изделий на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная
1 изделие, по поясам
Брюки утепленные
1 изделие, по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара, по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие, по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие, шерстяными вкладышами
1 изделие, по поясам
2
Работники, непосредственно занятые на переносных установках гамма-дефектоскопии
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
3 изделие на 1 год
Рукавицы комбинированные
12 пары на 1 год
Ручной захват для ампул
1 изделие до износа
Полотенце
6 изделий на 1 год
Носки
6 пар на год
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие, по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие, шерстяными вкладышами
1 изделие, по поясам
3
Работники, непосредственно занятые на стационарных установках по гамма- дефектоскопии
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
3 изделия на 1 год
Рукавицы хлопчатобумажные
12 пары на 1 год
Ручной захват для ампул
1 изделие до износа
Полотенце
6 изделий на 1 год
Носки
6 пар на год
4
Работники, непосредственно занятые выполнением работ с применением открытых радиоактивных веществ
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Полотенце
6 изделий на 1 год
Фартук пластиковый
1 изделие дежурный
Нарукавники пластиковые
1 пара дежурный
Перчатки резиновые
1 пара дежурные
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная
1 изделие, по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие, по поясам
Брюки утепленные
1 изделие, по поясам
Валенки
1 пара по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие, шерстяными вкладышами
1 изделие, по поясам
5
Работники вивариев, занятые непосредственно на работах с экспериментальными животными, загрязненными радиоактивными веществами
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
6 изделий на 1 год
Носки хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Полотенце
12 изделий на 1 год
Полукомбинезон пластиковый
3 изделие дежурный
Фартук пластиковые
3 изделие дежурный
Нарукавники пластиковые
3 пара дежурный
Перчатки резиновые
12 пары дежурные
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи (подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском)
1 пара в год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки хлопчатобумажные
12 пары на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
3 пары на 1 год
6
Работники, занятые непосредственно ремонтом загрязненного радиоактивными веществами оборудования вытяжных шкафов, боксов, спецвентиляции, спецканализации, а также непосредственно занятые на аварийных работах
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
4 комплекта на 1 год
Белье нательное
6 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
6 изделий на 1 год
Носки хлопчатобумажные
12 пары на 1 год
Полотенце
12 изделий на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
3 пара на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи (подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском)
3 пара на 1 год
Перчатки резиновые
24 пары в год
Полукомбинезон пластиковый
6 изделий на 1 год
Фартук пластиковый
4 изделия в год
Нарукавники пластиковые
4 пары в год
7
Работники, непосредственно занятые на работах с радиоактивными веществами и источниками ионоизлучающих излучений на ядерных реакторах, спецскладах; работники дозиметрических служб
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон/комбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
6 комплекта на 1 год
Белье нательное
6 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
6 изделия на 1 год
Полотенце
12 изделий на 1 год
Рукавицы брезентовые с двойным брезентовым наладонником
4 пары в год
Перчатки резиновые/ медицинские
50 пар на год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи (подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском)
2 пары на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
2 пары на 1 год
Тапочки кожаные
4 пары на год
Носки
12 пар на год
Респиратор
24 изделия на год
Очки из оргстекла
1 изделие на год
Костюм сварщика
2 изделия на год
Пневмокостюм типа ЛГ или комбинезон пластиковый
1 пара на год
8
Рабочие, занятые на захоронении радиоактивных веществ
Комбинезон хлопчатобумажный с масловодоотталкивающей пропиткой
2 изделия на 1 год
Белье нательное
2 комплекта
на 1 год
Полотенце
6 изделий на 1 год
Носки хлопчатобумажные
3 пары на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Рукавицы комбинированные
6 пар на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
3 пары дежурные
Пневмокостюм типа ЛГ или комбинезон пластиковый
1 изделие дежурное
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие, по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Шапка зимняя
1 изделие по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие, шерстяными вкладышами
1 изделие, по поясам
Общие профессии работников занятых с радиоактивными веществами
9
Уборщик производственных и служебных помещений, занятый уборкой помещений, где производятся работы с радиоактивными веществами, вне зависимости от их общей активности
Халат хлопчатобумажный
4 изделия на 1 год
Полотенце
12 изделий на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
2 пара на 1 год
Берет  хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Тапочки
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
2 пара на 1 год
Перчатки резиновые
12 пар на год
Фартук пластиковый
4 изделия на год
Нарукавники пластиковые
4 пары на год
10
Спасатель аварийно-спасательного формирования или службы (последствий радиационных аварий)
Подшлемник шерстяной
1 изделие на 1 год
Рукавицы брезентовые
1 пара на 1 год
Сапоги или ботинки с высокими берцами
1 пара на 1 год
Форменная одежда летняя (куртка, брюки, кепка)
1 комплект на 1 год
Сигнальная одежда (жилет со светоотражающими нашивками)
1 изделие на 2 года
В зимний период дополнительно:
Форменная одежда зимняя (куртка+брюки утепленные)
1 комплект на 2 года
Теплое нижнее белье
1 комплект на 1 год
Валенки
1 пара по поясам
Шапка вязанная зимняя
1 изделие на 1 год
Свитер
1 изделие на 1 год
При ликвидации последствий радиационных аварий:
Средство индивидуальной защиты кожи фильтрующего типа
1 комплект на 1 год
Костюм защитный облегченный
1 комплект на 1 год
11
Водитель автомобиля
При вождении спецмашины и одновременном исполнении обязанностей дозиметриста:
Комбинезон хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Белье нательное
2 комплекта на 1 год
Полотенце
6 изделий на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Носки хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара дежурные
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Комбинезон пластиковый
1 изделие дежурный
Нарукавники пластиковые
1 пара дежурные
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие по поясам
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Валенки на резиновой подошве
1 пара по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие, по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие, шерстяными вкладышами
1 изделие, по поясам
12
Кладовщик
При занятии в цеховой кладовой:
Халат хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Тапочки
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пар на 1 год
13
Работник, занятый в прачечной
Костюм (куртка+брюки/полукомбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
2 комплекта на 1 год
Берет хлопчатобумажный
2 изделия на 1 год
Носки хлопчатобумажные
12 пар на 1 год
Полотенце
6 изделий на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара на 1 год
Перчатки резиновые
6 пар на 1 год
Фартук пластиковый
1 изделие, дежурный
Нарукавники пластиковые
1 пара дежурные
14
Уборщик производственных и служебных помещений, занятый уборкой помещений, где производятся работы с радиоактивными веществами, вне зависимости от их общей активности
Халат хлопчатобумажный
4 изделия на 1 год
Полотенце
12 изделий
на 1 год
Ботинки (или сапоги) из натуральной кожи. Подошва с масловодоотталкивающими свойствами и противоскользящим и износостойким протектором, с ударопрочным металлическим подноском
2 пара на 1 год
Берет  хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Тапочки
1 пара на 1 год
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
2 пара на 1 год
Перчатки резиновые
12 пар на год
Фартук пластиковый
4 изделия на год
Нарукавники пластиковые
4 пары на год

15. Азаматтық авиацияда, авиациялық және қорғаныс өнеркәсібі жұмыскерлеріне
Ұшқыштар құрамы және қызмет көрсетуші персонал
Көліктік авиация және авиацияны халық шаруашылығында пайдалану
1
Бортмеханик; борт инженері (борттағы инженер), борт операторы; авиаотрядтың борт инженері; авиаотрядтың аға борт инженері (механигі); әуе кемесінің командирі; пилот; пилот - инструктор; авиациялық бөлімнің командирі; әуе кемесінің командирі; штурман
Жүк таситын ұшақтарда, 2 және 3-сынып ұшақтары мен тікұшақтарында ұшу жұмыстарын орындағанда:
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген ұщқыштарға арналған жазғы костюм (куртка+ шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Табиғи былғарыдан тігілген куртка
2 жылға 1 бұйым
Резеңке табанды хром бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Жарыққа шағылысатын элементтері бар сигналдық жилет
1 жылға 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың куртка, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Табиғи былғары жылы етік (немесе резеңке табанды пима)
2 жылға 1 жұп
(1 жұп белдеу бойынша)
Тымақ - құлақшын
2 жылға 1 бұйым
Жартылай жүннен тоқылған свитер
1 жылға 1 бұйым
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Астары бәйке табиғи былғары биялай
2 жылға 1 жұп
Тұтастай тоқылған биялай
1 жылға 1 жұп
Жүннен тоқылған шұлық
1 жылға 2 жұп
2
Бортоператор
Аэрофотосуретке түсіру жұмыстарын орындау кезінде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
1 бұйым белдеу бойынша
Резеңке табанды хром бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Жарыққа шағылысатын элементтері бар сигналдық жилет
1 жылға 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша:
Теріден жасалған ұзын куртка
1 бұйым кезекші
Тері шалбар
1 бұйым кезекші
Жартылай жүннен тоқылған свитер
1 жылға 1 бұйым
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Жүннен тоқылған биялай
1 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Жүннен тоқылған шұлық
1 жылға 2 жұп
3
Бортсерік
Май мен су сіңдірмейтін мақта матадан тігілген халат
1 жылға 1 бұйым
Бәтестен тігілген алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Бәйке астары бар табиғи былғары бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Резеңке биялай
1 жұп кезекші
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Жылы хром етік
2 жылға 1 жұп
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
4
Әуе кемесінің командирі; пилот; пилот - инструктор; штурман
Жүк таситын турбореактивтік, турбовинтті ұшақтарда, зертхана-ұшақтар мен 3-сыныпты жолаушылар ұшақтарында ұшу жұмыстарын орындағанда:
Резеңке табанды хром бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Жүннен тоқылған биялай
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде қосымша:
Теріден жасалған ұзын куртка

15. Работникам,занятым в гражданской авиации, авиационной и оборонной промышленности
Летный состав и обслуживающий персонал
Авиация транспортная и применение авиации в народном хозяйстве
1
Бортмеханик; бортовой инженер (инженер бортовой), бортовой оператор; инженер бортовой авиаотряда; старший бортовой инженер (механик) авиаотряда командир воздушного судна; пилот; пилот-инструктор;; командир воздушного судна; штурман
При выполнении летной работы на грузовых самолетах, самолетах 2 и 3 класса и вертолетах:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект
(1 изделие)
на 1 год
Куртка из натуральной кожи
1 изделие на 2 года
Ботинки хромовые на резиновой подошве
1 пара на 2 года
Рукавицы из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 пара на 1 год
Жилет сигнальный со светоотражающими элементами
1 изделие на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Сапоги из натуральной кожи утепленные (или валенки на резиновой подошве)
1 пара на 2 года (1 пара по поясам)
Шапка-ушанка
1 изделие на 2 года
Свитер полушерстяной
1 изделие на 1 год
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Перчатки из натуральной кожи на байковом подкладе
1 пара на 2 года
Перчатки кругловязаные шерстяные
1 пара на 1 год
Носки шерстяные
2 пары на 1 год
2
Бортовой оператор
При выполнении аэрофотосъемочных работ:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 изделие по поясам
Ботинки хромовые на резиновой подошве
1 пара на 2 года
Рукавицы из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 пара на 1 год
Жилет сигнальный со светоотражающими элементами
1 изделие на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка меховая удлиненная
1 изделие дежурное
Брюки меховые
1 изделие дежурное
Свитер полушерстяной
1 изделие на 1 год
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Перчатки шерстяные
1 пара на 1 год
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Носки шерстяные
2 пары на 1 год
3
Бортовой проводник
Халат из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Передник батистовый
1 изделие на 1 год
Ботинки из натуральной кожи на байковом подкладе
1 пара на 2 года
Перчатки резиновые
1 пара дежурная
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Сапожки хромовые утепленные
1 пара на 2 года
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
4
Командир воздушного судна; пилот; пилот-инструктор; штурман
При выполнении летной работы на грузовых турбореактивных, турбовинтовых самолетах, самолетах - лабораториях и пассажирских самолетах 3 класса
Ботинки хромовые на резиновой подошве
1 пара на 2 года
Перчатки шерстяные
1 пара на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка меховая удлиненная

5 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Жартылай жүннен тоқылған свитер
1 жылға 1 бұйым
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
5
Өрт сөндіру десантшысы; авиаөрт сөндіруші тобының инструкторы; авиаөрт сөндіруші команданың инструкторы; өрт сөндіруші аға десантшы
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген, ұшқыштарға арналған жазғы костюм (куртка+шолақ комбинезон немесе шалбар)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
3 жылға 1 бұйым
Керзі етік (немесе ұзын қонышты баулы бәтеңке)
3 жылға 1 жұп
Брезент қолғап
1 жұп кезекші
Өрт сөндірушілерге арналған крагалы биялай
1 жұп кезекші
Масақағар
1 бұйым тозғанша
Қорғаныш каска
3 жылға 1 бұйым
Касканың астынан киетін баскиім
1 жылға 1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Жүннен жасалған жапсырмасы бар аязға төзімді қорғаныш астарлы биялай
2 жылға 1 жұп
6
Авиазвено қызметі авиаөрт сөндіру және парашютшілер қызметінің инструкторы; өрт сөндіруші парашютшілер, өрт сөндіру тобының инструкторы; өрт сөндіруші парашютшілер командасының инструкторы; өрт сөндіруші парашютист; өрт сөндіруші парашютшілер қызметінің аға инструкторы
Ормандарды авиациялық қорғау жөніндегі жұмыстарды орындаушыларға:
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген, ұшқыштарға арналған жазғы костюм (куртка+шалбар) (немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
3 жылға 1 бұйым
Керзі етік (немесе ұзын қонышты баулы бәтеңке)
3 жылға 1 жұп
Астары бәйке табиғи былғары биялай
2 жылға 1 жұп
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
Құтқару жилеті
1 бұйым кезекші
Бәйке астары бар табиғи былғары шлем
4 жылға 1 бұйым
Масақағар
1 бұйым тозғанша
Қысқы жаттығу жұмыстарына арналған тері унты
1 жұп кезекші
Парашютші-десантшының жабдықтары
1 жинақ кезекші
Резеңке табанды шұға шұлғау
1 жылға 1 жұп
Өрт сөндірушілерге арналған крагалы биялай
1 жылға 1 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Жүннен жасалған жапсырмасы бар аязға төзімді қорғаныш астарлы биялай
2 жылға 1 жұп
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Жартылай жүннен тоқылған свитер
1 жылға 1 бұйым
7
Ауа кемесінің командирі; авиациялық звено командирі; авиациялық отряд командирі; оның орынбасары; авиакәсіпорынның басшысы, оның ұшу қызметі жөніндегі орынбасары; пилот
Авиахимиялық жұмыстарды орындағанда: төменгі температура мен уытты заттардан қорғауға арналған арнайы киімдер жинағы:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген капюшоны және кепиі бар куртка
3 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген шалбар
3 жылға 1 бұйым
Ағытылмалы қалың астар
4 жылға 1 бұйым
Уытты заттардан қорғайтын ұшқыштарға арналған жазғы костюм (куртка+шалбар+ кепи)
1 жылға 1 жинақ
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Полиуретанды табанды хром бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Қонышсыз бәтеңке
2 жылға 1 жұп
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Жүннен жасалған жапсырмасы бар аязға төзімді қорғаныш астарлы биялай
2 жылға 1 жұп
Жылы астары жоқ қонышсыз етік
2 жылға 1 жұп
8
Ұшқыш-бақылаушы; аға ұшқыш-бақылаушы; бас ұшқыш-бақылаушы; орман патологиясын зерттеуді жүзеге асыратын қызметкер (экипаж құрамындағы)
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шолақ комбинезон/ немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Керзі етік (немесе ұзын қонышты баулы бәтеңке)
3 жылға 1 жұп
Масақағар
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Теріден жасалған ұзын куртка
4 жылға 1 бұйым
Жартылай жүннен тоқылған свитер
1 жылға 1 бұйым
Тері унты
1 жұп кезекші
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Астары бәйке табиғи былғары биялай
2 жылға 1 жұп
9
Ұшуды қамтамасыз ететін өртке қарсы, авариялық-құтқару және iздестiру-құтқару қызметтерінiң жұмыскерлерi
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)
1 жылға 1 жинақ
Ұзын қонышты баулы бәтеңке
3 жылға 1 жұп
Іздестіру-құтқару жұмыстарын орындағанда:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген комбинезон
1 жылға 1 бұйым
Бәйке астары бар табиғи былғары шлем
1 бұйым кезекші
Каска астынан киетін мақта матадан тігілген баскиім
1 жылға 1 бұйым
Поливинилхлоридті (немесе полимерлі) жабындысы тұтас тоқылған тоқыма биялайлар
1 жылға 6 жұп
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған, мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Шуылға қарсы көп рет пайдаланылатын жапсырма
1 жұп тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Резеңке биялай
1 жұп кезекші
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Противогаз
1 бұйым кезекші
Жарыққа шағылысатын элементтері бар сигналдық жилет
1 бұйым кезекші
Әуежайларда авариялардан құтқару жұмыстарын орындау кезінде:
Тұмсығы қатты металдан жасалған резеңке етік
1 жұп кезекші
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған, мақтадан тігілген мата қолғап
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимерлі) жабындысы бар тұтас тоқылған тоқыма биялай
1 жылға 6 жұп
Резеңке биялай
1 жұп кезекші
Жарыққа шағылысатын элементтері бар сигналдық жилет
1 бұйым кезекші
Қорғаныш каска
1 бұйым кезекші
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым кезекші
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
Противогаз
1 бұйым кезекші
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың куртка, астары ағытылмалы
3 жылға 1 бұйым
Тері куртка
1 бұйым кезекші
Тері шалбар
1 бұйым кезекші
Екі жақты тері крагалы биялай
1 жұп кезекші
Жүннен тоқылған жапсырмасы бар аязға төзімді қорғаныш астарлы биялай
2 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Тері унты (немесе резеңке табанды пима)
Тері унты (немесе резеңке табанды пима)
Оқу-ұшу қызметінің ұйымдары
10
Парашют қызметінің инструкторы; парашют қызметінің аға инструкторы; инструктор-парашютші (аға маманды қосқанда)
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген комбинезон
2 жылға 1 бұйым
Бәйке астары бар шлем
1 бұйым кезекші
Каска астынан киетін мақта матадан тігілген баскиім
1 жылға 1 бұйым
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Табиғи былғары бәтеңке
1 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті (немесе полимерлі) жабындысы тұтас тоқылған тоқыма биялай
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде қосымша:
Тері куртка
1 бұйым кезекші
Тері шалбар
1 бұйым кезекші
Унты немесе пима
1 жұп кезекші
Тымақ - құлақшын
2 жылға 1 бұйым
Теріден жасалған табиғи былғары шлем
1 бұйым кезекші
Ұшақтар мен тікұшақтарды техникалық пайдалану
Көліктік авиация, авиацияны халық шаруашылығында және оқу-ұшу ұйымдарында пайдалану
11
Инженер; авиациялық және радиоэлектрондық қондырғылар жөніндегі авиация механигі; авиациялық және радио- электрондық қондырғылар жөніндегі авиация технигі; метрологиялық қызмет аспаптары жөніндегі авиация технигі
Зертханалық жағдайларда авиациялық және радиоэлектронды қондырғыларды тексеру және жөндеу жұмысында:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)(немесе комбинезон)
1 бұйым (1 бұйым) 1 жылға
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақта мата қолғап
1 жылға 1 жұп
12
Ұшатын аппараттарды жуушы
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)(немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Мақта матадан тігілген баскиім (кепи немесе берет)
1 жылға 1 бұйым
Табиғи былғары бәтеңке
1 жылға 1 бұйым
Тұтас тоқылған тоқыма биялай

1 изделие на 5 лет
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Свитер полушерстяной
1 изделие на 1 год
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
5
Десантник пожарный; инструктор авиапожарной группы; инструктор авиапожарной команды, старший десантник пожарный
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие на 3 года
Сапоги кирзовые (или ботинки с завышенными берцами на шнурках)
1 пара на 3 года
Рукавицы брезентовые
1 пара дежурные
Перчатки для пожарных с крагами
1 пара дежурная
Накомарник
1 изделие до износа
Каска защитная
1 изделие на 3 года
Подшлемник под каску
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
1 пара на 2 года
6
Инструктор авиапожарной и парашютной службы авиазвена; инструктор парашютно-пожарной группы; инструктор парашютно-пожарной команды; парашютист пожарный; старший инструктор парашютно-пожарной службы;
Выполняющим работу по авиационной охране лесов:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие на 3 года
Сапоги кирзовые (или ботинки с завышенными берцами на шнурках)
1 пара на 3 года
Перчатки из натуральной кожи на байковом подкладе
1 пара на 2 года
Рукавицы брезентовые
1 пара до износа
Жилет спасательный
1 изделие дежурное
Шлем из натуральной кожи на байковом подкладе
1 изделие на 4 года
Накомарник
1 изделие до износа
Унты меховые для зимних тренировочных работ
1 пара дежурная
Снаряжение парашютиста - десантника
1 комплект дежурный
Портянки суконные на резиновой подошве
1 пара на 1 год
Перчатки для пожарных с крагами
1 пара на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
1 пара на 2 года
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Свитер полушерстяной
1 изделие на 1 год
7
Командир воздушного судна; командир авиационного звена; командир авиационного отряда, его заместитель; руководитель авиапредприятия, его заместитель по летной службе; пилот
При выполнении авиахимических работ, для защиты от пониженных температур и токсических веществ:
Куртка из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой с капюшоном и кепи
1 комплект на 3 года
Брюки из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года
Съемный утеплитель
1 изделие на 4 года
Костюм (куртка+брюки+кепи) летний летный для защиты от токсичных веществ
1 комплект на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Ботинки хромовые на полиуретановой подошве
1 пара на 2 года
Полуботинки
1 пара на 2 года
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
1 пара на 2 года
Полусапоги без утепленной подкладки
1 пара на 2 года
8
Летчик-наблюдатель; старший летчик - наблюдатель; главный летчик - наблюдатель; работник, осуществляющий лесопатологическое обследование (в составе экипажа)
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Сапоги кирзовые(или ботинки с завышенными берцами на шнурках)
1 пара на 3 года
Накомарник
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка меховая удлиненная
1 изделие на 4 года
Свитер полушерстяной
1 изделие на 1 год
Унты меховые
1 пара дежурная
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Перчатки из натуральной кожи на байковом подкладе
1 пара на 2 года
9
Работники служб противопожарного, аварийно-спасательного и поисково-спасательного обеспечения полетов
Костюм (куртка+ брюки) из хлопчатобумажной ткани
1 комплект на 1 год
Ботинки с завышенными берцами на шнурках
1 пара на 3 года
При выполнении поисково-спасательных работ:
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 1 год
Шлем из натуральной кожи на байковом подкладе
1 изделие дежурное
Подшлемник хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
6 пар на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
1 пара на 1 год
Вкладыши противошумные, многоразового использования
1 пара до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Перчатки резиновые
1 пара дежурные
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Противогаз
1 изделие дежурный
Жилет сигнальный со световозвращающими элементами
1 изделие дежурный
При выполнении аварийно-спасательных работ в аэропортах:
Сапоги резиновые с ударопрочным металлическим подноском
1 пара дежурные
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
1 парана 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
6 пар на 1 год
Перчатки резиновые
1 пара дежурные
Жилет сигнальный со световозвращающими элементами
1 изделие дежурный
Каска защитная
1 изделие дежурная
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом о светофильтрами типа "В-1"
1 изделие дежурный
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Противогаз
1 изделие дежурный
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся
1 изделие на 3 года
Куртка меховая
1 изделие дежурное
Брюки меховые
1 изделие дежурное
Перчатки с крагами меховые двусторонние
1 пара дежурная
Перчатки с защитным покрытием, морозостойкие с шерстяными вкладышами
1 пара на 2 года
Шапка-ушанка
1 изделие на 2 года
Унты меховые (или валенки с резиновым низом)
1 пара дежурная
Учебно-летные организации
10
Инструктор парашютной службы; старший инструктор парашютной службы; инструктор - парашютист (включая старшего)
Комбинезон из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 2 года
Шлем на байковом подкладе
1 изделие дежурное
Подшлемник хлопчатобумажный
1 изделие на 1 год
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Рукавицы хлопчатобумажные из водоотталкивающей ткани
1 пара на 1 год
Ботинки из натуральной кожи
1 пара на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные с поливинилхлоридным (или полимерным) покрытием
1 пара на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка меховая
1 изделие дежурное
Брюки меховые
1 изделие дежурное
Унты или валенки
1 пара дежурная
Шапка-ушанка
1 изделие на 2 года
Шлем из натуральной кожи на меху
1 изделие дежурное
Техническая эксплуатация самолетов и вертолетов
Авиация транспортная, применение авиации в народном хозяйстве и учебно-летных организациях
11
Инженер; механик авиационный по авиационно -радиоэлектронным оборудованиям; техник авиационный по авиационно- радиоэлектронным оборудованиям; техник авиационный по приборам метрологической службы
При работе на проверке и ремонту авиационно- радиоэлектронным оборудованием в лабораторных условиях:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие (1 изделие) на 1 год
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
1 пара на 1 год
12
Мойщик летательных аппаратов
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Головной убор (кепи или берет) из хлопчатобумажной ткани
1 изделие на 1 год
Ботинки из натуральной кожи
1 изделие на 1 год
Перчатки кругловязаные трикотажные

1 жылға 24 жұп
Резеңке етік
1 жұп тозғанша
Резеңке биялай
1 жұп кезекші
Брезент қолғап
1 жылға 4 жұп
Әртүрлі еріткіштермен, соның ішінде керосинмен бөлшектер мен бұйымдарды жуумен айналысқанда, қосымша:
Көкірекшесі бар резеңкеленген алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Ұшақтардағы дәретханадан қоқыстарды төгу жұмыстарында, қосымша:
Көкірекшесі бар резеңкеленген алжапқыш
1 жылға 1 бұйым
Резеңкеленген жеңдік
1 жылға 1 жұп
Газоаэрозольді респиратор
1 бұйым тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Жүн ватиннен жасалған мақта мата негізді шолақ комбинезон
2 жылға 1 бұйым
Жүн ватинді мақта матадан тігілген шолақ комбинезонға қалың астар
4 жылға 1 бұйым
Шинелді шұғадан (немесе цигейка) астары бар табиғи былғарыдан тігілген етік
2 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Жүннен тоқылған шұлық
1 жылға
1 жұп
Үсті тоқыма тері қолғап
1 жылға
1 жұп
13
Барлық атаудағы авиация технигі; техникалық бақылау бөлімінің инженері; ауысым инженері; авиациялық техниканы жабдықтаушы; бақылаушы шебер; барлық атаудағы авиация механигі; авиациялық жөндеу кәсіпорнының механигі; авиациялық жөндеу кәсіпорнының технигі; авияциялық техникалық базаның ауысым (инженерлік-авиациалық қызметтің) бастығы; авияциялық техникалық база учаскесінің (инженерлік-авиациалық қызметтің) бастығы; авиациалық техникалық базаның (инженерлік-авиациалық қызметтің) электрожабдықтарын жөндеу жөніндегі электрмеханик; тұрақта ұшақтар мен тікұшақтарға май құюмен тікелей айналысатын жанар- жағармай материалдары жөніндегі авиация аға технигі мен авиация технигі;
Ұшақтарды техникалық пайдалану кезінде аэродромдарда жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жазғы ұшқыштар костюмы (куртка+шолақ комбинезон/немесе шалбар)
1 жылға
1 жинақ
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
1 бұйым кезекші
Брезент қолғап
1 жұп тозғанша
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 жұп тозғанша
Қысқы кезеңде қосымша:
Тері куртка
1 бұйым кезекші
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан қабып тігілген жуан белдікті қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Тері унты
3 жылға 1 жұп
Унтымен киетін кебіс
3 жылға 1 жұп
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
Су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Керзі етік (немесе биік қонышты баулы бәтеңке)

24 пары на 1 год
Сапоги резиновые
1 пара до износа
Перчатки резиновые
1 пара дежурная
Рукавицы брезентовые
4 пары на 1 год
При занятости на смывке и промывке деталей и изделий различными растворителями, в том числе керосином, дополнительно:
Фартук прорезиненный с нагрудником
1 изделие на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
При работе на сливе нечистот из туалетов на самолетах, дополнительно:
Фартук прорезиненный с нагрудником
1 изделие на 1 год
Нарукавники прорезиненные
1 пара на 1 год
Респиратор газоаэрозольный
1 изделие до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка утепленная на хлопчатобумажной основе с масловодоотталкивающей пропиткой. Подкладка отстегивающаяся, на натуральном (или искусственном) меху с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Полукомбинезон хлопчатобумажный на шерстяном ватине
1 изделие на 2 года
Утеплитель к полукомбинезону хлопчатобумажному на шерстяном ватине
1 изделие на 4 года
Сапоги из натуральной кожи на подкладке из шинельного сукна (или цигейка)
1 пара на 2 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Носки меховые
1 пара на 1 год
Рукавицы меховые с текстильным верхом
1 пара на 1 год
13
Техник авиационный всех наименовании; инженер отдела технического контроля; инженер смены; комплектовщик авиационной техники; мастер контрольный; механик авиационный всех наименований; механик авиационный ремонтного предприятия; техник авиационный ремонтного предприятия; начальник смены авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы); начальник участка авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы) электромеханик по ремонту электрооборудования авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы); старший авиационный техник и авиационный техник по горюче-смазочным материалам, непосредственно занятые организацией заправки самолетов и вертолетов на стоянке
При условии занятости на аэродромах на технической эксплуатации самолетов:
Костюм (куртка+полукомбинезон/или брюки) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект на 1 год
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие дежурное
Рукавицы брезентовые
1 пара до износа
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 пара до износа
В зимний период дополнительно:
Куртка меховая
1 изделие дежурное
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой с высоким поясом
1 изделие на 3 года
Унты меховые
1 пара на 3 года
Галоши к унтам
1 пара на 3 года
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Рукавицы из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 пара на 1 год
Сапоги кирзовые (или ботинки с завышенными берцами на шнурках)

100
Техник (фото зертханашы); фотозертханашы; жуып тазартушы
Резеңкеленген немесе пленкалы жабындысы бар матадан тігілген су өткізбейтін, көкірекшесі бар алжапқыш
1 бұйым кезекші
Резеңке биялай
1 жұп кезекші
101
Авиакәсіп-орынның, азаматтық авиация ұйымының техникалық қабылдаушысы
Авиациялық зауыттарда өнімдерді қабылдауда жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жазғы ұшқыштар костюмы (куртка+ шалбар) (немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан қабып тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Тері қолғап
1 жылға 1 жұп
Ұшақтарды жасап шығару зауыттарында жұмыс істегенде қосымша:
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
4 жылға 1 бұйым
Тері унты
4 жылға 1 жұп
Тері жағалы май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жылы куртка
3 жылға1 бұйым
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
Тері унтымен киетін кебіс
4 жылға 1 жұп
102
Тракторшы; автогрейдер машинисі; бульдозер машинисі
Аэротұрақта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жазғы ұшқыштар костюмы (куртка+ шалбар) (немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Желден қорғайтын, су өткізбейтін шолақ жадағай
2 жылға 1 бұйым
Керзі етік
2 жылға 1 жұп
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақта мата қолғап
1 жылға 4 жұп
Жылы астары бар мақта матадан тігілген куртка
3 жылға 1 бұйым
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Резеңке табанды пима
1 жұп белдеу бойынша
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Тері қолғап
1 жылға 1 жұп
103
Авиациялық техникалық базаның инженері мен аға инженері; авиациялық техникалық базаның (инженерлік-авиациалық қызметтің) механигі; авиациялық техникалық базаның техникалық бақылау бөлімінің бастығы мен бас механигі; авиациялық техникалық бақылау базасының аға шебері (инженерлік-авиациалық қызметтің);
Ұшақтар мен тікұшақтарды мерзімдік бақылаумен айналысқанда:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)(немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
1 бұйым тозғанша
Керзі етік (немесе ұзын қонышты баулы бәтеңке)
3 жылға 1 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақта матадан тігілген қолғап

100
Техник (фотолаборант); фотолаборант; промывальщик
Фартук водонепроницаемый из ткани прорезиненной или из ткани с пленочным покрытием с нагрудником
1 изделие дежурное
Перчатки резиновые
1 пара дежурная
101
Технический приемщик авиапредприятия, организации гражданской авиации
При работе по приему изделий на авиационных заводах:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой со сквозной стежкой
1 изделие на 3 года
Рукавицы меховые
1 пара на 1 год
При работе на самолетостроительных заводах дополнительно:
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие на 4 года
Унты меховые
1 пара на 4 года
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой с меховым воротником
1 изделие на 3 год
Шапка-ушанка
1 изделие на 2 года
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Галоши к унтам меховым
1 пара на 4 года
102
Тракторист; машинист автогрейдера; машинист бульдозера
При выполнении работ на аэродроме:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) летний летный из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Полуплащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие на 2 года
Сапоги кирзовые
1 пара на 2 года
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
4 пары на 1 год
Куртка хлопчатобумажная на утепляющей прокладке
1 изделие на 3 года
В зимний период дополнительно:
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года
Валенки с резиновым низом
1 пара по поясам
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Рукавицы меховые
1 пара на 1 год
103
Инженер и старший инженер авиационно-технической базы; механик авиа-технической базы (инженерно-авиационной службы) главный механик и начальник отдела технического контроля авиационно-технической базы; старший мастер контрольный авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы)
При работе на аэродроме по технической эксплуатации самолетов и вертолетов:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект
(1 изделие)
на 1 год
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие до износа
Сапоги кирзовые (или ботинки с завышенными берцами на шнурках)
1 пара на 3 года
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником

1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, табиғи (немесе жасанды) теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан қабып тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
104
Авиациялық отрядтың және авиациялық техникалық базаның инженері мен аға инженері (инженерлік-авиациалық қызметтің), авияциялық техникалық базаның бас инженері (инженерлік-авиациалық қызметтің), оның орынбасары
Ұшақтар мен тікұшақтарды мерзімдік бақылаумен айналысқанда:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)(немесе комбинезон)
1 жылға 1 жинақ
(1 бұйым)
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
"В-1" типті жарық сүзгісі бар поликарбонатты (немесе минералды) беріктендірілмеген шынылы көзілдірік
1 бұйым тозғанша
Поливинилхлоридті (немесе брезент) алақандығы бар қалыңдатылған мақта матадан тігілген қолғап
1 жылға 1 жұп
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың куртка, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
105
Технологиялық-конструкторлық бюроның бастығы және оның орынбасары; авиациялық техникалық базаның техникалық бөлімінің (инженерлік-авиациалық қызметтің) жетекші инженері, аға инженері және инженері; авиациялық техникалық базаның (инженерлік-авиациалық қызметтің) диспетчері; авиациялық техникалық базаның (инженерлік-авиациалық қызметтің) бөлім бастығы және оның орынбасары; авиациялық техниканың беріктілігін қамтамасыз ету және диагностика жасау бөлімшесінің жұмыскерлері
Аэродромда жұмыс істеген кезде ұшақтар мен тікұшақтарды техникалық пайдалану кезінде:
Желден қорғайтын, су өткізбейтін жадағай
1 бұйым кезекші
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді костюм (куртка+шалбар)
2 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Қысқы кезеңде қосымша:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар куртка
3 жылға 1 бұйым
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
Тымақ - құлақшын
1 бұйым белдеу бойынша
106
Нормалау жөніндегі инженер- (техник); нормалаушы; қызмет басшысы; техника қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі инженері
Сыртта жұмыс істегенде:
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)

1 пара на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой на ватине с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой со сквозной стежкой
1 изделие на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
104
Инженер и старший инженер авиационного отряда и авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы), главный инженер авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы) его заместитель
При занятости на периодическом осмотре самолетов и вертолетов:
Костюм (куртка+брюки) (или комбинезон) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 1 год
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Очки с поликарбонатным (или минеральным) неупрочненным стеклом со светофильтром типа "В-1"
1 изделие до износа
Рукавицы усиленные, хлопчатобумажные с поливинилхлоридным (или брезентовым) наладонником
1 пара на 1 год
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
105
Начальник технолого-конструкторского бюро и его заместитель; ведущий инженер, старший инженер и инженер технического отдела авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы); диспетчер авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы); начальник технического отдела авиационно-технической базы (инженерно-авиационной службы) и его заместитель; работники подразделений надежности и диагностики авиационной техники: инженер, техник, оператор (лаборант); технолог и инженер-технолог
При работе на аэродроме по технической эксплуатации самолҰтов и вертолҰтов:
Плащ ветрозащитный, водонепроницаемый
1 изделие дежурное
Костюм (куртка+брюки) из хлопчатобумажной ткани с водоотталкивающей пропиткой
1 комплект (1 изделие) на 2 года
В зимний период дополнительно:
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Брюки, утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой
1 изделие на 3 года
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Шапка-ушанка
1 изделие по поясам
106
Инженер (техник) по нормированию; нормировщик; начальник службы, инженер по технике безопасности и охране труда;
При выполнении наружных работ:
Костюм (куртка+брюки) из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой

1 жылға 1 жинақ
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта мата негізді қалың куртка, астары ағытылмалы, теріден жасалған жағасы бар
1 бұйым кезекші
107
Авиакәсіп-орынның қозғалыс қызметінің бастығы
Резеңке етік
3 жылға 1 жұп
Табиғи былғары етік
3 жылға 1 жұп
Мақта матадан тігілген костюм (куртка+шалбар)
2 жылға 1 жинақ (1 бұйым)
Қысқы кезеңде қосымша:
Тымақ - құлақшын
2 жылға1 бұйым
Тері жағалы май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан тігілген жылы куртка
3 жылға 1 бұйым
Резеңке табанды жүннен басылған етік
3 жылға 1 жұп
Май мен су сіңдірмейтін астары бар мақта матадан қабып тігілген қалың шалбар
3 жылға 1 бұйым
".
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) ресми жарияланған кейін осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Н.Б. Әлтаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
М. Әбілқасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі ___________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 9 наурыз

1 комплект на 1 год
Куртка, утепленная из ткани хлопчатобумажной с масловодоотталкивающей пропиткой, подкладка отстегивающаяся с меховым воротником
1 изделие дежурное
107
Начальник службы движения авиапредприятия
Сапоги резиновые
1 пара на 3 года
Сапоги из натуральной кожи
1 пара на 3 года
Костюм (куртка+брюки) из хлопчатобумажной ткани
1 комплект (1 изделие) на 2 года
В зимний период дополнительно:
Шапка-ушанка
1 изделие на 2 года
Куртка утепленная из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой с меховым воротником
1 изделие на 3 года
Сапоги валяные на резиновой подошве
1 пара на 3 года
Брюки утепленные из хлопчатобумажной ткани с масловодоотталкивающей пропиткой со сквозной стежкой
1 изделие на 3 года
".
2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Альтаева Н.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________________Б. Султанов
9 марта 2018 года