Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникация министрлігінің салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілері бар салық төлеушілер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдері мен нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 285 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16701 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 26-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған::
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ақпарат және комуникация министрлігінің салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілері бар салық төлеушілер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның мүлкі (пәтерлер) бойынша мәліметтер нысаны;
3) осы Бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның мүлкі (жеке үйлер) бойынша мәліметтер нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның мүлкі (саяжай құрылыстары) бойынша мәліметтер нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның мүлкі (гараждар) бойынша мәліметтер нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жеке тұрғын үй құрылысы үшін берілген жер учаскелері бойынша мәліметтер нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес көпқабатты үйлер орналасқан кондоминиумнің үй-жайларының меншік иесіне (қатысушыларына) берілген жер учаскелері бойынша мәліметтер нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес өзіндік (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысы үшін берілген жер учаскелері бойынша мәліметтер нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның жер учаскелері (жеке тұрғын үй құрылысы үшін, көпқабатты үйлер орналасқан кондоминиумнің үй-жайларының меншік иесіне (қатысушыларына), өзіндік (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысы үшін берілген жер учаскелерін қоспағанда) бойынша мәліметтер нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалар мен оның құрылымдық бөлімшелерінің жер учаскелері бойынша мәліметтер нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес шаруа (фермер) қожалықтарының жер учаскелері бойынша мәліметтер нысаны бекітілсін.

Об утверждении Правил, сроков и форм представления Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 285. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16701.
В соответствии с пунктом 3 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила и сроки представления Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений по имуществу физических лиц (квартиры) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений по имуществу физических лиц (частные дома) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму сведений по имуществу физических лиц (дачные строения) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму сведений по имуществу физических лиц (гаражи) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму сведений по земельным участкам, предоставленным для индивидуального жилищного строительства, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму сведений по земельным участкам, предоставленным собственникам помещений (участникам) кондоминиума под многоэтажные жилые дома, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму сведений по земельным участкам, предоставленным для ведения личного (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму сведений по земельным участкам физических лиц (за исключением земельных участков, предоставленных для индивидуального жилищного строительства, собственникам помещений (участникам) кондоминиума под многоэтажные жилые дома, для ведения личного (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства) согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму сведений по земельным участкам юридических лиц и их структурных подразделений согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму сведений по земельным участкам крестьянских (фермерских) хозяйств согласно приложению 11 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
______________ Д. Абаев
2018 жылғы 14 наурыз
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 285 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ақпарат және комуникация министрлігінің салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілері бар салық төлеушілер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар мен салық салуға байланысты объектілері бар салық төлеушілер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді беру мерзімі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің 26-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) тұлғасында Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникация министрлігімен салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілері бар салық төлеушілер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді (бұдан әрі – мәлімет) мемлекеттік кірістер органдарына ұсыну тәртібі мен мерзімін айқындайды.

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Д. Абаев
14 марта 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 285
Правила и сроки представления Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки представления сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и определяют порядок и сроки представления Министерством информации и коммуникаций Республики Казахстан в лице Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) в органы государственных доходов по месту своего нахождения сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением (далее – сведения).

2-тарау. Мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Мәліметтер қағаз жеткізгіште және (немесе) электронды түрде (Microsoft Excel форматында), екі данада қазақ және орыс тілдерінде беріледі:
1) бірінші данасы Мемлекеттік корпорацияда қалады;
2) екінші данасы мемлекеттік кірістер органына беріледі.
3. Мемлекеттік кірістер органына берілетін мәліметтерге Мемлекеттік корпорацияның басшысы не оны ауыстыратын тұлға, сондай-ақ мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды тұлға қол қояды және мөрімен куәландырылады.
4. Мемлекеттік кірістер органының мәліметтерді қабылдауға жауапты қызметкері тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда), лауазымын және алған күнін көрсете отырып, мәліметтерді алғанын растап қол қояды.
3-тарау. Мәліметтерді ұсыну мерзімі
5. Мемлекеттік корпорация жыл сайын, есепті жылдан кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірмей өзінің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органына мынадай:
1) осы Бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның мүлкі (пәтерлер) бойынша мәліметтер нысаны;
2) осы Бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның мүлкі (жеке үйлер) бойынша мәліметтер нысаны;
3) осы Бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның мүлкі (саяжай құрылыстары) бойынша мәліметтер нысаны;
4) осы Бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның мүлкі (гараждар) бойынша мәліметтер нысаны;
5) осы Бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жеке тұрғын үй құрылысы үшін берілген жер учаскелері бойынша мәліметтер нысаны;
6) осы Бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес көпқабатты үйлер орналасқан кондоминиумнің үй-жайларының меншік иесіне (қатысушыларына) берілген жер учаскелері бойынша мәліметтер нысаны;
7) осы Бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес өзіндік (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысы үшін берілген жер учаскелері бойынша мәліметтер нысаны;
8) осы Бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның жер учаскелері (жеке тұрғын үй құрылысы үшін, көпқабатты үйлер орналасқан кондоминиумнің үй-жайларының меншік иесіне (қатысушыларына), өзіндік (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысы үшін берілген жер учаскелерін қоспағанда) бойынша мәліметтер нысаны;
9) осы Бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалар мен оның құрылымдық бөлімшелерінің жер учаскелері бойынша мәліметтер нысаны;
10) осы Бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес шаруа (фермер) қожалықтарының жер учаскелері бойынша мәліметтер нысаны.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 285 бұйрығына
2-қосымша
нысан
20___ жыл үшін жеке тұлғаның мүлкі (пәтерлер) бойынша мәлімет
р/с№
Елді мекен
нің атауы
Көшенің атауы (даңғыл, тұйық, шағын аудан)
Үйдің нөмірі
Пәте рдің
нөмірі
Жалпы көлемі (шаршы метр)
Жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі
Жылжымайтын мүлікке құқықты тіркеу күні
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Салық салу мақсатында мүліктің құны, (теңге)
Меншік құқығы
(жеке, бірлескен ортақ, бірлескен үлес)
Мүліктегі үлесі
(бірлескен үлес меншігінде ), пайыз
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ЖИЫНЫ:
_________________________________________________________ _________________
(Мемлекеттік корпорацияның басшысының тегі, аты, әкесінің             (қолы, МО)
аты (ол болған жағдайда)
_________________________________________________________ _________________
(мәліметті толтыруға жауапты лауазымды тұлғаның тегі,                   (қолы)
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жасалған күні 20___ жылғы "___" ___________________.
Осы "жеке тұлғаның мүлкі (пәтерлер) бойынша мәлімет" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада көрсетілген.
Жеке тұлғаның мүлкі (пәтерлер)
бойынша мәліметтер нысанына
қосымша
Жеке тұлғаның мүлкі (пәтерлер) бойынша мәліметтер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Нысанның 1-бағанасында реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
Нысанның 2-бағанасында жылжымайтын объект орналасқан елді мекеннің атауы көрсетіледі;
Нысанның 3-бағанасында жылжымайтын объект орналасқан көшенің атауы (даңғыл, тұйық, шағын аудан) көрсетіледі;
Нысанның 4-бағанасында үйдің нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 5-бағанасында пәтердің нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 6-бағанасында пәтердің жалпы алаңы шаршы метрде көрсетіледі;
Нысанның 7-бағанасында жылжымайтын объектінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 8-бағанасында жылжымайтын мүлікті құқық тіркелген күні көрсетіледі;
Нысанның 9-бағанасында жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
Нысанның 10-бағанасында 9-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 11-бағанасында салық салу мақсаты үшін мүліктің бағалау құны теңгеде көрсетіледі;
Нысанның 12-бағанасында меншік құқығының түрі (жеке, бірлескен ортақ, бірлескен үлес) көрсетіледі;
Нысанның 13-бағанасында мүліктегі үлесі (бірлескен ортақ меншік кезінде) пайызда көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 285 бұйрығына
3-қосымша
нысан
20___ жыл үшін жеке тұлғаның мүлкі (жеке үйлер) бойынша мәлімет
р/с№
Елді мекеннің атауы
Көшенің атауы (даңғыл, тұйық, шағын аудан)
Үйдің нөмірі
Пәтердіңнөмірі
Жалпы көлемі (шаршы метр)
Жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі
Жылжымайтын мүлікке құқықты тіркеу күні
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Салық салу мақсатында мүліктің құны, (теңге)
Меншік құқығы (жеке, бірлескен ортақ, бірлескен үлес)
Мүліктегі үлесі
(бірлескен үлес меншігінде ), пайыз
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ЖИЫНЫ:
__________________________________________________________ __________________
(Мемлекеттік корпорацияның басшысының тегі, аты, әкесінің            (қолы, МО)
аты (ол болған жағдайда)
__________________________________________________________ __________________
(мәліметті толтыруға жауапты лауазымды тұлғаның тегі, аты,                   (қолы)
әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жасалғані күн 20___ жылғы "___" ___________________.
Осы "жеке тұлғаның мүлкі (жеке үйлер) бойынша мәлімет" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада көрсетілген.
Жеке тұлғаның мүлкі (жеке үйлер)
бойынша мәліметтер нысанына
қосымша
Жеке тұлғаның мүлкі (жеке үйлер) бойынша мәліметтер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Нысанның 1-бағанасында реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
Нысанның 2-бағанасында жылжымайтын объект орналасқан елді мекеннің атауы көрсетіледі;
Нысанның 3-бағанасында жылжымайтын объект орналасқан көшенің атауы (даңғыл, тұйық, шағын аудан) көрсетіледі;
Нысанның 4-бағанасында үйдің нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 5-бағанасында пәтердің нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 6-бағанасында үйдің, пәтердің жалпы алаңы шаршы метрде көрсетіледі;
Нысанның 7-бағанасында жылжымайтын объектінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 8-бағанасында жылжымайтын мүлікті құқық тіркелген күні көрсетіледі;
Нысанның 9-бағанасында жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
Нысанның 10-бағанасында 9-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 11-бағанасында салық салу мақсаты үшін мүліктің бағалау құны теңгеде көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанасында меншік құқығының түрі (жеке, бірлескен ортақ, бірлескен үлес) көрсетіледі;
Нысанның 13-бағанасында мүліктегі үлесі (бірлескен ортақ меншік кезінде) пайызда көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 285 бұйрығына
4-қосымша
нысан
20___ жыл үшін жеке тұлғаның мүлкі (саяжай құрылыстары) бойынша мәлімет
р/с№
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Нысаналы мақсаты
Елді мекеннің атауы, объектінің орналасқан мекен-жайы
(мекен-жайы)
Жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі
Жылжымайтын мүлікті құқықты тіркеу күні
Салық салу мақсатында мүліктің құны, (теңге)
Меншік құқығы
(жеке, бірлескен ортақ, бірлескен үлес)
Мүліктегі үлесі
(бірлескен үлес меншігінде, пайыз
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ЖИЫНЫ:
_________________________________________________________ ___________________
(Мемлекеттік корпорацияның басшысының тегі, аты, әкесінің            (қолы, МО)
аты (ол болған жағдайда)
_________________________________________________________ ___________________
(мәліметті толтыруға жауапты лауазымды тұлғаның тегі, аты,                  (қолы)
әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жасалған күні 20___ жылғы "___" ___________________.
Осы "Жеке тұлғаның мүлкі (саяжай құрылыстары) бойынша мәлімет" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада көрсетілген.
Жеке тұлғаның мүлкі (саяжай
құрылыстары) бойынша мәліметтер
нысанына қосымша
Жеке тұлғаның мүлкі (саяжай құрылыстары) бойынша мәліметтер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Нысанның 1-бағанасында реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
Нысанның 2-бағанасында жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
Нысанның 3-бағанасында 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанасында жер учаскесінің нысаналы мақсаты көрсетіледі;
Нысанның 5-бағанасында жылжымайтын объект орналасқан елді мекеннің атауы, объект орналасқан мекен-жайы (мекен-жай) көрсетіледі;
Нысанның 6-бағанасында жылжымайтын объектінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 7-бағанасында жылжымайтын мүлікті құқық тіркелген күні көрсетіледі;
Нысанның 8-бағанасында салық салу мақсаты үшін мүліктің бағалау құны теңгеде көрсетіледі;
Нысанның 9-бағанасында меншік түрі (жеке, бірлескен ортақ, бірлескен үлес) көрсетіледі;
Нысанның 10-бағанасында мүліктегі үлесі (бірлескен ортақ меншік кезінде) пайызда көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 285 бұйрығына
5-қосымша
нысан
20___ жыл үшін жеке тұлғаның мүлкі (гараждар) бойынша мәлімет
р/с№
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Нысаналы мақсаты
Елді мекеннің атауы, объектінің орналасқан мекен-жайы (мекен-жайы)
Жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі
Жылжымайтын мүлікті құқықты тіркеу күні
Салық салу мақсатында мүліктің құны, (теңге)
Меншік құқығы
(жеке, бірлескен ортақ, бірлескен үлес)
Мүліктегі үлесі
(бірлескен үлес меншігінде, пайыз
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ЖИЫНЫ:
_________________________________________________________ ___________________
(Мемлекеттік корпорацияның басшысының тегі, аты, әкесінің             (қолы, МО)
аты (ол болған жағдайда)
_________________________________________________________ ___________________
(мәліметті толтыруға жауапты лауазымды тұлғаның тегі, аты,                  (қолы)
әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жасалған күні 20___ жылғы "___" ___________________.
Осы "Жеке тұлғаның мүлкі (гараждар) бойынша мәлімет" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада көрсетілген
Жеке тұлғаның мүлкі (гараждар)
бойынша мәліметтер нысанына
қосымша
Жеке тұлғаның мүлкі (гараждар) бойынша мәліметтер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Нысанның 1-бағанасында реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
Нысанның 2-бағанасында жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
Нысанның 3-бағанасында 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанасында жер учаскесінің нысаналы мақсаты көрсетіледі;
Нысанның 5-бағанасында жылжымайтын объект орналасқан елді мекеннің атауы, объект орналасқан мекен-жайы (мекен-жай) көрсетіледі;
Нысанның 6-бағанасында жылжымайтын объектінің кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 7-бағанасында жылжымайтын мүлікті құқық тіркелген күні көрсетіледі;
Нысанның 8-бағанасында салық салу мақсаты үшін мүліктің бағалау құны теңгеде көрсетіледі;
Нысанның 9-бағанасында меншік түрі (жеке, бірлескен ортақ, бірлескен үлес) көрсетіледі;
Нысанның 10-бағанасында мүліктегі үлесі (бірлескен ортақ меншік кезінде) пайызда көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 ақпандағы
№ 285 бұйрығына
6-қосымша
нысан
20___ жыл үшін жеке тұрғын үй құрылысы үшін берілген жер учаскелері бойынша мәлімет
р/с№
Елді мекеннің атауы
Жер участкінің орналасқан көшенің атауы (даңғыл, тұйық, шағын аудан) (ол болған жағдайда)
Участкі нөмірі
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Меншік құқығы (жеке, бірлескен ортақ, бірлескен үлес)
Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың атауы
Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың нөмірі (ол болған жағдайда)
Алаң үлесі шаршы метр. (бірлескен үлес меншігінде)
Жер учаскесінің алаңы (шаршы метр)
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
10
11
12
13
_________________________________________________________ ___________________
(Мемлекеттік корпорацияның басшысының тегі, аты, әкесінің             (қолы, МО)
аты (ол болған жағдайда)
_________________________________________________________ ___________________
(мәліметті толтыруға жауапты лауазымды тұлғаның тегі, аты,                  (қолы)
әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жасалған күні 20___ жылғы "___" ___________________
Осы "Жеке тұрғын үй құрылысы үшін берілген жер учаскелері бойынша мәлімет" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада көрсетілген.
Жеке тұрғын үй құрылысы үшін
берілген жер учаскелері бойынша
мәліметтер нысанына қосымша
Жеке тұрғын үй құрылысы үшін берілген жер учаскелері бойынша мәліметтер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Нысанның 1-бағанасында реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
Нысанның 2-бағанасында жылжымайтын объект орналасқан елді мекеннің атауы көрсетіледі;
Нысанның 3-бағанасында жер участкінің орналасқан көшенің атауы (даңғыл, тұйық, шағын аудан) (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
Нысанның 4-бағанасында участкі нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 5-бағанасында жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;

Глава 2. Порядок представления сведений
2. Сведения представляются в бумажном и (или) электронном виде (в формате Microsoft Excel) на казахском и русском языках в двух экземплярах:
1) первый экземпляр остается в Государственной корпорации;
2) второй экземпляр передается в органы государственных доходов.
3. Сведения, представляемые в органы государственных доходов, подписываются руководителем Государственной корпорации либо лицом, его замещающим, а также должностным лицом, ответственным за составление сведений, и заверяются печатью.
4. Должностное лицо органа государственных доходов, ответственное за прием сведений, расписывается в получении сведений с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), должности и даты получения.
Глава 3. Сроки представления сведений
5. Государственной корпорацией ежегодно, не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным годом, представляются в органы государственных доходов по месту своего нахождения следующие сведения:
1) по имуществу физических лиц (квартиры) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
2) по имуществу физических лиц (частные дома) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
3) по имуществу физических лиц (дачные строения) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
4) по имуществу физических лиц (гаражи) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
5) по земельным участкам, предоставленным для индивидуального жилищного строительства, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
6) по земельным участкам, предоставленным собственникам помещений (участникам) кондоминиума под многоэтажными жилыми домами, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
7) по земельным участкам, предоставленным для ведения личного (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
8) по земельным участкам физических лиц (за исключением земельных участков, предоставленных для индивидуального жилищного строительства, собственникам помещений (участникам) кондоминиума под многоэтажные жилые дома, для ведения личного (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства) согласно приложению 9 к настоящему приказу;
9) по земельным участкам юридических лиц и их структурных подразделений согласно приложению 10 к настоящему приказу;
10) по земельным участкам крестьянских (фермерских) хозяйств согласно приложению 11 к настоящему приказу.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 285
форма
Сведения по имуществу физических лиц (квартиры) за 20___ год
Наименование населенного пункта
Наименование улицы (проспекта, переулка, микрорайона)
Номер дома
Номер квартиры
Общая площадь (квадратный метр)
Кадастровый номер объекта недвижимости
Дата регистрации права на недвижимое имущество
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Стоимость имущества для целей налогообложения, (тенге)
Право собственности (частное, общее совместное, общее долевое)
Доля в имуществе (при общей долевой собственности), процент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
_____________________________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя       (подпись, МП)
Государственной корпорации )
______________________________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного             (подпись)
лица, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ год
Пояснение по заполнению настоящей формы "Сведения по имуществу физических
лиц (квартиры)" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме сведений по имуществу
физических лиц (квартиры)
Пояснение по предоставлению сведений по имуществу физических лиц
(квартиры)
В графе 1 формы указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
В графе 2 формы указывается наименование населенного пункта, где расположен объект недвижимости;
В графе 3 формы указывается наименование улицы (проспекта, переулка, микрорайона), где расположен объект недвижимости;
В графе 4 формы указывается номер дома;
В графе 5 формы указывается номер квартиры;
В графе 6 формы указывается общая площадь квартиры в квадратных метрах;
В графе 7 формы указывается кадастровый номер объекта недвижимости;
В графе 8 формы указывается дата регистрации права на недвижимое имущество;
В графе 9 формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;
В графе 10 формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 9;
В графе 11 формы указывается оценочная стоимость имущества для целей налогообложения
в тенге;
В графе 12 формы указывается право собственности (частное, общее совместное, общее долевое);
В графе 13 формы указывается доля в имуществе (при общей долевой собственности) в процентах.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 285
форма
Сведения по имуществу физических лиц (частные дома) за 20___ год
Наименование населенного пункта
Наименование улицы (проспекта, переулка, микрорайона)
Номер дома
Номер квартиры
Общая площадь (квадратный метр)
Кадастровый номер объекта недвижимости
Дата регистрации права на недвижимое имущество
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Стоимость имущества для целей налогообложения, (тенге)
Право собственности (частное, общее совместное, общее долевое)
Доля в имуществе (при общей долевой собственности), процент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
______________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя             (подпись, МП)
Государственной корпорации )
______________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного             (подпись)
лица, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ год
Пояснение по заполнению настоящей формы "Сведения по имуществу физических
лиц (частные дома)" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме сведений по имуществу
физических лиц (частные дома)
Пояснение по предоставлению сведений по имуществу физических лиц (частные дома)
В графе 1 формы указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
В графе 2 формы указывается наименование населенного пункта, где расположен объект недвижимости;
В графе 3 формы указывается наименование улицы (проспекта, переулка, микрорайона), где расположен объект недвижимости;
В графе 4 формы указывается номер дома;
В графе 5 формы указывается номер квартиры;
В графе 6 формы указывается общая площадь дома, квартиры в квадратных метрах;
В графе 7 формы указывается кадастровый номер объекта недвижимости;
В графе 8 формы указывается дата регистрации права на недвижимое имущество;
В графе 9 формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;
В графе 10 формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 9;
В графе 11 формы указывается оценочная стоимость имущества для целей налогообложения в тенге;
В графе 12 формы указывается право собственности (частное, общее совместное, общее долевое);
В графе 13 формы указывается доля в имуществе (при общей долевой собственности) в процентах.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 285
форма
Сведения по имуществу физических лиц (дачные строения) за 20___ год
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Целевое назначение
Наименование населенного пункта, место нахождения объекта (адрес)
Кадастровый номер объекта недвижимости
Дата регистрации права на недвижимое имущество
Стоимость имущества для целей налогообложения, (тенге)
Право собственности (частное, общее совместное, общее долевое)
Доля в имуществе (при общей долевой собственности)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ИТОГО:
______________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя             (подпись, МП)
Государственной корпорации)
______________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного             (подпись)
лица, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ год
Пояснение по заполнению настоящей формы "Сведения по имуществу физических
лиц (дачные строения)" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме сведений по имуществу
физических лиц (дачные
строения)
Пояснение по предоставлению сведений по имуществу физических лиц (дачные строения)
В графе 1 формы указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
В графе 2 формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;
В графе 3 формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
В графе 4 формы указывается целевое назначение объекта недвижимости;
В графе 5 формы указывается наименование населенного пункта, место нахождения объекта (адрес);
В графе 6 формы указывается кадастровый номер земельного участка;
В графе 7 формы указывается дата регистрации права на недвижимое имущество;
В графе 8 формы указывается оценочная стоимость имущества для целей налогообложения в тенге;
В графе 9 формы указывается право собственности (частное, общее совместное, общее долевое);
В графе 10 формы указывается доля в имуществе (при общей долевой собственности).
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 285
Форма
Сведения по имуществу физических лиц (гаражи) за 20___ год
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Целевое назначение
Наименование населенного пункта, место нахождения объекта (адрес)
Кадастровый номер объекта недвижимости
Дата регистрации права на недвижимое имущество
Стоимость имущества для целей налогообложения, (тенге)
Право собственности (частное, общее совместное, общее долевое)
Доля в имуществе (при общей долевой собственности)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ИТОГО:
______________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя             (подпись, МП)
Государственной корпорации)
_____________________________________________________ ____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного             (подпись)
лица, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ год
Пояснение по заполнению настоящей формы "Сведения по имуществу физических
лиц (гаражи)" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме сведений по имуществу
физических лиц (дачные
строения)
Пояснение по предоставлению сведений по имуществу физических лиц (дачные строения)
В графе 1 формы указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
В графе 2 формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;
В графе 3 формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2;
В графе 4 формы указывается целевое назначение объекта недвижимости;
В графе 5 формы указывается наименование населенного пункта, место нахождения объекта (адрес);
В графе 6 формы указывается кадастровый номер объекта недвижимости;
В графе 7 формы указывается дата регистрации права на недвижимое имущество;
В графе 8 формы указывается оценочная стоимость имущества для целей налогообложения в тенге;
В графе 9 формы указывается право собственности (частное, общее совместное, общее долевое);
В графе 10 формы указывается доля в имуществе (при общей долевой собственности).
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2018 года № 285
форма
Сведения по земельным участкам, предоставленным для индивидуального жилищного строительства за 20___ год
Наименование населенного пункта
Наименование улицы (проспекта, переулка, микрорайона), где расположен земельный участок (при его наличии)
Номер участка
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Право собственности (частное, общее совместное, общее долевое)
Наименование правоустанавливающего документа на земельный участок
Дата правоустанавливающего документа на земельный участок
Номер правоустанавливающего документа на земельный участок (при его наличии)
Площадь доли, квадратный метр (при долевой собственности)
Площадь земельного участка, квадратный метр
Кадастровый номер земельного участка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
______________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя             (подпись, МП)
Государственной корпорации)
______________________________________________________ ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного             (подпись)
лица, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ год
Пояснение по заполнению настоящей формы "Сведения по земельным участкам,
предоставленным для индивидуального жилищного строительства" приведено в
приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме сведений по земельным
участкам, предоставленным для
индивидуального жилищного
строительства
Пояснение по предоставлению сведений по земельным участкам, предоставленным для индивидуального жилищного строительства
В графе 1 формы указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
В графе 2 формы указывается наименование населенного пункта, где расположен земельный участок;
В графе 3 формы указывается наименование улицы (проспекта, переулка, микрорайона), где расположен земельный участок (при его наличии);
В графе 4 формы указывается номер участка;
В графе 5 формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;