"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден және бөтен тектi түрлерден қорғау жөнiндегi қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 21 сәуірде № 16790 болып тіркелді
"Өсімдіктер карантині туралы" 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 7) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден және бөтен тектi түрлерден қорғау жөнiндегi қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден және бөтен тектi түрлерден қорғау жөнiндегi қағидаларда (одан әрі - Қағидалар):
2-тармақ мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"13-1) мөртаңба – өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектормен немесе автомобиль өткізу пункттеріндегі уәкілетті адам қолтаңбасын және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келу орындары мен жеткізу орындарында жүргізілген карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру нәтижелері бойынша қабылданған шешімді растау үшін карантиндік, фитосанитариялық сертификаттарда, көліктік (тасымал) құжаттарда және карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актілеріне қоятын мөр;";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Карантинге жатқызылған өнім, сондай-ақ көлік құралдары, "Өздеріне қатысты өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар белгіленетін және жүзеге асырылатын карантинді объектілер мен бөтен текті түрлердің тізбесін және аса қауiптi зиянды организмдер тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-4/282 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11739 болып тіркелген) бекітілген карантиндік объектілердің және бөтен текті түрлердің тізбесіне сәйкес карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден таза күйінде әкелінеді.
Фитосанитариялық бақылау бекеттерінде әкелінетін, әкетілетін және транзиттік карантинге жатқызылған өнімге бастапқы карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау жүргізіледі.
Карантинге жатқызылған өнімнің межелі пункттерінде екінші карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау жүргізіледі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 января 2018 года № 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2018 года № 16790.
В соответствии с подпунктом 7) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12032, опубликован 30 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов (далее - Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 2 дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) штамп – печать, проставляемая государственным инспектором по карантину растений или уполномоченным лицом в автомобильном пункте пропуска на карантинном, фитосанитарном сертификатах, транспортных (перевозочных) документах и актах карантинного фитосанитарного контроля и надзора в качестве подтверждения подписи и решения принятого по результатам осуществления карантинного фитосанитарного контроля и надзора проводимого в местах прибытия и в местах доставки, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Подкарантинная продукция, а также транспортные средства ввозятся на территорию Республики Казахстан свободными от карантинных объектов и чужеродных видов, согласно перечня карантинных объектов и чужеродных видов, утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-4/282 "Об утверждении перечня карантинных объектов и чужеродных видов, по отношению к которым устанавливается и осуществляется мероприятия по карантину растений, и перечня особо опасных вредных организмов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11739).
На фитосанитарных контрольных постах проводится первичный карантинный фитосанитарный контроль и надзор за ввозимой, вывозимой и транзитной подкарантинной продукцией.
В пунктах назначения подкарантинной продукции проводится вторичный карантинный фитосанитарный контроль и надзор.

Карантиндік фитосанитариялық бақылау немесе қадағалау жүргізу кезінде үлгілер іріктеп алынады, қажет болған кезде Заңның 7-бабы 1-тармағының 24) тармақшасына сәйкес аумақтың фитосанитариялық сипаттамасын және карантинге жатқызылған өнімнің шыққан жерін, межелі пунктін, сондай-ақ карантиндік объектілерден таза немесе олар аз таралған аймақтарды есепке ала отырып, оларға зертханалық сараптама жүргізіледі.
Морфологиялық белгілері бойынша карантиндік объектілерге, бөтен текті түрлерге, өсімдік ауруларының белгілеріне ұқсас организмдер, карантинге жатқызылған өнімнің карантиндік объектілермен және бөтен текті түрлермен зақымдану белгілері анықталған жағдайда үлгілер өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектормен зиянкестердің, өсімдік ауруларының және арамшөптердің түрлік құрамын анықтау үшін зертханалық сараптамаға жіберіледі және бұл өнімді пайдалану шарттары туралы жазбасы бар карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалау бойынша актісі жасалады.
Іріктелген үлгілерді тасымалдау үшін тиісті сыйымдылығы, герметикалық жабылатын тығыны немесе қақпағы бар шыны немесе синтетикалық материалдардан жасалған ыдыстар не полимерлі материалдардан жасалған пакеттер не пергамент қағазы қолданылады.
Өнімнің үлгісімен түйісетін орауға арналған материалдар су өткізбейтін және майға төзімді, ерімейтін және сіңірмейтін, іріктелген үлгінің бүтіндігін қамтамасыз ететін болуы тиіс.
Зерттеу үшін іріктелген сынамаларды құрғақ таза шыны, полиэтиленді ыдысқа, біржолғы түтіктерге немесе полиэтиленнен, қағаздан жасалған қаптарға салады.
Шыны, полиэтиленді ыдыстарды, түтіктерді, қаптарды пергамент қағазға орайды, жіппен байлайды немесе тығыз бекітіп тастайды. Әр үлгі мөрленеді.
Мөрлегеннен кейін өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор карантиндік зертханаға тасымалдау кезінде олардың өзара араласуын, шашылуын және мөрдің бедерін бүлдірмей үлгілерге қол жеткізу мүмкіндігін болдырмау мақсатында үлгі оқшауланғанына, іріктелген сынамалар бүтіндігі қамтамасыз етілгеніне көз жеткізеді.
Әр үлгі осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектормен толтырылатын жапсырмамен (зерттеулердің соңына дейін сақталады) жабдықталады.";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Егер тасымалдаушы карантинге жатқызылған өнiмдi мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау жүргізу үшін көрсетуден бас тартқан жағдайда, онда ол иесінің қаражаты есебiнен экспорттаушы елге қайтаруға жатады, ол туралы өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспектор осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантинге жатқызылған өнімді қайтару актісін жасайды, уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерін, Қазақстан Республикасының шекара органдарын және мемлекеттік кіріс органдарын хабардар етедi.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

При проведении карантинного фитосанитарного контроля или надзора, отбираются образцы, при необходимости проводится их лабораторная экспертиза с учетом фитосанитарной характеристики территории и места происхождения подкарантинной продукции, пункта назначения, а также зон, свободных от карантинных объектов или с незначительной их распространенностью в соответствии с подпунктом 24) пункта 1 статьи 7 Закона.
В случае обнаружения организмов, схожих по морфологическим признакам с карантинными объектами, чужеродными видами, симптомами болезней растений, признаков повреждения подкарантинной продукции карантинными объектами и чужеродными видами государственным инспектором по карантину растений образцы направляются на лабораторную экспертизу для установления видового состава вредителей, болезней растений и сорняков и составляется акт карантинного фитосанитарного контроля или надзора с записью об условиях использования этой продукции.
Для транспортировки отобранных образцов применяют емкости из стекла или синтетических материалов с необходимой вместимостью с герметично закрывающимися пробками либо крышками, либо пакеты из полимерных материалов, либо пергаментную бумагу.
Материалы для упаковки, контактирующие с образцом продукции должны быть водостойкими и жиростойкими, не растворимыми и несорбирующими, обеспечивающими целостность отобранных проб.
Отобранные для исследования пробы помещают в сухую чистую стеклянную, полиэтиленовую посуду, в одноразовые пробирки или в мешки из плотного полиэтилена, бумаги.
Стеклянную, полиэтиленовую посуду, пробирки, мешки обертывают пергаментной бумагой, обвязывают шпагатом или плотно скрепляют. Каждый образец опечатывается.
После опечатывания государственный инспектор по карантину растений удостоверяется, что образец изолирован, обеспечена целостность отобранных проб, с целью исключения их взаимного смешивания, просыпания и возможности доступа к образцам без повреждения оттиска печати при транспортировке в карантинную лабораторию.
Каждый образец снабжают этикеткой (сохраняется до конца исследований) по форме, согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам, заполняемой государственным инспектором по карантину растений.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. В случае, если перевозчик отказывается предъявлять подкарантинную продукцию для проведения государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора, то она подлежит возврату в страну-экспортер за счет средств ее владельца, о чем государственный инспектор по карантину растений составляет акт возврата подкарантинной продукции по форме, согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам, ставит в известность соответствующее территориальное подразделение уполномоченного органа, пограничные органы и органы государственных доходов Республики Казахстан.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:

"21. Жеке және заңды тұлғалар "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал), уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы фитосанитариялық сертификат алу үшiн мынадай құжаттар ұсынады:
1)осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiм;
2) жеке басын куәландыратын құжат және өтінім берушінің өкілдік ету өкілеттілігін куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі өтінімді қабылдаған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі көрсетілген мерзімдерде өтінімді әрі қарай қараудан уәжді бас тарту береді.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Әкетілетін карантинге жатқызылған өнiмнiң карантиндiк жай-күйiн өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлар тиеп-жөнелтудiң бастапқы орындарында және экспорттық партияларды қайта тиеу (қалыптастыру) кезiнде теңiз және өзен порттарында (айлақтарында), әуежайларда, темiржол станцияларында, пошта операторларының өндірістік объектілерінде, ішкі сауда объектілерінде, автовокзалдарда (автостанцияларда) және өзге де объектiлерде қайтадан белгiлейдi.
Морфологиялық белгілері бойынша карантиндік объектілерге ұқсас организмдер, өсімдіктер ауруларының белгілері, карантинге жатқызылған өнімдердің карантиндік объектілермен зақымдану белгілері анықталған кезде үлгілер зиянкестердің түрлік құрамын, өсімдіктер ауруларын және арамшөптерді анықтау үшін фитосанитариялық сараптамаға жіберіледі, олардың нәтижелері бойынша осы өнімді пайдалану шарттары туралы жазбасы бар карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі жасалады.
Қайта тиеусiз әкету кезiнде шекаралық пунктте және фитосанитариялық бақылау бекетінде тиеп-жөнелту орнынан берiлген фитосанитариялық сертификаттың дұрыс ресiмделуiн ғана қадағалау жүзеге асырылады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Фитосанитариялық сертификатты карантинге жатқызылған өнімді зерттеген өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор береді және оның қолтаңбасы мен осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мөрмен (мөртаңбамен) расталады.
Фитосанитариялық сертификат карантинге жатқызылған өнімнің әрбір партиясына беріледі және оның карантиндік жай-күйін куәландыруы тиіс, онда жүргізілген залалсыздандыру, импорттаушы елдің осы өнімді жеткізу жөніндегі басқа қосымша карантиндік талаптарының орындалғаны туралы мәліметтер бар болуы тиіс.
Фитосанитариялық сертификат немесе оны беруден уәжді бас тарту оны алуға өтінім берілген күннен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ресімделеді.
Фитосанитариялық сертификатты беруге арналған құжаттар Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданған жағдайда, фитосанитариялық сертификаттарды Мемлекеттік корпорацияға уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі жолдайды.
Фитосанитариялық сертификатты беруден уәжді бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:

"21. Физические и юридические лица для получения фитосанитарного сертификата через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал), территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа, либо "Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) представляют следующие документы:
1) заявка по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) документ, удостоверяющий личность, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство заявителя (требуется для идентификации личности).
Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в течение двух рабочих дней с момента принятия заявки, проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Карантинное состояние вывозимой подкарантинной продукции устанавливается государственными инспекторами по карантину растений в местах первоначальной отгрузки и вторично - в морских и речных портах (пристанях), аэропортах, на железнодорожных станциях, производственных объектах операторов почты, объектах внутренней торговли, автовокзалах (автостанциях) и иных объектах при перегрузке (формировании) экспортных партий.
При обнаружении сходных по морфологическим признакам с карантинными объектами, симптомов болезней растений, признаков повреждения подкарантинной продукции карантинными объектами образцы направляются на фитосанитарную экспертизу для установления видового состава вредителей, болезней растений и сорняков, по результатам которых составляется акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора с записью об условиях использования этой продукции.
При вывозе без перегрузки на пограничном пункте и фитосанитарном контрольном посту осуществляется надзор только за правильным оформлением фитосанитарного сертификата, выданного с места отгрузки.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Фитосанитарный сертификат выдается и заверяется личной подписью государственного инспектора по карантину растений, исследовавшего подкарантинную продукцию и печатью (штампом) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Фитосанитарный сертификат выдается на каждую партию подкарантинной продукции и должен удостоверять ее карантинное состояние, иметь сведения о проведенном обеззараживании, выполнении других дополнительных карантинных требований страны-импортера по поставке данной продукции.
Фитосанитарный сертификат или мотивированный отказ в его выдаче оформляется в срок не более пяти рабочих дней с даты подачи заявки на его получение.
В случае приема документов для выдачи фитосанитарных сертификатов через Государственную корпорацию, фитосанитарные сертификаты направляются в Государственную корпорацию территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа.
Основаниями для мотивированного отказа в выдаче фитосанитарного сертификата являются:

1) өтінім берушінің әкетілетін карантинге жатқызылған өнімді карантиндік жай-күйін айқындау үшін ұсынбауы;
2) импорттаушы елдің (экспорт кезінде) талаптарымен карантинге жатқызылған өнімде анықталған карантиндік объектілердің болуы рұқсат етілетін жағдайларды қоспағанда, карантинге жатқызылған өнімде карантиндік объектілердің анықталуы;
3) импорттаушы елдің (экспорт кезінде) талаптарына сәйкессіздіктің анықталуы;
4) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органының лауазымды адамына карантинге жатқызылған өнімнің келуі туралы бірнеше рет (2 рет және одан көп) хабарламау және жете тексеруге ұсынбау, бұл межелі орынның өзгеру жағдайын қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің тиісті мемлекеттік уәкілетті органынан ақпарат алынғаннан кейін отыз күнтізбелік күн ішінде фитосанитариялық сертификатты беруден бас тартуға негіз болып табылады;
5) өтінім беруші фитосанитариялық сертификатты алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
6) өтінім берушінің және (немесе) фитосанитариялық сертификатты беру үшін қажетті ұсынылған материалдардың, карантинге жатқызылған өнімнің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
7) өтінім берушіге қатысты фитосанитариялық сертификатты алумен байланысты оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің), болуы.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Жеке және заңды тұлғалар портал не уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі арқылы келісім-хат алу үшiн мынадай құжаттар ұсынады:
1) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;
2) жеке басын куәландыратын құжат және өтінім берушінің өкілдік ету өкілеттілігін куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі өтінімді қабылдаған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі көрсетілген мерзімдерде өтінімді әрі қарай қараудан уәжді бас тарту береді.";
35, 36 және 37-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Карантинге жатқызылған өнімді облысаралық тасымалдау уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторы, Мемлекеттік корпорация беретін осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантиндік сертификаттар бар болғанда жүзеге асырылады.
Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасының карантиндік аймақтарынан әкетуге карантиндік сертификаттар беруді уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлары, Мемлекеттік корпорация жүргізеді.
Карантиндік сертификаттарды беруге арналған құжаттар Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданған жағдайда, карантиндік сертификаттарды Мемлекеттік корпорация уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі жолдайды.

1) непредъявление заявителем вывозимой подкарантинной продукции для определения карантинного состояния;
2) выявление карантинных объектов в подкарантинной продукции, за исключением случаев, когда требованиями страны-импортера (при экспорте) допускается наличие в подкарантинной продукции выявленных карантинных объектов;
3) выявление несоответствия требованиям страны-импортера (при экспорте);
4) неоднократное (2 раза и более) неуведомление о прибытии или непредъявление подкарантинной продукции для досмотра должностному лицу уполномоченного органа государства – члена Евразийского экономического союза, является основанием для отказа в выдаче фитосанитарного сертификата в течение тридцати календарных дней после получения информации от соответствующего уполномоченного государственного органа государства – члена Евразийского экономического союза, за исключением случаев изменения места назначения;
5) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения фитосанитарного сертификата, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
6) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, подкарантиннной продукции, данных и сведений, необходимых для выдачи фитосанитарного сертификата, требованиям, установленным настоящими Правилами;
7) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением фитосанитарного сертификата.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Физические и юридические лица для получения письма-согласования через портал либо территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа представляют следующие документы:
1) заявка по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) документ удостоверяющий личность, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство заявителя (требуется для идентификации личности).
Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в течение двух рабочих дней с момента принятия заявки, проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки.";
пункты 35, 36 и 37 изложить в следующей редакции:
"35. Межобластные перевозки подкарантинной продукции осуществляются при наличии карантинных сертификатов, выдаваемых государственным инспектором по карантину растений территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, Государственной корпорацией по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Выдача карантинных сертификатов на вывоз подкарантинной продукции из карантинных зон Республики Казахстан производится государственными инспекторами по карантину растений территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа, Государственной корпорацией.
В случае приема документов для выдачи карантинных сертификатов через Государственную корпорацию, карантинные сертификаты направляются в Государственную корпорацию территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа.

36. Жеке және заңды тұлғалар портал, уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі не Мемлекеттік корпорация арқылы карантиндік сертификат алу үшiн мынадай құжаттар ұсынады:
1) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;
2) жеке басын куәландыратын құжат және өтінім берушінің өкілдік ету өкілеттілігін куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі өтінімді қабылдаған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі көрсетілген мерзімдерде өтінімді әрі қарай қараудан уәжді бас тарту береді.
37. Карантиндік сертификатты карантинге жатқызылған өнімді карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі негізінде, карантинге жатқызылған өнімді карантиндік аймақтардан әкеткен жағдайда – карантинге жатқызылған өнімнің фитосанитариялық сараптамасы негізінде карантинге жатқызылған өнімді зерттеген өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор береді және оның қолтаңбасы мен мөрмен (мөртаңбамен) расталады.
Карантиндік сертификат карантинге жатқызылған өнімнің әрбір партиясына, осы өнімді жеткізу бойынша қосымша карантиндік талаптардың орындалғаны туралы мәліметтері көрсетіліп беріледі және оның карантиндік жай-күйін куәландырады.
Карантиндік сертификат немесе оны беруден уәжді бас тарту оны алуға өтінім берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ресімделеді.
Карантиндік сертификатты беруден бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) өтінім берушінің карантинге жатқызылған өнімді карантиндік жай-күйін айқындау үшін ұсынбауы;
2) қараөріктің шарка вирусы (Plum pox potyvirus) бар жемістер мен жидектерді, қалқаншалы және жалған қалқаншалы сымырлардың карантиндік түрлерін қоспағанда, карантинге жатқызылған өнімде карантиндік объектілердің анықталуы;
3) уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторына карантинге жатқызылған өнімнің келуі туралы бірнеше рет (2 рет және одан көп) хабарламау және жете тексеруге ұсынбау, бұл межелі орынның өзгеру жағдайын қоспағанда, уәкілетті орган ведомствосының тиісті аумақтық бөлімшесінен ақпарат алынғаннан кейін отыз күнтізбелік күн ішінде карантиндік сертификатты беруден бас тартуға негіз болып табылады;
4) өтінім беруші карантиндік сертификатты алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;

36. Физические и юридические лица для получения карантинного сертификата через портал, территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа либо Государственную корпорацию представляют следующие документы:
1) заявка по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
2) документ удостоверяющий личность, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство заявителя (требуется для идентификации личности).
Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в течение двух рабочих дней с момента принятия заявки, проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки.
37. Карантинный сертификат выдается и заверяется личной подписью государственного инспектора по карантину растений, исследовавшего подкарантинную продукцию и печатью (штампом), на основании акта карантинного фитосанитарного контроля и надзора подкарантинной продукции, а в случае вывоза подкарантинной продукции из карантинных зон – на основании фитосанитарной экспертизы подкарантинной продукции.
Карантинный сертификат выдается на каждую партию подкарантинной продукции и удостоверяет ее карантинное состояние, с указанием сведений о выполнении дополнительных карантинных фитосанитарных требований по поставке этой продукции.
Карантинный сертификат или мотивированный отказ в его выдаче оформляется в срок не более трех рабочих дней с даты подачи заявки на его получение.
Основаниями для отказа в выдаче карантинного сертификата являются:
1) непредъявление заявителем подкарантинной продукции для определения карантинного состояния;
2) выявление карантинных объектов в подкарантинной продукции, за исключением плодов и ягод с наличием вируса шарки (оспы) слив (PlumPoxPotyvirus), карантинных видов ложнощитовок и щитовок;
3) неоднократное (2 раза и более) неуведомление о прибытии или непредъявление подкарантинной продукции государственному инспектору по карантину растений территориального подразделения ведомства уполномоченного органа для досмотра, является основанием для отказа в выдаче карантинного сертификата в течение тридцати календарных дней после получения информации от соответствующего территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, за исключением случаев изменения места назначения;
4) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения карантинного сертификата, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

5) өтінім берушінің және (немесе) карантиндік сертификатты алу үшін қажетті ұсынылған материалдардың, карантинге жатқызылған өнімнің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) өтінім берушіге қатысты карантиндік сертификатты алумен байланысты оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Карантинге жатқызылған өнім иесі уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесін карантинге жатқызылған өнімнің келгені туралы кез келген қолжетімді әдіспен хабардар етеді және келген күннен кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей межелі, жеткізу орнында карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалауды жүзеге асыру үшін карантинге жатқызылған өнімді көрсетеді.
Егер тасымалдаушы өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік қадағалауды жүргізу үшін карантинге жатқызылған өнімді көрсетуден бас тартқан жағдайда, ол иесінің қаражаты есебінен жөнелтушіге қайтаруға жатады, ол туралы осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес карантинге жатқызылған өнімді қайтару актісі жасалады, бұл туралы өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшелерін хабардар етедi.";
Қағидалар осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын;
Қағидалар осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2-1-қосымшамен толықтырылсын;
Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 9-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 10-қосымша алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;

5) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, подкарантиннной продукции, данных и сведений, необходимых для выдачи карантинного сертификата, требованиям, установленными настоящим Правилами;
6) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанного с получением карантинного сертификата.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Владелец подкарантинной продукции уведомляет территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа о прибытии подкарантинной продукции любым доступным способом и предъявляет подкарантинную продукцию для осуществления карантинного фитосанитарного контроля и надзора в месте назначения, доставки не позднее рабочего дня, следующего за днем прибытия.
В случае если перевозчик отказывается предъявлять подкарантинную продукцию для проведения государственного надзора в области карантина растений, то она подлежит возврату отправителю, о чем составляется акт возврата подкарантинной продукции, согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам за счет средств ее владельца, о чем государственный инспектор по карантину растений ставит в известность соответствующее территориальное подразделение уполномоченного органа.";
дополнить Правила приложением 1-1 согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить Правила приложением 2-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 4 к Правилам изложить в следующей редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 9 к Правилам изложить в следующей редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 10 к указанным Правилам исключить.
2. Департаменту ветеринарной и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года
№ 15-08/590_______________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
Зертхана маманы/специалист лаборатории______________________________________
_________________________________________________________________________;
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Күні/Дата ___________________Қолы/Подпись_________________________________;
Жапсырма көшірмесі
өсімдіктер карантині жөніндегі
мемлекеттік инспекторға берілді/
Копия этикетки вручена
государственному инспектору по
карантину растений_________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Күні/Дата ___________________ Қолы/Подпись________________________________;
*Ескертпе/*Примечание: үлгі қайтарылған жағдайда зертхана қызметкері
толтырады/заполняется сотрудником лаборатории в случае возврата образца.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 10 қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағын карантиндік
объектілерден
және бөтен текті түрлерден
қорғау жөніндегі қағидаларға
2-1-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________________
(өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының аумақтық
бөлімшесінің немесе автомобиль өткізу пунктінің атауы)
№ ___ карантинге жатқызылған өнімді қайтару актісі
Осы актіні мемлекеттік инспектор_____________________________________________
__________________________________________________________________________
теміржол станциясы (автомобиль өткізу пункті) өкілінің және (немесе) кеден және
шекара органдары өкілдерінің _______________________________________________
________________________________________________________қатысуымен жасады.
20__ жылғы "__"____________ _______________________________________________
вагондардың нөмірлері______________________________________________________
мөлшері__________ тонна/килограмм, ________________________________________
орын карантинге жатқызылған өнім ______________________________________түсті.
Жіберуші__________________________________________________________________
Экспедитор _______________________________________________________________
Алушы____________________________________________________________________
Көрсетілген жүк "Өсімдіктер карантині туралы" 1999 жылғы 11 ақпандағы
Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5-тармағына сәйкес_________________
__________________________________________________себебі бойынша қайтарылды
Өсімдіктер карантині жөніндегі
мемлекеттік инспектор немесе автомобиль
өткізу пунктіндегі уәкілетті адам________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Актінің көшірмесі берілді ________ ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
20___ жылғы "__" ____________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 10 қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағын карантиндік
объектілерден
және бөтен текті түрлерден
қорғау жөніндегі қағидаларға
4-қосымша
Нысан
____________________________
(өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті орган
____________________________
ведомствосының аумақтық
бөлімшесі)
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы
немесе жеке
____________________________
тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса)
____________________________
(бизнес сәйкестендіру
нөмірі/жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Өтінім
Қазақстан Республикасынан мынадай карантинге жатқызылған өнімді әкетуге
фитосанитариялық сертификат беруді сұраймын:
карантинге жатқызылған өнімнің атауы_______________________________________
_________________________________________________________________________,
көлемі, оның сипаттамасы___________________________________________________
_________________________________________________________________________,
орын саны және орамасының сипаттамасы, айырым белгілері, таңбалануы___________
_________________________________________________________________________;
* Өсімдіктердің ботаникалық атауы___________________________________________;
Жүк алушы, карантинге жатқызылған өнім жүк алушысының мекенжайы____________
________________________________________________________________________;
Карантинге жатқызылған өнімнің межелі орны_________________________________
_________________________________________________________________________;
Импорттаушы елдiң өсiмдiктер карантинi жөніндегі ұлттық қызметiнiң өсiмдiктер
карантинi саласындағы талабы_______________________________________________
_________________________________________________________________________
Фитосанитариялық сертификаттың қосымша декларациясында көрсетілуі тиіс
мәліметтер
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
Залалсыздандыру жүргізілгені туралы мәліметтер: фитосанитариялық талаптарда не
келісімшартта (шартта) көзделген карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыру
тәсілі_____________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыруды (фумигациялауды) жүргізу
кезінде пайдаланылған пестицидтің атауы______________________________________
________________________________________________________________________,
карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыру (фумигациялауды) жүргізу кезіндегі
тұрақты экспозиция________________________________________________________,
карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыру (фумигациялау) қандай
температурада жүргізілді____________________________________________________
карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыруды (фумигациялауды) жүргізу
кезінде пайдаланылған пестицидтің концентрациясы ____________________________
_________________________________________________________________________;
Карантинге жатқызылған өнім туралы қосымша ақпарат__________________________
_________________________________________________________________________;
Импорттаушы елдің атауы___________________________________________________;
Карантинге жатқызылатын өнімнің межелі мекенжайы___________________________
_________________________________________________________________________;
Көлік түрі, көлік құралының нөмірі немесе кеменің атауы, тасымалдау түрі_______
_________________________________________________________________________;
Карантинге жатқызылған өнімнің жүру маршруты______________________________
_________________________________________________________________________;
Тиеп жөнелту күні, тиеп жөнелту орны_______________________________________;
Сол арқылы карантинге жатқызылған өнімді әкелу болжанатын импортаушы елдiң
шекаралық пунктiнiң атауы_________________________________________________
_________________________________________________________________________;
Карантинге жатқызылған өнім шығарылған ел__________________________________
_________________________________________________________________________;
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының
заңдарына сәйкес дұрыс емес мәлімет бергенім үшін жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға
келісім беремін.
Басшы______ ______________________________________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса)
Мөр орны 20 __ жылғы "___" _____________
(жеке кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда)
*Ескертпе: толтыру міндетті емес жолдар
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 10 қаңтардағы
№ 8 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағын карантиндік объектілерден
және бөтен текті түрлерден
қорғау жөніндегі қағидаларға
9-қосымша
Нысан
____________________________
(өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті
____________________________
орган ведомствосының
аумақтық
____________________________
бөлімшесінің атауы)
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы
немесе жеке тұлғаның
____________________________
тегі, аты, әкесінің аты (жеке
басын
____________________________
кәуландыратын құжатта бар
болса), заңды мекенжайы
____________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өтінім
________________________________мынадай карантинге жатқызылған өнімді әкетуге
(облыстан, қаладан)
карантиндік сертификат беруді сұраймын:
1. Карантинге жатқызылған өнімнің атауы мен көлемі, оның сипаттамасы
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
орын саны және орама сипаттамасы, айырым белгілері
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
межелі мақсаты ___________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
2. *Өсімдіктердің ботаникалық атауы_________________________________________
_________________________________________________________________________;

хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года
№ 15-08/590_________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
Зертханамаманы/специалист лаборатории____________________________________
_______________________________________________________________________________;
(тегі, аты, әкесініңаты (бар болса)/фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Күні/Дата ___________________Қолы/Подпись_________________________________; Жапсырма көшірмесі
өсімдіктер карантині жөніндегі
мемлекеттік инспекторға берілді/
Копия этикетки вручена
государственному инспектору по
карантину растений______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Күні/Дата ___________________ Қолы/Подпись________________________________;
*Ескертпе/*Примечание: үлгі қайтарылған жағдайда зертхана қызметкері
толтырады/заполняется сотрудником лаборатории в случае возврата образца.
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 января 2018 года № 8
Приложение 2-1
к Правилам по охране территории
Республики Казахстан
от карантинных объектов и
чужеродных видов
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного органа по
карантину растений или автомобильного пункта пропуска)
Акт
возврата подкарантинной продукции № ____
Настоящий акт составлен государственным инспектором_________________________
________________________________________________________________________________
в присутствии представителя железнодорожной станции (автомобильного пункт пропуска) и
(или) представителей таможенных и пограничных органов_______________
_______________________________________________________________________________.
"__" _________ 20___года поступил из_____________________________________
подкарантинная продукция _______________________________________________________
№ вагонов ______________________________________________________________________
в количестве _____________________ тонн/килограмм, ________________________ мест
Отправитель _____________________________________________________________
Экспедитор ______________________________________________________________
Получатель _______________________________________________________________
Указанный груз возвращен по причине ________________________________________
согласно пункту 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" от 11
февраля 1999 года.
Государственный инспектор по
карантину растений или уполномоченное
лицо в автомобильном пункте пропуска _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Копия акта вручена _________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество(при его наличии))
"__" _____________ 20___года
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 января 2018 года № 8
Приложение 4
к Правилам по охране территории
Республики Казахстан
от карантинных объектов и
чужеродных видов
Форма
В________________________________
(территориальное подразделение ведомства
_________________________________
уполномоченного органа по карантину растений)
от _________________________________
(полное наименование юридического лица или
_________________________________
фамилия, имя, отчество (отчество (при его наличии в
_________________________________
документе, удостоверяющем личность) физического лица
________________________________
(бизнес идентификационный номер/
_________________________________
индивидуальный идентификационный номер)
Заявка
Прошу выдать фитосанитарный сертификат на вывоз из Республики Казахстан
следующей подкарантинной продукции:
наименование______________________________________________________________
объем подкарантинной продукции, ее характеристики_______________________________
_______________________________________________________________________________,
количество мест и описание упаковки, отличительные знаки, маркировка
_______________________________________________________________________________;
* Ботаническое название растений___________________________________________;
Грузополучатель, адрес грузополучателя подкарантинной продукции
______________________________________________________________________________;
Пункт назначения подкарантинной продукции
_______________________________________________________________________________;
Требование в области карантина растений национальной службы по карантину
растений страны-импортера_______________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
Сведения, которые необходимо указать в дополнительной декларации
фитосанитарного сертификата_____________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
Сведения о проведенном обеззараживании:
способ обеззараживания подкарантинной продукции, предусмотренный в
фитосанитарных требованиях, либо контракте (договоре)
_______________________________________________________________________________,
наименование пестицида, использованного при проведении обеззараживания
(фумигации) подкарантинной продукции____________________________________________,
выдержанная экспозиция при проведении обеззараживания (фумигации)
подкарантинной продукции______________________________________________________,
при какой температуре проводилось обеззараживание (фумигация) подкарантинной
продукции______________________________________________________________________,
концентрация пестицида, использованного при проведении обеззараживания
(фумигации) подкарантинной продукции___________________________________________;
Дополнительная информация о подкарантинной продукции_______________________
_______________________________________________________________________________;
Название страны-импортера________________________________________________;
Адрес назначения подкарантинной продукции________________________________
_______________________________________________________________________________;
Вид транспорта, номер транспортного средства, наименование судна, способ
перевозки_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
Маршрут следования подкарантинной продукции
_______________________________________________________________________________;
Дата отгрузки, место отгрузки_____________________________________________;
Название пограничного пункта страны-импортера, через который предполагается ввоз
подкарантинной продукции _______________________________________________________;
Страна-происхождения подкарантинной продукции____________________________;
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами
Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну.
Руководитель _________ _______________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе,
удостоверяющем личность)
Место печати "____" ______________ 20__ года
(за исключением субъектов частного предпринимательства)
* Примечание: поля не обязательные к заполнению
Приложение 4
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 января 2018 года № 8
Приложение 9
к Правилам по охране территории
Республики Казахстан
от карантинных объектов и
чужеродных видов
Форма
В_____________________________
(наименование территориального подразделения ведомства
______________________________
уполномоченного органа по карантину растений)
от ____________________________
(полное наименование юридического лица или
_______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии в
_______________________________
документе, удостоверяющем личность) физического лица,
_______________________________
юридический адрес, (бизнес идентификационный номер/
_______________________________
индивидуальный идентификационный номер)
Заявка
Прошу выдать карантинный сертификат на вывоз
из_____________________________________________________ следующей подкарантинной
(области, города) продукции:
1.Наименование и объем подкарантинной продукции, ее характеристики
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
количество мест и описание упаковки, отличительные знаки
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
цель назначения_________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
2.* Ботаническое название растений_________________________________________
_______________________________________________________________________________;

3. Облыстың (қаланың) атауы, карантинге жатқызылған өнімнің межелі мекенжайы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
4. Карантинге жатқызылған өнімді тиеп жөнелту күні және орны
_________________________________________________________________________;
5. Жөнелту станциясының атауы _____________________________________________
_________________________________________________________________________;
6. Межелі станцияның атауы__________________________________________________
_________________________________________________________________________;
7. Жүк алушы, карантинге жатқызылған өнім жүк алушысының мекенжайы
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________;
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының
заңдарына сәйкес дұрыс емес мәлімет бергенім үшін жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға
келісім беремін.
Басшы ______ ____________________________________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландаратын құжатта бар болса)
Мөр орны 20 __ жылғы "___" ________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда)
*Ескертпе: толтыру міндетті қажетті емес жолдар

3. Наименование области (города), адрес назначения подкарантинной продукции
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
4. Сроки и место отгрузки подкарантинной продукции)
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
5. Наименование станции отправления_____________________________________________
_______________________________________________________________________________;
6. Наименование станции назначения______________________________________________
_______________________________________________________________________________;
7. Грузополучатель, адрес грузополучателя подкарантинной продукции
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________;
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами
Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну.
Руководитель _________ ____________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе,
удостоверяющем личность)
Место печати "____" ______________ 20__ года
(за исключением субъектов частного предпринимательства)
* Примечание: поля не обязательные к заполнению