"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 9 сәуірдегі № 116 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 16837 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 15.06.2020 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Қалдықтарды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 9 сәуірдегі
№ 116 бұйрығымен
бекітілген
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламента государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 апреля 2018 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2018 года № 16837. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 15.06.2020 № 145 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза".
2. Департаменту управления отходами Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
Утвержден
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 9 апреля 2018 года № 116
Регламент государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Энергетика министрі бекіткен "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16301 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) Көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз тасығышта алуға өтініш жасаған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі туралы хабарлама "жеке кабинетке" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар қоса берілген, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін алу негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және басшылыққа қарауға береді, орындалу уақыты - 2 (екі) сағат;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденного Министром энергетики Республики Казахстан (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16301) (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб - портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза по форме согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услогодателем заявления услогополучателя с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 - Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, регистрацию и передает на рассмотрение руководству, время исполнения – 2 (два) часа;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұрыштамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына береді, орындалу уақыты - 4 (төрт) сағат;
3) басқарма басшысы жауапты орындаушыны айқындайды, орындалу уақыты - 2 (екі) сағат;
4) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді, басқарма басшысына виза қоюға береді, орындалу уақыты - күнтізбелік 25 (жиырма бес) күн.
Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда жауапты орындаушы - 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды.
5) басқарма басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне виза қояды және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамына қол қоюға береді, орындалу уақыты - 1 (бір) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және жауапты орындаушыға береді, орындалу мерзімі - 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді, орындалу уақыты - көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне өтініш берген кезден бастап 15 (он бес) минут, немесе порталға көрсетілетін қызмет берушінің ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түрінде жібереді.
6. Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесi:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын және өтінішін тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басқармасына көрсетілетін қызметті беруші басшылығының бұрыштамасы;
3) басқарма басшысының жауапты орындаушыға тапсыру туралы бұрыштамасы;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне виза қою;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
7) нәтижені көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін жүгінген сәттен бастап беру немесе порталға жіберу.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiнің сипаттамасы
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.

2) руководство услугодателя налагает резолюцию руководителю управления услугодателя, время исполнения - 4 (четыре) часа;
3) руководитель управления определяет ответственного исполнителя, время исполнения - 2 (два) часа;
4) ответственный исполнитель рассматривает документы услугополучателя, оформляет результат оказания государственной услуги, вносит руководителю управления на визирование, срок исполнения - 25 (двадцать пять) календарных дней.
В случае неполноты представленных документов ответственный исполнитель формирует мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в течение - 2 (двух) рабочих дней;
5) руководитель управления визирует результат оказания государственной услуги и передает на подписание уполномоченному лицу услогодателя, срок исполнения - 1 (один) рабочий день;
6) уполномоченное лицо услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию, срок исполнения - 1 (один) рабочий день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги, время исполнения 15 (пятнадцать) минут с момента обращения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за результатом оказания государственной услуги, либо направляет на портал в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугодателя.
6. Результаты процедуры (действий) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя в канцелярии услогодателя;
2) резолюция руководства услугодателя управлению услугодателя;
3) резолюция руководителя управления о передаче ответственному исполнителю;
4) оформление результата оказания государственной услуги;
5) визирование результата оказания государственной услуги;
6) подписание результата оказания государственной услуги;
7) выдача результата с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги, либо направление на портал.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления услугодателя;
4) ответственный исполнитель услогодателя.

8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасы блок-схемада келтірілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі мен рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілік тәртібін көрсететін функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;
1-процесс - көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алу үшін порталда ЖСН/БСН-ді және парольді енгізу процесі (авторизация процесі);
1-шарт - ЖСН/БСН және пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламенте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызмет алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұрау салу нысанына бекіту, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт - ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін порталда тексеру және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН арасында, ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН);
4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5-процесс - көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуды өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатын (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы жіберу;
3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының қоса берген Стандартта көрсетілген құжаттарға және қызметті көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі;
6-процесс - көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушініңуәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде "жеке кабинетіне" жіберіледі.

8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал, отражающая порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее - БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 - процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
условие 3 - проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
процесс 6 - результат оказания государственной услуги услугополучателю передается в "личный кабинет" в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

10. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш беру тәртібінің және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1-процесс - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялауда" логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
1-шарт - "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түп нұсқалылығын логин және пароль арқылы тексеру;
2-процесс - "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы регламенте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды "электрондық үкімет" шлюзі арқылы "Заңды тұлғалар" (бұдан әрі - ЗТ МДБ) немесе "Жеке тұлғалар" (бұдан әрі - ЖТ МДБ) мемлекеттік деректер базасына жіберу;
2-шарт - ЗТ МДБ-да немесе ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
5-процесс - ЗТ МДБ-да немесе ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6-процесс - қағаз нысанында құжаттың болуы туралы белгі бөлігінде сұрау салу нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына тіркеуі;
7-процесс - "Е-лицензиялауда" сұрау салуды тіркеу және өңдеу;
3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің рұқсат беру үшін көрсететін қызметті алушының сәйкестігін тексеруі;
8-процесс - "Е-лицензиялауда" көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялауда" қалыптастырылған мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы арқылы
қауіпті қалдықтардың транзитіне
Еуразиялық экономикалық одаққа
мүше мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схемасы
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы арқылы
қауіпті қалдықтардың транзитіне
Еуразиялық экономикалық одаққа
мүше мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы арқылы
қауіпті қалдықтардың транзитіне
Еуразиялық экономикалық одаққа
мүше мемлекеттердің уәкілетті
органының орытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через услугодателя:
процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
условие 1 - проверка в "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процесс 2 - формирование "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процесс 4 - направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Юридические лица" (далее - ГБД ЮЛ) или в государственную базу данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ;
процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ;
процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процесс 7 - регистрация и обработка запроса в "Е-лицензирование";
условие 3 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя для выдачи заключения;
процесс 8 - формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в "Е-лицензирование";
процесс 9 - получение услугополучателем результата оказания государственной услуги сформированной "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Заключение
уполномоченного органа
государств – членов
Евразийского экономического
союза на транзит
опасных отходов через
таможенную территорию
Евразийского
экономического союза"
Блок-схема процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Заключение
уполномоченного органа
государств – членов
Евразийского экономического
союза на транзит опасных
отходов через таможенную
территорию Евразийского
экономического союза"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Заключение
уполномоченного органа
государств – членов
Евразийского экономического
союза на транзит
опасных отходов через
таможенную территорию
Евразийского
экономического союза"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги