Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарттардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 12 сәуірдегі № 122 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 сәуірде № 16849 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі 35-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарттардың тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі Қ. Бозымбаев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 12 сәуірдегі
№ 122 бұйрығымен
бекітілген
Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарттардың тізілімін жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарттардың тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі 35-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және көмірсутектерді барлау және өндіру немесе өндіру үшін, сондай-ақ уран өндіру үшін жасалған келісімшарттардың тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды (бұдан әрі - Тізілім).

Об утверждении Правил ведения реестра заключенных контрактов на недропользование
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 12 апреля 2018 года № 122. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2018 года № 16849.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 29.06.2018.
В соответствии с пунктом 6 статьи 35 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения реестра заключенных контрактов на недропользование.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 12 апреля 2018 года № 122
Правила ведения реестра заключенных контрактов на недропользование
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра заключенных контрактов на недропользование (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 35 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и определяют порядок ведения реестра заключенных контрактов на разведку и добычу или добычу углеводородов, а также на добычу урана (далее – Реестр).

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарттар тізілімін жүргізу тәртібі
3. Тізілімді осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз жеткізгіште құзыретті орган жүргізеді.
4. Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарт (оларға толықтыру) құзыретті орган оған қол қойған күні Тізілімге енгізілуге тиіс.

2. Понятия и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о недрах и недропользовании.
Глава 2. Порядок ведения реестра заключенных контрактов на недропользование
3. Реестр ведется компетентным органом на бумажном носителе по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
4. Заключенный контракт на недропользование (дополнение к нему) подлежит внесению в Реестр в день его подписания компетентным органом.

5. Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданылуы тоқтаған кезде тиісті мәліметтер Тізілімге енгізіледі.
Жер қойнауын пайдалануға
жасалған келісімшарттардың
тізілім жүргізу қағидаларына
қосымша
Нысан
Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарттар тізілімі
Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарттың және оған толықтырудың атауы
Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарттың және оған толықтырудың №, келісілген күні
Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшартқа толықтыруды қарау мәні (барлау немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту; жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту немесе азайту; жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу
ТАӘ (егер ол жеке басын куәландыратын құжаттта бар болса)/ жер қойнауын пайдаланушының атауы
Жер қойнауын пайдаланушының деректемелері (жеке тұлғалар үшін – тұратын жері, азаматтығы, өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттары туралы мәліметтер; заңды тұлғалар үшін – тұратын жері, мемлекеттік тиесілігін көрсету, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер)
Жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарт және оларға толықтырулар жасалған хаттама №, күні
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы:
Пайдалы қазбаның түрі
Жер қойнауын пайдалану бойынша операциялар түрі
Жер қойнауы учаскесінің шегі
Әкімшілік-аумақтық бірлік
Жер қойнауын пайдалануға келісімшарттың қолданылуы тоқталғаны туралы мәліметтер
8
9
10
11
12

5. При прекращении действия контракта на недропользование соответствующие сведения вносятся в Реестр.
Приложение
к Правилам ведения реестра
заключенных контрактов
на недропользование
Форма
Реестр заключенных контрактов на недропользование
№ п/п
Наименование контракта на недропользование и дополнения к нему
№, дата заключения контракта на недропользование и дополнения к нему
Предмет рассмотрения дополнения к контракту на недропользование (продление периода (периодов) разведки или добычи; увеличение или уменьшение участка (участков) недр; выделение участка (участков) недр)
Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)/ наименование недропользователя
Реквизиты недропользователя (для физических лиц –место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя; для юридических лиц – место нахождения, указание на государственную принадлежность, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица)
№, дата протокола на основании которого заключен контракт на недропользование и дополнение к нему
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы:
Вид полезного ископаемого
Вид операций по недропользованию
Границы участка недр
Административно-территориальная единица
Сведения о прекращении действия контракта на недропользование
8
9
10
11
12