"Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 199 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 188 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 24 мамырда № 16927 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 211 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.05.2020 № 211 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 199 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15181 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді электрондық түрде эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 13 маусымда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (Ш.Т. Каринова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 199 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 апреля 2018 года № 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2018 года № 16927. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 211.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 19.05.2020 № 211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 199 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15181, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 13 июня 2017 года) следующее изменение:
регламент государственной услуги "Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования", утвержденный указанным приказом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Каринова Ш.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 28 сәуірдегі № 188
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 28 сәуірдегі № 199
бұйрығымен бекітілген
"Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 214 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11252 болып тіркелген) бекітілген "Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Оқулық" Республикалық ғылыми-практикалық орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – "Оқулық" орталығы) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жүзеге асырылады.

3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение к приказу
Министра образования и науки Республики Казахстан
от 28 апреля 2018 года №188
Утвержден приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 апреля 2017 года № 199
Регламент государственной услуги "Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования" (далее - государственная услуга) оказывается Министерством образования и науки Республики Казахстан, Республиканским государственным казенным предприятием "Республиканский научно-практический Центр "Учебник" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Центр "Учебник"), на основании стандарта государственной услуги "Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования", утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 214 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11252) (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация)".

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі – мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына берілген сараптамалық қорытынды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2 - тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимыл жүргізу тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттар топтамасын ұсынуы Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, орындау ұзақтығы.
Астана қаласының Мемлекеттік корпорациясы үшін:
1) 1-рәсім - құжаттар топтамасын қабылдау және тіркеу 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде Мемлекеттік корпорация қызметкерімен жүзеге асырады;
2) 2-рәсім - Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттар топтамасын курьер арқылы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде "Оқулық" орталығына жібереді;
3) 3-рәсім - "Оқулық" орталығы 57 (елу жеті) күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік қызмет көрсетеді;
4) 4-рәсім - "Оқулық" орталығы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде Мемлекеттік корпорацияға қызмет көрсетудің қорытындыларын курьер арқылы жолдайды.
Барлық өңірлердің Мемлекеттік корпорациясы үшін:
1) 1-рәсім - құжаттар топтамасын қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырады және жинақтау секторына жолдайды;
2) 2-рәсім - жинақтау секторының қызметкері 7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде құжаттар топтамасын "Оқулық" орталығына пошталық байланыс арқылы жеткізеді;
3) 3-рәсім - "Оқулық" орталығы 45 (қырық бес) күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік қызмет көрсетеді;
4) 4-рәсім - "Оқулық" орталығы 7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде құжаттар топтамасын пошталық байланыс арқылы Мемлекеттік корпорацияға жеткізеді.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша әрбір рәсімдердің (әрекеттердің) нәтижелері:
1) Мемлекеттік корпорацияның құжаттар топтамасын тіркеуі;
2) Мемлекеттік корпорациядан "Оқулық" орталығына құжаттар топтамасын жолдау;
3) "Оқулық" орталығының Мемлекеттік корпорацияға жолдаған мемлекеттік қызметті көрсету қорытындылары;
4) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті алушыға қызметті көрсету қорытындыларын ұсынуы.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем необходимого перечня документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительности выполнения:
для Государственной корпорации города Астана:
1) процедура 1 – прием и регистрация пакета документов работником Государственной корпорации в течении 1 (одного) календарного дня;
2) процедура 2 – направление пакета документов работником Государственной корпорации в течении 1 (одного) календарного дня через курьера в Центр "Учебник";
3)  процедура 3 – оказание государственной услуги Центром "Учебник" в течении 57 (пятидесяти семи) календарных дней;
4) процедура 4 – направление результатов оказания государственной услуги в Государственную корпорацию Центром "Учебник" в течении 1 (одного) календарного дня через курьера.
Для Государственной корпорации всех других регионов:
1) процедура 1 – прием и направление пакета документов работником Государственной корпорации в течении 1 (одного) календарного дня в накопительный сектор;
2) процедура 2 – доставка пакета документов работником накопительного сектора в течении 7 (семи) календарных дней посредством почтовой связи в Центр "Учебник";
3) процедура 3 – оказание государственной услуги Центром "Учебник" в течении 45 (сорока пяти) календарных дней;
4) процедура 4 – доставка результатов оказания государственной услуги посредством почтовой связи в Государственную корпорацию Центром "Учебник" в течении 7 (семи) календарных дней.
7. Результаты каждой процедуры (действия) по оказанию государственной услуги:
1) регистрация пакета документов Государственной корпорацией;
2) направление пакета документов в Центр "Учебник" Государственной корпорацией;
3) направление результатов оказания государственной услуги Центром "Учебник" в Государственную корпорацию;
4)  выдача работником Государственной корпорации результатов оказания государственной услуги услугополучателю.

3 - тарау. Қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл жүргізу тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысады:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) "Оқулық" орталығы.
9. Рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде құжаттар топтамасын қабылдауды жүзеге асырады және "Оқулық" орталығына жібереді;
2) "Оқулық" орталығы 57 (елу жеті) күнтізбелік күн ішінде құжаттарды тіркеу журналына тіркейді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асырады;
3) "Оқулық" орталығы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде Мемлекеттік корпорацияны мемлекеттік қызметті көрсеткені туралы хабардар етеді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсіміне (іс әрекетіне) қатысушылардың өзара байланыс реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету блок-сызбасында келтірілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті көрсетушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін тұрғылықты жері бойынша Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдіреді;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы Мемлекеттік корпорация қызметкеріне толық құжаттар топтамасын 15 минут ішінде ұсынады;
3) мемлекеттік корпорация қызметкері 15 минут ішінде ұсынылған құжаттар топтамасын қабылдайды және мемлекеттік қызметтің түрін анықтап, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес нысандағы қолхат береді;
4) Астана қаласының Мемлекеттік корпорациясына жүгінген жағдайда Мемлекеттік корпорация қызметкері 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде құжаттар топтамасын "Оқулық" орталығына курьер арқылы жолдайды;
5) басқа өңірлердің Мемлекеттік корпорациясына жүгінген жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде құжаттар топтамасын қабылдап, жинақтау секторына жолдайды;
6) жинақтау секторының қызметкері 7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде құжаттар топтамасын пошталық байланыс арқылы "Оқулық" орталығына жеткізеді;
7) "Оқулық" орталығы мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқу басылымдарына 50 (елу) күнтізбелік күн ішінде сараптама жүргізеді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.

Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) Государственная корпорация;
2) Центр "Учебник".
9. Описание последовательности процедур (действий):
1) работник Государственной корпорации осуществляет прием пакета документов и направляет в Центр "Учебник" в течении 2 (двух) календарных дней;
2) Центр "Учебник" регистрирует документацию в журнале регистрации и осуществляет выдачу результатов оказания государственной услуги в течении 57 (пятидесяти семи) календарных дней;
3) Центр "Учебник" передает в Государственную корпорацию результаты оказания государственной услуги через курьера в течении 1 (одного) календарного дня.
10. Описание последовательности процедур (действий) приведено в блок-схеме взаимодействия участников процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию:
1) для получения услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию по месту жительства;
2) услугополучатель предоставляет полный пакет документов сотрудникам Государственной корпорации в течении 15 минут;
3) работник Государственной корпорации в течении 15 минут принимает предоставленные документы и определяет вид государственной услуги, выдает расписку по форме согласно пункту 9 Стандарта;
4) при обращении в Государственную корпорацию города Астаны работник Государственной корпорации в течении 1 (одного) календарного дня направляет пакет документов в Центр "Учебник" через курьера;
5) при обращении в Государственную корпорацию других регионов работник Государственной корпорации в течении 1 (одного) календарного дня направляет в накопительный сектор;
6) работник накопительного сектора в течении 7 (семи) календарных дней доставляет пакет документов посредством почтовой связи в Центр "Учебник";
7) Центр "Учебник" проводит экспертизу учебных изданий дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского в течении 50 (пятьдесят) календарных дней и направляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию.

12. Көрсетілетін қызметті алушыға (не өзінің өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға түріндегі уәкілетті өкіліне) дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде жеке басын куәландыратын (не оның нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша өкіліне) құжатын ұсынған кезде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация мемлекеттік қызметтің сараптамалық қорытынды нәтижесінің 1 (бір) ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оны одан әрі 1 (бір) жыл ішінде сақтау үшін "Оқулық" орталығына жібереді.
"Мектепке дейінгі,
бастауыш,негізгі орта, жалпы
орта, техникалық және кәсіптік,
орта білімнен кейінгі,
жоғары және жоғары оқу
орнынан кейінгі білім берудің
оқулық басылымдары бойынша
авторларға және авторлар
ұжымына сараптамалық
қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылының блок-схемасы

12. Выдача услугополучателю (либо уполномоченному представителю в виде юридического лица по документу, подтверждающему свои полномочия или физическому лицу по нотариально удостоверенной доверенности) результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально удостоверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата экспертного заключения государственной услуги в течении 1 (одного) месяца, после чего передает его Центру "Учебник" для дальнейшего хранения в течении 1 (одного) года.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Выдача экспертного
заключения авторам и
авторскому коллективу на
учебные издания дошкольного,
начального, основного среднего,
общего среднего, технического
и профессионального
послесреднего, высшего и
послевузовского образования"
Блок-схема взаимодействия структурных подразделений услугодателя (работников)