2018-2019 оқу жылына арналған мамандықтар бөлінісінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 204 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 мамырда № 16937 болып тіркелді.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес және "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 сәуірдегі № 199 қаулысын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2018-2019 оқу жылына арналған күндізгі оқу нысаны бойынша мамандықтар бөлінісінде жоғары білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2018-2019 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 2018-2019 оқу жылына PhD докторларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (С.С. Ысмағұлова) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялау үшін оның көшірмелерін мерзімді баспасөз басылымдарына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;

О распределении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием в разрезе специальностей на 2018-2019 учебный год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 204. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2018 года № 16937.
В соответствии с подпунктом 2-1) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2018 года № 199 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 учебные года", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Распределить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием на 2018-2019 учебный год в разрезе специальностей по очной форме обучения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2018-2019 учебный год согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственный образовательный заказ на подготовку докторов PhD на 2018-2019 учебный год согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (С.С. Исмагулова) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;

5) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Респуликасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделеген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 15 мамырдағы
№ 204 бұйрығына
1-қосымша

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение 1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 15 мая 2018 года № 204

2018-2019 оқу жылына арналған күндізгі оқу нысанындағы мамандықтар бөлінісінде жоғары білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. Білім беру тапсырысына өзгеріс енгізілді – ҚР Білім және ғылым министрінің 02.08.2018 № 379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мамандықтың коды
Мамандықтың атауы
Жиыны
Толық оқу
Қысқартылған оқу
барлығы
қазақ
орыс
ағылш.
барлығы
қазақ
орыс

Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием на 2018-2019 учебный год в разрезе специальностей по очной форме обучения
Сноска. Государственный образовательный заказ с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 02.08.2018 № 379 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код
специальности
Наименование специальности
Итого
Полное обучение
Сокращенное обучение
всего
каз.
русс.
англ.
всего
каз.
русс.

53594
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 15 мамырдағы
№ 204 бұйрығына
2-қосымша
2018-2019 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. Білім беру тапсырысы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 30.11.2018 № 659 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 10.04.2019 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Мамандықтың коды
Мамандықтың атауы
Барлығы
Ғылыми-педагогикалық бағыт
Ағылшын тілінде ғылыми-педагогикалық бағыт
Ағылшын тілінде бейінді бағыт

53594
Приложение 2
к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 15 мая 2018 года № 204
Государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2018-2019 учебный год
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа и.о. Министра образования и науки РК от 30.11.2018 № 659 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра образования и науки РК от 10.04.2019 № 144 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
код специальности
Наименование специальности
Всего
Научно-педагогическое направление
Научно-педагогическое направление на английском языке
Профильное направление на английском языке

11561
423
240
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 15 мамырдағы
№ 204 бұйрығына
3-қосымша
2018-2019 оқу жылына PhD докторларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. Білім беру тапсырысы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 30.11.2018 № 659 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мамандықтың коды
Мамандықтың атауы
2018-2019 оқу жылы

11561
423
240
Приложение 3
к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 15 мая 2018 года № 204
Государственный образовательный заказ на подготовку докторов PhD на 2018-2019 учебный год
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа и.о. Министра образования и науки РК от 30.11.2018 № 659 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код специальности
Наименование специальности
2018-2019 учебный год