Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 375 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 маусымда № 17075 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертуі!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 66-бабы 1-тармағының екінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтiк құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкiне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы 31 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамыр № 375
бұйрығымен бекітілді
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 66-бабының 1-тармағының екінші бөлігіне сәйкес әзірленді және көмірсутектерді барлау мен (немесе) өндіруге және уран өндіруге арналған келісімшарттарды және (немесе) лицензияларды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру тәртібін айқындайды.

Об утверждении правил осуществления контроля за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 375. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2018 года № 17075.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 29.06.2018.
В соответствии с частью второй пункта 1 статьи 66 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления контроля за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование.
2. Департаменту недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический Департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
31 мая 2018 года
Утверждены
приказом Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 375
Правила осуществления контроля за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления контроля за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование (далее - Правила) разработаны в соответствии с частью второй пункта 1 статьи 66 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее - Кодекс) и определяют порядок осуществления контроля за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование, за исключением контрактов и (или) лицензий на разведку и (или) добычу углеводородов и добычу урана.

Осы Қағидалар Кодекстің 277-бабының 3-тармағына сәйкес Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін берілген және жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған рұқсаттар, лицензиялар мен келісімшарттар бойынша қатынастарғада қолданылады.
2. Жер қойнауын пайдаланушылардың (жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар бойынша операторлардың) (бұдан әрі – жер қойнауын пайдаланушылар) келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуын бақылау 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексіне сәйкес жүзеге асырылатын жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу саласындағы Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасы шарттарының сақталуын мемлекеттік бақылау болып табылмайды.
3. Жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарын сақтауын бақылауды құзыретті орган (келісімшарттың тарапы болып табылатын және (немесе) жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияларды берген мемлекеттік орган) жүзеге асырады.
4. Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарын сақтауын бақылау жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (лицензия) бойынша міндеттемелерін орындауына мониторинг жүргізу және (немесе) жер қойнауын пайдаланушыға, сондай-ақ жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар жүргізіліп жатқан (жүргізілген) объектілерге бару арқылы жүзеге асырылады.
5. Жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарын сақтауын бақылауды жүзеге асыру кезінде алынған мәліметтерді нақтылау қажет болған жағдайда, құзыретті орган (келісімшарттың тарапы болып табылатын және (немесе) жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияларды берген мемлекеттік орган) жер қойнауын пайдаланушыдан тиісті ақпаратты жазбаша түрде сұрайды.
2-тарау. Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру тәртібі
1-параграф. Жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттар және (немесе) лицензиялар бойынша міндеттемелерін орындауына мониторинг
6. Жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттар және (немесе) лицензиялар бойынша міндеттемелерін орындауына мониторингті (бұдан әрi – мониторинг) Кодекске сәйкес жер қойнауын пайдаланушылар ұсынатын есептердi (бұдан әрi – есептер) және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге көздерден алынған мәліметтерді талдау арқылы құзыреттi орган жүзеге асырады.

Настоящие Правила также применяются к отношениям по разрешениям, лицензиям и контрактам на недропользование, выданным и заключенным до введения в действие Кодекса в соответствии с пунктом 3 статьи 277 Кодекса.
2. Контроль за соблюдением недропользователями (операторами по контрактам (или) лицензиям на недропользование) (далее – недропользователь) условий контрактов (или) лицензий не является государственным контролем за соблюдением требований законодательства Республики Казахстан о недрах и недропользовании в области проведения операций по недропользованию по контрактам и (или) лицензиям на недропользование осуществляемым в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года.
3. Контроль за соблюдением недропользователями условий контрактов и (или) лицензий на недропользование осуществляется компетентным органом (государственным органом, являющимся стороной контракта и (или) выдавшим лицензию на недропользование).
4. Контроль за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование осуществляется посредством мониторинга выполнения недропользователями обязательств по контракту (лицензии) на недропользование и (или) посещения недропользователя, а также объектов, на которых ведутся (проводились) операции по недропользованию в соответствии с условиями контрактов и (или) лицензий на недропользование.
5. В случае необходимости уточнения сведений, полученных при осуществлении контроля за соблюдением недропользователями условий контрактов и (или) лицензий на недропользование, компетентный орган (государственный орган, являющийся стороной контракта и (или) выдавший лицензию на недропользование) письменно запрашивает у недропользователя соответствующую информацию.
Глава 2. Порядок осуществления контроля за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование
Параграф 1. Мониторинг выполнения недропользователями обязательств по контрактам и (или) лицензиям на недропользование
6. Мониторинг выполнения недропользователями обязательств по контрактам и (или) лицензиям на недропользование (далее – мониторинг) осуществляется компетентным органом посредством анализа отчетов, представляемых недропользователями в соответствии с Кодексом (далее – отчеты), и сведений, полученных из иных источников в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Мониторинг Кодекстің 66-бабының 2-тармағына сәйкес құзыретті орган айқындайтын тәртіпте жүзеге асырылады.
7. Жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарын сақтауына мониторинг нәтижелері бойынша келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының бұзылуын анықтау жер қойнауын пайдаланушыға анықталған бұзушылықты жою туралы хабарламаны жіберу үшін негіздеме болып табылады.
Анықталған бұзушылықты жою туралы хабарлама бұзушылық анықталған күнінен бастап күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей жіберіледі.
8. Жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттың шарттарын бұзған жағдайда құзыретті орган (келісімшарттың тарапы болып табылатын мемлекеттік орган) жазбаша хабарламада жер қойнауын пайдаланушының белгіленген мерзімде мұндай бұзушылықты жою жөніндегі міндетін атап көрсетеді.
Егер келісімшарт шарттарында өзгеше көзделмесе, жер қойнауын пайдаланушының келісімшарт шарттарын бұзушылығын жою мерзімі міндеттемелердің нақты көлемі бойынша жазбаша хабарлама алынған күннен бастап – алты айдан, қаржылық міндеттемелер бойынша – үш айдан, келісімшарттың өзге шарттары бойынша міндеттемелер бір айдан аспауға тиіс.
Қажет болған жағдайда жер қойнауын пайдаланушы құзыретті органға (келісімшарттың тарапы болып табылатын мемлекеттік орган) келісімшарт шарттарының бұзушылықтарын жою мерзімін ұзарту туралы ұсынысты мұндай ұзартудың себептерін негіздей отырып жібереді. Келісімшарт шарттарының бұзушылықтарын жою мерзімін ұзарту туралы ұсынысты қарау нәтижелері бойынша құзыретті орган (келісімшарттың тарапы болып табылатын мемлекеттік орган) он жұмыс күнінен кешіктірмей жер қойнауын пайдаланушыға мұндай мерзімді ұзартуға келісетіні туралы хабарлайды немесе мұндай ұзартудан дәлелді бас тартуды ұсынады.
Осы тармақта айқындалған мерзімде келісімшарт шарттарының бұзушылықтарын жою анық мүмкін болмаған жағдайда, құзыретті орган (келісімшарттың тарапы болып табылатын мемлекеттік орган) осындай бұзушылықты жою мүмкін болатын өзгеде мерзімді белгілеуге құқылы.
2-параграф. Жер қойнауын пайдаланушыға, сондай-ақ жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар жүргізіліп жатқан (жүргізілген) объектілерге бару тәртібі
9. Жер қойануын пайдаланушының лицензиялық (келісімшарттық) міндеттерді орындау туралы есептерді ұсынбауы және (немесе) жалған есептерді ұсынуы, бұрын жiберiлген анықталған бұзушылықты жою туралы хабарламада көрсетiлген анықталған бұзушылықты жоймауы, жер қойнауын пайдаланушыға, сондай-ақ жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар жүргізіліп жатқан (жүргізілген) объектілерге бару арқылы (бұдан әрі - бару) жер қойнауын пайдаланушының жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарын сақтауын бақылауды жүзеге асыру үшін негіз болып табылады.

Мониторинг осуществляется в порядке, определяемом компетентным органом в соответствии с пунктом 2 статьи 66 Кодекса.
7. Выявление нарушения условий контракта и (или) лицензии по результатам мониторинга за соблюдением недропользователями условий контрактов и (или) лицензий является основанием для направления недропользователю уведомления об устранении выявленного нарушения.
Уведомление об устранении выявленного нарушения направляется не позднее пятнадцати календарных дней со дня выявления нарушения.
8. В случае нарушения недропользователем условий контракта компетентный орган (государственный орган, являющийся стороной контракта) письменным уведомлением указывает на обязанность недропользователя по устранению такого нарушения в установленный срок.
Если условиями контракта не предусмотрено иное, срок устранения нарушений недропользователем условий контракта по физическому объему обязательств не должен превышать шесть месяцев, по финансовым обязательствам - три месяца, иным условиям контракта - один месяц со дня получения письменного уведомления.
При необходимости недропользователь направляет в компетентный орган (государственный орган, являющийся стороной контракта) предложение о продлении срока устранения нарушений условий контракта с обоснованием причин такого продления. По результатам рассмотрения предложения о продлении срока устранения нарушений условий контракта компетентный орган (государственный орган, являющийся стороной контракта) не позднее десяти рабочих дней уведомляет недропользователя о согласии на продление такого срока или предоставляет мотивированный отказ в таком продлении.
В случае очевидной невозможности устранения нарушений условий контракта в срок, определенный в настоящем пункте, компетентный орган (государственный орган, являющийся стороной контракта) вправе установить иной срок, в течение которого возможно устранение такого нарушения.
Параграф 2. Порядок посещения недропользователя, а также объектов, на которых ведутся (проводились) операции по недропользованию
9. Непредоставление недропользователем отчета об исполнении лицензионных (контрактных) обязательств и (или) представления недостоверных отчетов, неустранение недропользователем выявленного нарушения, указанного в ранее направленном уведомлении об устранении выявленного нарушения является основанием для осуществления контроля за соблюдением недропользователями условий контрактов и (или) лицензий на недропользование посредством посещения недропользователя, а также объектов, на которых ведутся (проводились) операции по недропользованию (далее - посещение).

10. Құзыретті орган (келісімшарттың тарапы болып табылатын және (немесе) жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияны берген мемлекеттік орган) жер қойнауын пайдаланушыны жоспарланған баруды күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей хабарлайды.
Хабарламада баруға жоспарланған объектілер және (немесе) жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарын сақтауын бақылауды жүзеге асыру мақсатында рұқсат берілген құжаттамалар көрсетіледі.
11. Бару кезінде, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуын бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адамға жер қойнауын пайдаланушының белгіленген жұмыс режиміне кедергі жасамайды.
12. Бару мерзімі күнтізбелік отыз күннен аспайды.
13. Жер қойнауын пайдаланушының басшысы немесе уәкілетті адамы баруды тағайындау туралы бұйрықпен қол қою арқылы немесе бару туралы бұйрықты алғанын растайтын басқа да тәсілмен танысқан күн барудың басталу күні болып саналады.
14. Жер қойнауын пайдаланушыға бару нәтижесі бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуын бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адаммен анықтама екі данада қазақ және орыс тілдерінде дайындалады.
15. Бару аяқталғаннан кейін жер қойнауын пайдаланушыда бар құжаттардың көшірмелерін қоспағанда, қосымшаларының көшірмелері бар барудың нәтижелері туралы анықтама жер қойнауын пайдаланушы басшысына немесе уәкілетті адамына қарау үшін екі данада беріледі.
16. Жер қойнауын пайдаланушының басшысы немесе уәкілетті адамы барудың нәтижелері туралы анықтамаға екі данада оны алған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде қол қояды.
17. Барудың нәтижелері туралы анықтамаға жер қойнауын пайдаланушының уәкілетті адамы қол қойған жағдайда, анық жер қойнауын пайдаланушы басшысының сенімхаты түпнұсқасы немесе расталған көшірмесі қоса беріледі.
18. Жер қойнауын пайдаланушының басшысы немесе уәкілетті адамы барудың нәтижелері туралы қол қойылған анықтаманың бірінші данасын бару бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуын бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адамға қайтарады.
19. Жер қойнауын пайдаланушының басшысы немесе уәкілетті адамы, барудың нәтижелерімен немесе оның бөлігімен келіспеген жағдайда, барудың нәтижелері туралы анықтамаға қарсылықтарын көрсете отырып қол қояды.
20. Жер қойнауын пайдаланушының басшысы немесе уәкілетті адамы қол қоюдан бас тартқан жағдайда, барудың нәтижелері туралы анықтама жер қойнауын пайдаланушы кеңсесіне енгізіледі немесе пошта арқылы жіберіледі.

10. Компетентный орган (государственный орган, являющийся стороной контракта и (или) выдавший лицензию на недропользование) уведомляет недропользователя не позднее пятнадцати календарных дней до планируемого посещения.
В уведомлении указываются объекты, которые планируется посетить и (или) документация, доступ к которой должен быть предоставлен в целях осуществления контроля за соблюдением недропользователями условий контрактов и (или) лицензий на недропользование.
11. При посещении, должностное лицо, осуществляющее контроль за соблюдением недропользователями условий контрактов и (или) лицензий на недропользование, не препятствует установленному режиму работы недропользователя.
12. Срок посещения не превышает тридцать календарных дней.
13. Сроком начала посещения является дата ознакомления руководителя или уполномоченного лица недропользователя с приказом о назначении посещения под подпись или другим способом, подтверждающим получение копии приказа о назначении посещения.
14. По результатам посещения недропользователя должностным лицом, осуществляющим контроль за соблюдением выполнения условий контрактов и (или) лицензий на недропользование, составляется справка на казахском и русском языках в двух экземплярах.
15. После окончания посещения справка о результатах посещения с копиями приложений, за исключением копий документов, имеющихся у недропользователя, в двух экземплярах вручается на ознакомление руководителю или уполномоченному лицу недропользователя.
16. Руководитель или уполномоченное лицо недропользователя подписывает справку о результатах посещения в двух экземплярах в течение трех рабочих дней с момента их получения.
17. В случае подписания справки о результатах посещения уполномоченным лицом недропользователя, к справке прилагается оригинал или заверенная копия доверенности от руководителя недропользователя.
18. Руководителем или уполномоченным лицом недропользователя первый экземпляр подписанной справки о результатах посещения возвращается должностному лицу, осуществляющему контроль за соблюдением недропользователями условий контрактов и (или) лицензий на недропользование по посещению.
19. Руководитель или уполномоченное лицо недропользователя подписывает справку о результатах посещения с возражениями, в случае несогласия с результатами посещения или его частью.
20. В случае отказа руководителя или уполномоченного лица недропользователя от подписания, справка о результатах посещения вносится в канцелярию недропользователя или направляется почтой.

21. Барудың нәтижелерімен келіспеген жағдайда, жер қойнауын пайдаланушы оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жоғары тұрған мемлекеттік органға немесе сотқа шағымдануы мүмкін.
22. Бару мынадай жағдайларды қоспағанда:
1) осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес сұратылатын мәліметтерді ұсынбаған;
2) егер жер қойнауын пайдаланушыға бармауды жүзеге асыруға мүмкіндік болмаса, мемлекеттік органнан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге көздерден жер қойнауын пайдаланушының жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарын бұзуы туралы мәліметтерді алған кезінде;
3) жер қойнауын пайдаланушы бұрын жiберiлген анықталған бұзушылықты жою туралы хабарламада көрсетiлген анықталған бұзушылықты жоймаған жағдайда, жылына бір реттен астам емес мерзімге жол беріледі.
Осы тармаққа сәйкес жер қойнауын пайдаланушыға бару кезінде хабарламада сондай баруға негіздеме көрсетіледі.

21. В случае несогласия с результатами посещения недропользователь обжалует их в вышестоящий государственный орган либо в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
22. Посещение допускается не более одного раза в год, за исключением случаев:
1) непредставления сведений, заправшиваемых в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил;
2) при получении от государственных органов, а также из иных источников в соответствии с законодательством Республики Казахстан сведений о нарушении недропользователем условий контрактов и (или) лицензий на недропользование, если контроль не представляется возможным осуществить без посещения недропользователя;
3) неустранения недропользователем выявленного нарушения, указанного в ранее направленном уведомлении об устранении выявленного нарушения.
При посещении недропользователя в соответствии с настоящим пунктом, в уведомлении указывается основание для такого посещения.