"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 4 маусымдағы № 427 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 20 маусымда № 17103 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 457 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгiнiң Индустриялық даму және өнеркәсiптiк қауiпсiздiк комитетi заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2018 жылғы 20 маусымдағы
№ 17103 бұйрығымен
бекітілген
"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении регламента государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 июня 2018 года № 427. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2018 года № 17103. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 457.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц".
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 июня 2018 года № 427
Регламент государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц"
Глава 1. Общие положения

1. "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады;
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 394 бұйрығымен бекітілген "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15449 болып тіркелген) 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша хаттама және куәлік.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және Мемлекеттік корпорацияның өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтініші мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі маманының өтінішті қабылдауы және тіркеу нөмірін, күнін көрсете отырып тіркеуі және құрылымдық бөлімшенің басшылығына беруі - 2 (екі) сағат;
құрылымдық бөлімшенің басшылығы жауапты Басқарманы айқындайды - 2 (екі) сағат;
жауапты Басқарманың басшысы жауапты орындаушыны айқындайды - 2 (екі) сағат;
жауапты орындаушының көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарауы, басшылықтың келісімі бойынша емтихан тапсыру күнін белгілейді және ұйымға хат жолдайды - 5 (бес) жұмыс күні;
тестілерді дайындау және емтихан өткізу - 7 (жеті) жұмыс күні;
хаттама мен куәліктерді ресімдеу - 4 (төрт) сағат;
емтихан комиссиясы мүшелерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы - 1 (бір) жұмыс күні;
кеңсе маманының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жіберуі - 2 (екі) сағат.

1. Государственная услуга "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - протокол и удостоверение по формам, согласно приложениям 1 и 2 к стандарту государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц", утвержденному приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 394 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15449) (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя и Государственной корпорации в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления согласно пункта 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) через канцелярию услугодателя:
прием и регистрация заявления специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера, даты и передача руководству структурного подразделения - 2 (два) часа;
руководство структурного подразделения определяет ответственное Управление - 2 (два) часа;
руководитель ответственного Управления определяет ответственного исполнителя - 2 (два) часа;
рассмотрение ответственным исполнителем заявления услугополучателя, по согласованию с руководством назначает дату сдачи экзамена и направляет письмо в организацию - 5 (пять) рабочих дней;
подготовка тестов и проведение экзамена - 7 (семь) рабочих дней;
оформление протокола и удостоверений - 4 (четыре) часа;
подписание членами экзаменационной комиссии результата оказания государственной услуги - 1 (один) рабочий день;
отправка специалистом канцелярии результата государственной услуги услугополучателю - 2 (два) часа.

2) Мемлекеттік корпорация арқылы:
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін ұсынатын құжаттарын қабылдауы - 1 (бір) сағат;
"электрондық портал" шлюзі (бұдан әрі - ЭПШ) арқылы заңды тұлғалардың мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі -ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының, заңды өкілінің деректері туралы, сондай-ақ бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі - БНАЖ) - көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдауы - 2 (екі) сағат;
ЗТ МДҚ - да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын, БНАЖ - де сенімхат деректерінің болуын тексеру - 1 (бір) сағат;
Мемлекеттік корпорация операторының өтініш нысанын толтыруы және электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) арқылы қызмет көрсетуге арналған өтініштің толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) куәландыруы (қол қоюы) - 30 (отыз) минут;
Мемлекеттік корпорация операторының ЭЦҚ-сымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) ЭПШ арқылы өңдеу үшін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ҚР ИДМ ӨҚК ААЖ) жолдау - 30 (отыз) минут;
ҚР ИДМ ӨҚК ААЖ - де электрондық құжатты тіркеу және сұрау салуды өңдеу - 1 (бір) сағат;
құрылымдық бөлімшенің басшылығына жолдау - 2 (екі) сағат;
құрылымдық бөлімшенің басшылығы жауапты Басқарманы айқындайды - 2 (екі) сағат;
емтиханды тапсыру күні мен өткізілетін орны туралы хат дайындау - 4 (төрт) жұмыс күні;
көрсетілген қызметті алушының Мемлекеттік корпорация операторы арқылы емтиханды тапсыру күні мен өткізілетін орны туралы ҚР ИДМ ӨҚК ААЖ арқылы қалыптастырылған хабарламаны алу - 30 (отыз) минут.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді. Бұл ретте мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі аяқталғанға дейін бір күні бұрын ұсынады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі төменде көрсетілген рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде өтінішті қабылдау және тіркеу, жауапты құрылымдық бөлімшеге қарау үшін беру;
жауапты орындаушыны айқындау;
күнін белгілеу және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға хат жолдау;
тестілерді дайындау және емтихан өткізу;
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу;
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру - хаттама мен куәлік.
Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезде "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу рәсімдері осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген.

2) через Государственную корпорацию:
прием работником Государственной корпорации документов от услугополучателя для получения государственной услуги - 1 (один) час;
направление запроса через шлюз "электронного портала" (далее - ШЭП) в государственную базу данных юридических лиц (далее - ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, законного представителя, а также в единую нотариальную информационную систему (далее - ЕНИС) - о данных доверенности представителя услугополучателя - 2 часа;
проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС - 1 час;
заполнение оператором Государственной корпорации формы заявления и удостоверение (подписание) посредством электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП) заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание услуг- 30 минут;
направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Государственной корпорации через ШЭП для обработки в Автоматизированной информационной системе Комитета индустриального развития Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - АИС КИРПБ МИР РК) - 30 минут;
регистрация электронного документа и обработка заявления в АИС КИРПБ МИР РК - 1 (один) час;
направление руководству структурного подразделения - 2 (два) часа;
руководство структурного подразделения определяет ответственное Управление - 2 (два) часа;
подготовка письма о месте и времени проведения экзамена - 4 (четыре) рабочих дня;
получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации уведомления о месте и времени проведения экзамена, сформированного посредством АИС КИРПБ МИР РК. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя – 30 минут.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется в Государственную корпорацию за день до окончания срока оказания государственной услуги;
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
прием и регистрация заявления в канцелярии услугодателя, передача для рассмотрения ответственному структурному подразделению;
определение ответственного исполнителя;
назначение даты и направление письма услугополучателю;
подготовка тестов и проведение экзамена;
оформление результата оказания государственной услуги;
выдача результата оказания государственной услуги - протокол и удостоверение.
Схема получения государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" при обращении к услугодателю приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.

3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы;
2) құрылымдық бөлімшенің басшылығы;
3) жауапты Басқарманың басшысы;
4) жауапты орындаушы;
5) емтихан комиссиясының мүшелері.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлері (жұмыскерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдың) кезектілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы өтінішті қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және оларды құрылымдық бөлімшенің басшылығына береді - 2 (екі) сағат;
2) құрылымдық бөлімшенің басшылығы жауапты Басқарманы айқындайды - 2 (екі) сағат;
3) жауапты Басқарманың басшысы жауапты орындаушыны айқындайды және өтінішті қарауға береді - 2 (екі) сағат;
4) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және өз құзыреті шегінде:
басшылықтың келісімі бойынша емтихан тапсыру күнін тағайындау туралы шешімді ресімдейді және бұл туралы ұйымға хабарлайды - 5 (бес) жұмыс күні;
тестілерді дайындайды, емтихан өткізуді ұйымдастырады - 7 (жеті) жұмыс күні;
хаттаманы және алғаш рет емтихан тапсырушыларға куәлікті ресімдейді - 4 (төрт) сағат;
емтихан комиссиясының мүшелері хаттамаға қол қояды және емтихан комиссиясының төрағасы (ол болмаған жағдайда төраға орынбасары) куәлікке қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні;
5) хаттама мен куәлік кеңсе маманына беріледі, ол мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол немесе пошта арқылы жібереді - 2 (екі) сағат.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер кезектілігінің толық сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасау тәртібін сипаттау, сұрау салуды өңдеу ұзақтығы:

Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководство структурного подразделения;
3) руководитель ответственного Управления;
4) ответственный исполнитель;
5) члены экзаменационной комиссии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между сотрудниками структурных подразделений (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действий):
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию заявления и передает их руководству структурного подразделения - 2 (два) часа;
2) руководство структурного подразделения определяет ответственное Управление - 2 (два) часа;
3) руководитель ответственного Управления определяет ответственного исполнителя и передает заявление на рассмотрение - 2 (два) часа;
4) ответственный исполнитель рассматривает заявление услугополучателя и в пределах своей компетенции:
по согласованию с руководством оформляет решение о назначении даты сдачи экзамена и уведомляет об этом организацию - 5 (пять) рабочих дней;
подготавливает тесты, организовывает проведение экзамена - 7 (семь) рабочих дней;
оформляет протокол и впервые сдавшим экзамены, удостоверения - 4 (четыре) часа;
подписывает членами экзаменационной комиссии протокол и председателем экзаменационной комиссии (в случае его отсутствия заместителем председателя) подписывает удостоверения - 1 (один) рабочий день;
5) протокол и удостоверения передаются специалисту канцелярии, который направляет услугополучателю результат оказания государственной услуги нарочно или по почте - 2 (два) часа.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указано в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:

1) Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасау;
2) көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын Мемлекеттік корпорацияда өңдеу;
3) көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде (тұлғаны сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат бойынша) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесін Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсыну.
Мемлекеттік корпорация операторы құжаттар топтамасын қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді, көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының түпнұсқаларымен "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқордағы (бұдан әрі - ЗТ МДБ) деректерін салыстырып тексереді және түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді.
Мемлекеттік корпорацияның операторы Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша келісімін алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды қабылдаған кезде, Мемлекеттік корпорация операторы көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді.
11. Мемлекеттік корпорацияның біріктірілген ақпараттық жүйесінде көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды тіркелген және өңделген кезде Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің іс-қимылдарын сипаттау:
1) Мемлекеттік корпорацияның операциялық залының қызметкері көрсетілетін қызмет алушыдан қабылданған құжаттарды, құжаттар түскен күні Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкеріне береді (он бес минут);
2) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау секторының қызметкері құжаттарды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жіберу үшін курьерге береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші төрт жұмыс күні ішінде емтихан тапсыру уақыты мен орны туралы хат дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері емтихан тапсыру уақыты мен орны туралы хатты Мемлекеттік корпорацияның курьеріне төрт сағат ішінде береді. Бұл ретте, курьер көрсетілетін қызмет берушіден құжаттарды қабылдап алғаны туралы уақыты мен күнін көрсетіп белгі қояды;
5) Мемлекеттік корпорация курьері Мемлекеттік корпорацияның жинақтау секторының қызметкеріне емтихан тапсыру уақыты мен орны туралы хатты береді (екі сағат);
6) жинақтау секторының қызметкері емтихан тапсыру уақыты мен орны туралы хатты қабылдайды және Мемлекеттік корпорацияның беру секторының қызметкеріне жібереді (бір сағат);

1) обращение в Государственную корпорацию;
2) обработка запроса услугополучателя в Государственной корпорации;
3) представление перечня документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию (при предъявлении документа, удостоверяющего личность для идентификации личности) согласно пункту 9 Стандарта.
При приеме пакета документов оператор Государственной корпорации проверяет представленные документы услугополучателя на полноту, сверяет данные из государственной базы данных "Юридические лица" (далее - ГБД ЮЛ) с оригиналами документов услугополучателя и возвращает оригиналы услугополучателю.
Оператор Государственной корпорации получает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме всех необходимых документов для получения государственной услуги, оператор Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов.
11. Описание действий работников Государственной корпорации при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе Государственной корпорации:
1) работник операционного зала Государственной корпорации передает работнику накопительного отдела Государственной корпорации документы, принятые от услугополучателя в день их поступления (пятнадцати минут);
2) работник накопительного сектора Государственной корпорации подготавливает и передает документы курьеру, для направления услугодателю;
3) услугодатель в течение четырех рабочих дней готовит письмо о месте и времени проведения экзамена;
4) работник концелярии услугодателя передает письмо о месте и времени проведения экзамена курьеру Государственной корпорации в течение четырех часов. При этом, курьер ставит отметку о получении документов от услугодателя с указанием даты и времени;
5) курьер Государственной корпорации передает работнику накопительного сектора Государственной корпорации письмо о месте и времени проведения экзамена (два часа);
6) работник накопительного сектора принимает письмо о месте и времени проведения экзамена и направляет работнику сектора выдачи Государственной корпорации (один час);

7) талон негізінде және жеке куәлігін және (немесе) сенімхат көрсеткен кезде Мемлекеттік корпорацияның беру секторының қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға емтихан тапсыру уақыты мен орны туралы хатты береді (он бес минут);
8) егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қызметтің нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде келмеген жағдайда, Мемлекеттік корпорация олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің, Мемлекеттік корпорацияның өзара іс-қимыл рәсімдерінің (іс-қимылдарының) сипаттамасы осы регламентке
2-қосымшаға сәйкес "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті
декларациялайтын заңды
тұлғалардың басшылары,
сондай-ақ аталған заңды
тұлғалардың тұрақты жұмыс
істейтін емтихан комиссиялары
мүшелерінің білімін тексеру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезде "Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу рәсімдері
"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті
декларациялайтын заңды
тұлғалардың басшылары,
сондай-ақ аталған заңды
тұлғалардың тұрақты жұмыс
істейтін емтихан комиссиялары
мүшелерінің білімін тексеру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесстерінің анықтамалығы

7) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи Государственной корпорации выдает услугополучателю письмо о месте и времени проведения экзамена (пятнадцать минут);
8) в случае, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Государственная корпорация обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
12. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений услугодателя, Госкорпорации в процессе оказания государственной услуги приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц", согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Проверка знаний
руководителей юридических
лиц, декларирующих
промышленную безопасность, а
также членов постоянно
действующих экзаменационных
комиссий указанных юридических лиц"
Схема получения государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" при обращении к услугодателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Проверка знаний
руководителей юридических
лиц, декларирующих
промышленную безопасность, а
также членов постоянно
действующих экзаменационных
комиссий указанных
юридических лиц"
Справочник бизнес - процессов оказания государственной услуги "Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц"