"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасының шеңберінде ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсынудың кейбiр мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 579 бұйрығына өзгеріс және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 30 мамырдағы № 406 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 маусымда № 17138 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 919 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.12.2019 № 919 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасының шеңберінде ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсынудың кейбiр мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 579 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16014 болып тіркелген және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 25 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгеріс және толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың кiрiспесi мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 168 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасының 163-5 және 163-9-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды алуға арналған құжаттардың тізбесі осы бұйрыққа 1-1-қосымшаға сәйкес;";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакциядағы 1-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменения и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 579 "О некоторых вопросах предоставления долгосрочного лизингового финансирования в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 мая 2018 года № 406. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2018 года № 17138. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 декабря 2019 года № 919.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.12.2019 № 919 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 579 "О некоторых вопросах предоставления долгосрочного лизингового финансирования в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16014 и опубликован 25 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменение и дополнения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктами 163-5 и 163-9 Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 168 ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 1) пункта 1 исключить;
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) Перечень документов для получения долгосрочного лизингового финансирования согласно приложению 1-1 к настоящему приказу; ";
дополнить приложением 1-1 в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________Б. Сұлтанов
2018 жылғы 04 маусым
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________Т. Сүлейменов
2018 жылғы 08 маусым
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
30 мамыр № 406 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2017 жылғы
29 тамыздағы № 579 бұйрығына
1-1-қосымша
Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды алуға арналған құжаттар тізбесі
1. Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды алуға арналған өтінім.
2. "ҚДБ-Лизинг" АҚ-тың ішкі құжаттарына сәйкес әзірленген бизнес-жоспар немесе кешенді жоспар.
3. Лизингтік жобаны жедел бағалау сауалнамасы.
4. Кредиттік тарих субъектісінің (жеке және/немесе тұлғаның заңды) кредиттік бюроға ол туралы ақпаратты беруге және индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі, "ҚБД-Лизинг" АҚ тарапынан басқарма төрағасы немесе басқа уәкілетті адам қол қойған кредиттік тарих туралы ақпаратты алуға келісімі.
5. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), филиалдар мен өкілеттіктерді есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, барлық тіркеу әрекеттері туралы, өтініш берушінің құрылтай құжаттарына соңғы енгізілген өзгерістер туралы анықтаманың (куәліктің) көшірмелері немесе дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі немесе мемлекеттік электрондық рұқсаттар тізілімінен және дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталуы туралы өтініш беруші жіберген хабарлама туралы хабарламалардың үзінді көшірмесі.
6. Өзгерістер мен толықтырулар енгізілген заңды тұлға Жарғысының нотариалды куәландырылған көшірмесі, және құрылтай шартының (бар болса) көшірмесі.
7. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің бірінші басшысын сайлау (тағайындау) туралы шешімнің нотариалды куәландырылған көшірмесі және бұйрықтың көшірмесі.

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б.Султанов
04 июня 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Т. Сулейменов
08 июня 2018 года
Приложение
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 мая 2018 года № 406
Приложение 1-1
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 579
Перечень документов для получения долгосрочного лизингового финансирования
1. Заявка на получение долгосрочного лизингового финансирования.
2. Бизнес-план или комплексный план, разработанный в соответствии с внутренними документами АО "БРК-Лизинг".
3. Анкета экспресс оценки лизингового проекта.
4. Согласие субъекта кредитной истории (физического и/или юридического лица) на предоставление информации о нем в кредитное бюро и получение информации о кредитной истории, подписанное субъектом индустриально-инновационной деятельности, со стороны АО "БРК-Лизинг", председателем правления или иным уполномоченным лицом.
5. Копии справки (свидетельства) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств, о всех регистрационных действиях, о последних внесенных изменениях в учредительных документах заявителя или копия свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или копия выписки из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений о направленном заявителем уведомлении о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя.
6. Нотариально удостоверенная копия Устава юридического лица с изменениями и дополнениями, и копия учредительного договора (при наличии).
7. Нотариально удостоверенная копия решения и копия приказа об избрании (назначении) первого руководителя субъекта индустриально-инновационной деятельности.

8. Бас бухгалтерді тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі және бас бухгалтерге немесе басқа тұлғаларға төлем, қаржы және басқа да құжаттарға қол қою құқығына өкілеттік беру туралы бұйрықтың (бар болса) көшірмесі.
9. Егер заңды тұлға индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі болып табылған жағдайда (бағалы қағаздардың бірыңғай тіркеушісімен серіктестіктің тізілімін жүргізуге шарт жасасқан акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді қоспағанда) жарғылық капиталдың қалыптастырылуын растайтын құжаттардың (төлем тапсырмасы, кіріс-кассалық ордері, мүлік арқылы жарғылық капиталды қалыптастырған кезде мүлікті қабылдау-тапсыру актісі, ақшаны есептемегенде, мүлікті тәуелсіз бағалау және басқадай) көшірмесі.
10. Егер акционерлік қоғам индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің ұйымдық-құқықтық нысаны болып табылған жағдайда, акциялардың бес және одан да көп проценттер ұстаушылар туралы құнды қағаздар ұстаушылар тізілімдерінің жүйесінен үзінді көшірме.
Бұл ретте:
соңғы есеп беру күніне акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептің;
акциялар шығаруды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмелері;
үлестес тұлғалар туралы мәліметтер ұсынылады.
11. Егер жауапкершілігі шектеулі серіктестік өтініш берушінің ұйымдық-құқықтық нысаны болып табылған жағдайда (серіктестіктің тізілімін жүргізуге арналған шарты болған жағдайда), серіктестіктің жарғылық капиталында қатысу үлесіне меншік құқығын растау туралы жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің қатысушылар тізілімнен үзінді көшірме.
12. "ҚДБ-Лизинг" АҚ-пен құжаттар, мен шарттарға қол қою құқығына тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі немесе түпнұсқасы (егер бұл тұлға өтініш берушнің өкілі болып табылса).
13. Бірінші басшы, бас бухгалтер (бар болса) немесе уәкілетті тұлғаның (егер өтініш берушінің мүддесін сенімхат бойынша өкіл білдірген жағдайда) қолтаңбаларының үлгілері және өтініш берушінің баспа таңбасы (бар болса) бар нотариалды куәландырылған құжат.
14. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің бірінші басшысының жеке куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесі және бас бухгалтердің (бар болса) немесе уәкілетті тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі.
15. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің соңғы үш жылдағы және соңғы есепті күнге (тоқсан, жартыжыл, тоғыз ай) қаржы құжаттары (Басқару құжаттамасының жалпы сыныптауышы бойынша № 1, 2, 3 және 4 үлгілер).
Акционерлік қоғамдар үшін жылдық қаржылық есептілігі аудитпен расталуы тиіс.
16. Тұлғаны куәландыратын не заңды тұлға – Өтініш берушінің құрылтайшыларының (қатысушыларының) мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) өткен фактісін растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері (акционерлік қоғамдар құрылтайшыларының (қатысушыларының), сонымен қатар бірыңғай тіркеуші арқылы жүзеге асырылатын қатысушылар тізілімін жүргізетін шаруашылық серіктестіктердің құжаттарын қоспағанда), сонымен қатар заңды тұлғаның бенефициар меншік иелерінің жеке басын (бенефициар меншік иесі заңды тұлға – Өтініш берушінің құрылтайшысы (қатысушысы) болып табылған және акционерлер (қатысушылар) тізілімінен үзінді көшірме негізінде анықталған жағдайларды қоспағанда) куәландыратын құжаттар.

8. Копия приказа о назначении главного бухгалтера и копия приказа о наделении правом второй подписи главного бухгалтера или иных лиц, полномочиями на право подписания платежных, финансовых и иных документов (при наличии).
9. Копии документов (платежное поручение, приходно-кассовый ордер, акт приема-передачи имущества при формировании уставного капитала имуществом, независимая оценка имущества, за исключением денег и прочее), подтверждающих формирование уставного капитала, в случае если субъектом индустриально-инновационной деятельности является юридическое лицо(за исключением акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, заключивших договор на ведение реестра товарищества с единым регистратором ценных бумаг).
10. Выписка из системы реестров держателей ценных бумаг о держателях пяти и более процентов акций, в случае, если организационно-правовая форма субъекта индустриально-инновационной деятельности, является акционерное общество.
При этом, предоставляются:
копии отчета об итогах размещения акций на последнюю отчетную дату;
копии свидетельства о государственной регистрации выпуска акций;
сведения об аффилированных лицах.
11. Выписка из реестра участников товарищества с ограниченной ответственностью о подтверждении права собственности на долю участия в уставном капитале товарищества, в случае, если организационно-правовой формой заявителя является товарищество с ограниченной ответственностью (в случае наличия договора на ведение реестра товарищества).
12. Нотариально заверенная копия или оригинал документа, подтверждающая полномочия лица на право подписывать документы, и договоры с АО "БРК-Лизинг" (если это лицо является представителем заявителя).
13. Нотариально удостоверенный документ с образцами подписей первого руководителя, главного бухгалтера (при наличии) или уполномоченного лица (в случае, если интересы заявителя представляет представитель по доверенности) и оттиском печати заявителя (при наличии).
14. Нотариально заверенная копия удостоверения личности первого руководителя и копия удостоверения личности главного бухгалтера (при наличии) или уполномоченного лица, субъекта индустриально-инновационной деятельности.
15. Финансовые документы субъекта индустриально-инновационной деятельности (формы № 1, 2, 3 и 4 по Общему классификатору управленческой документации) за последние три года и на последнюю отчетную дату (квартал, полугодие, девять месяцев).
Для акционерных обществ годовая финансовая отчетность должна быть подтверждена аудитом.
16. Нотариально заверенные копии документов, удостоверяющие личность либо подтверждающие факт прохождения государственной регистрации (перерегистрации) учредителей (участников) юридического лица –Заявителя (за исключением документов учредителей (участников) акционерных обществ, а также хозяйственных товариществ, ведение реестра участников которых осуществляется единым регистратором), а также документы, удостоверяющие личность бенефициарных собственников юридического лица (за исключением случаев, когда бенефициарный собственник является учредителем (участником) юридического лица – Заявителя и выявлен на основании выписки из реестра акционеров (участников).

17. Сомаларын, мерзімдері мен оның пайда болуына әсер ететін себептерін, кредиторлық берешекті өтеу және үш айдан астам мерзімге мерзімі өткен дебиторлық берешекті қайтару бойынша өткізілген іс-шараларды көрсете отырып, кредиторлық, дебиторлық және қаржылық берешекті ашып жазу, сондай-ақ теңгерім валютасынан 20 % асатын бухгалтерлік теңгерім баптарын ашып жазу.
18. "Негізгі қаражат" атты бухгалтерлік теңгерім баптарының таратып жазылуы.
19. Қызмет көрсетуші банктерден соңғы 12 (он екі) ай ішінде банк шоттары бойынша ай сайынғы айналымы көрсетілген банк шоттарының бар екені туралы, несие / мерзімі өткен несие берешек, несие / мерзімі өткен несие берешектің сомасынын бар болуы немесе болмауы туралы анықтама, картотека бойынша мәліметтер, сонымен бірге өтініш берушіде басқа банк шоттарының болмауы/бар болуы туралы хат.
20. Салыстыру актісі қоса берілген салықтар және бюджет, пен зейнетақы қорына басқа да міндетті төлемдер бойынша берешегі бар болуы немесе болмауы туралы мемлекеттік кірістер органдарынан анықтама (электрондық құжат).
21. Қолданыстағы қарыз, кредиттік желілер, қаржы лизингі шарттарының және ақшалай қаражатты тарту бойынша өзге де шарттардың көшірмелері (құжат парақтың екі бетінде және/немесе бір парақта 2 бетте басып шығарылады).
22. Қосымшалар, ерекшеліктер және барлық өзгерістер мен толықтырулармен (осындайлар бар болса) шарттардың көшірмелері және/немесе алдын ала шарттардың (дайын өнімді өткізу, қызмет көрсету бойынша) көшірмелері (құжат парақтың екі бетінде және/немесе бір парақта 2 бетте басып шығарылады).
23. Өтініш беруші қызметінің негізгі түрлерін жүзеге асыру үшін қажетті рұқсаттар, лицензиялар және өзге құжаттар (болған кезде).
24. Жоба іске асырылады деп болжанған жер учаскесіне меншік құқығын/ иелену және пайдалану (жалдау) құқықтарын (құқық белгілеуші және сәйкестендіру құжаттары) растайтын нотариалды куәландырылған құжаттар, электрондық құжат түрінде ауыртпалықтың болуы/болмауы туралы тіркеуші органның мәліметтері.
25. Лизинг зат(тар)ына құжаттар:
1) өлшем мен параметрлер көрсетілген, олардың негізінде негізгі өнім берушінің таңдауы жүргізілген, бағалардың, техникалық сипаттамалардың, өндірістің технологиялық әдістерінің егжей-тегжейлі салыстырмалы талдауын қоса алғанда, негізгі және баламалы коммерциялық және техникалық ұсыныстардың салыстырмалы бәсекелік талдауы;
2) басқа өнім берушілерден ұқсас жабдыққа баламалы техникалық пен коммерциялық ұсыныстардың көшірмелері;
3) лизинг зат(тар)ына техникалық құжаттама (арнайы техника мен өзге лизинг заттарын қоспағанда жабдықтарға), өнімділікті, энергия тұтынуды, жабдықтың габариттерін, орындау және жабдықтандыру параметрлерін, жұмыстың жылдамдығы мен тәртібін, пайдалы қызмет мерзімін қоса алғанда, конструкцияны, негізгі техникалық сипаттама мен жинақтаушыны сипаттай отырып, сатып алынатын лизинг заттарына техникалық ұсыныс;

17. Расшифровку кредиторской, дебиторской и финансовой задолженности с указанием сумм, сроков и причин ее образования, мероприятий, проводимых по погашению кредиторской задолженности и по возврату дебиторской задолженности, просроченных на срок более трех месяцев, а также расшифровку статей бухгалтерского баланса, превышающих 20 % валюты баланса.
18. Расшифровку статьи бухгалтерского баланса "основные средства".
19. Справка из обслуживающих банков о наличии банковских счетов с указанием ежемесячных оборотов по банковским счетам за последние 12 (двенадцать) месяцев о наличии или отсутствии ссудной/просроченной ссудной задолженности, сумм ссудной/просроченной ссудной задолженности, сведения по картотеке, а также письмо заявителя об отсутствии/наличии у него иных банковских счетов.
20. Справка (электронный документ) органов государственных доходов о наличии или отсутствии задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, и пенсионный фонд с приложением акта сверки.
21. Копии действующих договоров займа, кредитных линий, финансового лизинга и иных договоров по привлечению денежных средств (печать документа осуществляется на обеих сторонах листа и/или по 2 страницы на 1 листе).
22. Копии договоров и/или копии предварительных договоров (по сбыту готовой продукции, оказанию услуг) с приложениями, спецификациями и всеми изменениями и дополнениями (при наличии таковых) (печать документа осуществляется на обеих сторонах листа и/или по 2 страницы на 1 листе).
23. Копии или электронный документ разрешений, лицензий и иных документов, необходимых для осуществления основных видов деятельности заявителя (при наличии).
24. Нотариально удостоверенные копии документов, подтверждающих право собственности/права владения и пользования (аренды) на земельный участок, на котором предполагается реализация проекта (правоустанавливающие и идентификационные документы), сведения регистрирующего органа о наличии/отсутствии обременений в виде электронного документа.
25. Документы на предмет(ы) лизинга:
1) сравнительный конкурентный анализ основного и альтернативных коммерческих и технических предложений, включая детальный сравнительный анализ цен, технических характеристик, технологических методов производства, с указанием критериев и параметров, на основе которых был произведен выбор основного поставщика;
2) копии альтернативных технических и коммерческих предложений на аналогичное оборудование от других поставщиков;
3) копии технической документации на предмет(ы) лизинга (на оборудование, за исключением спецтехники и иных предметов лизинга), техническое предложение на закупаемые предметы лизинга с описанием конструкции, основных технических характеристик и комплектации, включая производительность, энергопотребление, габариты оборудования, параметры исполнения и оснащения, скорости и режима работы, срока полезной службы;

4) коммерциялық ұсыныстардың көшірмелері немесе лизинг заттарының құны, жеткізу шарттары, жеткізу мерзімдері, кепілдік мерзімі мен шарттары және кепілдіктен кейінгі қызмет етуі көрсетілген сатып алынатын лизинг заттарына жасалған сатып алу-сату шартының көшірмесі;
5) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) кодын беру бойынша брокерлік компанияның қорытындысының көшірмесі/ЕАЭО СЭҚ ТН кодының қорытындысы туралы өтініш беруші хатының көшірмесі;
6) лизинг зат(тар)ы үшін үй-жайлар мен инфрақұрылымға арналған техникалық құжаттаманың көшірмесі (арнайы техника, автокөлік пен өзге лизинг зат(тар)ын қоспағанда жабдықтарға): жылжымайтын объектілерге (лизинг зат(тар)ын орналастыру үшін), қосымша үй-жайларға (өндіріске жалғаспалы) және инженерлік инфрақұрылымға жаңа, жаңадан салынып жатқан жылжымайтын объектілерге (лизинг зат(тар)ын орналастыру үшін), техникалық паспорт, және қосымша ғимараттарға жобалау және құрылыс кезеңдерінің нақты дайындығына (мемлекеттік сараптама қорытындысы, құрылысқа рұқсат, қабылдау комиссиясының актісі және тағы басқалар) құжаттар беріледі. Техникалық паспорттар оларды алғанына қарай беріледі;
7) лизинг зат(тар)ын орналастыруға арналған (қажет болған жағдайда) жоспарланған жылжымайтын мүліктің құрылысы, реконструкциялауға, күрделі жөндеуге (егер жөндеу жүргізген кезде конструктивті және салмақ түсетін элементтер өзгереді, сондай-ақ көлемді сипаттамалар мен ғимаратқа қауіп туындаған жағдайда) арналған жобалық-сметалық құжаттаманың көшірмесі;
8) лизинг зат(тар)ының пайдалануын қамтамасыз ету үшін (қажет болған жағдайда) инженерлік инфрақұрылымның жобалық немесе техникалық құжаттамасының көшірмесі (құрылыс жобасы немесе техникалық паспорттар және инженерлік желілерге, жүйелерге немесе коммуникацияға шарттар);
9) сатып алынатын жабдыққа және басқаларға арналған сертификаттардың, сондай-ақ дилерлік сертификаттардың (авторизация) көшірмелері немесе электрондық құжаты, қолданыстағы нормативтер мен стандарттарға сәйкестігін, ерекшеліктерін, құрылымын көрсете отырып, сатып алынатын жабдықта шығаруға жоспарланатын бұйымдардың ассортиментін сипаттау;
10) жаңа өндірістерді құрған немесе жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды түбегейлі жаңғыртқан кезде технологиялық жобаның электрондық құжаты ұсынылады.
26. Қоршаған ортаға әсерін бағалау мен қоршаған ортаны қорғау сатыларында кейіннен қорытындыларды ұсынбастан қоршаған ортаға әсерін алдын ала бағалау сатысында (инвестициялардың негіздемесі, техникалық-экономикалық негіздеме, техникалық-экономикалық есептеулер, бизнес-жоспарлар және басқа да жобалау алдындағы құжаттардың негіздемесі) мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының электрондық құжаты (қажет болған жағдайда).

4) копии коммерческих предложений или копия заключенного договора купли-продажи на закупаемые предметы лизинга, с указанием стоимости, условий поставки, сроков поставки, гарантийного срока, условий и наличия послегарантийного обслуживания;
5) копии заключений брокерской компании по присвоению кода товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС)/копия письма от заявителя о заключении кода ТН ВЭД ЕАЭС;
6) копии технической документации на помещения и инфраструктуру для предмета(ов) лизинга (оборудование, за исключением специальной техники, автотранспорта и иных предметов лизинга):
технические паспорта на объекты недвижимости (для размещения предмета(ов) лизинга), вспомогательных помещений (сопутствующих производству) и инженерную инфраструктуру, на новые, строящиеся объекты недвижимости (для размещения предмета(ов) лизинга) и на вспомогательные помещения предоставляются документы фактической готовности этапов проектирования и строительства (заключения государственных экспертиз, разрешения на строительство, акты приемочной комиссии и другие). Технические паспорта предоставляются по мере их получения;
7) копии проектно-сметной документации для планируемого строительства, реконструкции, капитального ремонта (если при проведении ремонта изменяются конструктивные и несущие элементы, а также объемные характеристики и безопасность здания) недвижимости для размещения предмета(ов) лизинга (при необходимости);
8) копии проектной или технической документации инженерной инфраструктуры (проект строительства или технические паспорта и условия на инженерные сети, системы или коммуникации) для обеспечения эксплуатации предмета(ов) лизинга (при необходимости);
9) копии или электронный документ сертификатов на закупаемое оборудование и прочие, а также сертификатов дилерства (авторизация), описание ассортимента планируемых к выпуску изделий на закупаемом оборудовании, с указанием конструкции, свойств, соответствия действующим нормативам и стандартам;
10) при создании новых производств или кардинальной модернизации действующих предприятий предоставляется электронный документ технологического проекта.
26. Электронный документ заключения государственной экологической экспертизы на стадии предварительная оценка воздействия на окружающую среду (обоснование инвестиций, а также технико-экономическое обоснование, технико-экономические расчеты, бизнес-планов и других предпроектных документов), без предоставления в последующем заключений на стадиях оценки воздействия на окружающую среду и охраны окружающей среды (при необходимости).

27. "ҚДБ-Лизинг" АҚ ішкі құжаттарына сәйкес лизинг зат(тар)ын сатушының және оның қол қоюшысының құқыққа қабілеттілігін растайтын құжаттар.
28. Қамтамасыз ету жөніндегі құжаттардың (кепілдіктер, кепілгерліктер, кепілдер және басқалар) түпнұсқалары және/немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері, электрондық түрде ауырпалықтардың болуы/болмауы туралы тіркеуші органның мәліметі. Кепілдіктер мен кепілгерліктер "ҚДБ-Лизинг" АҚ талаптарына сәйкес ресімделуі тиіс, кепілге берілетін мүлікке құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына және "ҚДБ-Лизинг" АҚ-тың ішкі құжаттарына сәйкес ресімделуі тиіс.
29. Өтініш берушінің уәкілетті органының (жалғыз қатысушының шешімі немесе қатысушыларының жалпы жиналысының, немесе акционерлердің жалпы жиналысының, немесе қоғамының директорлар кеңесінің хаттамасы, немесе егер жекеше орган болса, онда қоғамның атқарушы органының бұйрығы немесе, егер құзыреттілігіне байланысты алқалы орган болса, онда басқарманың хаттамасы) төмендегі туралы шешімі лизинг зат(тар)ын қаржы лизингі шарттарында сатып алу, сатушыны таңдау, лизинг мерзімі, лизингтік мәміле шеңберінде өтініш берушінің атынан шарттарға қол қою үшін тұлғаға өкілеттіктер беру (заңды тұлғаның кепілдігі болған жағдайда), мүлікті кепілге беру және мүлікті соттан тыс іске асыруға (мүлікті кепілге берген жағдайда) келісім.
Барлық ұсынылатын құжаттар көшірмелерінің әр бетіне бірінші басшының немесе оның міндетін атқаратын тұлғаның (бірінші басшының міндеттерін атқаратыны туралы растайтын құжаты болған жағдайда) немесе өкілеттік берілген тұлғаның (сенімхат болған жағдайда) қолтаңбасымен және өтініш берушінің мөр баспа-таңбасымен куәландырылады.
Құжаттардың топтамасы оқылатын түрінде "PDF" форматта, 300 dpi кем емес, бірақ 600 dpi аспайтын рұқсат етілген көлемінде сканерленуі тиіс:
Бизнес-Жоспар, Техникалық-экономикалық негіздеме;
Қаржы үлгісі Сараптамаға арналған "MS Word" мен "MS Excell" форматында берілуі тиіс.

27. Документы, подтверждающие правоспособность продавца предмета(ов) лизинга и его подписанта в соответствии с внутренними документами АО "БРК-Лизинг".
28. Оригиналы и/или нотариально удостоверенные копии документов по обеспечению (гарантии, поручительства, залоги и другие), сведения регистрирующего органа о наличии/отсутствии обременений в электронном виде. Гарантии и поручительства должны быть оформлены в соответствии с требованиями АО "БРК-Лизинг", документы на имущество, предоставляемое в залог должны быть оформлены в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан и внутренними документами АО "БРК-Лизинг".
29. Решение уполномоченного органа (решение единственного участника или протокол общего собрания участников, или общего собрания акционеров, или совета директоров общества, или приказ исполнительного органа общества, если единоличный орган, или протокол правления, если коллегиальный орган в зависимости от компетенции) заявителя о приобретении предмета(ов) лизинга на условиях финансового лизинга, выборе продавца, сроке лизинга, наделении полномочиями лица на подписание договоров от имени заявителя в рамках лизинговой сделки, предоставлении в залог имущества и согласии на внесудебную реализацию имущества (в случае предоставления имущества в залог) на предоставление гарантии (в случае наличия гарантии юридического лица).
Все представляемые копии документов заверяются полистно первым руководителем или лицом, исполняющим его обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя), или уполномоченным лицом (при наличии доверенности), и оттиском печати заявителя(при наличии).
Весь пакет документов должен быть отсканирован в читаемой форме "PDF" формате, разрешением не менее 300 dpi, но не более 600 dpi. Следующие документы должны быть предоставлены в электронном в виде:
Бизнес-План, Технико-экономическое обоснование;
Финансовая модель для экспертизы предоставляется в формате "MS Word" и "MS Excell".