"Салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын қолданатын қызмет түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 206 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 тамыздағы № 758 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 22 тамызда № 17300 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 245 бұйрығымен.

О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 206 «Об утверждении видов деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах»
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 августа 2018 года № 758. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 августа 2018 года № 17300. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 245.

Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 25.03.2021 № 245 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.10.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын қолданатын қызмет түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 206 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16467 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылдың 13 наурызында жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:

Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.03.2021 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 октября 2018 года.
ПРИКAЗЫВAЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан  от 16 февраля 2018 года № 206 «Об утверждении видов деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за  № 16467, опубликован 13 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие дополнения:

көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салық төлеушілер Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырғанда ақшалай есеп айырысулар кезінде деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын қолданатын қызмет түрлерінің реттік нөмірлері 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 және 27 мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
11.
Автомобильдерді және жеңіл автокөлік құралдарын сату
12.
Автокөлік құралдарына техникалық қызметтер және жөндеу
13.
Автомобильдерге арналған қосалқы бөлшектер мен құрал-саймандарды көтерме саудада сату
14.
Автомобильдерге арналған қосалқы бөлшектер мен құрал-саймандарды бөлшек саудада сату
15.
Сусындарды көтерме саудада сату
16.
Фармацевтикалық тауарларды көтерме саудада сату
17.
Тоқыма бұйымдарын сату
18.
Қапсырма бұйымдарын, лак-бояу материалдарын және шыныларды сату
19.
Киімдерді сату
20.
Фармацевтикалық тауарларды бөлшек саудада сату
21.
Сағат және зергерлік әшекейлерді сату
22.
Ломбард қызметі
23.
Жылжымайтын мүлікпен жүргізілетін операциялар бойынша агенттіктердің қызметі
24.
Сыйақы үшін немесе келісімшарт негізінде жылжымайтын мүлікті басқару
25.
Жарнама агенттіктерінің қызметі
26.
Құмар ойындар және бәс тігуді ұйымдастыру қызметі
27.
Уәкілетті ұйымдармен жүзеге асырылатын қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру қызметі
".

Виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан налогоплательщики применяют контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных при денежных расчетах, утвержденные указанным приказом, дополнить строками порядковые номера 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 и 27 следующего содержания:
«
11.
Продажа автомобилей и легковых автотранспортных средств
12.
Техобслуживание и ремонт автотранспортных средств
13.
Оптовая торговля запасными частями и принадлежностями для автомобилей
14.
Розничная торговля запасными частями и принадлежностями для автомобилей
15.
Оптовая торговля напитками
16.
Оптовая торговля фармацевтическими товарами
17.
Торговля текстильными изделиями
18.
Торговля скобяными изделиями, лакокрасочными материалами и стеклом
19.
Торговля одеждой
20.
Розничная торговля фармацевтическими товарами
21.
Торговля часами и ювелирными украшениями
22.
Деятельность ломбардов
23.
Деятельность агентств по операциям с недвижимым имуществом
24.
Управление недвижимостью за вознаграждение или на договорной основе
25.
Деятельность рекламных агентств
26.
Деятельность по организации азартных игр и заключения пари
27.
Деятельность по организации обменных операций с наличной иностранной валютой, осуществляемая уполномоченными организациями
».

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгiленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі Б. Сұлтанов

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев A.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 октября 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан        Б. Султанов