"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштердегі дене шынықтыру дайындығы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 10 тамыздағы № 438 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 626 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 қыркүйекте № 17451 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштердегі дене шынықтыру дайындығы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 10 тамыздағы № 438 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15729 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 4 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштердегі дене шынықтыру дайындығы қағидаларында:
7-тармақтың 5) тармақшасының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
199-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"199. Әскери қызметшілерді жүзу бойынша тексеру судың +17°С төмен емес температурасында; шапшаң қозғалуда, шаңғы жарысы және шаңғымен қашықтыққа жүгіруде – -25°С төмен емес, 5-10 м/с жел кезінде -20°С төмен емес, 10-15 м/с желде – -15°С төмен емес; басқа да жаттығулар бойынша -25°С төмен емес, +35°С жоғары емес ауа температурасында жүргізіледі.";
211-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"211. Әскери оқу орындары оқу бөлімшелерінің дене шынықтыру дайындығының бағасы тексерілген әскери қызметшілердің дене шынықтыру дайындығы бойынша жалпы бағаларының қосындысынан айқындалады:
1) "өте жақсы" – егер 90%-ы жақсы баға алса, бұл ретте тексерілгендердің жартысынан көбінің бағасы "өте жақсы" және бөлімшенің тізімдік құрамының кемінде 80%-ы тексеруге ұсынылса;
2) "жақсы" – егер 80%-ы жақсы баға алса, бұл ретте тексерілгендердің жартысынан көбінің бағасы "жақсы" және бөлімшенің тізімдік құрамының кемінде 70%-ы тексеруге ұсынылса;
3) "қанағаттанарлық" – егер 70%-ы жақсы баға алса және бөлімшенің тізімдік құрамының кемінде 60%-ы тексеруге ұсынылса.
Әскери оқу орнының бөлімшелері, кафедралары және қызметтері дене шынықтыру дайындықтарының бағасы тексерілген әскери қызметшілердің дене шынықтыру дайындығы бойынша алған жалпы бағаларының қосындысымен және осы Қағидалардың 210-тармағына сәйкес айқындалады.".
2. 21642 әскери бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 августа 2017 года № 438 "Об утверждении Правил физической подготовки в Вооруженных Силах Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 11 сентября 2018 года № 626. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2018 года № 17451
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 августа 2017 года № 438 "Об утверждении Правил физической подготовки в Вооруженных Силах Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15729, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 4 октября 2017 года) следующие изменения:
в Правилах физической подготовки в Вооруженных Силах Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"5) для слушателей Национального университета обороны имени Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы (далее – Университет) – 3 часа в неделю по расписанию учебных занятий.";
пункт 199 изложить в следующей редакции:
"199. Проверка военнослужащих по плаванию проводится при температуре воды не ниже +17°С; по ускоренному передвижению, по лыжным гонкам и маршу на лыжах - при температуре воздуха не ниже -25°С, при ветре 5-10 м/с - не ниже -20°С, при ветре 10-15 м/с - не ниже -15°С; по другим упражнениям - не ниже -25°С, не выше +35°С.";
пункт 211 изложить в следующей редакции:
"211. Оценка физической подготовки, учебных подразделений военных учебных заведений слагается из общих оценок по физической подготовке проверенных военнослужащих и определяется:
1) "отлично" – если получено 90 % положительных оценок, при этом более половины проверенных получили оценку "отлично" и на проверку представлено не менее 80 % списочного состава подразделения;
2) "хорошо" – если получено 80 % положительных оценок, при этом более половины проверенных получили оценку не ниже "хорошо" и на проверку представлено не менее 70 % списочного состава подразделения;
3) "удовлетворительно" – если получено 70 % положительных оценок и на проверку представлено не менее 60 % списочного состава подразделения.
Оценка физической подготовки отделов, кафедр и служб военного учебного заведения, слагается из общих оценок по физической подготовке проверенных военнослужащих и определяется в соответствии с пунктом 210 настоящих Правил.".
2. Войсковой части 21642 в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан на казахском и русском языках в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев