"Нотариустың үй-жайы талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 29 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 24 қыркүйектегі № 1438 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 9 қазанда № 17517 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Нотариустың үй-жайы талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 29 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7444 болып тіркелген, 2012 жылғы 26 мамырдағы № 269-273 (27347) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 21-бабының 2-тармағына сәйкес";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Нотариустардың үй-жайына қойылатын талаптарда:
1, 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Нотариустың үй-жайына қойылатын талаптар (бұдан әрі - Талаптар) "Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі - Заң) 15-бабының 4-тармағына және 21-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Нотариустың үй-жайы аумақтық нотариаттық палатамен белгілеген аумақ шеңберінде орналасуы тиіс.
Нотариус үй-жайының оған белгілеген аумақтан тыс орналасуына жол берілмейді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Жекеше нотариус үй-жайдың сақталуын қамтамасыз ету және мүліктің ұрлануының немесе жоғалуының алдын алу мақсатында үй-жайға жұмыстан тыс уақытта қол жеткізуді болдырмау, нотариаттық іс өндірісінің сақталуы, нотариустың мөрі мен бланкілерінің сақталуы жөнінде шараларды қамтамасыз етеді. Нотариаттық іс-әрекеттерді жасау және күзететін ғимараттарда құжаттарды сақтау үшін үй-жайды жалға алған кезде жалға алынған үй-жай күзетпен және өртке қарсы сигнал беру жабдығымен қамтамасыз етіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 29 "Об утверждении Требований к помещению нотариуса"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 сентября 2018 года № 1438. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 октября 2018 года № 17517
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 29 "Об утверждении Требований к помещению нотариуса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7444, опубликован "Казахстанская правда" 26 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 154-156 (26973-26975) внести следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате";
в Требованиях к помещению нотариуса, утвержденных указанным приказом:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Требования к помещению нотариуса (далее - Требования) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 15 и пункта 2 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате" (далее - Закон).
2. Помещение нотариуса должно находиться в пределах территории, определенной территориальной нотариальной палатой.
Нотариусу не допускается размещать помещение за пределами определенной ему территории.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. В целях обеспечения сохранности помещения и предотвращения хищения или утраты имущества частный нотариус обеспечивает меры безопасности по недопущению доступа в помещение во внерабочее время, хранению нотариального делопроизводства, хранению печати нотариуса и бланков. При аренде помещения для совершения нотариальных действий и хранения документов в охраняемых зданиях, арендуемое помещение обеспечивается охранной и противопожарной сигнализацией.".
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі М. Бекетаев

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев