Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 433 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 31 қазанда № 17646 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 702 Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің жауапты хатшысы А.Д. Құрманғалиеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
М. Әбілқасымова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
___________ Д. Абаев
2018 жылғы _______________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары-Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрi
_____________Ө. Шөкеев
2018 жылғы _______________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_____________Е. Сағадиев
2018 жылғы _______________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________Ә. Смайылов
2018 жылғы _______________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
__________________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы _______________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 11 қазандағы
№ 433 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 433. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2018 года № 17646.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 702 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан Курмангалиеву А.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
М. Абылкасымова
СОГЛАСОВАН
Министра информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
________________Д. Абаев
"__" __________2018 года
СОГЛАСОВАН
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
________________ У. Шукеев
"__" __________2018 года
СОГЛАСОВАН
Министр образования и науки
Республики Казахстан
______________ Е. Сагадиев
"__" __________2018 года
СОГЛАСОВАН
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ А. Смаилов
"__"__________2018 года
СОГЛАСОВАН
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Н. Айдапкелов
"__"__________2018 года
Приложение
к приказу Министра
труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 11 октября 2018 года № 433
Перечень некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение

1. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.05.2023 № 181 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Алуан түрлі экономикалық қызмет ұйымдарының жұмыскерлеріне арнайы киім және басқа да жеке қорғаныш құралдарын беру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 943 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12627 тіркелген, "Әділет" нормативті-құқықтық актілер ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылы 20 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Алуан түрлі экономикалық қызмет ұйымдарының жұмыскерлеріне арнайы киім және басқа да жеке қорғаныш құралдарын беру нормаларында:
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
1. Осы нормаларда көзделген арнайы киiмдi, арнайы аяқ киiмді және жеке қорғану құралдарын осы нормаларда ескерілген кию мерзімімен, қорғау қасиеттері және гигиеналық сипаттамалары бойынша ұқсас басқа маталардан және материалдардан арнайы киiмге, арнайы аяқ киiмге және жеке қорғану құралдарына ауыстыруға рұқсат етiледi.
2. Жеке қорғану құралдарының тозуы қызмет мерзiмiнiң кезеңіне құнының төмендеуімен, олар жасаған материалдардың бастапқы сапаларының жоғалуымен сипатталатын жеке қорғану құралдарының физикалық тозуымен айқындалады.
Көрcетiлген жеке қорғану құралдарының жарамдылық мерзімін, оның iшiнде олардың тозу пайызын, ұйымның еңбектi қорғау жөніндегі комиссиясы немесе жұмыс берушiнің уәкiлетті лауазымды тұлғасы белгілейді.
3. "Кезекші" кию мерзімімен беру нормаларында ескерілген арнайы киiм, арнайы аяқ киiм және жеке қорғану құралдары жекелеген жұмыс түрлерiн орындағанда кезекті қолдану үшiн берiледі.
Ортақ пайдаланатын кезекші арнайы киiм, арнайы аяқ киiм және жеке қорғану құралдары қызметкерлерге тек берiлген жұмыстарының орындалу уақытына ғана беріледі және белгілі бір жұмыс орындарына бекiтіледі және бiр ауысымнан екінші ауысымға тапсырылады.
Кезекші ретінде берілетін жеке қорғану құралының кию мерзімін еңбек сипаты мен жағдайларына байланысты ұйымның еңбектi қорғау жөніндегі комиссиясы немесе жұмыс берушiнiң уәкiлетті лауазымды тұлғасы бекiтедi. Көрсетілген мерзімдер аталған өндірістің қызметкерлері үшін берілетін жеке қорғану құралдарының кию мерзімінен кем болмауға тиіс.

1. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.05.2023 № 181 (вводится в действие с 01.07.2023).
2. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 943 "Об утверждении норм выдачи специальной одежды и других средств индивидуальной защиты работникам организаций различных видов экономической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12627, опубликован 20 января 2016 года в информационно-правовой системе нормативных-правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующее изменение:
в Нормах выдачи специальной одежды и других средств индивидуальной защиты работникам организаций различных видов экономической деятельности, утвержденных указанным приказом:
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
1. Допускается замена предусмотренных настоящими нормами специальной одежды, специальной обуви и средств индивидуальной защиты на специальную одежду, специальную обувь и средства индивидуальной защиты из других тканей и материалов, аналогичных по защитным свойствам и гигиеническим характеристикам, со сроками носки, предусмотренными настоящими нормами.
2. Износ средств индивидуальной защиты определяется как физическое изнашивание средств индивидуальной защиты, характеризующееся потерей первоначальных качеств материалов, из которых они изготовлены, уменьшением стоимости за период их срока службы.
Пригодность указанных средств индивидуальной защиты к использованию, в том числе процент их износа, устанавливает уполномоченное работодателем должностное лицо или комиссия по охране труда организации.
3. Специальная одежда, специальная обувь и средства индивидуальной защиты, предусмотренные нормами выдачи со сроком носки "дежурный", "дежурная", "дежурные" выдаются для периодического использования при выполнении отдельных видов работ.
Дежурные специальная одежда, специальная обувь и средства индивидуальной защиты общего пользования выдаются работникам только на время выполнения тех работ, для которых они предназначены и закрепляются за определенными рабочими местами и передаются от одной смены к другой.
Сроки носки средств индивидуальной защиты, выдаваемых в качестве дежурных, устанавливаются в зависимости от характера и условий труда уполномоченным работодателем должностным лицом или комиссией по охране труда организации. Указанные сроки должны быть не менее сроков носки средств индивидуальной защиты, выдаваемых для работников данного производства.
3. Инженерно-техническим работникам, обязанным по роду своей деятельности периодически посещать производственные цеха и участки, бригадирам, мастерам, выполняющим обязанности бригадиров, помощникам и подручным рабочих специальная одежда, специальная обувь и другие средства индивидуальной защиты выдаются по нормам, установленным для рабочих основных профессий этих цехов и участков.

4. Өз қызметтерiнің түрі бойынша өндiрiстiк цехтарға және бөлiмшелерге барып тұруға мiндеттi инженерлiк-техникалық қызметкерлерге, бригадирлерге, бригадирлердің мiндетін орындайтын шеберлерге, көмекшiлерге және қолғанат жұмысшыларға арнайы киiм, арнайы аяқ киiм және басқа да жеке қорғау құралдарын осы цехтар мен бөлiмшелердiң негiзгi кәсіптегі жұмысшылары үшін нормалар бойынша беріледі.
5. Жылы арнайы киiм және арнайы аяқ киiм суықтан қорғау құралы ретінде, кестеде көрcетiлген кию мерзімімен арнайы киiм, арнайы аяқ киiм және басқа да жеке қорғану құралдарын беру нормасында көрсетілген кәсіптер мен лауазымдар бойынша жұмысшыларға және қызметшiлерге климаттық белдеу бойынша беріледі:
Климаттық белдеу
Облыстың атауы
Кию мерзімі
1
Алматы облысы
3 жыл
Жамбыл облысы
Қызылорда облысы
Түркістан облысы
2
Ақтөбе облысы
2,5 жыл
Шығыс Қазақстан облысы (50Үс.е. оңтүстікке қарай)
Атырау облысы
Маңғыстау облысы
Қостанай облысы (50Ү с.е. оңтүстікке қарай)
Батыс Қазақстан облысы
3
Шығыс Қазақстан облысы (50Ү с.е. солтүстікке қарай)
2 жыл
Қарағанды облысы
Солтүстік Қазақстан облысы
Павлодар облысы
Қостанай облысы (50Ү с.е. солтүстікке қарай)
Ақмола облысы
6. Биiк таулы аудандарда тұрақты жұмыс iстегенде: теңiз деңгейлерiнiң үстiнде 1000-2000 метр аралығындағы биiктiкте жылы арнайы киiм және арнайы аяқ киiмi 3 климаттық белдеудiң аудандары үшiн белгіленген кию мерзiмiне беріледі.
7. Тиiстi нормада ескерiлген шолақ тондарды 1 климаттық белдеуде кию мерзімі 3 жыл, жылы түймеленетін астары бар төменгі температурадан қорғайтын, тері жағасы, желден қорғайтын клапаны және капюшоны бар курткаға ауыстыруға болады.
8. 3 климаттық белдеуде және арнайы киім ретінде шолақ тондар алмайтын ашық ауада жұмыс істейтін қызметкерлер 1 жыл кию мерзiмiмен жылы іш киіммен қосымша қамтамасыз етiлуге тиiс.
9. Жеке қорғану құралдарының мынадай түрлерін: кеудеше, сигналдық биялай, диэлектрлік кебіс және биялай, диэлектрлік резеңке кілемше, қорғаныш көзілдірік, қорғаныш каска, каска астынан киетін бас киім, сақтандыру белдігі, противогаз, респиратор, қорғаныш қалқанша, құтқаратын кеудеше, белдік және костюмдер, сақтық жүйелер, ауыстыру сүзгiлерi бар маскалар мен жартылай маска, құлақша, тізеқаптар, газанализаторлар, эвакуациялық көлiк, жекелегіш противогаздарды тиiстi нормаларда көрсетілмеген жағдайларда кию мерзімімен "тозғанша" немесе "кезекші" ретінде атқарылатын жұмыс ерекшелiктерi мен шарттарын есепке ала отырып жұмыс беруші қызметкерлеріне береді.
10. Қансорғыш шыбын-шіркейлер жаппай ұшып келуі байқалатын аудандарда сыртқы жұмыстарда істейтін барлық кәсіп қызметкерлеріне тиісті нормада ескерілген арнайы киімге қосымша қансорғыш шыбын-шіркейлерден қорғауға арналған костюм немесе қорғаныш тоқыма киім (сыртқы жейде жұқа қорғайтын матадан, ішкі жейде қалың матадан, арнайы сіңдірілген басқа арналған жамылғы) кию мерзімі – 2 жыл, кию мерзімі – 1 жыл масахана беріледі.
Энцефалиттік кене таралған аудандарда сыртқы жұмыстарда істейтін барлық кәсіп қызметкерлеріне осы нормада ескерілген арнайы киімге қосымша, кию мерзімі 1 жыл энцефалитке қарсы костюм беріледі.".

4. Теплая специальная одежда и специальная обувь, как средства защиты от холода, выдаются по климатическим поясам рабочим и служащим по профессиям и должностям, предусмотренным нормами выдачи специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты со сроками носки, указанными в таблице:
Климатический пояс
Наименование области
Срок носки
1
Алматинская область
3 года
Жамбылская область
Кызылординская область
Туркестанская область
2
Актюбинская область
2,5 года
Восточно-Казахстанская область (южнее 500 с.ш.)
Атырауская область
Мангистауская область
Костанайская область (южнее 500 с.ш.)
Западно-Казахстанская область
3
Восточно-Казахстанская область (севернее 500 с.ш.)
2 года
Карагандинская область
Северо-Казахстанская область
Павлодарская область
Костанайская область (севернее 500 с.ш.)
Акмолинская область
6. При постоянной работе в высокогорных районах: на высоте от 1000 до 2000 метров над уровнем моря теплая специальная одежда и специальная обувь выдаются на срок носки, установленный для районов 3 климатического пояса.
7. Полушубки, предусмотренные соответствующими нормами, могут заменяться в 1 климатическом поясе на куртки для защиты от пониженных температур с пристегивающейся утепляющей подкладкой, меховым воротником, ветрозащитным клапаном и капюшоном со сроком носки – 3 года.
8. Работники, занятые работой на открытом воздухе в 3 климатическом поясе и не получающие в качестве специальной одежды полушубки, должны дополнительно обеспечиваться утепленным бельем со сроком носки 1 год.
9. В тех случаях, когда такие виды средств индивидуальной защиты, как жилет, сигнальные перчатки, диэлектрические галоши и перчатки, диэлектрический резиновый коврик, очки защитные, каска защитная, подшлемник под каску, пояс предохранительный, противогаз, респиратор, щиток защитный, спасательные жилеты, пояса и костюмы, страховочные системы, маски и полумаски со сменными фильтрами, наушники, наколенники, газоанализаторы, эвакуационный транспорт, изолирующие противогазы не указаны в соответствующих нормах, они выдаются работодателем работникам с учетом условий и особенностей выполняемых работ со сроком носки "до износа" или как "дежурные".
10. Работникам всех профессий, занятым на наружных работах в районах, где наблюдается массовый лет кровососущих насекомых дополнительно к специальной одежде, предусмотренной настоящими нормами, выдается костюм для защиты от кровососущих насекомых или комплект защитной трикотажной одежды (рубашка верхняя из тонкого защитного полотна, рубашка нижняя из толстого полотна, головная накидка со специальной пропиткой) со сроками носки – 2 года, накомарник со сроком носки – 1 год;
Работникам всех профессий, занятым на наружных работах в районах, зараженных энцефалитным клещом, дополнительно к специальной одежде, предусмотренной настоящими нормами, выдается костюм противоэнцефалитный со сроком носки – 1 год.".

3. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 17.03.2020 № 101 (01.01.2020 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
4. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.12.2024 № 461 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменттері ұсынған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 427 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16157 тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіде 2018 жылы 8 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменттері лауазымды адамдарының жұмысы туралы мәлімет" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.11.2021 № 437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 17.03.2020 № 101 (01.01.2020 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.12.2024 № 461 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 13.12.2024 № 461 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 427 бұйрығына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменттері лауазымды адамдарының жұмысы туралы мәлімет
Есептік кезең 20__ жылғы ______ тоқсан
Индексі: 1-МБ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Мәліметтерді ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменттері
Мәліметтер қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Ұсыну мерзімі: есептік тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне, тоқсан сайын
Көрсеткіштердің атауы
ағымдағы жылы
өткен жылы
20__жылы
20__жылы
есептік кезең
жылдың басынан бері
есептік кезең
жылдың басынан бері
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті лауазымды адамдарының саны, адам
2
тексерулер саны,
оның ішінде:

3. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 17.03.2020 № 101 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.12.2024 № 461 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 декабря 2017 года № 427 "Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных, представляемой Департаментами Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16157, опубликован в Эталонным контрольным банке нормативных правовых актов 8 января 2018 года) следующее изменение:
Форму, предназначенную для сбора административных данных, утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню.
6. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.11.2021 № 437 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
и Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан, в которые вносятся
изменения и дополнение
Отчет о назначении и выплате социальных выплат
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 17.03.2020 № 101 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан и
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 1
к Методике определения
прогнозной потребности в
рабочей силе
Форма
Сведения по прогнозным данным социально-экономического развития Республики
Казахстан на среднесрочный период производительность труда, валовая добавленная
стоимость по отраслям экономики) по
_____________________________________________________ области, города
Астана, Алматы, Шымкент*
Сноска. Приложение 2 утратило силу Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.12.2024 № 461 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан и
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 2
к Методике определения
прогнозной потребности
в рабочей силе
Форма
Прогнозная численность выпускников на пять лет по уровням образования в разрезе регионов
Сноска. Приложение 3 утратило силу Министра труда и социальной защиты населения РК от 13.12.2024 № 461 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан и
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан, в
которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2017 года № 427
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о работе должностных лиц Департаментов Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Отчетный период ________ квартал 20___ года
Индекс: 1-ГК
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих сведения: Департаменты Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по областям, городов Астана, Алматы и Шымкент
Куда представляются сведения: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
Наименование показателей
в текущем году
в истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
6
1
количество должностных лиц Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, человек
2
количество проверок,
в том числе:

1) іріктелген;
2) жоспардан тыс
3
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінде тіркелмеген тексерулер саны,
оның ішінде:
1) құқық қорғау органдарының бастамасымен;
2) тексерілетін субъектінің бастамасымен;
4
анықталған/жойылған бұзушылықтар саны, оның ішінде:
1) мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуы;
2) мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту шараларының орындалмауы;
3) мүгедектерді әлеуметтік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне, мәдени-ойын-сауық ұйымдарына және спорт ғимараттарына қолжетімділікті қамтамасыз етпеу;
4) арнаулы әлеуметтік қызмет туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуы;
5) стационар жағдайында;
6) жартылай стационар жағдайында;
7) үйде қызмет көрсету жағдайында;
8) уақытша болу жағдайында;
5
берілген нұсқамалардың саны, оның ішінде:
1) мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласында;
2) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету аясында
6
құқық қорғау органдарына жіберілген материалдың саны, оның ішінде:
1) ішкі істер органдарына;
2) прокуратура органдарына;
3) соттарға
7
салынған әкімшілік айыппұлдардың саны, оның ішінде:
1) мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласында;
2) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету аясында;
8
салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы, мың теңге, оның ішінде:
1) мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласында, мың теңге;
2) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету аясында, мың теңге;
3) олардың ішінде төленгені, мың теңге
9
күші жойылған актілердің, нұсқамалардың, қаулылардың саны, оның ішінде:
1) прокуратура органдары;
2) соттар
10
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті лауазымды адамдарының заңсыз әрекеттеріне шағымдардың (өтініштердің) саны
оның ішінде: расталғандары
11
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті лауазымды адамдарының тәртіптік жауапкершілікке тартылғандарының саны:
1) ескерту;
2) сөгіс;
3) қатаң сөгіс;
4) қызметке толық сәйкес еместігі туралы ескерту немесе мемлекеттік лауазымын төмендету;
5) атқаратын мемлекеттік лауазымынан босату
Басшы _____________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Орындаушы _________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                  (қолы)
Орындаушының телефоны ____________________________________________
Ұйымның мекенжайы ________________________________________________
Ұйымның телефоны _________________________________________________
М.О.
Ескертпе: "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменттері лауазымды адамдарының жұмысы туралы мәлімет" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.

1) выборочных;
2) внеплановых
3
количество проверок, незарегистрированных в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан,
в том числе:
1) по инициативе правоохранительных органов;
2) по инициативе проверяемых субъектов
4
количество выявленных/устраненных нарушений,
в том числе:
1) нарушение законодательства Республики Казахстан о социальной защите инвалидов;
2) невыполнение реабилитационных
мероприятий согласно индивидуальной программе
реабилитации инвалидов;
3) необеспечение доступа инвалидов к объектам социальной и транспортной инфраструктуры, к культурно-зрелищным
организациям и спортивным сооружениям;
4) нарушение законодательства Республики Казахстан о специальных социальных услугах;
5) в условиях стационара;
6) в условиях полустационара;
7) в условиях оказания услуг на дому;
5
количество
выданных предписаний,
в том числе:
1) в области социальной защиты инвалидов;
2) в сфере предоставления специальных социальных услуг
6
количество переданных материалов в правоохранительные органы,
в том числе:
1) в органы внутренних дел;
2) в органы прокуратуры;
3) в суды
7
количество наложенных административных штрафов , в том числе:
1) в области социальной защиты инвалидов;
2) в сфере предоставления специальных социальных услуг
8
сумма наложенных административных штрафов, в том числе:
1) в области социальной защиты инвалидов, тысяч тенге;
2) в сфере предоставления специальных социальных услуг, тысяч тенге;
3) из них - оплаченных, тысяч тенге
9
количество отмененных актов, предписаний, постановлений,
в том числе:
1) органами прокуратуры;
2) судами
10
количество жалоб (заявлений) на неправомерные действия на должностных лиц Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
из них: подтвердившиеся
11
количество должностных лиц Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, привлеченных к дисциплинарной ответственности, из них:
1) замечание;
2) выговор;
3) строгий выговор;
4) предупреждение о неполном служебном соответствии или понижение в государственной должности;
5) увольнение с занимаемой государственной должности
Руководитель _________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Исполнитель __________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Телефон исполнителя ________________________________________________
Адрес организации __________________________________________________
Телефон организации ________________________________________________
М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о работе должностных лиц Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" приведены в приложении к настоящей форме.