"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 27 маусымдағы № 463 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 20 шілдедегі № 285 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № ҚР ДСМ-30 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 44 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 қарашада № 17704 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-152 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № 117 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Бірлескен бұйрықтың күші жойлды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.12.2022 № ҚР ДСМ-152 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 02.12.2022 № 117 бірлескен бұйрығымен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 27 маусымдағы № 463 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 20 шілдедегі № 285 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15512 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актлерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 6 қыркүйекте жарияланған) (бұдан әрі - бірлескен бұйрық) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында:
2-тармақ алынып тасталсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Бақылау және қадағалау субъектілері (объектілері) екі тәуекел дәрежесі: жоғары тексерулердің кезеңділігін көрсете отырып және жоғары дәрежеге жатқызылмаған бойынша бөлінеді, осы Өлшемшарттарға 1-қосымшаға (бұдан әрі - 1-қосымша) сәйкес жүзеге асырылады.";
7-тармақ алынып тасталсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылмаған объектілерге қатысты жоспардан тыс тексерулер ғана жүргізіледі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Егер субъектіде (объектіде) санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізілсе, сәйкестігі туралы қорытындыларымен аудиторлық есеп ұсынылса, онда субъект (объект) мерзімі 12 айдан асырмай тексерулерден босатылады.";

О внесении изменений в совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 июня 2017 года № 463 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июля 2017 года № 285 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № ҚР ДСМ-30 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 44. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 ноября 2018 года № 17704. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № ҚР ДСМ-152 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № 117.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения РК от 02.12.2022 № ҚР ДСМ-152 и Министра национальной экономики РК от 02.12.2022 № 117 (вводится в действие с 01.01.2023).
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 июня 2017 года № 463 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июля 2017 года № 285 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15512, опубликован 6 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
1) в Критериях оценки степени риска в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 исключить;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Субъекты (объекты) контроля и надзора распределяются по двум степеням риска: высокая с указанием периодичности проверок и не отнесенная к высокой в соответствии с приложением 1 к настоящим Критериям (далее - приложение 1).";
пункт 7 исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. В отношении субъектов (объектов) не отнесенных к высокой степени риска проводятся только внеплановые проверки.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Если у субъекта (объекта) проведен санитарно-эпидемиологический аудит и предоставлен аудиторский отчет с выводами о соответствии, то субъект (объект) освобождается от проверок на срок не более 12 месяцев.";

15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тәуекел дәрежесі 0-ден 60-қа дейінгі көрсеткіш кезінде - реттеуші мемлекеттік органның тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында белгіленген келесі жартыжылдыққа жартыжылдық кестелер негізінде тексерулерді жүргізудің ерекше тәртібінен босатылады;";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) амбулаториялық-емханалық және консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) дәрілік заттарды дайындау объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы сақтау, көтерме және бөлшек саудада өткізу объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5) дәстүрлі және халықтық медицина (емшілік) объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6) паллиативтік көмек және мейіргерлік күтім көрсететін денсаулық сақтау объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7) денсаулық сақтау, қалпына келтіру емі және медициналық оңалту объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8) стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9) стоматологиялық қызмет көрсететін объектілерге қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10) сот медицинасы және патологиялық анатомия саласында қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) освобождается от особого порядка проведения проверок на основании полугодовых графиков на следующее полугодие устанавливаемый в критериях оценки степени риска регулирующего государственного органа - при показателе степени риска от 0 до 60;";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую и консультативно-диагностическую помощь изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов по изготовлению лекарственных средств изложить в новой редакции, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов хранения оптовой и розничной реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники изложить в новой редакции, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов традиционной и народной медицины (целительства) изложить в новой редакции, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов здравоохранения, оказывающие паллиативную помощь и сестринский уход изложить в новой редакции, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов здравоохранения, восстановительного лечения и медицинской реабилитации изложить в новой редакции, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов здравоохранения, оказывающие стационарную помощь изложить в новой редакции, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов оказывающих стоматологические услуги изложить в новой редакции, согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере судебной медицины и патологической анатомии изложить в новой редакции, согласно приложению 10 к настоящему приказу;

11) қан қызметі саласында қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12) мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту объектілерге қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
13) балаларды сауықтыру және санаторлық (жыл бойғы, маусымдық) объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
14) компьютерлер (дербес компьютерлер, планшетті дербес ноутбуктер) және бейнетерминалдар (компьютер клубтары) арқылы халыққа қызмет көрсету объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
15) білім беру объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
16) тамақ өнімдерін өндіретін, қайта өңдейтін және өткізетін қоғамдық тамақтану объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
17) тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
18) көтерме және бөлшек сауда объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
19) жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымдарға және көлік құралдарына (теміржол, су, әуе); иондаушы сәулелену көздерін, қауіпті химиялық және уытты жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымдарға және көлік құралдарына (теміржол, автомобиль, су және әуе) қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
20) көлік құралдарына (әуе, теміржол, су, автомобиль) және жолаушыларға қызмет көрсету объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

11) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере службы крови изложить в новой редакции, согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов дошкольного воспитания и обучения изложить в новой редакции, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении детских оздоровительных и санаторных объектов (круглогодичные, сезонные) изложить в новой редакции, согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов по оказанию услуг населению, посредством компьютеров (персональные компьютеры, планшетные персональные ноутбуки) и видеотерминалы (компьютерные клубы) изложить в новой редакции, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов образования изложить в новой редакции, согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов общественного питания с производством, переработкой и реализацией пищевой продукции изложить в новой редакции, согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов по производству пищевой продукции изложить в новой редакции, согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов оптовой и розничной торговли изложить в новой редакции, согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении организации и транспортных средств (железнодорожные, водные, воздушные) осуществляющие перевозку пассажиров; организации и транспортные средства (железнодорожные, автомобильные, водные и воздушные) осуществляющие транспортировку источников ионизирующего излучения, опасных химических и токсических грузов изложить в новой редакции, согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов по обслуживанию транспортных средств (воздушных, железнодорожных, водных, автомобильных) и пассажиров изложить в новой редакции, согласно приложению 20 к настоящему приказу;

21) радиациялық қауіпті объектілерге қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
22) көліктегі (теміржол, әуе, су және автомобиль) қоғамдық тамақтану объектілеріне, борттық тамақтану объектілеріне қатыстыхалықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
23) парфюмерлік-косметикалық өнімдерді және гигиена құралдарын өндіру, сақтау және өткізу объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
24) адамдар уақытша тұратын объектілерге қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
25) әлеуметтік-тұрмыстық инфрақұрылым объектілеріне (мәдени-ойын-сауық объектілері, тұрғын үй және әкімшілік ғимараттар, тұрғын үй және қоғамдық ғимараттарды, кеңселерді пайдалану ұйымдары, үйлерді басқаратын ұйымдар, үй-жай иелерінің кооперативтері) қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
26) кәрізді (оның ішінде жауын-шашын кәрізін) тазарту құрылыстарына және желілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
27) өндіру және тұтыну қалдықтарын орналастыру, залалсыздандыру, көму полигондарына қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
28) спорттық-сауықтыру мақсатындағы объектілерге, бассейндерге, моншаларға, сауналарға, кір жуу, химиялық тазарту орындарына қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағын осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
29) 2-санаттағы су объектілеріне (мәдени-тұрмыстық мақсаттағы), демалыс орындарына (жағажайларға) қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
30) емдеу-косметологиялық объектілеріне, сұлулық салондарына, косметологиялық орталықтарға, шаштараздарға қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

21) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении радиационно-опасных объектов изложить в новой редакции, согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов общественного питания на транспорте (железнодорожном, воздушном, водном и автомобильном), объекты бортового питания изложить в новой редакции, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов производства, хранения и реализации парфюмерно-косметической продукции и средств гигиены изложить в новой редакции, согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов временного проживания людей изложить в новой редакции, согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов социально-бытовой инфраструктуры (культурно-зрелищные объекты, жилые и административные здания, организации по эксплуатации жилых и общественных зданий, офисов, организации, управляющие домами, кооперативы собственников помещений) изложить в новой редакции, согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении канализационных очистных сооружений и сети (в том числе ливневой канализации) изложить в новой редакции, согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении полигонов по размещению, обезвреживанию, захоронению отходов производства и потребления изложить в новой редакции, согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов спортивно-оздоровительного назначения, бассейны, бани, сауны, прачечные, химчистки изложить в новой редакции, согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении водных объектов 2 категории (культурно-бытового назначения), места отдыха (пляжи) изложить в новой редакции, согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении лечебно-косметологических объектов, салонов красоты, косметологических центров, парикмахерских изложить в новой редакции, согласно приложению 30 к настоящему приказу;

31) су көздеріне, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға арналған су жинау орындарына, орталықтандырылған және орталықтандырылмаған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау жүйелеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
32) жерлеу мақсатындағы объектілерге, бейіттерге, саябақтарға, қоғамдық дәретханаларға қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
33) өндірістік мақсаттағы, технологиялық процестер мен жабдықтар, жылыту, жарықтандыру, желдету және ауаны баптау, сумен жабдықтау, су бұру және өндірістік объектілерде (оның ішінде көлік объектілерінде) өнеркәсіптік қалдықтарды кәдеге жарату ғимараттарына, құрылыстары мен үй-жайларына қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
34) мұнай операцияларын жүзеге асыратын технологиялық және ілеспе объектілер мен құрылыстарға қатыстыхалықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
35) радиотехникалық объектілерге және радиоэлектрондық құралдарға қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
36) құрылыс объектілерін салу, реконструкциялау, жөндеу және пайдалануға енгізу кезінде өндірістік мақсаттағы объектілерге, ғимараттар мен құрылыстарға қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
37) көмір өнеркәсібінің өндірістік мақсатындағы объектілеріне, ғимараттары мен құрылыстарына қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
38) химиялық өнеркәсіптің өндірістік мақсатындағы объектілеріне, ғимараттары мен құрылыстарына қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
39) түрлі-түсті металлургия және тау-кен өнеркәсібінің өндірістік мақсатындағы объектілеріне, ғимараттары мен құрылыстарына қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

31) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении водоисточников, мест водозабора для хозяйственно-питьевого водоснабжения, централизованных и нецентрализованных систем хозяйственно-питьевого водоснабжения изложить в новой редакции, согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов похоронного назначения, кладбищ, парков, общественных туалетов изложить в новой редакции, согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении зданий, сооружений и помещений производственного назначения, технологических процессов и оборудований, отоплений, освещений, вентиляции и кондиционирования воздуха, водоснабжения, водоотведения и утилизации промышленных отходов на производственных объектах (в том числе на объектах транспорта) изложить в новой редакции, согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении технологических и сопутствующих объектов и сооружений, осуществляющих нефтяные операции изложить в новой редакции, согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении радиотехнических объектов и радиоэлектронных средств изложить в новой редакции, согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов, зданий и сооружений производственного назначения при строительстве, реконструкции, ремонте и вводе, эксплуатации объектов строительства изложить в новой редакции, согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов, зданий и сооружений производственного назначения угольной промышленности изложить в новой редакции, согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов, зданий и сооружений производственного назначения химической промышленности изложить в новой редакции, согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов, зданий и сооружений производственного назначения цветной металлургии и горнодобывающей промышленности изложить в новой редакции, согласно приложению 39 к настоящему приказу;

40) зертханалардың барлық түрлеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
41) арнайы тамақ өнімдерін сақтау және (немесе) өткізу объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 41-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
42) дәрілік заттарды, вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау құралдары мен препараттарын сақтау және тасымалдау объектілеріне қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы осы бұйрыққа 42-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі, қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актлерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі Ұлттық экономика министрі
Е. Біртанов Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу жөніндегі комитетінің төрағасы
____________Қ. Т. Жақыпбаев
2018 жылғы " " __________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
"Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласында
тәуекел дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
1-қосымша
Бақылау субъектілерін (объектілерін) бөлу, тексерулердің және зертханалық-аспаптық зерттеулердің базалық кезеңділігі
Эпидемиялық маңыздылығы өрескел субъектілер (объектілер) (ерекше тәртіп бойынша тексерілуге жататын)
р/с
Субъектілердің (объектілердің) түрлері
Тексерулердің және зертханалық-аспаптық зерттеулердің кезеңділігі
1
2
3
1
Балалар сүт асүйлері
Жартыжылда 1 рет
2
Барлық түрдегі мектепке дейінгі тәрбилеу және оқыту объектілері
Жартыжылда 1 рет
3
Балалар мен жасөспірімдер тұратын барлық түрдегі және типтегі білім беру және тәрбиелеу объектілері
Жартыжылда 1 рет
4
Ұйымдастырылған ұжымдардағы (мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарындағы, интернат ұйымдарындағы, білім беру және денсаулық сақтау ұйымдарындағы, вахталық кенттердегі, құрылыс алаңдарындағы, өнеркәсіптік объектілердегі) қоғамдық тамақтану және сауда объектілері
Жартыжылда 1 рет
5
Кремді кондитерлік бұйымдарды өндіру объектілері
Жартыжылда 1 рет
6
Дәрілік заттарды дайындау объектілері
Жартыжылда 1 рет
7
Көліктегі (теміржол, әуе, су және автомобиль) қоғамдық тамақтану объектілері, борттық тамақтану объектілері
Жартыжылда 1 рет
8
Жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымдар және көлік құралдары (теміржол, су, әуе)
Жартыжылда 1 рет
9
Радиациялық қауіпті объектілер
Жартыжылда 1 рет
10
Тері және шырышты қабаттарының бұзылуымен қызмет көрсететін емдеу-косметологиялық объектілер, сұлулық салондары, косметологиялық орталықтар, соның ішінде татуаж және татуировка бойынша қызметтер
Жартыжылда 1 рет
11
Мынадай:
стационарлық медициналық көмек көрсететін, оның ішінде наркология (наркологиялық ауруханалар мен диспансерлер) және психиатрия (психиатриялық ауруханалар мен диспансерлер) бойынша;
амбулаториялық-емханалық, консультативтік-диагностикалық көмек көрсететін;
қан қызметі саласында қызметті жүзеге асыратын;
стоматологиялық қызметтерді көрсететін объектілер денсаулық сақтау объектілері
Жартыжылда 1 рет
12
Медициналық-әлеуметтік оңалту объектілері
Жылына 1 рет
13
Балалар мен жасөспірімдер тұрмайтын білім беру объектілері, білім беру объектілерінің жатақханалары
Жылына 1 рет
14
Тәрбиелеу мен білім берудің арнайы, түзету кабинеттері, оңалту орталықтары
Жылына 1 рет
15
Отыратын орын саны 50-ден асатын тамақ өнімдерін өндіретін, қайта өңдейтін және өткізетін қоғамдық тамақтану объектілері
Жылына 1 рет
16
Сүт өңдеу объектілері, дайын сүт өнімдерін өндіру объектілері
Жылына 1 рет
17
Ет өңдеу объектілері, еттің жартылай фабрикаттарын және/немесе дайын ет өнімдерін өндіру объектілері
Жылына 1 рет
18
Балық өңдеу объектілері, балықтың жартылай фабрикаттарын және/немесе дайын балық өнімдерін өндіру объектілері
Жылына 1 рет
19
Құс өңдеу объектілері, құс етінің жартылай фабрикаттарын және/немесе құс етінің дайын өнімдерін өндіру объектілері
Жылына 1 рет
20
Май өнімдерін өндіру объектілері
Жылына 1 рет
21
Алкоголь өнімдерін, алкогольсіз өнімдерді, сыйымдылықтарға өлшеп-құйылған ауыз суды (оның ішінде минералды) өндіру объектілері
Жылына 1 рет
22
Жемісті қайта өңдеу объектілері, өсімдіктен алынатын ауыл шаруашылығы өнімдерін, оның ішінде соя өнімдерін қайта өңдеу объектілері
Жылына 1 рет
23
Арнайы тамақ өнімдерін өндіру, сақтау және (немесе) өткізу объектілері
Жылына 1 рет
24
Аспаздық және йодталған тұзды өндіру объектілері
Жылына 1 рет
25
Ұн тарту объектілері
Жылына 1 рет
26
Нан және нан-тоқаш өнімдерін пісіру объектілері;
Жылына 1 рет
27
Қант өндіру объектілері;
Жылына 1 рет
28
Тамақ өнімдерін көтерме сақтау және (немесе) өткізу объектілері
Жылына 1 рет
29

40) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении всех видов лабораторий изложить в новой редакции, согласно приложению 40 к настоящему приказу;
41) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов по хранению и (или) реализации специализированных пищевых продуктов изложить в новой редакции, согласно приложению 41 к настоящему приказу;
42) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в отношении объектов хранения и транспортировки лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации изложить в новой редакции, согласно приложению 42 к настоящему приказу.
2. Комитету охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде, на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_______________ Жакипбаев К. Т.
"___" _________ 2018 год
Приложение 1
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 1
к Критериям оценки степени
риска в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения
Распределение субъектов (объектов) контроля и надзора с периодичностью проверок и лабораторно-инструментальных исследований
Субъекты (объекты) высокой эпидемической значимости (подлежащие проверкам по особому порядку)
№ п/п
Виды субъектов (объектов)
Периодичность проверок и лабораторно-инструментальных исследований
1
2
3
1
Детские молочные кухни
1 раз в полугодие
2
Объекты дошкольного воспитания и обучения всех видов
1 раз в полугодие
3
Объекты образования и воспитания с проживанием детей и подростков всех видов и типов
1 раз в полугодие
4
Объекты общественного питания и торговли в организованных коллективах (организациях дошкольного воспитания и обучения, интернатных организациях, организациях образования и здравоохранения, вахтовых поселках, строительных площадках, промышленных объектах)
1 раз в полугодие
5
Объекты по производству кремовых кондитерских изделий
1 раз в полугодие
6
Объекты по изготовлению лекарственных средств
1 раз в полугодие
7
Объекты общественного питания на транспорте (железнодорожном, воздушном, водном и автомобильном), объекты бортового питания
1 раз в полугодие
8
Организации и транспортные средства (железнодорожные, водные, воздушные) осуществляющие перевозку пассажиров
1 раз в полугодие
9
Радиационно-опасные объекты
1 раз в полугодие
10
Лечебно-косметологические объекты, салоны красоты, косметологические центры оказывающие услуги с нарушением кожных и слизистых покровов, в том числе услуги по татуажу и татуировке
1 раз в полугодие
11
Объекты здравоохранения: оказывающие стационарную медицинскую помощь, в том числе по наркологии (наркологические больницы и диспансера) и психиатрии (психиатрические больницы и диспансера); оказывающие амбулаторно-поликлиническую, консультативно-диагностическую помощь; осуществляющие деятельность в сфере службы крови; оказывающие стоматологические услуги
1 раз в полугодие
12
Объекты медико-социальной реабилитации
1 раз в год
13
Объекты образования без проживания детей и подростков, общежития объектов образования
1 раз в год
14
Специальные, коррекционные кабинеты воспитания и образования, реабилитационные центры
1 раз в год
15
Объекты общественного питания с производством, переработкой и реализацией пищевой продукции с числом более 50 посадочных мест
1 раз в год
16
Молокоперерабатывающие объекты, объекты по производству готовой молочной продукции
1 раз в год
17
Мясоперерабатывающие объекты, объекты по производству мяса и мясных полуфабрикатов и/или готовой мясной продукции
1 раз в год
18
Рыбоперерабатывающие объекты, объекты по производству рыбы и рыбных полуфабрикатов и/или готовой рыбной продукции
1 раз в год
19
Птицеперерабатывающие объекты, объекты по производству полуфабрикатов из мяса птицы и/или готовой продукции из мяса птицы
1 раз в год
20
Объекты по производству масложировой продукции
1 раз в год
21
Объекты по производству алкогольной продукции, безалкогольной продукции, питьевой воды (в том числе минеральной), расфасованной в емкости
1 раз в год
22
Плодоперерабатывающие объекты, объекты по переработке сельскохозяйственной продукции растительного происхождения, в том числе соевой продукции
1 раз в год
23
Объекты по производству, хранению и (или) реализации специализированных пищевых продуктов
1 раз в год
24
Объекты по производству поваренной и йодированной соли
1 раз в год
25
Мукомольные объекты
1 раз в год
26
Объекты по выпечке хлеба и хлебобулочных изделий
1 раз в год
27
Объекты по производству сахара
1 раз в год
28
Объекты оптового хранения и (или) реализации пищевой продукции
1 раз в год
29

Өндірістік объектілердің санитариялық сыныптамасына сәйкес 1 және 2 қауіптілік сыныптарына жататын қызмет түрлері (химиялық өндірістер, металлургиялық, машина жасау және металл өңдеу объектілері, кен, кенсіз қазбаларды, табиғи газ және мұнай өндіру, мұнай өңдеу өнеркәсібі, құрылыс өнеркәсібі және құрылыс материалдары өнеркәсібі, 1 және 2 қауіптілік сыныбының қатты тұрмыстық қалдықтарын және уытты өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру, залалсыздандыру, көму полигондары, сағатына 120 және одан астам килограмм медициналық қалдықтарды жинау, сақтау, шығару, сұрыптау, қайта өңдеу, зарарсыздандыру, кәдеге жарату (өртеу) объектілері, минералды отынды жағу кезіндегі электр және жылу энергия өндірісі, жиілігі 30 килогерц - 300 гигагерц диапазонда жұмыс істейтін стационарлық таратушы радиотехникалық объектілері, радиобайланыс, радиохабар, телевизия, радиолокация және радиобасу объектілері, 3-30 мегагерц диапазондағы радио әуесқойлық радиостанциялары антенналары, 100 ваттан астам 1000 ватты қоса алғандағы тиімді сәулеленетін қуаты бар жиілігі 26,5-27,5 мегагерц азаматтық диапазондағы радиостанциялар, 1000-нан 5000 ватқа дейін тиімді сәулеленетін қуаты бар радио әуесқойлық радиостанциялары антенналары және азаматтық диапазон радиостанциялары, спутниктік байланыстың жердегі стационарлық станциялары, таратқыш қуаты 2 ваттан астам WLL-диапазондағы құрылғылар (сымсыз абоненттік қолжетімділік))
Жылына 1 рет
30
Химиялық заттар мен өнімдерді, агрохимикаттарды және пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалар, вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау құралдары мен препараттарын сақтау және тасымалдау объектілері
Жылына 1 рет
31
Спорт-сауықтыру мақсатындағы объектілер, бассейндер, сыйымдылығы 20 орын және одан асатын моншалар мен сауналар
Жылына 1 рет
32
Вахталық кенттер
Жылына 1 рет
33
2-санаттағы су объектілері (мәдени-тұрмыстық мақсаттағы), демалыс орындары (жағажайлар)
Жылына 1 рет
34
Су көздері, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін су жинау орындары
Жылына 1 рет
35
Қызмет көрсететін халқының саны 2 мың адамнан асатын орталықтандырылмаған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау жүйелері
Жылына 1 рет
36
Орталықтандырылған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау жүйелері
Жылына 1 рет
37
Сауықтыру және санаторий объектілері (маусымдық, жыл бойғы), демалыс базалары мен орындары
Жылына 1 рет
38
Патогендігі І-ІV топтағы микроорганизмдермен және гельминттермен жұмыс істейтін зертханалар
Жылына 1 рет
Тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылмаған субъектілер (объектілер)
1
2
1
Техникалық, кәсіптік оқыту, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру объектілері
2
Балалар мен жасөспірімдердің бос уақытын, дене тәрбиесін және шығармашылық қабілеттерін дамыту объектілері (қосымша білім беру мекемелері), балалар мен жасөспірімдер шығармашылығы орталықтары, музыка, спорт және көркемсурет мектептері, балалар-жасөспірімдер орталықтары, аулалық клубтар, жас натуралистер станциялары, оқу-өндірістік комбинаттар және басқа да мектептен тыс ұйымдар
3
Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімдерді дайындау, сақтау және өткізу жөніндегі объектілер(аяқкиім, киім, ойыншықтар)
4
Компьютерлер (дербес компьютерлер, планшетті дербес компьютерлер, ноутбуктер) және бейнетерминалдар (компьютер клубтары) арқылы халыққа қызмет көрсетужөніндегі объектілер
5
Отыратын орын саны 50 және одан кем тамақ өнімдерін өндіретін, қайта өңдейтін және өткізетін қоғамдық тамақтану объектілері
6
Көлік құралдарына(теміржол, автомобиль, су және әуе) және жолаушыларға қызмет көрсету жөніндегі объектілер
7
Тамақ өнімдерін автоматты түрде дайындауға және өткізуге арналған аппараттар
8
Кремсіз кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі объектілер
9
Ұнның жартылай фабрикаттарын, макарон өнімдерін өндіру жөніндегі объектілер
10
Чипсілер, кепкен нан, жүгері таяқшалары, казинак, шемішке, құрғақ таңғы ас, слайстар, қант мақтасы, поп-корн, қуырылған жаңғақтар өндіру жөніндегіобъектілер
11
Дайын тамақ өнімдерін өлшеп орау жөніндегі объектілер
12
Тамақ концентраттарын және тамақ қышқылдарын өндіру жөніндегі объектілер
13
Шай, ашытқы және желатин өндіру жөніндегі объектілер
14
Крахмал-сірне өнімдерін, крахмал өндіру жөніндегі объектілер
15
Сот медицинасы және патологиялық анатомия саласында қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілері
16
Денсаулық сақтау, қалпынакелтіру емі және медициналық оңалту объектілері
17
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы сақтау, көтерме және бөлшек өткізу объектілері
18
Денсаулық сақтау, жеделмедициналық жәрдем және санитариялық авиация объектілері
19
Апаттар медицинасы денсаулық сақтау объектілері
20
Паллиативтік көмекті және мейірбике күтімін көрсететін денсаулық сақтау объектілері
21
Дәстүрлі және халық медицинасы (емшілік)объектілері
22
Дезинфекция, дезинсекция, дератизация құралдары мен препараттарын, вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық, диагностикалық препараттарды дайындау, өндіру, өңдеу, сондай-ақ оларды пайдаланумен байланысты жұмыстар менқызметтер түрлерін көрсетужөніндегі объектілер
23
Шаштараздар, сұлулық салондары, тері және сілемейлі қабықты бұзбастан косметикалық қызметтер көрсететін косметологиялық орталықтар
24
Спорт-сауықтыру мақсатындағы объектілер, сыйымдылығы 20 орынға дейінгі моншалар, сауналар
25
Әлеуметтік-тұрмыстық инфрақұрылым объектілері (мәдени-ойын-сауық объектілері, зираттар, жерлеу мақсатындағы объектілер, адамдар уақытша тұратын объектілер (қонақүйлер, мотельдер, кемпингтер, жатақханалар), әкімшілік, тұрғын үй (тұрғын үйлер) ғимараттары,тұрғын үй және қоғамдық ғимараттарды, кеңселерді, ұйымдарды пайдалану жөніндегі ұйымдар, үй басқарушылары, үй-жайлар иелері кооперативтері, қоғамдық дәретханалар, кір жуу, химиялық тазарту орындары, тазарту құрылыстары және өзгелері)
26
Қызметкөрсетілетін халықтың саны 2 мың адамға дейінгі орталықтандырылмаған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау жүйелері
27
Су құбырлары, кәріз, жылу жүйелеріне қызмет көрсету жөніндегі объектілер, қазандықтар
28
Кәріз (оның ішіндежауын-шашын кәрізін) тазарту құрылыстары мен желілері
29

Виды деятельности, относящиеся к 1 по 2 классам опасности согласно санитарной классификации производственных объектов (химические производства, металлургические, машиностроительные и металлообрабатывающие объекты, добыча руд, нерудных ископаемых, природного газа и нефти, нефтеперерабатывающая промышленность, строительная промышленность и промышленность строительных материалов, полигоны по размещению, обезвреживанию, захоронению твердых бытовых отходов и токсичных отходов производства и потребления 1 и 2 классов опасности, объекты по сбору, хранению, удалению, сортировке, переработке, обеззараживания, утилизации (сжиганию) медицинских отходов 120 и более килограмм в час и выше, производство электрической и тепловой энергии при сжигании минерального топлива, стационарные передающие радиотехнические объекты, радиосвязи, радиовещания, телевидения, радиолокации и радиоподавления, работающие в диапазоне частот 30 килогерц - 300 гигагерц, антенны радиолюбительских радиостанций диапазона 3-30 мегагерц, радиостанций гражданского диапазона частот 26,5-27,5 мегагерц с эффективной излучаемой мощностью более 100 ватт до 1000 ватт включительно, антенны радиолюбительских радиостанций и радиостанций гражданского диапазона с эффективной излучаемой мощностью от 1000 до 5000 ватт, земные стационарные станции спутниковой связи, устройства WLL-диапазона (беспроводной абонентский доступ) с мощностью передатчика свыше 2 ватт))
1 раз в год
30
Склады для хранения химических веществ и продукции, агрохимикатов и пестицидов (ядохимикатов), объекты хранения и транспортировки вакцин и других иммунобиологических препаратов, средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации
1 раз в год
31
Объекты спортивно-оздоровительного назначения, бассейны, бани и сауны вместимостью 20 и более мест
1 раз в год
32
Вахтовые поселки
1 раз в год
33
Водные объекты 2 категории (культурно-бытового назначения), места отдыха (пляжи)
1 раз в год
34
Водоисточники, места водозабора для хозяйственно-питьевого водоснабжения
1 раз в год
35
Нецентрализованные системы хозяйственно-питьевого водоснабжения с количеством обслуживаемого населения от 2 тысячи человек
1 раз в год
36
Централизованные системы хозяйственно-питьевого водоснабжения
1 раз в год
37
Оздоровительные и санаторные объекты (сезонные, круглогодичные), базы и места отдыха
1 раз в год
38
Лаборатории работающие с микроорганизмами I-IV групп патогенности и гельминтами
1 раз в год
Субъекты (объекты) не отнесенные к высокой степени риска
1
2
1
Объекты технического, профессионального, послесреднего и высшего образования
2
Объекты досуга, физического воспитания и развития творческих способностей детей и подростков (учреждения дополнительного образования), центры творчества детей и молодежи, музыкальные, спортивные и художественные школы, детско-юношеские центры, дворовые клубы, станции юных натуралистов, учебно-производственные комбинаты и другие внешкольные организации
3
Объекты по изготовлению, хранению и реализации продукции для детей и подростков (обувь, одежда, игрушки)
4
Объекты по оказанию услуг населению посредством компьютеров (персональные компьютеры, планшетные персональные компьютеры, ноутбуки) и видеотерминалов (компьютерные клубы)
5
Объекты общественного питания с производством, переработкой и реализацией пищевой продукции с числом 50 и менее посадочных мест
6
Объекты по обслуживанию транспортных средств (железнодорожный, автомобильный, водный и воздушный) и пассажиров
7
Аппараты для автоматического приготовления и реализации пищевой продукции
8
Объекты по производству без кремовых кондитерских изделий
9
Объекты по производству мучных полуфабрикатов, макаронных изделий
10
Объекты по производству чипсов, сухариков, кукурузных палочек, казинаков, семечек, сухих завтраков, слайсов, сахарной ваты, поп-корна, жареных орехов
11
Объекты по фасовке готовых пищевых продуктов
12
Объекты по производству пищевых концентратов и пищевых кислот
13
Объекты по производству чая, дрожжей и желатина
14
Объекты по производству крахмалопаточной продукции, крахмала
15
Объекты здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере судебной медицины и патологической анатомии
16
Объекты здравоохранения, восстановительного лечения и медицинской реабилитации
17
Объекты хранения, оптовой и розничной реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники
18
Объекты здравоохранения, скорой медицинской помощи и санитарной авиации
19
Объекты здравоохранения медицины катастроф
20
Объекты здравоохранения, оказывающие паллиативную помощь и сестринский уход
21
Объекты традиционной и народной медицины (целительства)
22
Объекты по изготовлению, производству, переработке средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации, вакцин и других иммунобиологических, диагностических препаратов, а также по оказанию видов работ и услуг, связанных с их использованием
23
Парикмахерские, салоны красоты, косметологические центры, оказывающие косметические услуги без нарушения кожных и слизистых покровов, в том числе услуги по маникюру и педикюру
24
Объекты спортивно-оздоровительного назначения, бани, сауны вместимостью до 20 мест
25
Объекты социально-бытовой инфраструктуры (культурно-зрелищные объекты, кладбища, объекты похоронного назначения, объекты временного проживания людей (гостиницы, мотели, кемпинги, общежития), административные, жилые (жилища) здания, организации по эксплуатации жилых и общественных зданий, офисов, организации, управляющие домами, кооперативы собственников помещений, общественные туалеты, прачечные, химчистки, очистные сооружения и прочие)
26
Нецентрализованные системы хозяйственно-питьевого водоснабжения с количеством обслуживаемого населения до 2 тысяч человек
27
Объекты по обслуживанию водопроводных, канализационных, тепловых систем, котельные
28
Канализационные очистные сооружения и сети (в том числе ливневой канализации)
29

Өндірістік объектілердің санитариялық сыныптамасына сәйкес қауіптілігі 3-5-сыныпқа жататын қызмет түрлері (химиялық өндіріс, металлургия, машина жасау және металл өңдеу объектілері, кен, кенді емес қазбаларды, табиғи газды өндіру, құрылыс өнеркәсібі, қауіптілігі 3 және 4-сыныптағы өндіру және тұтынудыңуытты қалдықтарын орналастыру, зарарсыздандыру, көму бойынша полигондар, сағатына 120 килограммға дейін және одан артық медициналық қалдықтарды жинау, сақтау, тасымалдау, жою, сұрыптау, өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату (өртеу) бойынша объектілер, минералды отынды жаққан кездегі электр және жылу энергиясы өндірісі, байланыс объектілері және радиотехникалық объектілері (27-2400 МГц жиіліктер диапазонындағы жер бетіндегі жылжымалы радиобайланыс (радиостанция) құралдары, көлік құралдарында (ұшу папараттары, теңіз және өзен кемелері, поездар), 2 Вт-қа дейінгі тарату қуаттылығымен WLL-диапазон құрылғысы), ағаш өңдеу, тоқыма өндірісі және жеңіл өнеркәсіп өндірісі, автожанармай құю станциялары)
30
Саябақтар
31

Виды деятельности, относящиеся к 3-5 классам опасности согласно санитарной классификации производственных объектов (химические производства, металлургические, машиностроительные и металлообрабатывающие объекты, добыча руд, нерудных ископаемых, природного газа, строительная промышленность, полигоны по размещению, обезвреживанию, захоронению токсичных отходов производства и потребления 3 и 4 классов опасности, объекты по сбору, хранению, удалению, сортировке, переработке, обеззараживания, утилизации (сжиганию) медицинских отходов до 120 килограмм в час, производство электрической и тепловой энергии при сжигании минерального топлива, объекты связи и радиотехнические объекты (средства сухопутной подвижной радиосвязи (радиостанции) диапазона частот 27 - 2400 МГц, передающие радиотехнические объекты и радиостанции, установленные на транспортных средствах (летательных аппаратах, морских и речных судах, поездах), устройства WLL-диапазона с мощностью передатчика до 2 Вт), обработка древесины, текстильные производства и производства легкой промышленности, автозаправочные станции)
30
Парки
31

Иондаушы сәулелену көздері бар радиациялық объектілер, "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 144-бабының 6-тармағына сәйкес бекітілген "Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидалар талаптарында көзделгендерден төмен ең аз мәнді белсенділігі бар радиоактивті қалдықтар
32
Тамақ өнімдерін, азық-түлік шикізатын, шаруашылық-ауыз суды, қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымдар және көлік құралдары (теміржол, автомобиль, су және әуе)
33
Парфюмерлік-косметикалық өнімдерді, гигиена құралдарын сақтауға арналған қоймалар
34
Парфюмерлік-косметикалық өнімдерді және гигиена құралдарын өндіретін объектілер
35
Тамақ өнімдерін қоспағанда, көтерме және бөлшек сауда объектілері, азық - түлік базарлары
36
Патогендігі I-IV топтағы микроағзалармен және гельминттермен жұмыс істейтін зертханаларды қоспағанда барлық зертханалар түрлері
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Амбулаториялық-емханалық көмек, консультативті-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау объектілеріне қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды және қадағалауды тағайындау туралы акт
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі - ЖСН), Бизнес
сәйкестендіру номері (бұдан әрі - БСН) ______________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының болуы. Объектінің қызмет түрлері мен қуаттылығы бойынша сәйкестігі.
2
Қоқысты жинауға арналған жапқыштары бар контейнерлерді орнатуға арналған оқшаулы алаңның болуы
3
Аумақты функциялық аймақтандыру режимін сақтау
4
Ақаусыз ыстық және суық сумен қамтамасыз ету жүйелерінің болуы. Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету болмаған кезде үзіліссіз жұмыс істейтін су қыздырғыштардың болуы
5
Ақаусыз су бұру, кәріз жүйелерінің болуы. Кәріздендірілмеген және жартылай кәріздендірілген елді мекендерде жергілікті және шығарылатын тазалау жүйелерінің болуы
6
Ақаусыз жергілікті және жалпы жасанды жарық жүйелерінің болуы
7
Желдету, ауа баптау, жылумен қамтамасыз ету жүйесінің ақаусыз күйде болуы
8
Желдету және ауа баптау жүйесіне профилактикалық қарап тексеруді, жөндеуді, тазалауды және дезинфекцияны жүргізудің бекітілген кестесінің және растаушы құжаттардың болуы.
9
Үй-жайларда микроклимат параметрлерін сақтау
10
Үй-жайларды құруға, күтіп ұстауға, жинақтауға және аймақтандыруға қойылатын талаптарды сақтау.
Жүкті әйелдерді және дене қызуы бар науқастарды жеке қабылдаудың болуы
11
Үй-жайлардың ішкі әрлеу жағдайы. Жабынды ақауларының болуы және уақытылы жойылуы
12
Жарамсыз жабдықты, санитариялық-техникалық құралдарды, аппаратураны, құрал-сайманды қолдануға жол бермеу.
13
Қақырықты жинау үй-жайының санитариялық нормативтерге сәйкес жабдықталуы, қақырықты жинау және зерттеуге жеткізу қағидаларын сақтау
14
Иондаушы сәулелену көздерімен (бұдан әрі - ИСК) жұмыс жасау тәртібін регламенттейтін нормативтік-басқарушы құжаттардың болуы және сәйкестігі және радиациялық қауіпсіздікті сақтау:

Радиационные объекты, имеющие источники ионизирующего излучения, радиоактивные отходы с минимально значимой активностью ниже предусмотренных требованиями Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологических требований к обеспечению радиационной безопасности", утвержденных в соответствии с пунктом 6 статьи 144 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения"
32
Организации и транспортные средства (железнодорожные, автомобильные, водные и воздушные), осуществляющие перевозку пищевых продуктов, продовольственного сырья, хозяйственно-питьевой воды, опасных грузов
33
Склады для хранения парфюмерно-косметической продукции, средств гигиены
34
Объекты производства парфюмерно-косметической продукции и средств гигиены
35
Объекты оптовой и розничной торговли, за исключением пищевой продукции, продовольственные рынки
36
Все виды лабораторий, за исключением лабораторий работающих с микроорганизмами I-IV групп патогенности и гельминтами
"
Приложение 2
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 2
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов здравоохранения, оказывающие амбулаторно-
поликлиническую и консультативно-диагностическую помощь
_____________________________________________________________________
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
_______________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения__________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения на объект. Соответствие по видам услуг и мощности объекта.
2
Наличие изолированной площадки для установки контейнеров с крышками для сбора мусора
3
Соблюдение режима функционального зонирования территории
4
Наличие исправных систем горячего и холодного водоснабжения
Наличие водонагревателей непрерывного действия при отсутствий центрального горячего водоснабжения
5
Наличие исправных систем водоотведения, канализации. В не канализованных и частично канализованных населенных пунктах наличие местной и вывозной системы очистки
6
Наличие в исправном состоянии систем местного и общего искусственного освещения
7
Наличие исправных систем вентиляции, кондиционирования, теплоснабжения
8
Наличие утвержденного графика и подтверждающих документов проведения профилактического осмотра, ремонта, очистки и дезинфекции систем вентиляции и кондицирования.
9
Соблюдение параметров микроклимата в помещениях
10
Соблюдение требований к устройству, содержанию, набору и зонированию помещений.
Наличие раздельных приема беременных и температурящих больных.
11
Состояние внутренней отделки помещений. Наличие и своевременность устранения дефектов покрытия.
12
Недопущение применения неисправного оборудования, санитарно-технических приборов, аппаратуры, инструментов
13
Оснащенность помещении для сбора мокроты согласно санитарным правилам, соблюдение правил сбора и доставки мокроты для исследования.
14
Наличие и соответствие нормативно-распорядительных документов, регламентирующих порядок обращения с источниками ионизирующего излучения (далее - ИИИ) и соблюдение радиационной безопасности:

1) радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулық;
2) радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлға туралы);
3) апаттық жағдайларда персоналдың іс-қимылы бойынша нұсқаулық;
4) ықтимал апаттарды ескерту және жою бойынша нұсқаулық және жоспар;
5) персоналды және халықты радиациялық апаттан және оның салдарынан қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары (I-II санаттағы радиациялық-қауіпті объектілер үшін);
6) ИСК-мен жұмысқа рұқсат етілген бекітілген тұлғалар тізімі ("А" және "Б" тобының персоналы);
7) радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық;
8) ИСК-ны есепке алу және сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық;
9) ұйымның келісілген радиациялық-гигиеналық паспортының болуы. Ұйымның радиациялық-гигиеналық паспорты.
15
ИСК алуға, есепке алуға, сақтауға, пайдалануға және есептен шығаруға қойылатын талаптарды сақтау:
1)ИСК-ға паспорттардың (сертификаттардың) және басқа ілеспе құжаттардың болуы;
2) ИСК-ны қабылдау-тапсыру актісінің болуы;
3) радионуклидтік ИСК-ны беруге, шығындауға және есептен шығаруға талаптардың болуы;
4) түгендеу актісін ресімдеумен ИСК-ға түгендеуді жүргізу;
5) ИСК-ны уақытша сақтауға арналған жеке үй-жайлардың немесе арнайы бөлінген орындардың көзделуі және сәйкестігі;
6) ИСК-ны сақтауға арналған құрылғының көзделуі және сәйкестігі.
16
Радиоактивті қалдықтарды (бұдан әрі - РАҚ) жинауға, уақытша сақтауға, тасымалдауға және көмуге қойылатын талаптарды сақтау:
1) бекітілген РАҚ-пен жұмыс жасау схемасының болуы;
2) РАҚ-ты жинауға, сақтауға және тапсыруға жауапты тұлға туралы бұйрықтың болуы;
3) қатты және сұйық РАҚ-ты жинауға арналған арнайы жинау контейнерлерінің және ыдыстардың болуы;
4) РАҚ-ты уақытша сақтауға арналған жеке үй-жайлардың немесе арнайы бөлінген орындардың көзделуі және сәйкестігі;
5) уақытша сақтау орындарында РАҚ-ты сақтау ережелері мен ұстау мерзімдерін сақтау;
6) РАҚ-ты тасымалдауға арналған арнайы қаражаттың болуы.
17
Объектіде және одан тыс жерлерде сәулелену көздерін пайдалануға, физикалық қорғауға және ИСК қозғалысына бақылауды ұйымдастыруға қойылатын талаптарды сақтау. Қажетті жерлерде радиациялық қауіптілік белгілерін, жүргізілетін жұмыстар классының сілтеуіштерін көздеу, дайындаушы зауыттардың технологиялық жабдықты қорғауға техникалық жарамдылығы туралы актілермен, ИСК-ны сақтауға және тасымалдауға, жеке және ұжымдық радиациялық қорғанышқа арналған қаражатқа құжаттаманың болуы.
18
Персоналдың радиациялық қауіпсіздік бойынша талаптарды сақтауы:
1) персоналдың радиациялық қауіпсіздік мәселелері бойынша арнайы дайындығын растайтын құжаттарының болуы;

1) инструкции по радиационную безопасности;
2) положения о службе радиационной безопасности (лице, ответственном за радиационную безопасность);
3) инструкции по действиям персонала при аварийных ситуациях;
4) инструкции и плана по предупреждению и ликвидации возможных аварий;
5) плана мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий (для радиационно-опасных объектов I-II категорий);
6) утвержденного списка лиц, допущенных к работе с ИИИ (персонал группы "А" и "Б");
7) приказа руководителя о назначении лица, ответственного за радиационную безопасность;
8) приказа руководителя о назначении лица, ответственного за учет и хранение ИИИ;
9) наличие согласованного радиационно-гигиенического паспорта организации. Радиационно-гигиенического паспорта организации.
15
Соблюдение требований к получению, учету, хранению, использованию и списанию ИИИ:
1) наличие паспортов (сертификатов) и другие сопроводительных документов на ИИИ;
2) наличие актов приема-передачи ИИИ;
3) наличие требований на выдачу радионуклидных ИИИ, актов о расходовании и списании радионуклидных ИИИ;
4) проведение инвентаризации ИИИ с оформлением акта инвентаризации;
5) наличие и соответствие отдельных помещений или специально выделенных мест для временного хранения ИИИ;
6) наличие и соответствие устройств для хранения ИИИ
16
Соблюдение требований к сбору, временному хранению, транспортировке и захоронению радиоактивных отходов (далее - РАО):
1) наличие утвержденной схемы обращения с РАО;
2) наличие приказа об ответственном за сбор, хранение и
сдачу РАО;
3) наличие специальных сборников-контейнеров и емкостей для сбора твердых и жидких РАО;
4) наличие и соответствие отдельных помещений или специально выделенных мест для временного хранения РАО;
5) соблюдение правил хранения и сроков выдержки РАО в местах временного хранения;
6) наличие специальных средств для транспортировки РАО.
17
Соблюдение требований к эксплуатации, физической защите источников излучения и организации контроля за движением источников ионизирующего излучения на объекте и за его пределами. Наличие знаков радиационной опасности в необходимых местах, указателей класса проводимых работ, документации заводов-изготовителей с актами о технической исправности на защитное технологическое оборудование, на средства для хранения и транспортировки ИИИ, на средства индивидуальной и коллективной радиационной защиты.
18
Соблюдение требований по радиационной безопасности персонала:
1) наличие документов, подтверждающих специальную подготовку персонала по вопросам радиационный безопасности;

2) персоналдың тиісті алдын ала және мерзімдік медициналық қарап тексеруден өтуін растайтын құжаттардың болуы;
3) журналда тіркеумен радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулықты жүргізу;
4) жеке дозиметрлерді көздеу және қолдану;
5) персоналдың ақаусыз жылжымалы және жеке радиациялық қорғаныш құралдарының болуы;
6) радиоактивті ластануға бақылауды ұйымдастыру: жұмыс беттерінің, жабдықтың, жеке қорғану құралдарының, тері жабындысының және персонал киімінің радиоактивті заттармен ластану деңгейлерін өлшеу; жұмыс үй-жайлары ауасында газдар мен аэрозолдердің көлемді белсенділігін анықтау; радиоактивті заттардың төгілу және шығарылу белсенділігін өлшеу немесе бағалау; санитариялық-қорғаныш аймағында және бақылау аймағында қоршаған орта объектілерінің радиоактивті ластану деңгейлерін анықтау;
7) дезактивацияны жүргізуді көздеу;
8) туындаған апат туралы шұғыл хабарлауды көздеу. Дезактивтендіру бойынша талаптарды сақтау.
19
Пациенттердің радиациялық қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды сақтау:

2) наличие документов, подтверждающих прохождение персоналом соответствующего предварительного и периодического медицинского осмотра;
3) проведение инструктажа по радиационной безопасности с регистрацией в журнале;
4) наличие и использование персональных дозиметров;
5) наличие исправных передвижных и индивидуальных средств радиационной защиты персонала;
6) организация контроля радиоактивного загрязнения: измерение уровней загрязнения радиоактивными веществами рабочих поверхностей, оборудования, средств индивидуальной защиты, кожных покровов и одежды персонала; определение объемной активности газов и аэрозолей в воздухе рабочих помещений; измерение или оценка активности выбросов и сбросов радиоактивных веществ; определение уровней радиоактивного загрязнения объектов окружающей среды в санитарно-защитной зоне и зоне наблюдения;
7) наличие проведения дезактивации;
8) наличие системы экстренного оповещения о возникшей аварии защиты. Соблюдение требований по дезактивации.
19
Соблюдение требований к обеспечению радиационной безопасности пациентов:

1) зерттеуге және терапевтік процедураларға жолдаманың болуы, олардың негіздемелері, дәлелді бас тартулар;
2) пациенттердің жеке дозаларын тіркеу және есепке алу құжаттамасын жүргізу;
3) пациенттердің ақаусыз жылжымалы және жеке радиациялық қорғаныш құралдарының болуы;
4) тері-фокусты арақашықтықтардың ең аз параметрлерін сақтау.
20
Ақаусыз стационарлы және көшпелі ультракүлгін сәулелендіргіштердің немесе басқа қондырғылардың болуы, мерзімі өткен бактерицидтік сәулелендіргіштерді есепке алу журналының болуы және жүргізу.
21
Персоналдың арнайы киімінің, жеке қорғану құралдарының болуы және қамтамасыз етілуі (келесі партияны сатып алғанға дейін жетістігін бағалау).
22
Медициналық қызметтерді көрсету кезінде қол гигиенасына арналған жағдайдың болуы:
1)білектен қосылатын крандардың, дозаторлардың болуы;

1) наличие направлений на исследование и терапевтические процедуры и их обоснованность, мотивированные отказы;
2) ведение документации регистрации и учета индивидуальных доз пациентов;
3) наличие в исправном состоянии передвижных и индивидуальных средств радиационной защиты пациентов;
4) соблюдение минимальных параметров кожно-фокусных расстояний.
20
Наличие исправных стационарных и передвижных ультрафиолетовых облучателей или других установок, наличие и ведение журнала учета отработанного времени бактерицидных облучателей.
21
Наличие и обеспеченность спецодеждой, средствами индивидуальной защиты персонала (оценка достаточности до приобретения следующей партии).
22
Наличие условий для гигиены рук при оказании медицинских услуг:
1) наличие локтевых кранов, дозаторов;

2) сұйық антисептикалық сабынмен, бір рет пайдаланатын қағаз сүлгілерімен қамтамасыз ету.
23
Медициналық манипуляциялар және инвазиялық процедуралар санын ескерумен бір рет пайдаланатын медициналық бұйымдардың, қолғаптардың көзделуі және қолданылуы.
24
Персоналды қалдықтармен жұмыс істеу кезінде эпидемиялық қауіпсіздік қағиадаларына және медициналық персоналды В вирусты гепатитпен, Д вирусты гепатитпен және С вирусты гепатитпен кәсіби жұқтырылудың алдын алу бойынша оқытуды растайтын құжаттардың болуы
25
Кір жуу орнын арнайы жабдықпен жабдықтау, төсек жабдықтарының қозғалыс бірізділігін сақтау (немесе мамандандырылған ұйыммен шарт жасасу).
26
Медициналық қалдықтармен қауіпсіз жұмыс жасау бойынша шарттардың сақталуын растайтын құжаттардың болуы:
1) медициналық қалдықтармен қауіпсіз жұмыс жасау схемасының болуы;
2) қалдықтармен жұмыс жасау бойынша ұйымдастыруды және бақылауды жүзеге асыратын жауапты тұлға туралы бұйрық;
3) гигиеналық оқыту және нұсқаулық туралы мәліметтер;
4) медициналық қалдықтарды күн сайын есепке алу журналы;
5) таңбалауды сақтаумен қауіпсіз жинау және кәдеге жарату (контейнерлер) үшін тиісті контейнерлермен және пакеттермен қамтамасыз етілуі;

2) обеспеченность жидким антисептическим мылом, антисептиками, одноразовыми бумажными полотенцами.
23
Наличие и использование одноразовых медицинских изделий, перчаток с учетом количества медицинских манипуляций и инвазивных процедур
24
Наличие документов, подтверждающих обучение персонала правилам эпидемической безопасности при обращении с отходами и медицинского персонала по профилактике профессионального инфицирования вирусным гепатитом В, вирусным гепатитом Д и вирусным гепатитом С.
25
Оснащение прачечной специальным оборудованием соблюдение поточности движения белья (или договор со специализированной организацией).
26
Наличие документов, подтверждающих соблюдение условий в соответствии с санитарными правилами по безопасному обращению с медицинскими отходами:
1) наличие схемы обращения с медицинскими отходами;
2) наличие приказа об ответственном лице осуществляющий организацию и контроль по обращению с отходами;
3) сведения об гигиеническом обучении и инструктаже;
4) журнал ежедневного учета медицинских отходов;
5) обеспеченность соответствующими контейнерами и пакетами для безопасного сбора и утилизации (КБСУ) с соблюдением маркировки;

6) таңбалауға сәйкес қатаң сақтаумен медициналық қалдықтарды контейнерлерде жинауды жүзеге асыру;
7) медициналық қалдықтарды сақтау мерзімдерін сақтау.
27
Медициналық қалдықтарды уақытша сақтау үй-жайының гигиеналық нормативтерге сәйкес жабдықталуы.
28
Медициналық қалдықтарды залалсыздандыруға, кәдеге жаратуға арналған арнайы қондырғылардың көзделуі және санитариялық нормаларға сәйкестігі немесе мамандандырылған ұйыммен шарттың болуы
29
Медициналық бұйымдарға дезинфекция жүргізу жағдайларын сақтау, таңбаланған ыдыстардың, дезинфекциялаушы заттардың жұмыс ерітінділерінің болуы.
30
Медициналық мақсаттағы бұйыдарды стерилдеу алдындағы тазалау, стерилдеу талаптарының сақталуы.
31
Паспорт бойынша жол берілетін шектен асатын жүктемелер мен қысымдар кезінде стерилдеу жабдығын пайдалануға жол бермеу.
32
Персоналдың оқуы туралы және қысыммен жұмыс істейтін аппаратурамен (бу стерилизаторлары) жұмысқа техникалық рұқсаты туралы құжаттардың болуы.
33
Болжау орталықтарында зеңге ұқсас ауруларды (ЗҰА) болжаушы эпидқадағалау жүйесінің, ұйымның алгоритмін орындауды растайтын құжаттардың болуы:
1)стандартты анықтамаға және аурудың ұзақтығына сәйкес келетін ЗҰА жағдайларын есептеу;
2) зертханалық тексеруге ЗҰА науқастарынан материал алу.
34
Инфекциялық және паразиттік аурулардың есепке алынуын және тіркелуін растайтын құжаттардың болуы. Шұғыл хабарламаларды уақытылы беру және инфекциялық және паразиттік сырқаттанушылықты тіркеу кезінде хабарлау.
35
Карантиндік, аса қауіпті инфекцияларға (оба, тырысқақ) күдік және тіркеу кезінде індетке қарсы іс-шараларды жүргізу бойынша жедел іс-шаралар жоспарының, хабарландыру схемасының болуы.
36
Обамен ауыратын шартты науқасты енгізумен семинар және жаттығу сабақтарын жүргізу туралы бұйрықтың болуы.
37
Материал алуға арналған тиісті жинақпен, дезинфекциялаушы құралдармен, тұз ерітінділерімен және қорғаныш костюмдер жинағымен, жеке алдын алу құралдарымен, жеке қорғану құралдарымен қамтамасыз етілуі, қорғаныш костюмдерін өңдеуге арналған ыдыстардың болуы.
38
Туберкулезбен сырқаттанудың жоғары тәуекелі бар халық арасында туберкулинодиагностика, жұғынға, қақырыққа микроскопия жасау әдістерімен туберкулезді ерте анықтау бойынша іс-шараларды жүргізуді растайтын құжаттардың болуы, аурудың клиникалық белгілері бар тұлғалар, науқастар арасында флюорографиялық көрсеткіші оң тұлғаларды қосымша тексеруді қамтамасыз ету.
39
Туберкулез ошақтарында қатынасқан тұлғаларды уақытылы тексеруін, химиялық алдын алуды жүргізуді, туберкулез ошақтарындағы балалар мен жасөспірімдерді оқшаулауды, ауырып шыққан тұлғаларды есепке алу және оларды уақытылы тексеруді, туберкулезбен ауыратын науқастарды тікелей бақылау емдеу кабинеті жұмысын растайтын құжаттаманың болуы.
40
Туберкулиндиагностиканы, профилактикалық медициналық қарап тексерулерді жоспарлау және есепке алу, халықты жеке есепке алу деректері бойынша флюорокартотеканы құру бойынша құжаттаманың болуы
41
Жануарлардың тістеуінен, сілекейлеуінен зардап шеккен тұлғаларға антирабиялық көмек көрсетуді растайтын құжаттардың болуы (антирабиялық көмекті көрсетудің уақытылығы және негізделуі)
42
Сіреспенің шұғыл алдын алуды жүргізуді (травматологияда) растайтын құжаттардың болуы, шұғыл иммундауды уақытылы көрсету, есепке алу және егулерді, медициналық қарсы көрсетілімдерді және егуден бас тартуларды негіздеу. Сіреспеге қарсы препараттармен қамтамасыз етілуі.
43
Халықты профилактикалық егулермен қамтуға талдау жүргізуді расатйтын құжаттардың болуы. Халыққа профилактикалық егулерді жүргізуге қойылатын қағидаларды сақтау (препаратты енгізу тәсілі мен орны, егуді жүргізу алдында егілетін тұлғаны қарап тексеру)
44
Егу кабинетін жабдықтау, қауырт және шокқа қарсы терапия жинақтарымен қамтамасыз етілуі. 063/у нысанды картотекасын, профилактикалық егулер жоспарларын жүргізу
45
Профилактикалық егулерді жүргізу мерзімдерін сақтау, өз еркімен келісуді ресімдеу, жүргізілген егулерді, егулерге әсерлерді есепке алу, егілген тұлғаға белгіленген мерзімдерге бақылауды ұйымдастыру
46
Медициналық қызметкерде егулерді жүргізуге рұқсатының болуы, егулерді жүргізу техникасы ережелеріне, иммундаудан кейін туындаған жағымсыз әсерлер дамыған жағдайда қауырт көмек көрсету тәсілдеріне оқытылуы, медициналық құжаттаманы жүргізу (есептік нысандарға вакцина туралы мәліметтерді енгізу, иммундық биологиялық препараттардың қалдықтарын жою)
47
Тиісті контингентті А ВГ, В ВГ, тұмауға қарсы вакциналауды растайтын құжаттардың болуы, биологиялық сұйықтықтармен жұмыс істеген кезде сақтық шараларын сақтау
48
ЖРВИ, тұмау кезіндегі іс-шараларға және олардың асқынуларына қойылатын талаптарды сақтау:

6) осуществление сбора медицинских отходов в КБСУ в строгом соответствии с маркировкой;
7) соблюдение сроков хранения медицинских отходов.
27
Оснащенность помещения временного хранения медицинских отходов согласно гигиенических нормативов.
28
Наличие и соответствие санитарным нормам специальных установок для обезвреживания, утилизаций медицинских отходов или договора со специализированной организацией
29
Соблюдение условий проведения дезинфекции медицинских изделий, наличие промаркированных емкостей, рабочих растворов дезинфицирующих средств.
30
Соблюдение требований предстерилизационной очистки, стерилизации изделий медицинского назначения.
31
Недопущение эксплуатации стерилизационного оборудования при нагрузках и давлениях, превышающих допустимые по паспорту.
32
Наличие документов, подтверждающих обучение персонала и технического допуска к работе с аппаратурой под давлением (паровые стерилизаторы)
33
Наличие документов, подтверждающих выполнение алгоритма организации системы дозорного эпиднадзора за грипоподобными заболевания (ГПЗ) в дозорных центрах:
1) подсчет случаев ГПЗ соответствующих стандартному определению и длительности заболевания;
2) забор материала от больных ГПЗ для лабораторного обследования.
34
Наличие документов, подтверждающих учет и регистрацию инфекционных и паразитарных заболеваний. Своевременная передача экстренных извещений и информирование при регистрации инфекционных и паразитарных заболеваний.
35
Наличие схемы оповещения, плана оперативных мероприятий по проведению противоэпидемических мероприятий при подозрении и регистрации карантинных, особо-опасных инфекции (чума, холера).
36
Наличие документации о проведений семинарских занятий и тренировочных учений с вводом условно больного чумой.
37
Обеспеченность соответствующим комплектом для забора материала, дезинфицирующими средствами, солевыми растворами и комплектом защитных костюмов, средствами индивидуальной профилактики, средствами индивидуальной защиты, наличие емкостей для обработки защитных костюмов.
38
Наличие документов, подтверждающих проведение мероприятий по раннему выявлению туберкулеза методами туберкулинодиагностики, микроскопии мазка, мокроты, флюорографии среди населения с высоким риском заболевания туберкулезом, обеспечение дообследования флюороположительных лиц, больных с клиническими проявлениями.
39
Наличие документов, подтверждающих своевременное обследование контактных лиц в очагах туберкулеза, проведение химиопрофилактики, изоляция детей и подростков из очагов туберкулеза, учет переболевших лиц и их своевременное обследование, работа кабинета непосредственного контролируемого лечения больных туберкулезом.
40
Наличие документов, подтверждающих планирование и учет туберкулинодиагностики, профилактических медицинских осмотров и формирование флюорокартотеки по данным индивидуального учета населения, обеспечение двойной читки.
41
Наличие документов, подтверждающих оказание антирабической помощи лицам, подвергшимся укусу, ослюнению животными (своевременность и обоснованность оказанию антирабической помощи)
42
Наличие документов, подтверждающих проведение экстренной профилактики столбняка (в травматологии), своевременность оказания экстренной иммунизации, учет и обоснование прививок, медотводов и отказов от прививок. Обеспеченность противостолбнячными препаратами.
43
Наличие документов, подтверждающих проведение анализа охвата населения профилактическими прививками. Соблюдение правил проведения профилактических прививок населению (способ и место введения препарата, осмотр прививаемого перед проведением прививки)
44
Оснащение прививочного кабинета, обеспеченность наборами для неотложной и противошоковой терапии. Ведение картотеки форм 063/у, планов профилактических прививок
45
Соблюдение сроков проведения профилактических прививок, оформление добровольного согласия, учет проведенных прививок, реакции на прививку, организация наблюдения привитого в установленные сроки.
46
Наличие у медработника разрешения к проведению прививок, обучения правилам техники проведения прививок, приемам неотложной помощи в случае развития неблагоприятных проявлений после иммунизации, ведение медицинской документации (занесение сведений о вакцине в учетные формы, уничтожение остатков иммунобиологических препаратов)
47
Наличие документов, подтверждающих вакцинацию против ВГА, ВГВ, гриппа подлежащих контингентов, соблюдение мер предосторожности при работе с биологическими жидкостями
48
Соблюдение требований к мероприятиям при ОРВИ, гриппе и их осложнениями:

1) "фильтрдің", жабдықтың, негізгі тұмауға қарсы және басқа препараттар қорының болуы;
2) тұмауға қарсы вакциналауды жүргізу;
3) ЖРВИ, тұмау жағдайларын және олардың асқынуларын есепке алу, зертханалық зерттеулерге материалды уақытылы алу;
4) науқастардан материалды алуға арналған шығын материалдары және көлік ортасы қоры;
5) медициналық персоналдың жеке қорғану құралдарымен қамтамасыз ету.
49
Менингококк инфекциясын ескерту жөніндегі профилактикалық және індетке қарсы іс-шараларды жүргізуді растайтын құжаттардың болуы (профилактикалық ем, қатынасқандарға медициналық бақылау, реконвалесценттерге диспансерлік бақылау, профилактикалық мақсатпен зертханалық тексеру)
50
Инфекциялық бақылауды ұйымдастыру және жүргізу бойынша құжаттаманың болуы және жүргізу.
51
Патогендігі I-IV топтағы микроағзалармен және гельминттермен жұмыс жасауға биологиялық қауіпсіздік талаптарын сақтауды бақылау жөніндегі тиісті комиссия рұқсатының болуы.
52
Жүргізілетін зерттеулерге сәйкес жабдықпен, мүкәммалмен, зертханалық ыдыс-аяқпен, реактивтермен, ортамен қамтамасыз етілуі, сақтау шарттары мен мерзімдерін сақтау
53
Бактериологиялық зертханаларда туберкулезге бактериоскопиялық зерттеулерге арналған жеке үш секцияның болуы (жұғындарды, бактериоскопияны дайындау, сырлау, препараттарды тіркеу және сақтау).
54
Иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық препараттарды сақтау, тасымалдау, қолдану және есепке алу бойынша талаптардың сақталуын растайтын құжаттаманың болуы және жабдықпен жабдықталуы. Иммундық биологиялық препараттарды сақтау, тасымалдау және қолдану жөніндегі қалыпты операциялық процедуралар талаптарының сақталуы
55
Алдын ала және/немесе кезеңдік медициналық қарап тексеруді вакциналауды және қызметкерлерге маркерлі диагностиканы жүргізуді растайтын құжаттардың болуы, оң нәтижесі бар тұлғаларды жұмыстан уақытылы шектету.
56
Зертханалық зерттеулер нәтижелерінің нормаларына сыртқы ортадан алынған жұғындардың, судың, ауаның, дезинфекциялаушы заттардың, стерилдеуге сынамалардың, зертханалық-аспаптық өлшеулердің сәйкестігі
57
Бекітілген өндірістік бақылау бағдарламасының болуы. Оның орындалуын талдау
58
Дезинсекциялық және дератизациялық іс-шараларды уақытылы жүргізуді растайтын құжаттардың болуы. Көзбен көріп бақылау кезінде кеміргіштер мен жәндіктердің тіршілік әрекетінің болмауы
59
Қоғамдық орындарда темекі бұйымдарын тұтынуға тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Дәрілік препараттарды дайындау объектілеріне қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды және қадағалауды тағайындау туралы акт
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі - ЖСН), Бизнес
сәйкестендіру номері (бұдан әрі - БСН) ______________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының болуы
2
Үй-жайларды функциялық аймақтандыру режимін сақтау
3
Ақаусыз ыстық және суық сумен қамтамасыз ету, су бұру жүйелерінің болуы.
Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету болмағанда, су қыздырғыштарының үзіліссіз жұмыс істеуінің болуы.
4
Кәріздендірілмеген және жартылай кәріздендірілген елді мекендерде жергілікті және шығару тазалау жүйесінің болуы
5
Жергілікті және жалпы жасанды жарық жүйелері, жабық типтегі шамдар жағдайының жарамды болуы
6
Желдету, ауа баптау, жылытудың жарамды жүйелерінің болуы, микроклиматқа қойылатын талаптарды сақтау
7
Үй-жайлардың ішкі әрлену жағдайы. Жабынды ақаулардың болуы және уақытылы жою
8
Жарамды стационарлы және көшпелі ультракүлгін сәулелендіргіштердің немесе басқа қондырғылардың болуы, бактерицидтік сәулелендіргіштердің мерзімінің өтуін есепке алу журналын жүргізу
9
Асептикалық блокта жұмыс істеген кезде арнайы киім жинағының болуы, санитариялық киім мен аяқ-киімнен 2 жинақтың болуы, сақтау шарттарының болуы
10
Дәріханалық ыдыс-аяқты, мүкәммалды, құралдарды, соның ішінде дистиллятордың құбыр желілерін технологиялық өңдеу процесі бойынша құжаттаманың болуы және жүргізу
11
Тазартылған суды және инъекцияға арналған суды дайындау бойынша нұсқаулықтың болуы
12
Жеке сақтауға арналған жағдайлардың болуы және персоналдың арнайы киіммен, жеке қорғану құралдарымен қамтамасыз етілуі
13
Медициналық қызметтерді көрсету кезінде қол гигиенасына жағдайлардың болуы:

1) наличие "фильтра", оборудования, резерва основных противогриппозных и других препаратов.
2) проведение вакцинации против гриппа;
3) учет случаев ОРВИ, гриппа и их осложнений, своевременный забор материала для лабораторного исследования;
4) запас расходных материалов и транспортной среды для забора материала от больных;
5) обеспечение средствами индивидуальной защиты медицинского персонала.
49
Наличие документов, подтверждающих проведение профилактических и противоэпидемических мероприятий по предупреждению менингококковой инфекции (профилактическое лечение, медицинское наблюдение за контактными, диспансерное наблюдение за реконвалесцентами, лабораторное обследование с профилактической целью)
50
Наличие документов, подтверждающих организацию и проведение инфекционного контроля.
51
Наличие разрешения соответствующей комиссии по контролю за соблюдением требований биологической безопасности на работу с микроорганизмами I-IV групп патогенности и гельминтами
52
Обеспеченность оборудованием, инвентарем, лабораторной посудой, реактивами, средами в соответствии с проводимыми исследованиями, соблюдение условий и сроков хранения
53
Наличие трех отдельных секции для бактериоскопических исследовании на туберкулез в бактериологических лабораториях (приготовление окрашивание мазков, бактериоскопии, регистрации и хранении препаратов).
54
Наличие документов, подтверждающих соблюдение требований по хранению, транспортировке, использованию и учету иммунобиологических, диагностических, дезинфекционных препаратов и оснащенность оборудованием. Наличие термоконтейнеров, хладоэлементов, холодильного оборудования. Соблюдение требований стандартных операционных процедур по хранению, транспортировке и использования иммунобиологических препаратов
55
Наличие документации подтверждающих проведение предварительного и/или периодического медицинского осмотра, вакцинации и маркерной диагностики сотрудников, своевременность отстранения лиц с положительными результатами от работы
56
Соответствие нормам результатов лабораторных исследований: смывов с внешней среды, воды, воздуха, дезинфицирующих средств, проб на стерильность, лабораторно-инструментальных замеров.
57
Наличие утвержденной программы производственного контроля. Анализ ее выполнения
58
Наличие документов, подтверждающих своевременное проведение дезинсекционных и дератизационных мероприятий. Отсутствие насекомых и следов жизнедеятельности грызунов при визуальном контроле.
59
Соблюдение запрета на потребление табачных изделий в общественных местах
Должностное (ые) лицо (а) ________________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________________
(подпись)
"
Приложение 3
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 3
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия
населения в отношении объектов по изготовлению лекарственных средств
__________________________________________________________________________
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения на объект.
2
Соблюдение режима функционального зонирования помещений
3
Наличие исправных систем горячего и холодного водоснабжения, водоотведения.
Наличие водонагревателей непрерывного действия, при отсутствий центрального горячего водоснабжения
4
В не канализованных и частично канализованных населенных пунктах наличие местной и вывозной системы очистки
5
Наличие в исправном состоянии систем местного и общего искусственного освещения, светильников закрытого типа
6
Наличие исправных систем вентиляции, кондиционирования теплоснабжения, соблюдение требований к микроклимату.
7
Состояние внутренней отделки помещений. Наличие и своевременность устранения дефектов покрытия потолков, полов, стен.
8
Наличие исправных стационарных и передвижных ультрафиолетовых облучателей или других установок, наличие и ведение журнала учета отработанного времени бактерицидных облучателей.
9
Наличие специального комплекта стерильной одежды при работе в асептическом блоке, наличие 2 комплектов санитарной одежды и обуви, наличие условии хранения.
10
Наличие и ведение документации по технологическому процессу обработки аптечной посуды, инвентаря, приборов, в том числе трубопроводов дистиллятора.
11
Наличие инструкции по изготовлению очищенной воды и воды для инъекций.
12
Наличие условий для раздельного хранения и обеспеченность спецодеждой, средствами индивидуальной защиты персонала
13
Наличие условий для гигиены рук при оказании медицинских услуг:

1) білектен қосылатын крандардың, дозаторлардың болуы;
2) сұйық антисептикалық сабынмен, антисептиктермен, бір рет пайдаланылатын қағаз сүлгілерімен қамтамасыз етілуі.
14
Кір жуу орындарын арнайы жабдықпен жабдықтау, төсек-орын қозғалысы бірізділігін сақтау (немесе мамандандырылған ұйыммен шарт жасасу)
15
Алдын ала және/немесе мерзімдік медициналық қарап тексеруді жүргізуді растайтын құжаттардың болуы
16
Зерханалық зерттеу нәтижелері: қоршаған орта объектілерінен, судан, ауадан, дәрілік заттардан, дәріхана ыдыстарынан стерилдікке жұғындар, зертханалық-аспаптық өлшеулер
17
Дезинсекциялық және дератизациялық іс-шараларды уақытылы жүргізуді растайтын құжаттардың болуы. Көзбен көріп бақылау кезінде кеміргіштер мен жәндіктердің тіршілік әрекетінің болмауы
18
Қоғамдық орындарда темекі бұйымдарын тұтынуға тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың көтерме және бөлшек сауда объектілеріне қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды және қадағалауды тағайындау туралы акт
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі - ЖСН), Бизнес
сәйкестендіру номері (бұдан әрі - БСН) ______________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Қызметтің басталуы туралы хабарлау тәртібін сақтау
2
Объектіні орналастыруға, үй-жайлар құрамы мен жинағына қойылатын талаптарды санитариялық қағидалар талаптарына сәйкес сақтау
3
Ақаусыз ыстық және суық су жүйелерінің болуы. Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету болмаған жағдайда үзіліссіз жұмыс істейтін су қыздырғыштарының болуы
4
Ақаусыз су бұру, кәріз жүйелерінің болуы. Кәріздендірілмеген және жартылай кәріздендірілген елді мекендерде жергілікті және шығарылатын тазалау жүйелерінің болуы
5
Ақаусыз жергілікті және жалпы жасанды жарық жүйелерінің болуы
6
Ақаусыз желдету, ауа баптау, жылумен қамтамасыз ету жүйесінің болуы
7
Өткізілетін тауар туралы мемлекеттік тіркеу мәліметтерінің болуы
8
Алдын ала және/немесе кезеңдік медициналық қарап тексеру жүргізуді растайтын құжаттаманың болуы
9
Персоналдың арнайы киімінің болуы және қамтамасыз етілуі
10
Зерханалық зерттеу нәтижелері: қоршаған орта объектілерінен, судан, ауадан, дәрілік заттардан, дәріхана ыдыстарынан стерилдікке жұғындар, зертханалық-аспаптық өлшеулер
11
Дезинсекциялық және дератизациялық іс-шараларды уақытылы жүргізуді растайтын құжаттардың болуы. Көзбен көріп бақылау кезінде кеміргіштер мен жәндіктердің тіршілік әрекетінің болмауы
12
Қоғамдық орындарда темекі бұйымдарын тұтынуға тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Дәстүрлі және халық медицинасы (емшілік) объектілеріне қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды және қадағалауды тағайындау туралы акт
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі - ЖСН), Бизнес
сәйкестендіру номері (бұдан әрі - БСН) ________________________________
________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________
р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Қызметтің басталуы туралы хабарлау тәртібін сақтау
2
Қоқысты және тамақ қалдықтарын жинауға арналған жапқыштары бар контейнерлерді орнатуға арналған оқшаулы алаңның болуы (жеке тұрған ғимаратқа орналастырған кезде)
3
Ақаусыз ыстық және суық су жүйелерінің болуы. Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету болмаған жағдайда үзіліссіз жұмыс істейтін су қыздырғыштарының болуы
4
Ақаусыз су бұру, кәріз жүйелерінің болуы. Кәріздендірілмеген және жартылай кәріздендірілген елді мекендерде жергілікті және шығарылатын тазалау жүйелерінің болуы
5
Ақаусыз жергілікті және жалпы жасанды жарық жүйелерінің болуы
6
Ақаусыз желдету, ауа баптау, жылумен қамтамасыз ету жүйесінің болуы
7
Тарту-сору желдету жүйелері тиімділігі өлшеулерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
8
Үй-жайларды ұстауға қойылатын талаптарды сақтау
9
Үй-жайлардың ішкі әрлеу жағдайы. Жабынды ақауларының болуы және уақытылы жою.
10
Алдын ала және/немесе кезеңдік медициналық қарап тексеруді вакциналауды және қызметкерлерге маркерлі диагностиканы жүргізуді растайтын құжаттардың болуы, оң нәтижелері бар тұлғаларды жұмыстан уақытылы шектету
11
Персоналда арнайы киімнің болуы және қамтамасыз етілуі
12
Зерханалық зерттеу нәтижелері: қоршаған орта, су, ауа, дезинфекциялаушы құралдар сынамалары (жұғындар), зертханалық-аспаптық өлшеулер
13
Дезинсекциялық және дератизациялық іс-шараларды уақытылы жүргізуді растайтын құжаттардың болуы. Көзбен көріп бақылау кезінде кеміргіштер мен жәндіктердің тіршілік әрекетінің болмауы
14
Медициналық қалдықтармен қауіпсіз жұмыс жасау бойынша шарттардың сақталуын растайтын құжаттардың болуы:

1) наличие локтевых кранов, дозаторов;
2) обеспеченность жидким антисептическим мылом, антисептиками, одноразовыми бумажными полотенцами.
14
Оснащение прачечной специальным оборудованием соблюдение поточности движения белья (или договор со специализированной организацией).
15
Наличие документации, подтверждающих проведения предварительного и/или периодического медицинского осмотра.
16
Результаты лабораторных исследований: смывов с внешней среды воды, воздуха, лекарственных средств, аптечной посуды на стерильность, лабораторно-инструментальные замеры.
17
Наличие документов, подтверждающих своевременное проведение дезинсекционных и дератизационных мероприятий.
Отсутствие насекомых следов жизнедеятельности грызунов при визуальном контроле.
18
Соблюдение запрета на потребление табачных изделий в общественных местах.
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ _________________
(должность)                         (подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
_____________________
(подпись)
"
Приложение 4
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 4
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов хранения, оптовой и розничной реализации
лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской
техники _______________________________________________________________
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Соблюдение уведомительного порядка о начале деятельности
2
Соблюдение требований к размещению объекта, составу и набору помещений согласно требованиям санитарных правил
3
Наличие исправных систем горячего и холодного водоснабжения
Наличие водонагревателей непрерывного действия при отсутствий центрального горячего водоснабжения
4
Наличие исправных систем водоотведения, канализации. В не канализованных и частично канализованных населенных пунктах наличие местной и вывозной системы очистки
5
Наличие в исправном состоянии систем местного и общего искусственного освещения
6
Наличие исправных систем вентиляции, кондиционирования теплоснабжения
7
Наличие сведений о государственной регистрации о реализуемой продукции.
8
Наличие документации подтверждающих проведения предварительного и/или периодического медицинского осмотра.
9
Наличие и обеспеченность спецодеждой персонала
10
Результаты лабораторных исследований: смывов с внешней среды воды, микробной обсемененности воздуха помещений объектов, дезинфицирующих средств лабораторно-инструментальные замеры.
11
Наличие документов, подтверждающих своевременное проведение дезинсекционных и дератизационных мероприятий. Отсутствие насекомых и следов жизнедеятельности грызунов при визуальном контроле.
12
Соблюдение запрета на потребление табачных изделий в общественных местах
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
_____________________
(подпись)
"
Приложение 5
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 5
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов традиционной и народной медицины (целительства)
______________________________________________________________________
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата) Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Соблюдение уведомительного порядка о начале деятельности
2
Наличие изолированной площадки для установки контейнеров с крышками для сбора мусора (при размещении в отдельно стоящем здании)
3
Наличие исправных систем горячего и холодного водоснабжения
Наличие водонагревателей непрерывного действия при отсутствий центрального горячего водоснабжения
4
Наличие исправных систем водоотведения, канализации. В не канализованных и частично канализованных населенных пунктах наличие местной и вывозной системы очистки
5
Наличие в исправном состоянии систем местного и общего искусственного освещения
6
Наличие исправных систем вентиляции, кондиционирования теплоснабжения
7
Соответствие замеров эффективности приточно-вытяжной систем вентиляции действующим гигиеническим нормативам.
8
Соблюдение требований к содержанию помещений
9
Состояние внутренней отделки помещений. Наличие и своевременность устранения дефектов покрытия.
10
Наличие документации подтверждающих проведения предварительного и/или периодического медицинского осмотра, вакцинации и маркерной диагностики сотрудников, своевременность отстранения лиц с положительными результатами от работы
11
Наличие и обеспеченность спецодеждой персонала
12
Результаты лабораторных исследований: пробы (смывов) внешней среды, воды, воздуха, дезинфицирующих средств, лабораторно-инструментальные замеры.
13
Наличие документов, подтверждающих своевременное проведение дезинсекционных и дератизационных мероприятий. Отсутствие насекомых следов жизнедеятельности грызунов при визуальном контроле.
14
Наличие документов, соблюдение условий в соответствии с санитарными правилами по безопасному обращению с медицинскими отходами:

1) медициналық қалдықтармен қауіпсіз жұмыс жасау схемасының болуы;
2) қалдықтармен жұмыс жасау бойынша ұйымдастыруды және бақылауды жүзеге асыратын жауапты тұлға туралы бұйрық;
3) гигиеналық оқыту және нұсқаулық туралы мәліметтер;
4) медициналық қалдықтарды күн сайын есепке алу журналы;
5) таңбалауды сақтаумен қауіпсіз жинау және кәдеге жарату (контейнерлер) үшін тиісті контейнерлермен және пакеттермен қамтамасыз етілуі.
15
Гигиеналық нормативтерге сәйкес медициналық қалдықтарды уақытша сақтау үй-жайларының жабдықталуы
16
Дезинфекциялық іс-шараларды жүргізу жағдайларын сақтау, таңбаланған ыдыстардың, дезинфекциялаушы құралдардың жұмыс ерітінділерінің болуы
17
Медициналық қызметтерді көрсету кезінде қол гигиенасына жағдайлардың болуы (сұйық антисептикалық сабынмен, антисептиктермен, бір рет пайдаланылатын қағаз сүлгілерімен қамтамасыз етілуі
18
Медициналық манипуляциялар мен инвазиялық процедуралар санын ескерумен бір рет пайдаланатын медициналық бұйымдардың, қолғаптардың болуы және қолданылуы
19
Сүліктерді қолданудың бір реттілігін растайтын құжаттардың болуы (процедураларды жүргізудің, пациенттерді есепке алудың жұмыс журналдары)
20
Медициналық қалдықтарды жою үшін арнайы ұйыммен шарттың болуы
21
Қоғамдық орындарда темекі бұйымдарын тұтынуға тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
6-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
6-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Паллиативтік көмекті және мейірбике күтімін көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды және қадағалауды тағайындау туралы акт
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі - ЖСН), Бизнес
сәйкестендіру номері (бұдан әрі - БСН) ______________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Қызметтің басталуы туралы хабарлау тәртібін сақтау (эпидемиялық маңыздылығы елеусіз объектілерге арналған)
2
Қоқысты жинауға арналған жапқыштары бар контейнерлерді орнатуға арналған оқшаулы алаңның болуы
3
Үй-жайларды функциялық аймақтандыру режимін сақтау
4
Ақаусыз ыстық және суық су жүйелерінің болуы. Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету болмаған жағдайда үзіліссіз жұмыс істейтін су қыздырғыштарының болуы
5
Ақаусыз су бұру, кәріз жүйелерінің болуы. Кәріздендірілмеген және жартылай кәріздендірілген елді мекендерде жергілікті және шығарылатын тазалау жүйелерінің болуы
6
Ақаусыз жергілікті және жалпы жасанды жарық жүйелерінің болуы
7
Ақаусыз желдету, ауа баптау, жылумен қамтамасыз ету жүйесінің болуы
8
Желдету және ауа баптау жүйелерін профилактикалық қарап тексеруді, жөндеуді, тазалауды және дезинфекциялауды жүргізудің бекітілген кестесінің және растаушы құжаттарының болуы
9
Үй-жайларда микроклимат талаптарын сақтау
10
Үй-жайлардың ішкі әрлеу жағдайы. Жабынды ақауларының болуы және уақытылы жою.
11
Жарамсыз жабдықты, санитариялық-техникалық құралдарды, аппаратураны, аспаптарды қолдануға жол бермеу
12
Жүргізу еселігін сақтаумен дезинфекциялық іс-шараларды (дезинфекциялық құралдардың кірісін, шығысын есепке алу, күрделі тазалау және т.б.) жүргізу жөніндегі журналдардың болуы және жүргізілуі
13
Ақаусыз стационарлы және көшпелі ультракүлгін сәулелендіргіштердің немесе басқа қондырғылардың болуы, бактерицидтік сәулелендіргіштердің атқарылған уақытын есепке алу журналының болуы және жүргізу
14
Персоналдың арнайы киімінің, жеке қорғану құралдарының болуы және қамтамасыз етілуі
15
Медициналық қызметтерді көрсету кезінде қол гигиенасына арналған жағдайлардың болуы:

1) наличие схемы обращения с медицинскими отходами;
2) приказа об ответственном лице осуществляющий организацию и контроль по обращению с отходами;
3) сведения об гигиеническом обучении и инструктаже;
4) журнал ежедневного учета медицинских отходов;
5) обеспеченность соответствующими контейнерами и пакетами для безопасного сбора и утилизации (КБСУ) с соблюдением маркировки.
15
Оснащенность помещения временного хранения медицинских отходов согласно гигиенических нормативов.
16
Соблюдение условии проведения дезинфекционных мероприятий, наличие промаркированных емкостей, рабочих растворов дезинфицирующих средств
17
Наличие условий для гигиены рук при оказании медицинских услуг (обеспеченность жидким антисептическим мылом, антисептиками, одноразовыми бумажными полотенцами)
18
Наличие и использование одноразовых медицинских изделий, перчаток с учетом количества медицинских манипуляций и инвазивных процедур
19
Наличие документов, подтверждающих однократность использования пиявок (рабочие журналы проведения процедуры, учета пациентов)
20
Наличие договора со специализированной организацией для утилизаций медицинских отходов
21
Соблюдение запрета на потребление табачных изделий в общественных местах
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 6
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 6
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов здравоохранения, оказывающие паллиативную помощь
и сестринский уход _____________________________________________________________
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Соблюдение уведомительного порядка о начале деятельности (для объектов незначительной эпидемической значимости)
2
Наличие изолированной площадки для установки контейнеров с крышками для сбора мусора
3
Соблюдение режима функционального зонирования территории
4
Наличие исправных систем горячего и холодного водоснабжения
Наличие водонагревателей непрерывного действия при отсутствий центрального горячего водоснабжения
5
Наличие исправных систем водоотведения, канализации. В не канализованных и частично канализованных населенных пунктах наличие местной и вывозной системы очистки
6
Наличие в исправном состоянии систем местного и общего искусственного освещения
7
Наличие исправных систем вентиляции, кондиционирования теплоснабжения
8
Наличие утвержденного графика и подтверждающих документов проведение профилактического осмотра, ремонта, очистки и дезинфекции систем вентиляции и кондицирования.
9
Соблюдение параметров микроклимата в помещениях
10
Состояние внутренней отделки помещений. Наличие и своевременность устранения дефектов покрытия.
11
Недопущение применения неисправного оборудования, санитарно-технических приборов, аппаратуры, инструмента
12
Наличие и ведение журналов по проведению дезинфекционных мероприятий (учет прихода, расхода дезинфицирующих средств, генеральной уборки и др.) соблюдением кратности проведения.
13
Наличие исправных стационарных и передвижных ультрафиолетовых облучателей или других установок, наличие и ведение журнала учета отработанного времени бактерицидных облучателей.
14
Наличие и обеспеченность спецодеждой, средствами индивидуальной защиты персонала.
15
Наличие условий для гигиены рук при оказании медицинских услуг:

Биіктігі 2,5 метрді құрайтын периметрі бойынша тұтас қоршаудың, бақылау-рұқсат беру пунктінің, туберкулезге қарсы стационарларда күзеттің болуы
6
Инфекциялық және туберкулезге қарсы бөлімшелерде көлікті дезинфекциялауға арналған жеке кіру жолының (кірудің) және алаңның болуы
7
Ақаусыз ыстық және суық сумен қамтамасыз ету жүйелерінің болуы.
Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету болмаған кезде су қыздырғыштардың үзіліссіз жұмыс істеуін көздеу
8
Ақаусыз су бұру, кәріз жүйелерінің болуы. Кәріздендірілмеген және жартылай кәріздендірілген елді мекендерде жергілікті және шығарылатын тазалау жүйелерінің болуы. Инфекциялық және туберкулезге қарсы стационарларда (бөлімшелерде) локалді тазалау құрылыстарының болуы
9
Ақаусыз жергілікті және жалпы жасанды жарық жүйелерінің болуы
10
Ақаусыз желдету, ауа баптау, жылумен қамтамасыз ету жүйесінің болуы
11
Бекітілген кестенің және растаушы құжаттардың болуы, желдету және ауа баптау жүйесіне профилактикалық қарап тексеруді, жөндеуді, тазалауды және дезинфекцияны жүргізу.
12
Үй-жайларда микроклимат параметрлерін сақтау
13
Үй-жайларды құруға және күтіп ұстауға, аймақтандыруға қойылатын талаптарды сақтау. Үй-жайлардың ішкі әрлеу жағдайы. Жабынды ақауларының болуы және уақытылы жою.
14
Асептикалық бөлімшелердің (блоктардың) болуы және олардың санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі
15
Жарамсыз жабдықты, санитариялық-техникалық құралдарды, аппаратураны, құрал-сайманды қолдануға жол бермеу.
16
Науқастарды стационарға қабылдау, оқшаулау, стационарға жатқызу жағдайларына қойылатын талаптарды сақтау:

Наличие сплошного ограждения по периметру высотой 2,5 метра, контрольно-пропускного пункта, охраны в противотуберкулезных стационарах
6
Наличие отдельного въезда (входа) и площадки для дезинфекции транспорта в инфекционных и противотуберкулезных отделениях
7
Наличие исправных систем горячего и холодного водоснабжения
Наличие водонагревателей непрерывного действия при отсутствий центрального горячего водоснабжения
8
Наличие исправных систем водоотведения, канализации. В не канализованных и частично канализованных населенных пунктах наличие местной и вывозной системы очистки. Наличие локальных очистных сооружений в инфекционных и противотуберкулезных стационарах (отделениях)
9
Наличие в исправном состоянии систем местного и общего искусственного освещения
10
Наличие исправных систем вентиляции, кондиционирования теплоснабжения
11
Наличие утвержденного графика и подтверждающих документов проведение профилактического осмотра, ремонта, очистки и дезинфекции систем вентиляции и кондицирования.
12
Соблюдение параметров микроклимата в помещениях
13
Соблюдение требований к устройству и содержанию, зонированию помещении и движению потоков. Состояние внутренней отделки помещений. Наличие и своевременность устранения дефектов покрытия.
14
Наличие асептических отделений (блоков) и соответствие их санитарно-эпидемиологическим требованиям
15
Недопущение применения неисправного оборудования, санитарно-технических приборов, аппаратуры, инструмента
16
Соблюдение требований к условиям приема, изоляции, госпитализации больных в стационар:

1) ауруханаға жатқызу кезінде пациенттердің және науқасқа күтім жасау стационарына жатқызылатын тұлғалардың инфекциялық сырқаттанушылыққа тексерілуі;
2) микроскопия нәтижелеріне сәйкес туберкулезбен ауыратын науқастарды жеке ауруханаға жатқызу;
3) дәріге сезгіштігіне байланысты науқастарды жеке ауруханаға жатқызу;
4) инфекциялық ауруға күдік туындаған жағдайда қабылдау бөлімшесі жанында (бокс) пациентті инфекциялық бөлімшеге (ауруханаға) ауыстыруға дейін диагностикалық палатаға оқшаулау;
5) науқастарды ауруханаға жатқызу кезінде палаталардың толтырылу айналымын сақтау;
6) науқастың эпидемиологиялық ахуалын ескерумен жеке ағындардың болуы.
17
Қақырықты жинау үй-жайының санитариялық нормативтерге сәйкес жабдықталуы
18
Бір науқасқа аудан нормасының сәйкестігі
19
ИСК жұмыс жасау тәртібін регламенттейтін нормативтік-басқарушы құжаттардың болуы және сәйкестігі және радиациялық қауіпсіздікті сақтау:
1) радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулық;
2) радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлға туралы);
3) апаттық жағдайларда персоналдың іс-қимылы бойынша нұсқаулық;
4) ықтимал апаттарды ескерту және жою бойынша нұсқаулық және жоспар;
5) персоналды және халықты радиациялық апаттан және оның салдарынан қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары (I-II санаттағы радиациялық-қауіпті объектілер үшін);
6) ИСК-мен жұмысқа рұқсат етілген бекітілген тұлғалар тізімі ("А" және "Б" тобының персоналы);
7) радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық;
8) ИСК-ны есепке алу және сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық;
9) ұйымның келісілген радиациялық-гигиеналық паспортының болуы.
20
ИСК алуға, есепке алуға, сақтауға, пайдалануға және есептен шығаруға қойылатын талаптарды сақтау:
1)паспорттардың (сертификаттардың) және басқа ілеспе құжаттардың болуы;
2) кіріс-шығыс журналын көздеу және жүргізу;
3) ИСК-ны қабылдау-тапсыру актісінің болуы;
4) радионуклидтік ИСК-ны беруге, шығындауға және есептен шығаруға талаптардың болуы;
5) түгендеу актісін ресімдеумен ИСК-ға түгендеуді жүргізу;
6) ИСК-ны уақытша сақтауға арналған жеке үй-жайлардың немесе арнайы бөлінген орындардың көзделуі және сәйкестігі;
7) ИСК-ны сақтауға арналған құрылғының көзделуі және сәйкестігі.
21
РАҚ-ты жинауға, уақытша сақтауға, тасымалдауға және көмуге қойылатын талаптарды сақтау:
1) бекітілген РАҚ-пен жұмыс жасау схемасының болуы;
2) РАҚ-ты жинауға, сақтауға және тапсыруға жауапты тұлға туралы бұйрықтың болуы;
3) қатты және сұйық РАҚ-ты жинауға арналған арнайы жинау контейнерлерінің және ыдыстардың болуы;

1) обследование при госпитализации на наличие инфекционных заболеваний пациентов и лиц, госпитализирумых в стационар по уходу за больным;
2) раздельная госпитализация больных туберкулезом в соответствии с результатами микроскопии;
3) раздельная госпитализация больных туберкулезом в зависимости от лекарственной чувствительности;
4) в случае подозрения на инфекционное заболевание изоляция пациента в диагностическую палату при приемном отделении (бокс) до перевода в инфекционное отделение (больницу);
5) соблюдение цикличности заполнения палат при госпитализации больных;
6) наличие раздельных потоков с учетом эпидемиологического статуса больного.
17
Оснащенность помещения для сбора мокроты согласно гигиенических нормативов.
18
Соответствие нормам площади на одного больного
19
Наличие и соответствие нормативно-распорядительных документов, регламентирующих порядок обращения с ИИИ и соблюдение радиационной безопасности:
1) инструкции по радиационную безопасности;
2) положения о службе радиационной безопасности (лице, ответственном за радиационную безопасность);
3) инструкции по действиям персонала при аварийных ситуациях;
4) инструкции и плана по предупреждению и ликвидации возможных аварий;
5) плана мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий (для радиационно-опасных объектов I-II категорий);
6) утвержденного списка лиц, допущенных к работе с ИИИ (персонал группы "А" и "Б");
7) приказа руководителя о назначении лица, ответственного за радиационную безопасность;
8) приказа руководителя о назначении лица, ответственного за учет и хранение ИИИ;
9) наличие согласованного радиационно-гигиенического паспорта организации.
20
Соблюдение требований к получению, учету, хранению, использованию и списанию ИИИ:
1) наличие паспортов (сертификатов) и другие сопроводительных документов на ИИИ;
2) наличие и ведение приходно-расходного журнала;
3) наличие актов приема-передачи ИИИ;
4) наличие требований на выдачу радионуклидных ИИИ, актов о расходовании и списании радионуклидных ИИИ;
5) проведение инвентаризации ИИИ с оформлением акта инвентаризации;
6) наличие и соответствие отдельных помещений или специально выделенных мест для временного хранения ИИИ;
7) наличие и соответствие устройств для хранения ИИИ.
21
Соблюдение требований к сбору, временному хранению, транспортировке и захоронению РАО:
1) наличие утвержденной схемы обращения с РАО;
2) наличие приказа об ответственном за сбор, хранение и сдачу РАО;
3) наличие специальных сборников-контейнеров и емкостей для сбора твердых и жидких РАО;

4) тері-фокусты арақашықтықтардың ең аз параметрлерін сақтау.
25
Өндірістік радиациялық бақылауды ұйымдастыру:
1) өндірістік радиациялық бақылаудың бекітілген бағдарламасының болуы;
2) өндірістік радиациялық бақылаудың талап етілетін түрлерінің еселігін және жүргізу кезеңділігін сақтау;
3) радиациялық жағдайды жақсарту бойынша бақылау және шараларды әзірлеу нәтижелерін талдаудың болуы.
26
Ақаусыз стационарлы және көшпелі ультракүлгін сәулелендіргіштердің немесе басқа қондырғылардың болуы, мерзімі өткен бактерицидтік сәулелендіргіштерді есепке алу журналының болуы және жүргізу.
27
Бөлімшелерде және уақытша сақтау үй-жайларында төсек жабдықтарын жинауға, тасымалдауға арналған арнайы таңбаланған ыдыстың болуы. Төсек жабдықтарын ауыстыруды қамтамасыз ету және режимді сақтау.
28
Арнайы киімді, персоналдың жеке қорғану құралдарын көздеу және қамтамасыз ету (келесі партияны сатып алғанға дейін жетістігін бағалау).
29
Медициналық қызметтерді көрсету кезінде қол гигиенасына арналған жағдайдың болуы:
1) білектен қосылатын крандардың, дозаторлардың болуы;
2) аспаптар өңделетін кабинеттерде жеке раковиналардың және қол жууға арналған жуғыштардың боулы;
3) сұйық антисептикалық сабынмен, бір рет пайдаланатын қағаз сүлгілерімен қамтамасыз ету.
30
Медициналық манипуляциялар және инвазиялық процедуралар санын ескерумен бір рет пайдаланатын медициналық бұйымдардың, қолғаптардың көзделуі және қолданылуы.
31
Медициналық персоналды В ВГ, Д ВГ және С ВГ жұқтырылудың алдын алу бойынша оқылуын растайтын құжаттардың болуы.
32
Кір жуу орнын арнайы жабдықпен жабдықтау, төсек жабдықтарының қозғалыс бірізділігін сақтау (немесе мамандандырылған ұйыммен шарт жасасу).
33
Медициналық қалдықтармен қауіпсіз жұмыс жасау бойынша шарттардың сақталуын растайтын құжаттардың болуы:
1) медициналық қалдықтармен қауіпсіз жұмыс жасау схемасының болуы;
2) қалдықтармен жұмыс жасау бойынша ұйымдастыруды және бақылауды жүзеге асыратын жауапты тұлға туралы бұйрық;
3) гигиеналық оқыту және нұсқаулық туралы мәліметтер;
4) медициналық қалдықтарды күн сайын есепке алу журналы;
5) таңбалауды сақтаумен қауіпсіз жинау және кәдеге жарату (КБСУ) үшін тиісті контейнерлермен және пакеттермен қамтамасыз етілуі.
34
Медициналық қалдықтарды уақытша сақтау үй-жайының санитариялық нормативтерге сәйкес жабдықталуы.
35
Медициналық қалдықтарды залалсыздандыруға, кәдеге жаратуға арналған арнайы қондырғылардың көзделуі және санитариялық нормаларға сәйкестігі немесе мамандандырылған ұйыммен шарттың болуы
36
Науқастардың тамақтануын ұйымдастыру бойынша келешектегі және күн сайынғы мәзірдің, технологиялық картаның болуы
37
Жартылай фабрикаттардың, тағамдардың, аспаздық өнімдердің қауіпсіздік көрсеткіштеріне органолептикалық бағалауды жүргізу бойынша тәуліктік сынамалардың болуы және журналды, цех қызметкерлерін қарап тексеру нәтижелері журналын жүргізу.
38
Тыйым салынған тағамдардың, өнімдердің болмауы (соның ішінде фортификацияланбаған жоғары немесе бірінші сұрыпты бидай ұны)
39
Шикізаттың және қолданылатын өнімнің қауіпсіздігін, сәйкестігін, бақылануын растайтын құжаттардың болуы (сәйкестігі туралы сертификат, мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, сәйкестігі туралы декларация, ветеринариялық құжаттар)
40
1 жасқа дейінгі балаларға медициналық көмекті көрсету кезінде балалар сүт қоспаларын дайындауға және сақтауға арналған жағдайларды сақтау.
Балалар қоспаларын дайындауға және құюға арналған үй-жайлардың болуы
Стерилді ыдыс-аяқтың болуы.
Сүт қоспаларын ашу күнін және уақытын көрсетумен таңбалаудың, сақтау және тасымалдаудың болуы.
41
Науқастарға арналған қабылдау тапсыру қағидаларының және тапсыруға арналған рұқсат берілген және тыйым салынған өнімдер тізімінің болуы.
42
Персоналдың оқуы туралы және қысыммен жұмыс істейтін аппаратурамен (бу стерилизаторлары) жұмысқа техникалық рұқсаты туралы мәліметтің болуы.
43
Ауруханаға жатқызу кезінде, стационарда болған кезде және шығарған кезде пациенттерді инфекциялық және паразиттік ауруларға тексеруге қойылатын санитариялық нормалардың сақталуы.
44
Инфекциялық және паразиттік аурулардың, аурухана ішілік инфекциялардың әрбір жағдайын зерттеу бойынша, инфекциялық немесе паразиттік аурулар жағдайларын анықтау кезінде санитариялық-індетке қарсы (профилактикалық) іс-шараларды уақытылы жүргізілуін растайтын құжаттардың болуы.
45
Инфекциялық сырқаттанушылықты анықтау, есепке алу және тіркеу бойынша медициналық құжаттаманы жүргізу және хабарлау (инфекциялық және паразиттік ауруларды есепке алу журналы, шұғыл хабарламалар)
46
Карантиндік, аса қауіпті инфекцияларға күдік және тіркеу кезінде індетке қарсы іс-шараларды жүргізу бойынша жедел іс-шаралар жоспарының, хабарландыру схемасының, консультанттар тізімінің болуы.
47
Материал алуға арналған тиісті жинақпен, дезинфекциялаушы құралдармен, тұз ерітінділерімен және қорғаныш костюмдер жинағымен, жеке алдын алу құралдарымен, жеке қорғану құралдарымен қамтамасыз етілуі, қорғаныш костюмдерін өңдеуге арналған ыдыстардың болуы.
48
Аурудың клиникалық белгілері бар тұлғалар арасында жұғын, қақырыққа микроскопия жасау әдістерімен және туберкулезбен сырқаттанудың жоғары тәуекелі бар халық арасында флюорография әдісімен туберкулезді ерте анықтау бойынша талаптарды сақтау.
49
Жануарлардың тістеуінен зардап шеккен тұлғаларға антирабиялық көмекті уақытылы және негізді көрсетуін растайын құжаттаманың болуы.
50
Перзентханалар мен перинаталды орталықтарда вакцинопрофилактика бойынша құжаттаманың болуы және жүргізілуі, иммундау мерзімдерінің сақталуы, медициналық қарсы көрсетілімдерді және егулерден бас тартуларды есепке алу және негіздеу
51
Сіреспенің шұғыл алдын алуды жүргізуді растайтын құжаттардың болуы және жүргізілуі, шұғыл иммундауды уақытылы көрсету, есепке алу және егулерді, медициналық қарсы көрсетілімдерді және егуден бас тартуларды негіздеу.
52
Егу кабинетінің жабдықталуы, қауырт және шокқа қарсы терапияға арналған жинақтармен қамтамасыз етілуі
53
Медициналық қызметкерде егулерді жүргізуге рұқсатының болуы, егулерді жүргізу техникасы ережелеріне, иммундаудан кейін туындаған жағымсыз әсерлер дамыған жағдайда қауырт көмек көрсету тәсілдеріне оқытылуы.
Медициналық құжаттаманы жүргізу (есептік нысандарға вакцина туралы мәліметтерді енгізу, иммундық биологиялық препараттардың қалдықтарын жою)
54
Инфекциялық бақылауды ұйымдастыру және жүргізу бойынша құжаттаманың болуы және жүргізу.
55
Патогендігі I-IV топтағы микроағзалармен және гельминттермен жұмыс жасауға биологиялық қауіпсіздік талаптарын сақтауды бақылау жөніндегі тиісті комиссия рұқсатының болуы.
56
Жүргізілетін зерттеулерге сәйкес мүкәммалмен, зертхана ыдыстарымен, реактивтерімен, орталармен қамтамасыз ету, сақтау жағдайларын және мерзімдерін сақтау.
57
Туберкулезге қарсы стационарлардың бактериологиялық зертханаларында бактериоскопиялық зерттеулерге арналған жеке үш секцияның болуы (жұғындарды, бактериоскопияны дайындау, сырлау, препараттарды дайындау және тіркеу).
58
Алдын ала және/немесе кезеңдік медициналық қарап тексеруді, вакциналауды және қызметкерлерге инфекциялық және паразиттік сырқаттанушылыққа тексеру жүргізуді, тексерудің оң нәтижелерімен анықталған тұлғаларды жұмыстан уақытылы шектетуін растайтын құжаттардың болуы.
59
Зертханалық зерттеу нәтижелерінің нормаларға сәйкес келуі: шикізат пен дайын өнімдердің сынамалары, қоршаған орта объектілерінің, судың, ауаның, дезинфекциялаушы құралдардың жұғындары, стерилдікке сынама, зертханалық-аспаптық өлшеулер.
60
Өндірістік бақылаудың бекітілген бағдарламасының болуы
61
Дезинсекциялық және дератизациялық іс-шараларды жүргізу бойынша санитариялық нормаларды сақтау. Көзбен көріп бақылау кезінде кеміргіштер мен жәндіктердің тіршілік әрекетінің болуы
62
ЖРВИ, тұмау кезіндегі іс-шараларға және олардың асқынуларына қойылатын талаптарды сақтау:

4) соблюдение минимальных параметров кожно-фокусных расстояний.
25
Организация производственного радиационного контроля:
1) наличие утвержденной программы производственного радиационного контроля;
2) соблюдение кратности и периодичности проведения требуемых видов производственного радиационного контроля;
3) наличие анализа результатов контроля и разработки мер по улучшению радиационной обстановки.
26
Наличие исправных стационарных и передвижных ультрафиолетовых облучателей или других установок, наличие и ведение журнала учета отработанного времени бактерицидных облучателей.
27
Наличие специальной маркированной тары для сбора, транспортировки белья в отделениях и помещения временного хранения. Обеспеченность и соблюдения режима смены белья.
28
Наличие и обеспеченность спецодеждой, средствами индивидуальной защиты персонала (оценка достаточности до приобретения следующей партии).
29
Наличие условий для гигиены рук при оказании медицинских услуг:
1) наличие локтевых или бесконтактных кранов, дозаторов;
2) наличие отдельных раковин и мойки для мытья рук в кабинетах, где проводится обработка инструментов;
3) обеспеченность жидким антисептическим мылом, антисептиками, одноразовыми бумажными полотенцами.
30
Наличие и использование одноразовых медицинских изделий, перчаток с учетом количества медицинских манипуляций и инвазивных процедур.
31
Наличие документов, подтверждающих обучение медицинского персонала по профилактике профессионального инфицирования ВГВ, ВГД и ВГС.
32
Оснащение прачечной специальным оборудованием соблюдение поточности движения белья (или договор со специализированной организацией).
33
Наличие документов, подтверждающих, соблюдение условий в соответствии с санитарными правилами по безопасному обращению с медицинскими отходами:
1) наличие схемы обращения с медицинскими отходами;
2) приказа об ответственном лице осуществляющий организацию и контроль по обращению с отходами;
3) сведения об гигиеническом обучении и инструктаже;
4) журнал ежедневного учета медицинских отходов;
5) обеспеченность соответствующими контейнерами и пакетами для безопасного сбора и утилизации (КБСУ) с соблюдением маркировки.
34
Оснащенность помещения для временного хранения медицинских отходов согласно гигиенических нормативов.
35
Наличие и соответствие санитарным нормам специальных установок для обезвреживания, утилизаций медицинских отходов или договора со специализированной организацией
36
Наличие перспективного и ежедневного меню раскладки технологической карты по организации питания больных
37
Наличие суточных проб и ведение журнала по проведению органолептической оценки показателей безопасности полуфабрикатов, блюд, кулинарных изделий и журнала результатов осмотра работников цеха
38
Отсутствие запрещенных блюд, продукции (в том числе нефортифицированной пшеничной муки высшего или первого сорта)
39
Наличие документов, подтверждающих безопасность, соответствие, прослеживаемость сырья и используемой продукции (наличие сертификата о соответствии, свидетельства государственной регистрации, декларации о соответствии, ветеринарные документы)
40
Соблюдение условий для приготовления и хранения детских молочных смесей при оказании медицинской помощи детям в возрасте до 1 года
Наличие помещения для приготовления и розлива детских смесей
Наличие стерильной посуды
Наличие маркировки с указанием даты и времени вскрытия молочных смесей, условии хранения и транспортировки.
41
Наличие правил приема передач для больных и списка разрешенных и запрещҰнных для передачи продуктов
42
Наличие документации об обучении персонала и технического допуска к работе с аппаратурой под давлением (паровые стерилизаторы)
43
Наличие результатов обследования пациентов, подлежащих обследованию на инфекционные и паразитарные заболевания при поступлении и в период пребывания в стационаре.
44
Наличие документов, подтверждающих своевременное проведение санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий при выявлении случаев инфекционного или паразитарного заболевания, расследованию каждого случая инфекционного и паразитарного заболевания, внутрибольничной инфекции
45
Наличие документов, подтверждающих своевременное выявление, учет и регистрацию инфекционного заболевания (журнал учета инфекционных и паразитарных заболеваний, экстренные извещения).
46
Наличие схемы оповещения, плана оперативных мероприятий по проведению противоэпидемических мероприятий при подозрении и регистрации карантинных, особо-опасных инфекции, список консультантов
47
Обеспеченность соответствующим комплектом для забора материала, дезинфицирующими средствами, солевыми растворами и комплектом защитных костюмов, средствами индивидуальной профилактики, средствами индивидуальной защиты, наличие емкостей для обработки защитных костюмов.
48
Наличие документов, подтверждающих проведение мероприятий по раннему выявлению туберкулеза методами микроскопии мазка, мокроты среди лиц с клиническими признаками заболевания и методом флюорографии среди населения с высоким риском заболевания туберкулезом
49
Наличие документов, подтверждающих своевременное и обоснованное оказание антирабической помощи лицам пострадавшим от укусов животных
50
Наличие и ведение документации по вакцинопрофилактике в роддомах и перинатальных центрах, соблюдение сроков иммунизации, учет и обоснование медотводов и отказов от прививок.
51
Наличие и ведение документации по экстренной профилактике столбняка, своевременность оказания экстренной иммунизации, учет и обоснование прививок медотводов и отказов от прививок.
52
Оснащение прививочного кабинета, обеспеченность наборами для неотложной и противошоковой терапии.
53
Наличие у медработника разрешения к проведению прививок, обучения правилам техники проведения прививок, приемам неотложной помощи в случае развития неблагоприятных проявлений после иммунизации. Ведение медицинской документации (занесение сведений о вакцине в учетные формы, уничтожение остатков иммунобиологических препаратов)
54
Наличие и ведение документации по организации и проведению инфекционного контроля, выполнение программы инфекционного контроля.
55
Наличие разрешения соответствующей комиссии по контролю за соблюдением требований биологической безопасности на работу с микроорганизмами I-IV групп патогенности и гельминтами
56
Обеспеченность инвентарем, лабораторной посудой, реактивами, средами в соответствии с проводимыми исследованиями, соблюдение условий и сроков хранения
57
Наличие трех отдельных секции для бактериоскопических исследовании в бактериологических лабораториях противотуберкулезных стационаров (приготовление окрашивание мазков, бактериоскопии, регистрации и хранении препаратов).
58
Наличие документации подтверждающих проведения предварительного и/или периодического медицинского осмотра, вакцинации и обследования сотрудников на инфекционные и паразитарные заболевания, своевременность отстранения от работы лиц с положительными результатами обследования.
59
Соответствие нормам результатов лабораторных исследований: проб сырья и готовой продукции, смывов с внешней среды, воды, воздуха, дезинфицирующих средств, проб на стерильность, лабораторно-инструментальных замеров.
60
Наличие утвержденной программы производственного контроля
61
Наличие документов графиков, подтверждающих своевременное проведение дезинсекционных и дератизационных мероприятий. Отсутствие насекомых и следов жизнедеятельности грызунов и насекомых при визуальном контроле.
62
Соблюдение требований к мероприятиям при ОРВИ, гриппе и их осложнениями:

4) түгендеу актісін ресімдеумен ИСК-ға түгендеуді жүргізу.
12
Объектіде және одан тыс жерлерде сәулелену көздерін пайдалануға, физикалық қорғауға және ИСК қозғалысына бақылауды ұйымдастыруға қойылатын талаптарды сақтау. Қажетті жерлерде радиациялық қауіптілік белгілерін, жүргізілетін жұмыстар классының сілтеуіштерін көздеу, дайындаушы зауыттардың технологиялық жабдықты қорғауға техникалық жарамдылығы туралы актілермен, ИСК-ны сақтауға және тасымалдауға, жеке және ұжымдық радиациялық қорғанышқа арналған қаражатқа құжаттаманың болуы.
13
Персоналдың радиациялық қауіпсіздік бойынша талаптарды сақтауы:
1) персоналдың радиациялық қауіпсіздік мәселелері бойынша арнайы дайындығын растайтын құжаттарының болуы;
2) персоналдың тиісті алдын ала және мерзімдік медициналық қарап тексеруден өтуін растайтын құжаттардың болуы;

4) проведение инвентаризации ИИИ с оформлением акта инвентаризации.
12
Соблюдение требований к эксплуатации, физической защите источников излучения и организации контроля за движением источников ионизирующего излучения на объекте и за его пределами. Наличие знаков радиационной опасности в необходимых местах, документации заводов-изготовителей с актами о технической исправности на защитное технологическое оборудование, на средства для хранения и транспортировки ИИИ, на средства индивидуальной и коллективной радиационной защиты.
13
Соблюдение требований по радиационной безопасности персонала:
1) наличие документов, подтверждающих специальную подготовку персонала по вопросам радиационный безопасности;
2) наличие документов, подтверждающих прохождение персоналом соответствующего предварительного и периодического медицинского осмотра;

3) пациенттердің ақаусыз жылжымалы және жеке радиациялық қорғаныш құралдарының болуы;
4) тері-фокусты арақашықтықтардың ең аз параметрлерін сақтау.
15
Дезинфекциялық іс-шараларды жүргізу бойынша журналдардың болуы және жүргізілуі (дезинфекциялаушы заттардың кірісін, шығысын есепке алу)
16
Арнайы киімді, персоналдың жеке қорғану құралдарын көздеу және қамтамасыз ету
17
Медициналық қызметтерді көрсету кезінде қол гигиенасына арналған жағдайдың болуы:
1) білектен қосылатын крандардың, дозаторлардың болуы;
2) аспаптар өңделетін кабинеттерде қолды жууға арналған жеке раковиналар мен жуғыштардың болуы;
3) сұйық антисептикалық сабынмен, бір рет пайдаланатын қағаз сүлгілерімен қамтамасыз ету.
18
Медициналық манипуляциялар және инвазиялық процедуралар санын ескерумен бір рет пайдаланатын медициналық бұйымдардың, қолғаптардың көзделуі және қолданылуы.
19
Қан мен биологиялық сұйықтықтардың теріге және сілемейге түсумен персоналдың шағын жарақат алу жағдайларын, апаттық жағдайларды есепке алуды жүргізу.
20
Кәсіби жұқтырылудың алдын алу, қауіпсіздік техникасы бойынша медициналық персоналдың оқуы және нұсқаулықтан өтуі туралы мәліметтің болуы.
21
Медициналық мақсаттағы бұйыдарды стерилдеу алдындағы тазалау, стерилдеу құжаттамасының болуы және жүргізу.
22
Медициналық мақсаттағы стерилді бұйыдарды тасымалдау, сақтау, қолдану мерзімдері жағдайларына қойылатын талаптарды сақтау
23
Ақаусыз стационарлы және көшпелі ультракүлгін сәулелендіргіштердің немесе басқа қондырғылардың болуы, мерзімі өткен бактерицидтік сәулелендіргіштерді есепке алу журналының болуы және жүргізу.
24
Төсек жабдықтарын орталықтан жууды ұйымдастыру (мамандандырылған ұйыммен шарт)
25
Медициналық қалдықтармен қауіпсіз жұмыс жасау бойынша шарттардың сақталуын растайтын құжаттардың болуы:
1) медициналық қалдықтармен қауіпсіз жұмыс жасау схемасының болуы;
2) қалдықтармен жұмыс жасау бойынша ұйымдастыруды және бақылауды жүзеге асыратын жауапты тұлға туралы бұйрық;
3) гигиеналық оқыту және нұсқаулық туралы мәліметтер;
4) медициналық қалдықтарды күн сайын есепке алу журналы;
5) таңбалауды сақтаумен қауіпсіз жинау және кәдеге жарату (КБСУ) үшін тиісті контейнерлермен және пакеттермен қамтамасыз етілуі;
6) медициналық қалдықтарды контейнерлерге таңбалауға қатаң сәйкес жинауды жүзеге асыру;
7) медициналық қалдықтарды сақтау мерзімдерін сақтау.
26
Медициналық қалдықтарды уақытша сақтау үй-жайының санитариялық нормативтерге сәйкес жабдықталуы, медициналық қалдықтарды орталықтан залалсыздандыруды ұйымдастыру (мамандандырылған ұйыммен шарт жасасу).
27
Медициналық бұйымдарға дезинфекция жүргізу жағдайларын сақтау, таңбаланған ыдыстардың, дезинфекциялаушы заттардың жұмыс ерітінділерінің болуы.
28
Медициналық мақсаттағы бұйыдарды стерилдеу алдындағы тазалау, стерилдеу құжаттамасының болуы және жүргізу.
29
Персоналдың оқуы туралы және қысыммен жұмыс істейтін аппаратурамен (бу стерилизаторлары) жұмысқа техникалық рұқсаты туралы мәліметтің болуы.
30
Инфекциялық сырқаттанушылықты анықтау, есепке алу және тіркеу бойынша медициналық құжаттаманы жүргізу және хабарлау (инфекциялық және паразиттік ауруларды есепке алу журналы, шұғыл хабарламалар)
31
Инфекциялық бақылауды ұйымдастыру және жүргізу бойынша құжаттаманың болуы және жүргізу.
32
Тіс техникасы зертханасына қойылатын санитариялық нормаларды сақтау:

3) наличие и соответствие передвижных и индивидуальных средств радиационной защиты пациентов;
4) соблюдение минимальных параметров кожно-фокусных расстояний;
15
Наличие и ведение журналов по проведению дезинфекционных мероприятий (учет прихода, расхода дезинфицирующих средств)
16
Наличие и обеспеченность спецодеждой, средствами индивидуальной защиты персонала.
17
Наличие условий для гигиены рук при оказании медицинских услуг:
1) наличие локтевых или бесконтактных кранов, дозаторов;
2) наличие отдельных раковин и мойки для мытья рук в кабинетах, где проводится обработка инструментов;
3) обеспеченность жидким антисептическим мылом, антисептиками, одноразовыми бумажными полотенцами.
18
Наличие и использование одноразовых медицинских изделий, перчаток с учетом количества медицинских манипуляций и инвазивных процедур
19
Наличие документов, подтверждающих ведение учета случаев получения микротравм персоналом, аварийных ситуаций с попаданием крови и биологических жидкостей на кожу и слизистые.
20
Наличие документов, подтверждающих обучение и инструктаж медицинского персонала по профилактике профессионального инфицирования, по технике безопасности.
21
Соблюдение требований к условиям проведения дезинфекции, предстерилизационной обработки, стерилизации изделий медицинского назначения
22
Соблюдение требований к условиям транспортировки, хранения, сроков использования стерильных изделий медицинского назначения
23
Наличие исправных стационарных и передвижных ультрафиолетовых облучателей или других установок, наличие и ведение журнала учета отработанного времени бактерицидных облучателей.
24
Организация централизованной стирки белья (договор со специализированной организацией).
25
Наличие документов, соблюдение условий в соответствии с санитарными правилами по безопасному обращению с медицинскими отходами:
1) наличие схемы обращения с медицинскими отходами;
2) приказа об ответственном лице осуществляющий организацию и контроль по обращению с отходами;
3) сведения об гигиеническом обучении и инструктаже;
4) журнал ежедневного учета медицинских отходов;
5) обеспеченность соответствующими контейнерами и пакетами для безопасного сбора и утилизации (КБСУ) с соблюдением маркировки;
6) осуществление сбора медицинских отходов в КБСУ в строгом соответствии с маркировкой;
7) соблюдение сроков хранения медицинских отходов.
26
Оснащенность помещения временного хранения медицинских отходов согласно гигиенических нормативов, организация централизованного обезвреживания медицинских отходов (договор со специализированной организацией)
27
Наличие и ведение документации по проведению дезинфекции медицинских изделии, наличие промаркированных емкостей, рабочих растворов дезинфицирующих средств.
28
Наличие и ведение документации предстерилизационной очистки, стерилизации изделии медицинского назначения.
29
Наличие документов об обучении персонала и технического допуска к работе с аппаратурой под давлением (паровые стерилизаторы)
30
Ведение медицинской документации по выявлению, учету и регистрации инфекционного заболевания и информирование (журнал учета инфекционных и паразитарных заболеваний, экстренные извещения)
31
Наличие и ведение документаций по организации и проведению инфекционного контроля.
32
Соблюдение санитарных норм к зуботехнической лабораторий:

1) білектен қосылатын крандардың, дозаторлардың болуы;
2) аспаптар өңделетін кабинеттерде қолды жууға арналған жеке раковиналар мен жуғыштардың болуы;
3) сұйық антисептикалық сабынмен, бір рет пайдаланатын қағаз сүлгілерімен қамтамасыз ету.
16
Медициналық манипуляциялар және инвазиялық процедуралар санын ескерумен бір рет пайдаланатын медициналық бұйымдардың, қолғаптардың көзделуі және қолданылуы.
17
Кәсіби жұқтырылудың алдын алу, қауіпсіздік техникасы бойынша медициналық персоналдың оқуын және нұсқаулықтан өтуін растайтын құжаттардың болуы.
18
Арнайы киімді, персоналдың жеке қорғану құралдарын көздеу және қамтамасыз ету.
19
Кір жуу орнын арнайы жабдықпен жабдықтау, төсек жабдықтарының қозғалыс бірізділігін сақтау (немесе мамандандырылған ұйыммен шарт жасасу).
20
Инфекциялық және (немесе) паразиттік аурулар, соның ішінде аса қауіпті және карантиндік инфекциялар жағдайларын анықтау кезінде санитариялық-індетке қарсы (профилактикалық) іс-шараларды ұйымдастырып, жүргізуге қойылатын санитариялық нормаларды сақтау, әрбір инфекциялық және (немесе) паразиттік аурулар жағдайларын анықтау және зерттеу.
21
Карантиндік, аса қауіпті инфекцияларға күдік және тіркеу кезінде хабарландыру схемасының, консультанттар тізімінің болуы.
22
Инфекциялық бақылауды, соның ішінде донорларды гемотрансфузиялық инфекцияларға тексеру бойынша бақылауды ұйымдастыру және жүргізу жөніндегі құжаттаманың болуы және жүргізілуі
23
Әрбір қан, феталді және бағаналық жасушаларды тапсырған сайын донорларды В ВГ және С ВГ маркерлеріне тексерілуін растайтын құжаттардың болуы
24
Қолайсыз аумақтарда - лептоспироз ошақтарында донорларды лептоспирозға тексеру нәтижелерінің болуы
25
Барлық деңгейлердегі донорларды Қазақстанның барлық аумағында донорлыққа жол бермеу мақсатында В ВГ және С ВГ маркерлеріне оң нәтижелерімен уақытылы өзара ақпарат алмасуды растайтын құжаттардың болуы
26
Диагностикалық, дезинфекциялық препараттарды сақтау, тасымалдау, қолдану және есепке алу тәртібі бойынша құжаттаманың, журналдардың болуы және жүргізілуі
27
Патогендігі ІІІ-ІV топтағы микроағзалармен және гельминттермен жұмыс істеуге биологиялық қауіпсіздік талаптарының сақталуын бақылау жөніндегі тиісті комиссия рұқсатының болуы
28
Жүргізілетін зерттеулерге сәйкес мүкәммалмен, зертхана ыдыстарымен, реактивтерімен, орталармен қамтамасыз ету, сақтау жағдайларын және мерзімдерін сақтау.
29
Медициналық қалдықтармен қауіпсіз жұмыс жасау бойынша шарттардың сақталуын растайтын құжаттардың болуы:

1) наличие локтевых или бесконтактных кранов, дозаторов;
2) наличие отдельных раковин и мойки для мытья рук в кабинетах, где проводится обработка инструментов;
3) обеспеченность жидким антисептическим мылом, антисептиками, одноразовыми бумажными полотенцами.
16
Наличие, достаточность одноразовых медицинских изделий, перчаток с учетом количества медицинских манипуляций и инвазивных процедур
17
Наличие документации об обучении и инструктажа медицинского персонала по профилактике профессионального инфицирования, по технике безопасности
18
Наличие и обеспеченность спецодеждой, средствами индивидуальной защиты персонала
19
Оснащение прачечной специальным оборудованием соблюдение поточности движения белья (или договор со специализированной организацией).
20
Наличие и ведение документации по организации и проведению санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий при выявлении случаев инфекционного и (или) паразитарного заболевания, в том числе особо опасных и карантинных инфекций, выявление и расследование каждого случая инфекционного и (или) паразитарного заболевания
21
Наличие схемы оповещения при подозрении и регистрации карантинных, особо-опасных инфекции, список консультантов.
22
Наличие и ведение документаций по организации и проведению инфекционного контроля, выполнение программы инфекционного контроля в том числе по обследованию доноров на гемотрансфузионные инфекции
23
Наличие документов, подтверждающих обследование доноров на маркеры ВГВ и ВГС при каждой сдаче крови, фетальных и стволовых клеток.
24
Наличие результатов обследования доноров на лептоспироз на неблагополучных территориях - очагах по лептоспирозу
25
Наличие документов, подтверждающих своевременный взаимообмен информацией с положительными результатами на маркеры ВГВ и ВГС у доноров на всех уровнях с целью недопущения их к донорству на всей территории Казахстана.
26
Наличие и ведение документации, журналов по порядку хранения, транспортировки, использования и учета диагностических, дезинфекционных препаратов, (наличие термоконтейнеров, хладоэлементов, холодильного оборудования.)
27
Наличие разрешения соответствующей комиссии по контролю за соблюдением требований биологической безопасности на работу с микроорганизмами 3-4 групп патогенности и гельминтами
28
Обеспеченность инвентарем, лабораторной посудой, реактивами, средами в соответствии с проводимыми исследованиями, соблюдение условий и сроков хранения
29
Наличие документов в соответствии с санитарными правилами по безопасному обращению с медицинскими отходами:

1) радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулық;
2) радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаға);
3) апаттық жағдайларда персонал іс-қимылы бойынша нұсқаулық;
4) ықтимал апаттарды ескерту және жою бойынша нұсқаулықтар және жоспар;
5) персоналды және халықты радиациялық апаттан және оның салдарынан қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары (І және ІІ санаттағы радиациялық-қауіпті объектілер үшін);
6) ИСК-мен жұмыс жасауға рұқсат берілген тұлғалардың бекітілген тізімі ("А" және "Б" тобының персоналы);
7) радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаны тағайындау туралы басшының бұйрығы;
8) ИСК-ны есепке алуға және сақтауға жауапты болатын тұлғаны тағайындау туралы басшының бұйрығы;
9) ұйымның келісілген радиациялық-гигиеналық паспортының болуы.
3
Жұмыс санатына, классына байланысты санитариялық-қорғаныш аймағын және қарау аймағын күтіп-ұстауға және режиміне қойылатын талаптарды сақтау:
1) рұқсат берілмеген объектілерді орналстырудың жоқтығы;
2) абаттандырудың және жасылдандырудың болуы;
3) радиоактивті заттардың апаттық төгілуі жағдайына қарау аймағында қорғаныс іс-шараларын қамтамасыз ету.
4
Объектінің құрылғысына және күтіп ұстауға, үй-жайлардың санитариялық-техникалық жағдайына және технологиялық жабдығына қойылатын талаптарды сақтау:
1) ИСК-мен жұмыс сыныбының үй-жайлардың мақсаттылығына сәйкестігі;
2) үй-жайлардың ішкі әрленуінің сәйкестігі;
3) үй-жайлардың технологиялық және қосалқы жабдықтың болуы және ИСК-мен жұмыс классына сәйкестігі;
4) санитариялық-техникалық жабдықтың болуы және сәйкестігі;
5) санөткізгіштердің және санитариялық шлюздердің болуы және сәйкестігі.
5
Ақаусыз желдету, сумен қамтамасыз ету, жарық, жылыту және кәріз жүйелерінің болуы
6
ИСК алуға, есепке алуға, сақтауға, қолдануға және есептен шығаруға қойылатын талаптарды сақтау:
1) ИСК паспорттарының (сертификаттар) және басқа ілеспе құжаттардың болуы;
2) кіріс-шығыс журналының болуы және жүргізу;
3) ИСК-ны қабылдау-тапсыру актілерінің болуы;
4) радионуклидтік ИСК беруге талаптардың, радионуклидтік ИСК-ны шығындау және есептен шығару туралы актілердің болуы;
5) түгендеу актісін ресімдеумен СК-ға түгендеуді жүргізу;
6) ИСК-ны уақытша сақтауға арналған жеке үй-жайлардың немесе арнайы бөлінген орындардың болуы және сәйкес келуі;

1) инструкции по радиационную безопасности;
2) положения о службе радиационной безопасности (лице, ответственном за радиационную безопасность);
3) инструкции по действиям персонала при аварийных ситуациях;
4) инструкции и плана по предупреждению и ликвидации возможных аварий;
5) плана мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий (для радиационно-опасных объектов I-II категорий);
6) утвержденного списка лиц, допущенных к работе с ИИИ (персонал группы "А" и "Б");
7) приказа руководителя о назначении лица, ответственного за радиационную безопасность;
8) приказа руководителя о назначении лица, ответственного за учет и хранение ИИИ;
9) наличие согласованного радиационно-гигиенического паспорта организации.
3
Соблюдение требований к содержанию и режиму санитарно-защитной зоны и зоны наблюдения в зависимости от категории, класса работ:
1) отсутствие размещения неразрешенных объектов;
2) наличие благоустройства и озеленения;
3) обеспечение защитных мероприятий в зоне наблюдения на случай аварийного выброса радиоактивных веществ.
4
Соблюдение требований к устройству и содержанию объекта, санитарно-техническому состоянию помещений и технологического оборудования:
1) соответствие классов работ с ИИИ назначению помещений;
2) соответствие внутренней отделки помещений;
3) наличие и соответствие технологического и вспомогательного оборудования помещений классам работ с ИИИ;
4) наличие и соответствие санитарно-технического оборудования;
5) наличие и соответствие санпропускников и санитарных шлюзов.
5
Наличие исправных систем вентиляции, водоснабжения, освещения, отопления и канализации
6
Соблюдение требований к получению, учету, хранению, использованию и списанию ИИИ:
1) наличие паспортов (сертификатов) и другие сопроводительных документов на ИИИ;
2) наличие и ведение приходно-расходного журнала;
3) наличие актов приема-передачи ИИИ;
4) наличие требований на выдачу радионуклидных ИИИ, актов о расходовании и списании радионуклидных ИИИ;
5) проведение инвентаризации ИИИ с оформлением акта инвентаризации;
6) наличие и соответствие отдельных помещений или специально выделенных мест для временного хранения ИИИ;

7) ИСК сақтауға арналған құрылғының болуы және сәйкес келуі.
7
Радиоактивті қалдықтарды жинауға, уақытша сақтауға, тасымалдауға және көмуге қойылатын талаптарды сақтау:
1) РАҚ-тың бекітілген айналу схемасының болуы;
2) РАҚ-ты жинауға, сақтауға және тапсыруға жауапты адам туралы бұйрықтың болуы;
3) қатты және сұйық РАҚ-ты жинауға арналған арнайы жинау контейнерлерінің және ыдыстарының болуы;
4) РАҚ-ты уақытша сақтауға арналған жеке үй-жайлардың немесе арнайы бөлінген орындардың болуы және сәйкес келуі;

7) наличие и соответствие устройств для хранения ИИИ.
7
Соблюдение требований к сбору, временному хранению, транспортировке и захоронению РАО:
1) наличие утвержденной схемы обращения с РАО;
2) наличие приказа об ответственном за сбор, хранение и
сдачу РАО;
3) наличие специальных сборников-контейнеров и емкостей для сбора твердых и жидких РАО;
4) наличие и соответствие отдельных помещений или специально выделенных мест для временного хранения РАО;

5) уақытша сақтау орындарында РАҚ-ты сақтау ережелері және ұстау мерзімдерін сақтау;
6) РАҚ-ты тасымалдауға арналған арнайы құралдардың болуы;
7) РАҚ-ты есепке алу журналын жүргізу.
8
Объектіде және одан тыс жерде иондаушы сәулелеу көздерін пайдалануға, физикалық қорғауға және иондаушы сәулелеу көздерінің қозғалысын бақылауды ұйымдастыруға қойылатын талаптарды сақтау. Қажетті орындарда радиациялық қауіптілік белгілерінің, жүргізілетін жұмыс классының сілтеуіштерінің, қорғаныс технологиялық жабдыққа, ИСК-ны сақтауға және тасымалдауға арналған құралдарға, жеке және ұжымдық радиациялық қорғаныш құралдарына техникалық жарамдылығы туралы актілерімен дайындаушы зауыттардың құжаттамасының болуы
9
Персоналдың радиациялық қауіпсіздік бойынша талаптарын сақтауы:

5) соблюдение правил хранения и сроков выдержки РАО в местах временного хранения;
6) наличие специальных средств для транспортировки РАО;
7) ведение журнала учета РАО.
8
Соблюдение требований к эксплуатации, физической защите источников излучения и организации контроля за движением источников ионизирующего излучения на объекте и за его пределами. Наличие знаков радиационной опасности в необходимых местах, указателей класса проводимых работ, документации заводов-изготовителей с актами о технической исправности на защитное технологическое оборудование, на средства для хранения и транспортировки ИИИ, на средства индивидуальной и коллективной радиационной защиты.
9
Соблюдение требований по радиационной безопасности персонала:

1) радиациялық қауіпсіздік мәселелері бойынша персоналдың арнайы дайындығын растайтын құжаттардың болуы;
2) журналда тіркеумен радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулықты жүргізу;
3) жеке дозиметрлердің болуы және қолдануы;
4) персоналдың көшпелі және жеке радиациялық қорғаныш құралдарының болуы және сәйкестігі;
5) туындаған апат туралы шұғыл хабарлау жүйесінің болуы.
10
Арнайы киімнің, персоналды жеке қорғау құралдарының жиынына, сапасына және ауыстыруға қойылатын талаптарды сақтау. Арнайы киімнің, арнайы аяқкиімнің, жеке қорғану құралдарының радиоактивті ластануына бақылауды ұйымдастыру (бақылауға арналған жабдықтың болуы, жауапты тұлғамен журналды жүргізу).
11
Ақаусыз жергілікті тарту-сору желдету жүйесінің, сондай-ақ ақаусыз жергілікті желдетудің, технологиялық процестерді ескерумен сорудың болуы
12
Ақаусыз ауа немесе ауа-жылу бүркеулерінің және жеткілікті санының болуы
13
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардың болуы және объектінің қуаттылығына, еңбек процестерінің сипатына және зиянды өндірістік факторлардың болуына, сондай-ақ жұмыста ауысымдық үзіліс уақыты ішінде ең жоғары жүктеме кезінде оның рұқсат беру мүмкіндігіне байланысты үй-жайлар ауданына қарай құрамының және жабдықтарының сәйкестігі (жылыту және демалыс бөлмелері, гардероб, душ кабиналары, дәретханалар, жуыну бөлмелері, ауыз сумен қамтамасыз ету, кептіру, шаңсыздандыру және арнайы киімді сақтау құрылғылары)
14
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайларда ақаусыз сору-сыртқа тарту және автономды желдету жүйелерінің, сондай-ақ ақаусыз және орталықтандырылған не жергілікті суық және ыстық сумен, жылумен қамтамасыз ету, кәріз жүйелеріне қосылған жүйелердің болуы
15
Ақаусыз жабдықтың болуы және душ, жуыну бөлмелерінде, гардероб, дәретхана, арнайы киімді сақтауға арналған үй-жайларда қабырғаларды және едендерді әрлеу сәйкестігі
16
Ақаусыз кептіргіштердің және арнайы киімге және аяқ-киімге арналған шаңсыздандыру құрылғыларының болуы, гардеробта жеке және арнайы киімді бөлек сақтауға арналған жағдайларды сақтау
17
Жинақталған алғашқы көмек көрсету дәрі қобдишаларының болуы, қолдану жөніндегі нұсқаулығы бар дезактивтендіретін құралдар қорының болуы
18
Көзбен көріп бақылау кезінде кеміргіштер мен жәндіктердің тіршілік әрекетінің болмауы
19
Киімнің ластануымен, сондай-ақ қауіптілігі 1 және 2 кластағы заттарды қолданумен байланысты өндірістік процестерде санитариялық рұқсат беру үлгісіндегі гардеробтармен бірге душтың көзделуі
20
Эпидермофитиямен ауыратын адамдар үшін жұмыс аяқ киімін күнделікті дезинфекциялайтын және кептіретін арнайы үй-жайдың болуы
21
Сүзгілерді шаңнан тазалауға арналған ақаусыз қондырғының болуы және олардың қарсыласуын, жууға арналған қондырғыны, жартылай маскаларды дезинфекциялау және кептіруді бақылау, тығыздағыштарға күтім жасау
22
Ауыр, зиянды (аса зиянды) және (немесе) қауіпті еңбек жағдайларында жұмыс істейтін тізімге сәйкес қызметкерлерге жүргізілген міндетті кезеңдік медициналық қарап тексеру нәтижелері бойынша қорытынды актінің ұсынымдарын орындауды растайтын құжаттардың, қорытынды актіге қосымшаның болуы
23
Жұмыс аймағы ауасында зиянды заттар концентрациясының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
24
Ауа температурасының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
25
Қатысты ауа ылғалдылығының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
26
Ауа қозғалғыштығының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
27
Жылу сәулелену қарқындылығының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
28
Электромагниттік сәулелену параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
29
Шу параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
30
Тербеліс параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
31
Лазерлік сәулеленудің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
32
Аэроиндердің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
33
Табиғи және жасанды жарықтың қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
34
Ауыз су сапасының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
35
Құрал-саймандық радиациялық бақылаудың қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
36
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардан оқшауланған, есікпен немесе сол тәрізді қондырғымен, сондай-ақ жалпы тарту желдету жүйесінен бөлек механикалық іске қосылатын тарту-сору желдету жүйесімен және күлсауытпен және (немесе) темек тұқылдарын жинауға арналған арнайы урналармен жабдықталған темекі бұйымдарын қолдануға арналған арнайы бөлінген орындардың, не кабиналардың болуы
37
Объектідегі қауіптерді (тәуекел факторлары), технологиялық процесс ерекшеліктерін, оның өзгеруін, әр түрлі жұмыстарды орындаудың, жабдықты жөндеудің, сауықтыру іс-шараларын енгізудің нақты шарттарын ескерумен бекітілген өндірістік бақылау бағдарламасының болуы
38
Анықталған бұзушылықтарды жоюға және халықтың өмірі мен денсаулығына қауіптің туындауына жол бермеуге бағытталған шараларды қолданудың уақытылығы мен толықтығын растайтын құжаттардың болуы
39
Сумен қамтамасыз етудің жер асты көзіне арналған санитариялық қорғау аймағының болуы және сақталуы
40
Қоғамдық орындарда темекі бұйымдарын тұтынуға тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
22-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
22-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Көліктегі қоғамдық тамақтану объектілеріне (теміржол, әуе, су және автомобиль), борттық тамақтану объектілеріне қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды және қадағалауды тағайындау туралы акт
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі - ЖСН), Бизнес
сәйкестендіру номері (бұдан әрі - БСН) ______________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының (келісімнің) болуы. Объектінің жинағы, жоспарлануы және мақсаттылығы бойынша сәйкестігі.
2
Объект аумағында тұрмыстық қоқыстың жоқтығы, қоқысты және тамақ қалдықтарын жинауға арналған жапқыштары бар контейнерлерді орнатуға арналған оқшаулы алаңның болуы
3
Ақаусыз ыстық және суық сумен қамтамасыз ету, су бұру, жарық, жылыту, желдету, ауа баптау жүйелерінің болуы.
4
Технологиялық, өндірістік жабдықтың және санитариялық-техникалық құралдардың ақаусыздығы
5
Үстелдерді және турайтын мүкәммалды таңбалаудың болуы, турау құралдарының қағидаларын және сақталуын сақтау
6
Дайын тағамды, оралған борттық тамақты жіберу кезінде өңдеу уақыты мен күнін, соңғы жарамдылық мерзімін көрсетумен таңбалаудың болуы
7
Шикізат пен дайын өнімнің қауіпсіздігін, сәйкестігін, бақылануын растайтын құжаттардың болуы (мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, сәйкестік туралы декларацияның, сәйкестік туралы сертификаттың болуы)
8
Өндірістік бақылауды және оның орындалуын ұйымдастыру және жүргізу бойынша құжаттардың болуы
9
Жуу және дезинфекциялаушы құралдардың болуы
10
Дезинсекциялық және дератизациялық іс-шараларды жүргізуге шарттың болуы
11
Тазалау құралдарының болуы, олардың таңбалануы, сондай-ақ дәретханалар үшін жеке тазалау мүкәммалының болуы
12
Салқын тағамдарды және кондитерлік өнімдерді дайындауға арналған цехтарда бактерицидтік шамдардың болуы және жарамдылығы
13
Бактерицидтік шамдардың жұмысы журналының болуы және жүргізу
14
Алдын ала және/немесе мерзімдік медициналық қарап тексерудің және жұмысқа рұқсаттың, персоналды гигиеналық оқытудың болуы
15
Арнайы киімнің болуы және жинақталуы
16
Қол жууға арналған заттардың, бір рет қолданылатын ораламдардың немесе электрлі орамалдың болуы
17
Арнайы киімді орталықтан жууға арналған жабдықтың болуы немесе арнайы киімді жуу жөніндегі мамандандырылған ұйымен шарттың болуы
18
Шикізат және дайын өнім сынамаларын, ауыз су сынамаларын зертханалық зерттеу нәтижелері, дезинфекциялаушы заттардың жұғындарының, сынамаларының көрсеткіштері
19
Зертханалық-аспаптық зерттеулердің нәтижелері (жарық, микроклимат, желдету)
20
Сумен қамтамасыз етудің жер асты көзіне арналған санитариялық қорғау аймағының болуы және сақталуы
21
Темекі бұйымдарын қолдануға арналған арнайы жабдықталған орындардың болуы; "Темекі бұйымдарын қолдануға арналған орын" жазбасының немесе белгісінің болуы; темекі бұйымдарын қолдануға арналған арнайы орындарда ақпараттың болуы; арнайы бөлінген орындарда сусындар мен тағамды қолдануға салынған тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
23-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
23-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Көліктегі қоғамдық тамақтану объектілеріне (теміржол, әуе, су және автомобиль), борттық тамақтану объектілеріне қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды және қадағалауды тағайындау туралы акт
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі - ЖСН), Бизнес
сәйкестендіру номері (бұдан әрі - БСН) ______________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Қызметтің басталуы туралы хабарлау тәртібін сақтау
2
Өндірістік және шаруашылық аймақтың болуы
3
Аумақтың абаттандырылуы (объект аумағында қатты жабындының болуы, қоқыстың болмауы)
4
Қоқыс контейнерлерін орнатуға, ыдыстарды сақтауға арналған алаңның болуы, оны орналастыруға, қалдықтарды шығаруға қойылатын талаптарды сақтау
5
Сумен қамтамасыз етудің жер асты көзіне арналған санитариялық қорғау аймағының болуы және сақталуы (орталықтандырылмаған су болғанда)
6
Ақаусыз ыстық және суық сумен қамтамасыз ету жүйелерінің болуы
7

1) наличие документов, подтверждающих специальную подготовку персонала по вопросам радиационный безопасности;
2) проведение инструктажа по радиационной безопасности с регистрацией в журнале;
3) наличие и использование персональных дозиметров;
4) наличие и соответствие передвижных и индивидуальных средств радиационной защиты персонала;
5) наличие системы экстренного оповещения о возникшей аварии.
10
Соблюдение требований к комплектности, качеству и смене спецодежды, средств индивидуальной защиты персонала. Организация контроля радиоактивного загрязнения спецодежды, специальной обуви, средств индивидуальной защиты (наличие оборудования для контроля, ведение журнала ответственным лицом).
11
Наличие исправной механической приточной и вытяжной системы вентиляции, а также исправной местной вентиляции, отсосов с учетом технологических процессов
12
Наличие исправных и достаточного количества воздушных или воздушно-тепловых завесов
13
Наличие и соответствие состава и оборудования санитарно-бытовых помещений (комнаты обогрева и отдыха, гардеробные, душевые кабины, туалеты, умывальные, устройства питьевого водоснабжения, сушки, обеспыливания и хранения специальной одежды) в зависимости от мощности объекта, характера трудовых процессов и наличия вредных производственных факторов, а также площади помещений от его пропускной способности при максимальной загрузке за время сменного перерыва в работе;
14
Наличие исправных систем приточно-вытяжной и автономной вентиляции в санитарно-бытовых помещениях, а также исправных и подключенных к централизованным либо местным системам холодного и горячего водоснабжения отопления, канализации;
15
Наличие исправного оборудования и соответствие отделки стен и полов в душевых, умывальных, гардеробных, туалетах, помещениях для хранения специальной одежды
16
Наличие исправных сушилок и устройств по обеспыливанию для специальной одежды и обуви, соблюдение в гардеробных условий для раздельного хранения личной и специальной одежды
17
Наличие укомплектованных аптечек первой помощи, наличие запаса дезактивирующих средств с инструкциями по применению
18
Отсутствие следов жизнедеятельности грызунов и насекомых при визуальном контроле.
19
Наличие душевых вместе с гардеробными по типу санпропускника на производственных процессах, связанных с загрязнением одежды, а также с применением веществ 1 и 2 классов опасности
20
Наличие специального помещения для ежедневной дезинфекции и просушивания рабочей обуви для больных эпидермофитией
21
Наличие исправной установки для очистки фильтров от пыли и контроля их сопротивления, приспособлений для мойки, дезинфекции и сушки полумасок, ухода за обтюраторами
22
Наличие документов, подтверждающих выполнение рекомендаций заключительного акта по результатам проведенного обязательного периодического медицинского осмотра работников занятых на тяжелых работах, во вредных (особо вредных) и (или) опасных условиях труда, согласно поименному списку лиц приложения к заключительному акту;
23
Соответствие концентрации вредных веществ воздухе рабочей зоны действующим гигиеническим нормативам.
24
Соответствие температуры воздуха действующим гигиеническим нормативам.
25
Соответствие относительной влажности воздуха действующим гигиеническим нормативам.
26
Соответствие подвижности воздуха действующим гигиеническим нормативам.
27
Соответствие интенсивности теплового облучения действующим гигиеническим нормативам.
28
Соответствие параметров электромагнитного излучения действующим гигиеническим нормативам.
29
Соответствие параметров шума действующим гигиеническим нормативам.
30
Соответствие параметров вибрации действующим гигиеническим нормативам.
31
Соответствие лазерного излучения действующим гигиеническим нормативам.
32
Соответствие аэроионов действующим гигиеническим нормативам.
33
Соответствие естественной и искусственной освещенности действующим гигиеническим нормативам.
34
Соответствие качества питьевой воды действующим гигиеническим нормативам
35
Соответствие инструментального радиационного контроля действующим гигиеническим нормативам
36
Наличие мест, либо кабинок, выделенных специально для потребления табачных изделий, изолированных от санитарно-бытовых помещений, оборудованных дверью или аналогичным устройством, а также приточно-вытяжной системой вентиляции с механическим побуждением, раздельно от общей вытяжной системы вентиляции и пепельницами и (или) специальными урнами для сбора окурков.
37
Наличие утвержденной программы производственного контроля с учетом имеющихся на объекте опасностей (факторов риска), особенностей технологического процесса, его изменений, реальных условий выполнения различных работ, ремонта оборудования, внедрения оздоровительных мероприятий
38
Наличие документов, подтверждающих своевременность и полноту принятия мер, направленных на устранение выявленных нарушений и недопущению возникновения угрозы жизни и здоровью населения
39
Наличие и соблюдение зоны санитарной охраны для подземного источника водоснабжения
40
Соблюдение запрета на потребление табачных изделий в общественных местах
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 22
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 22
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов общественного питания на транспорте
(железнодорожном, воздушном, водном и автомобильном),
объекты бортового питания (наименование однородной группы
проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения ________________________________________________________
______________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения (согласования) на объект. Соответствие объекта по набору, планировке и назначению помещений.
2
Отсутствие бытового мусора на территории объекта, наличие изолированной площадки для установки контейнеров с крышками для сбора мусора и пищевых отходов.
3
Наличие исправных систем холодного и горячего водоснабжения, водоотведения, освещения, теплоснабжения, вентиляции, кондиционирования.
4
Исправность технологического, производственного оборудования и санитарно- технических приборов.
5
Наличие маркировки столов и разделочного инвентаря, соблюдение правил и хранения разделочного инвентаря.
6
Наличие маркировки при отпуске готовой продукции, упакованного бортового питания, с указанием времени и даты выработки, конечного срока годности.
7
Наличие документов, подтверждающих безопасность, соответствие, прослеживаемость сырья и продукции (наличие свидетельства о государственной регистрации, декларации о соответствии, сертификата о соответствии).
8
Наличие документов по организации и проведению производственного контроля и его выполнение.
9
Наличие моющих и дезинфицирующих средств.
10
Наличие договора на проведение дезинсекционных и дератизационных мероприятий.
11
Наличие уборочного инвентаря, их маркировка, также наличие отдельного уборочного инвентаря для туалетов.
12
Наличие и исправность бактерицидных ламп в цехах для приготовления холодных блюд и кондитерских изделий.
13
Наличие и ведение журнала работы бактерицидных ламп.
14
Наличие предварительного и/или периодического медицинского осмотра и допуска к работе, гигиенического обучения персонала.
15
Наличие и укомплектованность специальной одеждой.
16
Наличие средств для мытья рук, разовых полотенец или электрополотенец.
17
Наличие оборудования для централизованной стирки спец. одежды или наличие договора со специализированной организацией по стирке спец. одежды.
18
Результаты лабораторных исследований проб сырья и готовой продукции, проб питьевой воды, показатели смывов, проб дезинфицирующих средств.
19
Результаты лабораторно-инструментальных исследований (освещение, микроклимат, вентиляция).
20
Наличие и соблюдение зоны санитарной охраны для подземного источника водоснабжения
21
Наличие специально оборудованных мест, выделенных для потребления табачных изделий; наличие надписи или знака "Место для потребления табачных изделий"; наличие информаций в специально отведенных местах для потребления табачных изделий; соблюдение запрета на потребление напитков и еды в специально выделенных местах
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 23
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 23
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов производства, хранения и реализации парфюмерно-
косметической продукции и средств гигиены (наименование однородной группы
проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Соблюдение уведомительного порядка о начале деятельности
2
Наличие производственной и хозяйственной зоны
3
Наличие благоустройства территории (наличие твердого покрытия на территории объекта, отсутствие мусора)
4
Наличие площадки для установки мусорных контейнеров, хранения тары, соблюдение требований к ее размещению, вывозу отходов
5
Наличие и соблюдение зоны санитарной охраны для подземного источника водоснабжения (при децентрализованном водоснабжении)
6
Исправность систем горячего и холодного водоснабжения.
7

Ақаусыз суды бұру жүйелерінің болуы. Кәріздендірілмеген аудандарда санитариялық-аулалық қондырғылар шұңқырларының, септиктердің толу көлемін 2/3 асырмау
8
Айрықша бояуы бар техникалық және ауыз суға арналған жеке су құбырларының болуы
9
Ағынды суларды ашық су қоймаларына төгер алдында тазалау құрылыстарының болуы және дұрыстығы
10
Бракталған шикізат, материалдар мен реактивтер партиясында таңбалаудың болуы
11
Бракталған шикізат, материалдар мен реактивтерді сақтауға арналған жеке үй-жайлардың болуы
12
Дайын тамақ өнімдерін сақтауға арналған стеллаждардың, түпқоймалардың болуы
13
Қоймада уытты және тез жанғыш заттарды сақтауға арналған жеке үй-жайдың (аймақтың) болуы
14
Өндірістік және қойма үй-жайларында ауа температурасын және қатысты ылғалдылықты бақылау журналының болуы және жүргізілуі
15
Өндірістік үй-жайларды орналастыру бірізділігн сақтау
16
Үй-жайлардың ішкі әрлеуінде ақаулардың, саңылаулардың, жарықтардың жоқтығы
17
Алдын ала және кезеңдік медициналық қарап тексеру жүргізуді бойынша құжаттаманың, жұмысқа рұқсаттың, гигиеналық оқытудың болуы
18
Жоғары, жеке және санитариялық киім мен аяқ-киімге жеке гардеробтар, таза киімді сақтауға арналған бөлме, арнайы лас киімді қабылдауға арналған үй-жай, душ және қол жууға арналған раковиналар, киім мен аяқ-киімге арналған кептіргіштер, кір жуу бөлмесінің болуы
19
Арнайы киімнің, ілгіштердің немесе аяқ-киімді сақтауға, қоюға арналған ашық шкафтардың болуы. Жұмыс істейтін персоналдың санына жеке және арнайы киімді жеке сақтауға арналған орын санының жеткіліктілігі
20
Медициналық пунктінің болуы
21
Шикізаттың, қосалқы материалдардың, реактивтердің кірісін бақылау журналының болуы және жүргізілуі
22
Әрбір шикізат түріне, қосалқы материалдарға, реактивтерге, өндірілетін өнімге бекітілген нормативтік және/немесе техникалық құжаттаманың болуы
23
Шикізаттың және қолданылатын өнімнің қауіпсіздігін және сәйкестігін растайтын құжаттардың болуы (мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, сәйкестігі туралы декларация)
24
Өнімнің (тауардың) таңбалануы
25
Тұтынушылық тараның, дайын өнім орамасының бітеулігі, бүтіндігі, ластанбауы
26
Объектідегі қауіптерді (тәуекел факторлары), технологиялық процесс ерекшеліктерін, оның өзгеруін, әр түрлі жұмыстарды орындаудың, жабдықты жөндеудің, сауықтыру іс-шараларын енгізудің нақты шарттарын ескерумен бекітілген өндірістік бақылау бағдарламасының болуы
27
Шикізат сынамаларының, дайын өнімнің, жұғындардың, судың, ауаның, дезинфекциялаушы құралдардың, стерилдікке сынамалардың зертханалық зерттеу нәтижелерінің, желдету, шу, микроклимат, жарық тиімділігіне зертханалық-аспаптық өлшеулердің гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
28
Дезинсекциялық және дератизациялық іс-шаралардың уақытылы жүргізілуін растайтын құжаттардың болуы. Көзбен көріп бақылау кезінде кеміргіштер мен жәндіктердің тіршілік әрекетінің болмауы
29
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардан оқшауланған, есікпен немесе сол тәрізді қондырғымен, сондай-ақ жалпы тарту желдету жүйесінен бөлек механикалық іске қосылатын тарту-сору желдету жүйесімен және күлсауытпен және (немесе) темек тұқылдарын жинауға арналған арнайы урналармен жабдықталған темекі бұйымдарын қолдануға арналған арнайы бөлінген орындардың, не кабиналардың болуы
30
Жазба және (немесе) пиктограмма түрінде темекі бұйымдарын тұтынудың зияны туралы, сусындар мен тағамды қолдануға салынған тыйым туралы ақпараттың болуы
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
24-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
24-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Адамдар уақытша тұратын объектілеріне қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды және қадағалауды тағайындау туралы акт
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі - ЖСН), Бизнес
сәйкестендіру номері (бұдан әрі - БСН) ______________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының болуы, оның көрсетілетін қызмет түрлеріне, үй-жайлардың (вахталық кенттер) қуаттылығына, орналасуына, құрамына, жинағына және жабдықталуына сәйкестігі
2
Қызметтің басталуы туралы хабарлау тәртібін сақтау (эпидемиялық маңыздылығы елеусіз объектілерге арналған)
3
Жер төле және цоколь қабаттарында тұрғын үй-жайлардың болмауы
4

Исправность системы водоотведения. В не канализованных районах заполнение выгребных ям санитарно-дворовых установок, септиков не более чем на 2/3 объема.
8
Наличие раздельных водопроводов для технической и питьевой воды с отличительной окраской
9
Наличие и исправность очистных установок перед сбросом сточных вод в открытые водоемы
10
Наличие маркировки на забракованной партии сырья, материалов и реактивов
11
Наличие отдельного помещения для хранения забракованной партии сырья, материалов и реактивов
12
Наличие стеллажей, поддонов для хранения готовой продукции
13
Наличие на складе отдельного помещения (зоны) для хранения токсичных и легковоспламеняющихся веществ
14
Наличие и ведение журнала контроля температуры воздуха и относительной влажности в производственных и складских помещениях
15
Соблюдение поточности размещения производственных помещений
16
Отсутствие дефектов, щелей, трещин внутренней отделки помещений
17
Наличие документации по прохождению предварительного и периодического медицинского осмотра, допуска к работе, гигиенического обучения
18
Наличие раздельных гардеробных верхней, личной и санитарной одежды и обуви, бельевой для хранения чистой одежды, помещения для приема грязной специальной одежды, душевых и раковины для мытья рук, столовой или комнаты приема пищи, прачечной и помещения для хранения уборочного инвентаря
19
Наличие спецодежды, вешалок или открытых шкафов для хранения, подставок для обуви. Достаточность количества мест для раздельного хранения личной и специальной одежды количеству работающего персонала
20
Наличие медицинского пункта
21
Наличие и ведение журнала входного контроля сырья, вспомогательных материалов, реактивов
22
Наличие утвержденной нормативной и/или технической документации на каждый вид сырья, вспомогательных материалов, реактивов, производимой продукции
23
Наличие документов, подтверждающих безопасность и соответствие сырья и используемой продукции (наличие свидетельства о государственной регистрации, декларации о соответствии)
24
Наличие маркировки продукции (товаров)
25
Герметичность, целостность потребительской тары, упаковки готовой продукции, отсутствие загрязнений
26
Наличие утвержденной программы производственного контроля с учетом имеющихся на объекте опасностей (факторов риска), особенностей технологического процесса, его изменений, реальных условий выполнения различных работ, ремонта оборудования, внедрения оздоровительных мероприятий
27
Соответствие результатов лабораторных исследований проб сырья, готовой продукции, смывов, воды, воздуха, дезинфицирующих средств, проб на стерильность, лабораторно-инструментальных замеров эффективности вентиляции, шума, микроклимата, освещенности гигиеническим нормативам
28
Наличие документов, подтверждающих своевременное проведение дезинсекционных и дератизационных мероприятий. Отсутствие следов жизнедеятельности грызунов и насекомых при визуальном контроле.
29
Наличие мест, либо кабинок, выделенных специально для потребления табачных изделий, изолированных от санитарно-бытовых помещений, оборудованных дверью или аналогичным устройством, а также приточно-вытяжной системой вентиляции с механическим побуждением, раздельно от общей вытяжной системы вентиляции и пепельницами и (или) специальными урнами для сбора окурков.
30
Наличие информации в виде надписей и (или) пиктограмм о вреде потребления табачных изделий, о запрещении потребления напитков и еды.
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 24
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 24
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов временного проживания людей (наименование
однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения на объект, его соответствие оказываемым видам услуг, мощности, размещению, составу, набору и оснащению помещений (вахтовые поселки)
2
Соблюдение уведомительного порядка о начале деятельности (для объектов незначительной эпидемической значимости)
3
Отсутствие жилых помещений в подвальных и цокольных этажах
4

Ақаусыз су бұру жүйелерінің болуы. Кәріздендірілмеген аудандарда санитариялық-аулалық қондырғылар шұңқырларының, септиктердің толу көлемін 2/3 асырмау
7
Жергілікті және жалпы жасанды жарық жүйелерінің ақаусыз жағдайының болуы.
8
Жарықтандыру құралдарында бітеу плафондардың болуы
9
Жарық деңгейлері өлшеулерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
10
Микроклимат параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
11
Жұмыс орны 3 асқан кезде жасанды іске қосылатын ақаусыз жеке тарту желдету жүйесінің болуы.
12
Тарту-сору желдету жүйесінің тиімділік өлшеулерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
13
Өндірістік үй-жайларда жабық үлгідегі бактерицидтік ультракүлгін сәулелендіргіштердің болуы
14
Бактерицидтік ультракүлгін сәулелендіргіштердің жұмысын тіркеу журналының болуы және уақытылы толтырылуы
15
Реагенттердің жарамдылық мерзімдері және дайындалған дезинфекциялаушы ерітінділердің жарамдылық мерзімдері
16
Алынған бактериологиялық жұғындардың 5% аспайтын объектіден патогенді емес микрофлораны өсіру
17
Тестілік бактериологиялық бақылаудың камералық дезинфекция режиміне сәйкестігі
18
Қанның қалдық санына оң сынамалардың болмауы
19
Синтетикалық жуылатын заттардың сілті компоненттерінің қалдық санына оң сынамалардың болмауы
20
Көп мәрте пайдаланылатын стерилді құрал-сайманнан стерилдікке алынған жұғындарда оң сынамалардың болмауы
21
Тері және сілемейлі қабықты бұзумен байланысты қызметтерді көрсету үшін бір мәрте пайдаланылатын құрал-саймандардың болуы
22
Персоналдың жұмыс орындарында лазерлі сәулелендіру деңгейлерінің сәйкестігі
23
Жабдыққа, соның ішінде компьютерлерге және басқа видеоматериалдарға, сумен жанасатын материалдарға, реагенттерге, дезинфекциялық құралдарға, жиһазға, парфюмерлік-косметикалық құралдарға, қолға, шашқа, теріге, тырнаққа күтім жасайтын құралдарға қойылатын талаптарға қауіпсіздігін және сәйкестігін растайтын құжаттардың болуы (мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, сәйкестік туралы сертификат, қауіпсіздігі туралы декларация)
24
Дезинсекциялық және дератизациялық іс-шараларды уақытылы жүргізуді растайтын құжаттардың болуы. Көзбен көріп бақылау кезінде кеміргіштер мен жәндіктердің тіршілік әрекетінің болмауы
25
Тері қабығының тұтастығын бұзумен манипуляцияларды жүзеге асыратын персоналда алдын ала және мерзімдік медициналық қарап тексерудің, жұмысқа рұқсаттың, гигиеналық оқытудың, вакцинацияның және маркерлік диагностиканың болуы.
26
Тазалау мүкәммалында таңбалаудың, сақтау орнының болуы
27
Б классындағы медициналық қалдықтарға арналған қауіпсіз кәдеге жарату контейнерлерінің болуы (инелер, шприцтер, скарификаторлар, маскалар, қолғаптар және т.б.).
28
Г классындағы медициналық қалдықтарды уақытша сақтау жағдайларының болуы (дезинфекция құралдары, құрамында сынабы бар шамдар, бактерицидтік ультра күлгін сәулелендіргіштер).
29
Арнайы киімнің, арнайы аяқ-киімнің, жеке қорғану құралдарының болуы (қорғаныш көзілдіріктері, қалқан маскалар, маскалар, қолғаптар).
30
Қолды, бір реет пайдаланатын орамалдарды немесе элекр орамалдарды жууға және залалсыздандыруға арналған құралдардың болуы
31
Төсек-орын жабдықтарын, арнайы киімді орталықтан жууға арналған арнайы жабдықтың немесе мамандандырылған ұйыммен шарттың болуы
32
Өндірістік бақылау бағдарламасының болуы
33
Кідіртпей жойылуы мүмкін үй-жайларың әрлеуіндегі ақаулардың болуы (жарылған қаптама шынытас, еден жабындысының, басқа жабындылар мен жабдықтардың бұзылуы)
34
В және С вирусты гепатиттердің маркерлеріне тиісті персоналды тексеру
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
31-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
31-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Су көздері, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға арналған су жинау орындары, орталықтандырылған және орталықтандырылмаған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау жүйелеріне қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды және қадағалауды тағайындау туралы акт
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі - ЖСН),
Бизнес сәйкестендіру номері (бұдан әрі - БСН) ________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының болуы (СЭҚ), объектінің берілген СЭҚ сәйкестігі
2
Ұйым жобасына және санитариялық қорғау аймағын абаттандыруға СЭҚ болуы
3
Қоршалған, жасылдандырылған, күзетілетін шаруашылық-ауыз су мақсатындағы (жоғарғы беткі және жер асты) көздің санитариялық қорғау аймағының бірінші белдеуінің болуы.
4
Санитариялық қорғау аймағының бірінші белдеуінде шаруашылық-ауыз су мақсатындағы (жоғарғы беткі және жер асты) көздің болмауы:

Наличие исправной системы водоотведения. В не канализованных районах заполнение выгребных ям санитарно-дворовых установок, септиков не более чем на 2/3 объема.
7
Наличие в исправном состоянии систем местного и общего искусственного освещения.
8
Наличие герметичных плафонов на осветительных приборах.
9
Соответствие замеров уровней освещенности действующим гигиеническим нормативам.
10
Соответствие параметров микроклимата действующим гигиеническим нормативам.
11
При числе рабочих мест более 3, наличие исправной отдельной системы вытяжной вентиляции на искусственном побуждении.
12
Соответствие замеров эффективности приточно-вытяжной систем вентиляции действующим гигиеническим нормативам.
13
Наличие в производственных помещениях бактерицидных ультрафиолетовых облучателей закрытого типа.
14
Наличие и своевременность заполнения журнала регистрации работы бактерицидных ультрафиолетовых облучателей.
15
Сроки годности реагентов и сроки годности приготовленных дезинфицирующих растворов.
16
Высев непатогенной микрофлоры с объекта не более чем в 5% отобранных бактериологических смывов.
17
Соответствие тестового бактериологического контроля режиму камерной дезинфекции.
18
Отсутствие положительных проб на остаточное количество крови.
19
Отсутствие положительных проб на остаточное количество щелочных компонентов синтетических моющих веществ.
20
Отсутствие положительных проб смывов на стерильность со стерильного инструментария многоразового применения.
21
Наличие одноразового инструментария для проведения услуг с нарушением кожных покровов и слизистых покровов.
22
Соответствие уровней лазерного излучения на рабочих местах персонала
23
Наличие документов, подтверждающих безопасность и соответствие предъявляемым требованиям для оборудования, материалов, реагентов, дезинфекционных средств, мебели, парфюмерно-косметических средств, средств по уходу за руками, волосами, кожей, ногтями (свидетельства о государственной регистрации, сертификат о соответствии, декларация о безопасности)
24
Наличие документов, подтверждающих своевременное проведение дезинсекционных и дератизационных мероприятий. Отсутствие следов жизнедеятельности грызунов и насекомых при визуальном контроле
25
Наличие документации о прохождении предварительного и периодического медицинского осмотра, допуска к работе, гигиенического обучения, вакцинации и маркерной диагностики персонала, осуществляющего манипуляции с нарушением целостности кожных покровов.
26
Наличие маркировки, места хранения уборочного инвентаря.
27
Наличие контейнеров безопасной утилизации для медицинских отходов класса Б (иглы, шприцы, скарификаторы, маски, перчатки и т.д.).
28
Наличие условий временного хранения медицинских отходов класса Г (средств дезинфекции, ртутьсодержащих ламп, бактерицидных ультрафиолетовых облучателей).
29
Наличие специальной одежды, специальной обуви, средств индивидуальной защиты (защитные очки, маски-щитки, маски, перчатки).
30
Наличие средства для мытья и обеззараживания рук, разовых полотенец или электрополотенца.
31
Наличие специального оборудования для централизованной стирки белья, спецодежды или договор со специализированной организацией.
32
Наличие утвержденной программы производственного контроля
33
Отсутствие дефектов в отделке помещений (разбитая облицовочная плитка, нарушение целостности полового покрытия, других покрытий и оборудования), которые могут устраниться безотлагательно.
34
Обследование подлежащего персонала на маркеры вирусных гепатитов В и С
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 31
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 31
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении водоисточников, мест водозабора для хозяйственно-питьевого
водоснабжения, централизованных и нецентрализованных систем хозяйственно-
питьевого водоснабжения (наименование однородной группы
проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения (СЭЗ) на объект, соответствие объекта выданному СЭЗ
2
Наличие СЭЗ на проект организации и благоустройства зоны санитарной охраны
3
Наличие огражденного, озелененного, охраняемого первого пояса зоны санитарной охраны источника хозяйственно-питьевого назначения (поверхностного и подземного), водопроводных сооружений
4
Отсутствие на территории первого пояса зоны санитарной охраны источника хозяйственно-питьевого назначения (поверхностного и подземного):

1)тұрмыстық қоқыстың, ірі габаритті қоқыстың жиналуы, ұзын діңгекті ағаштарды отырғызу, ағаштарды кесу, жиналған қарды алудың;
2)су құбырлары құрылыстарын пайдалануға, қайта құруға және кеңейтуге тікелей қатысы жоқ барлық құрылыс түрлерінің;
3)тұрғын және шаруашылық-тұрмыстық ғимараттарды орналастырудың, ададмдардың тұруының;
4)барлық аулау аңшылығының, улы химикаттарды және тыңайтқыштарды қолданудың.
5
Суды қабылдау, суды алу, суды тазалау құрылыстарының болуы және жарамдылығы
6
Сумен қамтамасыз ету ғимаратында ақаусыз сумен қамтамасыз ету және суды бұру жүйелерінің болуы
7
Кәріздендірілмеген аудандарда су алу құрылысы ғимаратына қызмет көрсететін санитариялық-аулалық қондырғылар шұңқырларының, септиктердің толу көлемін 2/3 асырмау
8
Жергілікті тарту-сору желдету жүйесінің, жалпы алмасу механикалық және табиғи желдету жүйесінің ауа алмасу еселігінің сәйкестігі
9
Өндірістік үй-жайларда табиғи жарықтың болуы. Жасанды жарық жүйесінің жарамдылығы
10
Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған жапқыштары бар контейнерлерді, урналарды және ғимаратқа кіре-берісте аяқ-киімді тазалауға арналған құрылғылардың орнатуға арналған оқшаулы алаңның болуы
11
Су таратқыш санитариялық қорғау сызықтары шегінде топырақтың және топырақ суларының ластану көздерінің (санитариялық-аулалық қондырғылар, шұңқырлар, көң қоймалары, мал қорымдары, септиктер және т.б.) болмауы
12
Реагенттерге және конструкциялық материалдарға қауіпсіздігін және сәйкестігін растайтын құжаттардың болуы (мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, сәйкестік туралы сертификат, қауіпсіздігі туралы декларация)
13
Ауыз судың органолептикалық көрсеткіштерінің сәйкестігі
14
Ауыз судың санитариялық-химиялық көрсеткіштерінің сәйкестігі
15
Сумен қамтамасыз ету жүйесінде суды өңдеу процесінде онда құралатын химиялық заттардың сәйкестігі
16
Ауыз судың радиациялық қауіпсіздігі көрсеткіштерінің сәйкестігі
17
Ауыз су сапасының микробиологиялық және паразитологиялық көрсеткіштерінің сәйкестігі
18
Дезинфекциялаушы ерітінді концентрациясының осы дезинфекциялық құралды қолдану бойынша ұсынылатын нұсқаулыққа сәйкестігі
19
Объектідегі қауіптерді (тәуекел факторлары), технологиялық процесс ерекшеліктерін, оның өзгеруін, әр түрлі жұмыстарды орындаудың, жабдықты жөндеудің, сауықтыру іс-шараларын енгізудің нақты шарттарын ескерумен бекітілген өндірістік бақылау бағдарламасының болуы
20
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган мен ұйымдарының аумақтық бөлімшелеріне таңдаулы бақылауды жүргізу үшін желілер шаю және дезинфекциялау жұмыстарын жүргізу уақыты туралы хабарлау
21
Жоспарлы шаюды жүргізу, су құбыры желілерін тазалау және дезинфекциялау жөніндегі құжаттаманың (журналдар, кестелер, актілер) болуы
22
Алдын ала және/немесе мерзімдік медициналық қарап тексерудің және жұмысқа рұқсаттың, персоналды гигиеналық оқытудың болуы
23
Тазалау құралдарының таңбалануы, сақтау орнының болуы
24
Арнайы киімнің, ілгіштердің немесе аяқ-киімді сақтауға, қоюға арналған ашық шкафтардың болуы. Жұмыс істейтін персоналдың санына жеке және арнайы киімді жеке сақтауға арналған орын санының жеткіліктілігі
25
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомство бөлімшесімен келісілген сумен қамтамасыз ету көзінің апаттық ластану жағдайына іс-шаралар жоспарының болуы
26
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомство бөлімшесімен келісілген апаттық жағдайларды немесе су құбырында техникалық бұзылуларды жою жөніндегі іс-шаралар жоспарының болуы
27
Су, ауа, дезинфекциялаушы құралдардың зертханалық зерттеу нәтижелерінің, желдету, шу, микроклимат, жарық тиімділігіне жүргізілген зертханалық-аспаптық өлшеулердің гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
32-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
32-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Жерлеу мақсатындағы объектілерге, бейіттер, саябақтар, қоғамдық дәретханаларға қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды және қадағалауды тағайындау туралы акт
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру номері (бұдан әрі - ЖСН), Бизнес
сәйкестендіру номері (бұдан әрі - БСН) ______________________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
р/с
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Қызметтің басталуы туралы хабарлау тәртібін сақтау
2
Объектіні орналастыру кезінде талаптарды сақтау (санитариялық-қорғаныш аймағының, су объектілеріне, тұрғын және қоғамдық ғимараттарға және т.б. дейінгі арақашықтықтың болуы және сақталуы; тұрғын ғимаратта орналасуы)
3
Объект аумағында жарықтың, жасылдандырудың, қоршаудың, қатты жабындының болуы
4
Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған жапқыштары бар контейнерлерді, урналарды орнатуға арналған оқшаулы алаңның болуы
5
Ақаусыз ыстық және суық су жүйелерінің болуы
6
Ақаусыз суды бұру жүйелерінің болуы. Кәріздендірілмеген аудандарда аула дәретханаларының, жергілікті шұңқырлардың болуы, оларды соруды, тазалауды, дезинфекциялауды көздеу
7
Ақаусыз желдету жүйелерінің болуы
8
Жуу, дезинфекциялаушы құралдар, реагенттер, препараттар қорының болуы. Құралдарды, реагенттерді, препараттарды сақтау жағдайларының болуы, ерітінділерді дайындау мерзімдерін сақтау.
9
Қолды сүртуге арналған электр сүлгілерінің немесе жеке майлықтардың, жуу құралдарының, дәретхана қағазын ұстағыштарының, ыдысқа салынған унитаз ысқыштың, қоқыс себетінің болуы
10
Материалдарға, реагенттерге, дезинфекциялаушы құралдарға, жиһазға қойылатын талаптарға сәйкестігін және қауіпсіздігін растайтын құжаттардың болуы (мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, сәйкестік туралы сертификат, қауіпсіздігі туралы декларация)
11
Объектіде және аумақта дезинсекциялық және дератизациялық іс-шараларды жүргізу туралы құжаттаманың болуы, өңдеу еселігін сақтау
12
Алдын ала және кезеңдік медициналық қарап тексеруден өту туралы құжаттаманың, жұмысқа рұқсаттың, гигиеналық оқытудың болуы
13
Зират персоналында сіреспеге және күйдіргіге қарсы вакциналауды жүргізу туралы құжаттаманың болуы
14
Тазалау мүкәммалын сақтау орнының болуы
15
Арнайы киімнің, жеке қорғану құралдарының болуы
16
Киімді, арнайы киімді орталықтан жууға арналған арнайы жабдықтың немесе арнайы ұйыммен шарттың болуы
17
Су, ауа, дезинфекциялаушы құралдардың зертханалық зерттеу нәтижелерінің, желдету, шу, микроклимат, жарық тиімділігіне жүргізілген зертханалық-аспаптық өлшеулердің гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
33-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
33-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Өндірістік мақсаттағы, технологиялық процестер мен жабдықтар, жылыту, жарықтандыру, желдету және ауа баптау, сумен жабдықтау, су бұру және өндірістік объектілердегі (оның ішінде көлік объектілеріндегі) өнеркәсіптік қалдықтарды жою ғимараттарына, құрылыстары мен үй-жайларына қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН _____________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының (келісімнің) болуы
2
Қызметтің басталуы туралы хабарлау тәртібін сақтау (эпидемиялық маңыздылығы елеусіз объектілерге арналған)
3
Кәсіпорын классына сәйкес құрылыстары мен жолдарынан бос СҚА аумағының абаттандырылуы және жасылдандырылуы (орындалған жұмыс актілері)
4
Кіру жолдарының, кіре-берістердің, жаяужолдардың, жолдардың қатты жабындысының болуы
5
Санитариялық-аулалық қондырғылардың бетондалған негізінің болуы
6
Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған жапқыштары бар контейнерлерді, урналарды және ғимаратқа кіре-берісте аяқ-киімді тазалауға арналған құрылғыны орналастыру үшін оқшаулы алаңның болуы
7
Жер астынан сумен қамтамасыз ету көзіне санитариялық қорғау аймағының болуы және сақталуы
8
Жер астынан сумен қамтамасыз ету көзіне санитариялық қорғау аймағының болуы және сақталуы
9
Қалпы мен күйіне байланысты (жабдықтан бастап жұмыс аймағы шекарасына дейін) жұмыс аймақтарының ең аз мөлшерлерін:

1) посадки высокоствольных деревьев;
2) всех видов строительства, не имеющих непосредственного отношения к эксплуатации, реконструкции и расширению водопроводных сооружений;
3) размещения жилых и хозяйственно-бытовых зданий, проживания людей;
4) промысла рыбы, применения ядохимикатов и удобрений.
5
Наличие и исправность водоприемных, водозаборных, водоочистных сооружений
6
Наличие в производственных помещениях объектов водоснабжения исправных систем водоснабжения и водоотведения.
7
В не канализованных районах наличие септиков-накопителей, водонепроницаемых выгребных ям, своевременное очищение выгребных ям, септиков при заполнении не более 2/3 от объема, их дезинфекция
8
Наличие системы вентиляции, соответствие кратности воздухообмена местной приточно-вытяжной системы вентиляции, общеобменной механической и естественной систем вентиляции.
9
Наличие в производственных помещениях естественного освещения. Исправность систем искусственного освещения
10
Наличие обустроенной площадки для установки контейнеров с крышками для сбора твердых бытовых отходов, соблюдение графика вывоза отходов, наличие урн и устройств для очистки обуви при входе в здание
11
Отсутствие в пределах санитарно-защитной полосы водоводов источников загрязнения почвы и грунтовых вод (санитарно-дворовых установок, выгребных ям, навозохранилищ, скотомогильников, септиков и т. д.)
12
Наличие документов, подтверждающих безопасность реагентов и конструкционных материалов (наличие свидетельств о государственной регистрации, сертификата о соответствии, декларации о соответствии).
13
Соответствие органолептических показателей питьевой воды
14
Соответствие санитарно-химических показателей питьевой воды
15
Соответствие химических веществ, образующихся в воде в процессе ее обработки в системе водоснабжения.
16
Соответствие показателей радиационной безопасности питьевой воды.
17
Соответствие микробиологических, паразитологических и вирусологических показателей качества питьевой воды.
18
Соответствие концентрации дезинфицирующего раствора рекомендуемой инструкции по применению данного дезинфекционного средства.
19
Наличие утвержденной программы производственного контроля качества воды, а также имеющихся на объекте опасностей (факторов риска), особенностей технологического процесса, его изменений, реальных условий выполнения различных работ, ремонта оборудования, внедрения оздоровительных мероприятий
20
Информирование территориальных подразделений ведомства государственного органа и организаций в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения о времени проведения работ по промывке и дезинфекции сетей для осуществления выборочного контроля
21
Наличие и ведение документации (журналы, графики, акты) по проведению плановой промывки, очистки и дезинфекции водопроводных сетей.
22
Наличие документации по прохождению предварительного и периодического медицинского осмотра, допуска к работе, гигиенического обучения
23
Наличие маркировки, места хранения уборочного инвентаря.
24
Наличие спецодежды, вешалок или открытых шкафов для хранения, подставок для обуви. Достаточность количества мест для раздельного хранения личной и специальной одежды
25
Наличие согласованного с территориальным подразделением ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения плана мероприятий на случай аварийного загрязнения источника водоснабжения
26
Наличие согласованного с территориальным подразделением ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения плана мероприятий по ликвидации аварийных ситуаций или технических нарушений на водопроводе
27
Соответствие результатов лабораторных исследований проб воды, воздуха, дезинфицирующих средств, смывов с объектов окружающей среды, лабораторно-инструментальных замеров эффективности вентиляции, шума, микроклимата, освещенности гигиеническим нормативам
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 32
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 32
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов похоронного назначения, кладбищ, парков,
общественных туалетов (наименование однородной группы
проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
_______________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Соблюдение уведомительного порядка о начале деятельности
2
Соблюдение требований при размещении объекта (наличие и соблюдение санитарно-защитной зоны, расстояний до водных объектов, жилых и общественных зданий и др.; размещение в жилом здании)
3
Наличие освещения, озеленения, ограждения, твердого покрытия территории объекта
4
Наличие обустроенной изолированной площадки для установки контейнеров с крышками для сбора твердых бытовых отходов, урн
5
Наличие исправных систем холодного и горячего водоснабжения
6
Наличие исправной системы водоотведения. В не канализованных районах наличие надворных туалетов, местных выгребов, их откачка, уборка, дезинфекция
7
Исправность систем вентиляции
8
Наличие запаса моющих, дезинфицирующих средств, реагентов, препаратов. Условия хранения средств, реагентов, препаратов, соблюдение сроков приготовления растворов.
9
Наличие в туалетах электрополотенец или индивидуальных салфеток для вытирания рук, моющих средств, держателей для туалетной бумаги, ершей для унитаза в емкости, корзины для мусора
10
Наличие документов, подтверждающих безопасность и соответствие предъявляемым требованиям для оборудования, в том числе материалов, реагентов, дезинфекционных средств, мебели (свидетельства о государственной регистрации, сертификат о соответствии, декларация о безопасности)
11
Наличие документации о проведении дезинсекционных и дератизационных мероприятий на объекте и территории, соблюдение кратности обработок
12
Наличие документации по прохождению предварительного и периодического медицинского осмотра, допуска к работе, гигиенического обучения.
13
Наличие у персонала кладбищ документации о проведении вакцинации против столбняка и сибирской язвы
14
Наличие места хранения уборочного инвентаря.
15
Наличие специальной одежды, средств индивидуальной защиты
16
Наличие специального оборудования для централизованной стирки белья, спецодежды или договор со специализированной организацией
17
Соответствие результатов лабораторных исследований воды, воздуха, почвы, дезинфицирующих средств, лабораторно-инструментальных замеров эффективности вентиляции, шума, микроклимата гигиеническим нормативам
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 33
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 33
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении зданий, сооружений и помещений производственного назначения,
технологических процессов и оборудований, отоплений, освещений, вентиляции
и кондиционирования воздуха, водоснабжения, водоотведения и утилизации
промышленных отходов на производственных объектах (в том числе на объектах
транспорта) (наименование однородной группы
проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения (согласования) на объект
2
Соблюдение уведомительного порядка о начале деятельности (для объектов незначительной эпидемической значимости)
3
Наличие благоустройства и озеленения свободной от застройки и дорог территории СЗЗ в соответствии с классом предприятия (акты выполненных работ)
4
Наличие твердого покрытия подъездных путей, проездов, пешеходных дорожек и участков;
5
Наличие бетонированного основания санитарно-дворовых установок
6
Наличие обустроенной изолированной площадки для контейнеров с крышками для сбора ТБО, урн и устройств для очистки обуви при входе в здание;
7
Наличие и соблюдение зоны санитарной охраны для подземного источника водоснабжения
8
Наличие площади каждого рабочего места постоянного и непостоянного не менее 2,2 м2
9
Соблюдение минимальных размеров рабочих зон в зависимости от положений и поз (от оборудования до границы рабочей зоны), в метрах:

1) тұрған күйінде еңкес 15о - 0,7 (0,6) м дейін;
2) тұрған күйінде еңкес 30о - 0,8 (0,6) м дейін;
3) тұрған күйінде еңкес 60о - 0,9 (0,6) м дейін;
4) тұрған күйінде еңкес 90о - 1,2 (0,9) м дейін;
5) жүресінен отырып - 1,1 (0,8) м;
6) ауысулар - 0,7 м.
10
Үй-жайлар жинағының, аудандардың жобаға сәйкестігі, мақсаттылығы бойынша қолдану.
11
1 және 2 класстағы қауіпті заттармен жұмыстар жүргізілетін бір ғимаратта бірнеше өндірісті орналастырған кезде уытты заттырдың көпкомпонентті қоспаларының құрылуына және олардың көршілес өндірістік үй-жайлар бойынша таралуына кедергі болатын құрылыс шешімдерін қолданумен әрқайсысын оқшаулауды қамтамасыз ету.
12
Аса төмен бейнелеу коэффициентін ескерумен үй-жайлар мен жабдықтың түрлі-түсті ресімделуін көздеу

1) стоя с наклоном до 15о - 0,7 (0,6) м;
2) стоя с наклоном до 30о - 0,8 (0,6) м;
3) стоя с наклоном до 60о - 0,9 (0,6) м;
4) стоя с наклоном до 90о - 1,2 (0,9) м;
5) сидя на корточках - 1,1 (0,8) м;
6) переходы - 0,7 м.
10
Соответствие проекту набора помещений, площадей, использование по назначению.
11
Обеспечение при размещении в одном здании нескольких производств, где ведутся работы с веществами 1 и 2 классов опасности, изоляции каждого из них с использованием строительных решений, препятствующих образованию многокомпонентных смесей токсичных веществ и их распространения по соседним производственным помещениям.
12

(0,4 жоғары емес).
13
Ықпал етуі ықтимал орындарда агрессивті сұйықтықтар (қышқыл, сілті) мен сынап, еріткіштер, биологиялық белсенді заттар сияқты зиянды заттардың ықпалына еденді жабатын төзімді материалдың болуы
14
Ықпал етуі ықтимал орындарда агрессивті сұйықтықтар (қышқыл, сілті) мен сынап, еріткіштер, биологиялық белсенді заттар сияқты зиянды заттармен ағындарды суды бұрудың локалды құрылыстарына алдын ала нетралдаумен бұру жүйесінің болуы
15
Шу көзі болып табылатын стационарлық жабдыққа арналған дистанциялық басқарумен дыбыстан оқшауланған кабиналардың болуы
16
Кезеңді демалуға арналған үй-жайдың болуы
17
Шулы цехтарға тікелей жақын бөлмелерді орналастырған кезде екі есіктің екеуіне шудан оқшаулаумен тумбур түрінде кірудің болуы
18
Тербеліс оқшаулаушы фундаменттердің, дыбыстан оқшаулаушы қаптамалардың, тербеліс көздерінен жаппалардың болуы
19
Тербеліс таралатын жол бойынша фундаменттерде экрандардың, қоршаулардың, қазулардың болуы
20
Қызмет көрсету аймақтарында тербелістен оқшауланған алаңшалардың, отырғыштардың, кілемшелердің, дыбыстан оқшауланған кабиналардың болуы
21
Жұмыс аймағы ауасында зиянды заттар концентрациясының зертханалық бақылау нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
22
Ауа температурасы параметрлерінің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
23
Ауаның қатысты ылғалдылығы параметрлерінің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
24
Қозғалмалы ауа параметрлерінің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
25
Қарқынды жылумен сәулелену параметрлерінің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
26
Электрмагниттік өлшеулер параметрлерінің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
27
Иондаушы сәулелену параметрлерінің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
28
Шу параметрлерінің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
29
Тербеліс параметрлерінің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
30
Лазерлі сәулелену параметрлерінің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
31
Аэроиндердің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
32
Табиғи және жасанды жарық параметрлерінің құрал-саймандық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
33
Санитариялық-химиялық және бактериологиялық көрсеткіштер бойынша ауыз су сапасын зертханалық бақылау нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
34
Плазмалық технологияға арналған үй-жайлар үшін:

Наличие цветового оформления помещений и оборудования с учетом наименьшего коэффициента отражения (не более 0,4).
13
Наличие материала покрытия пола устойчивого к действию агрессивных жидкостей (кислот, щелочей) и вредных веществ, как ртуть, растворители, биологически активные вещества, в местах возможного воздействия
14
Наличие исправной системы отвода стоков с агрессивными жидкостями (кислот, щелочей) и вредных веществ, как ртуть, растворители, биологически активные вещества в локальные сооружения водоотведения с их предварительной нейтрализацией перед сбросом в систему производственной канализации
15
Наличие звукоизолированных кабин с дистанционным управлением для стационарного оборудования, являющегося источником шума
16
Наличие помещения для периодического отдыха
17
Наличие входов в виде тамбура со звукоизоляцией обеих дверей при расположении комнат в непосредственной близости от шумных цехов
18
Наличие виброизолирующих фундаментов, амортизаторов, звукоизолирующих кожухов, укрытий от источников вибрации
19
Наличие экранов, выгородок по пути распространения вибрации
20
Наличие виброизолированных площадок, сидений, ковриков, звукоизолированных кабинок в зонах обслуживания
21
Соответствие результатов лабораторного контроля концентраций вредных веществ воздухе рабочей зоны действующим гигиеническим нормативам.
22
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров температуры воздуха действующим гигиеническим нормативам.
23
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров относительной влажности воздуха действующим гигиеническим нормативам.
24
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров подвижности воздуха действующим гигиеническим нормативам.
25
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров интенсивности теплового облучения действующим гигиеническим нормативам.
26
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров электромагнитного излучения действующим гигиеническим нормативам.
27
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров ионизирующего излучения действующим гигиеническим нормативам.
28
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров шума действующим гигиеническим нормативам.
29
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров вибрации действующим гигиеническим нормативам.
30
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров лазерного излучения действующим гигиеническим нормативам.
31
Соответствие результатов инструментальных замеров аэроионов действующим гигиеническим нормативам.
32
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров естественной и искусственной освещенности действующим гигиеническим нормативам.
33
Соответствие результатов лабораторного контроля качества питьевой воды действующим гигиеническим нормативам по санитарно-химическим и бактериологическим показателям
34
В помещениях для плазменной технологии:

1) жабдық қойылмаған көзделген ауданның болуы, бір жұмыс істеушіге кемінде 10 м2 және еденнің төменгі нүктесінен үй-жайдың биіктігіне кемінде 3,5 м есебімен;
2) қорғаныс қаптамасы бар отқа төзімді ойықталған, қабырға мен төбенің ультра күлгін сәулеленуін сіңіретін материалдан дыбысты оқшаулаушы жабындының болуы;
3) жабдықтың өзінде дыбысты сіңіретін қорғаныс болмаған кезде кемінде 2,7 м қаптаманың болуы.
35
Үй-жайларды қажетті жарықпен қамтамасыз ету:

1) наличие предусмотренной площади, незанятой оборудованием, из расчета не менее 10 м2 на одного работающего и высоту помещения от нижней точки пола не менее 3,5 м;
2) наличие покрытия звукопоглощающей облицовкой с защитным покрытием из негорючего перфорированного материала, поглощающего ультрафиолетовые излучения стены и потолка;
3) наличие не менее 2,7 м облицовки, при отсутствии звукопоглощающей защиты на самом оборудовании.
35
Обеспечение необходимой освещенностью помещений:

1) адамдар тұрақты болатын өндірістік объектілерде табиғи және жасанды жарықтың болуы;
2) жұмыс күйдегі және апаттық жасанды жарықтың болуы;
3) шамдалдарды тазалауға және жөндеуге арналған құралдармен жабдықталған шеберханалардың, жарық және жарық техникалық жабдықтың газ разряд көздерін сақтау қоймаларының болуы.
36
Газ разрядты шамдармен құрамында сынабы бар құралдар мен шамдарды, жарық беруші қондырғыларды жинауға арналған арнайы бөлінген орынның болуы.
37
Сынаппен толтырылған пайдаланылған шамдарды кәдеге жаратуға арнайы ұйымдармен шарттың болуы
38
Өндірістік ультракүлгін сәулелендіру көздері бар үй-жайларда ұзақ қолданыстағы алдын алу ультракүлгін сәулелену қондырғыларын қоспағанда, ультракүлгін жетіспеушіліктің алдын алу мақсатында жарықтандыру қондырғылары құрамында профилактикалық ультракүлгін сәулелендіру қондырғыларының болуы.
39
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардың болуы және объектінің қуаттылығына, еңбек процестерінің сипатына және зиянды өндірістік факторлардың болуына, сондай-ақ жұмыста ауысымдық үзіліс уақыты ішінде ең жоғары жүктеме кезінде оның рұқсат беру мүмкіндігіне байланысты үй-жайлар ауданына қарай құрамының және жабдықтарының сәйкестігі (жылыту және демалыс бөлмелері, гардероб, душ кабиналары, дәретханалар, жуыну бөлмелері, ауыз сумен қамтамасыз ету, кептіру, шаңсыздандыру және арнайы киімді сақтау құрылғылары)
40
Ас қабылдау бөлмесінде ыдыс-аяқты жууға арналған тұрмыстық тоңазытқыштың және раковиналардың болуы
41
Киімді сақтауға арналған гардероб бөлмелерінде қауіптілігі 1 және 2 класстағы заттармен, сондай-ақ патогенді микроағзалармен ластанған арнайы киімді өңдеуге арналған үй-жайлардың болуы
42
Жұмыскерлерге таза арнайы киімді беруге арналған тарату орнының болуы
43
Арнайы киім гардеробы жанында орналасқан ластанған арнайы киім қабылдау (жинау) және уақытша сақтау оқшаулы үй-жайдың болуы
44
Гардероб бөлмесінде, арнайы бөлінген орындарында немесе гардеробпен жапсарлас орналасқан үй-жайларда жуыну бөлмелерінің болуы
45
Киімнің ластануымен байланысты, сондай-ақ 1 және 2 класстағы қауіпті заттарды қолданумен байланысты өндірістік процестерде санөткізгіш типіндегі гардеробтармен бірге душтардың болуы
46
Қабырғалар мен аралықтарды 2 м дейін, едендер мен ардероб жабдықтарын, жуыну бөлмелерін, душ, дәретханаларды, әйелдерге арналған жеке гигиена кабиналарын, ылғалға төзімді материалдан қолмен және аяқпен қосылатын жоғары беті тегіс, ыстық сумен, жуу және дезинфекциялаушы құралдармен оңай жуылатын ванналарды, және суға төзімді қабырға мен аралықты 2 м белгісінен жоғары, сондай-ақ төбелерді жабындымен қамтамасыз ету
47
Душ алдындағы бөлмеде әрбір пайдаланудан кейін сандалиді дезинфекциялауға арналған шағын ванналардың, сондай-ақ формалин ерітіндісіне арналған шағын ванналардың болуы
48
Эпидермофитиямен ауыратын науқастарға жұмыс аяқ-киімін күн сайын дезинфекциялауға және кептіруге арналған арнайы үй-жайдың болуы
49
Санторап тамбурында қолды жууға арналған заттармен және электр орамалмен қол жуғыштардың болуы
50
Жұмыскерлерді жылытуға арналған үй-жайларда терінің (бет, білек, табан) локалды температурасын жылдам қалпына келтіру үшін жергілікті сәулемен және конвекциялық жылытудың құралдары мен құрылғыларының болуы
51

1) наличие естественного и исправного искусственного освещения в производственных объектах с постоянным пребыванием людей;
2) наличие исправного рабочего и аварийного искусственного освещения;
3) наличие мастерских, оборудованных средствами для чистки и ремонта светильников, складов хранения газоразрядных источников света и светотехнического оборудования.
36
Наличие специально отведенного места для сбора и хранения ртуть содержащих приборов и ламп, осветительных установок с газоразрядными лампами.
37
Наличие договора со специализированными организациями на утилизацию отработанных ламп с ртутным наполнением
38
Наличие установок профилактического ультрафиолетового облучения в составе осветительных установок производственных помещений в целях профилактики ультрафиолетовой недостаточности, за исключением установок профилактического ультрафиолетового облучения длительного действия в помещениях с производственными источниками ультрафиолетового излучения.
39
Наличие и соответствие состава и оборудования санитарно-бытовых помещений (комнаты обогрева и отдыха, гардеробные, душевые кабины, туалеты, умывальные, устройства питьевого водоснабжения, сушки, обеспыливания и хранения специальной одежды) в зависимости от мощности объекта, характера трудовых процессов и наличия вредных производственных факторов, а также площади помещений от его пропускной способности при максимальной загрузке за время сменного перерыва в работе;
40
Наличие бытового холодильника и раковины для мытья посуды в комнате приема пищи
41
Наличие помещения для обработки специальной одежды, загрязненной веществами 1-го и 2-го класса опасности, а также патогенными микроорганизмами в гардеробных для хранения одежды
42
Наличие раздаточной для выдачи работникам чистой специальной одежды
43
Наличие изолированного помещения для приема (сбора) и временного хранения загрязненной спецодежды, расположенного рядом с гардеробной спецодежды
44
Наличие умывальных в гардеробных, в специально отведенных местах либо в помещениях, смежных с гардеробными
45
Наличие душевых вместе с гардеробными по типу санпропускника на производственных процессах, связанных с загрязнением одежды, а также с применением веществ 1 и 2 классов опасности
46
Обеспечение покрытие стен и перегородок до 2 м, полов и оборудований гардеробных, умывальных, душевых, уборных, кабин для личной гигиены женщин, ручных и ножных ванн из влагостойких материалов с гладкими поверхностями, легко моющимися горячей водой с применением моющих и дезинфицирующих средств, и водостойкого покрытия стен и перегородок выше отметки 2 м, а также потолков
47
Наличие в преддушевых устройства ванночек для дезинфекции сандалий после каждого их использования, а также ванночек для раствора формалина
48
Наличие специального помещения для ежедневной дезинфекции и просушивания рабочей обуви для больных эпидермофитией
49
Оснащение тамбуров санузлов умывальниками со средствами для мытья рук
50
Наличие в помещениях, предназначенных для обогревания работников приборов и устройств местного лучистого и конвекционного обогрева для более быстрого восстановления локальной температуры кожи (лицо, кисти, стопы)
51

Жұмыскерлерді +10 оС төмен немесе тиісінше +26 оС жоғары ауа температурасында ыстық шаймен немесе салқындатылған ауызсумен қамтамасыз ету
52
Ауыз су тәртібін сақтау мақсатында бір адамға бір ауысымда кемінде 1,0 - 2,0 литр есебімен ауызсумен қамтамасыз ету
53
Гардеробтарда шаң мен зиянды заттарды бөлумен байланысты, технологиялық процестер кезінде шаңнан сүзгілерді тазалауға және олардың қарсылығын бақылауға арналған құрылғымен, респираторларды қабылдауға, беруге және жөндеуге арналған үстелдермен, жартылай маскаларды жууға, дезинфекциялауға және кептіруге арналған құрылғылармен, респираторлар мен өзін-өзі құтқарғыштарды сақтауға арналған шкафтармен жабдықталатын респираторлардың болуы
54
1 в, 2 в, 2 г, 3 б тобындағы кәсіпорындардың өндірістік процестері кезінде автономды желдету жүйесін жабдықтаумен арнайы киімді шаңсыздандыру, залалсыздандыру, кептіру, жуу, химиялық тазалау үшін бөлек үй-жайлардың болуы
55
Суық жыл мезгілінде арнайы киімді және арнайы аяқ-киімді кептіруге арналған гардероб үй-жайларында ауа ағысын жылытудың болуы
56
Шаңсыздандыруға арналған бөлек үй-жайларда арнайы құрылғылардың болуы (механикалық, тығыздалған ауаны қолданумен, аэродинамикалық шаңсыздандырғыштар және басқалары)
57
Гардероб бөлмелерінде:
дезинфекциялаушы пленка құраушы препараттарды сақтауға арналған шкаф-дәрі қобдишаларының (жұмыс ауысымына дейін және жұмыс ауысымынан кейін шағын жарақаттарды өңдеуге арналған), сондай-ақ табан терісі тершеңдігінің және зең ауруларының алдын алуға арналған медикаменттердің, қорғаныш пасталары мен жуу құралдарына арналған арнайы дозатор қондырғыларының болуы
58
Арнайы киімді жууға арналған орталықтандырылған кір жуу бөлмесінің немесе үшінші тұлғалармен шарттың болуы.
Арнайы киімді, арнайы аяқ-киімді және басқа жеке қорғану құралдарын химиялық тазалау, жуу, жөндеу, газсыздандыру, қатерсіздендіру, залалсыздандыру және шаңсыздандыруды жүзеге асыру кестесінің болуы және сақталуы
59
Тізімдік құрамы 50-ден 300 адамға дейін объектілерде медициналық пунктінің болуы
60
Тізімдік құрамы 300 адамнан асатын объектілерде фельдшерлік немесе дәрігерлік сауықтыру пунктерінің, сауықтыру кешенінің болуы
61
Құрастырылған және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомство бөлімшесімен келісілген кезеңдік медициналық қарап тексерулерге жататын тұлғалар тізімінің болуы
62
Міндетті алдын ала медициналық қарап тексеруден өткен және зиянды өндірістік факторлармен жұмыс жасауға жарамды деп танылған жұмыскерлерде 086/у нысаны бойынша медициналық анықтаманың болуы
63
Міндетті медициналық қарап тексерулердің және зертханалық зерттеулердің талап етілетін түрлерін жүргізу кезеңділігін сақтаумен декреттелген тұлғаларда жұмыс орнында медициналық кітапшалардың, сондай-ақ онда жұмысқа рұқсат туралы белгісінің болуы
64
Кәсіпорынға қызмет көрсететін медициналық ұйыммен немесе жұмыс берушінің орналасқан жері бойынша аумақтық медициналық ұйыммен бірлесіп әзірленген және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомство бөлімшесімен келісілген анықталған науқастарды сауықтыру, еңбек жағдайын жақсарту жөніндегі жыл сайынғы іс-шаралар жоспары
65
Ауыр, зиянды (аса зиянды) және (немесе) қауіпті еңбек жағдайларында жұмыс істейтін тізімге сәйкес қызметкерлерге жүргізілген міндетті кезеңдік медициналық қарап тексеру нәтижелері бойынша қорытынды актінің ұсынымдарын орындауды растайтын құжаттардың, қорытынды актіге қосымшаның болуы
66
Инфекциялық сырқаттанушылық бойынша қолайсыз елді мекен аумағында жұмыстарды жүргізу кезінде жұмыскерлерге алдын алу екпелерін жүргізуді растайтын құжаттардың болуы
67
Әрбір жіті немесе созылмалы кәсіби сырқаттанушылық (улану) жағдайына зерттеу актісінің болуы
68
Өндірістегі жазатайым оқиға туралы акті негізінде зерттеу аяқталған соң бір ай ішінде әзірленген "Кәсіби ауруларды (улануларды) ескерту және еңбек жағдайларын жақсарту және санитариялық-сауықтыру іс-шаралары жөніндегі іс-шаралар жоспарының" болуы және оның орындалуы
69
Денсаулық сақтау пункттерінде, медициналық пунктерде агрессивті өндірістік заттарды бейтараптандыруға мүмкіндік беретін инактиваторлар жинағының болуы.
70

Наличие специальных емкостей для обеспечения горячим чаем или охлажденной питьевой водой рабочих при температуре воздуха ниже +10 оС или выше +26 оС соответственно
52
Обеспечение питьевой водой из расчета не менее 1,0 - 2,0 литров на человека в смену в целях соблюдения питьевого режима
53
Наличие в гардеробных респираторных, которые оборудуются установкой для очистки фильтров от пыли и контроля их сопротивления, столами для приема, выдачи и ремонта респираторов, приспособлениями для мойки, дезинфекции и сушки полумасок, шкафами и гнездами для хранения респираторов и самоспасателей, при технологических процессах, связанных с выделением пыли и вредных веществ
54
Наличие обособленных помещений для обеспыливания, обезвреживания, сушки, стирки, химической чистки спецодежды при производственных процессах предприятий группы 1 в, 2 в, 2 г, 3 б
55
Наличие подогрева притока воздуха в холодное время года в гардеробных помещениях для просушивания специальной одежды и специальной обуви
56
Наличие в обособленных помещениях для обеспыливания специальных устройств (механические, с использованием сжатого воздуха, аэродинамические обеспыливатели)
57
Наличие в гардеробных: шкафов-аптечек для хранения дезинфицирующих пленкообразующих препаратов (для обработки микротравм до и после рабочей смены), а также медикаменты для профилактики потливости и грибковых заболеваний кожи стоп, специальные установки-дозаторы для защитных паст и моющих средств
58
Наличие централизованной прачечной для стирки спецодежды или договоры с третьими лицами.
Наличие и соблюдение графика осуществления химчистки, стирки, ремонта, дегазации, дезактивации, обезвреживании и обеспыливания специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты
59
Наличие медицинского пункта на объектах со списочным составом от 50 до 300 человек
60
Наличие фельдшерского или врачебного здравпункта на объектах со списочным составом свыше 300 человек, а также оздоровительного комплекса
61
Наличие составленного и согласованного с территориальным подразделением ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения поименного списка лиц подлежащих периодическим медосмотрам
62
Наличие медицинских справок по форме 086/у на работающих, прошедших обязательный предварительный медицинский осмотр и признанным пригодными к работе с вредными производственными факторами
63
Наличие личных медицинских книжек на рабочем месте у декретированных лиц с соблюдением периодичности проведения требуемых видов обязательных медицинских осмотров и лабораторных исследований, а также отметки в ней о допуске к работе;
64
Наличие разработанного совместно с медицинской организацией, обслуживающей предприятие, или с территориальной медицинской организацией по месту нахождения работодателя и согласованного с территориальным подразделением ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения ежегодного плана мероприятий по оздоровлению выявленных больных, по улучшению условий труда и его выполнение;
65
Наличие документов, подтверждающих выполнение рекомендаций заключительного акта по результатам проведенного обязательного периодического медицинского осмотра работников занятых на тяжелых работах, во вредных (особо вредных) и (или) опасных условиях труда, согласно поименному списку лиц приложения к заключительному акту
66
Наличие документов, подтверждающих проведение профилактических прививок работающим при проведении работ на территории населенного пункта, неблагополучного по инфекционным заболеваниям.
67
Наличие Акта расследования каждого случая острого или хронического профессионального заболевания (отравления)
68
Наличие "Плана мероприятий по предупреждению профессиональных заболеваний (отравлений) и по улучшению условий труда и санитарно-оздоровительных мероприятиях", разработанного в месячный срок после завершения расследования на основании Акта о несчастном случае на производстве и его выполнение
69
Наличие комплектов инактиваторов в здравпунктах, медпунктах, позволяющих нейтрализовать агрессивные производственные вещества
70

Ауданы кемінде 8 м2 медицина персоналына арналған үй-жайдың болуы.
71
Әйелдердің жеке гигиенасы бөлмесінде (бұдан әрі - ӘЖГ):
1) 100 жұмысшы әйелге 1 кабина есебінен, жоғары шаңданатын кәсіпорында - 50 әйелге 1 кабина және тамбуры болуы тиіс;
2) тамбурда ыстық және суық су араластырғышы бар раковина, қызмет көрсететін персоналға арналған үстел, қолға арналған электрлі кептіргіш, сабын салғыш көзделеді;
3) жеке кабиналар ыстық және суық су араластырғыш келтірілген себезгімен және унитазбен, пайдаланылған гигиеналық пакетке арналған қақпағы бар бөшкемен және киім ілгіштермен жабдықталады;
4) ӘЖГ бөлмесінің қабырғалары мен жеке кабиналар арасындағы қалқалар оларды жеңіл тазалауға, жуу және дезинфекциялау құралдарын пайдалана отырып жууға мүмкіндік беретін материалдардан болуы тиіс;
5) ӘЖГ бөлмесіне арналған үй-жайдан жұмыс орнына дейінгі арақашықтық 150 м-ден артық болмауы тиіс;
6) ӘЖГ дәретханалармен біріктіруге жол берілмейді.
72
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардан оқшауланған, есікпен немесе сол тәрізді қондырғымен, сондай-ақ жалпы тарту желдету жүйесінен бөлек механикалық іске қосылатын тарту-сору желдету жүйесімен және күлсауытпен және (немесе) темек тұқылдарын жинауға арналған арнайы урналармен жабдықталған темекі бұйымдарын қолдануға арналған арнайы бөлінген орындардың, не кабиналардың болуы
73
Наличие информации в виде надписей и (или) пиктограмм о вреде потребления табачных изделий, о запрещении потребления напитк Жазба және (немесе) пиктограмма түрінде темекі бұйымдарын тұтынудың зияны туралы, сусындар мен тағамды қолдануға салынған тыйым туралы ақпараттың болуы
ов и еды.
74
Технологиялық процестер өзгерген кезде санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының болуы (өндірістік қуаттылықтың ұлғаюы, процестер мен өндірістің қарқындануы және бекітілген жобадан басқа ауытқулар)
75
ИСК жұмыс жасау тәртібін регламенттейтін нормативтік-басқарушы құжаттардың болуы және сәйкестігі және радиациялық қауіпсіздікті сақтау:
1) радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулық;
2) радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлға туралы);
3) апаттық жағдайларда персоналдың іс-қимылы бойынша нұсқаулық;
4) ықтимал апаттарды ескерту және жою бойынша нұсқаулық және жоспар;
5) персоналды және халықты радиациялық апаттан және оның салдарынан қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары (I-II санаттағы радиациялық-қауіпті объектілер үшін);
6) ИСК-мен жұмысқа рұқсат етілген бекітілген тұлғалар тізімі ("А" және "Б" тобының персоналы);
7) радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық;

Наличие помещения для медицинского персонала площадью не менее 8 м2
71
Наличие и соблюдение требований к комнатам личной гигиены женщин (далее - ЛГЖ):
1) предусматриваются кабины из расчета 1 кабина на 100 работниц, для объектов с повышенной запыленностью - 1 кабина на 50 женщин и тамбур;
2) наличие в тамбуре раковины со смесителем горячей и холодной воды, стола для обслуживающего персонала, электросушилки для рук, мыльницы;
3) оборудование индивидуальных кабин гигиеническим душем с подводкой смесителя горячей и холодной воды и унитазом, бачком с крышкой для использованных гигиенических пакетов и вешалкой для одежды;
4) наличие отделки стен помещений для комнаты ЛГЖ и перегородки между индивидуальными кабинами из материалов, допускающих их легкую очистку, мытье с применением моющих и дезинфицирующих средств;
5) соблюдение расстояния от помещений для комнаты ЛГЖ до рабочих мест не более 150 м;
6) не допускается совмещение ЛГЖ с туалетами.
72
Наличие мест, либо кабинок, выделенных специально для потребления табачных изделий, изолированных от санитарно-бытовых помещений, оборудованных дверью или аналогичным устройством, пепельницами и (или) специальными урнами для сбора окурков.
73
Наличие информации в виде надписей и (или) пиктограмм о вреде потребления табачных изделий, о запрещении потребления напитков и еды.
74
Наличие СЭЗ при наличии изменений технологического процесса (увеличения производственной мощности, интенсификация процессов и производства и другие отклонения от утвержденного проекта)
75
Наличие и соответствие нормативно-распорядительных документов, регламентирующих порядок обращения с источником ионизирующего излучения (далее - ИИИ) и соблюдению радиационной безопасности на участках, использующих оборудование и приборы с ИИИ:
1) инструкции по радиационную безопасности;
2) положения о службе радиационной безопасности (лице, ответственном за радиационную безопасность);
3) инструкции по действиям персонала при аварийных ситуациях;
4) инструкции и плана по предупреждению и ликвидации возможных аварий;
5) плана мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий (для радиационно-опасных объектов I-II категорий);
6) утвержденного списка лиц, допущенных к работе с ИИИ (персонал группы "А" и "Б");
7) приказа руководителя о назначении лица, ответственного за радиационную безопасность;

7) РАҚ-ты есепке алу журналын жүргізу.
79
Қажетті жерлерде радиациялық қауіптілік белгілерін, жүргізілетін жұмыстар классының сілтеуіштерін көздеу, дайындаушы зауыттардың технологиялық жабдықты қорғауға техникалық жарамдылығы туралы актілермен, ИСК-ны сақтауға және тасымалдауға, жеке және ұжымдық радиациялық қорғанышқа арналған қаражатқа құжаттаманың болуы.
80
Учаскеде ИСК жабдықтары мен құралдарын пайдаланатын персоналдың радиациялық қауіпсіздік бойынша талаптарды сақтауы:
1) персоналдың радиациялық қауіпсіздік мәселелері бойынша арнайы дайындығын растайтын құжаттарының болуы;
2) персоналдың тиісті алдын ала және мерзімдік медициналық қарап тексеруден өтуін растайтын құжаттардың болуы;

7) ведение журнала учета РАО.
79
Наличие знаков радиационной опасности в необходимых местах, указателей класса проводимых работ, документации заводов-изготовителей с актами о технической исправности на защитное технологическое оборудование, на средства для хранения и транспортировки ИИИ, на средства индивидуальной и коллективной радиационной защиты.
80
Соблюдение требований по радиационной безопасности персонала на участках, использующих оборудование и приборы с ИИИ:
1) наличие документов, подтверждающих специальную подготовку персонала по вопросам радиационный безопасности;
2) наличие документов, подтверждающих прохождение персоналом соответствующего предварительного и периодического медицинского осмотра;

3) журналда тіркеумен радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулықты жүргізу;
4) жеке дозиметрлерді көздеу және қолдану;
5) персоналдың ақаусыз жылжымалы және жеке радиациялық қорғаныш құралдарының болуы;
6) туындаған апат туралы шұғыл хабарлау жүйесінің болуы.
81
Ылғалды бөлу көзі болып табылатын өндірістік жабдық үшін төгуге арналған герметизацияның және автоматты қондырғының болуы
82
Ультракүлгін сәулеленудің (бұдан әрі - УК) өндірістік көздерімен жұмыстарға қойылатын талаптар:

3) проведение инструктажа по радиационной безопасности с регистрацией в журнале;
4) наличие и использование персональных дозиметров;
5) наличие и соответствие передвижных и индивидуальных средств радиационной защиты персонала;
6) наличие системы экстренного оповещения о возникшей аварии.
81
Наличие исправной герметизации и исправного автоматического устройства для слива для производственного оборудования, являющееся источником выделения влаги
82
Соблюдение требований к работам с производственными источниками ультрафиолетового облучения (далее - УФ):

1) сәулеленуден қорғайтын арнайы киімнің, бас киімдердің болуы және көзді қорғау құралдарын қолдану;
2) жұмыс ауысымының сәулелену әсерінің жалпы ұзақтығы 50 % сақтау;
3) бір реттік сәулелену ұзақтығы 5 минут және одан артық болғанда жұмысшыларға УК-нің рұқсат етілген қарқындылығы: УК-А аймағы үшін шаршы метрге 10,0 Ваттан (бұдан әрі - Вт/м2); УК-В аймағы үшін 0,01 Вт/м2 аспауы тиіс.
83
Жұмыс аймағында тұрақты және тұрақты емес жұмыс орындарымен қамтамасыз ету қажеттігін ескерумен, басқару пульттері үй-жайларын, краншылардың кабиналарын және басқа да оқшауланған үй-жайларды қоса алғанда, өндірістік ғимараттардағы, үй-жайлардағы және құрылыстардағы жылыту, желдету және ауа баптау жүйелерінің болуы
84
Жылу сәулелену көздерінің және салқындатқыш микроклиматының ықпал ету аймағында жұмысшылардың келу кестесінің болуы және оның сақталуы
85
Су жылыту жүйелерінде жылытылатын жоғарғы бетінде орташа температураның сәйкестігі:
1) тұрақты жұмыс орындарындағы еден үшін + 26 оС;
2) адамдар уақытша болатын едендер үшін + 31 оС;

1) наличие и использование средств защиты глаз;
2) соблюдение общей продолжительности воздействия излучения 50 % рабочей смены;
3) длительность однократного облучения свыше 5 мин и более не должна превышать 10,0 Ватт на квадратный метр для области УФ-А; 0,01 Вт/м2 для области УФ-В.
83
Наличие исправной системы отопления и кондиционирования воздуха в производственных зданиях, помещениях и сооружениях, включая помещения пультов управления, кабин крановщиков и другие изолированные помещения, с учетом необходимости обеспечения в рабочей зоне постоянных и непостоянных рабочих мест
84
Наличие графика пребывания работающих в зоне воздействия источников теплового излучения и охлаждающего микроклимата, его соблюдение
85
Соответствие средней температуры на обогреваемой поверхности в системах водяного отопления:
1) для пола с постоянными рабочими местами + 26 оС;
2) для пола с временным пребыванием людей + 31 оС;

3) төбелер үшін: үй-жай биіктігі 2,5-ден 2,8 м дейін + 28 оС; 2,8-ден 3,0 м дейін + 30 оС; 3,0-ден 3,5 м дейін + 33 оС; 3,5-ден 4,0 м дейін + 36 оС; 4,0-ден 6,0 м дейін + 38 оС болуы.
86
Жылу көздерінің температурасы төмен жылыту жүйелеріндегі радиациялық кернеу жұмыс орындарында еденнен 1,5 - 2,0 м биіктікте шаршы метрге 35 Ваттан (Вт/м2) немесе 27 килокалорий/сағатқа (ккал/м сағ) сәйкес келуі тиіс.
87
Қозғалатын крандардың кабиналарында жұмыс аймағы ауасының зиянды заттар концентрациясының, микроклимат параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын құжаттардың болуы
88
Ауыз су мақсатында техникалық суды қолдану мүмкіндігіне жол бермейтін техникалық құрылыстарда немесе шаруашылық-ауыз су құбырында арнайы тану белгілерінің немесе жазбаларының болуы
89
Өндірістік және қосалқы ғимараттарда ақаусыз шаруашылық-ауыз су құбыры желісінің болуы
90
Кәсіпорынның ақаусыз өндірістік кәріздің болуы
91
Ақаусыз тазалау құрылыстарының болуы
92
Тазартылған ағынды суларды су қоймасына және басқа орындарға төгуіне СЭҚ болуы
93
Жинақтаушы тоғандар, өнеркәсіп ағынды сулары тұндырғылары және қалдық қоймасы құрылыстарына СЭҚ болуы
94
Душтардан, қол жуғыштардан және санитариялық тораптардан ағынды суларды бұруға арналған шаруашылық-тұрмыстық су бұрудың ақаусыз желісінің болуы
95
Өндірістік ғимараттарда сарқынды суларды тазарту құрылғыларын орналастыруға арналған жағдайлар:
1) зиянды булардың және газдардың (меркаптан, күкірт сутегі, цианды сутек, күшәла сутегі) түзілмеуі және бөлінбеуі;
2) сарқынды суларды тазартудың барлық процестердің тұмшалануы және жергілікті сыртқа тарату желдеткішінің құрылуы.
96
Өндірістік объектілерде өндірістік сарқынды суларды тазарту қондырғылары және өндірістік бақылауды беткей су нысандарына тазартылған сарқынды сулардың жинақталған орнынан төмен, сондай-ақ грунт және пластаралық жер асты сулардың ластану жағдайын бақылауды ұйымдастыру.
97
Полигондарда өндірістік қалдықтар туралы ақпаратты қамтитын құжаттамалардың болуы:
1) өнеркәсіптік қалдықтардың болжанатын көлемінің мөлшері мен сапасы (қауіптілік сыныбы бойынша), олардың физикалық-химиялық, токсикологиялық және радиациялық қасиеттері жөнінде деректер;
2) өнеркәсіптік қалдықтардың қоршаған ортаға ықтимал салдарлары әсерінің сипаттамасы;
3) өнеркәсіптік қалдықтарды зарарсыздандыру, кәдеге жарату, көму мәселелерінің технологиялық шешімі;
4) топырақты зиянды заттардан қорғау және бұзылған және ластанған топырақты қайта құнарландыру бойынша іс-шаралар.
98
Өндірістік қалдықтарды мамандандырылған ұйымдарда (объектіде осы жұмыстар болмаған кезде) жоюға, көмуге немесе кәдеге жаратуға шарттың болуы.
99
Өндірістік қалдықтарды өнеркәсіп аумағында қауіпті сыныпқа сәйкес, қоршаған ортаның ластануын болдырмайтын және жұмысшылар мен халықтың денсаулығына әсерінсіз жинау жағдайларын сақтау.
Қалдықтардың қауіптілік белгілерін көрсетумен жапқышы тығыз жабылатын болаттан жасалған бөшкелердің, контейнерлердің, полиэтилен қаптардың, герметикалық ыдыстың болуы, таңбалануы.

3) для потолков: при высоте помещения от 2,5 до 2,8 м + 28 оС; от 2,8 до 3,0 м + 30 оС; от 3,0 до 3,5 м + 33 оС; от 3,5 до 4,0 м + 36 оС; от 4,0 до 6,0 м + 38 оС
86
Соответствие радиационного напряжения на рабочих местах при высоте 1,5 - 2,0 м от пола - не более 35 Ватт на квадратный метр (Вт/м2) или 27 килокалорий/час (ккал/м2ч) в системах отопления с низкотемпературными источниками тепла
87
Наличие документов, подтверждающих соответствие концентрации вредных веществ воздухе рабочей зоны, параметров микроклимата в кабинах движущихся кранов действующим гигиеническим нормативам.
88
Наличие специальных опознавательных знаков или надписей на сооружениях технического или хозяйственно-питьевого водопровода, исключающих возможность использования технической воды для питьевых целей
89
Наличие в производственных и вспомогательных зданиях исправной сети хозяйственно-питьевого водопровода
90
Наличие исправной производственной канализации предприятия
91
Наличие исправных очистных сооружений
92
Наличие СЭЗ на сброс очищенных сточных вод в водоем и другие места
93
Наличие СЭЗ на устройство прудов-накопителей, отстойников промышленных сточных вод и шламохранилищ.
94
Наличие исправной сети хозяйственно-бытового водоотведения для отведения сточных вод от душей, умывальников и санитарных узлов
95
Соблюдение условий для размещения установок по очистке сточных вод в производственных зданиях:
1) отсутствие образования и выделения вредных паров и газов (меркаптан, сероводород, цианистый водород, мышьяковистый водород);
2) герметизация всех процессов очистки сточных вод.
96
Наличие документации, подтверждающей проведение контроля ниже места сброса очищенных сточных вод в поверхностные водные объекты, а также контроль за возможным загрязнением грунтовых и межпластовых подземных вод.
97
Наличие на полигонах документации, содержащие информацию о производственных отходах:
1) данные о количестве и качестве (по классам опасности) прогнозируемых объемов промышленных отходов, их физико-химических, токсикологических и радиационных свойствах;
2) характеристику возможных последствий воздействия промышленных отходов на окружающую среду;
3) технологическое решение вопросов обезвреживания, утилизации, захоронения промышленных отходов;
4) мероприятия по охране почвы от вредных веществ и по рекультивации нарушенных и загрязненных почв.
98
Наличие договора на уничтожение, захоронение или утилизацию производственных отходов в специализированных организациях (при отсутствии данных работ на объекте)
99
Соблюдение условий складирования производственных отходов на территории предприятия в соответствии с классом опасности, исключающих загрязнение окружающей среды и воздействия на здоровье персонала и населения.
Наличие стальных бочек, контейнеров с плотно закрывающимися крышками, полиэтиленовых мешков, герметичной тары с указанием опасных свойств отходов, наличие маркировки.

100
ӘКУЗ, химиялық заттарды, прекурсорларды, пестицидтерді сақтауға арналған үй-жайларда стеллаждардың болуы
101
Ірі базисті қоймаларда қол жуғыштардың, душ қондырғысының болуы
102
Ірбір пестицид (улы химикат) партиясына ораманың және таңбалаудың болуы
103
Ыдыс заттаңбасында, әрбір буып-түю бірлігіне ілеспе құжатқа сәйкес ақпараттық болуы: қауіпсіздік паспортына, ерекшелігіне, пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіруге (формуляциялауға) арналған нормативтік және техникалық құжаттамаға) сәйкес және нақты пестицидтерді (улы химикаттарды), оның ішінде пестицидтермен (улы химикаттармен) жұмыс істегенде туындайтын апат (төтенше) жағдайларда, қауіпсіз қолдану шаралары.

100
Наличие стеллажей в помещениях для хранения СДЯВ, химических веществ, прекурсоров, пестицидов
101
Наличие умывальника, исправной душевой установки в крупных базисных складах
102
Наличие упаковки и маркировки на каждую партию пестицидов (ядохимикатов)
103
Наличие информации на тарной этикетке, к каждой упаковочной единице соответствующей сопроводительным документам: паспорту безопасности, спецификации, нормативной и технической документациям на производство (формуляцию) и содержащей всю необходимую информацию о мерах безопасного обращения, в том числе в случаях аварийных (чрезвычайных) ситуаций, возникающих при работе с ними.

104
Сақтауға, бөлшектеуге және құюға арналған қойма үй-жайлары қабырғаларының, едендерінің, төбелерінің және ішкі құрылыстарының конструкцияны ӘКУЗ ықпалынан қорғауға қабілетті, өзінің жоғарғы бетінде жиналмайтын және шаң мен буды сіңіретін және жоғарғы бетін жеңіл тазалап, жууға мүмкіндік беретін тиісті әрленуінің болуы
105
Қойма аймағы автокөліктердің кіріп-шығуына, айналуына жеткілікті пестицидтерді сақтауға арналған қойма аумағының қоршалуы.

104
Наличие соответствующей отделки стен, пола, потолков и внутренних конструкций складских помещений для хранения, расфасовки и розлива, способные защищать конструкции от химических воздействий СДЯВ, не накапливающие на своей поверхности или не сорбирующие пыль и пары и допускающие легкую очистку и мытье поверхностей
105
Наличие ограждения территории склада для хранения пестицидов с площадью, достаточной для въезда и разворота машин

106
Бос ыдыстарды салбыратып жинақтау үшін және бос ыдыстарды залалсыздандыру үшін пестицидтерді сақтауға арналған қойма аумағының болуы.
107
Өзінің физикалық-химиялық қасиеттері (ұшпалылығы, қышқылдануы және өзге қасиеттері), өрт және жарылыс қауіпті, рекреациялық белсенділігі, температуралық сақтау режимі бойынша сәйкес келмейтін препараттарды бөлек сақтауға арналған жағдайлардың болуы.
Функционалды бөлімшелердің болуы:

106
Наличие на территории склада для хранения пестицидов свеса для складирования порожней тары и площадки для обеззараживания порожней тары.
107
Наличие и соблюдение условий для раздельного хранения препаратов, несовместимых по своим физико-химическим свойствами (летучести, окисляемости и прочих свойств), пожаро и взрывоопасности, реакционной активности, температурным режимам хранения.
Наличие функциональных отделений:

1) жалпы бөлімше;
2) қауіпті от-жарылғыш пестицидтер бөлімшесі;
3) аса қауіпті пестицидтер бөлімшесі (1 қауіптілік классы);
4) жеке қорғану құралдарын, суды, сабынды, сүлгілерді және дәрі қобдишаларын сақтауға арналған бөлімше;
5) ӘКУЗ сақтауға арналған жеке бөлме.
108
Төгілген жағдайда пестицидтерді (улы химикаттарды) нейтралдау үшін қойма үй-жайында сақталатын пестицидтердің (улы химикаттардың) ыдыс жапсырмасында көрсетілген қажетті дезактивациялаушы заттар санының болуы

1) общее отделение;
2) отделение огне-взрывоопасных пестицидов;
3) отделение хранения чрезвычайно опасных пестицидов (1 класс опасности);
4) отделение для хранения индивидуальных средств защиты, воды, мыла, полотенца и аптечки;
5) отдельная комната для хранения СДЯВ.
108
Наличие в складском помещении необходимого количества дезактивирующих средств, указанных на тарных этикетках хранящихся пестицидов (ядохимикатов), для нейтрализации пестицидов (ядохимикатов) в случаях их пролива

111
Пестицидтерге түгендеуді жүргізу қорытындылары бойынша қалдықтарды есептен алу актілерінің болуы
112
Арнайы жабдықталған көлік құралдарында таңбаның ("Абайла - пестицидтер (улы химикаттар)") болуы.
113
Пестицидтерді (улы химикаттарды) тасымалдауға арналған көлік құралына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының болуы.
114
Пестицидтерді (улы химикаттарды) тасымалдауға арналған әрбір көлік құралы пестицидтерді (улы химикаттарды) бейтараптандыру құралдарымен, тиісті өртсөндіргіштермен, құмның қажетті қорымен және жеке қорғаныс құралдарымен жабдықталуы.
115
Құрамында сынап, синиль қышқылы және күшала бар пестицидтерді (улы химикаттар) мамандандырылған ұйымдармен кәдеге жаратуға шарттың болуы.
116
Мақсаты бойынша одан әрі пайдалануға жарамсыз бірінші қауіптілік класстағы пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған ыдыстардың болуы
117
Ұйымның атауы, залалсыздандырылған пестицидтің (улы химикаттың) аты, оның саны, залалсыздандыру (кәдеге жарату, жою) орны мен тәсілі, жұмысты жүргізуге жауапты тұлғаның тегі көрсетілген пестицидті (улы химикаттың) залалсыздандыру бойынша актінің болуы.
118
РТО-ға (РЭҚ) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының (келісімнің) болуы
119
Іргелес аумақта ЭМӨ қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігіне өлшеулерін жүргізу бойынша құжаттаманың болуы және жүргізілуі
120
Құрылыс, қайта құру және пайдалану сатыларында (РЭҚ жұмысы жағдайлары мен режимін өзгерту кезінде РЭҚ ЭМӨ деңгейлерін аспаптық бақылауды жүргізуді растайтын құжаттардың болуы) ЭМӨ жағымсыз ықпалынан жұмыскерлерді, қоғамдық және өндірітік ғимараттарды қорғауды көздеу
121
Антенна жабдығына қызмет көрсетумен тікелей байланысы жоқ адамдардың ЭМӨ деңгейі шекті жол берілетін деңгейінен асатын және бөгде адамдардың кіруі мүмкін тарату антенналары қондырғыларының орнына, сондай-ақ аумақ қоршауларына (шатыр учаскелері) кіруіне қолжетімдікті шектейтін қоршаулар мен ескерту белгілерінің болуы.
122
Қойма ішілік жолдардың, аумақтың қатты жабындысының болуы
123
Қоймаларда ақаусыз ауа жылыту жүйесінің аммиак селитрасының болуы
124
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралына СЭҚ болуы, жинақталуы
125
Бетті және қолды шаюға арналған ақаусыз крандар мен фонтандардың, күйік алу қаупі бар ағынды суы бар ыдыстар мен денені шаюға арналған душтың болуы
126
Тері қабатын қорғауға арналған арнайы киімнің, қорғаныш көзілдіріктің немесе арнайы көзілдірігі бар маскалардың, зиянды заттар булары мен аэозольдерден қорғайтын респираторлардың, қорғаныс пасталарының болуы.

111
Наличие актов снятия остатков по итогам инвентаризации пестицидов
112
Наличие маркировки на специально оборудованных транспортных средствах ("Осторожно - пестициды (ядохимикаты)").
113
Наличие СЭЗ на транспортное средство, для транспортировки пестицидов (ядохимикатов)
114
Укомплектованность каждого транспортного средства предназначенного для перевозки пестицидов (ядохимикатов): средствами нейтрализации пестицидов (ядохимикатов), соответствующими огнетушителями, необходимым запасом песка и средствами индивидуальной защиты органов дыхания и зрения.
115
Наличие договора на утилизацию (переработку) со специализированной организацией пестицидов (ядохимикатов), содержащие ртуть, синильную кислоту и мышьяксодержащие пестициды (ядохимикаты)
116
Наличие емкостей для хранения пестицидов (ядохимикатов) первого класса опасности, непригодных к дальнейшему использованию по назначению
117
Наличие актов по обезвреживанию пестицида (ядохимиката) (утилизации, уничтожению), в котором указываются наименование организации, название обезвреженного пестицида (ядохимиката), его количество, место и способ обезвреживания (утилизации, уничтожения), фамилия лица, ответственного за проведение работ.
118
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения (согласования) на РТО (РЭС)
119
Наличие и ведение документации по проведению замеров ЭМП на прилегающей территории на соответствие действующим гигиеническим нормативам
120
Наличие защиты работников, общественных и производственных зданий от неблагоприятного влияния ЭМП на стадиях строительства, реконструкции и эксплуатации (наличие документов, подтверждающих проведения инструментального контроля уровней ЭМП РЭС при изменений условий и режима работы РЭС)
121
Наличие ограждений и предупредительных знаков, ограничивающих доступ людей, не связанных непосредственно с обслуживанием антенного оборудования, к месту установки передающих антенн, а также ограждений территории (участки крыш), на которых уровень ЭМП превышает ПДУ и на которые возможен доступ посторонних лиц
122
Наличие внутрискладских дорог, и твердого покрытия территорий
123
Наличие в складах аммиачной селитры исправной системы воздушного отопления
124
Наличие СЭЗ на транспортное средство по перевозке опасных грузов, укомплектованность
125
Наличие исправных кранов и фонтанчиков для промывки лица и рук, а также емкости с проточной водой и души для промывки тела на местах, где существует опасность получения ожогов
126
Наличие специальной одежды, защитных очков или специальных масок с очками, респираторов защищающей от паров и аэрозолей вредного вещества, защитными пастами для защиты кожных покровов.

127
Реагент ерітіндісін және тиісті әрлеуді дайындауғаүй-жайдың болуы
128
Ақаусыз сумен қамтамасыз ету, суды бұру, жарық, жылыту жүйелерінің болуы.
129
Контейнердің немесе құрамында сынабы бар шамдар мен бұйымдарды уақытша сақтауға арналған үй-жайдың болуы.
130
Құрамында сынабы бар шамдар мен бұйымдарды кәдеге жаратуға шарттың болуы.
131
Кәсіпорын аумағында қалдықтарды шығаруға және кәдеге жаратуға, уақытша сақтау мерзімдерін сақтауға шарттың болуы.

127
Наличие помещения для приготовления растворов реагентов и соответствующей отделки
128
Наличие исправных систем водоснабжения, водоотведения, освещения, отопления.
129
Наличие контейнера или помещения для временного хранения ртутьсодержащих ламп и изделий.
130
Наличие договора на утилизацию ртутьсодержащих ламп и изделий.
131
Наличие договора на вывоз и утилизацию отходов, соблюдение сроков временного хранения на территории предприятия.

132
Өндірістік ағындарды тазалау бойынша тазалау құрылыстарының болуы, ақаусыздығы.
133
Су объектілеріне төгу алдында тазартылған судың сапасын растайтын құжаттардың болуы (хим/бак).
134
Объектідегі қауіптерді (тәуекел факторлары), технологиялық процесс ерекшеліктерін, оның өзгеруін, әр түрлі жұмыстарды орындаудың, жабдықты жөндеудің, сауықтыру іс-шараларын енгізудің нақты шарттарын ескерумен бекітілген өндірістік бақылау бағдарламасының болуы

132
Наличие исправных очистных сооружений по очистке производственных стоков, исправность.
133
Наличие документов, подтверждающих качество (хим/бак) очищенной воды перед сбросом на водные объекты.
134
Наличие утвержденной программы производственного контроля с учетом имеющихся на объекте опасностей (факторов риска), особенностей технологического процесса, его изменений, реальных условий выполнения различных работ, ремонта оборудования, внедрения оздоровительных мероприятий

6) ауысулар - 0,7 м.
10
Жауын-шашыннан, желден, қарлы және құмды үйінділерінен жергілікті жабындылардың, инсоляция және жылытылатын жабындылардың болуы.
11
Дабылы бар автоматты газоанализаторлардың болуы.
12
Тамбурлардың болуы (талаптардың бұрғылау қондырғысына қатысы жоқ).
13
Шу сіңіретін құрылғылардың және шу- және діріл оқшаулаудың болуы (талаптардың бұрғылау қондырғысына қатысы жоқ).
14
Ласты, жақпа майларды, химиялық реагенттерді еден бетінен уақытылы жою.
15
Вахталық кенттерде жатақхананың қызметтік үй-жайларында және тұрғын бөлмелерінде орнатылған ауа баптағыштардың болуы.
16
Табиғи және жасанды жарықтың болуы.
17
Өндірістік қалдықтарды арнайы уақытша және тұрақты сақтау орындарының болуы.
18
Вахталық кенттерді орналастыруға және салынуына СЭҚ болуы
19
Ауыз суға және сусындарға арналған жеке флягалардың болуы.
20
Бейтараптандырушы ерітінділер мен су қорының болуы
21
Ақаусыз биодәретханалардың болуы
22
Арнайы киімнің, химиялық тазалауды, жууды және арнайы киім мен аяқ-киімді жөндеуді қамтамасыз ететін орталықтандырылған қызметтердің болуы.
23
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардың болуы және объектінің қуаттылығына, еңбек процестерінің сипатына және зиянды өндірістік факторлардың болуына, сондай-ақ жұмыста ауысымдық үзіліс уақыты ішінде ең жоғары жүктеме кезінде оның рұқсат беру мүмкіндігіне байланысты үй-жайлар ауданына қарай құрамының және жабдықтарының сәйкестігі (жылыту және демалыс бөлмелері, гардероб, душ кабиналары, дәретханалар, жуыну бөлмелері, ауыз сумен қамтамасыз ету, кептіру, шаңсыздандыру және арнайы киімді сақтау құрылғылары)
24
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайларда ақаусыз сору-сыртқа тарту және автономды желдету жүйелерінің, сондай-ақ ақаусыз және орталықтандырылған не жергілікті суық және ыстық сумен, жылумен қамтамасыз ету, кәріз жүйелеріне қосылған жүйелердің болуы
25
Ақаусыз жабдықтың (унитаздар, қоспалауыштар, ілгіштер) болуы және душта, жуыну бөлмелерінде, гардеробта, дәретханаларда, арнайы киімді сақтауға арналған үй-жайларда қабырға мен еден әрлеуінің сәйкестігі
26
Ақаусыз кептіргіштердің және арнайы киімге және аяқ-киімге арналған шаңсыздандыру құрылғыларының болуы, гардеробта жеке және арнайы киімді бөлек сақтауға арналған жағдайларды сақтау
27
Жинақталған алғашқы медициналық көмек көрсету дәрі қобдишаларының болуы, қолдану нұсқаулығы бар дезактивтендіретін құралдар қорының болуы
28
Киімнің ластануымен, сондай-ақ қауіптілігі 1 және 2 кластағы заттарды қолданумен байланысты өндірістік процестерде санитариялық рұқсат беру үлгісіндегі гардеробтармен бірге душтың көзделуі
29
Душ алдындағы бөлмеде әрбір пайдаланудан кейін сандалиді дезинфекциялауға арналған шағын ванналардың, сондай-ақ формалин ерітіндісіне арналған шағын ванналардың болуы
30
Эпидермофитиямен ауыратын адамдар үшін жұмыс аяқ киімін күнделікті дезинфекциялайтын және кептіретін арнайы бөлмемен жабдықталуы
31
Сүзгіні шаңнан тазартатын және оның қарсылығын бақылайтын, жууға, жартылай маскаларды дезинфекциялауға және кептіруге, обтюраторды күтуге арналған құрылғылардың болуы.
32
Арнайы киімнің, арнайы аяқ-киімнің, жеке қорғану құралдарының радиоактивті ластануын бақылауға арналған жабдықтың болуы; есептік журналды жүргізу
33
Спайдерлік алаңда жылытылатын тұрмыстық үй-жайдың болуы.
34
Уытты заттарға арналған герметикалық ыдыстардың болуы және жағажайға уақытылы тасымалдау.
35
Сүңгуірлердің түсуіне арналған жабық үй-жайлардың болуы, санитариялық өңдеуге арналған орын.
36
Ақаусыз ауа немесе ауа-жылу қалқаларының болуы және санының жеткілікті болуы
37
Жылу сәулелену көздерінің және салқындатқыш микроклиматының ықпал ету аймағында жұмысшылардың келу кестесінің болуы және оның сақталуы
38
Мұнай операцияларымен байланысты теңіз құрылыстарын жарықтандыру жүйесіне қойылатын талаптар
39
Мұнай операцияларымен байланысты теңіз құрылыстарын жылыту, жүйесіне қойылатын талаптар
40
Мұнай операцияларымен байланысты теңіз құрылыстарын желдету және ауа баптау жүйесіне қойылатын талаптар
41
Автономды ауыз су және шаруашылық-тұрмыстық сумен қамтамасыз ету жүйелерінің болуы.
42
Шаруашылық-ауыз су мақсатындағы су қорының болуы
43
Өндірістік және шаруашылық-тұрмыстық ағынды суларды бөлек, ағынды суларды тазалауға және залалсыздандыруға арналған қондырғылармен немесе жинауға, сақтауға және оларды кейін мамандандырылған кемелерге немесе болат цистерналардың жағажай қабылдау құрылғыларына тапсыруға арналған құрылғылармен жинау бойынша жүйенің болуы.
44
Қоқысты жинауға, ұсақтауға, тығыздауға және заландандыруға арналған құрылғының болуы.
45
Қоқысты жинауға, кейін оларды өртеуге немесе кемеге тапсыруға арнайы контейнерлердің болуы.
46
Орта жиіліктегі (бұдан әрі - ОЖ), жоғарғы жиіліктегі (бұдан әрі - ЖЖБ), ультражоғары жиіліктегі диапазондарда радиожиілікті байланыс құралдарымен және радиолокаторлармен пайда болатын электрмагнит өрісі деңгейлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
47
Жынысына, бойына және мөлшеріне, орындайтын жұмыс сипаты мен жағдайларына сәйкес арнайы киім, арнайы аяқ-киім және басқа жеке және ұжымдық қорғаныс заттары жинағын беру, сапасы мен ауыстыруын растайтын құжаттардың болуы
48
Жұмыс аймағы ауасында зиянды заттар концентрациясын зертханалық бақылау нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
49
Ауа температурасы параметрлеріне аспаптық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
50
Ауаның қатысты ылғалдылығының параметрлеріне аспаптық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
51
Ауа қозғалысының параметрлеріне аспаптық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
52
Жылу сәулелену қарқындылығы параметрлеріне аспаптық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
53
Шу параметрлеріне аспаптық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
54
Тербеліс параметрлеріне аспаптық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
55
Лазерлі сәулелену параметрлеріне аспаптық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
56
Аэроион параметрлеріне аспаптық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
57
Табиғи және жасанды жарық параметрлеріне аспаптық өлшеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
58
ИСК жұмыс жасау тәртібін регламенттейтін нормативтік-басқарушы құжаттардың болуы және сәйкестігі және радиациялық қауіпсіздікті сақтау:

6) переходы - 0,7 м.
10
Наличие местных укрытий от осадков, ветра, снежных и песчаных заносов, инсоляции и обогреваемых укрытий.
11
Наличие автоматических газоанализаторов с сигнализацией.
12
Наличие тамбуров (требование не распространяется на буровые установки).
13
Наличие шумопоглощающих устройств (требование не распространяется на буровые установки) и шумо- и виброизоляции.
14
Отсутствие на поверхности пола грязи, смазочных масел, химических реагентов.
15
Наличие установленных исправных кондиционеров в служебных помещениях и в жилых комнатах общежитии вахтовых поселков.
16
Наличие естественного и искусственного освещения.
17
Наличие специальных мест временного и постоянного хранения производственных отходов.
18
Наличие СЭЗ на размещение и строительство вахтовых поселков.
19
Наличие индивидуальных фляжек для питьевой воды и напитками.
20
Наличие запаса нейтрализующих растворов и воды.
21
Наличие исправных биотуалетов.
22
Наличие централизованных служб или договора с третьими лицами, обеспечивающих химическую чистку, стирку и ремонт специальной одежды и обуви.
23
Наличие и соответствие состава и оборудования санитарно-бытовых помещений (комнаты обогрева и отдыха, гардеробные, душевые кабины, туалеты, умывальные, устройства питьевого водоснабжения, сушки, обеспыливания и хранения специальной одежды) в зависимости от мощности объекта, характера трудовых процессов и наличия вредных производственных факторов, а также площади помещений от его пропускной способности при максимальной загрузке за время сменного перерыва в работе
24
Наличие исправных систем приточно-вытяжной и автономной вентиляции в санитарно-бытовых помещениях, а также исправных и подключенных к централизованным либо местным системам холодного и горячего водоснабжения отопления, канализации; наличие исправных водонагревателей непрерывного действия при отсутствии центрального горячего водоснабжения
25
Наличие исправного оборудования (унитазов, смесителей, вешалок) и соответствие отделки стен и полов в душевых, умывальных, гардеробных, туалетах, помещениях для хранения специальной одежды
26
Наличие исправных сушилок и устройств по обеспыливанию для специальной одежды и обуви, соблюдение в гардеробных условий для раздельного хранения личной и специальной одежды
27
Наличие укомплектованных аптечек первой помощи, наличие запаса дезактивирующих средств с инструкциями по применению
28
Наличие душевых вместе с гардеробными по типу санпропускника на производственных процессах, связанных с загрязнением одежды, а также с применением веществ 1 и 2 классов опасности
29
Наличие в преддушевых ванночек для дезинфекции сандалий после каждого их употребления, а также ванночек для раствора формалина.
30
Наличие специального помещения для ежедневной дезинфекции и просушивания рабочей обуви для больных эпидермофитией
31
Наличие исправной установки для очистки фильтров от пыли и контроля их сопротивления, приспособлений для мойки, дезинфекции и сушки полумасок, ухода за обтюраторами
32
Наличие оборудования для контроля химического и радиоактивного загрязнения спецодежды, специальной обуви, средств индивидуальной защиты; ведение отчетного журнала
33
Наличие отапливаемого бытового помещения на спайдерной площадке.
34
Наличие герметических Ұмкостей и документации по своевременной транспортировке на берег токсических веществ.
35
Наличие закрытых помещений для спуска водолазов, места для санитарной обработки.
36
Наличие исправных и достаточного количества воздушных или воздушно-тепловых завесов
37
Наличие графика пребывания работающих в зоне воздействия источников теплового излучения и охлаждающего микроклимата, его соблюдение
38
Наличие исправных систем освещения морских сооружений, связанных с нефтяными операциями.
39
Наличие исправных систем отопления морских сооружений, связанных с нефтяными операциями.
40
Наличие исправных систем водоснабжения и сточных систем морских сооружений, связанных с нефтяными операциями
41
Наличие автономных систем питьевого и хозяйственно-бытового водоснабжения.
42
Наличие запасов воды хозяйственно-питьевого назначения.
43
Наличие системы по раздельному сбору производственных и хозяйственно-бытовых сточных вод (далее - системы), установками для очистки и обеззараживания сточных вод или устройствами для сбора, хранения и последующей их передачи на специализированные суда или береговые приемные устройства стальных цистерны.
44
Наличие устройств для сбора, измельчения, прессования и обеззараживания мусора.
45
Наличие специальных контейнеров с последующим их сжиганием или передачей на судно.
46
Соответствие результатов инструментальных замеров уровней электромагнитных полей (ЭМП), создаваемых радиочастотными средствами связи диапазонов средней частоты (СЧ), высокой частоты (СВЧ), ультравысокая частота и радиолокаторами действующим гигиеническим нормативам.
47
Наличие документов, подтверждающих выдачу комплектов, качество и смену специальной одеждой, специальной обую и других средств индивидуальной и коллективной защиты в соответствии с их полом, ростом и размерам, характеру и условиям выполняемой работы и их смена
48
Соответствие результатов лабораторного контроля концентраций вредных веществ воздухе рабочей зоны действующим гигиеническим нормативам.
49
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров температуры воздуха действующим гигиеническим нормативам.
50
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров относительной влажности воздуха действующим гигиеническим нормативам.
51
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров подвижности воздуха действующим гигиеническим нормативам.
52
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров интенсивности теплового облучения действующим гигиеническим нормативам.
53
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров параметров шума действующим гигиеническим нормативам.
54
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров параметров вибрации действующим гигиеническим нормативам.
55
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров лазерного излучения действующим гигиеническим нормативам.
56
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров аэроионов действующим гигиеническим нормативам.
57
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров естественной и искусственной освещенности действующим гигиеническим нормативам.
58
Наличие и соответствие нормативно-распорядительных документов, регламентирующих порядок обращения с источником ионизирующего излучения (далее - ИИИ) и соблюдению радиационной безопасности на участках, использующих оборудование и приборы с ИИИ:

3) журналда тіркеумен радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулықты жүргізу;
4) жеке дозиметрлерді көздеу және қолдану;
5) персоналдың ақаусыз жылжымалы және жеке радиациялық қорғаныш құралдарының болуы;
6) туындаған апат туралы шұғыл хабарлау жүйесінің болуы.
64
Мұнай операцияларымен байланысты теңіз құрылыстарында экипажды орналастыруға арналған жеке жатын посты бар каюталардың болуы.
65
Ұжыммен демалуға, тамақтануға арналған кают-компания, командалық құрам үшін салон, асхана, клуб, спортпен айналысатын үй-жай, кітапхана, ашық палубада орналасқан спорт алаңы, темекі шегуге арналған үй-жайлардың көзделуі.
66
Нормативтік ауданын сақтай отырып, асхананың болуы.
67
Кеме төсек жабдығын және экипаждың арнайы киімін жууға арналған кір жуу орындарының болуы. Бірізділігін сақтаумен жеке кір жуу машиналарының болуы.
68
Экипаж мүшелерінің саны бойынша жеке шкафтармен жеке үй-жайлардың болуы.
69
Қоспалауыштар арқылы ыстық және суық суды өткізумен шаруашылық-ауыз су мақсатындағы жуыну, дәретхана, душ үй-жайларының болуы.
70
Әйелдер гигиенасына арналған үй-жайдың болуы
71
Асханаға СЭҚ-тың болуы.
72
Тамақ қалдықтарына жапқыштары және басқыштары бар бактардың болуы.
73
Тұтас жеке металлды үстелдердің, және таңбаланған бөлшектеу тақтайларының және камбузды ыдыс-аяқтың болуы.
74
Шығындау қоймаларының, буфеттің, салқындатылатын қоймалардың болуы.
75
Тамақтану объектілері персоналында медициналық кітапшалардың болуы
76
Жинау мүкәммалының болуы.
77
Тізімдік құрамы 50-ден 300 адамға дейін объектілерде медициналық пунктінің болуы, тізімдік құрамы 300 адамнан асатын объектілерде фельдшерлік немесе дәрігерлік сауықтыру пунктерінің, сауықтыру кешенінің болуы
78
Кезеңдік медициналық қарап тексеруге жататын тұлғалардың халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ведомствосының аумақтық бөлімшесімен құрастырылған және келісілген тізімінің болуы
79
Жұмыс ітейтіндерге, міндетті кезеңдік медициналық қарап тексеруден өткендерге және зиянды өндірістік факторлармен жұмыс істеуге жарамды деп танылғандарға 086/н нысаны бойынша медициналық анықтаманың болуы
80
Міндетті медициналық қарап тексерулердің және зертханалық зерттеулердің талап етілетін түрлерін жүргізу кезеңділігн сақтаумен декреттелген тұлғаларда жұмыс орнында медициналық кітапшалардың, сондай-ақ онда жұмысқа рұқсат туралы белгісінің болуы
81
Кәсіпорынға қызмет көрсететін медициналық ұйыммен немесе жұмыс берушінің орналасқан жері бойынша аумақтық медициналық ұйыммен бірлесіп әзірленген және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомство бөлімшесімен келісілген анықталған науқастарды сауықтыру, еңбек жағдайын жақсарту жөніндегі жыл сайынғы іс-шаралар жоспары
82
Ауыр, зиянды (аса зиянды) және (немесе) қауіпті еңбек жағдайларында жұмыс істейтін тізімге сәйкес қызметкерлерге жүргізілген міндетті кезеңдік медициналық қарап тексеру нәтижелері бойынша қорытынды актінің ұсынымдарын орындауды растайтын құжаттардың, қорытынды актіге қосымшаның болуы
83
Инфекциялық сырқаттанушылық бойынша қолайсыз елді мекен аумағында жұмыстарды жүргізу кезінде жұмыскерлерге алдын алу екпелерін жүргізуді растайтын құжаттардың болуы
84
Әрбір жіті немесе созылмалы кәсіби сырқаттанушылық (улану) жағдайына зерттеу актісінің болуы
85
Өндірістегі жазатайым оқиға туралы акті негізінде зерттеу аяқталған соң бір ай ішінде әзірленген "Кәсіби ауруларды (улануларды) ескерту және еңбек жағдайларын жақсарту және санитариялық-сауықтыру іс-шаралары жөніндегі іс-шаралар жоспарының" болуы және оның орындалуы
86
Объектідегі қауіптерді (тәуекел факторлары), технологиялық процесс ерекшеліктерін, оның өзгеруін, әр түрлі жұмыстарды орындаудың, жабдықты жөндеудің, сауықтыру іс-шараларын енгізудің нақты шарттарын ескерумен бекітілген өндірістік бақылау бағдарламасының болуы
87
Анықталған бұзушылықтарға және халық өмірі мен денсаулығына қауіптің туындауына жол бермеуге шараның толық және уақытылы қолдануын растайтын құжаттардың болуы
88
Қоғамдық орындарда темекі бұйымдарын тұтынуға тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
35-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
35-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Радиотехникалық объектілер және радиоэлектрондық құралдарға қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН _____________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
РТО-ға (РЭҚ) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының (келісімнің) болуы
2
Іргелес аумақта ЭМӨ қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігіне өлшеулерін жүргізу бойынша құжаттаманың болуы және жүргізілуі
3
Құрылыс, қайта құру және пайдалану сатыларында (РЭҚ жұмысы жағдайлары мен режимін өзгерту кезінде РЭҚ ЭМӨ деңгейлерін аспаптық бақылауды жүргізуді растайтын құжаттардың болуы) ЭМӨ жағымсыз ықпалынан жұмыскерлерді, қоғамдық және өндірітік ғимараттарды қорғауды көздеу
4
Антенна жабдығына қызмет көрсетумен тікелей байланысы жоқ адамдардың ЭМӨ деңгейі шекті жол берілетін деңгейінен асатын және бөгде адамдардың кіруі мүмкін тарату антенналары қондырғыларының орнына, сондай-ақ аумақ қоршауларына (шатыр учаскелері) кіруіне қолжетімдікті шектейтін қоршаулар мен ескерту белгілерінің болуы.
5
Қоғамдық орындарда темекі бұйымдарын тұтынуға тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
36-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
36-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Құрылыс объектілерін салу, реконструкциялау, жөндеу және пайдалануға енгізу кезінде өндірістік мақсаттағы объектілер, ғимараттар мен құрылыстарға қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН _____________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Ұйым жобасына және СҚА абаттандыруға (қажет болғанда) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының (келісімнің) болуы
2
Кіру жолдарында, өтпе жолдарда және жаяужолдарда, санитариялқ-тұрмыстық және әкімшілік үй-жайларға іргелес учаскелерде қиыршық тастың және қатты жабындының болуы.
3
Құрылыс алаңдары мен жұмыс учаскелерінде ақаусыз жарықтың болуы.
4
Жұмыстар түнгі және қарауытқан кезде орындалатын барлық құрылыс алаңдары мен учаскелеріне арналған ақаусыз жұмыс жарығының болуы және жалпы (тегіс немесе локалді) және құрама жарық (жалпы жарыққа жергілікті қосылады) қондырғыларымен жүзеге асырылуы.
5
Ең көбінде екі люкске (бұдан әрі - люкс) тең жарық деңгейімен нормаланатын жұмыс учаскелері үшін, жалпы тегіс жарыққа қосымша жалпы локалді жарықтың болуы.
6
Табиғи және жасанды жарықтың қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын құжаттардың болуы.
7
Септигі және су алуға арналған ыдысы бар ағынды нөсерлі кәріз жүйесін ұйымдастырып, автокөлік құралының құрылыс алаңынан орталық магистральге шығуы кезінде қатты жабындысы бар доңғалақтарды жуу пунктісінің болуы.
8
Ақаусыз орталықтандырылған сумен қамтамасыз ету және суды бұру жүйелерінің болуы. Орталықтандырылған су құбыры немесе басқа су көзі болмаған жағдайда - тасымалы суды көздеу.
9
Қатты жабындымен жабылған алаңдарда тасымалы суды сақтауға арналған үй-жайдың немесе ыдыста сақтау үшін қалқаның болуы.
10
Осы мақсатта қолдануға рұқсат берілген материалдардан суды сақтауға арналған ыдыстардың болуы және қолданылуы.
11
Тасымалы суды сақтауға және тасымалдауға арналған ыдыстарды тазалау, жуу және дезинфекциялау кестесінің болуы және сақталуы.
12
Дезинфекциялауға рұқсат етілген дезинфекциялаушы құралдардың болуы және қолданылуы.
13
Ауыз су сапасының санитариялық-химиялық және бактериологиялық көрсеткіштер бойынша қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі
14
Су өтпейтін шұңқыры бар санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардың және аула дәретханасының ақаусыз суды бұру жүйелерінің немесе "Биодәретхана" мобилді дәретхана кабиналарының болуы.
15
Көлемінің үштен екі бөлігі толған жағдайда шұңқырдың тазалануын растайтын құжаттардың болуы. Объект құрылысын аяқтаған соң аула дәретханаларын алғаннан кейін дезинфекциялық іс-шараларды жүргізу жөніндегі құжаттаманың болуы.
16
Салынып жатқан биік ғимараттарда, монтаждау қабаттарында "Биодәретхана" мобилді дәретхана кабиналарының және жұмыскерлерді жылытуға арналған пунктердің болуы.
17

3) проведение инструктажа по радиационной безопасности с регистрацией в журнале;
4) наличие и использование персональных дозиметров;
5) наличие и соответствие передвижных и индивидуальных средств радиационной защиты персонала;
6) наличие системы экстренного оповещения о возникшей аварии.
64
Наличие кают с индивидуальным спальным постом для размещения экипажа на морских сооружениях, связанных с нефтяными операциями.
65
Наличие помещения для коллективного отдыха и приема пищи - кают-компании, салона для командного состава, столовой, клуба, помещения для занятий спортом, библиотеки, спортивной площадки на открытой палубе, помещения для курения.
66
Наличие столовой с соблюдением нормативной площади.
67
Наличие прачечных для стирки судового белья и специальной одежды экипажа. Наличие отдельных стиральных машин с соблюдением поточности.
68
Наличие отдельных помещений с индивидуальными шкафами по числу членов экипажа.
69
Наличие умывальных, уборных, душевых помещений с подводкой горячей и холодной воды хозяйственно-питьевого назначения через смесители.
70
Наличие помещения для гигиены женщин
71
Наличие СЭЗ на столовую.
72
Наличие баков с крышками и педальными устройствами для пищевых отходов.
73
Наличие раздельных цельнометаллических столов, и маркированных разделочных досок и камбузной посуды.
74
Наличие расходных кладовых, буфет, охлаждаемых кладовыми.
75
Наличие медкнижки у персонала объекта питания
76
Наличие уборочного инвентаря
77
Наличие на объектах со списочным составом от 50 до 300 человек медицинского пункта, свыше 300 человек - фельдшерского или врачебного здравпункта, а также оздоровительного комплекса, состав и площади которых соответствуют гигиеническим нормативам;
78
Наличие составленного и согласованного с территориальным подразделением ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения поименного списка лиц подлежащих периодическим медосмотрам
79
Наличие медицинских справок по форме 086/у на работающих, прошедших обязательный предварительный медицинский осмотр и признанным пригодными к работе с вредными производственными факторами
80
Наличие личных медицинских книжек на рабочем месте у декретированных лиц с соблюдением периодичности проведения требуемых видов обязательных медицинских осмотров и лабораторных исследований, а также отметки в ней о допуске к работе;
81
Наличие разработанного совместно с медицинской организацией, обслуживающей предприятие, или с территориальной медицинской организацией по месту нахождения работодателя и согласованного с территориальным подразделением ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения ежегодного плана мероприятий по оздоровлению выявленных больных, по улучшению условий труда;
82
Наличие документов, подтверждающих выполнение рекомендаций заключительного акта по результатам проведенного обязательного периодического медицинского осмотра работников занятых на тяжелых работах, во вредных (особо вредных) и (или) опасных условиях труда, согласно поименному списку лиц приложения к заключительному акту
83
Наличие документов, подтверждающих проведение профилактических прививок работающим при проведении работ на территории населенного пункта, неблагополучного по инфекционным заболеваниям.
84
Наличие Акта расследования каждого случая острого или хронического профессионального заболевания (отравления)
85
Наличие "Плана мероприятий по предупреждению профессиональных заболеваний (отравлений) и по улучшению условий труда и санитарно-оздоровительных мероприятиях", разработанного в месячный срок после завершения расследования на основании Акта о несчастном случае на производстве и его выполнение
86
Наличие утвержденной программы производственного контроля с учетом имеющихся на объекте опасностей (факторов риска), особенностей технологического процесса, его изменений, реальных условий выполнения различных работ, ремонта оборудования, внедрения оздоровительных мероприятий
87
Наличие документов, подтверждающих полноту и своевременность принятия мер на устранение выявленных нарушений и недопущению возникновения угрозы жизни и здоровью населения
88
Соблюдение запрета на потребление табачных изделий в общественных местах
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 35
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 35
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении радиотехнических объектов и радиоэлектронных средств
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) ________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения (согласования) на РТО (РЭС)
2
Наличие и ведение документации по проведению замеров ЭМП на прилегающей территории на соответствие действующим гигиеническим нормативам
3
Наличие защиты работников, общественных и производственных зданий от неблагоприятного влияния ЭМП на стадиях строительства, реконструкции и эксплуатации (наличие документов, подтверждающих проведения инструментального контроля уровней ЭМП РЭС при изменений условий и режима работы РЭС)
4
Наличие ограждений и предупредительных знаков, ограничивающих доступ людей, не связанных непосредственно с обслуживанием антенного оборудования, к месту установки передающих антенн, а также ограждений территории (участки крыш), на которых уровень ЭМП превышает ПДУ и на которые возможен доступ посторонних лиц
5
Соблюдение запрета на потребление табачных изделий в общественных местах
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 36
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 36
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов, зданий и сооружений производственного назначения при
строительстве, реконструкции, ремонте и вводе, эксплуатации объектов
строительства (наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) ________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения (согласования) на проект организации и благоустройства СЗЗ (при необходимости)
2
Наличие на подъездных путях, проездах и пешеходных дорожках, участках, прилегающих к санитарно-бытовым и административным помещениям щебня или твердого покрытия.
3
Наличие исправного освещения строительных площадок и участков работ.
4
Наличие исправного рабочего освещения для всех строительных площадок и участков, где работы выполняются в ночное и сумеречное время суток, и осуществляется установками общего (равномерного или локализованного) и комбинированного освещения (к общему добавляется местное).
5
Наличие для участков работ, где нормируемые уровни освещенности равны более двух люкс (далее - лк), в дополнение к общему равномерному освещению общего локализованного освещения.
6
Наличие документов, подтверждающих соответствие естественной и искусственной освещенности действующим гигиеническим нормативам.
7
Наличие пункта мойки колес, имеющего твердое покрытие с организацией системы сточной ливневой канализации с септиком и емкостью для забора воды при выезде автотранспортного средства со строительной площадки на центральную магистраль.
8
Наличие исправного централизованного водоснабжения и водоотведения. При отсутствии централизованного водопровода или другого источника водоснабжения - привозной воды.
9
Наличие помещения для хранения привозной воды или навеса в емкостях, установленных на площадке с твердым покрытием.
10
Наличие и использование емкостей для хранения воды из материалов, разрешенных к применению для этих целей
11
Наличие и соблюдение графика чистки, мытья и дезинфекции емкостей для хранения и перевозки привозной воды.
12
Наличие и применение разрешенных к дезинфекции дезинфицирующих средств.
13
Результаты лабораторных исследований, подтверждающих соответствие качества питьевой воды действующим гигиеническим нормативам по санитарно-химическим и бактериологическим показателям
14
Наличие исправной системы водоотведения санитарно-бытовых помещений и надворного туалета с водонепроницаемой выгребной ямой, или мобильных туалетных кабин "Биотуалет".
15
Наличие документов, подтверждающих очистку выгребной ямы при заполнении не более чем на две трети объема. Наличие документации по проведению дезинфекционных мероприятий после демонтажа надворных туалетов по завершению строительства объекта.
16
Наличие в строящихся высотных зданиях, на монтажных горизонтах мобильных туалетных кабин "Биотуалет" и пунктов для обогрева рабочих.
17

Салмағы ерлер үшін 15 килограммға дейін және әйелдер үшін 7 килограммға дейін жүктерге және жұмыс ауысымы ішінде екі метрден жоғары биіктікке жүктерді көтерген кезде жүктеу-түсіру механизациясының болуы.
18
Сусыма, шаңды және қауіпті материалдарды жүктеу-түсіру операциялары үшін ЖҚЗ болуы.
19
Алаң аумағы шегінде табиғи тастарды өңдеуге арналған арнайы бөлінген орындардың болуы. Бір бірінен кемінде үш метрде орналасқан жұмыс орындарында қорғаныс экрандарының болуы.
20
Жұмыс аптасы ішінде кезектесіп отыратын ерітінділерді дайындап, салу жөніндегі технологиялық операциялардың әрбір жұмыс сағаты сайын оттан қорғайтын қабатты орындайтын жұмыскерлерде он минуттық үзілістің болуын растайтын құжаттардың болуы.
21
Жоғары шағылдыру қабілеті бар материалдарды дәнекерлеу кезінде ақаусыз жапсырлас салынған немесе тасымалы экрандардың болуы
(алюминий, титан негіздегі қорытпа, тот баспайтын болат)
22
Металлды газжалынды өңдеуге арналған әрбір стационарлы жұмыс орнының жұмыс аймақтарының ең аз мөлшерін сақтау - кемінде төрт шаршы метр, жабдық және өту жолдары орын алған аудандарды қоспағанда, өту жолдары кемінде бір метр. Газжалынды шаңдату операторының жұмыс орнының ауданы - кемінде он шаршы метр.
23
Жабындыларды газжалынды шаңдату және ұнтақ материалдарды ірі габаритті өнімдерге балқыту кезінде ақаусыз қол сорғысының болуы.
24
Механикаландырылған дәнекерлеу және кесу процестеріне арналған машиналарға немесе жабдыққа жапсарлас орнатылған ақаусыз жергілікті тарту шаңгазқабылдағыштарының болуы.
25
Учаскеде коррозияға қарсы жұмыстардың (бекіту бұйымдары - гальваникалық, мырышталған, қалайылау, сырланған және т.б.) орындалуы, ассенизациялық вагонеткалардың, көміртекті болаттан жасалған резервуарлардың, ауыз суға арналған цистернаның, шаруашылық-ауыз сумен қамтамасыз ету құбырларының болуы
26
Ыдыстардың, камералардың және жабық үй-жайлардың ішінде жұмыстарды өндірген кезде ақаусыз электр жарығының болуы.
27
Жанғыш және тезтұтанғыш материалдарды сақтауға және тасымалдауға арналған жабық ыдыстың болуы.
28
Бояу құрамын ортақ дайындауға арналған жуу құралдарымен және жылы сумен қамтамасыз етілген үй-жайлардың болуы.
29
Құмағызғыш аппаратттары көмегімен шыныны өңдеу процесінде көзге, тыныс алу мүшелеріне және қолға жеке қорғану құралдарының болуы.
30
Зиянды заттарды бөлетін көздердің бітелуін қамтамасыз ететін зиянды газдарды, буларды және шаңды бөлу мүмкіндігі бар жабдық үстінде ақаусыз жаппалардың болуы.
31
Шаң бөлетін машиналарда шаңды басатын немесе шаң ұстайтын ақаусыз құралдардың болуы (ұсату, тарту, қоспалауыш және т.б.).
32
Құрамында зиянды заттары бар материалдарды сақтауға арналған бітеу жабық ыдыстың болуы
33
Шудың деңгейі 80 децибелден асатын аймақтарда жұмыс кезінде есту мүшелеріне арналған ЖҚЗ-ның болуы және қолданылуы.
34
Салқында үзіліссіз болу уақытының және жылыту уақытының регламенті есебінен жұмыс істейтін тұлғалардың салқындануын ескертетін ауысым ішіндегі жұмыс тәртібін сақтау жөніндегі кестенің болуы.
35

Наличие механизации погрузочно-разгрузочных работ для грузов весом до 15 килограмм для мужчин и до 7 килограмм женщин и при подъеме грузов на высоту более двух метров в течение рабочей смены.
18
Наличие СИЗ для погрузо-разгрузочных операций с сыпучими, пылевидными и опасными материалами.
19
Наличие специально выделенных мест для обработки естественных камней в пределах территории площадки. Наличие защитных экранов на рабочих местах, расположенных на расстоянии менее трех метров друг от друга.
20
Наличие документов, подтверждающих наличие у рабочих, выполняющих огнезащитное покрытие, через каждый час работы десяти минутных перерывов, чередующихся в течение рабочей недели технологических операций по приготовлению и нанесению растворов.
21
Наличие исправных встроенных или переносных экранов при сварке материалов, обладающих высокой отражающей способностью (алюминия, сплавов на основе титана, нержавеющей стали)
22
Соблюдение минимальных размеров рабочих зон на каждое стационарное рабочее место для газопламенной обработки металлов - не менее четырех метров квадратных, помимо площади занимаемой оборудованием и проходами, проходов не менее одного метра. Площадь рабочего места оператора газопламенного напыления - не менее десяти метров квадратных.
23
Наличие исправного ручного отсоса при газопламенном напылении покрытий и наплавке порошковых материалов на крупногабаритные изделия.
24
Наличие для механизированных процессов сварки и резки исправных устройств местных вытяжных пылегазоприемников, встроенных в машины или оборудование.
25
Наличие выполнения антикоррозийных работ на участке (крепежных изделий - гальваническое, оцинковальное, лудильное, окрасочное и другие) ассенизационные вагонетки, резервуарах из углеродистой стали, цистерны для питьевой воды, трубопроводы хозяйственно-питьевого водоснабжения
26
Наличие при производстве работ внутри емкостей, камер и закрытых помещений исправной системы электроосвещения.
27
Наличие закрытой тары для хранения и переноса горючих и легковоспламеняющихся материалов.
28
Наличие помещения обеспеченными моющими средствами и теплой водой для централизованного приготовления малярных составов.
29
Наличие средств индивидуальной защиты для глаз, органов дыхания и рук в процессе обработки стекла при помощи пескоструйных аппаратов.
30
Наличие исправных укрытий над оборудованием с возможным выделением вредных газов, паров и пыли, обеспечивающими герметизацию источников выделения вредных веществ.
31
Наличие исправных средств пылеподавления или пылеулавливания в машинах, выделяющие пыль (дробильные, размольные, смесительные и другие).
32
Наличие герметически закрытой тары для хранения материалов, содержащих вредные вещества
33
Наличие применение во время работ в зонах с уровнем звука свыше восьмидесяти децибел СИЗ для органов слуха.
34
Наличие графика по соблюдению внутрисменного режима работы предупреждающего переохлаждения работающих лиц за счет регламентации времени непрерывного пребывания на холоде и времени обогрева.
35

Жылыту орындарында плюс 21 - 25 оC деңгейіндегі ауа температурасының сәйкестігін растайтын термометрлердің болуы. Білек пен табанды жылытуға арналған үй-жайларда плюс 40 оC аспайтын ақаусыз жылыту құрылғыларының болуы.
36
Жұмыс орындарында гардеробтарда, әйелдердің жеке гигиена үй-жайларында, тамақтану пунктерінде, жұмысшылардың демалыс орындарында және радиация мен атмосфералық жауын-шашындардан қорғайтын паналарда ақаусыз ауыз сумен қамтамасыз ету, сатураторлы қондырғылардың және ауыз су фонтандарының болуы
37
Арнайы киімнің, арнайы аяқкиімнің және жеке қорғану құралдарының химиялық және радиоактивті ластануын бақылауға арналған жабдықтың болуы; есепті журналды жүргізу
38
Ақаусыз санитариялық және жуыну үй-жайларының, киімдерді киюге, сақтауға және кептіруге арналған үй-жайлардың, ас ішуге арналған және қолайсыз ауа-райы кезінде жұмыста үзіліс кезінде адамдарға қорғануға арналған үй-жайлардың болуы.
39
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайларда орталықтандырылған жүйелерге қосылған жылыту, кәріз жүйелерінің болуы. Орталықтандырылған кәріз және сумен қамтамасыз ету жүйелері болмаған кезде жергілікті жүйелердің болуы.
40
Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесі болмаған кезде үзіліссіз жұмыс істейтін ақаусыз су қыздырғыштарының болуы, ал кәріздендірілмеген және жартылай кәріздендірілген елді мекендерде ағындарды жинау жүйесінің жергілікті және шығару жүйесінің болуы
41
Арнайы киімге және аяқ-киімге арналған ақаусыз кептіргіштердің және шаңсыздандыру құрылғыларының болуы
42
Жинақталған алғашқы көмек көрсету дәрі қобдишаларының болуы, қолдану нұсқаулығы бар қатерсіздендіру құралдары қорының болуы
43
Киімнің ластануымен байланысты, сондай-ақ 1 және 2 класстағы қауіпті заттарды қолданумен байланысты өндірістік процестерде санөткізгіш типіндегі гардеробтармен бірге душтардың болуы
44
Душ алдындағы бөлмеде әрбір пайдаланудан кейін сандалиді дезинфекциялауға арналған шағын ванналардың, сондай-ақ формалин ерітіндісіне арналған шағын ванналардың болуы
45
Эпидермофитиямен ауыратын науқастарға жұмыс аяқ-киімін күн сайын дезинфекциялауға және кептіруге арналған арнайы үй-жайдың болуы
46
Сүзгіні шаңнан тазартатын және оның қарсылығын бақылайтын, жууға, жартылай маскаларды дезинфекциялауға және кептіруге, обтюраторды күтуге арналған құрылғылардың болуы.
47
Тізімдік құрамы 50-ден 300 адамға дейін объектілерде медициналық пунктінің болуы, тізімдік құрамы 300 адамнан асатын объектілерде фельдшерлік немесе дәрігерлік сауықтыру пунктерінің, сауықтыру кешенінің болуы
48
Кезеңдік медициналық қарап тексеруге жататын тұлғалардың халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ведомствосының аумақтық бөлімшесімен құрастырылған және келісілген тізімінің болуы
49
Жұмыс ітейтіндерге, міндетті кезеңдік медициналық қарап тексеруден өткендерге және зиянды өндірістік факторлармен жұмыс істеуге жарамды деп танылғандарға 086/н нысаны бойынша медициналық анықтаманың болуы
50
Міндетті медициналық қарап тексерулердің және зертханалық зерттеулердің талап етілетін түрлерін жүргізу кезеңділігн сақтаумен декреттелген тұлғаларда жұмыс орнында медициналық кітапшалардың, сондай-ақ онда жұмысқа рұқсат туралы белгісінің болуы
51
Кәсіпорынға қызмет көрсететін медициналық ұйыммен немесе жұмыс берушінің орналасқан жері бойынша аумақтық медициналық ұйыммен бірлесіп әзірленген және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомство бөлімшесімен келісілген анықталған науқастарды сауықтыру, еңбек жағдайын жақсарту жөніндегі жыл сайынғы іс-шаралар жоспары
52
Ауыр, зиянды (аса зиянды) және (немесе) қауіпті еңбек жағдайларында жұмыс істейтін тізімге сәйкес қызметкерлерге жүргізілген міндетті кезеңдік медициналық қарап тексеру нәтижелері бойынша қорытынды актінің ұсынымдарын орындауды растайтын құжаттардың, қорытынды актіге қосымшаның болуы
53
Инфекциялық сырқаттанушылық бойынша қолайсыз елді мекен аумағында жұмыстарды жүргізу кезінде жұмыскерлерге алдын алу екпелерін жүргізуді растайтын құжаттардың болуы
54
Әрбір жіті немесе созылмалы кәсіби сырқаттанушылық (улану) жағдайына зерттеу актісінің болуы
55
Өндірістегі жазатайым оқиға туралы акті негізінде зерттеу аяқталған соң бір ай ішінде әзірленген "Кәсіби ауруларды (улануларды) ескерту және еңбек жағдайларын жақсарту және санитариялық-сауықтыру іс-шаралары жөніндегі іс-шаралар жоспарының" болуы және оның орындалуы
56
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардан оқшауланған, есікпен немесе сол тәрізді қондырғымен және күлсауытпен және (немесе) темек тұқылдарын жинауға арналған арнайы урналармен жабдықталған темекі бұйымдарын қолдануға арналған арнайы бөлінген орындардың, не кабиналардың болуы
57
Жазба және (немесе) пиктограмма түрінде темекі бұйымдарын тұтынудың зияны туралы, сусындар мен тағамды қолдануға салынған тыйым туралы ақпараттың болуы
58
Тамақты базалық асханадан жұмыс орнына жеткізу арқылы тамақтануды ұйымдастыру үшін арнайы бөлінген үй-жайдың болуы.
59
Құрамында уытты заттары бар қалдықтарды жинауға және жоюға арналған жабық контейнерлердің немесе тығыз қаптардың болуы.
60
Жанар-жағармай метариалдарын және битумды сақтауға және үю, төгу, тарату орындарына арналған ыдыстардан ластанудан топырақты сақтау үшін арнайы құрылғылардың, қатты негіздің болуы.
61
Объектідегі қауіптерді (тәуекел факторлары), технологиялық процесс ерекшеліктерін, оның өзгеруін, әр түрлі жұмыстарды орындаудың, жабдықты жөндеудің, сауықтыру іс-шараларын енгізудің нақты шарттарын ескерумен бекітілген өндірістік бақылау бағдарламасының болуы
62
Анықталған бұзушылықтарды жоюға және халықтың өмірі мен денсаулығына қауіптің туындауына жол бермеуге бағытталған шараларды қолданудың уақытылығы мен толықтығын растайтын құжаттардың болуы
63
Қоғамдық орындарда темекі бұйымдарын тұтынуға тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
37-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
37-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Көмір өнеркәсібінің өндірістік мақсатындағы объектілері, ғимараттары мен құрылыстарына қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН _____________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының (келісімнің) болуы
2
Кәсіпорын классына сәйкес құрылыстары мен жолдарынан бос СҚА аумағының абаттандырылуы және жасылдандырылуы (орындалған жұмыс актілері)
3
Қойма шаруашылығын және көлік операцияларын ұйымдастыру кезінде әуе бассейнінің және объект аумағының ластануына жол бермейтін құрылғылардың болуы;
4
Объект аумағының жел соғатын жағында орналасқан өнеркәсіп қалдықтары мен қайталама өнімдерді жинақтау, сұрыптау, тасымалдау, оларды залалсыздандыру және көмуге арналған арнайы бейімделген алаңдардың болуы
5
Шахта үстіндегі ғимаратта, шахта оқпанының жанында температура режимінің сақталуын растайтын аспаптық өлшеулердің нәтижелері;
6
Терезедегі фрамугалар және аэрациялық шамдар ыңғайлы әрі жеңіл ашуға және жабуға арналған механизмдермен жабдықталған өндірістік ғимараттарды табиғи желдетудің болуы.
7
Жеке ғимараттарда немесе копрларда орналасқан шахтаға көтеру үй-жайларында ақаусыз ауа баптағыштардың, желдеткіштердің, ылғалдандырғыштардың болуы.
8
Үй-жайлардың қабырғалары мен төбесінің шу сіңіретін материалмен әрленуі.
9
Зиянды заттардың жиналуына жол бермейтін механикалық және химиялық әсерлерге төзімді еден жабыны материалының болуы (желінбеуі, жабынның механикалық ашылмауы)
10
Шахта көтергіштері, уатқыштары, тас електері бар желдеткіш және сорғыш қондырғыларын басқарудың дірілден және шудан оқшауландыратын постарының болуы.
11
Діріл шығаратын жабдықтар орналасқан көмір байыту фабрикаларындағы және учаскелеріндегі жұмыс алаңдарында дірілді басатын құралдардың болуы.
12
Жұмыс аймағы ауасында зиянды заттар концентрациясының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын зертханалық зерттеу нәтижелері.
13
Ауа температурасының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
14
Ауаның қатысты ылғалдылығының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
15
Ауа қозғалысының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
16
Жылумен сәулелену қарқындылығының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері.
17
Электр магниттік сәулелену параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері.
18
Шу параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
19
Тербеліс параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
20
Лазерлік сәулелену параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
21
Аэроиондар параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
22
Табиғи және жасанды жарық параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері.
23
Санитариялық-химиялық және бактериологиялық көрсеткіштері бойынша ауыз су сапасының қолданыстағы гигиеналық нормативтеріне сәйкестігін растайтын зертханалық зерттеу нәтижелері
24
ИСК жұмыс жасау тәртібін регламенттейтін нормативтік-басқарушы құжаттардың болуы және сәйкестігі және радиациялық қауіпсіздікті сақтау:

Наличие термометров, подтверждающих соответствие температуры воздуха в местах обогрева на уровне плюс 21 - 25 оC. Наличие в помещениях для обогрева кистей и стоп исправных тепловых устройств, не превышающими плюс 40 оC.
36
Наличие на рабочих местах исправных устройств питьевого водоснабжения, сатураторных установок и питьевых фонтанчиков в гардеробных, помещениях для личной гигиены женщин, пунктах питания, в местах отдыха работников и укрытиях от солнечной радиации и атмосферных осадков
37
Наличие оборудования для контроля химического и радиоактивного загрязнения спецодежды, специальной обуви, средств индивидуальной защиты; ведение отчетного журнала
38
Наличие исправных санитарных и умывальных помещений, помещений для переодевания, хранения и сушки одежды, помещений для принятия пищи и для укрытия людей при перерывах в работе по причине неблагоприятных погодных условий.
39
Наличие в санитарно-бытовых помещениях исправной системы отопления, канализации, подключенных к централизованным системам. При отсутствии централизованных систем канализации и водоснабжения наличие местных систем.
40
Наличие исправных водонагревателей непрерывного действия при отсутствии центрального горячего водоснабжения, а в неканализованных и частично канализованных населенных пунктах наличие местной и вывозной системы сбора стоков
41
Наличие исправных сушилок и устройств обеспыливания для специальной одежды и обуви
42
Наличие укомплектованных аптечек первой помощи, наличие запаса дезактивирующих средств с инструкциями по применению
43
Наличие душевых вместе с гардеробными по типу санпропускника на производственных процессах, связанных с загрязнением одежды, а также с применением веществ 1 и 2 классов опасности
44
Наличие в преддушевых ванночек для дезинфекции сандалий после каждого их употребления, а также ванночек для раствора формалина.
45
Наличие специального помещения для ежедневной дезинфекции и просушивания рабочей обуви для больных эпидермофитией
46
Наличие исправной установки для очистки фильтров от пыли и контроля их сопротивления, приспособлений для мойки, дезинфекции и сушки полумасок, ухода за обтюраторами
47
Наличие на объектах со списочным составом от 50 до 300 человек медицинского пункта, свыше 300 человек - фельдшерского или врачебного здравпункта, а также оздоровительного комплекса, состав и площади которых соответствуют гигиеническим нормативам;
48
Наличие составленного и согласованного с территориальным подразделением ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения поименного списка лиц подлежащих периодическим медосмотрам
49
Наличие медицинских справок по форме 086/у на работающих, прошедших обязательный предварительный медицинский осмотр и признанным пригодными к работе с вредными производственными факторами
50
Наличие личных медицинских книжек на рабочем месте у декретированных лиц с соблюдением периодичности проведения требуемых видов обязательных медицинских осмотров и лабораторных исследований, а также отметки в ней о допуске к работе;
51
Наличие разработанного совместно с медицинской организацией, обслуживающей предприятие, или с территориальной медицинской организацией по месту нахождения работодателя и согласованного с территориальным подразделением ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения ежегодного плана мероприятий по оздоровлению выявленных больных, по улучшению условий труда и его выполнение;
52
Наличие документов, подтверждающих выполнение рекомендаций заключительного акта по результатам проведенного обязательного периодического медицинского осмотра работников занятых на тяжелых работах, во вредных (особо вредных) и (или) опасных условиях труда, согласно поименному списку лиц приложения к заключительному акту
53
Наличие документов, подтверждающих проведение профилактических прививок работающим при проведении работ на территории населенного пункта, неблагополучного по инфекционным заболеваниям.
54
Наличие Акта расследования каждого случая острого или хронического профессионального заболевания (отравления)
55
Наличие "Плана мероприятий по предупреждению профессиональных заболеваний (отравлений) и по улучшению условий труда и санитарно-оздоровительных мероприятиях", разработанного в месячный срок после завершения расследования на основании Акта о несчастном случае на производстве и его выполнение
56
Наличие мест, либо кабинок, выделенных специально для потребления табачных изделий, изолированных от санитарно-бытовых помещений, оборудованных дверью или аналогичным устройством и пепельницами и (или) специальными урнами для сбора окурков.
57
Наличие информации в виде надписей и (или) пиктограмм о вреде потребления табачных изделий, о запрещении потребления напитков и еды.
58
Наличие специально выделенного помещения для организация питания путем доставки пищи из базовой столовой к месту работ.
59
Наличие закрытых контейнеров или плотных мешков для сбора и удаления отходов, содержащих токсические вещества.
60
Наличие специальных приспособлений, твердого основания для защиты почвы от загрязнения от емкостей для хранения и мест складирования, разлива, раздачи горюче-смазочных материалов и битума.
61
Наличие утвержденной программы производственного контроля с учетом имеющихся на объекте опасностей (факторов риска), особенностей технологического процесса, его изменений, реальных условий выполнения различных работ, ремонта оборудования, внедрения оздоровительных мероприятий
62
Наличие документов, подтверждающих полноту и своевременность принятия мер на устранение выявленных нарушений и недопущению возникновения угрозы жизни и здоровью населения
63
Соблюдение запрета на потребление табачных изделий в общественных местах
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 37
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 37
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов, зданий и сооружений производственного назначения
угольной промышленности (наименование однородной группы
проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) ________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения (согласования) на объект
2
Соблюдение режима, благоустройства и озеленения на границе СЗЗ в соответствии с проектом благоустройства и классом опасности предприятия (акты выполненных работ).
3
Наличие устройств, предотвращающих загрязнение воздушного бассейна и территории объекта при размещении складского хозяйства и организации транспортных операций;
4
Наличие специально приспособленных площадок для накопления, сортировки, транспортировки промышленных отходов и вторичных продуктов, их обеззараживание и захоронение, расположенных с подветренной стороны территории объекта;
5
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соблюдение температурного режима в надшахтном здании, непосредственно у ствола шахты в помещении ожидания рабочих;
6
Наличие естественного проветривания производственных зданий, оборудованных механизмами для удобного и легкого открывания и закрывания фрамуг в окнах и аэрационных фонарей;
7
Наличие исправных кондиционеров, вентиляторов, увлажнителей в помещениях шахтного подъема, расположенных в отдельных зданиях или на копрах;
8
Наличие отделки шумопоглащающими материалами стен и потолков помещений;
9
Наличие устойчивого, в отношении механического и химического воздействий, не допускающего сорбцию вредных веществ материала покрытия пола (отсутствие разъеданий, механических разрывов покрытия)
10
Наличие вибро- и шумоизоляции постов управления исправными вентиляционными и аспирационными установками, шахтным подъемом, дробилками, грохотами;
11
Наличие средств гашения вибрации на рабочих площадках на углеобогатительных фабриках и участках, где размещено оборудование, генерирующее вибрацию.
12
Результаты лабораторных исследований, подтверждающих соответствие концентрации вредных веществ воздухе рабочей зоны действующим гигиеническим нормативам.
13
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соответствие температуры воздуха действующим гигиеническим нормативам.
14
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соответствие относительной влажности воздуха действующим гигиеническим нормативам.
15
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соответствие подвижности воздуха действующим гигиеническим нормативам.
16
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соответствие интенсивности теплового облучения действующим гигиеническим нормативам.
17
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соответствие параметров электромагнитного излучения действующим гигиеническим нормативам.
18
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соответствие параметров шума действующим гигиеническим нормативам.
19
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соответствие параметров вибрации действующим гигиеническим нормативам.
20
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соответствие лазерного излучения действующим гигиеническим нормативам.
21
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соответствие аэроионов действующим гигиеническим нормативам.
22
Результаты инструментальных замеров, подтверждающих соответствие естественной и искусственной освещенности действующим гигиеническим нормативам.
23
Результаты лабораторных исследований, подтверждающих соответствие качества питьевой воды действующим гигиеническим нормативам по санитарно-химическим и бактериологическим показателям
24
Наличие и соответствие нормативно-распорядительных документов, регламентирующих порядок обращения с источником ионизирующего излучения (далее - ИИИ) и соблюдению радиационной безопасности на участках, использующих оборудование и приборы с ИИИ:

7) РАҚ-ты есепке алу журналын жүргізу.
28
Қажетті орындарда радиациялық қауіптілік белгілерінің, жүргізілетін жұмыс классының сілтеуіштерінің, қорғаныс технологиялық жабдыққа, ИСК-ны сақтауға және тасымалдауға арналған құралдарға, жеке және ұжымдық радиациялық қорғаныш құралдарына техникалық жарамдылығы туралы актілерімен дайындаушы зауыттардың құжаттамасының болуы
29
Персоналдың радиациялық қауіпсіздік бойынша талаптарын сақтауы:
1) радиациялық қауіпсіздік мәселелері бойынша персоналдың арнайы дайындығын растайтын құжаттардың болуы;
2) персоналмен тиісті алдын ала және мерзімдік медициналық қарап тексеруден өтуін растайтын құжаттардың болуы;

7) ведение журнала учета РАО.
28
Наличие знаков радиационной опасности в необходимых местах, указателей класса проводимых работ, документации заводов-изготовителей с актами о технической исправности на защитное технологическое оборудование, на средства для хранения и транспортировки ИИИ, на средства индивидуальной и коллективной радиационной защиты.
29
Соблюдение требований по радиационной безопасности персонала на участках, использующих оборудование и приборы с ИИИ:
1) наличие документов, подтверждающих специальную подготовку персонала по вопросам радиационный безопасности;
2) наличие документов, подтверждающих прохождение персоналом соответствующего предварительного и периодического медицинского осмотра;

3) журналда тіркеумен радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулықты жүргізу;
4) жеке дозиметрлерді көздеу және қолдану;
5) персоналдың ақаусыз жылжымалы және жеке радиациялық қорғаныш құралдарының болуы;
6) туындаған апат туралы шұғыл хабарлау жүйесінің болуы.
90
Объектідегі қауіптерді (тәуекел факторлары), технологиялық процесс ерекшеліктерін, оның өзгеруін, әр түрлі жұмыстарды орындаудың, жабдықты жөндеудің, сауықтыру іс-шараларын енгізудің нақты шарттарын ескерумен бекітілген өндірістік бақылау бағдарламасының болуы
91
Анықталған бұзушылықтарды жоюға және халықтың өмірі мен денсаулығына қауіптің туындауына жол бермеуге бағытталған шараларды қолданудың уақытылығы мен толықтығын растайтын құжаттардың болуы
92
Қоғамдық орындарда темекі бұйымдарын тұтынуға тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
39-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
39-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Түрлі-түсті металлургия және тау-кен өнеркәсібінің өндірістік мақсатындағы объектілері, ғимараттары мен құрылыстарына қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН _____________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы_____________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының (келісімнің) болуы.
2
Абаттандыру жобасына және кәсіпорынның қауіптілік классына сәйкес құрылыстан және жолдардан бос СҚА аумағын абаттандыру және жасылдандырудың болуы (орындалған жұмыс актілері)
3
Тау кен өнеркәсібі кәсіпорындарының алаңдарында абаттандырудың болуы.
4
Өндірістік үй-жайларды тазалау кестесінің болуы және сақталуы, санитариялық күтіп ұсталуын сақтау
5
Кәсіпорындарда санитариялық зертханаларға кенді және кенсіз пайдалы қазбаларды шығару және байыту бойынша санитариялық-эпидемиологиялық нормалаудың мемлекеттік жүйесі құжаттарының болуы және оған сәйкестігі.
6
Жер асты сумен қамтамасыз ету көзіне санитариялық қорғау аймағының болуы және сақталуы
7
Қауіптілігі 1 және 2 сыныпты және радиоактивті заттары бар шикізат материалдарын қайта өңдеу жүргізілетін ғимараттар және құрылыстардың, сондай-ақ май мен мазутты сақтау қоймаларының өндірістік кәрізге ағызуға арналған еңіс қабаттардың болуы.
8
Жаңадан салынып жатқан ғимараттарының алюминийді электролиздеу және тазарту корпустарында ауаның табиғи ағыны төменнен электролизерлердің ұзындығы бойымен корпустың барлық ұзындығы бойынша табиғи ауа ағысының болуы.
9
Анағұрлым артық жылумен сипатталатын үй-жайлардың жабындарында сөнбейтін аэрациялық фонарлардың немесе шахталардың болуы.
10
Фторлы қосындылар бөлетін өндірістік үй-жайлардағы және фторлы өндіріске жақын орналасқан басқа цехтардағы жарық ойықтарын бітеу үшін фтордың әсеріне берік мөлдір материалдардың болуы және қолданылуы.
11
Көп мөлшерде жылу және зиянды заттар бөлетін электродтық масса өндіруде, қара никель өндіруде балқыту бөлімдері көп қабатты бөлімдердің жабындарында ашық саңылаулар болған жағдайда әрбір қабаттың бөлек желдетілуінің болуы.
12
Жұмыс орындарында сынап булары концентрациясына зертханалық зерттеулер нәтижелерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігі.
13
Қызмет көрсететін персонал үнемі болатын (өндірістік үй-жайлардағы) қызмет көрсететін персоналдың жұмысы үшін нормаланған (шуды басу, бапталған немесе таза ауа беру) жағдайды қамтамасыз ететін қондырғылармен жабдықталған үй-жайларда оқшауланған немесе арнайы кабинеттерде жабдықтарды қашықтықтан бақылау және басқару пульттерінің болуы
14
Өндірістік және қосалқы үй-жайларда жылытудың болуы.
15
"Ылғалды" бөлу жұмыстары жүргізілетін ғимараттарда жылдың салқын мезгілінде сыртқы ауаның қысқы есепті температурасына және қақпаның ашылу ұзақтығына қарамастан, бес есе көлемде жылытылған ауа жіберетін тамбурлардың болуы
16
Цехтар үй-жайларынан ауаны алу кезінде оның көлемі қыс мезгіліндегі сырттан келетін жылытылған ауаның толтырылатын ұйымдастырылған ағынының болуы.
17
Сүзгі-престердің рамалы сүзгілерінен ерітінділерді ағызуға арналған науалар астында жергілікті сыртқа шығару желдеткіші бар қайырмалы қақпақтардың болуы.
18
Бу мен шаң бір мезгілде шығатын тораптарда әрбір жаппа үшін ылғалды шаң тұтқыштың болуы.
19
Ұсақтауға, ұнтақтауға, кептіруге, елеуге, өлшеуге, шикізат материалдары құрамдауыштарын араластыруға арналған жабдық, дайын шихта мен құрғақ материалдарға арналған таспалы транспортерлер, сүзгілер, ыдыстардағы балқытылған металдарды суландыру аймақтары, тостағанды суытқыштар, барабан-сөндіргіштер, ылғал шығару көздері, штейн және шлак науалары, таспалы тесіктер, ожаулар, миксерлердің шығарылатын ауаны тазалаушы аспирациялары бар технологиялық жаппалардың болуы. Табақтық, лотоктық, барабандық, шнектік және басқа қуаттандырғыштар технологиялық жабдықтардың аспирациялық жүйелерінің ауа жолымен біріктірілген (тиеу жолдары арқылы) жаппалардың болуы.
20
Ауа жолдары, газ сорғыш өзектер, пеш көмейлері және тазарту құрылғыларында шаңды және шламды механикалық жолмен кезеңді шығаруға және тазалауға арналған құралдардың болуы
21
Қайта өңделетін алюминийді өндіруде шикізатты кептіру қондырғыларындағы түсіру және тиеу орындары, жаңқа, шлак және басқа да сусымалы материалдарды түсіру орындары, пеш тигельдері мен құюшы ожауларды жөндейтін стендтер, шлактарды қабылдау және сақтау алаңдары, кремний ұсақтаушы тораптар, шағылыстыру және электрлі индукциялық пештердің технологиялық ойықтары, құйғыш машиналар жергілікті сорғылардың болуы.
22
Кюбельмен бірге файнштейнді құрғақ үгіту домалақ диірмендерінің түсіру тесігі конвертерлердің бұрылуы кезінде іске қосылатын аспирациялық жаппалардың болуы. Автоклавты процестерде флотомашиналарға, сыныптауыштарға, сүзгі-престерге, електерге ауа сорғылары бар жабындардың болуы.
23
Карбонильді тәсілмен никель алу және кобальт өндірісінде ақаусыз балқыту ваннасы үстінде жапсарлас орнатылған жаппалардың болуы.
24
Молибден және вольфрам өндірісінде электрмагниттік елеу кезінде кендерді шұңқырларға салу, күйдірілген кендерді түсіру, біріктірілген кендерді пештерден шығару, ұнтақ тәріздес материалдарды елеу және ыдыстарға салу орындары, сондай-ақ буландырғыш күбілер үстінде тиімді сыртқа шығару желдеткіштері бар жаппалардың болуы.
25
Амальгамациялық бөлімдердегі сыртқа шығару жүйелерінің ауа жолдарының сынап буының сіңуіне жол бермейтін жабындарының болуы. Амальгамациялық диірмендер мен олардың подшлюзниктері механикалық сорғылары бар сыртқа шығару шкафтары үлгісіндегі жабындарының болуы.
26
Құрамында қауіптілігі 1-3 сыныпты зиянды заттар бар қойыртпақтарды сүзуге арналған сүзгі-престер мен вакуум-сүзгілер аспиряциялық жаппалардың болуы.
27
Реагент және дренаж бөлімшелерінің сорғыларын іске қосудың автоматты болуы.
28
Қауіптілігі 1 және 2 сыныпты заттарды залалсыздандыру аспирациямен, бақылау және қашықтықтан басқару құралдарымен жабдықталған герметикаланған жабдықтардың болуы.
29
Ыстық агломераттарды суыту және ылғалдау және қайтару ылғалдандыру үшін берілетін суды автоматты түрде реттеуші арнайы құрылғылардың болуы.
30
Агломератты тасымалдау және кері қайтаруға арналған жабық көліктің болуы.
31
Конвертерлерде шаң жібермейтін тыстармен және металл қалдықтарын механикаландырылған жинау және шығаруға арналған құрылғылардың болуы.
32
Өздігінен жүретін машиналардың ауа баптау және ауаны зиянды химиялық заттардан тазартатын құрылғылармен жабдықталған жабық кабиналарының болуы. Дизельді және карбюраторлы қозғалтқыштармен жүретін машиналар шығатын газдарды залалсыздандыру құрылғыларының болуы.
33
Мырыш өндірісінде мырыш тұқылдарын сілтіден айыру және қойыртпақты қоюландыру процестерін қашықтықтан басқарудың ақаусыз болуы.
34
Троллейкарщиктің жұмыс орнында жылумен сәулеленуден қорғаныс экранының болуы.
35
Коммуникациялардың бітеулігіне жүйелі бақылауды жүргізуді растайтын құжаттардың болуы.
36
Карбонильді әдіспен таза никель өндірісінде: сыртқа шығару шкафтарының болуы және оларда никель карбонилімен зертханалық жағдайларда жүргізілетін барлық жұмыстарды жүргізу, оның ішінде сынамаларды сақтау; өндірісте қолданылатын барлық материалдарды тиеуге және түсіруге байланысты процестер никель ұнтақтарымен жасалатын операцияларды механикаландырудың болуы.
37
Циан қорытпасын ерітуге арналған күбілер, агитаторлар, алтынсызданған және айналмалы ерітінділердің (сүзгі рамкалармен жабдықталған ағартушы күбілерден басқа) күбілерінде, цианды қорытпалардың дискілі (шөмішті) қоректендіргіштерінде жабылатын жапқыштарының болуы.
38
Құрамында алтын бар өнімдерді өңдеу пештерінің механикалық сыртқа шығару және термо оқшаулауы бар сыртқа шығару шкафтары пішіміндегі жаппаларының, шудан және электр доғасының жарық сәулесінен қорғайтын электрлі доғалы пештердің болуы.
39
Тұндырушы электролизерлер (қайта тұндырушы) газ сорғышы бар кабина үлгісіндегі жаппаның болуы
40
Адамдарды түсіруге және көтеруге арналған шахталардың бағандарында киімге су тамшылаудан және су болудан жұмысшыларды қорғау үшін шахталық суды жинауға және бұруға арналған арнайы бөгеттердің болуы. Жұмысшылар жүретін қазбаларда су тамшылау болған кезде, сондай-ақ үнемі су тамшылайтын жұмыс орындарында (жұмыс орнының қазбалардағы өтпелі жерлердегі жұмыс орындарын қоспағанда), шатыр немесе маңдайша тәріздес қорғау құрылыстарының болуы.
41
Адамдарды түсіруге және көтеруге арналған барлық әрекеттегі алаңдарда және шахта бағандарының үстінде, сондай-ақ кеніш көлігіне адамдарды отырғызудың тұрақты пункттерде және одан шығатын жерде жұмысшыларға арналған күту камераларының болуы. Оларда стационарлы жарықтандырудың, желдеткіштің жылытатын және салқындататын құрылғылардың, сондай-ақ орындықтардың болуы. Күту камераларындағы ауа температурасы +19 0С төмен және +25 0С жоғары болмауы керек. Күту камерасының алаңы әр күтушіге 0,5 шаршы метр есебімен (бұдан әрі - ш.м)айқындалады. Орындар саны осы алаңдағы ауысымда жұмыс жасайтын адамдардың кемінде жартысын камерада орналастыруды қамтамасыз етеді.
42
Бағанды, конвейерлердің көлік операторлары, бөлшектегіш пен төңкергіштердің жұмыс орындарында жұмысшыларды қолайсыз өндірістік факторлардан қорғау үшін арнайы камералардың (кабина) орнатылады.
43
Жерасты қазбаларында стационарлы немесе жылжымалы қоқысқа арналған жәшіктердің болуы, оларға ішкі және сыртқы жақтарын дезинфекциялаумен күнделікті өңдеуді жүргізу.
44
Ассенизациялық вагонеткалардың коррозияға қарсы жабынының және автоматты түрде ашылатын, жабылатын люгының болуы. Ассенизациялық вагонеткаларды жер бетінде орналасқан құю пунктінде босату, жуу және дезинфекциялау жүргізу.
45
ИСК жұмыс жасау тәртібін регламенттейтін нормативтік-басқарушы құжаттардың болуы және сәйкестігі және радиациялық қауіпсіздікті сақтау:
1) радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулық;
2) радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлға туралы);

3) проведение инструктажа по радиационной безопасности с регистрацией в журнале;
4) наличие и использование персональных дозиметров;
5) наличие и соответствие передвижных и индивидуальных средств радиационной защиты персонала;
6) наличие системы экстренного оповещения о возникшей аварии.
90
Наличие утвержденной программы производственного контроля с учетом имеющихся на объекте опасностей (факторов риска), особенностей технологического процесса, его изменений, реальных условий выполнения различных работ, ремонта оборудования, внедрения оздоровительных мероприятий
91
Наличие документов, подтверждающих полноту и своевременность принятия мер на устранение выявленных нарушений и недопущению возникновения угрозы жизни и здоровью населения
92
Соблюдение запрета на потребление табачных изделий в общественных местах
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 39
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 39
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов, зданий и сооружений производственного назначения
цветной металлургии и горнодобывающей промышленности
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку _____________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) _____________________________________
_______________________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) _______________________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения (согласования) на объект
2
Наличие благоустройства и озеленения свободной от застройки и дорог территории СЗЗ в соответствии с проектом благоустройства и классом опасности предприятия (акты выполненных работ)
3
Наличие благоустройства площадок предприятий горнодобывающей промышленности.
4
Наличие и соблюдение графика уборки производственных помещений, соблюдение санитарного содержания.
5
Наличие документов государственной системы санитарно-эпидемиологического нормирования на санитарные лаборатории на предприятиях по добыче и обогащению рудных, нерудных полезных ископаемых и им соответствие.
6
Наличие и соблюдение зоны санитарной охраны для подземного источника водоснабжения
7
Наличие отмостков с уклоном для стока в производственную канализацию в зданиях и сооружениях, перерабатывающих сырьевые материалы, содержащие вещества 1 и 2 класса опасности и радиоактивные вещества, а также масло- и мазутохранилища.
8
Наличие естественного притока воздуха снизу вдоль продольных сторон электролизеров по всей длине корпуса во вновь сооружаемых зданиях корпусов электролиза и рафинирования алюминия.
9
Наличие не задуваемых аэрационных фонарей или шахт на кровлях помещений, характеризуемых значительными избытками тепла.
10
Наличие в световых проемах в производственных помещениях с выделением фтористых соединений и других цехах при размещении их вблизи фтористых производств прозрачных материалов, устойчивых к воздействию фтора.
11
Наличие раздельного проветривания каждого этажа при производстве электродной массы, плавильные отделения в производстве чернового никеля при наличии открытых проемов в перекрытиях многоэтажных отделений с выделением большого количества тепла и вредных веществ.
12
Соответствие результатов лабораторных исследований концентраций паров ртути на рабочих местах действующим гигиеническим нормативам.
13
Наличие исправных пультов дистанционного наблюдения и управления оборудованием с постоянным нахождением обслуживающего персонала (находящиеся в производственных помещениях), в изолированных помещениях или специальных кабинетах, оборудованных устройствами, обеспечивающими нормируемые условия для работы обслуживающего персонала (звукоизоляция, подача кондиционированного или свежего воздуха).
14
Наличие исправного отопления производственных и вспомогательных помещений.
15
Наличие в зданиях с "мокрыми" переделами тамбуров с подачей в них в холодный период года подогретого воздуха в пятикратном объеме, независимо от зимней расчетной температуры наружного воздуха и продолжительности открывания ворот.
16
Наличие компенсирующего организованного притока подогретого наружного воздуха при заборе воздуха из помещений цехов в зимнее время.
17
Наличие на желобах для слива растворов из рамных фильтров фильтр-прессов крышек откидного типа.
18
Наличие у каждого укрытия в узлах одновременного выделения пыли и пара мокрого исправного пылеуловителя.
19
Наличие технологических укрытий, имеющих аспирацию с очисткой удаляемого воздуха у оборудования для дробления, помола, сушки, просеивания, взвешивания, смешения компонентов сырьевых материалов, готовой шихты и ленточных транспортеров для сухих материалов, фильтров, зон орошения расплавленного металла в изложницах, чашевых охладителях, барабан-гасителях, источников влаговыделений, штейновых и шлаковых желобах, ленточных отверстиях, ковшах, миксерах. Наличие укрытий, объединенных (через загрузочные течки) с воздуховодами аспирационных систем технологического оборудования у тарельчатых, лотковых, барабанных, шнековых и других питателей.
20
Наличие исправных устройств для периодической механизированной очистки, удаления пыли и шлама в воздуховодах, каналах отсосов газа, боровах и очистных устройствах
21
Наличие исправных местных отсосов у мест загрузки и выгрузки сырья в сушильных установках, мест пересыпки стружки, шлака и другого сыпучего материала, стендах ремонта тиглей печей и разливочных ковшей, площадках приема и хранения шлака, узлах дробления кремния, технологических проемах отражательных и электроиндукционных печей, разливочных машинах при производстве вторичного алюминия.
22
Наличие исправного аспирируемого укрытия, включающегося в период поворота конвертера в разгрузочном отверстии шаровых мельниц для сухого помола файштейна вместе с кюбелем. Наличие исправного укрытия флотомашин, классификаторов, фильтр-прессов, грохотов с отсосом воздуха при автоклавных процессах.
23
Наличие в производстве никеля карбонильным способом и кобальта исправных сплошных встроенных укрытий над плавильными ваннами.
24
Наличие в производстве молибдена и вольфрама укрытий в местах загрузки руды в воронки при электромагнитной сепарации, выгрузки руды после обжига, выгрузки спека из печей, просева и фасовки порошкообразных материалов, а также выпарных чанов.
25
Наличие покрытия, препятствующего сорбции паров ртути у воздуховодов вытяжных систем амальгамационных отделений. Наличие укрытий типа вытяжных шкафов с механической вытяжкой в амальгамационных мельницах и подшлюзниках.
26
Наличие исправных аспирируемых укрытий у фильтр-прессов и вакуум-фильтров для фильтрации пульпы, содержащей вредные вещества 1 - 3 класса опасности.
27
Наличие исправного автоматического включения насосов реагентных и дренажных отделений.
28
Наличие исправного герметизированного оборудования, снабженного аспирацией, приборами контроля и дистанционного управления при обезвреживании веществ 1 и 2 класса опасности.
29
Наличие исправных специальных устройств с автоматическим регулированием подачи воды для увлажнения, охлаждение горячего агломерата и возврата.
30
Наличие закрытого транспорта для транспортировки и возврата агломерата
31
Наличие напыльников и устройств для механизированного сбора и удаления выбросов металла в конвертерах.
32
Наличие в самоходных машинах закрытых кабин, оборудованных устройствами для кондиционирования и очистки воздуха от вредных химических веществ. Наличие на машинах с дизельными и карбюраторными двигателями исправных устройств для обезвреживания выхлопных газов.
33
Наличие исправного дистанционного управления процессов выщелачивания цинкового огарка и сгущения пульпы в производстве цинка.
34
Наличие защитного экрана от теплового излучения на рабочем месте троллейкарщика.
35
Наличие документации, подтверждающей проведение систематического контроля на герметичность коммуникации.
36
Наличие в производстве чистого никеля карбонильным способом:
1) вытяжных шкафов и проведение в них всех работ с карбонилом никеля, проводимые в лабораторных условиях, в том числе хранение проб;
2) механизации процессов, связанных с загрузкой и выгрузкой всех материалов, используемых в производстве, все операции с никелевыми порошками.
37
Наличие закрывающихся крышек у чанов для растворения цианплава, агитаторов, сборных чанов обеззолоченных и оборотных растворов (кроме осветительных чанов, снабженных фильтровальными рамками), дисковых (черпаковых) питателей цианплавов.
38
Наличие у печей для обработки золотосодержащих продуктов укрытий типа вытяжных шкафов с механической вытяжкой и термоизоляцией, электродуговых печей - защиты от шума и яркого света электродуги.
39
Наличие в электролизерах осаждения (переосаждения) укрытий кабинного типа с газовым отсосом.
40
Наличие для защиты рабочих от капежа и промокания одежды в стволах шахт, предназначенных для спуска и подъема людей, специальных ограждений для сбора и отвода шахтных вод. Наличие при капеже в выработках, по которым передвигаются рабочие, а также на рабочих местах с постоянным капежом (исключая рабочие места в выработках, находящиеся в проходке), защитных сооружений в виде зонтов или козырьков.
41
Наличие камер ожидания для работников на всех действующих горизонтах и на поверхности у шахтных стволов, предназначенных для спуска и подъема людей, а также в постоянных пунктах посадки людей в рудничный транспорт и выходе из него. Наличие в них исправного стационарного освещения, обогревательных и охлаждающих устройств, а также скамеек. Наличие документов, подтверждающих соблюдение температуры воздуха в камерах ожидания не ниже +19 оС и не выше +25 оС. Соответствие площади камеры ожидания определяется из расчета 0,5 квадратных метров (далее - м2) на каждого ожидающего поездки человека. Наличие достаточного количества мест обеспечивающего размещение в камере не менее половины рабочих, занятых и смене на данном горизонте.
42
Наличие на рабочих местах стволовых, операторов транспортных конвейеров, дробилок и опрокидов специальных камер (кабин) для защиты работающих от неблагоприятных производственных факторов.
43
Наличие в подземных выработках стационарных или передвижных уборных, наличие графика по проведению ее ежедневной обработки, с дезинфекцией внутренних и наружных поверхностей.
44
Наличие на ассенизационных вагонетках антикоррозийного покрытия и автоматически открывающегося и закрывающегося люка. Проведение опорожнения, промывки и дезинфекции ассенизационных вагонеток на сливном пункте, расположенном на поверхности.
45
Наличие и соответствие нормативно-распорядительных документов, регламентирующих порядок обращения с источником ионизирующего излучения (далее - ИИИ) и соблюдению радиационной безопасности на участках, использующих оборудование и приборы с ИИИ:
1) инструкции по радиационную безопасности;
2) положения о службе радиационной безопасности (лице, ответственном за радиационную безопасность);

3) журналда тіркеумен радиациялық қауіпсіздік бойынша нұсқаулықты жүргізу;
4) жеке дозиметрлерді көздеу және қолдану;
5) персоналдың ақаусыз жылжымалы және жеке радиациялық қорғаныш құралдарының болуы;
6) туындаған апат туралы шұғыл хабарлау жүйесінің болуы.
51
Перфораторларда газ шығарудың тиімді тұншықтырғыштарының, дірілді бұрғылау болатының шуын төмендету құрылғыларының, дірілге қарсы құрылғылардың болуы. Өздігінен жүретін бұрғылау кареталары мен құрылғылардың дірілді басатын алаңдарының болуы. Күрделі жөндеуден кейін бұрылғылау жабдығының шу мен діріл параметрлеріне тексерудің жүргізілуі.
52
Жару жұмыстары кезінде шаң мен газға қарсы күрес жөніндегі кешенді іс-шаралардың жүргізілуін растайтын құжаттардың болуы.
53
Ұңғымалар мен теспелерді ЖЗ-мен толтыруына жұмысшылардың жеке қорғану құралдарын қолданбай жасауына жол берілмейді.
54
Шатырлауық сынап немесе қорғасын азидымен жарақталған капсюля-детонатарларды қолдану кезінде ауа құрамындағы сынап пен қорғасын буларының зертханалық зеттеулерге сәйкестігі.
55
ЖЗ салынған ыдысты өртеуге немесе арнайы орындарда көмуге арналған арнайы бөлінген орындардың болуы.
56
Тазалау блогынан және оларды вагонеткаға, оның ішінде механикаландырылған кешенмен тиеу кезінде, шығару және тиеу орындарында шаңдануды төмендету мақсатында шашыратқыштар мен тұман жасағыштардың болуы.
57
Кен атмосферасына шаң шығарындыларын болдырмау үшін негізгі түсірулерге көлік құралдарын түсіру кезінде, соңғысы тек түсіру кезеңінде ғана кен түсіруге қолжетімділікті ашатын, механикалық қашықтықты жетекті герметикалық лядалардың болуы.
58
Кен шығарылатын орындарды жобалау және пайдалану кезіндегі технологиялық процесті ашу және өндіру жұмыстарын механикаландыру, тау техникасын орналастыру; карьердегі ауа ағынының аэродинамикасын ескере отырып негізгі жұмыс орындарының орналасуын сақтау.
59
Соғу-айналмалы, шаржы және отты бұрғылау станоктарының жұмысы кезінде шаңдануды болдырмау үшін ылғалды бұрғылау мүмкін болмаған жағдайда, құрғақ шаңаулағыштардың болуы және қолданылуы.
60
Жарылған тау массасын қазып алу және тиеу (еруге немесе нығыздалуға икемді пайдалы қазбалардан басқасы) алдын ала ылғалдандырылғаннан кейін жүргізіледі:
1) сумен немесе ББЗ ерітіндісімен (оң температура кезінде);
2) тұзды су ерітінділерімен (теріс температура кезінде).
61
жеке блокқа (шлюзге) сынаппен жұмыстар жүргізілетін шөмішті қалқыманың өндірістік үй-жайларының болуы және олардың жабдықталуы.
62
Шөмішті қалқыманың басқару пульты микроклимат параметрлері қолайлы оқшауланған үй-жайларда орналастырылады.
63
Булап жібіту бөлімшесінде амальгамация процесін қолдану кезінде реторлық пештерден қалқалау үшін борттық сорулардың болуы. Шығарылатын ауаның көлемі кіретін ауаның көлеміне қарағанда 10%-ға көп болуын сақтау.
64
Булау реторталарының болуы және нығыздау төсемдері бар қақапақтармен тығыз жабылуы.
65
Амальгамацияға қолданылатын құралдар (амальгаматорлар, жеткізу және шығару машиналары және басқалар) герметикаланған және пайда болған жерде сынап буларын ұстайтын агрегаттармен немесе жергілікті сору қондырғысымен жабдықталуы. Сынап сыртқа ағатын жабдықтың жұмыс істеуіне жол бермеу талабын сақтау.
66
Қызмет көрсету персоналына жұмысқа арнайы киімде және резеңке қолғапта ғана жіберу талабын сақтау. Сынаптың артығын амальгаммадан қолмен сығуға жол бермеу талабын сақтау.
67
арнайы сорғыш шкафтарда орналастырылған бұрандалы қақпағы бар болат баллондардың болуы.
68
Реагент ерітінділерін сақтауға және дайындауға арналған бөлме есігінің сыртында педаль арқылы басқарылатын суық және ыстық су крандары, арнаулы киім мен жеке қорғану құралдарына арналған шкафтар орнатылған тамбур-шлюздің болуы.
69
Санитариялық-эпидемиологиялық нормалаудың мемлекеттік жүйесінің құжаттары талаптарына сәйкес жобаланған өндірістік ғимараттарды жылыту жүйелерінің болуы
70
Жеке үй-жайларда немесе кабиналарда (операторлық) жабдықты басқару постының болуы, диспетчерлік пунктер үй-жайларының және цех әкімшілігінің ұнтақтау және гүрілді басқару постарының тербеліс және шу оқшаулау үй-жайларының болуы.
71
Шу көзі болып табылатын жабдықтар орналасқан аралықтар басқа учаскелерден дыбыс өткізбейтін қалқалармен бөлінуі.
72
Үлкен ашық су беті бар (флотациялық көліктер, классификаторлар, қоюлатуға арналған күбілер, концентарциялық үстел және басқалар) жабдықтар орналасқан бөлмелерде конденсаттың бір жерге ағуын қамтамасыз ететін қондырғылардың болуы.
73
Ғимараттардың қабырғаларында, төбелерінде және ішкі құрылымы бетінде және жеңіл тазалауды қамтамасыз ететін сынаптың, цианидтердің және тағы басқа заттардың жиналуын, шөгуін болдырмайтын бетінің және жабындының болуы. Технологиялық операциялар қышқыл ортада жүзеге асырылатын үй-жайлардың қабырғалары, едендері, панельдері мен қабат аралық жабындысының коррозиядан қорғалуы.
74
Корпустарда артық жылу (20 ккал/ш.м.·сағ астам) бөліну кезінде желден қорғау панельдері бар жарық аэрациялық фонарьлардың болуы.
75
Өндірістік үй-жайларда өткелдер, алаңдар, сондай-ақ, жөндеу, шынылау, терезелерді екі жағынан тазалау, жарықтандыру арматурасы мен аэрациялық фонарьларды жөндеу жұмыстарын ыңғайлы және қауіпсіз орындау үшін арнайы қондырғылар мен бейімделген құралдардың болуы.
76
Туннельді пештердің тыс жағынан сырт қабырғалар немесе салқын аралықтардың болуы. Салқын орындар пештерден үй-жай биіктігінің жартысына дейін төмен түсіп тұратын қалқалармен бөлінуі.
77
Ұнтақ тәріздес өнімдерді үйіп жинауға жол берілмейтін механикаландырылмаған ашық қоймаларда үюге қойылатын талаптарды сақтау және шарттардың болуы. Ортафосфор қышқылын түсіру және сақтау арнайы қоймаларда жүргізіледі, ал оны тұтыну қажеттілігі аз болған жағдайда оны аралықтарда қайта құюды қажет етпейтін сыйымдылығы аз ыдыстармен жеткізу ұйымдастырылады.
78
Пресс конструкциясында жапсарлас орнатылған шашындыны аспирациялық қабылдағыштың болуы.
79
Шаңды жою үшін тасымалы шаң-газ ұстағыштардың болуы және қолданылуы.
80
Оттөзімді кірпіштерді кесуге және өңдеуге арналған танкілерде ақаусыз жергілікті сорғылардың болуы.
81
Тығыз жапқыштардың болуы. Ерітінді араластыратын орынға сусымалы материалдардың бункерден және силостан келіп түсуі кезінде жабық материал тасушы құбырлардың болуы.
82
Реагенттерге, реагент бөлімшелеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптардың сақталуы
83
Бір қоймалық үй-жайда химиялық өзара белсенді реагенттерді немесе бөтен материалдарды бірге сақтауға жол бермеу бойынша жағдайлардың болуы және талаптардың сақталуы.
84
Қышқылдарды, қатты әсер ететін улы заттарды сақтайтын ыдыстарды тасымалдау, қабылдау, босату жөніндегі нұсқаулықтың болуы
85
Төгілген жағдайда, қышқыл, сондай-ақ атмосфералық жауын- шашын жиналатын шұңқырға түсетін жинайтын лотокқа еңіс орнатылатын еденді құруға қойылатын жағдайлардың болуы және талаптардың сақталуы. Өндірістік кәрізге жібергеннен кейін оны бейтараптандыру процесінің болуы.
86
Қышқылға күйіп қалу қаупі бар орындарында бетті және қолды шаюға арналған шүмектер мен бұрқақтар, сондай-ақ денені көлемді күйік шалғанда жуынуға арналған ағынды суы бар сыйымдылықтар мен себезгілер орнату бойынша жағдайлардың болуы және талаптардың сақталуы.
87
Аммиакты селитра 2500 тоннадан (бұдан әрі - тн) аспайтын қаптарға салынған селитраны сақтауға есептелген бір қабатты қойма ғимараттарында сақтауға қойылатын жағдайлардың болуы және талаптардың сақталуы.
88
Суға берік аммиакты селитра әрқайсысының сыйымдылығы 500 тн аспайтын қойма үй-жайларына бөлінген сыйымдылығы 1500 тн аспайтын бір қабатты қойма ғимараттарында сақтауға қойылатын жағдайлардың болуы және талаптардың сақталуы
89
Аммиакты селитра қоймаларында ақаусыз ауа жылыту жүйесінің болуы.
90
Қоймаға және жүк арту алаңдарына іргелес аумақта аммиак селитра ықпалына төзімді материалдардан жасалған тұтас жаппаның атмосфералық судың ағуына арналған еңкеспен көзделуі.
91
Бір қойма үй-жайында аммиак селитрасымен бірге басқа өнімдер мен материалдарды сақтауға жол бермеу талабының сақталуы.
92
Натрий, калий, кальций, магний карбонаттары мен гидрокарбонаттарының қаптарда сақталуына қойылатын талаптарды сақтау. Қойма сыйымдылығы 1500 тн аспауы тиіс.
93
Көгертетін қышқыл тұзы технологиясында қолданылатын цианды натрий, калий, кальций және цианды препараттар (циан қорытпалары) базисті, шығыс және цех қоймаларында сақталуы.
94
Көгертетін қышқыл тұзын сақтайтын үй-жайларда көгертетін қышқыл тұзынан босаған ыдысты зарарсыздандыратын қондырғылар орналастырылады. Реагенттер ерітінділерін дайындайтын үй-жайлардың ыстық және суық суы бар қолжуғыштармен, құрғату орамалдарымен, противогаз бен қорғау заттарын сақтайтын шкафтармен, желдеткіш қондырғылары мен жасанды жарықтануды қосатын құрылғыларымен жабдықталуы.
95
Хлорлы әкті және сөндірілмеген әкті, қышқыл тұзын сақтауға арналған жеке үй-жайлардың болуы. Бір үй-жайда құрғақ және сұйық флотореагенттерді сақтауға жол бермеу талабының сақталуы. Уытты емес сусымалы флотореагенттерді үйіп сақтауға арналған үй-жайларда бөліктермен жабдықталуы. Аталған реагенттерді закромнан тыс жерде сақтауға жол бермеу талабының сақталуы.
96
Флотореагенттерді ұнтақтайтын және ұсақтайтын жабдықтың, сондай-ақ дайындауға және сақтауға арналған барлық ыдыстар аспирацияланатын жабындардың болуы.
97
Қойма үйлері көлемінде орналасқан тұрмыстық үй-жайларды, қатты әсер ететін уытты заттарды сақтауға, орауға (құюға) арналған үй-жайлардан оқшауландыру және оларға жеке тамбур арқылы кіретін есіктің болуы.
98
Қатты әсер ететін уытты заттарды сақтауға, құюға арналған қойма үй-жайларының қабырғаларын, төбелерін және ішкі құрылыстарын өңдеу үшін қатты әсер ететін уытты заттардың химиялық әсерінен қорғауға қабілеті бар және өз беттеріне шаң мен буды сіңірмейтін, үсті жуылатын, жеңіл тазартылатын материалдардың болуы. Қабырғалардың еденмен және төбемен жанасу орындарының жұмыр болуы.
99
Кіре-беріс есікте желдеткіш қондырғыларының шығыс қоймасына кірерден 15 мин бұрын қосылуы туралы ескерту плакатының болуы. Бұл қондырғылардың іске қосу құрылғылары кіретін есіктің тыс жағында орналасуын көздеу.

3) проведение инструктажа по радиационной безопасности с регистрацией в журнале;
4) наличие и использование персональных дозиметров;
5) наличие и соответствие передвижных и индивидуальных средств радиационной защиты персонала;
6) наличие системы экстренного оповещения о возникшей аварии.
51
Наличие у перфораторов эффективных глушителей выхлопа, средств снижения шума от вибрирующей буровой стали, антивибрационных устройств. Наличие у самоходных буровых каретках и установках гасящих вибрацию площадок. Проведение после капитального ремонта у бурового оборудования проверки параметров шума и вибрации.
52
Наличие документов, подтверждающих проведение при взрывных работах комплекса мероприятий по борьбе с пылью и газом.
53
Наличие СИЗ при зарядке шпуров и скважин ВВ, без применения которых не допускается.
54
Соответствие лабораторных исследований на содержание в воздухе паров ртути и свинца при использовании капсюлей-детонаторов, снаряженных гремучей ртутью или азидом свинца.
55
Наличие специально отведенных мест для захоронения тары из-под ВВ или сжигания.
56
Наличие оросителей или туманообразователей в местах выпуска и погрузки с целью снижения пылеобразования во время выпуска руды из очистного блока и погрузки ее в вагонетки, в том числе механизированными комплексами.
57
Наличие герметичных ляд с механическим дистанционным приводом, открывающим доступ в рудоспуск только на период разгрузки для предотвращения выброса пыли в рудничную атмосферу при разгрузке транспортных средств в капитальные рудоспуски.
58
Наличие в технологическом процессе при проектировании и эксплуатации карьеров механизации вскрышных и добычных работ, размещения горной техники; соблюдение расположения основных рабочих мест с учетом аэродинамики потоков воздуха в карьере.
59
Наличие и применение сухих пылеуловителей при работе станков ударно-вращательного, шарошечного и огневого бурения для предотвращения пылевыделения в случае невозможности мокрого бурения.
60
Наличие для сокращения пылевыделения на участках использования в карьерах ленточных конвейеров, а также стационарного и передвижного оборудования (грохота, дробилки и другие):
1) гидрообеспыливания пылящих узлов с помощью оросителей или воздушных завес;
2) сухого пылеулавливания, включающее систему отсосов воздуха от пылящих узлов с одновременной его очисткой.
61
Наличие производственных помещений драг, в которых проводятся работы со ртутью, в отдельный блок (шлюз) и их оборудованию.
62
Пульты управления драгой размещаются в изолированных помещениях с оптимальными параметрами микроклимата.
63
Наличие исправных бортовых отсосов от укрытий реторных печей при применении процесса амальгамации в отпарочном отделении. Соблюдение требований по объему удаляемого воздуха больше объема приточного воздуха на 10 %.
64
Наличие и закрытие отпарочных реторт плотными крышками с уплотнительными прокладками.
65
Наличие герметизации и наличие исправных местных отсосов или агрегатов по улавливанию ртутных паров на месте их образования у применяемого оборудования для амальгамации (амальгаматоры, доводочные и отсадочные машины и другие). Соблюдение требований запрещающих работу оборудования, имеющего утечки ртути.
66
Соблюдение требований по допуску обслуживающего персонала к работе только в спецодежде и резиновых перчатках.
Соблюдение требований, запрещающих ручную отжимку избытка ртути от амальгамы.
67
Наличие стальных баллонов с завинчивающимися пробками, установленных и специальных вытяжных шкафах.
68
Наличие тамбур-шлюза, в котором установлены краны холодной и горячей воды с педальным управлением, шкафы для спецодежды и СИЗ у наружного выхода из помещения для хранения и приготовления растворов реагентов.
69
Наличие исправных систем отопления производственных зданий, спроектированных в соответствии с требованиями документов государственной системы санитарно-эпидемиологического нормирования.
70
Наличие в отдельных помещениях или кабинах (операторных), постов управления оборудованием, наличие вибро и шумоизоляции помещений диспетчерских пунктов и цеховой администрации постов управления дробилками и грохотами.
71
Наличие звукоизолирующих перегородок в пролетах, в которых размещено оборудование, являющееся источником шума от других участков.
72
Наличие устройств, обеспечивающих организованный сток конденсата в помещениях, где располагается оборудование с большой открытой водной поверхностью (флотационные машины, классификаторы, чаны сгущения, концентрационные столы и другие).
73
Наличие на стенах, потолках и внутренних конструкций зданий поверхности и покрытия, обеспечивающих легкую уборку и исключающих накопление, сорбцию ртути, цианидов, других веществ на поверхности. Наличие защиты от коррозии на покрытиях стен, полов, панелей и междуэтажных перекрытий помещений, где осуществляются технологические операции в кислой среде.
74
Наличие при избыточных тепловыделениях (более 20 ккал/м3·ч) в корпусах запроектированных светоаэрационных фонарей с ветрозащитными панелями.
75
Наличие в производственных помещениях проходов, площадок, а также специальных устройств и приспособлений для удобного и безопасного выполнения работ по ремонту, остеклению и двусторонней очистки стекол, обслуживания аэрационных фонарей и осветительной арматуры.
76
Наличие с внешних сторон от туннельных печей наружных стен либо холодных пролетов. Наличие перегородок, отделяющих холодные пролеты от печных, опускающимися сверху до середины высоты помещения.по отношению между собой и к строительным конструкциям.
77
Наличие условий и соблюдение требований к складированию порошкообразной продукции в немеханизированных открытых складах, складирование которой навалом не допускается. Наличие условий для разгрузки и хранения ортофосфорной кислоты, наличие и проведение в специальном складе, а в случае малых потребностей поставка ее организуется в малых емкостях, не требующих промежуточного разлива.
78
Наличие в конструкции прессов встроенных аспирирующих приемников просыпи.
79
Наличие и использование для удаления пыли переносных пылегазоуловителей.
80
Наличие исправных местных отсосов в танках для резки и шлифовки огнеупорного кирпича.
81
Наличие плотных крышек. Наличие закрытых материалопроводов при поступлении сыпучих материалов в растворосмеситель из бункеров и силосов.
82
Санитарно-эпидемиологические требования к условиям хранения реагентов, реагентным отделениям
83
Наличие условий и соблюдение требований по недопущению совместного хранения в одном складском помещении химически взаимно активных реагентов или посторонних материалов.
84
Наличие инструкции по перевозке, приемке, опорожнению тары хранению кислот, СДЯВ
85
Наличие условий и соблюдение требований к устройству пола поддона, который оборудуется с уклоном к сборному лотку, по которому кислота, в случае пролива, а также, атмосферные осадки поступают в сборный приямок. Наличие документации по проведению процесса нейтрализации перед спуском ее в производственную канализацию.
86
Наличие на местах, где существует опасность получения ожогов кислотой, кранов и фонтанчиков для промывки лица и рук, а также емкости с проточной водой и души для промывки тела с обширными участками ожога.
87
Наличие условий и соблюдение требований для хранения аммиачной селитры в одноэтажных складских зданиях из расчета хранения не более 2500 тонн (далее - тн) селитры в мешках.
88
Наличие условий и соблюдение требований для хранения водоустойчивой аммиачной селитры в одноэтажных складских зданиях вместимостью не более 1500 тн, разделенных на складские помещения вместимостью не более 500 тн каждое.
89
Наличие в складах аммиачной селитры исправной системы воздушного отопления.
90
Наличие на прилегающей к складу и погрузочным площадкам территории сплошного покрытия из материалов устойчивых к воздействию аммиачной селитры, с уклоном для стока атмосферных вод.
91
Соблюдение требований по недопущению хранения в одном складском помещении совместно с аммиачной селитрой других продуктов и материалов.
92
Наличие инструкции по хранению карбонатов и гидрокарбонатов натрия, калия, кальция, магния. Соблюдение требований к емкости складов, объем которых не должен превышать 1500 тн.
93
Наличие и использование базисных, расходных и цеховых складов в технологии для хранения соли синильной кислоты - цианистого натрия, калия, кальция и цианистых препаратов (цианплав).
94
Наличие в помещениях для хранения цианистых солей установки для обеззараживания тары, освобожденной от цианистых солей. Наличие в помещениях для приготовления растворов реагентов умывальников с педальным управлением подачи холодной и горячей воды, воздушных полотенец, шкафов для хранения спецодежды и противогазов, устройств для включения вентиляционных установок и исправного искусственного освещения.
95
Наличие отдельных помещений для хранения хлорной извести, негашеной извести и цианистых солей. Соблюдение требований по недопущению хранения в одном помещении сухих и жидких флотореагентов. Наличие отсеков в помещениях для хранения нетоксичных сыпучих флотореагентов навалом. Соблюдение требований по недопущению хранения указанных флотореагентов вне закрома.
96
Наличие исправных аспирируемых укрытий в оборудовании для дробления и измельчения флотореагентов, а также всех емкостей для хранения и приготовления.
97
Наличие в бытовых помещениях, размещаемыех в габаритах складских зданий, изоляции от помещений для хранения и расфасовки (розлива) сильнодействующих ядовитых веществ и наличие самостоятельного входа через отдельный тамбур.
98
Наличие и использование для отделки стен, потолков и внутренних конструкций складских помещений для хранения, расфасовки и розлива сильнодействующих ядовитых веществ материалов, способных защищать конструкции от химических воздействий сильнодействующих ядовитых веществ, не накапливающих на своей поверхности или не сорбирующих пыль и пары и допускающих легкую очистку и мытье поверхностей. Наличие закругленных форм сопряжения стен с полом и потолком.
99
Наличие на входной двери вывешенного предупредительного плаката по включению вентиляционных установок за 15 мин до входа в расходный склад. Наличие пускового устройства этих установок снаружи возле входной двери.

100
Қатты әсер ететін уытты заттардың барлық базисті және шығыс қоймаларында уларды залалсыздандыруға арналған құралдармен, жеке қорғану құралдарымен, алғашқы көмек көрсетуге арналған дәрі қобдишасымен және байланыс құралдарымен жеткілікті көлемде қамтамасыз етілуі.
101
Тәулік бойғы жұмыстарды өндірумен реагенттерді төгу орындарында жарылмайтын жарықтың болуы.
102
Тасымалданатын жүктің қауіптілік сыныбына байланысты қауіпті жүктерді тасымалдау үшін қолданылатын көлік құралдарының болуы: теріге және көзге арналған жеке қорғану құралдарымен (резеңке етіктермен, резеңке қолғаптармен, резеңкеленген алжапқыштармен, қышқылдан қорғағыш зат сіңірілген костюммен, қорғаныш көзілдірігімен, газтұтқышпен);
алғашқы көмек көрсету медициналық қобдишасымен; радиоактивті заттарды тасымалдау кезінде - қосымша: респираторлар, төрт радиациялық қауіптілік белгісімен және таза шүберек салынған пластик пакеттермен жабдықталады.
103
Қауіпті жүктерді тасымалдаушы көлік құралдарын басқаруға жіберілген жүргізушілерде медициналық қарап тексеруден өту бойынша құжаттардың болуы, ауысым алдындағы мед.куәландыруды қоспағанда
104
Жұмыс аймағы ауасында зиянды заттар концентрациясының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын зертханалық зерттеу нәтижелері
105
Ауа температурасының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
106
Ауаның қатысты ылғалдылығының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
107
Ауа қозғалысының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
108
Жылумен сәулелену қарқындылығының қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері.
109
Электр магниттік сәулелену параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері.
110
Шу параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
111
Тербеліс параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
112
Лазерлік сәулелену параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
113
Аэроиондар параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері
114
Табиғи және жасанды жарық параметрлерінің қолданыстағы гигиеналық нормативтерге сәйкестігін растайтын аспаптық өлшеулер нәтижелері.
115
Шудың баламалы деңгейі 80 децибелден (бұдан әрі - дБА) асатын цехтарда (бөлімдерде) шу деңгейі 40 дБА-дан аспайтын демалыс бөлмелерінің болуы.

100
Наличие во всех базисных и расходных складах сильнодействующих ядовитых веществ в достаточном количестве средств для обезвреживания ядов, средств индивидуальной защиты органов дыхания и глаз, аптечки для оказания первой помощи и средств связи.
101
Наличие круглосуточного взрывобезопасного освещения в местах слива реагентов
102
Наличие в транспортных средствах, используемых для перевозки опасных грузов, в зависимости от класса опасности перевозимого груза: средств индивидуальной защиты кожи и глаз (резиновые сапоги, резиновые перчатки, прорезиненный фартук, костюм с кислотозащитной пропиткой, очки защитные, противогаз); медицинской аптечки первой помощи; при перевозке радиоактивных веществ - дополнительно: респираторы, четыре предупредительных знака радиационной опасности и пластиковый пакет с чистой ветошью.
103
Наличие документов по прохождению медицинского осмотра у водителей, допущенных к управлению транспортными средствами, транспортирующими опасные грузы, за исключением предсменного медосвидетельствования
104
Соответствие лабораторных исследований концентраций вредных веществ в воздухе рабочей зоны действующим гигиеническим нормативам.
105
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров температуры воздуха действующим гигиеническим нормативам.
106
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров относительной влажности воздуха действующим гигиеническим нормативам.
107
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров подвижности воздуха действующим гигиеническим нормативам.
108
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров интенсивности теплового облучения действующим гигиеническим нормативам.
109
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров параметров электромагнитного излучения действующим гигиеническим нормативам.
110
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров параметров шума действующим гигиеническим нормативам.
111
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров параметров вибрации действующим гигиеническим нормативам.
112
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров лазерного излучения действующим гигиеническим нормативам.
113
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров аэроионов действующим гигиеническим нормативам.
114
Соответствие результатов инструментальных замеров параметров естественной и искусственной освещенности действующим гигиеническим нормативам.
115
Наличие в цехах (отделениях) с эквивалентными уровнями шума более 80 Децибел (далее - дБА) комнат отдыха, в которых уровень шума не должен превышать 40 дБА.

116
Тау-геологиялық және технологиялық жағдайларға байланысты ауа температурасының, ылғалдылықтың, ауа қозғалысы жылдамдығының шекті жол берілетін нормаларын (пайдалы қазбалардың тереңде жатуы және тағы басқалар) қамтамасыз ету мүмкін болмаған жағдайда, тау жұмысшыларын ағза шамадан тыс салқындатылуынан немесе қызуынан қорғау бойынша іс-шаралардың ұйымдастырылуын растайтын құжаттардың болуы
117
Ауа температурасы +160С-тан төмен болған кезде, тау жұмысшыларын тиісінше жылу ұстайтын және ылғал өткізбейтін арнайы киім мен аяқ киіммен қамтамасыз етілуі. Істеп тұрған кенжарлар жанында жылынуға арналған үй-жайлардың болуы.
118
Ауа температурасын жұмыс орындарында +26 0С-тан төмен түсіру мүмкін болмаған жағдайда, ауа баптау жүйелерінің немесе жасанды салқындату жүйесі бар жеке бас қорғаныс заттарының болуы.
119
Ауа температурасы +100С-тан төмен немесе +26 0С -тан жоғары болса, жұмысшылар бір адамға шаққанда ауысымына 1,0-2,0 л. сәйкесінше ыстық шай немесе салқын сумен қамтамасыз етуді ұйымдастыру.
120
Ақаусыз ауа немесе ауа-жылу бүркеулерінің және жеткілікті санының болуы
121
Жылумен сәулелену көздері ықпал ететін аймақта және салқындатылған микроклиматта жұмысшылардың болу уақыты кестесінің болуы және оның сақталуы
122
Объектідегі қауіптерді (тәуекел факторлары), технологиялық процесс ерекшеліктерін, оның өзгеруін, әр түрлі жұмыстарды орындаудың, жабдықты жөндеудің, сауықтыру іс-шараларын енгізудің нақты шарттарын ескерумен бекітілген өндірістік бақылау бағдарламасының болуы
123
Анықталған бұзушылықтарды жоюға және халықтың өмірі мен денсаулығына қауіптің туындауына жол бермеуге бағытталған шараларды қолданудың уақытылығы мен толықтығын растайтын құжаттардың болуы
124
Ауыз су болмаған немесе жетіспеген жағдайда шаңға қарсы күрес жүргізуге және басқа технологиялық мақсаттарда зиянды және қиын жойылатын қоспалары жоқ басқа көздер суын алдын ала тазалау, залалсыздандыру және зиянсыз ету жағдайында пайдалануға қойылатын талаптарды сақтау
125
Гидрометаллургиялық, реагенттік бөлімдерде, фтор тұздары өндірісіндегі күкірт қышқылды және пеш бөлімдерінде, зертханалық үй-жайларда тұрақты жұмыс орнынан 25 м аспайтын қашықтықта агрессивті заттарды жедел жуу үшін автоматты іске қосылатын, медицина персоналын шақыруға арналған сиренамен бұғатталатын гидранттар мен апатты себезгілердің болуы
126
Барлық өндірістердің жұмысшылары үшін жұмыс кезінде демалатын үй-жайлардың көзделуі.
127
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардың болуы және объектінің қуаттылығына, еңбек процестерінің сипатына және зиянды өндірістік факторлардың болуына, сондай-ақ жұмыста ауысымдық үзіліс уақыты ішінде ең жоғары жүктеме кезінде оның рұқсат беру мүмкіндігіне байланысты үй-жайлар ауданына қарай құрамының және жабдықтарының сәйкестігі (жылыту және демалыс бөлмелері, гардероб, душ кабиналары, дәретханалар, жуыну бөлмелері, ауыз сумен қамтамасыз ету, кептіру, шаңсыздандыру және арнайы киімді сақтау құрылғылары)

116
Наличие документации, подтверждающей организацию мероприятий по защите горнорабочих от охлаждения или перегревания организма, в случаях, когда по горно-геологическим и технологическим условиям невозможно обеспечить допустимые нормы температуры, влажности, скорости движения воздуха (многолетнемерзлые месторождения, глубокое залегание полезного ископаемого).
117
Наличие у горнорабочих комплектов спецодежды и обуви с соответствующими тепло- и влагозащитными свойствами, при температуре воздуха ниже +16оС. Наличие помещений для обогревания вблизи действующих забоев.
118
Наличие исправных систем кондиционирования воздуха, либо средств индивидуальной защиты с применением систем искусственного охлаждения, при невозможности снижения температуры воздуха до +26оС на рабочих местах.
119
Наличие организации горячего чая или охлажденной питьевой воды из расчета 1,0 - 2,0 л на человека в смену, при температуре воздуха ниже +10оС или выше +26оС соответственно.
120
Наличие исправных и достаточного количества воздушных или воздушно-тепловых завесов
121
Наличие графика пребывания работающих в зоне воздействия источников теплового излучения и охлаждающего микроклимата, его соблюдение
122
Наличие утвержденной программы производственного контроля с учетом имеющихся на объекте опасностей (факторов риска), особенностей технологического процесса, его изменений, реальных условий выполнения различных работ, ремонта оборудования, внедрения оздоровительных мероприятий
123
Наличие документов, подтверждающих полноту и своевременность принятия мер на устранение выявленных нарушений и недопущению возникновения угрозы жизни и здоровью населения
124
Соблюдение требований к использованию воды других источников, не содержащей вредных и трудноустранимых примесей, при условии ее предварительной очистки, обезвреживания и обеззараживания, для борьбы с пылью и других технологических целей при отсутствии или недостатке воды питьевого качества.
125
Наличие гидрантов и аварийных душей с автоматическим включением для экстренного смыва агрессивных веществ, сблокированные с сиреной для вызова медицинского персонала в гидрометаллургических, реагентных отделениях, сернокислотных и печных отделениях в производстве фторсолей, лабораторных помещениях на расстоянии не далее 25 м от постоянных рабочих мест.
126
Наличие помещения для отдыха в рабочее время для рабочих всех производств.
127
Наличие и соответствие состава и оборудования санитарно-бытовых помещений (комнаты обогрева и отдыха, гардеробные, душевые кабины, туалеты, умывальные, устройства питьевого водоснабжения, сушки, обеспыливания и хранения специальной одежды) в зависимости от мощности объекта, характера трудовых процессов и наличия вредных производственных факторов, а также площади помещений от его пропускной способности при максимальной загрузке за время сменного перерыва в работе

128
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайларда ақаусыз және орталықтандырылған жүйелерге қосылған жылыту, кәріз жүйелерінің болуы. Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесі болмаған кезде үзіліссіз жұмыс істейтін ақаусыз су қыздырғыштарының болуы, ал кәріздендірілмеген және жартылай кәріздендірілген елді мекендерде ағындарды жинау жүйесінің жергілікті және шығару жүйесінің болуы;
129
Душ, жуыну үй-жайларында, гардеробта, дәретханаларда, арнайы киімді сақтауға арналған үй-жайларда ақаусыз жабдықтың болуы және қабырғалар мен едендердің сәйкестігі
130
Ақаусыз кептіргіштердің және арнайы киімге және аяқ-киімге арналған шаңсыздандыру құрылғыларының болуы, гардеробта жеке және арнайы киімді бөлек сақтауға арналған жағдайларды сақтау
131
Жинақталған алғашқы медициналық көмек көрсету дәрі қобдишаларының болуы, қолдану нұсқаулығы бар дезактивтендіретін құралдар қорының болуы
132
Киімнің ластануымен байланысты, сондай-ақ 1 және 2 класстағы қауіпті заттарды қолданумен байланысты өндірістік процестерде санөткізгіш типіндегі гардеробтармен бірге душтардың болуы
133
Душ алдындағы бөлмеде әрбір пайдаланудан кейін сандалиді дезинфекциялауға арналған шағын ванналардың, сондай-ақ формалин ерітіндісіне арналған шағын ванналардың болуы
134
Эпидермофитиямен ауыратын адамдар үшін жұмыс аяқ киімін күнделікті дезинфекциялайтын және кептіретін арнайы бөлмемен жабдықталуы
135
Сүзгіні шаңнан тазартатын және оның қарсылығын бақылайтын, жууға, жартылай маскаларды дезинфекциялауға және кептіруге, обтюраторды күтуге арналған құрылғылардың болуы.
136
Жынысына, бойына және мөлшеріне, орындайтын жұмыс сипаты мен жағдайларына сәйкес арнайы киім, арнайы аяқ-киім және басқа жеке және ұжымдық қорғаныс заттары жинағын беру, сапасы мен ауыстыруын растайтын құжаттардың болуы
137
Арнайы киімнің, арнайы аяқ-киімнің, жеке қорғану құралдарының химиялық және радиоактивті ластануын бақылауға арналған жабдықтың болуы; есептік журналды жүргізу
138
Арнайы киімді, арнайы аяқ-киімді және басқа жеке қорғану құралдарын химиялық тазалау, жуу, жөндеу, газсыздандыру, қатерсіздендіру, залалсыздандыру және шаңсыздандыруды жүзеге асыру кестесінің болуы және сақталуы
139
Кір жуу орнының ауданы және жабдықтарының құрамы айына кемінде екі рет қолданылатын қолданылған арнайы киімді жууды ескере отырып, қойылатын талаптарды сақтау. Арнайы киімнің айрықша жіті кірленуі кезінде кір жуу орындары арнайы киімді әрбір ауысымнан кейін, ұнтақ тәрізді ненатропирленген жарылғыш заттармен және басқа уытты заттармен жууға қойылатын талаптарды сақтау.
140
Жерасты учаскелері ашық жерлерде кен игеретін тау жұмысшыларына аз уақытқа дем алатын, қазбалар жылынатын және салқынданатын, сондай-ақ көлікті күткен кезде атмосфералық жауын-шашыннан қорғанатын үй-жайлардың көзделуі. Ауа температурасының +22-250С шегінде ұсталуы. Ауа қозғалысы жылдамдығының 0,2м/с аспауы. Үй-жайларда ауыз су және ыстық шайға арналған қондырғылар орнатылуы.

128
Наличие в санитарно-бытовых помещениях исправных систем и подключенных к централизованным либо местным системам холодного и горячего водоснабжения отопления, канализации; наличие исправных водонагревателей непрерывного действия при отсутствии центрального горячего водоснабжения, а в неканализованных и частично канализованных населенных пунктах наличие местной и вывозной системы сбора стоков
129
Наличие исправного оборудования и соответствие отделки стен и полов в душевых, умывальных, гардеробных, туалетах, помещениях для хранения специальной одежды
130
Наличие исправных сушилок и устройств обеспыливания для специальной одежды и обуви, соблюдение в гардеробных условий для раздельного хранения личной и специальной одежды
131
Наличие укомплектованных аптечек первой помощи, наличие запаса дезактивирующих средств с инструкциями по применению
132
Наличие душевых вместе с гардеробными по типу санпропускника на производственных процессах, связанных с загрязнением одежды, а также с применением веществ 1 и 2 классов опасности
133
Наличие в преддушевых ванночек для дезинфекции сандалий после каждого их употребления, а также ванночек для раствора формалина.
134
Наличие специального помещения для ежедневной дезинфекции и просушивания рабочей обуви для больных эпидермофитией
135
Наличие исправной установки для очистки фильтров от пыли и контроля их сопротивления, приспособлений для мойки, дезинфекции и сушки полумасок, ухода за обтюраторами
136
Наличие документов, подтверждающих выдачу комплектов, качество и смену специальной одеждой, специальной обувью и других средств индивидуальной и коллективной защиты в соответствии с их полом, ростом и размерам, характеру и условиям выполняемой работы и их смена
137
Наличие оборудования для контроля химического и радиоактивного загрязнения спецодежды, специальной обуви, средств индивидуальной защиты; ведение отчетного журнала
138
Наличие и соблюдение графика осуществления химчистки, стирки, ремонта, дегазации, дезактивации, обезвреживании и обеспыливания специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты
139
Соблюдение требований к составу площади и оборудованию прачечных с учетом проведения стирки используемых комплектов спецодежды не реже двух раз в месяц. Соблюдение требований к стирке спецодежды отдельно от остальной спецодежды после каждой смены, у работающих с ненатропированными порошкообразными взрывчатыми веществами и другими токсическими веществами.
140
Наличие помещений для кратковременного отдыха, обогрева или охлаждения, а также для защиты от атмосферных осадков при ожидании транспорта, для горнорабочих подземных участков и открытых разработок. Соблюдение температурного режима в пределах +22 - 25 оС. Соблюдение скорости движения воздуха не выше 0,2 м/с. Наличие установок для питьевой воды и горячего чая. Наличие в помещениях устройства для локального обогрева рук и ног.

141
Қосалқы ғимараттарда жұмысшыларға тамақтануды ұйымдастыру үшін тамақ дайындайтын, ыстық тағамды термостарда жеке пакеттерде өлшеп-орап беретін, үлестіретін үй-жайлардың көзделуі. Флягаларды қабылдайтын, жуатын және дезинфекциялайтын, су мен сусындарды дайындайтын, флягаларды сақтайтын, беретін және толтыратын бөлімшелерімен бірге ауыз су мен сусындарды дайындайтын және беретін үй-жайлардың болуы бойынша талаптардың сақталуы.
142
Жер асты тамақтану пунктінде:
қол жууға арналған су келіп тұратын раковина немесе қол жуғышпен жабдықталады. Қолжууға арналған су арнайы жабық ыдыспен әкелініп сонда сақталады, ол қолданыстағы нормативті құжаттар талабына сәйкес келуі тиіс.
Осы мақсатта судың үнемі болуы және жеткізілуіне шахта басшылары жауапты болады;
2) жиналып-шашылатын гигиеналық жабыны бар үстел мен орындықпен, оларды орнату жағдайы болмаған кезде - шалқаймалы үстелдер;

141
Наличие помещений приготовления, расфасовки в выдачи горячей пищи в термосах, индивидуальных пакетах, для организации питания рабочих во вспомогательных зданиях. Наличие помещений для приготовления и выдачи питьевой воды и напитков с отделениями: приема, мойки и дезинфекции фляг, приготовления воды и напитков, хранения, выдачи и наполнения фляг.
142
Наличие в подземном пункте питания:
1) раковины с подводкой воды или рукомойником для мытья рук. Соблюдение условий к доставке и хранению воды для мытья рук, ее соответствие санитарным правилам.
2) сборно-разборных столов с гигиеническим покрытием и скамейками, а при отсутствии условий для их установки - откидных столов;

3) термостар үшін тіреулер.
143
Тамақтанудың барлық пункттерін мыналармен:
1) тамақ тарататын әрбір жұмысшыны санитариялық киімнің 3 жинағымен (күрте немесе халат, жеңқап, бас киім);
2) қағаз салфеткамен;
3) сабынмен, киімнен көмір шаңын сілкіп тазалайтын сыпыртқылармен, сүлгілермен қамтамасыз етуі.
144
Бракераж қортындысының ыдысқа салынған тамақтың температурасы мен салу уақытын міндетті түрде көрсетумен, номерленген және шахта әкімшілігімен расталған белгілі объектідегі арнайы журналға енгізілуі.

3) подставок для термосов.
143
Наличие во всех пунктах питания:
1) санитарной одежды по 3 комплекта на каждого работника, раздающего пищу (куртка или халат, нарукавники, головной убор);
2) бумажными салфетками;
3) мылом, метелками для стряхивания угольной пыли с одежды, полотенцами.
144
Наличие записей результатов бракеража в специальном журнале установленной формы, пронумерованном и заверенном администрацией шахты, с обязательным указанием температуры затаренных блюд и времени затаривания.

145
Жұмысшыларға үшін жарық және ультракүлгін жетіспеушілігінің алдын алу үшін ультракүлгінді сәулеленуді ұйымдастыратын және фотариалар құрылғылары мен жабдықтардың көзделуі.
146
Санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардан оқшауланған, есікпен немесе сол тәрізді қондырғымен және күлсауытпен және (немесе) темек тұқылдарын жинауға арналған арнайы урналармен жабдықталған темекі бұйымдарын қолдануға арналған арнайы бөлінген орындардың, не кабиналардың болуы
147
Жазба және (немесе) пиктограмма түрінде темекі бұйымдарын тұтынудың зияны туралы, сусындар мен тағамды қолдануға салынған тыйым туралы ақпараттың болуы
178

145
Наличие устройств и оборудования фотариев и организации ультрафиолетового облучения с целью профилактики светового и ультрафиолетового голодания для работающих.
146
Наличие мест, либо кабинок, выделенных специально для потребления табачных изделий, изолированнх от санитарно-бытовых помещений, оборудованных дверью или аналогичным устройством, пепельницами и (или) специальными урнами для сбора окурков.
147
Наличие информации в виде надписей и (или) пиктограмм о вреде потребления табачных изделий, о запрещении потребления напитков и еды.
178

154
Инфекциялық сырқаттанушылық бойынша қолайсыз елді мекен аумағында жұмыстарды жүргізу кезінде жұмыскерлерге алдын алу екпелерін жүргізуді растайтын құжаттардың болуы
155
Әрбір жіті немесе созылмалы кәсіби сырқаттанушылық (улану) жағдайына зерттеу актісінің болуы
156
Өндірістегі жазатайым оқиға туралы акті негізінде зерттеу аяқталған соң бір ай ішінде әзірленген "Кәсіби ауруларды (улануларды) ескерту және еңбек жағдайларын жақсарту және санитариялық-сауықтыру іс-шаралары жөніндегі іс-шаралар жоспарының" болуы және оның орындалуы
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
40-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
40-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Зертханалардың барлық түрлеріне қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН _____________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының болуы. Қызметтер түріне және объектінің қуаттылығына сәйкестігі.
2
Қоқысты жинауға арналған жапқыштары бар контейнерлерді орнатуға арналған оқшаулы алаңның болуы
3
Үй-жайларды құруға және күтіп ұстауға, аймақтандыруға қойылатын талаптарды сақтау
4
Ақаусыз ыстық және суық сумен қамтамасыз ету жүйелерінің болуы. Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету болмаған кезде су қыздырғыштардың үзіліссіз жұмыс істеуін көздеу
5
Ақаусыз су бұру жүйелерінің болуы. Кәріздендірілген және жартылай кәріздендірілмеген елді мекендерде жергілікті және шығарылатын тазалау жүйелерінің болуы
6
Ақаусыз жергілікті және жалпы жасанды жарық жүйелерінің болуы
7
Ақаусыз желдету, ауа баптау, жылумен қамтамасыз ету жүйесінің болуы
8
Ақаусыз стационарлы және көшпелі ультракүлгін сәулелендіргіштердің немесе басқа қондырғылардың болуы
9
Зертхана ішіндегі бақылау талаптарын сақтау.
10
Микробиологиялық зертханаларда жұмыс істеу жағдайларына қойылатын талаптарды сақтау.
11
Патогендігі І-ІІ топтағы микроағзалармен бактериологиялық зертханада жұмыс жасауға қойылатын талаптарды сақтау
12
Патогендігі I-IV топтағы микроағзалармен және гельминттермен жұмыс жасауға биологиялық қауіпсіздік талаптарын сақтауды бақылау жөніндегі тиісті комиссия рұқсатының болуы.
13
Молекулярлы-биологиялық, иммунобиологиялық зертханалардағы жұмыс жағдайларына қойылатын талаптарды сақтау
14
Иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық препараттарды сақтау, тасымалдау, қолдану және есепке алу бойынша құжаттаманың болуы және жабдықпен жабдықталуы. Термоконтейнерлердің, тоңазыту элементтерінің, тоңазытқыш жабдығының болуы. Иммунобиологиялық препараттарды сақтау, тасымалдау, қолдану бойынша стандартты операциялық процедуралар талаптарының сақталуы
15
Вирустармен жұмыс істеген кезде зертханадағы қауіпсіздікке қойылатын талаптарды сақтау
16
Терең микоздардың қоздырғыштарымен жұмыс істеген кездегі қауіпсіздікке қойылатын талаптарды сақтау
17
Паразиттік аурулар қоздырғыштарымен жұмыс істеген кездегі қауіпсіздікке қойылатын талаптарды сақтау
18
Патогендігі I-IV топтағы микроағзалармен және гельминттермен жұмыс істеген кездегі қауіпсіздікке қойылатын талаптарды сақтау
19
Химиялық заттармен және улармен жұмыс жағдайларына қойылатын талаптарды сақтау
20
Токсикологиялық зертханада жұмыс жағдайларына қойылатын талаптарды сақтау және токсикологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
21
Радиологиялық зертханада жұмыс жағдайларына қойылатын талаптарды сақтау және радиологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
22
Биологиялық материалмен жұмыс жасау кезінде апаттарды жою іс-қимылдарына қойылатын талаптарды сақтау
23
Материалдарды (микроағзаларды) сақтауға, тасымалдауға қойылатын талаптарды сақтау
24
Жүргізілетін зерттеулерге сәйкес жабдықпен, мүкәммалмен, зертхана ыдыстарымен, орталармен қамтамасыз етілуі және сақтау шарттары мен мерзімдерін сақтау
25
Кадр құрамы, жинақталуы, оқытудың уақытылы жүргізілуі (мамандығы бойынша біліктігі), біліктілік санатын алуы, қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықты өтуі бойынша құжаттаманың болуы
26
Алдын ала және/немесе кезеңдік медициналық қарап тексеруді вакциналауды және қызметкерлерге маркерлі диагностиканы жүргізуді растайтын құжаттардың болуы.
27
Медициналық қалдықтармен қауіпсіз жұмыс жасау бойынша шарттардың сақталуын растайтын құжаттардың болуы:

154
Наличие документов, подтверждающих проведение профилактических прививок работающим при проведении работ на территории населенного пункта, неблагополучного по инфекционным заболеваниям.
155
Наличие Акта расследования каждого случая острого или хронического профессионального заболевания (отравления)
156
Наличие "Плана мероприятий по предупреждению профессиональных заболеваний (отравлений) и по улучшению условий труда и санитарно-оздоровительных мероприятиях", разработанного в месячный срок после завершения расследования на основании Акта о несчастном случае на производстве и его выполнение
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 40
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 40
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении всех видов лабораторий (наименование однородной группы
проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) _____________________________________
______________________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения ________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения на объект. Соответствие по видам услуг и мощности объекта.
2
Наличие изолированной площадки для установки контейнеров с крышками для сбора мусора
3
Соблюдение требований к устройству, содержанию, набору и зонированию помещений
4
Наличие исправных систем горячего и холодного водоснабжения. Наличие водонагревателей непрерывного действия при отсутствий центрального горячего водоснабжения
5
Наличие исправных систем водоотведения. В не канализованных и частично канализованных населенных пунктах наличие местной и вывозной системы очистки
6
Наличие в исправном состояний систем местного и общего искусственного освещения
7
Наличие исправных систем вентиляций, кондиционирования теплоснабжения
8
Наличие исправных стационарных и передвижных ультрафиолетовых облучателей или других установок
9
Соблюдение требований внутрилабораторного контроля.
10
Соблюдение требований к условиям работы в микробиологических лабораториях
11
Соблюдение требований к условиям работы в бактериологической лаборатории I-II группы патогенности
12
Наличие разрешения соответствующей комиссии по контролю за соблюдением требований биологической безопасности на работу с микроорганизмами I-IV групп патогенности и гельминтами
13
Соблюдение требований к условиям работы в молекулярно-биологических, иммунобиологических лабораториях
14
Наличие документов, подтверждающих соблюдение требований по хранению, транспортировке, использованию и учету иммунобиологических, диагностических, дезинфекционных препаратов и оснащенность оборудованием. Наличие термоконтейнеров, хладоэлементов, холодильного оборудования. Соблюдение требований стандартных операционных процедур по хранению, транспортировке и использования иммунобиологических препаратов
15
Соблюдение требований к безопасности в лаборатории при работе с вирусами
16
Соблюдение требований к безопасности при работе с возбудителями глубоких микозов
17
Соблюдение требований к безопасности при работе с возбудителями паразитарных заболеваний
18
Соблюдение требований к безопасности при работе с микроорганизмами I-IV групп патогенности и гельминтами
19
Соблюдение требований к условиям работы с химическими веществами и ядами
20
Соблюдение требований к условиям работы в токсикологической лаборатории и обеспечению токсикологической безопасности
21
Соблюдение требований к условиям работы в радиологической лаборатории и обеспечению радиологической безопасности
22
Соблюдение требований к действиям при ликвидации аварий во время работы с биологическим материалом
23
Соблюдение требований к хранению, и транспортировке материалов (микроорганизмов)
24
Обеспеченность оборудованием, инвентарем, лабораторной посудой, реактивами, средами в соответствии с проводимыми исследованиями, соблюдение условий и сроков хранения
25
Наличие документации по кадровому составу, укомплектованности, своевременности обучения (специализации по профессии), получению квалификационной категории, прохождению инструктажа по технике безопасности
26
Наличие документации подтверждающих проведение предварительного и/или периодического медицинского осмотра, вакцинации и маркерной диагностики сотрудников, своевременность отстранения лиц с положительными результатами от работы
27
Наличие документов, подтверждающих соблюдение условий в соответствии с санитарными правилами по безопасному обращению с медицинскими отходами:

7) медициналық қалдықтарды сақтау мерзімдерін сақтау.
28
Медициналық қалдықтарды залалсыздандыруға, кәдеге жаратуға арналған арнайы қондырғылардың көзделуі және санитариялық нормаларға сәйкестігі немесе мамандандырылған ұйыммен шарттың болуы
29
Қорғаныс костюмдері жинағының, жеке алдын алу заттарының, жеке қорғану құралдарының, қорғаныш костюмдерін өңдеуге арналған ыдыстардың болуы және қамтамасыз етілуі.
30
Дезинфекциялауды жүргізу жағдайларын сақтау, таңбаланған ыдыстардың, дезинфекциялаушы құралдардың жұмыс ерітінділерінің болуы
31
Жабдықпен жабдықталуы, жабдықты пайдалану ережелерін сақтау
32
Карантиндік, аса қауіпті инфекцияларға күдік және тіркеу кезінде індетке қарсы іс-шараларды жүргізу бойынша жедел іс-шаралар жоспарының, хабарландыру схемасының, консультанттар тізімінің болуы.
33
Зертханалық зерттеу нәтижелерінің нормаларға сәйкес келуі: қоршаған орта объектілерінің, судың, ауаның, дезинфекциялаушы құралдардың жұғындары, стерилдікке сынама, зертханалық-аспаптық өлшеулер.
34
Өндірістік бақылаудың бекітілген бағдарламасының болуы
35
Көзбен көріп бақылау кезінде кеміргіштер мен жәндіктердің тіршілік әрекетінің болуы.
36
Шұғыл көмек көрсету дәрі қобдишаларымен және антитоксиндік сіркесумен қамтамасыз етілуі (зертхананың ботулиндік токсиндерімен жұмыс жүргізген кезде)
37
Қоғамдық орындарда темекі бұйымдарын тұтынуға тыйымды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
41-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
41-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы Арнайы тамақ өнімдерін сақтау және (немесе) өткізу бойынша объектілерге қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН _____________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының (келісім) болуы.
2
Қоқысты жинауға арналған жапқыштары бар контейнерлерді орнатуға арналған оқшаулы алаңның болуы (жеке тұрған ғимаратта орналастырған кезде).
3
Ғимаратқа кіре-берісте қоқыс жинауға арналған урналардың болуы.
4
Ақаусыз ыстық және суық су, суды бұру, жылыту, желдету, ауа баптау жүйелерінің болуы. (Орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз ету жүйесі болмаған кезде үзіліссіз жұмыс істейтін ақаусыз су қыздырғыштарының болуы. Кәріздендірілмеген және жартылай кәріздендірілген елді мекендерде ағындарды жинау жүйесінің жергілікті және шығару жүйесінің болуы. Микроклиматқа қойылатын талаптарды сақтау)
5
Ақаусыз жергілікті және жалпы жасанды жарық жүйелерінің болуы
6
Өндірістік бақылау бағдарламасының, өндірістік бақылауды ұйымдастыру және жүргізу жөніндегі құжаттардың болуы
7
Жұмыс орнында жеке медициналық кітапшалардың болуы.
8
Өткізілетін өнім туралы мемлекеттік тіркеу құжаттарының болуы.
9
Арнайы тамақ өнімдерін сақтауға және өткізуге арналған құрылғылардың болуы.
10
Арнайы тамақ өнімдерін сақтауға және өткізуге арналған арнайы бөлінген орындардың болуы
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ ҚР ДСМ-30 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 44 бірлескен бұйрығына
42-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
42-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тексеру парағы вакциналар мен басқа иммундық-биологиялық препараттарды, дезинфекция, дезинсекция, дератизация құралдары мен препараттарын сақтау және тасымалдау объектілеріне қатысты _______________________________________________________________ (тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ___________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН _____________________________________
________________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
Талап етіледі
Талап етілмейді
1
2
3
4
5
6
1
Объектіге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының болуы. Объектінің санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыға сәйкес келуі.
2
Объектіні құруға және күтіп ұстауға, жинағына, үй-жайлардың санитариялық-техникалық жағдайына қойылатын талаптарды сақтау:

7) соблюдение сроков хранения медицинских отходов.
28
Наличие и соответствие санитарным нормам специальных установок для обезвреживания, утилизаций медицинских отходов или договора со специализированной организацией
29
Наличие и обеспеченность комплектом защитных костюмов, средствами индивидуальной профилактики, средствами индивидуальной защиты, наличие емкостей для обработки защитных костюмов.
30
Соблюдение условий проведения дезинфекции, наличие промаркированных емкостей, рабочих растворов дезинфицирующих средств
31
Оснащенность оборудованием, соблюдение правил эксплуатации оборудования
32
Наличие схемы оповещения, плана оперативных мероприятий по проведению противоэпидемических мероприятий при подозрении и регистрации карантинных, особо-опасных инфекции, список консультантов
33
Соответствие нормам результатов лабораторных исследований: смывов с внешней среды, воды, воздуха, дезинфицирующих средств, проб на стерильность, лабораторно-инструментальных замеров.
34
Наличие утвержденной программы производственного контроля.
35
Отсутствие насекомых и следов жизнедеятельности грызунов при визуальном контроле.
36
Обеспеченность аптечками экстренной помощи и антитоксической сывороткой (при проведении работ с ботулиническим токсином лаборатории)
37
Соблюдение запрета на потребление табачных изделий в общественных местах
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 41
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 41
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов по хранению и (или) реализации специализированных пищевых
продуктов (наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
________________________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) ________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения (согласования) на объект.
2
Наличие обустроенной изолированной площадки для установки контейнеров с крышками для сбора мусора (при размещении в отдельно стоящем здании).
3
Наличие урн для мусора при входе в здание объектов.
4
Наличие исправных систем централизованного горячего и холодного водоснабжения, водоотведения, систем отопления, вентиляции и кондиционирования. (Наличие водонагревателей непрерывного действия, при отсутствии централизованного горячего водоснабжения. В не канализованных и частично канализованных населенных пунктах наличие местной и вывозной системы очистки. Соблюдение требований к микроклимату)
5
Наличие исправных систем местного и общего искусственного освещения.
6
Наличие программы производственного контроля, документов по организации и проведению производственного контроля
7
Наличие личных медицинских книжек на рабочем месте.
8
Наличие документов о государственной регистрации о реализуемой продукции.
9
Наличие устройств для хранения и реализации специализированных пищевых продуктов.
10
Наличие специально выделенных мест для хранения и реализации специализированных пищевых продуктов
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"
Приложение 42
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-30 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 44
"Приложение 42
к совместному приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в отношении объектов хранения и транспортировки вакцин и других
иммунобиологических препаратов, средств и препаратов дезинфекции,
дезинсекции, дератизации (наименование однородной группы
проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ______________________________________
_______________________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) _______________________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
Требуется
Не требуется
1
2
3
4
5
6
1
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения на объект. Соответствие объекта санитарно-эпидемиологическому заключению
2
Соблюдение требований к устройству и содержанию объекта, к набору, размещению и санитарно-техническому состоянию помещений:

1) автокөлікке арналған арту-түсіру алаңының және кіру жолдарының, термоконтейнерлерді, тоңазыту элементтерін және басқа орау материалдарын (МИБП үшін) сақтауға, ашуға және орауға арналған үй-жайлардың болуы;
2) қайтарылған, бракталған, қайта алынған, алынып тасталған немесе қолдануы уақытша тоқтатылған оқшаулауға арналған карантин аймағының болуы;
3) қолжетімділікті шектету, дабылдың болуы;
4) тоңазытқыш жабдықтың, тоңазытқыш және мұздатқыш бөлмелеріне немесе камераларына ұйым басшысы бекіткен кестеге сәйкес санитариялық-гигиеналық жағдайын ұстауды қамтамасыз ететін тазалауды жүргізу
3
Тарту-сору желдеткішімен жабдықталған жеке тұрған ғимаратта орналастыруға қойылатын талаптарды сақтау (дезпрепараттар үшін)
4
Жеке тұрған ғимаратта немесе денсаулық сақтау ұйымының ғимараттың бірінші қабатында өздігінен сыртқа шығу жолымен, басқа үй-жайлардан оқшауланған немесе құрған желдетілетін жер төле үй-жайында (вакциналарға немесе басқа МИБП үшін) немесе тікелей зертханаларда (диагностикалық препараттар үшін) орналастыруға қойылатын талаптарды сақтау.
5
МИБП сақтауға арналған тоңазыту тізбегі жағдайларын қамтамасыз ету жөніндегі шұғыл іс-шаралар жоспарының болуы
6
Персоналдың еңбек жағдайларына, тұрмыстық қызмет көрсетілуіне қойылатын талаптарды сақтау:

1) наличие погрузочно-разгрузочной площадки и подъездных путей для автотранспорта, помещения для хранения, распаковки и упаковки, для хранения хладоэлементов, термоконтейнеров и другого упаковочного материала (для МИБП);
2) наличие зоны карантина для изоляции возвращенных, бракованных, отозванных, изъятых или приостановленных к применению МИБП;
3) ограничение доступа, наличие сигнализации;
4) проведение уборки, обеспечивающей поддержание санитарно-гигиенического состояния холодильного оборудования, холодильных и морозильных комнат или камер в соответствии с графиком, утвержденным руководителем организации
3
Соблюдение требований к размещению в отдельно стоящем здании, оборудованном приточно-вытяжной вентиляцией (для дезпрепаратов)
4
Соблюдение требований к размещению в отдельно стоящем здании или на первом этаже здания организации здравоохранения с самостоятельным выходом наружу, изолированный от других помещений либо в сухом проветриваемом подвальном помещении (для вакцин и других МИБП) или непосредственно в лабораториях (для диагностических препаратов).
5
Наличие плана экстренных мероприятий по обеспечению условий холодовой цепи для хранения МИБП
6
Соблюдение требований к условиям труда, бытового обслуживания персонала:

1) тоңазыту және мұздату бөлмесіне немесе камерасына кіру кезінде жеке қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қызметкерге есіктің іштен ашу мүмкіндігі туралы хабарлау бойынша;
2) тоңазыту камерасына (бөлмесіне) кіруге арналған жылытылған киімнің болуы;
3) қоймаларда шылым атуға, тамақ ішуге тыйым салу;
4) сору шкафында немесе арнайы бөлінген үй-жайда сору зонты астында дезпрепараттарды бөлшектеуді жүзеге асыру
7
Ақаусыз сумен қамтамасыз ету, кәріз, жылыту, жарық, желдету жүйелерінің болуы
8
Жабдықпен жарақаттау, жабдықты пайдалану және қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау:
1) тоңазыту жабдығының болуы, олардың алдын алу техникалық қарап тексерілуі;
2) электр қуаты өшкен жағдайда тоңазыту жабдығының, тоңазыту және мұздату бөлмелерінің немесе камераларының үзіліссіз жұмыс істейтін электр қуатымен (генератор) жабдықтау жүйесіне автоматты қосылуы;
3) автоматты еріту, суық климат жағдайында төмен температурадан сақтау сенсорлармен температураға және ылғалдылыққа үзіліссіз мониторингілеу жүйелерінің болуы;
4) температураның ауытқуы және/немесе салқындату жүйесінің істен шығуын хабарлауға арналған дабылдың болуы;
5) биіктігі еденнен кемінде 10 сантиметр болатын стеллаждардың болуы.
9
Вакциналарды және басқа иммунобиологиялық препараттарды сақтауға, тасымалдауға және есепке алуға қойылатын талаптарды сақтау:
1) оңтайлы температуралық режим (минус 15-тен минус 250С дейін оралді полиомиелитті вакцина үшін; плюс 2-ден плюс 80С дейін - басқа вакциналар үшін);
2) тасымалдау кезінде термоиндикаторларды және мұздату индикаторларын қолдану;
3) термоконтейнерлерді жүктер алдында тоңазыту элементтерін кондиционирлеу;
4) МИБП түсуін және жіберілуін тіркеу, ілеспе құжаттары, термоиндикаторлардағы көрсеткіштерді белгілеу;
5) алушыға түсуіне дейін 24 сағаттан кешіктірмей жеткізілуі туралы хабарлау;
6) МИБП партиясын қабылдау актісінің болуы, МИБП есепке алу журналының жүргізілуі.
10
Дезинфекция, дезинсекция, дератизация құралдары мен препараттарын сақтауға, тасымалдауға және есепке алуға қойылатын талаптарды сақтау:
1) дезинфекция, дезинсекция және дератизация препараттарын бүлінбеген ыдыста сақтау;
2) дезинфекция, дезинсекция және дератизация препараттарын бөлек үй-жайларда сақтау;
3) дезинсекция және дератизация препараттарын тығыз жабылатын бүлінбеген, "уытты" жазбасы көзделген тиісті ескерту таңбасы бар ыдыста сақтау;
4) ұсақ ыдыстағы дезпрепараттарды сақтауға арналған металл стеллаждардың, шөлмектерді сақтауға арналған ағаш сөрелердің болуы;
5) жапсырмада құрал атауын, мақсатын, жарамдылық мерзімін көрсетумен өнім берушінің ыдысында (орамасында) дезинсекция және дератизация препараттарын сақтау;

1) по обеспечению личной безопасности при входе в холодильную и морозильную комнату или камеру, оповещение сотрудника, возможность открытия двери изнутри;
2) наличие утепленной одежды для входа в холодильные камеры (комнаты);
3) запрещение курения, приема пищи на складах;
4) осуществление фасовки дезпрепаратов в вытяжном шкафу или под вытяжным зонтом в специально отведенном помещении
7
Наличие исправных систем водоснабжения, канализации, отопления, освещения, вентиляции
8
Оснащенность оборудованием, соблюдение правил эксплуатации оборудования и техники безопасности:
1) наличие холодильного оборудования, их профилактического технического осмотра;
2) наличие автоматического подключения холодильного оборудования, холодильных и морозильных комнат или камер к системе бесперебойного электроснабжения (генератор) в случае отключения электроэнергии;
3) наличие систем автоматического размораживания, защиты от низких температур в условиях холодного климата, беспрерывного мониторинга температуры и влажности с сенсорами,
4) наличие сигнализации для оповещения об отклонениях температуры и/или выходе из строя системы охлаждения;
- наличие стеллажей, высотой не менее 10 сантиметров от пола.
9
Соблюдение требований к хранению, транспортировке и учету вакцин и других иммунобиологических препаратов
1) оптимальный температурный режим (от минус 15 до минус 250С для оральной полиомиелитной вакцины; от плюс 2 до плюс 80С - для других вакцин);
2) применение термоиндикаторов и индикаторов замораживания при транспортировке;
3) кондиционирование хладоэлементов перед загрузкой термоконтейнеров;
4) регистрация поступления и отправления МИБП, сопроводительные документы, отметка показаний на термоиндикаторах;
5) оповещение получателя о поставке не позднее 24 часов до поступления;
6) наличие актов приема партии МИБП, ведение журнала учета МИБП.
10
Соблюдение требований к хранению, транспортировке и учету средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации:
1) хранение препаратов дезинфекции, дезинсекции и дератизации в неповрежденной таре;
2) хранение препаратов дезинфекции, дезинсекции и дератизации раздельно в разных помещениях;
3) хранение препаратов дезинсекции и дератизации в плотно закрытой неповрежденной таре, с соответствующей предупредительной маркировкой, включающей надпись "токсично";
4) наличие металлических стеллажей для хранения мелкотарных дезпрепаратов, деревянных полок - для хранения бутылей:
5) хранение препаратов дезинсекции и дератизации в таре (упаковке) поставщика с указанием названия средства, его назначения, срока годности на этикетке.

6) дезинсекция және дератизация препараттарын барлық сақтау (қолдану) кезеңі ішінде ыдыс жапсырмасының сақталуы;
7) бекітілген нысанға сәйкес дезинфекциялаушы препараттарды есепке алу журналының болуы
8) бекітілген нысанға сәйкес дезинфекциялаушы препараттардың қолданылуын есепке алу журналының болуы
11
Вакциналарды және басқа иммунобиологиялық препараттарды сақтауға арналған резервтік тоңазыту жабдығының, тоңазыту бөлмесінің немесе камерасының, оған қосалқы бөлшектердің болуы.
12
Вакциналарды және басқа иммунобиологиялық препараттарды дұрыс сақтау, тасымалдау және қолдану салаларын қамтитын қалыпты операциялық процедураларды әзірлеу және бекіту жөніндегі талаптарды сақтау:
1) температура, ылғалдылық және дабыл жүйесін мониторингілеуге арналған құрылғыларды картаға түсіру, калибрлеу;
2) температураны бақылау жөніндегі үй-жайларға қызмет көрсету және жабдықтау; температураға мониторинг жүргізу; температура ауытқу кезінде жүргізілетін іс-шаралар;
3) МИБП алуды тіркеу; қорларын сақтау; МИБП бар термоконтейнерлерді жіберуге дайындау; температурасы бақыланатын көлік құралдарының жұмысы (авторефрижераторлар);
4) МИБП қайтаруымен, уақытша тоқтатуымен, бұзылуымен байланысты процедуралар; жарамсыз МИБП қауіпсіз жою;
5) төтенше жағдайларға ықпал ету кезіндегі процедуралар
13
Вакциналарды және басқа ИБП сақтауға арналған тоңазыту және мұздату комнаталарын немесе камераларын пайдалануға енгізу кезінде және жөндеу жүргізгеннен кейін температуралық ауытқулар бар аймақтарда тест жүргізу жөніндегі құжаттардың болуы
14
Дезинфекция, дезинсекция, дератизация құралдарын залалсыздандыруға және жоюға қойылатын талаптарды сақтау:
1) дезпрепараттардың ыдыстарын залалсыздандыру;
2) жарамдылық мерзімі өткенде, жарамдылық белгілері болғанда препаратқа қоса берілген нұсқаулыққа сәйкес дезинфекция, дезинсекция, дератизация құралдарын жою актілерінің болуы
15
Персоналды дайындау жөніндегі құжаттаманың болуы
16
Персоналда алдын ала және/немесе мерзімдік медициналық қарап тексерудің, вакциналаудың болуы
17
Өндірістік зертханалық бақылаудың болуы
18
Арнайы киімді, арнайы аяқ-киімді және басқа жеке және ұжымдық қорғаныш құралдарын сақтауды, беруді, жууды, қатерсіздендіруді ұйымдастыру бойынша талаптарды сақтау
Лауазымды адам (дар) ______________ ___________
(лауазымы)      (қолы)
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________
(қолы)

6) сохранность тарной этикетки в течение всего периода хранения (использования) препаратов дезинсекции и дератизации
7) наличие журнала учета дезинфицирующих препаратов согласно утвержденной форме;
8) наличие журнал учета использования дезинфицирующих препаратов согласно утвержденной форме;
11
Наличие резервного холодильного оборудования для хранения вакцин и других иммунобиологических препаратов, холодильной комнаты или камеры, запасных частей к ним
12
Соблюдение требований по разработке и утверждению стандартных операционных процедур (СОП), охватывающих области правильного хранения, транспортировки и использования вакцин и других иммунобиологических препаратов:
1) картографирование, калибровка устройств для мониторинга температуры, влажности и систем сигнализации;
2) обслуживание помещений и оборудования по контролю температуры; мониторинг температуры; мероприятия в случае отклонений температуры;
3) регистрации получения МИБП; хранения запасов; подготовка термоконтейнеров с МИБП к отправке; работа транспортных средств с контролируемой температурой (авторефрижераторов);
4) процедуры, связанные с возвратом, приостановлением, порчи МИБП; безопасное уничтожение не пригодных МИБП;
5) процедуры при реагировании на чрезвычайные ситуации
13
Наличие документации по проведению тестирования зон температурных колебаний приводе в эксплуатацию и после проведения ремонта в холодильных и морозильных комнатах или камерах для хранения вакцин и других ИБП
14
Соблюдение требований к обезвреживанию и утилизации средств дезинфекции, дезинсекции, дератизации:
1) обезвреживание тары из-под дезпрепаратов;
2) наличие актов утилизации средств дезинфекции, дезинсекции, дератизации согласно прилагаемой к препарату инструкции в случае истечения срока годности, наличия признаков непригодности
15
Наличие документации по подготовке персонала
16
Наличие предварительного и/или периодического медицинского осмотра, вакцинации персонала
17
Наличие производственного лабораторного контроля
18
Соблюдение требований по организации хранения, выдачи, стирки, дезактивации специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной и коллективной защиты
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ ________________
(должность)                         (подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
______________
(подпись)
"