"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 23 қарашадағы № 1550 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 23 қарашада № 17768 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 67 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а.29.05.2020 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 9 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлдігін тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлiктiң болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кондоминиум объектiсiн мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 23 ноября 2018 года № 1550. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2018 года № 17768. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 67.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 29.05.2020 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408, опубликован 9 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
стандарт государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу
стандарт государственной услуги "Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу.".

2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
2018 жыл "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
1-қосымша
"Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы көрсетеді (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы, көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлкі объектісінің тіркелген жері бойынша;
2) "электрондық үкіметтің" www.е.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырады.
2 тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының қызметті берушіге жүгінген кезінде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
жылжымайтын мүлікке және өзге де мемлекеттік тіркеу объектілеріне құқықтардың (құқықтар ауыртпалықтарының) туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу бойынша, нотариалды расталмаған шарттарды қоспағанда - қызметті берушіге келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
мемлекеттiк органдар және өзге де уәкiлеттi адамдар салатын ауыртпалықтарды (ауыртпалықтардың тоқтатылуын), сондай-ақ заңдық талаптарды тiркеу бойынша – көрсетілетін қызмет алушының өтiнiші келіп түскен кезден бастап дереу орындалады (орындалған құжаттар көрсетілетін қызметті берушіге өтініш келіп түскен кезден бастап бір жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға берiледi);
нотариаттық куәландырылмаған мәміле бойынша мемлекеттік тіркеу бойынша – көрсетілетін қызметті берушіге өтініш келіп түскен кезден бастап бір жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін көрсетілетін қызметті алушыға күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету бір айдан аспайтын мерзімге мынадай жағдайларда тоқтатыла тұрады:

2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации
и коммуникаций Республики Казахстан
____________________
"____"_____________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 1550
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю:
по государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения прав (обременений прав) на недвижимое имущество и иных объектов государственной регистрации, за исключением нотариально не удостоверенных сделок – в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю. День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляет за день до окончания срока оказания;
по регистрации обременений (прекращений обременений), налагаемых государственными органами и иными уполномоченными лицами, а также юридических притязаний с момента поступления заявления услугополучателя – исполняется немедленно. Исполненные документы выдаются услугополучателю не позднее одного рабочего дня с момента поступления заявления услугодателю;
по государственной регистрации по нотариально не удостоверенной сделке – в течение одного рабочего дня с момента поступления заявления к услугодателю.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
Оказание государственной услуги приостанавливается не более чем на один месяц в следующих случаях:

1) сотқа берілген талап және өзге де арыздар (шағымдар) негізінде соттың қаулысы (ұйғарымы) бойынша;
2) заңның бұзылуын жойғанға дейін прокурорлық қадағалау актілеріне сәйкес;
3) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес;
4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9 тармағына сәйкес, құжаттарды өтініш беруші мемлекеттік тіркеуге ұсыну үшін, егер қажетті құжаттардың болмауы құжаттарды тіркеуге қабылдамауға негіз болып табылмаса;
5) егер көрсетілген мән-жайлар құжаттарды тіркеуге қабылдаудан бас тарту үшін негіздер болып табылмаса, мемлекеттік органдардан шығатын құжаттарда қажетті ақпараттың болмауына немесе осындай құжаттарда қайшылықтардың болуына байланысты осы органдардан түсініктемелер алу немесе қажетті ақпарат сұратып алу үшін;
6) құқық белгілеуші құжаттар негізінде белгіленетін тіркеу объектісі мен өтініште көрсетілген тіркеу объектісі сәйкес келмеген кезде олардың арасындағы қайшылықтарды жою үшін тоқтатылады;
7) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін толық емес төлеу кезінде;
8) егер, үш жұмыс күн ішінде құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне келіп түскен сәттен бастап, жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін немесе тұлғаны төлеуден босату үшін төлемнің расталуы түспеген жағдайда.
Электрондық тіркеу осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-тармағының 4) және 6) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша тоқтатыла тұрмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру туралы шешімді құжаттар қабылданған кезден бастап, бірақ мемлекеттік қызмет көрсетілетін мерзімінің өтуінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті беруші қабылдауы мүмкін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тоқтатыла тұрған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға, БНАЖ-не, мәміле қатысушыларының электрондық мекенжайларына (болған кезде) тоқтата тұру себептері мен мерзімдерін,құжаттың күні мен тіркеу нөмірін көрсете отырып, көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға (көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкіліне) хабарламаны кейіннен беру үшін жазбаша хабарлама жолдайды.
Электрондық тіркеу кезінде "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы алымды төлеу туралы растама болмаған кезде, электрондық сұрау салу алынған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде "жылжымайтын мүлік тіркелімінің" мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЖМТ МД) мемлекеттік қызметті көрсету автоматты түрде тоқтатыла тұрады.

1) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
2) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;
3) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";
4) для представления заявителем документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;
5) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
6) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
7) при неполной оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
8) если в течение трех рабочих дней с момента поступления электронной копии правоустанавливающего документа в информационную систему правового кадастра не поступило подтверждение об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении лица от оплаты.
Электронная регистрация не приостанавливается по основаниям, указанным в подпунктах 4) и 6) пункта 3 настоящего стандарта государственной услуги.
Решение о приостановлении государственной регистрации может быть принято услугодателем с момента приема документов на государственную регистрацию до момента выдачи документа, но не позднее истечения срока государственной регистрации.
При приостановлении оказания государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю, в единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС), на электронные адреса участников сделки (при наличии) письменное уведомление с указанием причин и сроков приостановления, даты и регистрационного номера документа для последующей выдачи уведомления услугополучателю (уполномоченному представителю услугополучателя).
При электронной регистрации при отсутствия подтверждения об оплате через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) в течение трех рабочих дней с момента получения электронного запроса, в государственной базе данных "регистра недвижимости" (далее – ГБД РН) оказание государственной услуги автоматически приостанавливается;

2) Көрсетілетін қызметті алушының нотариусқа жүгінген кезінен бастап, электрондық тіркеу ЖМТ МД-ның ақпараттық жүйесіне мемлекеттік тіркеу үшін алымды төлеу немесе алымды төлеуден босату туралы растау келіп түскен кезден бастап түскен күнінен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетіледі.
3) порталда мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге өтініш келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетіледі:
электрондық-цифрлық қолтанба (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольды қолдану арқылы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, құқық белгілейтін құжат туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы жүргізілген ақы төлеуді Мемлекеттік корпорация және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайындығы туралы оны алу орны мен күні көрсетіле отырып хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушыға құжатты беру көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке куәлігі ұсынылған кезде қолхат негізінде:
заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға өтініш білдірмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оларды көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін қабылдау орны бойынша сақтауды қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті қарауды тоқтату туралы өтінішхатпен жүгіне алады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша береді.

2) с момента обращения услугополучателя к нотариусу, электронная регистрация оказывается не позднее одного рабочего дня, следующего за днем поступления в информационную систему ГБД РН подтверждения об оплате или освобождении от оплаты за государственную регистрацию.
3) на портале государственная услуг оказывается в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронно- цифровой подписью (далее – ЭЦП) или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, оплата, произведенная посредством ПШЭП содержащиеся в государственных информационных системах работник услугодателя получает через шлюз "электронного правительства".
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При обращении на портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о готовности результата оказания государственной услуги с указанием места и даты ее получения.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Услугодателем выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателем или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
Услугополучатель может обратиться с ходатайством о прекращении рассмотрения заявления.
При этом ходатайство услугополучатель подает через канцелярию услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде жүргізілген жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу туралы белгісі бар құқық белгілеуші құжат, не тіркеуді тоқтата тұру немесе осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша бас тарту, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген жағдайларда мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк (қағаз жеткізгіште) беру болып табылады.
БНАЖ арқылы электрондық тіркеу үшін жүргізілген тіркеу туралы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру туралы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10 – тармағында көзделген негіздер бойынша БНАЖ – ға уәкілетті қызметкердің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында бас тарту туралы хабарламаны, сондай-ақ мәмілеге қатысушылардың электрондық мекенжайларына олар болған.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылған кезде тіркеу үшін төлем туралы құжатты көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тіркеуге қайта берген кезде ұсынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттiк қызмет ақылы түрде жеке және заңды тұлғаларға көрсетiледi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша төлем Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникация министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 418 бұйрығымен бекітілген жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес алынады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет алуға электрондық өтінім берілген жағдайда, "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
Ақы төлеу, қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер, банк операцияларының жекелеген түрлерімен айналысатын ұйымдар немесе "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮТШ) жүзеге асырылады.
Электрондық тіркеу көрсетілетін қызметін алуға электрондық сұрау салуды БНАЖ арқылы берген жағдайда, БНАЖ берген сұрау салу нөмірі туралы ақпарат негізінде порталда ЭҮТШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде үш жұмыс күні ішінде төлем жүзеге асырылады;

4. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результатом оказания государственной услуги при обращении:
к услугодателю является правоустанавливающий документ с отметкой о произведенной государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество либо документ об отказе или приостановлении государственной регистрации по основаниям, предусмотренным пунктами 4 и 10 настоящего стандарта государственной услуги, а также выдача свидетельства о государственной регистрации (на бумажном носителе) в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан;
посредством ЕНИС за электронной регистрацией является направление уведомления о произведенной регистрации либо о приостановлении государственной регистрации, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 4 или об отказе по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного работника в ЕНИС, а также на электронные адреса участников сделки – при их наличии.
При предоставлении мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, документ об оплате за регистрацию предъявляется услугополучателем при повторной подаче документов на регистрацию.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель).
Оплата по оказанию государственной услуги взимается в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество утвержденными приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 418 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17498).
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Оплата осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
При подаче посредством ЕНИС электронного запроса на получение услуги электронной регистрации, оплата осуществляется в течение трех рабочих дней на портале в личном кабинете услугополучателя через ПШЭП на основании информации о номере запроса, присвоенном ЕНИС.

7. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі.
1) Қабылдау және қызмет нәтижесін беру – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес, жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда күн сайын түскі үзiлiссiз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньға қоюға болады, бұл ретте құжаттарды қабылдау кедергісіз қызмет көрсету арқылы операция залында жүзеге асырылады;
2) жүргізілген тіркеу туралы не мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру туралы хабарламаны жіберу бойынша, 4-тармақта көзделген жағдайларда және негіздер бойынша немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы БНАЖ, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00 – ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
3) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, жексенбі және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8. Көрсетілетін қызметті алушы (құқық иеленуші) немесе оның өкілі жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мынадай:
Мемлекеттік тіркеу үшін өтініш беруші (өтініш берушінің уәкілетті өкілі) сәйкестендіру үшін оның жеке басын куәландыратын құжатын және келесідей құжаттарды ұсынуы тиіс:
заңды тұлға үшін уәкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша немесе оның өкілеттігін растайтын өзге де құжат бойынша;
Тіркеу сенімхаттың негізінде жүзеге асырылатын жағдайларда, сенімхаттың екі нұсқасы ұсынылады, оның ішінде біреуі төлнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі болып табылады. Тіркеуден кейін сенімхаттың төлнұсқасы мәлімдеушіге (уәкілетті өкілге) кері қайтарылады. Электрондық тіркеу кезінде тіркеуші органға сенімхат ұсынылмайды:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
жеке тұлғалар үшін:
Осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы жеке тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
Ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеген кезде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар немесе олардың біреуі қалған қатысушылардың нотариалды тәртіппен куәландырылған келісімін ұсына отырып беруі мүмкін.
Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге ортақ құқықтың) туындауын, өзгеруін, немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеген кезде барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) мемлекеттік тіркеу туралы өтініш берілуі тиіс.
Құқық (құқық ауыртпалықтары) шарты негізінде пайда болатын немесе өзге де нотариат куәландырмаған мәміле болған жағдайда, оларды белгіленген тәртіппен барлық қатысушылары өтініш беруге тиіс.
Банктік қарыз шартын қамтамасыз етудегі кепілдің басталуын және өзгеруін тіркеу үшін берілетін өтінішті, кепіл беруші және (немесе) кепіл ұстаушы береді. Өтінішті кепіл ұстаушы берген жағдайда, ондай тіркеуге кепіл берушінің нотариалды куәландырылған келісімі талап етіледі.
Талап ету құқықтарын беру (талаптар) кезінде, жылжымайтын мүлік кепіл шарттар бойынша, кепілдің басталуына және өзгеруін тіркеуге кепіл берушінің келісімінсіз құқықтары (талаптары) оған берілген кепіл ұстаушымен өтініш беріледі.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, туған күні немесе заңды тұлғаның атауы, тіркеу нөмірі өзгерген кезде өзгерістерді тіркеу туралы өтінішті осындай өзгерістер жататын құқық иеленуші береді.
Тіркеу объектісін растайтын құқық белгілеуші құжат. Жер учаскесіне құқықтарды (ауыртпалықты) тіркеу кезінде жер учаскесіне идентификаттау құжаты ұсынылады. Жылжымайтын мүлік кепілі шарттары бойынша құқықтарды (талаптарды) басқаға беру кезінде құқықтар (талаптарды) басқаға беру туралы шарт (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде тапсыру шарты) ұсынылады;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін төленгендігін растайтын құжат.
Неке шарты болған кезде, мұндай шарт екі данада беріледі, олардың біреуі төлнұсқа немесе нотариалды куәландырылған көшірме болып табылады.
Деректері құқық белгілейтін құжатта көрсетілмеген жұбайының біреуінің құқығын тіркеу үшін "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес неке жасына жеткен өтініш беруші тіркеуге берілген өтініште неке қатынастарында тұрғаны туралы фактінің жоқ екендігі туралы мәліметтерді немесе неке қатынастарының бар екенін растайтын құжаттың көшірмесін қоса бере отырып, өзінің жұбайы туралы мәліметтерді көрсетуге тиіс.
заңды тұлға үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес Заңды тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтарды ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралыөтініш;
Құқық (құқық ауыртпалықтары) шарт немесе өзге де нотариалды куәландырмаған мәміле негізіндегі жағдайларда, өтінішті барлық қатысушылар белгіленген тәртіппен беруге тиіс.
Банктік қарыз шартын қамтамасыз етуге берілген, кепілдің басталуын және өзгеруін тіркеуге өтінішті кепіл беруші және (немесе) кепіл ұстаушы береді. Өтінішті кепіл ұстаушы берген жағдайда, осындай тіркеуге кепіл берушінің нотариатта куәландырылған келісімі талап етіледі.
Жылжымайтын мүлік кепілі шарттары бойынша құқықтарды (талаптарды) басқаға беру кезінде кепілдің туындауын және өзгеруін тіркеуге өтінішті осындай тіркеуге кепіл берушінің келісімінсіз, құқықтар (талаптар) берілген кепіл ұстаушы береді.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, туған күні немесе заңды тұлғаның атауы, тіркеу нөмірі өзгерген кезде өзгерістерді тіркеу туралы өтінішті осындай өзгерістердің оған қатысы бар құқық иесі беруі керек.
Тіркеу объектісін растайтын құқық белгілейтін құжатты ұсынуға тиіс. Жер учаскесіне құқықтарды (ауыртпалықтарды) тіркеген жағдайда, жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты ұсынылады. Жылжымайтын мүлік кепілі шарттары бойынша құқықтарды (талаптарды) басқаға берген кезде құқықтарды (талаптарды) басқаға беру туралы шарт (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт) ұсынылады;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төлегенін растайтын құжатты ұсынуға тиіс.
құрылтай құжаттары:
"Акционерлік қоғамдар туралы" және "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарда немесе құрылтай құжаттарында көзделген жағдайларда құрылтайшылардың (қатысушылар, директорлар кеңесі, акционерлер кеңесі) жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алуға немесе иелiктен айыруға жиналыстарының хаттамалары (олардан үзiндi көшірмелер) ұсынылады;
шетелдiк заңды тұлғалар сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi көшірмені немесе шетелдiк заңды тұлға шет мемлекеттiң заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжатты мемлекеттiк тiлдегi және орыс тiлдегi нотариалды куәландырылған аудармасымен бірге ұсынады.
Егер тiркеуге арналған өтiнiште сатып алынатын немесе сатылатын активтердiң жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгiленген мөлшерден асып кететiні туралы мәлiметтер болса, онда көрсетілетін қызметті алушы монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келiсiмiн ұсынады.
Жылжымайтын мүлікке және мемлекеттік тіркеудің өзге де объектілеріне құқықтардың туындауын, өзгеруін және тоқтатылуын растайтын құжаттар екі данада ұсынылады, олардың біреуі төлнұсқа немесе нотариалды куәландырылған көшірме болып табылады.
Құқық белгілейтін құжат сот актісі болған жағдайларда және құқық иесіне құжаттың төлнұсқасы берілмейтін өзге де жағдайларда, тіркеу үшін осындай екі көшірмесі беріледі.

7. График работы услугодателя:
1) по приему и выдаче результата услуги – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, бронируется электронная очередь посредством портала;
2) по направлению уведомления о произведенной регистрации либо о приостановлении государственной регистрации, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 4 или об отказе по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги, в ЕНИС, а также на электронные адреса участников сделки – при их наличии с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (правообладателя) или его представителя:
Для государственной регистрации заявитель (уполномоченный представитель заявителя) предъявляет документ, удостоверяющий его личность для идентификации, и представить следующие документы:
для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности или иной документ, подтверждающий его полномочия.
В тех случаях, когда регистрация осуществляется на основании доверенности, представляются два экземпляра доверенности, один из которых является подлинником или нотариально удостоверенной копией. Подлинник доверенности после регистрации возвращается заявителю (уполномоченному представителю). При электронной регистрации доверенность в регистрирующий орган не представляется:
1) к услугодателю:
для физического лица:
заявление о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество для физического лица по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации должно быть подано всеми участниками (уполномоченными представителями).
В тех случаях, когда права (обременения прав) возникают на основании договора или иной сделки при отсутствии их нотариального удостоверения, заявление в установленном порядке должно быть подано всеми участниками сделки.
Заявление на регистрацию возникновения и изменения залога, предоставленного в обеспечение договора банковского займа, подается залогодателем и (или) залогодержателем. В случае подачи заявления залогодержателем требуется нотариально удостоверенное согласие залогодателя на такую регистрацию.
При уступке прав (требований) по договорам залога недвижимого имущества заявление на регистрацию возникновения и изменения залога подается залогодержателем, которому уступлены права (требования), без согласия залогодателя на такую регистрацию.
При изменении фамилии, имени, отчества, даты рождения физического лица или наименования, регистрационного номера юридического лица заявление о регистрации изменений подается правообладателем, к которому относятся такие изменения;
правоустанавливающий документ, подтверждающий объект регистрации. В случае регистрации права (обременения) на земельный участок представляется идентификационный документ на земельный участок. При уступке прав (требований) по договорам залога недвижимого имущества представляется договор об уступке прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств);
документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество.
При наличии брачного договора, данный договор представляется в двух экземплярах, один из которых является подлинником или нотариально удостоверенной копией.
Для регистрации прав другого супруга, данные о котором не содержатся в правоустанавливающем документе, заявитель, достигший брачного возраста в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", в заявлении на регистрацию должен указать сведения об отсутствии факта состояния в брачных отношениях либо сведения о своем супруге с приложением копии документа, подтверждающего наличие брачных отношений;
для юридического лица:
заявление о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество для юридического лица по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
В тех случаях, когда права (обременения прав) возникают на основании договора или иной сделки при отсутствии их нотариального удостоверения, соответствующее заявление подается всеми участниками сделки.
Заявление на регистрацию возникновения и изменения залога, предоставленного в обеспечение договора банковского займа, подается залогодателем и (или) залогодержателем. В случае подачи заявления залогодержателем требуется нотариально удостоверенное согласие залогодателя на такую регистрацию.
При уступке прав (требований) по договорам залога недвижимого имущества заявление на регистрацию возникновения и изменения залога подается залогодержателем, которому уступлены права (требования), без согласия залогодателя на такую регистрацию.
При изменении фамилии, имени, отчества, даты рождения физического лица или наименования, регистрационного номера юридического лица заявление о регистрации изменений подается правообладателем, к которому относятся такие изменения;
правоустанавливающий документ, подтверждающий объект регистрации. В случае регистрации права (обременения) на земельный участок представляется идентификационный документ на земельный участок. При уступке прав (требований) по договорам залога недвижимого имущества представляется договор об уступке прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств);
документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
учредительные документы;
протоколы собраний (выписки из них) учредителей (участников, совета директоров, совета акционеров) на приобретение или отчуждение объектов недвижимости, в случаях, предусмотренных Законами "Об акционерных обществах" и "О государственном имуществе" или учредительными документами;
иностранные юридические лица представляют легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки.
В случае если в заявлении на регистрацию содержатся сведения, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан, то услугополучателем представляется предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Документы, подтверждающие возникновение, изменение и прекращение прав на недвижимое имущество, и иные объекты государственной регистрации, представляются в двух экземплярах, один из которых является подлинником или нотариально удостоверенной копией.
В тех случаях, когда правоустанавливающим документом является судебный акт и в иных случаях, когда правообладателю не выдается подлинник документа, для регистрации представляются две удостоверенные копии такого документа;

2) электрондық тіркеу кезінде:
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) жеке басын куәландыратын құжат (төлнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшін ұсынылады);
құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі, электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, БНАЖ арқылы құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төлегенін растайтын құжатты ұсынуға тиіс;
Мәмілеге қатысушылардың Интернет желісіндегі электрондық мекенжайлары (болған кезде).
Жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, көрсетілетін қызметті алушының төлем жасағындығы туралы растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметті, көрсетілетін қызметті беруші және нотариус "электрондық үкімет" арқылы тиісті мемлекеттік ақпарттық жүйесінен алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының "Идентификаттау нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы", "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" заңдарында және Кәсіпкерлік кодексінде өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімді ұсынады.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушіқызметкері құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстып тексереді, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетінқызметті алушы барлық қажеттіқұжаттарды берген кезде:
көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға 1) тармақшада қарастырылғандай тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
электрондық тіркеу кезінде нотариус көрсетілетін қызметті алушыға БНАЖ берген сұрау салудың бірегей нөмірі туралы ақпаратты береді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қолхат негізінде беріледі көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат ұсынылғаннан кейін:
заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат немесе оның өкілеттігін растайтын құжат бойынша жүзеге асырылады.
Тіркеу алымы сомасын портал арқылы төлеген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға өтініш білдірмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оларды көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін қабылдау орны бойынша сақтауды қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті қарауды тоқтату туралы өтінішхатпен жүгіне алады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша береді.
Тіркеу тоқтатыла тұрған кезде өтінішті өтініш беруші (өтініш берушінің уәкілетті өкілі) кез келген уақытта кері қайтарып ала алады. Бұл ретте кері қайтарып алынған өтініштің басымдығы жойылады.

2) при электронной регистрации:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) (оригинал предоставляется нотариусу для идентификации личности услугополучателя);
электронная копия правоустанавливающего документа, удостоверенная электронной цифровой подписью, посредством ЕНИС в информационную систему правового кадастра;
документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
электронные адреса в сети Интернет участников сделки (при их наличии).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о документе, подтверждающим оплату услугополучателем (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель и нотариус получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
При получении государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами "О национальных реестрах идентификационных номеров", "О персональных данных и их защите" и Предпринимательским кодексом Республики Казахстан.
При приеме документов работник услугодателя по приему документов сверяет документы со сведениями, представленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателем услугополучателю выдается расписка о приеме документов, предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта стандарта государственной услуги;
при электронной регистрации нотариусом услугополучателю выдается информация об уникальном номере запроса, присвоенном ЕНИС.
Выдача документов услугополучателю работником услугодателя осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности или документ, подтверждающий его полномочия.
При оплате услугополучателем за государственную услугу (в случае оплаты через ПШЭП) услугополучателю государственной услуги на портале в "личный кабинет" направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
Услугополучатель может обратиться с ходатайством о прекращении рассмотрения заявления.
При этом ходатайство услугополучатель подает через канцелярию услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.
При приостановлении регистрации заявление может быть отозвано заявителем (уполномоченным представителем заявителя) в любое время. Приоритет отозванного заявления при этом утрачивается.

9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) құқықтық қатынастардың субъектілері мен объектілерінің, жылжымайтын мүлікке және өзге де тіркеу объектілеріне құқық немесе құқық ауыртпалығы түрі немесе олардың туындауы, өзгеру немесе тоқтатылу негіздері Заңнаманың талаптарына сәйкес келмеуі;
2) егер өтініш беруші Заңнамаға талабына сәйкес терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілсе;
3) құрылыс объектілерінің Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі туралы жергілікті атқарушы органдардың сәулет және қала құрылысы, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдарынан түсетін тиісті ақпарат негізінде;
4) егер мемлекеттік тіркеу тоқтатыла тұрған кезде қажетті құжаттар ұсынылмаған болса, өтініш иесі осы Заңның 21-бабына сәйкес мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде;
5) нысаны мен мазмұны бойынша заңнама талаптарына сәйкес келмейтiн құжаттар тiркеуге ұсынылған кезде;
6) осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда құқықты немесе өзге де мемлекеттік тіркеу объектісін мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалықтардың болуы;
7) заңды күшіне енген сот актісінің негізінде;
8) егер тiркеудi тоқтата тұру мерзiмi iшiнде тоқтата тұруға негiз болған мән-жайлар жойылмаған болса;
9) егер бұрын туындаған құқықтың ауысуы, өзгеруі, тоқтатылуы немесе оған қатысты ауыртпалықтың анықталуы тіркеу объектісі болып табылса, мұндай құқық ол туындаған кезде қолданыста болған заңнамаға сәйкес келмеген кезде;
10) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның меншік құқығын және тиісті саланың уәкілетті органының жалдау құқығын тіркеуді қоспағанда, мемлекеттік ислам арнайы қаржы компаниясына тиесілі жылжымайтын мүлікке құқықтарды және құқықтар ауыртпалығын тіркеуге өтініш білдірген кезде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 6) тармақшасында белгіленген талаптар тіркеу кезінде қолданылмайды:

9. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) при несоответствии субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации либо оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) если заявитель включен в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) на основании соответствующей информации от органов архитектуры и градостроительства, государственного архитектурно-строительного контроля местных исполнительных органов о несоответствии объектов строительства требованиям законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
4) при представлении заявителем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, если необходимые документы не были представлены при приостановлении государственной регистрации;
5) при представлении на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;
6) при наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги;
7) на основании судебного акта, вступившего в законную силу;
8) если в течение сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
9) при несоответствии ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права;
10) при обращении за регистрацией прав и обременений прав на недвижимое имущество, принадлежащее государственной исламской специальной финансовой компании, за исключением регистрации права собственности уполномоченного органа по государственному имуществу и права аренды уполномоченного органа соответствующей отрасли.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, работник услугодателя по приему документов отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
10. Требования, установленные подпунктом 6) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, не применяются при регистрации:

1) болған ауыртпалық өз мүддесінде тіркелген тұлғаның өзге ауыртпалықтары болмаған жағдайда, жылжымайтын мүлікке құқықтарының туындағанын;
2) жылжымайтын мүлікке құқықтардың мұраға қалдыру тәртібімен ауысқанын;
3) борышкердiң мүлкiн басқару құқығы оңалтуды не банкроттықты басқарушыға ауысқанын;
4) пайдалану құқығы түріндегі ауыртпалық тіркелген жылжымайтын мүлікке құқықтардың ауысқанын;
5) ортақ мүліктегі үлеске құқықты;
6) құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылатын құқық иеленуші туралы мәліметтердің өзгергенін;
7) бөлінуіне (бірігуіне) немесе нысаналы мақсатының өзгеруіне әкеп соқпайтын, жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгергенін;
8) кепіл міндеттемелері сомаларының өсуіне әкеп соқпайтын, шарттар талаптарының өзгергенін;
9) кепілмен қамтамасыз етілген міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарламаларды;
10) құқықтарды (талаптарды) басқаға беру туралы талапты қамтитын шартта (оның ішінде активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шартта) ықтимал ауыртпалықтардың болуы туралы тиісті нұсқау болған кезде үшінші тұлғалардың немесе мемлекеттік органдардың тарапынан осы Заңның 5-бабының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген ауыртпалықтар тіркелген жылжымайтын мүлік кепілі шарттары бойынша құқықтарды (талаптарды) басқаға беруді тіркеу кезінде қолданылмайды.
3 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, шешімге шағымдану, іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) мен көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкеріне шағым: осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекен-жайға көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе мына мекен-жай бойынша: 010000, Астана қаласы, к. Мәңгілік ел, 10.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда, жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма – қол не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Басқарма төрағасының блогына (бұдан әрі-Төрағаның блогы) қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі;
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі не төрағаның блогына орналастырылады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4 тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және көрсетілетін қызметті беруші арқылы ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар.

1) возникновения прав на недвижимое имущество за лицом, в интересах которого зарегистрировано имеющееся обременение, в случае отсутствия иных обременений;
2) перехода прав на недвижимое имущество в порядке наследования;
3) перехода права на управление имуществом должника реабилитационному либо банкротному управляющему;
4) перехода прав на недвижимое имущество, на которое зарегистрировано обременение в виде права пользования;
5) права на долю в общем имуществе;
6) изменения сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра;
7) изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, не влекущих его разделение (объединение) или изменение целевого назначения;
8) изменений условий договоров, не влекущих увеличение суммы залоговых обязательств;
9) уведомлений о невыполнении обязательств, обеспеченных залогом;
10) уступки прав (требований) по договорам залога недвижимого имущества, в отношении которого зарегистрированы со стороны третьих лиц или государственных органов обременения, указанные в подпунктах 4), 5) и 6) статьи 5 Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", при наличии соответствующего указания в договоре, содержащем условие об уступке прав (требований), (в том числе в договоре об одновременной передаче активов и обязательств) о наличии возможных обременений.
Глава 3. Порядок обжалования решения, действия (бездействия) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решения, действия (бездействия) услугодателя и (или) его работника по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги или по адресу: 010000, город Астана, ул. Мәңгілік ел, 10.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни либо на блог Председателя Правления некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – блог Председателя).
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, выдается нарочно в канцелярии услугодателя либо размещается на блоге Председателя.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через услугодателя

12. Заңнамада белгіленген тәртіппен өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылардан 1414, 88000807777 біріңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары, сондай - ақ байланыс деректері көрсетілетін қызметті берушінің сайтында орналастырылған. www.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
14. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алады.
15. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысаны
___________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы)
Жеке тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы №_____________ өтініш
(Т.А.Ә. (болған жағдайда - әкесінің аты) бұдан әрі – Т.А.Ә)______________________
______________________________________________________________________
ЖСН және тұратын жері ________________________________________________
____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі_________, сериясы_____________,
№_________ Берілді__________________________________, берілген күні
(егер өтініш беруші біреуден артық болса, ақпаратты қайталау)
____________________________________________________________________
_________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
___________________________________________ атынан іс-әрекет ететін
(уәкілетті өкіл толтырады)
____________________________________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтың
/пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуын/ (керегінің астын сызу)
тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. Төленгені туралы құжат: түрі_______№_____ сомасы__________теңге;
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжат_____________________
____________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)

12. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
13. Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные данные размещены на сайте услугодателя - www.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
15. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
прав (обременений) на
недвижимое имущество"
Форма
________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление № _____________ о государственной регистрации прав
(обременений прав) на недвижимое имущество для физического лица
Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О)____________________________________________
ИИН и место жительства__________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия ______________,
№ __________________ Выдан _________________, дата выдачи________________________
________________________________________________________________________________
(повтор информации, если заявителей больше одного)
________________________________________________________________________________
От имени, которого действует______________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ____________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
________________________________________________________________________________
Прошу (просим) зарегистрировать/возникновение, обременение, прекращение/права (нужное
подчеркнуть) на объект недвижимости, расположенный по адресу:
________________________________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:
1. Документ об оплате: вид ______ № ________ на сумму _________ тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество ________________________
________________________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)

3. Некеде тұрғанын немесе тұрмағанын растайтын мәліметтер __________
____________________________________________________________________
меншік иесі туралы мәліметтер қажет пе Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
Сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны
Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген
мөлшерден аса ма Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
________________/__________________/________________________________
(күні) (өтініш берушінің қолы) (өтініш берушінің Т.А.Ә. (болған кезде)
____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күні:____________20__ж. Уақыты______сағ____________мин
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі___________________________________
____________________________________________________________________
Тексерілді: күні ________________ 20 __ж.
____________________________________________________________________ (тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініште сатып алынатын немесе сатылатын
активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға
қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кеткендігі туралы мәліметтер болса,
онда өтініш беруші монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келісімін
ұсынады. Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "___" _______________ ________(қолы)
"Жылжымайтын мүлiк
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу"мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысаны
___________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы)
Заңды тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтарды ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы №_____________ өтініш
Заңды тұлғаның толық атауы_________________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі________________, БСН: ___________________
Заңды мекенжайы ____________________________________________________
(Т.А.Ә.(болған жағдайда - әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә) басшысының немесе
уәкілетті өкілдің__________________________________________________
_________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________ атынан ісәрекет ететін
(уәкілетті өкіл толтырады)
мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтың
/пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуы/ (керегінің астын сызу)
тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

3. Сведения, подтверждающие наличие или отсутствие факта брачных отношений
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
необходимы ли сведения о собственнике Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Превышает ли совокупная Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов размеры, установленные
антимонопольным законодательством Республики Казахстан
__________________/____________________/_________________________________________
(дата)             (подпись заявителя)                         (Ф.И.О заявителя)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись работника, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: __________ 20_____ г. Время ____ час ____ мин
Результат выполнения /рассмотрения/заявления ______________________________________
Проверено: дата ________________ 20___ г.
_______________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись регистратора)
Примечание: В случае, если в заявлении на регистрацию содержится сведение, что
совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов превышает
размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан, то
заявителем представляется предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество"
Форма
__________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление № _____________ о государственной регистрации прав
(обременений прав) на недвижимое имущество для юридического лица
Полное наименование юридического лица ___________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Дата и номер государственной регистрации ________________, БИН ____________________
Юридический адрес ______________________________________________________________
Ф.И.О.(при его наличии) (далее – Ф.И.О) руководителя или уполномоченного представит
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
От имени которого действует_______________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ____________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
________________________________________________________________________________
Прошу зарегистрировать/возникновение, обременение, прекращение/права
(нужное подчеркнуть) на объект недвижимости, расположенный по адресу:
________________________________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:

1. Ақы төленгені туралы құжат: түрі________№______ сомасы ____ теңге
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжат______________________
____________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
Меншік иесі туралы мәлімет қажет пе Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
Сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны
Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген
мөлшерден асып кетеді ме Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
___________/_____________________________/__________________________
(күні) (басшысының немесе уәкілетті өкілдің қолы) (Т.А.Ә.)
___________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күн: ___________ 20__ж. Уақыты_______сағ_______ мин
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі___________________________________
____________________________________________________________________
Тексерілді: күні _________________ 20 __ж.
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. және өтініш қабылдаған маманның қолы)
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініште сатып алынатын немесе сатылатын
активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға
қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кететіндігі туралы мәліметтер болса,
онда өтініш беруші монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келісімін
ұсынады. Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "___" _______________ ________ (қолы)
"Жылжымайтын мүлiкке
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысаны
(Т.А.Ә.(болса - әкесінің аты)
(бұдан әрі – Т.А.Ә),
не көрсетілетін қызметті
алушы ұйымның атауы)
_____________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті беруші Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:

1. Документ об оплате: вид ______ № _________ на сумму ________ тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество, а при уступке прав
(требований) по договорам залога недвижимого имущества представляется договор об
уступке прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств)
________________________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан):
Необходимы ли Сведения о собственнике Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Превышает ли совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов
размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан
Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
__________/___________________________________________________________/__________
(дата)            (Ф.И.О руководителя или уполномоченного представителя)             подпись)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись работника, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _____ 20 ___ г. время _____ час ____ мин
Результат выполнения/рассмотрения/заявления _______________________________________
Проверено: дата ________________ 20 ___ г.
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись регистратора)
Примечание: В случае, если в заявлении на регистрацию содержится сведение, что
совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов превышает
размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан, то
заявителем представляется предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
_______________ "___"________20__ г.
(подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество"
Форма
(Ф.И.О.(при его наличии)
(далее- Ф.И.О), или
наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері)
(қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: ______________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының /Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
2-қосымша
"Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлдігін тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлгiн тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі-Мемлекеттік корпорация) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша;
2) "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
2 тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
мемлекеттік қызмет екі жұмыс күнi iшiнде көрсетiледi (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берiлетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
көрсетiлетiн қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
2) "Екінші деңгейдегі банктердің" ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – ЕДБ АЖ) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет жылжымалы мүлік кепілдігін мемлекеттік тіркеуі үшін алымның төленгені туралы немесе алымды төлеуден босатылғаны туралы растау тіркеуші органның ақпараттық жүйесіне түскен кезден бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Екінші деңгейдегі банкпен кепіл туралы мәліметтерді қамтитын кепіл туралы шартты немесе өзге шартты жеке немесе заңды тұлғалармен жасасқан кезде (бұдан әрі – электрондық тіркеу) "Екінші деңгейдегі банктердің" ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – ЕДБ АЖ) өзара қарым-қатынас арқылы жүзеге асырылады.

1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О ______________________________________________
Телефон _______________________
Получил: _________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 1550
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по месту обращения услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю:
государственная услуга оказывается в течение двух рабочих дней с момента принятия заявления (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляется за день до окончания срока оказания);
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
2) на портале посредством информационной системы "Банков второго уровня" (далее – ИС БВУ):
государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в информационную систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества или об освобождении от оплаты сбора.
На портале услуга оказывается путем взаимодействия с ИС БВУ при заключении физическими или юридическими лицами договора о залоге или иного договора, содержащего сведения о залоге с банком второго уровня (далее – электронная регистрация)

4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi:
1) Көрсетілетін қызметті беруші арқылы қағаз жеткізгіште:
мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын, жылжымалы мүлiк кепілдігін тіркеу туралы куәлік немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-ттармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;
берілетін куәліктерге қатысты жоғалғанның орнына жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң төлнұсқасы;
2) ЕДБ АЖ көмегімен портал және электрондық нысанда жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі арқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауабы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру нысаны - электрондық және қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызмет ақылы түрде жеке және заңды тұлғаларға көрсетiледi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы). Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу үшін тіркеу алымының сомасы 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексi) 553-бабына сәйкес белгіленген мөлшерлемелер бойынша есептеледі және Салық кодексінің 553-бабына сәйкес алымды төлеуден босатылған тұлғаларды қоспағанда, салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша тиісті құжаттарды тапсырғанға дейін төленеді және:
1) жеке тұлғалардан – айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) 1 мөлшерлемесі;
2) заңды..тұлғалардан..–.5..АЕК..құрайды.
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 87 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13353 болып тіркелген) сәйкес, ҚҚС-ғын есепке алмай, Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлікті беру үшін – 30,05 теңге. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін – 0,5 АЕК.

4. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги:
1) через услугодателя на бумажном носителе:
свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги;
дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества, взамен утраченного в отношении выданных свидетельств;
2) через портал посредством ИС БВУ и единого реестра залога движимого имущества в электронной форме:
свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги, удостоверенный электронной – цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель). За регистрацию залога движимого имущества, не подлежащей обязательной государственной регистрации сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным в соответствии со статьей 553 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), и оплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения, за исключением лиц, освобожденных от оплаты сбора согласно статье 553 Налогового кодекса и составляет:
1) с физических лиц – 1 ставка месячного расчетного показателя (далее – МРП);
2) с юридических лиц – 5 МРП.
За выдачу свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – 30,05 тенге без учета НДС, согласно приказа исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 87 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13353).
За выдачу дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – 0,5 МРП.

7. Жұмыс кестесі:
1) Көрсетілетін қызметті берушіде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, көрсетілетін қызметті берушіде белгiленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзiлiссiз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiп қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезек бронға қойылады;
2) ЕДБ АЖ арқылы екінші деңгейдегі банктердің жұмыс кестесіне сәйкес;
3) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, жексенбі және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жүгінген кездегі мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі, заңды тұлға үшін оның өкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариаттық куәландырылған сенімхат бойынша;
1) Көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес, ал құқықтарды (талаптарды) басқаға берген кезде (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт) өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы өтініш 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы, жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеуге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшін төлнұсқа ұсынылады);
бюджетке тіркеу алымы сомасының төленгенiн растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенiн растайтын құжат;
кепіл шарты немесе кепіл талаптарын қамтитын өзге де шарт немесе өтініште қамтылған мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тексергеннен кейін тіркеу туралы белгімен көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылатын тапсыру актісін немесе одан үзінді көшірмені (телнұсқаны немесе нотариалды куәландырылған көшірмені қоса бере отырып, құқыққтарды (талаптарды) басқаға беру туралы (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде тапсыру туралы шарт).
Куәліктің телнұсқасын алу үшін жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы, көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу туралы өтінішті;
тіркеу алымының сомасын бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін растайтын құжат;
Мемлекеттік ақпарат жүйелерінде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді қызмет көрсетушінің және Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.

7. График работы:
1) услугодателя по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) посредством ИС БВУ, согласно графику работы банков второго уровня;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
1) услугодателю:
заявление о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации по форме, согласно приложению 1, а при уступке прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств) заявление о регистрации внесения изменений и дополнений по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ, подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
договор о залоге или иной договор, содержащий условия залога, или договор об уступке прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств) с приложением передаточного акта или выписки из него (подлинник или нотариально удостоверенная копия) который после внесения, содержащихся в нем сведений в заявление о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, возвращается услугополучателю.
Для получения дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества услугополучатель, представляет следующие документы:
заявление о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ, подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";

2) портал арқылы ЕДБ АЖ көмегімен:
кепіл ұстаушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш (сұрау салу);
кепіл ұстаушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесіне жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге өтініш жіберуге көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімі;
тіркеу алымының сомасын бюджетке төленгенін растайтын құжат;
3) жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі арқылы:
қызмет алушының (кепіл берушінің) және кепіл ұстаушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы, кепіл шарты туралы мәліметті көрсете отырып хабарлама түрінде немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольды қолдану арқылы сұрау салу;
"электрондық үкімет" төлеу шлюзі арқылы жүргізілген төлем (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Мемлекеттік ақпарат жүйелерінде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді қызмет көрсетушінің және көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардын қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Екінші деңгейдегі банктердегі Электрондық тіркеу кезінде құжаттарды ЕДБ АЖ рұқсаты бар банк қызметкеріне беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды бекру қолхат негізінде көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат ұсынылғаннан кейін: заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша; жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат немесе оның өкілеттігін растайтын құжат бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің электрондық тіркеу кезінде, көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесі ЕДБ АЖ және "жеке кабинетіне" кепіл берушінің порталына сұранысты қабылдағандығы және электронды тіркеуден кейін ЭЦҚ куәландырылған электрондық тіркеу жүзеге асырылғандығы туралы электронды ңұсқада хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбесе, көрсетілетін қызметті беруші олардың қабылданған жері бойынша көрсетілетін қызметті алушы келгенше сақталуын қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті қарауды тоқтату туралы өтініш білдіруге құқығы бар.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жері бойынша береді.

2) через портал посредством ИС БВУ:
заявление (запрос) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП залогодержателя;
письменное согласие услугополучателя на отправление заявления на регистрацию залога движимого имущества в информационную систему услугодателя, удостоверенное ЭЦП залогодержателя;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора;
3) посредством единого реестра залога движимого имущества:
запрос в форме электронного документа, в виде уведомления с указанием сведений об условии залога, удостоверенный ЭЦП услугополучателя (залогодателя) и залогодержателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества, за исключением уплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
При получении государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю по приему и выдаче документов услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
При электронной регистрации в банках второго уровня документы подаются сотруднику банка, имеющему доступ к ИС БВУ.
Услугодателем выдача документа услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя или его представителя: для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При электронной регистрации государственной услуги информационная система услугодателя направляет в ИС БВУ и "личный кабинет" залогодателя на портал уведомление о принятии запроса и после осуществления электронной регистрации результат в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугодателя.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный в расписке срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
Услугополучатель может обратиться с ходатайством о прекращении рассмотрения заявления.
При этом ходатайство услугополучатель подает через канцелярию услугодателя, по месту обращения услугополучателя.

11. Заңнамада белгіленген тәртіппен өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға 1414, 88000807777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, көрсетілетін қызмет беруші жүргізеді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары, сондай-ақ байланыс деректері сайтында көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.kz, "Мемлекеттік қызметтер"бөлімі.
13. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы ЭЦҚ-ның болу шартымен электрондық нысанда немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушыныңабоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольды қолдану арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
14.Көрсетілетін қызметті алушы порталдың, "жеке кабинеті" сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
15. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлдігiн тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысаны
__________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы (тіркеуші органның атауы)
Жылжымалы мүлiк кепiлгiн тiркеу туралы № _____________________________өтініш
Кепіл беруші ____________________________________________________________
(Т.А.Ә.(болған жағдайда - әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә),
тұрғылықты жері, ЖСН, туған күні және жылы)
________________________________________________________________________
(тұратын жері, туған күні мен жылы)
________________________________________________________________________
(Заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және БСН)
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі ______ сериясы ______ № ______
______________________________ берген, берілген күні _______________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны ___________________________________________
_____________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
_______________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы ___________________________________________________________
________________________________________________________________________
(Т.А.Ә., ЖСН, туған күні мен жылы немесе заңды тұлғаның атауы мен БСН)
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі ____________ сериясы ___________ № ____
________________________________ берген, берілген күні _____________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны __________________________________________
______________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
________________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Жылжымалы мүлік кепілі шартын тіркеуді сұраймын: _________________________
Шартты жасасқан күн ____________________________________________________
Шартты жасасқан орын ___________________________________________________
Кепіл нысанасы туралы мәліметтер (жылжымалы мүлік сипаттамасы) ___________
_______________________________________________________________________
Кепілдігімен қамтамасыз етілген міндеттемелердің ақшалай баламасы __________
Шарттың қолданылу мерзімі ______________________________________________
Кепілге қойылған мүлік:
кепіл берушінің ____________ кепіл ұстаушының _______________ иелігінде және
пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Қайта кепілге қою туралы мәліметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз).
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берген)

11. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
12. Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные данные размещены на сайте услугодателя - www.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
13. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
14. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
15. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация залога движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации"
Форма
__________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации № ______
Залогодатель ____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) (далее – Ф.И.О), место жительства, ИИН, дата и год
рождения физического лица)
________________________________________________________________________________
(место нахождения, наименование и БИН для юридического лица)
________________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______ серия _______ № _____ выдан
____________________________________________________________ дата выдачи ________
(наименование органа, выдавшего документ
Почтовый адрес, телефон__________________________________________________________
От имени которого действует_______________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании____________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель _________________________________________________________________
(Ф.И.О, дата, год рождения, ИИН физического лица или наименование и БИН
юридического лица)______________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид ________ серия ________ № ______ выдан
__________________________________________________________ дата выдачи __________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
От имени которого действует _____________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании___________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога движимого имущества:
______________________________________________________________________________
Дата заключения договора_______________________________________________________
Место заключения договора _____________________________________________________
Сведения о предмете залога (перечень и описание движимого имущества) ______________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом__________________________
Срок действия обеспеченного залогом обязательства_________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя _____________________________ залогодержателя _______________________
Допустимость его использования: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Адрес электронной почты заявителя (при наличии)___________________________________
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

1. Төлем туралы құжат: түрі ________________ № ____________ сомасы __________
2. ______________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қажет пе: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Өтініш берілген күн: ______________ 20__ ж.
Өтініш қабылданған күн:______________ 20__ ж.
Өтініш берушінің қолы: _____________________________________________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ________________________________________
Уақыты: __________________ сағат _____________ минут.
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы _______________ "___"________
(қолы)
"Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлдігiн тiркеу"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысаны
________________________________________________________________
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы
Өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу туралы № ________________ өтініш
Кепіл ұстаушы __________________________________________
(Т.А.Ә.(болған жағдайды - әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә),
туған күні мен жылы, ЖСН немесе заңды тұлғаның атауы мен БСН)
________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі ________________ сериясы _______
___________________ берген, берілген күні _________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны __________________________________________
_______________________________________________________________________
_____________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
________________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде ________________________________________________________________
Кепілдің өзгеруін және/немесе толықтыруын немесе тоқтатуын тіркеуді сұраймын:
________________________________________________________________________
Шартты жасасқан күн _____________________________________________________
Шартты жасасқан орын ___________________________________________________
Кепіл нысанасы туралы мәліметтер (жылжымалы мүлік сипаттамасы) ____________
________________________________________________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттемелердің ақшалай баламасы _____________
Шарттың қолданылу мерзімі _______________________________________________
Кепілге қойылған мүлік:
кепіл берушінің _______ кепіл ұстаушының _____________ иелігінде және
пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Қайта кепілге қою туралы мәліметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз).
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берген)

1. Документ об оплате: вид ____________ № ___________ на сумму ____________________
2. ____________________________________________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20__ г.
Дата приема заявления: ______________ 20__ г.
Подпись заявителя: _________________________________________________
Ф.И.О и подпись регистратора ___________________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация залога движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации"
Форма
__________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление о регистрации внесения изменений и дополнений № ______
Залогодержатель _________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О), дата, год рождения, ИИН
физического лица или наименование и БИН юридического лица)
Документ, удостоверяющий личность: вид ___________ серия ________№ выдан
__________________________________________________________ дата выдачи __________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон__________________________________________________________
От имени которого действует ______________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ___________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать изменение и/или дополнение или прекращение залога:
________________________________________________________________________________
Дата заключения договора _________________________________________________________
Место заключения договора _______________________________________________________
Сведения о предмете залога (перечень и описание движимого имущества)
________________________________________________________________________________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом ___________________________
Срок действия обеспеченного залогом обязательства __________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя ______________________________________ залогодержателя _______________
Допустимость его использования: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Адрес электронной почты заявителя (при наличии)____________________________________
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

1. Төлем туралы құжат: түрі _______________ № _________ сомасы ______________
2. ______________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қажет пе: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Өтініш берілген күн: ______________ 20__ ж.
Өтініш қабылданқан күн:______________ 20__ ж.
Өтініш берушінің қолы: ___________________________________________________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ______________________________________________
Уақыты: __________________ сағат _____________ минут.
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерд пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________
(қолы)
"Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлдігiн тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысаны
Жылжымалы мүлiк кепiлдігiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын алу туралы № ____________ өтініш
Мен,
______________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болса - әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә)
________________________________________________________________
(паспорт деректері (жеке куәлігінің деректері) және тұратын жері)
__________________________________мекенжайы бойынша тұратын
_______________________________________________________ негізінде
(өкілеттіктерді куәландыратын құжаттың деректемелері)
____________________________________________атынан әрекет ететін
(заңды тұлғаның атауы мен деректемелері)
_______________________________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын беруді
сұраймын:
______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе кепіл берушінің заңды тұлғасының атауы)
Жылжымалы мүлік объектісінің түрі_____________________
(кепіл беруші бойынша деректер болған кезде толтырылады)
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
1. Төлеу туралы құжат: түрі_______, №________, күні __________
сомасы _______________________________________________________
2. Өкілеттікті растайтын құжат № _____________________________
Күні___________/__________________/______________________________/
(өтініш берушінің қолы)            (өтініш берушінің Т.А.Ә)
_______________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтінішті тапсырған күн: "____"_____________20____ж.
Уақыты:__________сағ.________мин.
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі: _________________________________
_______________________________________________________________
Тексерілді: күні_________________ж.
________________________________________________________________
(тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________
(қолы)
"Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлдігiн тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Нысаны
(Т.А.Ә. (болса - әкесінің аты)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
не көрсетілетін қызметті
алушы ұйымның атауы)
_______________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті берушіСіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;

1. Документ об оплате: вид ____________ № ___________ на сумму _____________________
2. ______________________________________________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20_____ г.
Дата приема заявления: ______________ 20_____ г.
Подпись заявителя:_______________________________________________________________
Ф.И.О и подпись регистратора_____________________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
__________________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Регистрация залога движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации"
Форма
_________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление № ____________ о получении дубликата свидетельства о
регистрации залога движимого имущества
Я, _____________________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) (далее – Ф.И.О)
________________________________________________________________________________
(паспортные данные (данные удостоверения личности) и место жительства физического лица)
проживающий (ая) по адресу ______________________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
Действующий от имени ___________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
На основании ___________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить:
Дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О физического лица или наименование юридического лица залогодателя)
Вид объекта движимого имущества _________________________________________________
(заполняются при наличии данных по залогодателю)
Прилагаю следующие документы:
1. Документ об оплате: вид _________, № _______, дата _________
на сумму _______________________________________________________________________
2. Документ, подтверждающий полномочие № ______________________
Дата __________/________________/________________________________________________/
(подпись заявителя)                         (Ф.И.О заявителя)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись работника принявшего заявление)
Дата подачи заявления: "____" ___________ 20____ г.
Время:___________ час.__________ мин.
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: ____________________
Проверено: дата _________________ г.
Ф.И.О и подпись регистратора______________________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
__________________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Регистрация залога движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации"
Форма
(Ф.И.О. (при его наличии)
(далее – Ф.И.О), или
наименование организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;

3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефоны ______________________
Алдым: ______________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының / Т.А.Ә.қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
3-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі– Мемлекеттік корпорация) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
2 тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
Көрсетілетін қызметті берушіге және порталға өтініш берген кездегі құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған жағдайда – күнтізбелік 20 (жиырма) минут ішінде,
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған кезде көрсетілетін қызметті берушіде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
Көрсетілетін қызметті алу үшін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
Қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
7. Жұмыс кестесі:
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, көрсетілетін қызметті берушібелгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдаумен көрсетіледі.
2) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын өткізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда.

3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ___________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 1550
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее-услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи пакета документов при обращении к услугодателю и на портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При отсутствии данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги у услугодателя продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
Максимально допустимое время ожидания для получения услуги – не более 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут.
4. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
5. Результат оказания государственной услуги – справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
7. График работы:
1) услугодателя по приему и выдаче документов - с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.

8. Көрсетілетін қызметті алушы (құқық иеленуші) немесе оның өкілі жүгінген кездегі мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшін төлнұсқа беріледі);
заңды тұлғалар өкілеттіктерін куәландыратын құжатты;
жеке тұлғаның өкілі нотариалды куәландырылған сенімхатты;
адвокаттар заң консультациясымен немесе адвокат кеңсесімен берілген ордер ұсынады, ал өз қызметін заңды тұлға ретінде тіркемей, жеке жүзеге асыру кезінде - адвокаттар алқасының төралқасымен уақытша, банкротық және оңалту басқарушылары, борышкердің дәрменсіз екендігі туралы соттың шешімі, соттың сырттай байқауды енгізі туралы соттың ұйғарымы және банкроттық саласындағы уәкілетті органның уақытша, банкроттық және оңалтуды басқарушыларды тағайындау туралы бұйрығын ұсынады;
тарату комиссиясы, тарату комиссиясының құрамын тағайындау туралы бұйрық және тарату комиссия төрағасымен берілген сенімхат ұсынады;
мұрагерлер мұраға құқық туралы куәлiкті немесе мүліктік емес құқықтан тұратын мұраға құқық туралы куәлiкті немесе нотариалды куәландырылған мұрагерлер тобын анықтайтын құжатты.
кондоминиум объектісінің қатысушысы, құқық белгілейтін құжатты немесе осы қатысушының меншік құқығындағы қайталама жылжымайтын мүлік объектісінің нотариалды куәландырылған құқық белгілейтін құжаттың көшірмесін немесе кондоминиум қатысушылары өкілдерінің өкілеттігін растайтын кондоминиум қатысушыларының жалпы жиналысының хаттамасын ұсынады.
құқық қорғау, сот органдарының, сот орындаушыларының, мемлекеттік кіріс органдарының, қорғаншылық және қамқоршылық органдарының өкілеттіліктері, ресми бланкіде басылған және мөрмен куәландырылған ақпарат алу үшін жазбаша сұраныстарын ұсынуымен расталады.
мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы (қайта тіркеу) туралы құжатының мәліметі, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы, тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйесінен алады.
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындақы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
субъектінің порталының жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау және/немесе ұялы байланыс операторымен ұсынылған порталдың есептік жазбасына субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда sms-хабарлама түрінде, субъектінің келісімі жағдайда, субъектінің порталының жеке кабинетінен және/немесе субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда, sms-хабарлама түрінде, ұялы байланыс операторымен порталдың есептік жазбасына қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен;
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті көрсету қызметкері құжатты мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамада қамтылған деректер берілген сәтінде жарамды болып табылады.

8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (правообладателя) или его представителя:
1) услугодателю:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество физическим и юридическим лицам из правового кадастра по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
юридические лица представляют документ, подтверждающий полномочия;
представитель физического лица представляет нотариально заверенную доверенность;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
адвокаты предоставляют ордер, выданный юридической консультацией или адвокатской конторой, а при осуществлении им своей деятельности индивидуально без регистрации юридического лица – президиумом коллегии адвокатов;
временные, банкротные и реабилитационные управляющие предоставляют решение суда о признании несостоятельного должника банкротом, определение суда о введении внешнего наблюдения и приказ уполномоченного органа в области банкротства о назначении временных, банкротных и реабилитационных управляющих;
ликвидационные комиссии предоставляют приказ о назначении состава ликвидационной комиссии и доверенность, выданная председателем ликвидационной комиссии;
наследники предоставляют свидетельство о праве на наследство или свидетельство о праве на наследство, состоящее из неимущественных прав либо нотариально заверенный документ определяющий круг наследников;
участник объекта кондоминиума представляет правоустанавливающий документ либо нотариально засвидетельственную копию правоустанавливающего документа на принадлежащий этому участнику кондоминиума на праве собственности вторичный объект недвижимости или протокол общего собрания участников кондоминиума подтверждающего полномочия представителей участников кондоминиума.
Полномочия представителей правоохранительных, судебных органов, судебных исполнителей, органов государственных доходов, опеки и попечительства подтверждаются предоставлением письменного запроса на получение информации, напечатанного на официальном бланке или заверенного печатью.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
2) на портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный электронной-цифровой подписью (далее – ЭЦП) или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронный запрос от третьих лиц в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.
Данные, содержащиеся в справке о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, являются действительными на момент выдачи.

9. мемлекеттік қызметті көрсетудегі бас тарту үшін негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезде, ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйекті еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
2) Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын толық ұсынбаған кезде.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын толық ұсынбаған кезде, көрсетілетін қызметті беруші қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, шешімге шағымдану, іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) мен көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкеріне шағым: осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекен-жайға көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе мына мекен-жай бойынша: 010000, Астана қаласы, к. Мәңгілік ел, 10.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда, жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма – қол не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Басқарма төрағасының блогына (бұдан әрі-Төрағаның блогы) қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі;
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі не төрағаның блогына орналастырылады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4 тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және көрсетілетін қызметті беруші арқылы ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар

9. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) при недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) при представлении услугополучателем неполного пакета документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его работника по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги или по адресу: 010000, город Астана, ул. Мәңгілік ел, 10.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни либо на блог Председателя Правления некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – блог Председателя).
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, выдается нарочно в канцелярии услугодателя либо размещается на блоге Председателя.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через услугодателя

11. Заңнамада белгіленген тәртіппен өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға 1414, 88000807777 біріңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, көрсетілетін қызмет беруші жүргізеді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары, сондай-ақ байланыс деректері сайтында көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі.
13. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы ЭЦҚ-ның болу шартымен электрондық нысанда немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольды қолдану арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың, "жеке кабинеті" сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
15. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жылжымайтын мүлікке
тіркелген құқықтар
(ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары
туралы анықтама беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысаны
_____________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы"КЕ АҚ филиалы)
Құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалығын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға № ________ сұрау салу
Мен,
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда - әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(паспорт деректерi (жеке куәлiк деректерi) және тұрғылықты жерi)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және деректемелерi)
_________________________________________________________ негізінде
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректемелерi)
___________________________________________________атынан әрекет етушi
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
Маған төмендегілерді беруді сұраймын: керегiн белгiлеу
жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары туралы анықтама;
жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендiгi туралы анықтама;
жылжымайтын мүлiктiң меншiк иесi (құқық иеленушiсі) туралы мәлiметтер
қамтылған техникалық паспортқа қосымшаларды;
жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң жоспарын (схемасын) қоса алғанда,
тiркеуші орган растаған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерi;
жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар
туралы анықтама.
Жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң түрi ________________________________
Объектiнiң орналасқан жерi _________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса беремiн:
Күнi_____/__________________________________________/_______________
(өтiнiш берушiнiң / уәкiлеттi өкiлдiң Т.А.Ә.)             (қолы)
____________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Сұрау салуды орындау /қарау нәтижесi: ______________________________
тексерiлдi: күнi 20_____ ж._________ ______________
____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________(қолы)
"Жылжымайтын мүлікке
тіркелген құқықтар
(ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары
туралы анықтама беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысаны
(Т.А.Ә. (болса - әкесінің аты)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.),
не көрсетілетін қызметті алушы
ұйымының атауы)
_________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті беруші Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;

11. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
12. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
13. Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные данные размещены на сайте услугодателя - www.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
15. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача справки о
зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое
имущество и его технических
характеристиках"
Форма
__________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Запрос № на получение информации о государственной регистрации прав
(обременений прав) на недвижимое имущество физическим и
юридическим лицам из правового кадастра
Я, _____________________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) (далее – Ф.И.О.) паспортные данные (данные
удостоверения личности) и место жительства физического лица, наименование и
реквизиты юридического лица)
Действующий от имени___________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
На основании ___________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: нужное отметить
- справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его
технических характеристиках;
- справку о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество;
- справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
- приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике
(правообладателе) недвижимого имущества;
- копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая
план (схемы) объектов недвижимости.
Вид объекта недвижимости _______________________________________________________
Место нахождения объекта _______________________________________________________
Прилагаю следующие документы: _________________________________________________
Дата.___________, ____________/__________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя/уполномоченного представителя)
_______________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения/рассмотрения/ запроса: ________
проверено: дата ____ 20 г.
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись работника филиала услугодателя)
Примечание:
В Запросе указываются данные заявителя (ф.и.о (при его наличии) дата рождения,
индивидуальный идентификационный номер, данные документа, удостоверяющего
личность, и место жительства физического лица, наименование, бизнес идентификационный
номер и реквизиты юридического лица, вид запрашиваемой информации, вид объекта
недвижимости, адрес, кадастровый номер для/получения информации на конкретный объект недвижимости.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача справки о
зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое
имущество и его технических
характеристиках"
Форма
(Ф.И.О.(при его наличии)
(далее – Ф.И.О), или
наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиала услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;

3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа бір-бірден жасалды.
Т.А.Ә. ("Азаматтарға арналған үкімет"мемлекеттік корпорациясы"КЕ АҚ филиалы)
(қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: ___________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының / Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
4-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2 тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
Тіркеу органы куәландырған тіркеу ісіндегі құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері, жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (схемасын) қоса алғанда, ақпарат алуға сұрау салу кезінен бастап үш күннен кешіктірмей беріледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады).
Көрсетілетін қызметті алу үшін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
Қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру.
Құқықтық кадастрдың тіркеу ісіндегі құжаттардың көшірмелері, сот, құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдардың олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыретіне сәйкес, уақытша, банкроттық және оңалту басқарушылары, оңалту және банкроттық рәсімдерін жүргізу шеңберінде, мәжбүрлеп таратылатын заңды тұлғаның тарату комиссиясының (таратушының) дәлелді сұрау салуы бойынша беріледі. Өзге адамдарға көрсетілген ақпарат құқық иеленушінің келісімімен беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орны мен алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.

3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному длякаждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ___________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 1550
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее-услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи пакета документов при обращении к услугодателю:
копии правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенные регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости выдаютсяне позднее трех рабочих дней со дня подачи запроса на получение информации (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания).
Максимально допустимое время ожидания для получения услуги - не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут.
4. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги – выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.
Копии документов, находящихся в регистрационном деле правового кадастра, предоставляются по мотивированным запросам судебных, правоохранительных и других государственных органов в соответствии с их компетенцией, установленной законодательством Республики Казахстан, временных, банкротных и реабилитационных управляющих в рамках проведения процедур реабилитации и банкротства, ликвидационной комиссии (ликвидатора) принудительно ликвидируемого юридического лица. Иным лицам указанная информация выдается с согласия правообладателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
При обращении на портал услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.

6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетiледi.
7. Жұмыс кестесі:
Көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, көрсетілетін қызметті берушінің белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскі асқа үзiлiссiз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен көрсетіледі, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
2) порталда – жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақытынан кейін және демалыс және мереке күндерi түскен жағдайда, өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жүгінген кезде:
заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша;
1) Көрсетілетін қызметті алушыға:
2) осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшін төлнұсқа беріледі);
2) порталда:
электрондық құжат нысанында ЭЦҚ-мен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Құқық қорғау, сот органдарының, сот орындаушыларының, мемлекеттік кіріс органдарының, қорғаншылық және қамқоршылық органдарының өкілеттіліктері, ресми бланкіде басылған және мөрмен куәландырылған ақпарат алу үшін жазбаша сұраныстарын ұсынуымен расталады;
Уақытша, банкротық және оңалту басқарушылары, борышкердің дәрменсіз екендігі туралы соттың шешімі, соттың сырттай байқауды енгізі туралы соттың ұйғарымы және банкроттық саласындағы уәкілетті органның уақытша, банкроттық және оңалтуды басқарушыларды тағайындау туралы бұйрығын ұсынады;
тарату комиссиясы, тарату комиссиясының құрамын тағайындау туралы бұйрық және тарату комиссия төрағасымен берілген сенімхат ұсынады;
мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы (қайта тіркеу) туралы құжатының мәліметі, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы, тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйесінен алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті берушіде қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты мемлекеттік орган мемлекеттік ақпараттық жүйеден берген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде:
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" нәтижені алу орны және күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға құжатты беру көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат ұсынылғаннан кейін: заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша; жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі үшін көрсетілген мерзімде жүгінбеген кезде, көрсетілетін қызметті беруші қабылдаған жері бойынша көрсетілетін қызметті алушының алған уақытқа дейін сақтайды.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті қарауды тоқтату туралы өтініш білдіруге құқығы бар.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы өтінішті жылжымайтын мүлік обьектісі орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы береді.

6. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
7. График работы:
1) услугодателя по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
1) услугодателю:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
2) на портале:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Полномочия представителей правоохранительных, судебных органов, судебных исполнителей, органов государственных доходов, опеки и попечительства подтверждаются предоставлением письменного запроса на получение информации, напечатанного на официальном бланке или заверенного печатью.
Полномочия временных, банкротных и реабилитационных управляющих подтверждаются решением суда о признании несостоятельного должника банкротом, определением суда о введении внешнего наблюдения и приказом уполномоченного органа в области банкротства о назначении временных, банкротных и реабилитационных управляющих.
Полномочия ликвидационной комиссии (ликвидаторы) принудительно ликвидируемого юридического лица подтверждается приказом о назначении состава ликвидационной комиссии и доверенностью, выданной председателем ликвидационной комиссии.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов работник услугодателя сверяет документ удостоверяющий личность услугополучателя, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателем услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием места и даты получения результата.
Услугодателем выдача документа услугополучателю осуществляется на основании расписки о приеме документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность услугополучателя или его представителя: для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный в расписке срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
Услугополучатель может обратиться с ходатайством о прекращении рассмотрения заявления.
При этом ходатайство услугополучатель подает через канцелярию услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.

11. Заңнамада белгіленген тәртіппен өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға 1414, 88000807777 біріңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, көрсетілетін қызмет беруші жүргізеді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары, сондай-ақ байланыс деректері сайтында көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі.
13.Көрсетілетін қызметті алушы порталдың, "жеке кабинеті" сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
14. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жылжымайтын мүлiк
объектiлерi жоспарын
(схемасын) қоса алғанда,
тiркеу органы куәландырған
тiркеу . iсi құжаттарының
көшiрмелерiн беру".
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысаны
____________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет"мемлекеттік корпорациясы"КЕ АҚ филиалы)
Құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар
ауыртпалығын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға № ________ сұрау салу
Мен,
_______________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда - әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә),
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (жеке куәлiк деректерi) және тұрғылықты жерi)
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және деректемелері)
____________________________________________________________________
______________________________________________________ негiзiнде
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректері)
______________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
Маған мыналарды беруді сұраймын: керегiн белгiлеу
жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүлiктiң меншiк иесi (құқық иеленушiсі) туралы мәлiмет
қамтылған техникалық паспортқа қосымшаларды;
жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң жоспарын (схемасын) қоса алғанда,
тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн;
жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар және тоқтатылған
құқықтар туралы анықтама.
Жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң түрi _______________________________
Объектiнiң орналасқан жерi ________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса беремiн:
__________________________________________________________________
Күнi________/______________________________________/_______________
(өтiнiш берушiнiң / уәкiлеттi өкiлдiң Т.А.Ә.)             (қолы)
___________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Сұрау салуды орындау /қарау/ нәтижесi: _____________________________
тексерiлдi: күнi 20_____ ж._________________________________________
____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________ (қолы)
"Жылжымайтын мүлiк
жоспарын (схемасын) қоса
алғанда, тiркеу органы
куәландырған тiркеу
iсi құжаттарының көшiрмелерiн
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
(Т.А.Ә. (болса - әкесінің аты)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)немесе
көрсетілетін қызметті алушы
ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті беруші Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;

11. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
12. Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные данные размещены на сайте услугодателя - www.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
13. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
14. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
слуги "Выдача копий
документов регистрационного
дела, заверенных
регистрирующим органом,
включая план (схемы)
объектов недвижимости"
Форма
_____________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Запрос № на получение информации о государственной регистрации прав
(обременений прав) на недвижимое имущество физическим и
юридическим лицам из правового кадастра
Я, ____________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.) паспортные данные (данные
удостоверения личности) и место жительства физического лица, наименование и
реквизиты юридического лица)
Действующий от имени___________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
На основании ___________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: нужное отметить
- справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его
технических характеристиках;
- справку о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество;
- справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
- приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике
(правообладателе) недвижимого имущества;
- копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая
план (схемы) объектов недвижимости.
Вид объекта недвижимости _____________________________________
Место нахождения объекта _____________________________________
Прилагаю следующие документы: ________________________________
Дата.___________, ____________/___________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя/уполномоченного представителя)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения/рассмотрения/ запроса: ________
проверено: дата ____ 20 г.
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись работника филиала услугодателя)
Примечание:
В Запросе указываются данные заявителя (фамилия, имя, отчество, дата рождения,
индивидуальный идентификационный номер, данные документа, удостоверяющего
личность, и место жительства физического лица, наименование, бизнес идентификационный
номер и реквизиты юридического лица, вид запрашиваемой информации, вид объекта
недвижимости, адрес, кадастровый номер для/получения информации на конкретный объект
недвижимости.
Приложение 2
к стандарту государственной
слуги "Выдача копий
документов регистрационного
дела, заверенных
регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов
недвижимости"
Форма
Ф.И.О.(при его наличии)
(далее – Ф.И.О), или
наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиала услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;

3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: _____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
5-қосымша
"Жылжымайтын мүлiктiң болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2 тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген сәтінен бастап және порталға мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтері болған кезде – 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған кезде көрсетілетін қызметті берушімемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғана дейін бір күн қалғанда береді).
Көрсетілетін қызметті алу үшін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің нысаны – электрондық.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
7. Жұмыс кестесі:
1)көрсетілетін қызметті берушіде– Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, көрсетілетін қызметті берушібелгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскі асқа үзiлiссiз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен көрсетіледі, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
2) порталда – жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.

3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному длякаждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ___________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 1550
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
с момента обращения услугополучателя к услугодателю и на портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При отсутствии данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги у услугодателя продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
Максимально допустимое время ожидания для получения услуги – не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут.
4. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
5. Результат оказания государственной услуги – справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
7. График работы:
1) услугодателя по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.

8. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі мемлекеттік қызметті көрсетуге жүгінгенде қажетті құжаттар тізбесі:
1) Көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысандағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшін төлнұсқа беріледі);
заңды тұлғалар өкілеттіктерін куәландыратын құжатты;
жеке тұлғаның өкілі нотариалды куәландырылған сенімхатты;
адвокаттар заң консультациясымен немесе адвокат кеңсесімен берілген ордер ұсынады, ал өз қызметін заңды тұлға ретінде тіркемей, жеке жүзеге асыру кезінде - адвокаттар алқасының төралқасымен.
уақытша, банкротық және оңалту басқарушылары, борышкердің дәрменсіз екендігі туралы соттың шешімі, соттың сырттай байқауды енгізі туралы соттың ұйғарымы және банкроттық саласындағы уәкілетті органның уақытша, банкроттық және оңалтуды басқарушыларды тағайындау туралы бұйрығын ұсынады;
тарату комиссиясы, тарату комиссиясының құрамын тағайындау туралы бұйрық және тарату комиссия төрағасымен берілген сенімхат ұсынады;
мұрагерлер мұраға құқық туралы куәлiкті немесе мүліктік емес құқықтан тұратын мұраға құқық туралы куәлiкті немесе нотариалды куәландырылған мұрагерлер тобын анықтайтын құжатты ұсынады;.
кондоминиум объектісінің қатысушысы, құқық белгілейтін құжатты немесе осы қатысушының меншік құқығындағы қайталама жылжымайтын мүлік объектісінің нотариалды куәландырылған құқық белгілейтін құжаттың көшірмесін немесе кондоминиум қатысушылары өкілдерінің өкілеттігін растайтын кондоминиум қатысушыларының жалпы жиналысының хаттамасын ұсынады;
құқық қорғау, сот органдарының, сот орындаушыларының, мемлекеттік кіріс органдарының, қорғаншылық және қамқоршылық органдарының өкілеттіліктері, ресми бланкіде басылған және мөрмен куәландырылған ақпарат алу үшін жазбаша сұраныстарын ұсынуымен расталады;
мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы (қайта тіркеу) туралы құжатының мәліметі, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы, тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйесінен алады.
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындақы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
субъектінің порталының жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау және/немесе ұялы байланыс операторымен ұсынылған порталдың есептік жазбасына субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда sms-хабарлама түрінде, субъектінің келісімі жағдайда, субъектінің порталының жеке кабинетінен және/немесе субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда, sms-хабарлама түрінде, ұялы байланыс операторымен порталдың есептік жазбасына қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен;
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті көрсету қызметкері құжатты мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Жылжымайтын мүлiктiң болмауы (болуы) туралы анықтамада қамтылған деректер берілген сәтінде жарамды болып табылады.

8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:
1) услугодателю:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество физическим и юридическим лицам из правового кадастра по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
юридические лица представляют документ, подтверждающий полномочия;
представитель физического лица представляет нотариально заверенную доверенность;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
адвокаты предоставляют ордер, выданный юридической консультацией или адвокатской конторой, а при осуществлении им своей деятельности индивидуально без регистрации юридического лица - президиумом коллегии адвокатов;
временные, банкротные и реабилитационные управляющие предоставляют решение суда о признании несостоятельного должника банкротом, определение суда о введении внешнего наблюдения и приказ уполномоченного органа в области банкротства о назначении временных, банкротных и реабилитационных управляющих;
ликвидационные комиссии предоставляют приказ о назначении состава ликвидационной комиссии и доверенность, выданная председателем ликвидационной комиссии;
наследники предоставляют свидетельство о праве на наследство или свидетельство о праве на наследство, состоящее из неимущественных прав либо нотариально заверенный документ определяющий круг наследников;
участник объекта кондоминиума представляет правоустанавливающий документ либо нотариально засвидетельственную копию правоустанавливающего документа на принадлежащий этому участнику кондоминиума на праве собственности вторичный объект недвижимости или протокол общего собрания участников кондоминиума подтверждающего полномочия представителей участников кондоминиума.
Полномочия представителей правоохранительных, судебных органов, судебных исполнителей, органов государственных доходов, опеки и попечительства подтверждаются предоставлением письменного запроса на получение информации, напечатанного на официальном бланке или заверенного печатью.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
2) на портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронный запрос от третьих лиц в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.
Данные, содержащиеся в справке об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, являются действительными на момент выдачи.

3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: ____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
6-қосымша
"Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
2 тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
Көрсетілетін қызметті берушіге және порталға өтініш берген кездегі құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған жағдайда – күнтізбелік 20 (жиырма) минут ішінде,
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
2) Көрсетілетін қызметті алу үшін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) Қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
7. Жұмыс кестесі:
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, көрсетілетін қызметті берушібелгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдаумен көрсетіледі.
2) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын өткізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда.

3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ___________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 1550
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю и портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При отсутствии данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги услугодателя продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляется за день до окончания срока оказания);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
4. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
5. Результат оказания государственной услуги – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
7. График работы:
1) услугодателя по приему и выдаче документов– с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала, при этом прием документов осуществляется в операционном зале посредством "без барьерного" обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.

8. Көрсетілетін қызметті алушы (құқық иеленуші) немесе оның өкілі жүгінген кездегі мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру туралы ақпарат алуға сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшін төлнұсқа беріледі);
мемлекеттік ақпарат жүйелерінде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді қызмет көрсетушінің және көрсетілетін қызметті берушіқызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес, ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жылжымалы мүлік кепілі тізіліміндегі жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы ақпаратты алуға сұрау салу;
субъектінің порталының жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау және/немесе ұялы байланыс операторымен ұсынылған порталдың есептік жазбасына субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда sms-хабарлама түрінде, субъектінің келісімі жағдайда, субъектінің порталының жеке кабинетінен және/немесе субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда, sms-хабарлама түрінде, ұялы байланыс операторымен порталдың есептік жазбасына қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен;
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті көрсету қызметкері құжатты мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйекті еместігінің анықталуы мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын толық ұсынбаған кезде, көрсетілетін қызметті беруші қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбі

8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (правообладателя) или его представителя:
1) услугодателю:
запрос на получение информации о регистрации залога движимого имущества из реестра залога движимого имущества по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя).
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
2) на портал:
запрос на получение информации о регистрации залога движимого имущества из реестра залога движимого имущества в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронный запрос от третьих лиц в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.
9. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решения, действия (бездействия) услугодателя и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг

12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары, сондай-ақ байланыс деректері сайтында көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі.
13. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы ЭЦҚ-ның болу шартымен электрондық нысанда немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольды қолдану арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың, "жеке кабинеті" сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
15. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жылжымалы мүлік кепілінің
тізілімінен үзінді беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысаны
______________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет"мемлекеттік корпорациясы"КЕ АҚ филиалы)
Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру № ________ сұрау салу
Мен,
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда - әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә)
____________________________________________________________________
(паспорт деректерi (жеке куәлiк деректерi) және жеке тулғаның тұрғылықты жерi)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және деректемелері)
____________________________________________________________________
_________________________________________________________ негiзiнде
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректері)
______________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзіндімаған ұсынуды сұраймын.
Күнi________/_______________________________________/_______________
(өтiнiш берушiнiң / уәкiлеттi өкiлдiң Т.А.Ә.)            (қолы)
____________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Сұрау салуды орындау /қарау/ нәтижесi: _____________________________
тексерiлдi: күнi 20_____ ж._________ _______________________________
____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
"Жылжымалы мүлік кепілінің
тізілімінен үзінді беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысаны
(Т.А.Ә. (болған жағдайда -
әкесінің аты)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.),
немесе көрсетілетін қызметті
алушы ұйымның атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" көрсетілетін қызметті беруші Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;

12. Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные данные размещены на сайте услугодателя - www.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
13. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
14. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
15. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача выписки из
реестра регистрации залога
движимого имущества"
Форма
________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Запрос № _________ на выдачу выписки из реестра выписки из реестра залога
движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Я,____________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.) паспортные данные (данные
удостоверения личности) и место жительства физического лица, наименование и
реквизиты юридического лица)
Действующий от имени_________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
На основании _________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить выписку из реестра выписки из реестра залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной государственной регистрации
______________________________________________________________________________
(ФИО физического лица или наименование юридического лица залогодателя)
Документ, подтверждающий полномочие представителя физического или юридического
лица __________________________________________________________________________
__________________/____________________/________________________________________
(дата)             (подпись заявителя)                   (Ф.И.О заявителя)
_______________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись работника, принявшего заявление)
Дата подачи запроса: __________ 20_____ г. Время ____ час ____ мин
Результат выполнения /рассмотрения/запроса ______________________
Проверено: дата ________________ 20___ г.
_______________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись регистратора)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача выписки из
реестра регистрации залога
движимого имущества"
Форма
Ф.И.О. (при его наличии)
(далее – Ф.И.О), или
наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;

3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: _______________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
7-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
2 тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
Көрсетілетін қызметті берушіге және порталға өтініш берген кездегі құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған жағдайда – күнтізбелік 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған кезде көрсетілетін қызметті берушімемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
Көрсетілетін қызметті алу үшін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
Қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
7. Жұмыс кестесі:
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, көрсетілетін қызметті берушібелгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдаумен көрсетіледі.
2) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын өткізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда.

3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: _______________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 1550
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
с момента обращения услугополучателя к услугодателю и на портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При отсутствии данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги у услугодателя продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
Максимально допустимое время ожидания для получения услуги – не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут.
4. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
5. Результат оказания государственной услуги – справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
7. График работы:
1) услугодателя по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.

3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым:____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
8-қосымша
"Жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет)"Азаматтарға арналған үкімет"миемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2 .Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2 Тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге өтiнiш келiп түскен кезден бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетіледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi):
2) Көрсетілетін қызметті алу үшін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) Қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орны мен алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетіледі.
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін алынатын төлем соммасы 536,8 теңгені құрайды және ол, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүргізетін банктер немесе ұйымдар арқылы аудару жолымен көрсетілетін қызметті берушібюджетіне төленеді.
Ақы төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы да жүргізіледі.

3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному длякаждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ___________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от "__" ______ 2018 года
№ __________
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю:
государственная услуга оказывается в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 минут.
4. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги – дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
При обращении на портал услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.
6. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Оплата по оказанию государственной услуги взимается в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество утвержденными приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 418 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17498).
Оплата также производится через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).

7. Жұмыс кестесі:
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, көрсетілетін қызметті берушібелгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдаумен көрсетіледі.
2) порталда – жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақытынан кейін және демалыс және мереке күндерi жүгінген кезде, өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат;
1) Көрсетілетін қызметті берушіге :
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын немесе меншік құқығы туралы куәлікті беру туралы өтiнiш;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкiлінің жеке басын куәландыратын құжат көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшiн төлнұсқа берiледi;
жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін алым төленгенiн растайтын құжат немесе төлем шлюзi арқылы берiлетiн төлем туралы чек
Тіркеу ісінде электрондық құжаттың (электрондық тіркеуді жасау кезінде) тек қағаз көшірмесі болған кезде, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы нотариуспен беріледі;
2) порталда:
ЭЦҚ - мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольды қолдану арқылы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, құқық белгілейтін құжат туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы жүргізілген ақы төлеуді көрсетілетін қызметті беруші және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде, көрсетілетін қызметті беруші қызметкері жеке басын куәландыратын құжатты мемлекеттік орган мемлекеттік ақпараттық жүйеден алған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде:
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу орны және күні көрсетіле отырып, сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға немесе оның өкілі жеке куәлігін көрсеткен кезде құжаттар беріледі:
заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесiне белгiленген мерзiмде жүгiнбеген кезде, Көрсетілетін қызметті беруші оларды бiр ай бойы сақтауды қамтамасыз етедi, одан кейiн оларды әрi қарай сақтау үшiн көрсетiлетiн қызметтi берушiге тапсырады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы бiр ай өткеннен кейiн дайын құжаттарды алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгiнген кезде, көрсетілетін қызметті беруші бiр жұмыс күнi iшiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiге сұрау салады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушi дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге бiр жұмыс күні iшiнде жiбередi, содан кейiн көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды көрсетiлетiн қызметтi алушыға бередi.
Егер қызмет алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі үшін көрсетілген мерзімде келмесе, көрсетілетін қызметті беруші оларды қабылдау жері бойынша көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін сақтауды қамтамасыз етеді,
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті қарауды тоқтату туралы өтініш білдіруге құқығы бар.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы өтінішті жылжымайтын мүлік обьектісі орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы береді.

7. График работы:
1) услугодателя по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, бронируется электронная очередь посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
1) услугодателю:
заявление о выдаче дубликата правоустанавливающего документа или свидетельства о праве собственности установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
документ, подтверждающий оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество или чек об оплате, выдаваемый посредством платежного шлюза.
В случае если в регистрационном деле имеется только бумажная копия электронного документа (при совершении электронной регистрации) дубликат правоустанавливающего документа выдается нотариусом;
2) на портале:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, сведения о правоустанавливающем документе, оплата, произведенная посредством ПШЭП содержащиеся в государственных информационных системах работник услугодателя получает через шлюз "электронного правительства".
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
Услугодателем услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием места и даты получения результата.
Услугодателем выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателем или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
Услугополучатель может обратиться с ходатайством о прекращении рассмотрения заявления.
При этом ходатайство услугополучатель подает через канцелярию услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.

11. Заңнамада белгіленген тәртіппен өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға 1414, 88000807777 біріңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, көрсетілетін қызмет беруші жүргізеді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары, сондай-ақ байланыс деректері сайтында көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі.
13. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың, "жеке кабинеті" сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
14. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жылжымайтын мүлікке құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
______________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы)
Құқық белгiлейтiн құжаттың телнұсқасын немесе меншік құқығы туралы куәлікті беру туралы № _____ өтініш
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болса - әкесінің аты)(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(Туған күні, ЖСН, жеке басын куәландыратын құжат болса, құжаттың деректемелері)
____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның тұрғылықты жері, заңды тұлғаның атауы, болған кезде
БСН, деректемелері)
Оның атынан ________________________________________________________
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
___________________________________________негізінде әрекет ететін
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректемелерi)
___________________________ мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын
мүлiк объектiсiне
_____________________________ телнұсқасын беруді сұраймын (сұраймыз)
(құжаттың атауы)
Құқық белгілейтін құжаттың немесе куәліктің жоғалуына, бүлінуіне
(бұзылуына) алып келген мән-жайлар ________________________________
____________________________________________________________________
Өтiнiшке мынадай құжаттарды қоса беремін (береміз)
1. Төленгенi туралы құжат: түрi _____ №____________теңге сомасына
2._________________________________________________________________
3._________________________________________________________________ (өтiнiшті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтiнiш берілген күн: ________ 20__ж.
Уақыты ______ сағ _________ мин
Орындаудың жоспарлы күні ___________________________________________
Өтiнiштi орындау /қарау/ нәтижесi __________________________________
Тексерiлдi: күнi ___________ 20__ж.
____________________________________________________________________
(орындаушының Т.А.Ә. және қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________
(қолы)
"Жылжымайтын мүлікке құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
(Т.А.Ә. (болса - әкесінің аты)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе көрсетілетін қызметті
алушы ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті беруші Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес, құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;

11. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
12. Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные данные размещены на сайте услугодателя - www.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
13. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
14. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача дубликата
правоустанавливающего
документа на недвижимое
имущество"
Форма
________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление № _____ о выдаче дубликата правоустанавливающего документа или
свидетельства о праве собственности
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.)
________________________________________________________________________________
(дата рождения, ИИН при наличии, данные документа, удостоверяющего личность)
________________________________________________________________________________
(место жительства физического лица, наименование, БИН при наличии,
реквизиты юридического лица)
От имени, которого действует ______________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ____________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу (просим) выдать дубликат __________________________________________________
(наименование документа)
________________________________________________________________________________
на объект недвижимости, расположенный по адресу: __________________________________
Обстоятельства, повлекшие утрату, повреждение (порчу) правоустанавливающего документа
или свидетельства ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
К заявлению прилагаю (ем) следующие документы:
1. Документ об оплате: вид _______ № ________ на сумму ________ тенге
2. _____________________________________________________________
3.______________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления:___ __________ 20_ г. Время ______ час ___ мин
Плановая дата исполнения ________________________________________
Результат выполнения/рассмотрения/_______________________________
Проверено: дата ________________ 20__ г.
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись исполнителя)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача дубликата
правоустанавливающего
документа на недвижимое
имущество"
Форма
(Ф.И.О. (при его наличии)
(далее – Ф.И.О), или
наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;

3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: ____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
9-қосымша
"Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру"мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1 Тарау. Жалпы ережелер
1. "Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Азаматтарға арналған үкімет"мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2 Тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттiк қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір күн бұрын ұсынады):
1) құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу - бір жұмыс күні;
2) жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты техникалық паспортты беру:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге техникалық паспорт үшінші жұмыс күнi берiледi;
жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорт бесінші жұмыс күнi берiледi;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорт жетінші жұмыс күнінде беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектiлерге техникалық паспорт көрсетілетін қызметті алушы жүгiнген күннен бастап оныншы жұмыс күні берiледi.
Осы тармақшаның 1 және 2–абзацтарында көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерін қоспағанда, бірінші күрделілік санатына жататын жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт бесінші жұмыс күні беріледі.

3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О ____________________________________________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 1550
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) и на портал:
1) внесение в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество – один рабочий день;
2) выдача технического паспорта в зависимости от вида объекта недвижимости:
технический паспорт на квартиры, комнаты в общежитиях выдается на третий рабочий день;
технический паспорт на индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения выдается на пятый рабочий день;
технический паспорт на остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на седьмой рабочий день;
технический паспорт на объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на десятый рабочий день со дня обращения услугополучателя;
технический паспорт на объекты недвижимости за исключением объектов недвижимости, указанных в абзацах два и три данного подпункта, относящиеся к первой категории сложности выдается на пятый рабочий день.

Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 57 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9173 тіркелген) бекітілген жылжымайтын мүлік объектілеріне бастапқы және кейінгі мемлекеттік техникалық тексеру нұсқаулығын бекіту туралы.
Мерзiмдi одан әрi ұзарту көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті берушінің келiсiмі бойынша объектiнiң күрделiлiк санатына қарай жүргiзiледi, бұл ретте жалпы мерзiм көрсетілетін қызметті алушы жүгiнген күннен бастап екі айдан аспауға тиiс.
Нақты деректерден жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүліктің құқық белгілейтін құжатта қамтылған идентификатталған және техникалық мәліметтердің деректерден айырмашылықтарын анықтау мақсатында, құқық иеленуші осындай айырмашылықтарды анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге өтініш беруге құқылы. Айырмашылықтарды анықтау өткізілген мемлекеттік техникалық тексеру нәтижелері бойынша жүргізілді. Жанадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген техникалық тексеру нәтижесі бойынша идентификатталған және техникалық мәліметтердің айырмашылықтарын анықтау туралы қорытынды, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша айырмашылықтарды анықтау нәтижелері бойынша рәсімделеді;
3) техникалық паспортты қосымша бере отырып қорытындыны беру мерзімдері жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты осы тармақтың 2) тармақшасына сәйкес белгіленеді;
көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) техникалық паспортты қоса бере отырып жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлікке құрамдастарының идентификатталған және техникалық мәліметтерін енгізу туралы немесе жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісіне өткізілген техникалық тексерудің нәтижелері бойынша идентификатталған және техникалық мәліметтердің айырмашылықтарын анықтау туралы қорытындысы немесе жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортына енгізу белгісі бар объектіні пайдалануға қабылдау актісі немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы бойынша мемлекеттік қызметт көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;

К первой категории сложности объекта недвижимости относятся строения прямоугольной формы, состоящие не более чем из четырех помещений согласно Инструкции по государственному техническому обследованию объектов недвижимости, утвержденной приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 57 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9173).
Дальнейшее продление срока производится в зависимости от категории сложности объекта по согласованию с услугополучателем, при этом, общий срок не должен превышать двух месяцев со дня обращения услугополучателя.
В целях установления расхождений идентификационных и технических сведений, содержащихся в правоустанавливающем документе, с фактическими данными вновь созданного недвижимого имущества правообладатель вправе подать заявление услугодателю на выявление таких расхождений. Выявление расхождений производится по итогам проведенного государственного технического обследования. Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости, оформляется по результатам выявления расхождений по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) сроки выдачи заключения с приложением технического паспорта устанавливаются в соответствии с подпунктом 2) настоящего пункта в зависимости от вида объекта недвижимости;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
4. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги при обращении:
1) к услугодателю акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию с отметкой о внесении в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество или заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости с приложением технического паспорта или технический паспорт объекта недвижимости или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги;

2) порталға жүгінгенде көрсетілетін қызметті алушыға жеке кабинетіне мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы, алу орны мен күні көрсетіле отырып, хабарлама жолданады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті берушіқызметкерi мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының техникалық паспортты беру үшін қосымша ақыны төлегенін растайтын құжатты ұсынған кезде береді, ал қызмет көрсету үшін шарт жасасқан кезде, көрсетілетін қызметті алушы өзі қол қойған орындалған жұмыстардың актісін қосымша ұсынады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық және қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлем Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 87 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13353 болып тіркелген) бекітілген салық салу объектілерінің құнын айқындау саласындағы ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық тексеру бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес айқындалады.
Ақы төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) порталы арқылы да жүргізіледі.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі:
1) Қызметтің нәтижесін қабылдау және беру – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушібелгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, түскі үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiп қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдаумен жүзеге асырылады.
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері өтініштерді қабылдау және нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8. Көрсетілетін қызметті алушы жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленуші) немесе оның өкілі жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мынадай:
заңды тұлға үшін өкілеттіктерін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша:

2) на портал услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.
При этом, результат оказания государственной услуги выдается услугодателем при предоставлении услугополучателем документа подтверждающего доплату за выдачу технического паспорта, а при заключении договора на оказание услуг, услугополучателем дополнительно предоставляется подписанный им акт выполненных работ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Ценами на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих, в сфере определения стоимости объектов налогообложения утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 87 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13353) (далее – Цены на товары (работы, услуги).
Оплата также производиться через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7. График работы услугодателя:
1) по приему и выдаче результата услуги– с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (собственника объекта недвижимости (иного правообладателя) или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:

1) көрсетілетін қызметті берушіге:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлікке құрамдастарының идентификатталған және техникалық мәліметтерін енгізу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес қажеттісін белгілеу ғимараттардың, кұрылыстардың және (немесе)олардың құрамдастарының жаңадан құрылғанжылжымайтын мүлікке сәйкестендіру жәнетехникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу бойынша (бұдан әрі – өтініш);
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкiлінің жеке басын куәландыратын құжат (төлнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшiн берiледi), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың көшiрмесi;
жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісіне жылжымайтын мүлiк объектісін пайдалануға қабылдау актісі және (немесе) жер учаскесiне идентификаттау құжаты;
тауарлар Бағасына (жұмыстар, қызметтер) cәйкес, төлемді растайтын құжат.
жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісіне өткізілген техникалық тексерудің нәтижелері бойынша идентификатталған және техникалық мәліметтердің айырмашылықтарын анықтау туралы қорытындысын алу үшін:
жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортынжәне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікобъектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеруқорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалықмәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды өтініші мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3 қосымшасының нұсқасына сәйкес;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкiлінің жеке басын куәландыратын құжат (төлнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшiн берiледi), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiне идентификаттау құжатымен бірге жылжымайтын мүлiк объектісін пайдалануғу қабылдау актісі;
техникалық тексеруді өткізі үшін төлемді растайтын құжат екі кезеңде ұсынылады:
мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш берген кезде бағалар тауарлар Бағасы (жұмыстар, қызметтер) сәйкес, жылжымайтын мүлік объектісіне мемлекеттік техникалық тексеруді өткізу бойынша көрсетілетін қызметтің базалық құны түрінде жүргізіледі;
жылжымайтын мүлік объектісіне қатынау берілмесе, құрылыс аяқталмаса және қызметті алушы өтінішті қайтып алған жағдайда, базалық құны қайтарылмайды.
жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт алған кезде тауарлар Бағасы (жұмыстар, қызметтер)сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмыс үшін толық ақы төлеу (қосымша ақы) жүргізіледі.
жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспортты алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортын алу бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкiлінің жеке басын куәландыратын құжат (төлнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшiн берiледi), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты қоса берілген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжаттар;
тауарларға бағасы (жұмыстар, қызметтер) сәйкес техникалық паспорт беру үшін төлемді растайтын құжат.
Егер пәтерге, жатақханалардағы бөлмелерге және үй-жайларға техникалық тексеру жүргізуге жүгінген кезде жер учаскесіне идентификаттау құжаты ұсынылмайды;

1) к услугодателю:
для внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество:
заявление на оказание государственной услуги (далее - заявление) по внесению в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица), и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя), а также копию документа подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию на вновь возведенный объект недвижимости и (или) идентификационного документа на земельный участок;
документ, подтверждающий оплату согласно Цен на товары (работы, услуги);
для получения заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости:
заявление на получение заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица), и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя), а также копию документа подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию с приложением идентификационного документа на земельный участок при его наличии;
документ, подтверждающий оплату за проведения технического обследования предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимостисогласно Цен на товары (работы, услуги);
при получении заключения и технического паспорта объекта недвижимости производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
для получения технического паспорта на объект недвижимости:
заявление на получение технического паспорта по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица), и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя), а также копию документа подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
правоустанавливающие документы на объект недвижимости с приложением идентификационного документа на земельный участок;
документ, подтверждающий оплату за выдачу технического паспорта согласно Цен на товары (работы, услуги).
В случае обращения за техническим обследованием квартиры, комнат в общежитиях и встроенного помещения идентификационный документ на земельный участок не представляется;

2) порталға:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлікке құрамдастарының идентификатталған және техникалық мәліметтерін енгізу үшін:
ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынатын көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік пароль арқылы сұрау салу;
жер учаскесiне идентификаттау құжатын қоса бере отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне құқық белгiлейтiн құжаттың (объектіні пайдалануға қабылдау актісі) электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы жасалған төлемді қоспағанда, техникалық паспортты беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісіне өткізілген техникалық тексерудің нәтижелері бойынша идентификаттау және техникалық деректердің айырмашылықтарын анықтау туралы қорытындыны алу үшін:
жер учаскесiне идентификаттау құжатын қоса бергенде (болған кезде) жылжымайтын мүлік объектісінің құқық белгілейтін құжатының электрондық көшірмесі.
ЭҮТШ арқылы жасалған төлемді қоспағанда, техникалық тексеру өткізу үшін төлемді растайтын құжат екі кезеңде ұсынылады;
мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш берген кезде тауарлар Бағасына (жұмыстар, қызметтер) сәйкес жылжымайтын мүлік объектісіне мемлекеттік техникалық тексеруді өткізу бойынша көрсетілетін қызметтің базалық құны түрінде жүргізіледі;
жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт алған кезде тауарлар Бағасына (жұмыстар, қызметтер) сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмыс үшін толық ақы төлеу (қосымша ақы) жүргізіледі;
Егер пәтерге, жатақханалардағы бөлмелерге және үй-жайларға техникалық тексеру жүргізуге жүгінген кезде жер учаскесіне идентификаттау құжаты ұсынылмайды;
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы жүргізілген ақы төлеуді Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу орны мен күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде:
заңды тұлға үшін өкілеттіктерін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбесе, көрсетілетін қызметті беруші олардың сақталуын қамтамасыз етеді.

2) на портал:
для внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта приемки объекта недвижимости в эксплуатацию и (или) идентификационного документа на земельный участок;
электронная копия документа, подтверждающая оплату, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП;
для получения заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия правоустанавливающего документа на объект недвижимости с приложением идентификационного документа на земельный участок при его наличии;
электронная копия документа, подтверждающая оплату, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
при получении результата услуги производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
для получения технического паспорта на объект недвижимости:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия правоустанавливающего документа на объект недвижимости с приложением идентификационного документа на земельный участок;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу технического паспорта, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
при получении технического паспорта объекта недвижимости производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги).
В случае обращения за техническим обследованием квартиры, комнат в общежитиях и встроенного помещения идентификационный документа на земельный участок не представляется.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, оплата произведенная посредством ПШЭП содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
к услугодателю - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием места и даты получения результата.
Услугодателем выдача документа услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателем или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение.

9. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті қарауды тоқтату туралы өтініш білдіруге құқығы бар.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы өтінішті жылжымайтын мүлік обьектісі орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы береді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйекті еместігін анықтау;
2) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнаулы құқықтан айырылуы болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде, көрсетілетін қызметті беруші қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3 Тарау.Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану.
Шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда, портал арқылы немесе жұмыс күндері "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамынының кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды кабылдаған адамның тегі және аты-жөні, шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың расталуы болып табылады.
Қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы көрсетілетін қызтетті беруші кеңсесіне келіп түскен шағымды қабылдаудың растауы оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта қойылады) болып табылады.
Тіркелгеннен кейін, шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушысын белгілеу және тиісті шараларды қолдану үшін жіберіледі.
Шағым тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта, портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не кеңседе қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4 Тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар

9. Услугополучатель может обратиться с ходатайством о прекращении рассмотрения заявления.
При этом ходатайство услугополучатель подает через канцелярию услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
3) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством портала, либо нарочно через канцелярию, в рабочие дни либо на блог Председателя Правления некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством портала, либо выдается нарочно в канцелярии.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через услугодателя

12. Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен жүру, бейімделу қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айрылған көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне барумен 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен жүргізеді.
13. Көрсетілетін қызметті беруші орындарының мекенжайлары Көрсетілетін қызметті берушінің – www.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-ы болған кезде немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольды пайдаланған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 0807777.
"Ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрға енгізу, жылжымайтын
мүлік объектілерінің техникалық
паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік
объектісіне жүргізілген
мемлекеттік техникалық тексеру
қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтердің
алшақтығынбелгілеу туралы
қорытындыберу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
__________________________________________________________
"Азаматтарға арналған үкімет"мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы)
Жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген техникалық тексеру нәтижелері бойынша идентификаттық және техникалық мәліметтердің алшақтықтарын белгілеу туралы ҚОРЫТЫНДЫ
1. Облыс _________________________________________________
2. Аудан ________________________________________________________
3. Қала (кент, елді мекен) ____________________________________
4. Қаладағы аудан __________________________________________
5. Мекенжайы _____________________________________________
6. Кадастрлық нөмірі __________________________________________
Мемлекеттік техникалық тексерудің деректері
негізінде______________________________________________________
(объектінің атауы)
жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісінің идентификаттық және техникалық деректерінде алшақтықтар анықталмады;
жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісінің идентификаттық және техникалық деректерінде алшақтықтар анықталды;
салу ауданы ____________________ шаршы метр құрайды
жалпы ауданы ____________________ шаршы метр құрайды
пайдалы алаңы ____________________ шаршы метр құрайды
тұрғын алаңы ____________________ шаршы метр құрайды
негізгі ауданы ____________________ шаршы метр құрайды
балкондар/лоджиялардың ауданы _____ шаршы метр құрайды
құрамдастарының саны/негізгі (тұрғын) орынжайлардың саны
_______________________________________________________________________
қабаттылығы/қабат ______________________________________________________
өзге де техникалық сипаттамалары _________________________________________
Өзгеріс: ________________________________________________________________
жылғы "___" нәтижесінде болды
________________________________________________________________________
Филиал директоры: _______________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), қолы)
Бөлім басшысы: ________________________________________________
Мөр орны (тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), қолы)
Орындаушы: ____________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), қолы)
________________________________________________________________________
Ескертпе: деректер болмаған жағдайда сызықша қойылады.
"Ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрға енгізу, жылжымайтын
мүлік объектілерінің техникалық
паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік
объектісіне жүргізілген
мемлекеттік техникалық тексеру
қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтердің алшақтығын
белгілеу туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысаны
Маған мемлекеттік қызмет көрсетуді сұраймын: қажеттісін белгілеу ғимараттардың, кұрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу бойыншаөтініш
Жеке тұлғалар үшін:
Азамат (ЖСН) ________________________________ атынан, сенім білдірілген адам
(ЖСН (Т.А.Ә. (болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі - Т.А.Ә.)туған жылы)
_______________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________ атынан әрекет етеді.
Заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы _________________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі__________________, БСН __________________
Заңды мекенжайы _______________________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе уәкілетті өкілдің) _____________________________
______________________________________________________________________
_______________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________ атынан әрекет етеді.
Маған мемлекеттік қызмет көрсетуді сұраймын: қажеттісін белгілеу
ғимараттардың, кұрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және
техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу бойынша.
Тексерілетін жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы: ____________________
________________________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың тізбесі: (атауы, сериясы, қашан және кім берді):

12. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться услугодателем с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
15. Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
стандарту государственной
услуги "Внесение в правовой
кадастр идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта объектов
недвижимости и заключения об
установлении расхождений
идентификационных и
технических сведений по итогам
проведенного государственного
технического обследования
вновь созданного объекта
недвижимости"
Форма
________________________________________________________
(наименование предприятия)
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
об установлении расхождений идентификационных и технических
сведений по итогам проведенного технического обследования вновь
созданного объекта недвижимости
1. Область ______________________________________________________________
2. Район ________________________________________________________________
3. Город (поселок, населенный пункт) _______________________________________
4. Район в городе ________________________________________________________
5. Адрес ________________________________________________________________
6. Кадастровый номер ____________________________________________________
На основании данных государственного технического обследования
_____________________________________________________________________________
(наименование объекта)
расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного объекта
недвижимости не установлено установлено расхождений идентификационных и технических
сведений вновь созданного объекта недвижимости:
площадь застройки составляет ________________ квадратный метр
общая площадь составляет ___________________ квадратный метр
полезная площадь составляет _________________ квадратный метр
жилая площадь составляет ___________________ квадратный метр
основная площадь составляет _________________ квадратный метр
площадь балконов/лоджий составляет __________ квадратный метр
количество составляющих/количество основных (жилых) помещений
________________________________________________________________________
этажность/этаж __________________________________________________________
иные технические характеристики __________________________________________
Изменение произошло в результате: _________________________________________
"____" _______________ год.
Директор филиала: _______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), подпись)
Руководитель отдела: _____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), подпись)
Место печати
Исполнитель: ____________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), подпись)
________________________________________________________________________
Примечание: в случае отсутствия данных ставится прочерк.
Приложение 2
стандарту государственной
услуги "Внесение в правовой
кадастр идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта объектов
недвижимости и заключения об
установлении расхождений
идентификационных и
технических сведений по итогам
проведенного государственного
технического обследования
вновь созданного
объекта недвижимости"
Заявление на оказание государственной услуги по внесению в информационную
систему правового кадастра идентификационных и технических сведений
зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное
недвижимое имущество
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _____________ доверенное лицо (ИИН)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует ______________________________________________________
на основании ____________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица____________________________________________
Дата и номер гос.регистрации ___________________, БИН _____________________________
Юридический адрес ______________________________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного представителя)
От имени, которого действует _____________________________________________________
на основании ___________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне государственную услугу по внесению в информационную систему
правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и
(или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество.
Адрес обследуемого объекта недвижимости:
_______________________________________________________________________________
Перечень принятых документов (наименование, серия, когда и кем выдан):

1. Төлем туралы құжат: түрі _______________ № ______________ күні____________
_________ сомаға (жазумен) _______________________________________________
2. Қолда бар техникалық паспортты (болған кезде) және жер учаскесіне арналған
идентификаттық құжатты қоса бере отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне
құқық белгілейтін (құқық растайтын) құжаттар (түпнұсқада)
_______________________________________________________________________
3. Байланыс телефоны ____________________________________________________
Ескертпе ________________________________________________________________
Жұмыстар орындалғаннан кейін толық төлем (қосымша төлем) жасалуына
кепілдік беремін.
Өтініш берушінің қолы ___________ , күні: _____ жылғы "_______" ______________
Қабылдады
______________________________________________________________________
(маманның, инспектордың Т.А.Ә. және қолы)
күні: ____ жылғы _______, уақыты: ______ сағат _______ минут.
Маманның шығу күні _____________________________________________________
Құжаттарды беру күні ____________________ Тізілімдік нөмір __________________
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
____________________20 __ ж. "____" ____________ (қолы)
"Ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрға енгізу, жылжымайтын
мүлік объектілерінің техникалық
паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік
объектісіне жүргізілген
мемлекеттік техникалық тексеру
қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтердің
алшақтығын белгілеу туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысаны
Маған мемлекеттік қызмет көрсетуді сұраймын: қажеттісін белгілеу ғимараттардың, кұрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу бойыншаөтініш
Жеке тұлғалар үшін:
Азамат (ЖСН) ________________________________ атынан, сенім білдірілген адам
(ЖСН (Т.А.Ә. (болған жағдайда әкесінің аты) (бұдан әрі - Т.А.Ә.) туған жылы)
_______________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________ атынан әрекет етеді.
Заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы _________________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі____________________, БСН ________________
Заңды мекенжайы _______________________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе уәкілетті өкілдің) _____________________________
______________________________________________________________________
_______________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_____________________________________________________ атынан әрекет етеді.
Маған мемлекеттік қызмет көрсетуді сұраймын:
жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын
және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік
объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру
қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық
мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды
беру бойынша.
Тексерілетін жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы: ____________________
________________________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың тізбесі: (атауы, сериясы, қашан және кім берді):

1. Документ об оплате: вид _______ № _________ дата ______________ на сумму __________
(прописью) _____________________________________________________________________
2. Правоустанавливающие (правоподтверждающие) документы (в оригинале) на объект
недвижимости с приложением идентификационного документа на земельный участок
________________________________________________________________________________
3. Контактный телефон ___________________________________________________________
Примечание ____________________________________________________________________
Полную оплату (доплату) после выполнения работ гарантирую.
Подпись заявителя _________________ дата "_____" _____________ год.
Принял ________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись работника)
дата "____" ___________ год, время: ____ часов _______ минут.
Дата выхода специалиста __________________________________________________________
Дата выдачи документов ___________________ Реестровый номер ______________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
_______________ "___"________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 3
стандарту государственной
услуги "Внесение в правовой
кадастр идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта объектов
недвижимости и заключения об
установлении расхождений
идентификационных и
технических сведений по итогам
проведенного государственного
технического обследования
вновь созданного
объекта недвижимости"
Заявление на получение заключения об установлении расхождений
идентификационных и технических сведений по итогам проведенного
технического обследования вновь созданного объекта недвижимости
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _____________ доверенное лицо (ИИН)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует ______________________________________________________
на основании ____________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица ___________________________________________
Дата и номер гос. регистрации ______________________, БИН __________________________
Юридический адрес ______________________________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного представителя)
От имени, которого действует ______________________________________________________
на основании ____________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне государственную услугу по получению заключения об
установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам
проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости с
приложением технического паспорта.
Адрес обследуемого объекта недвижимости:
________________________________________________________________________________
Перечень принятых документов (наименование, серия, когда и кем выдан):

3) ________________________________________....
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін бір данадан жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон _______________________
Алды: _________________________
________________________________________________________________________
көрсетілетін кызметті алушының ТА.Ә. / қолы
20 жылғы "___" _______________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
10-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1 Тарау. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік обьектісі орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2 Тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттiк қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір күн бұрын ұсынады):
жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге, жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорттың телнұсқасы бірінші жұмыс күнi берiледi;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорттың телнұсқасы екінші жұмыс күні беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектiлерге техникалық паспорттың телнұсқасы үшінші жұмыс күні берiледi.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті.
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат берілетін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.

3) _______________________________________________________….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. _____________
Телефон _______________________
Получил: _______________________________________________________________
Ф.И.О./ подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 1550
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется за день до окончания срока оказания) и на портал:
в зависимости от вида объекта недвижимости:
дубликат технического паспорта на квартиры, комнаты в общежитиях, индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения на первый рабочий день;
дубликат технического паспорта на остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на второй рабочий день;
дубликат технического паспорта на объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на третий рабочий день.
Услугодатель в течении двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя обязан проверить полноту представленных документов;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының телнұсқасы.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне мемлекеттік кызмет нәтижесін алу орны мен күні көрсетіле отырып, оның дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлем ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдас бөліктерін мемлекеттік техникалық тексеру үшін, тіркеуші органмен өндіретін және (немесе) іске асыратын көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсына орналастырылған Тауарлар бағаларына (жұмыстар, қызметтер) сәйкес анықталады (бұдан әрі – тауарлар Бағасы (жұмыстар, қызметтер).
Ақы төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) порталы арқылы да жүргізіледі.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі:
1) Қызметің нәтижесін қабылдау және беру – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушінің белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, түскі үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, портал арқылы электрондық кезекті броньға қою тәртібімен көрсетіледі.
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндері өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8. Көрсетілетін қызметті алушы (жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесі, құқық иеленушісі) не оның өкілі жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажет құжаттардың тізбесі:
өкілеттігін растайтын құжаты бойынша занды тұлға үшін;
нотариалды куәландырған сенімхаты бойынша жеке тұлға үшін;
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысанда техникалық паспорттың телнұсқасына телнұсқа беруге өтініші;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
техникалық паспорт телнұсқасын бергенi үшiн ақы төленгенiн растайтын құжат.

4. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги – дубликат технического паспорта объекта недвижимости.
При обращении на портал услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
6. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Ценами на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих, в сфере определения стоимости объектов налогообложения утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 87 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13353) (далее – Цены на товары (работы, услуги).
Оплата также производиться через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7. График работы услугодателя:
1) по приему и выдаче результата услуги – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (собственник, правообладатель объекта недвижимости) или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
1) к услугодателю:
заявление на выдачу дубликата технического паспорта, по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
документ, подтверждающий оплату за выдачу дубликата технического паспорта;

2) порталға:
ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольды қолдану арқылы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын бергені үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушітиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды берген кезде:
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде не оның өкілінің:
заңды тұлға үшін өкілеттіктерін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбесе, Көрсетілетін қызметті беруші олардың сақталуын қамтамасыз етеді.
9. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті қарауды тоқтату туралы өтініш білдіруге құқығы бар.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы өтінішті жылжымайтын мүлік обьектісі орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы береді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйекті еместігін анықтау;
2) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнаулы құқықтан айырылуы болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде, көрсетілетін қызметті берушіқызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3 Тарау.Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбі

2) на портале:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
к услугодателю - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата.
Услугодателем выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение.
9. Услугополучатель может обратиться с ходатайством о прекращении рассмотрения заявления.
При этом ходатайство услугополучатель подает через канцелярию услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
3) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и его работников по вопросам оказания государственных услуг

12. Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен жүру, бейімделу қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айрылған көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне барумен 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен жүргізеді.
13. Көрсетілетін қызметті беруші орындарының мекенжайлары Көрсетілетін қызметті берушінің – www.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-ы болған кезде немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторымен ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольды пайдаланған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 0807777.
"Жылжымайтын мүлiк
объектiлерiнің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
№ _______ техникалық паспорттың телнұсқасын беруге өтініш
Жеке тұлғалар үшін:
Азамат (ЖСН)________________атынан, сенiм білдірілген адам (ЖСН)____
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда - әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) туған жылы)
__________________________________________________________негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
______________________________________________ атынан әрекет етеді.
Заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы ________________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі____________________, БСН ________
Заңды мекенжайы ___________________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе уәкілетті өкілдің)_________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
______________________________________________ атынан әрекет етеді.
Тексерілетін жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы:_____________
___________________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың тізбесі: (атауы, сериясы, қашан және кім берді):

12. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться услугодателем с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя– www.gov.kz.
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача дубликата
технического паспорта объектов
недвижимости"
Форма
Заявление на выдачу дубликата технического паспорта объектов недвижимости
№ _________
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _____________ доверенное лицо (ИИН) _______
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует ______________________________________________________
на основании____________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица ___________________________________________
Дата и номер гос. регистрации ______________________, БИН _________________________
Юридический адрес______________________________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного представителя) ___________________________
От имени, которого действует ___________________________________
на основании _________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
________________________________________________________________________________
Адрес объекта недвижимости: _____________________________________________________
Перечень принятых документов: (наименование, серия, когда и кем выдан):

1. Төлем туралы құжат: түрі _______________№__________күні___________
сомаға ________________(жазбаша)___________________________________
2. Қолда бар техникалық паспортты (бар болса) және жер учаскесiне
сәйкестіндіру құжатын қоса бере отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне
құқық белгiлейтiн (құқық растайтын) құжаттар (түпнұсқада)
____________________________________________________________________
3. Өзге де құжаттар* _______________________________________________
4. Байланыс телефоны _______________________________________________
Мынадай жұмыстарды орындауды:
- жылжымайтын мүлiк объектiсiне техникалық паспорттың телнұсқасын
беруді өтінемін
Ескертпе ___________________________________________________________
Жұмысты бітірген соң төлемнің толық төленуіне (қосымша ақы) кепілдік беремін.
Өтініш берушінің қолы __________, _____жылы, күні "___" ____________
Қабылдады __________________________________________________________
(маманның, инспектордың Т.А.Ә. және қолы)
жылы____________, күні "_____"________ уақыты: ____ сағат.___минут.
Маманның шығу күні _________________________________________________
Құжаттарды беру күні ___________ Тізілімдік нөмір __________________
*бұл баған қосымша құжаттар болған жағдайда толтырылады
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_____________ 20__ж. "___" __________
(қолы)
"Жылжымайтын мүлiк
объектiлерiнің техникалық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
(Т.А.Ә. (болған жағдайда -
әкесінің аты)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.),
не көрсетілетін қызметті
алушы ұйымның атауы)
__________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" көрсетілетін қызметті беруші Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: _____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
11-қосымша
"Жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1 Тарау. Жалпы ережелер

1. Документ об оплате: вид _______ № _________ дата ______________ на сумму __________
(прописью) _____________________________________________________________________
2. Правоустанавливающие (право подтверждающие) документы (в оригинале)
на объект недвижимости __________________________________________________________
3. Контактный телефон ___________________________________________________________
Прошу выдать дубликат технического паспорта на объект недвижимости
Примечание _____________________________________________________
Подпись заявителя _________________ дата "_____" __________ год.
Принял _________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись работника)
дата "____" ___________ год, время: ____часов _______ минут.
Дата выдачи документов ___________ Реестровый номер______________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача дубликата
технического паспорта объектов
недвижимости"
Форма
Ф.И.О. (при его наличии)
(далее – Ф.И.О), или
наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: _____________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от "__" ______ 2018 года
№ __________
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества"
Глава 1. Общие положения

1. "Жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" www.еgov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2 Тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) Көрсетілетін қызметті берушімен порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап – мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді).
құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті алушы).
7. Жұмыс кестесі:
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, көрсетілетін қызметті берушібелгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньға қою тәртібімен көрсетіледі, бұл ретте құжаттарды қабылдау "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын өткізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
8. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:

1. Государственная услуга "Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
с момента обращения услугополучателя к услугодателю и на портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При отсутствии данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги у услугодателя продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
Максимально допустимое время ожидания для получения услуги – не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут.
4. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
5. Результат оказания государственной услуги – выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель)
7. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала, при этом прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті беруші Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: ______________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 1550 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығының
12-қосымша
"Кондоминиум объектiсiн мемлекеттік тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1 Тарау. Жалпы ережелер
1. "Кондоминиум объектiсiн мемлекеттік тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді..
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлкі объектісінің тіркелген жері бойынша көрсетіледі.
2 Тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
мемлекеттік қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетушіге түскен сәттен бастап (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бірақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі мерзімінің аяқталуынан бір күн бұрын беріледі);
Мемлекеттік қызмет көрсету бір айдан аспайтын мерзімге мынадай жағдайларда тоқтатылады:
1) сотқа берілген талап және өзге де арыздар (шағымдар) негізінде соттың қаулысы (ұйғарымы) негізінде;
2) прокурорлық қадағалау актілеріне сәйкес заңның бұзылуын жойғанға дейін;
3) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы Заңына сәйкес;

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиала услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному длякаждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ___________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от "__" ______ 2018 года
№ __________
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация объекта кондоминиума" (далее – государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю, (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляет за день до окончания срока оказания).
Оказание государственной услуги приостанавливается не более чем на один месяц в следующих случаях:
1) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
2) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;
3) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма" (далее – Закон);

4) егер қажетті құжаттардың болмауы құжаттарды тіркеуге қабылдамауға негіз болып табылмаса, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген барлық құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының ұсынбауы;
5) егер көрсетілген мән-жайлар құжаттарды тіркеуге қабылдаудан бас тарту үшін негіздер болып табылмаса, мемлекеттік органдардан шығатын құжаттарда қажетті ақпараттың болмауына немесе осындай құжаттарда қайшылықтардың болуына байланысты осы органдардан түсініктемелер алу немесе қажетті ақпарат сұратып алу үшін;
6) құқық белгілеуші құжаттар негізінде белгіленетін тіркеу объектісі мен өтініште көрсетілген тіркеу объектісі сәйкес келмеген кезде олардың арасындағы қайшылықтарды жою үшін тоқтатылады.
Мемлекеттік тіркеуді тоқтату тұру туралы шешімді көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды мемлекеттік тіркеуге қабылдаған сәттен бастап құжат берілген сәтке дейін, бірақ мемлекеттік тіркеу мерзімі өткеннен кешіктірмей қабылдауы мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін қызметті алушыға күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минут;
Қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минут.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны –қағаз жүзінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу жүргізілген немесе тіркеуді тоқтата тұру туралы белгісі бар құқық белгілейтін құжат не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3 және 9-тармақтарында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызмет тегін түрде жеке және заңды тұлғаларға көрсетiледi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы):
7. Жұмыс кестесі:
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, күн сайын түскі үзiлiссiз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньға қойылады.
8. Қызмет алушы (құқық иеленуші) немесе оның өкілі жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мынадай:
заңды тұлға үшін уәкілеттігін растайтын құжат бойынша:
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша немесе оның өкілеттігін растайтын өзге де құжат бойынша:
Тіркеу сенімхаттың негізінде жүзеге асырылатын жағдайларда, сенімхаттың екі нұсқасы ұсынылады, оның ішінде біреуі төлнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі болып табылады.Тіркеуден кейін сенімхаттың төлнұсқасы мәлімдеушіге (уәкілетті өкілге) кері қайтарылады:
жеке және заңды тұлғалар үшін:

4) для представления заявителем документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;
5) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
6) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
Решение о приостановлении государственной регистрации может быть принято услугодателем с момента приема документов на государственную регистрацию до момента выдачи документа, но не позднее истечения срока государственной регистрации.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
4. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
5. Результатом оказания государственной услуги является правоустанавливающий документ с отметкой о произведенной государственной регистрации объекта кондоминиума или приостановлении регистрации либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктами 3 и 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель):
7. График работы:
услугодателя по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, бронируется электронная очередь посредством портала;
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (правообладателя) или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности или иной документ, подтверждающий его полномочия.
В тех случаях, когда регистрация осуществляется на основании доверенности, представляются два экземпляра доверенности, один из которых является подлинником или нотариально удостоверенной копией. Подлинник доверенности после регистрации возвращается заявителю (уполномоченному представителю):
для физического и юридического лица:

1) қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке тұға үшін) (сәкестендіру үшін);
2) осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес белгiленген нысандағы Кондоминиум объектiсiн мемлекеттік тiркеу туралы өтініш;
3) тіркеу объектісін растайтын құқық белгілеуші және идентификаттау құжаттары, егер кондоминиум объектісін тіркеуден бұрын жер учаскесіне құқықтар тіркелмеген жағдайда;
4) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңында көзделген тәртіппен айқындалған ортақ мүліктегі үлестердің мөлшері.
Гидромелиоративтік кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
1) осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына белгiленген нысандағы Кондоминиум объектiсiн мемлекеттік тiркеу туралы өтініш;
2) су шаруашылығы құрылыстарының гидромелиоративтік жүйесінің паспорты;
3) гидромелиоративтік жүйе элементтері және ортақ үлестік меншік құрамына кіретін басқа да мүлік тізбесімен (каналдар, су беруді реттейтін құрылыстар, коллекторлы-кәрізді желі, тік кәріздеу ұңғымалар, электр желісі, электрлік құрал-жабдықтар, сораптар, осы құрылыстардың бұру жолақтарындағы жерлер) гидромелиоративтік жүйенің сызбасы;
4) гидромелиоративтік кондоминиумның құрамына кіретін және бөлек (жеке) меншікте (өзге құқықта) тұратын барлық жер учаскелеріне құқық белгілеуші және сәйкестендіруші құжаттардың көшірмелеріне қоса гидромелиоративтік кондоминиумға қатысушылардың тізімі;
5) гидромелиоративтік кондоминиумға қатысушылардың келісімімен белгіленген ортақ мүліктегі үлестерінің мөлшері немесе осы Ереженің 23 тармағымен қарастырылған тәртібі бойынша;
6) көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) жеке басын куәландыратын құжат немесе оның құзырлы өкілінің (төлнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын идентификаттау үшін ұсынылады).
Құқық белгілейтін құжаттардың екі нұсқасы ұсынылады, оның ішінде біреуі төлнұсқа немесе нотариалды куәландырылған көшірме болып табылады.
Мемлекеттік ақпарат жүйелерінде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді қызмет көрсетушінің және көрсетілетін қызметті беруші қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Егер "Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы", "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" заңдарында және Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат ұсынылғаннан кейін көрсетілетін қызмет құжаттары қолхат негізінде беріледі:
заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат немесе оның өкілеттігін растайтын құжат бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбесе, көрсетілетін қызметті беруші оны қабылдау жері бойынша көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін сақталуын қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті қарауды тоқтату туралы өтініш білдіруге құқығы бар.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы өтінішті жылжымайтын мүлік обьектісі орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы береді.

1) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) или его уполномоченного представителя (требуется для идентификации);
2) заявление о государственной регистрации объекта кондоминиума по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) правоустанавливающий и идентификационный документы на земельный участок, если до момента регистрации объекта кондоминиума право на земельный участок не было зарегистрировано;
4) размеры долей в общем имуществе, определенных в порядке, предусмотренном Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях".
Для государственной регистрации объекта гидромелиоративного кондоминиума предоставляются следующие документы:
1) заявление о государственной регистрации объекта кондоминиума по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) паспорт гидромелиоративной системы водохозяйственного сооружения;
3) схема гидромелиоративной системы с перечнем элементов гидромелиоративной системы и другого имущества, входящего в состав общей долевой собственности (каналы, сооружения для регулирования водоподачи, коллекторно-дренажные сети, скважины вертикального дренажа, электрические сети, электрическое оборудование, насосы, земли находящиеся под полосами отводов этих сооружений);
4) список участников гидромелиоративного кондоминиума с приложением копий правоустанавливающих и идентификационных документов на все земельные участки, входящие в состав гидромелиоративного кондоминиума, и находящиеся в раздельной (индивидуальной) собственности (ином праве);
5) размеры долей в общем имуществе, определенных соглашением участников гидромелиоративного кондоминиума, либо в порядке предусмотренном пунктом 23 Правил государственной регистрации объекта кондоминиума утвержденного приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241;
6) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) или его уполномоченного представителя (требуется для идентификации).
Правоустанавливающие документы представляются в двух экземплярах, один из которых является подлинником или нотариально удостоверенной копией.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, сведения о правоустанавливающем документе, содержащиеся в государственных информационных системах работник услугодателя получает через шлюз "электронного правительства".
При получении государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами "О национальных реестрах идентификационных номеров", "О персональных данных и их защите" и Предпринимательским кодексом Республики Казахстан.
При приеме документов услугодателем услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Услугодателем выдача документа услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности или документ, подтверждающий его полномочия.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный в расписке срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
Услугополучатель может обратиться с ходатайством о прекращении рассмотрения заявления.
При этом ходатайство услугополучатель подает через канцелярию услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.

9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) құқықтық катынастардың субъектiлерiмен объектiлерi, жылжымайтын мүлiкке және өзге де тiркеу объектiлерiне құқық немесе құқық ауыртпалығы түрi не олардың туындау, өзгеру немесе тоқтатылу негiздерi заңнама талаптарына сәйкес келмеген кезде;
2) егер өтініш беруші терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы Заңына сәйкес енгізілсе;
3) объектілердің құрылысы сәулет және қала құрылысы, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау жергілікті атқарушы органдардың тиісті ақпараттарына сәйкес, Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі заңнамасының талаптарына сәйкес еместігі.
4) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңының 21-бабына сәйкес, егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік тіркеуге қажетті құжаттар топтамасын тоқтата тұру кезінде ұсынбаса.
5) тіркеуге ұсынылған құжаттар, нысаны мен мазмұны бойынша заңнама талаптарына сәйкес келмейтін болса;
6) құқықты немесе өзге де мемлекеттiк тiркеу объектiсiн мемлекеттiк тiркеудi болғызбайтын ауыртпалықтар болған кезде;
7) заңды күшiне енген сот актiсiнiң негiзiнде;
8) егер тiркеудi тоқтата тұру мерзiмi iшiнде тоқтата тұруға негiз болған мән-жайлар жойылмаған болса;
9) егер бұрын туындаған құқықтың ауысуы, өзгеруі, тоқтатылуы немесе оған қатысты ауыртпалықтың анықталуы тіркеу объектісі болып табылса, мұндай құқық ол туындаған кезде қолданыста болған заңнамаға сәйкес келмеген кезде;
10) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның меншік құқығын және тиісті саланың уәкілетті органының жалдау құқығын тіркеуді қоспағанда, мемлекеттік ислам арнайы қаржы компаниясына тиесілі жылжымайтын мүлікке құқықтарды және құқықтар ауыртпалығын тіркеуге өтініш білдірген кезде жүзеге асырылады.
10. Осы стандарттың 9-тармағының 6) тармақшасында белгіленген талаптар тіркеу кезінде қолданылмайды:
1) болған ауыртпалық өз мүддесінде тіркелген тұлғаның өзге ауыртпалықтары болмаған жағдайда, жылжымайтын мүлікке құқықтарының туындағанын;
2) жылжымайтын мүлікке құқықтардың мұраға қалдыру тәртібімен ауысқанын;
3) борышкердiң мүлкiн басқару құқығы оңалтуды не банкроттықты басқарушыға ауысқанын;
4) пайдалану құқығы түріндегі ауыртпалық тіркелген жылжымайтын мүлікке құқықтардың ауысқанын;

9. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) при несоответствии субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации либо оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) если заявитель включен в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) на основании соответствующей информации от органов архитектуры и градостроительства, государственного архитектурно-строительного контроля местных исполнительных органов о несоответствии объектов строительства требованиям законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
4) при представлении заявителем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии со статьей 21 Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", если необходимые документы не были представлены при приостановлении государственной регистрации;
5) при представлении на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;
6) при наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации;
7) на основании судебного акта, вступившего в законную силу;
8) если в течение сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
9) при несоответствии ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права;
10) при обращении за регистрацией прав и обременений прав на недвижимое имущество, принадлежащее государственной исламской специальной финансовой компании, за исключением регистрации права собственности уполномоченного органа по государственному имуществу и права аренды уполномоченного органа соответствующей отрасли.
10. Требования, установленные подпунктом 6) пункта 9 настоящего стандарта, не применяются при регистрации:
1) возникновения прав на недвижимое имущество за лицом, в интересах которого зарегистрировано имеющееся обременение, в случае отсутствия иных обременений;
2) перехода прав на недвижимое имущество в порядке наследования;
3) перехода права на управление имуществом должника реабилитационному либо банкротному управляющему;
4) перехода прав на недвижимое имущество, на которое зарегистрировано обременение в виде права пользования;

5) ортақ мүліктегі үлеске құқықты;
6) құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылатын құқық иеленуші туралы мәліметтердің өзгергенін;
7) бөлінуіне (бірігуіне) немесе нысаналы мақсатының өзгеруіне әкеп соқпайтын, жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгергенін;
8) кепіл міндеттемелері сомаларының өсуіне әкеп соқпайтын, шарттар талаптарының өзгергенін;
9) кепілмен қамтамасыз етілген міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарламаларды;
10) құқықтарды (талаптарды) басқаға беру туралы талапты қамтитын шартта (оның ішінде активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шартта) ықтимал ауыртпалықтардың болуы туралы тиісті нұсқау болған кезде үшінші тұлғалардың немесе мемлекеттік органдардың тарапынан осы Заңның 5-бабының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген ауыртпалықтар тіркелген жылжымайтын мүлік кепілі шарттары бойынша құқықтарды (талаптарды) басқаға беруді тіркеу кезінде қолданылмайды.
Ауыртпалықтар болған кезде құқықтардың ауысуын тіркеген жағдайда тіркеуші орган тіркеуге өтініш берген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде кепіл ұстаушыны немесе шешімі бойынша шектеу қойылған тиісті уәкілетті органды жүргізілген тіркеу туралы хабардар етуге тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде, көрсетілетін қызметті берушіқызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3 Тарау.Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, шешімге шағымдану, іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) мен көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкеріне шағым: осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекен-жайға көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе мына мекен-жай бойынша: 010000, Астана қаласы, к. Мәңгілік ел, 10.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда, портал арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Басқарушы Төрағасының блогіне беріледі (әрі қарай – Төраға блогі).
Шағымды кабылдаған адамның тегі және аты-жөні, аты, әкесінің аты, шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың расталуы болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі;
Көрсетілетін қызметті алушының шағымы көрсетілетін қызметті берушінің, мекенжайына келіп түскен уақытынан бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Көрсетілетін қызметті алушыға шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол, пошта, портал арқылы немесе Төраға блогіне жіберіледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар

5) права на долю в общем имуществе;
6) изменения сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра;
7) изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, не влекущих его разделение (объединение) или изменение целевого назначения;
8) изменений условий договоров, не влекущих увеличение суммы залоговых обязательств;
9) уведомлений о невыполнении обязательств, обеспеченных залогом;
10) уступки прав (требований) по договорам залога недвижимого имущества, в отношении которого зарегистрированы со стороны третьих лиц или государственных органов обременения, указанные в подпунктах 4), 5) и 6) статьи 5 Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", при наличии соответствующего указания в договоре, содержащем условие об уступке прав (требований), (в том числе в договоре об одновременной передаче активов и обязательств) о наличии возможных обременений.
В случае регистрации перехода прав при наличии обременений услугодатель должен в течение семи рабочих дней со дня подачи заявления на регистрацию уведомить залогодержателя или соответствующий уполномоченный орган, по решению которого наложено ограничение, о произведенной регистрации.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги, работник услугодателя отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решения, действия (бездействия) услугодателя и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решения, действия (бездействия) услугодателя и (или) его работника по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги или по адресу: 010000, город Астана, ул. Мәңгілік ел, 10.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни либо на блог Председателя Правления некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – блог Председателя).
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, выдается нарочно в канцелярии услугодателя либо размещается на блоге Председателя.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через услугодателя

12. Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен жүріп-тұру, бейімделу қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті берушіқызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне барумен 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен жүргізеді.
13. Көрсетілетін қызметті беруші орындарының мекенжайлары Көрсетілетін қызметті берушінің – www.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
15. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 0807777.
"Кондоминиум объектiсiн
мемлекеттік тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысаны
_________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы)
ӨТІНІШ №_____________ Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы
Өтініш берушілер:
_______________________________________________________________________
(кондоминиум қатысушылары)
Атынан іс-әрекет ететіндер: _______________________________________________
_______________________________________________________________________
(уәкілетті өкілдің атауы мен деректері)
Негізінде _______________________________________________________________
(уәкілетті өкілдің құжатының деректері)
Тіркеуді сұраймын _______________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу объектісінің түрі)
Кондоминиум объектісі туралы мәліметтер:
Кондоминиум объектісінің мекен-жайы: ____________________________________
Жылжымайтын мүліктің түрі: ______________________________________________
Кейінгі объектінің саны ____________
Жер учаскесінің жалпы ауданы ____________________________________________
Ғимараттың жалпы ауданы _______
Жалпы пайдаланатын жердің жалпы ауданы ________________________________
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін (міз):
1. Мемлекеттік тіркеу туындайтын құжаттары
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, кім және қашан берді)
__________________/_____________________________/_______________________
(күні) (өтініш берушінің қолы) (өтініш берушінің Т.А.Ә.
(болған жағдайда – әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
_______________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күні:____________20__ж. Уақыты________сағ_______мин
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі _________________________________________
_______________________________________________________________________
Тексерілді: күні ________________ 20__ж.
_______________________________________________________________________
(тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
"Кондоминиум объектiсiн
мемлекеттік тiркеу"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
(Тегі, аты, болған жағдайда
- әкесінің аты (бұдан әрі –
Т.А.Ә.) немесе көрсетілетін
қызметті алушы ұйымның
атауы)
________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

12. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
13. Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные данные размещены на сайте услугодателя - www.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
15. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Государственная
регистрация объекта
кондоминиума"
Форма
________________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
ЗАЯВЛЕНИЕ №_____________
о государственной регистрации объекта кондоминиума
Заявители:_____________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(участники кондоминиума)
От имени которых действует:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование и реквизиты уполномоченного представителя)
На основании __________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать _________________________________________________________
(вид объекта государственной регистрации)
Сведения об объекте кондоминиума:
Адрес объекта кондоминиума: ____________________________________________________
Вид недвижимости: _____________________________________________________________
Количество вторичных объектов __________________________________________________
Общая площадь земельного участка _______________________________________________
Общая площадь здания __________________________________________________________
Общая площадь мест общего пользования __________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:
1. Документы, на основании которых осуществляется государственная регистрация
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
_____________________/____________________________/_____________________________
(дата)                   (подпись заявителя)                   (Ф.И.О. заявителя)
_______________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О) и подпись работника, принявшего
заявление)
Дата подачи заявления: _______ 20__г. Время ______ час ______ мин
Результат выполнения/рассмотрения/заявления______________________________
_______________________________________________________________________
Проверено: дата ________________ 20__г.
_______________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись регистратора)
Приложение 2 к стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
объекта кондоминиума"
Форма
Ф.И.О. (при его наличии)
(далее – Ф.И.О)
или наименование организации
услугополучателя)
_______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті беруші Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) _______________________________________….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін бір данадан жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алды: ___________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. / қолы
20___ жылғы "___" ____________

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О ____________________________________________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год