"Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр туралы заңнамасын сақтауды тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 749 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 827 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 447 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 19 қарашадағы № 74 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 қарашада № 17794 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр туралы заңнамасын сақтауды тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 749 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 827 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13023 болып тіркелген, 2016 жылғы 17 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр туралы заңнамасын сақтауды тексеру парақтарын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексі 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Магистральдық мұнай өнімдері құбырының меншік иесіне немесе магистральдық мұнай өнімдері құбырына өзге де заңды негізде иелік ететін заңды тұлғаға не олар уәкілеттік берген операторлық қызметтерін көрсететін ұйымға, ұлттық операторға қатысты Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр туралы заңнамасының сақталуына тексеру парағы;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Магистральдық мұнай құбырының меншік иесіне немесе магистральдық мұнай құбырына өзге де заңды негізде иелік ететін заңды тұлғаға не олар уәкілеттік берген операторлық қызметтерін көрсететін ұйымға, ұлттық операторға қатысты Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр туралы заңнамасының сақталуына тексеру парағы;
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Магистральдық газ құбырының меншік иесіне немесе магистральдық газ құбырына өзге де заңды негізде иелік ететін заңды тұлғаға не олар уәкілеттік берген операторлық қызметтерін көрсететін ұйымға, ұлттық операторға қатысты Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр туралы заңнамасының сақталуына тексеру парағы;

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 749 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 827 "Об утверждении проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном трубопроводе"
Совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 447 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2018 года № 74. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 ноября 2018 года № 17794.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 749 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 827 "Об утверждении проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном трубопроводе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13023, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 17 февраля 2016 года) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении проверочных листов за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном трубопроводе";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского Кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЕМ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном трубопроводе в отношении владельцев магистральным нефтепродуктопроводом на праве собственности или юридического лица, владеющего магистральным нефтепродуктопроводом на ином законном основании, либо уполномоченной им организации, оказывающей операторские услуги, национального оператора согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном трубопроводе в отношении владельцев магистральным нефтепроводом на праве собственности или юридического лица, владеющего магистральным нефтепроводом на ином законном основании, либо уполномоченной им организации, оказывающей операторские услуги, национального оператора согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном трубопроводе в отношении владельцев магистральным газопроводом на праве собственности или юридического лица, владеющего магистральным газопроводом на ином законном основании, либо уполномоченной им организации, оказывающей операторские услуги, национального оператора согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;

4) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Терминалдар меншік иелеріне қатысты Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр туралы заңнамасының сақталуына тексеру парағы бекітілсін.";
қосымшасы осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бірлескен бұйрыққа 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес 2, 3, 4-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Көмірсутектер және жер қойнауын пайдалану салаларындағы мемлекеттік бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________Т. Сүлейменов
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_____________ Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 16 қарашадағы
№ 447
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 74 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 749
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 827
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Тексеру парағы
Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр туралы заңнамасының
сақталуына_____________________________________________________ саласында/аясында
(Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138 және 139-баптарына сәйкес)
Магистральдық мұнай өнімдері құбырының меншік иесіне немесе магистральдық мұнай
өнімдері құбырына өзге де заңды негізде иелік ететін заңды тұлғаға не олар уәкілеттік берген
операторлық қызметтерін көрсететін ұйымға, ұлттық операторға________________ қатысты
(бақылау және қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
______________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт __________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы
______________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-сәйкестендіру
нөмірі ________________________________________________________________________
Орналасу орны ________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензияның болуы
2
Мұнай тасымалдауға арналған магистральдық құбырларды мұнайды есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандыру
3
Мұнайды магистральдық мұнай құбырларымен тасымалдау графигін сақтау, сондай-ақ магистральдық құбырдың шектеулі өткізу қуаты кезінде мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбырмен тасымалдау жөнінде қызметті көрсетудің кезектілік бойынша тәртібін сақтау
4
Магистральдық құбырдың еркін өткізу қуаты бар кезінде магистральдық құбырдың меншік иесі не магистральдық құбырға өзге де заңды негізде иелік ететін тұлға немесе олардың атынан жөнелтушілерге өнімді тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсетуге уәкілеттік берілген оператор барлық жөнелтушілерге өнімді магистральдық құбырмен тасымалдау жөніндегі қызметтерге қолжетімділікті ұсынудың тең жағдайларын қамтамасыз ету талабын сақтау
5
Уәкілетті органға ведомстволық статистикалық байқау немесе әкімшілік есепке алу үшін қажетті төменде көрсетілген есептерді ұсынуы:

4) проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном трубопроводе в отношении собственников терминалов.";
приложение изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
дополнить приложениями 2, 3, 4 согласно приложениям 2, 3, 4 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту государственного контроля в сферах углеводородов и недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________Т. Сулейменов
Министр энергетики
Республики Казахстан
_____________ К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 16 ноября 2018 года № 447
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 19 ноября 2018 года № 74
Приложение 1
к совместному приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 827
и Министра энергетики
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 749
Проверочный лист
в сфере/в области/за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном
трубопроводе_______________________________________________________
в соответствии со статьями 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении владельцев магистральным нефтепродуктопроводом на праве собственности
или юридического лица, владеющего магистральным нефтепродуктопроводом на ином
законном основании, либо уполномоченной им организации, оказывающей операторские
услуги, национального оператора__________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля и надзора
Государственный орган, назначивший проверку
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля _________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля ______________________________________________________________
Адрес место нахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов
2
Оснащение магистральных трубопроводов, предназначенных для транспортировки нефти, контрольными приборами учета нефти
3
Соблюдение графика транспортировки нефти по магистральным нефтепроводам, а также соблюдение порядка очередности предоставления услуг по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральному трубопроводу при ограниченной пропускной мощности магистрального трубопровода
4
Соблюдение обязанности обеспечения собственником магистрального трубопровода либо лицом, владеющим магистральным трубопроводом на ином законном основании, или оператором, уполномоченным оказывать от их имени услуги по транспортировке продукции отправителям, при наличии свободной пропускной мощности магистрального трубопровода, равных условий предоставления доступа к услугам по транспортировке продукции по магистральному трубопроводу всем отправителям
5
Представление в уполномоченный орган нижеперечисленных отчетов, необходимых для ведомственного статистического наблюдения или административного учета:

1) мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы;
2) мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы;
3) мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша жедел жоспарлар туралы
Лауазымды тұлға (тұлғалар)
___________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)            (қолы)            (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
___________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)            (қолы)            (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Тексерілетін субъектінің басшысы
___________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)            (қолы)            (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 16 қарашадағы
№ 447
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 74 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 749
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 827
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Тексеру парағы
Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр туралы заңнамасының
сақталуына_____________________________________________________ саласында/аясында
(Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138 және 139-баптарына сәйкес)
Магистральдық мұнай құбырының меншік иесіне немесе магистральдық мұнай құбырына өзге
де заңды негізде иелік ететін заңды тұлғаға не олар уәкілеттік берген операторлық қызметтерін
көрсететін ұйымға, ұлттық операторға_______________________________________ қатысты
(бақылау және қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
______________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт __________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы
______________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-сәйкестендіру
нөмірі ________________________________________________________________________
Орналасу орны ________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Көмірсутектер саласындағы тау-кен өндірістерін (көмірсутектер), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензияның болуы
2
Мұнай тасымалдауға арналған магистральдық құбырларды мұнайды есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандыру
3
Мұнайды магистральдық мұнай құбырларымен тасымалдау графигін сақтау, сондай-ақ магистральдық құбырдың шектеулі өткізу қуаты кезінде мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбырмен тасымалдау жөнінде қызметті көрсетудің кезектілік бойынша тәртібін сақтау
4
Магистральдық құбырдың еркін өткізу қуаты бар кезінде магистральдық құбырдың меншік иесі не магистральдық құбырға өзге де заңды негізде иелік ететін тұлға немесе олардың атынан жөнелтушілерге өнімді тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсетуге уәкілеттік берілген оператор барлық жөнелтушілерге өнімді магистральдық құбырмен тасымалдау жөніндегі қызметтерге қолжетімділікті ұсынудың тең жағдайларын қамтамасыз ету талабын сақтау
5
Уәкілетті органға ведомстволық статистикалық байқау немесе әкімшілік есепке алу үшін қажетті төменде көрсетілген есептерді ұсынуы:

1) об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт;
2) об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск-Павлодар");
3) об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск-Павлодар")
Должностное (ые) лицо (а)
______________________ ______________ __________________________________________
(должность)            (подпись)                  (Ф.И.О. (при его наличии))
______________________ ______________ __________________________________________
(должность)            (подпись)                  (Ф.И.О. (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля
______________________ ______________ __________________________________________
(должность)            (подпись)                  (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 2
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 16 ноября 2018 года № 447
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 19 ноября 2018 года № 74
Приложение 2
к совместному приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 827
и Министра энергетики
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 749
Проверочный лист
в сфере/в области/за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном
трубопроводе____________________________________________________________________
в соответствии со статьями 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении владельцев магистральным нефтепроводом на праве собственности или
юридического лица, владеющего магистральным нефтепроводом на ином законном
основании, либо уполномоченной им организации, оказывающей операторские услуги,
национального оператора__________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля и надзора
Государственный орган, назначивший проверку
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки _______________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля _________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
Адрес место нахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов
2
Оснащение магистральных трубопроводов, предназначенных для транспортировки нефти, контрольными приборами учета нефти
3
Соблюдение графика транспортировки нефти по магистральным нефтепроводам, а также соблюдение порядка очередности предоставления услуг по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральному трубопроводу при ограниченной пропускной мощности магистрального трубопровода
4
Соблюдение обязанности обеспечения собственником магистрального трубопровода либо лицом, владеющим магистральным трубопроводом на ином законном основании, или оператором, уполномоченным оказывать от их имени услуги по транспортировке продукции отправителям, при наличии свободной пропускной мощности магистрального трубопровода, равных условий предоставления доступа к услугам по транспортировке продукции по магистральному трубопроводу всем отправителям
5
Представление в уполномоченный орган нижеперечисленных отчетов, необходимых для ведомственного статистического наблюдения или административного учета:

1) мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы;
2) мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы;
3) мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша жедел жоспарлар туралы
6
Жобалық құжаттамада көзделген барлық құрылыстарды және өзге де объектілерді қабылдаусыз магистральдық мұнай құбырларын пайдалануға жол берілмеу талабын сақтау
7
Міндеттері төменде көзделген мұнай құбыры басқармасы, желілік өндірістік-диспетчерлік станциялар, мұнай айдау станциялары, авариялық қалпына келтіру тірек пункттері, талдамалық зертханалар және басқа да қызметтердің бар болуы:
1) мұнай тасымалдау бойынша қызметтерді ұсыну жөніндегі шарттардың негізінде магистральдық мұнай құбырлары бойынша мұнайды қабылдау және оны тасымалдау;
2) магистральдық құбырға қабылданған және соңғы тасымалдау пунктіне тапсырылатын мұнай партиясының санын есепке алу және сапасын тексеру;
3) мерзімді диагностикалық зерттеулер жүргізу және магистральдық мұнай құбырларының құрылыстары мен технологиялық жабдығына техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүйесін ұйымдастыру арқылы магистральдық мұнай құбырлары мен оның объектілерінің сенімді және қауіпсіз пайдалануын қамтамасыз ету;

1) об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт;
2) об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск-Павлодар");
3) об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск-Павлодар")
6
Соблюдение требования по недопущению эксплуатации магистрального нефтепровода без приемки в эксплуатацию магистрального нефтепровода в комплексе со всеми сооружениями и иными объектами, предусмотренными проектной документацией
7
Наличие нефтепроводного управления, линейной производственно-диспетчерской станции, нефтеперекачивающей станции, опорного аварийно-восстановительного пункта, аварийно-восстановительного пункта, аналитической лаборатории и других служб, задачами которых являются:
1) приемка нефти и транспортировка ее по магистральным нефтепроводам на основании договоров на предоставление услуг по транспортировке нефти;
2) учет количества и контроль качества партии нефти, принятой в магистральные нефтепроводы и сдаваемой в конечном пункте транспортировки;
3) обеспечение надежной и безопасной эксплуатации магистральных нефтепроводов или его объектов путем проведения периодических диагностических обследований и организация системы технического обслуживания и ремонта сооружений и технологического оборудования магистральных нефтепроводов;

4) авариялық жағдайлардың алдын алу, болуы мүмкін авариялар мен оның салдарын жою;
5) магистральдық мұнай құбырларын немесе оның объектілерін тізімнен шығару кезінде жою
8
Магистральдық мұнай құбырын жалпы пайдалану мерзімі барысында магистральдық мұнай құбырларының құрылысына арналған жобалық және атқару құжаттары, сынақ актілері, техникалық қызмет көрсетуге арналған жұмыс құжаттамасы, сондай-ақ авариялар мен оқиғаларды тексеру материалдардың бар болуы
9
Мұнай айдау станциялары магистральдық мұнай құбырларының желілік бөлігіне, құю пункттеріне, мұнайды жылыту пункттеріне, объекті ішіндегі құрылыстарға (резервуарлар, қысымды сыйымдылықтар, қазандар) техникалық паспорттардың бар болуы
10
Мұнай құбырларының төменде көрсетілген жерлерде қысымды және температураны өлшейтін құралдардың бар болуы:
1) әр желілік ысырманың екі жағынан;
2) су кедергісінен өтетін аралықтың әрбір желісінің екі жағынан жағадағы ысырмаға дейін және одан кейін;
3) мұнай айдау станциялары араларындағы соңғы айдау пунктіндегі қабылдайтын құбыр ысырмасы жанында;

4) предупреждение аварийных ситуаций, ликвидация возможных аварий и их последствий;
5) ликвидация магистральных нефтепроводов или его объектов при списании
8
Наличие проектной и исполнительной документации на строительство магистральных нефтепроводов, актов испытаний, рабочей документации на техническое обслуживание, а также материалов расследования аварий и инцидентов на протяжении всего срока эксплуатации магистрального нефтепровода
9
Наличие технических паспортов на линейную часть магистральных нефтепроводов нефтеперекачивающих станций, наливные пункты, пункты подогрева нефти, внутриобъектные сооружения (резервуары, сосуды под давлением, котлы)
10
Наличие на нефтепроводе средств измерения давления и температуры, установленных:
1) с обеих сторон каждой линейной задвижки;
2) на обоих концах каждой нитки перехода через водную преграду до и после береговых задвижек;
3) на конечном пункте перегона между нефтеперекачивающей станцией у задвижки приемного нефтепровода;

4) іске қосу және қабылдау, сондай-ақ тазалау және диагностика жасау құралдарын өткізу тораптарының екі жағына;
5) мұнай құбырын мұнайды жылыту орнына, мұнайды жылыту станциясына тораптарды қосқанға дейін және одан кейін;
6) мұнай құбырының бойлық бейінінің ерекше сипатты нүктелерінде орнатады
11
Мұнай құбырында технологиялық схемаларға сәйкес толықтырылған және нөмірленген, бекіту қалыптарын көрсететін белгілерімен, ашық және жабық бағыттарын білдіретін жазбалары мен сілтегіштермен толықтырылған желілік бекіту арматурасын мұнай құбырын салу (реконструкциялау, кеңейту, техникалық қайта жарақтау, жетілдіру, күрделі жөндеу) жобасына сәйкес орналастыру
12
Құрамына резервуар паркі, тірек сорғы станциясы, мұнайды есепке алу торабы, магистральдық сорғы станциясы, қысымды реттеу торабы немесе тірек және магистральдық сорғы агрегаттарындағы жиілікті-реттемелі электржетегі, лай ұстағыш сүзгілер, сақтандырғыш құрылғылары бар тораптар, технологиялық құбырлар, сумен жабдықтау, жылумен жабдықтау, кәріз, өрт сөндіру, электрмен жабдықтау, автоматика, телемеханикалық автоматтандыру, байланыс жүйелері, электрхимиялық қорғау жүйесі, мұнайды жылыту пештері, есепке алу тораптары, өндірістік-тұрмыстық ғимараттар мен құрылыстар кіретін бас мұнай айдау станцияларының бар болуы
13
Құрамына магистральдық сорғы станциясы, лай ұстағыш сүзгілер, қысымды реттеу торабы, қысым толқынын тегістеу жүйесі, сондай-ақ технологиялық мұнай құбырлар кіретін, резервуар паркін ескермегенде, аралық мұнай айдау станциясының бар болуы
14
Құрамына мынадай технологиялық жабдықтар кіретін резервуар паркінің бар болуы:
1) сақтандыратын, тыныстық қақпақшалармен (стационарлық қақпақпен вертикальдік болат жұмыр резервуарлары), желдету келтеқұбырлармен (стационарлық қақпақпен және понтонмен вертикальдік болат жұмыр резервуарлары, жылжымалы қақпақпен вертикальдік болат жұмыр резервуарлары), оттан сақтандырғыштармен, қабылдау-үлестіру келтеқұбырларымен және олардың қалпына келтіруші жүйелерімен, сақпандармен, сынама іріктегіштермен, жүзбелі қақпақты су ағызғыштармен (жылжымалы қақпақпен вертикальдік болат жұмыр резервуарлары), сифонды шүмектермен, шөгіндіні шаю жүйесімен, люктермен, деңгей өлшегіштермен, бақылау, сигнал беру, қорғау аспаптарымен жабдықталған резервуарлар;
2) резервуар паркінің объектілерінде тұтануды анықтауға арналған құрылғы мен өрт сөндіру жабдығы;
3) резервуарларды орайтын мұнай құбырлары;

4) на обеих сторонах узлов пуска и приема, а также пропуска средств очистки и диагностики;
5) до и после узлов подключения нефтепровода к пункту подогрева нефти, станции подогрева нефти;
6) в наиболее характерных точках продольного профиля нефтепровода.
11
Размещение линейной запорной арматуры на нефтепроводе в соответствии с проектом на строительство (реконструкцию, расширение, техническое перевооружение, модернизацию, капитальный ремонт) нефтепровода, укомплектованной и пронумерованной в соответствии с технологическими схемами, указателями положения затвора, надписями и стрелками, обозначающими направление открытия и закрытия
12
Наличие головных нефтеперекачивающих станций, в состав которого входят: резервуарный парк, подпорная насосная станция, узел учета нефти, магистральная насосная станция, узел регулирования давления или частотно-регулируемый электропривод на подпорных и магистральных насосных агрегатах, фильтры-грязеуловители, узлы с предохранительными устройствами, технологические нефтепроводы, системы водоснабжения, теплоснабжения, канализации, пожаротушения, электроснабжения, автоматики, телемеханической системы автоматизации, связи, система электрохимической защиты, печи подогрева нефти, узлы учета, производственно-бытовые здания и сооружения
13
Наличие промежуточных нефтеперекачивающих станций без резервуарного парка, в состав которого входят: магистральная насосная станция, фильтры-грязеуловители, узел регулирования давления, система сглаживания волн давления, а также технологические нефтепроводы
14
Наличие резервуарного парка со следующим технологическим оборудованием:
1) резервуары, оборудованные предохранительными, дыхательными клапанами (вертикальные стальные цилиндрические резервуары со стационарной крышей), вентиляционными патрубками (вертикальные стальные цилиндрические резервуары со стационарной крышей и понтоном, вертикальные стальные цилиндрические резервуары с плавающей крышей), огневыми предохранителями, приемораздаточными патрубками и их компенсирующими системами, хлопушками, пробоотборниками, водоспуском с плавающими крышами (вертикальные стальные цилиндрические резервуары с плавающей крышей), сифонными кранами, системой размыва осадка, люками, уровнемерами, приборами контроля, сигнализации, защиты;
2) устройства для обнаружения возгорания на объектах резервуарного парка и оборудование для тушения пожаров;
3) нефтепроводы обвязки резервуаров;

4) мұнайдың резервуарға ағуын және резервуардан ағуын тоқтататын ысырмалар;
5) осы резервуар паркінде орнатылған және технологиялық процестерді іске асыру үшін пайдаланылатын, энергиямен жабдықтау құрылғылары, қосалқы және басқа құрылғылар
15
Жабдықтар мен желілік бөліктің құрылыстарын ағымдағы жөндеу жұмыстарын мұнай құбыры басқармаларының тиісті қызметтері әзірлеген жоспар-графиктерге сәйкес жүргізу
16
Тазартушы құрылғыларды өткізу арқылы мұнай құбырларын тазарту жөніндегі бекітілген жұмыстардың жылдық жоспарын сақтау
17
Магистральдық мұнай құбырына техникалық қызмет көрсету нәтижелелері бойынша барлық өзгерістерді технологиялық схемаға енгізу және қызмет көрсететін персоналдың назарына жеткізу
18
Жоспарға сәйкес магистральдық мұнай құбырларының желілік бөлігі мен объектілеріне диагностикалау жүргізу
19
Диагностикалау нәтижелерінің негізінде магистральдық мұнай құбырларының желілік бөлігі мен объектілерін жөндеу жұмыстарының мерзімдері мен көлемдері көрсетілген мұнай құбырларының бұзылуының алдын алу жөніндегі жоспардың бар болуы
20
Графикке сәйкес жүргізілетін мұнай айдау станцияларының жабдығының техникалық жай-күйге жедел, жоспарлы және жоспардан тыс диагностикалау нәтижесі бойынша жабдықтың техникалық жай-күйі туралы қорытындылардың бар болуы
21
Пайдаланудың белгіленген мерзімін (белгіленген ресурс) өтеген мұнай айдау станциялары жабдықтарына техникалық куәландырудың бар болуы
22
Резервуарларды диагностикалау негізінде резервуар паркінің сенімді пайдалануды қамтамасыз ету мүмкіндігін есепке ала отырып резервуарларды жөндеу (оның ішінде күрделі жөндеу) графигінің бар болуы
23
Магистральдық мұнай құбырларының күрделі, сондай-ақ ішінара күрделі жөндеу, лицензиясы бар жобалаушы ұйым әзірлеген жобаға және жөндеу жүргізетін ұйым әзірлеген жұмыс жүргізу жобасына сәйкес орындау
24
Әрбір жөндеуді мұнай құбырының паспортында көрсету
25
Объектілерді (жабдықты) қайта іске қосу және оларды қолданысқа енгізу кезінде жұмыстардың тізбесі, оларды орындау тәртібі мен мерзімдері көрсетілген жұмыс бағдарламасының бар болуы
26
Қайта іске қосқаннан кейін жобалық құжаттамамен белгіленген магистральдық мұнай құбырларының объектісін бақылаумен пайдалану кезеңін сақтау
27
Объектілер мен жабдықты қайта монтаждау бойынша жұмыстарды орындау үшін қайта монтаждауға жобалық құжаттаманың бар болуы
28
Келесі магистральдық мұнай құбырларының объектілерінде автоматтандырудың бар болуы:

4) задвижки, перекрывающие доступ нефти в резервуар и из резервуара;
5) устройства энергоснабжения, вспомогательные и другие устройства, установленные в данном резервуарном парке и используемые для реализации технологических процессов
15
Ведение работ по текущему ремонту оборудования и сооружений линейной части в соответствии с планом-графиком, составленным соответствующими службами нефтепроводных управлений
16
Соблюдение утвержденного годового плана работ по очистке магистрального нефтепровода пропуском очистных устройств
17
Внесение всех изменений по результатам произведенного технического обслуживания магистральных нефтепроводов в технологическую схему и доведение до сведения обслуживающего персонала
18
Проведение диагностирования линейной части и объектов магистральных нефтепроводов в соответствии с планом
19
Наличие плана по предотвращению разрушения нефтепроводов с указанием сроков и объемов работ по ремонту линейной части и объектов магистральных нефтепроводов по результатам диагностирования
20
Наличие заключений о техническом состоянии оборудования по результатам оперативного, планового и внепланового диагностирования технического состояния оборудования нефтеперекачивающих станций, проводимые в соответствии с графиком
21
Наличие технического освидетельствования оборудования нефтеперекачивающих станций, отработавших назначенный срок службы (назначенный ресурс)
22
Наличие графика ремонта (в том числе капитального) резервуаров с учетом возможности обеспечения надежной эксплуатации резервуарного парка на основании диагностирования резервуаров
23
Выполнение капитального, а также выборочного капитального ремонта магистральных нефтепроводов в соответствии с проектом, разработанным проектной организацией, имеющей лицензию, и проектом производства работ, разработанным организацией, выполняющей ремонт
24
Отражение в паспорте нефтепровода всех проведенных ремонтов
25
Наличие рабочей программы с указанием перечня работ, порядка и сроков их выполнения при расконсервации объектов (оборудования) или вводе их в действие
26
Соблюдение установленного проектной документацией периода подконтрольной эксплуатации объекта магистрального нефтепровода после расконсервации
27
Наличие проектной документации на демонтаж при выполнении работ по демонтажу объектов и оборудования
28
Наличие автоматизации на следующих объектах магистрального нефтепровода:

1) мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы;
2) мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы;
3) мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша жедел жоспарлар туралы
6
Әр объектіде (кран алаңы, учаске) күзетілетін аймақты, өндірістік инфрақұрылымды, күзетілетін аймақта орналасқан және шектесетін аумақтың (объектінің) заттарын (меншігін) көрсетумен кәсіпорын басшысымен бекітілген объектінің (крандардың) және құбыр трассасының орналасу схемасының бар болуы
7
Атқарушылық құжаттамада уақтылы енгізілген магистралдық газ құбырының күзетілетін аймағындағы объектілер құрылысына, газ құбырының басқа коммуникациялармен қиылысына қатысты барлық өзгерістер, сондай-ақ магистральдық газ құбырының желілік бөлігіндегі объектілердің конструктивтік өзгерістердің бар болуы
8
Пайдалану кезінде жерасты газ құбырының трассасын тексеріп шығу, айналып өту немесе аралап ұшып шығу жолымен бақылаудың мерзімділігі және тексеру көлемі көрсетілген магистральдық газ құбырының желілік-өндірістік басқармасы әзірлеген және газ тасымалдау ұйымының басшылығы бекіткен графиктің бар болуы
9
Магистральдық газ құбырының барлық санаттағы автожолдар арқылы өтпелерін тексеріп шығу, айналып өту немесе аралап ұшып шығу нәтижелерімен журналдың бар болуы
10
Желілік-пайдалану қызметінде диспетчерде және авариялық-жөндеу көлік құралдарында олардың орналасқан орындарынан трассаның барлық учаскелеріне жылдың әр мезгілдерінде және әртүрлі метеорологиялық жағдайларда қозғалыстың оңтайлы жолдарының схемасының (маршруттық картасы) бар болуы
11
Магистральдық газ құбыры трассасына қараушылардың қарауға және тексеруге шығуы мен жүруін және аса қиын геологиялық немесе табиғи жағдайларда, шөлді, шөлейтті аудандарда бақылау пункттеріне баруын немесе қайтуын арнайы журналда тіркеудің бар болуы
12
Магистральдық газ құбыры трассасына қараушылардың қарауға және тексеруге шығуы мен жүруін және аса қиын геологиялық немесе табиғи жағдайларда, шөлді, шөлейтті аудандарда бақылау пункттеріне баруын немесе қайтуын бақылайтын магистральдық газ құбыры желілік-өндірістік басқармасының басшылығымен тағайындаған жауапты тұлғаның бар болуы
13
Магистральдық газ құбырында газ жылыстауын жарық, коррозиялық бұзылу және тесіктер арқылы жоюға тыйым салу бойынша талабын сақтау
14
Аварияларды жедел жою, көп еңбекті қажет ететін қалпына келтіру және басқа да жұмыстарды орындау үшін магистральдық газ құбырында авариялық-қалпына келтіру поездарының бар болуы
15
Желілік бөліктің объектілерін салу, күрделі жөндеу, қайта құру және техникалық қайта жарақтандыру сапасына техникалық бақылауды жүзеге асыратын жауапты тұлғаны тағайындау туралы құжаттың бар болуы
16
Желілік крандарда газ қысымын кранға дейін және одан кейін өлшеу үшін техникалық монометрлердің бар болуы
17
Құбырлар мен фасондық біріктіру бұйымдарға бұйымның сапа сертификаттардың және құбырлардың үстіңгі бетінде таңбаның бар болуы
18
Газ тасымалдау ұйымымен бекітілген магистральдық газ құбырына және компрессорлық станцияларға, газ тарату станцияларына, газ өлшеу станцияларына, жерасты газ қоймаларына техникалық қызмет көрсету және жөндеу жоспар-графигінің бар болуы
19
Кәсіпорынның жұмыс істеп тұрған әрбір газ құбырына (желілік бөлік, компрессорлық станциялар, газ тарату станциялар, газ өлшеу станциялары, жерасты газ сақтау қоймалары), құбыр маркасын, электрод түрін, жапсарды дәнекерлеуге дайындау шартын көрсете отырып, дәнекерлеудің технологиялық картасының бар болуы
20
Жұмыс істеп тұрған газ құбырларына қосуды (бұруды монтаждау) жобаға немесе газ тасымалдау ұйымымен келісілген техникалық құжаттамаға сәйкес орындау бойынша талапты сақтау
21
Газ құбырының ашық учаскелерінің электр берілісі әуе желілерімен қиылысу орындарында газ құбырын электр берілісі желісінің сымы үзілген кезде оған жоғары кернеу берілуден қорғайтын құрылғылардың бар болуы
22
Желілік пайдалану қызметінде мынадай техникалық және жедел құжаттаманың бар болуы:

1) об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт;
2) об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск-Павлодар");
3) об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск-Павлодар")
6
Наличие на каждом объекте (крановой площадке, участке) утвержденной руководителем предприятия схемы расположения объекта (кранов) и трассы трубопровода с указанием охранной зоны, производственной инфраструктуры, принадлежности (собственности) территории (объекта), расположенной и прилегающей к охранной зоне
7
Наличие в исполнительной документации своевременно внесенных всех изменений, касающихся строительства объектов в охранной зоне магистрального газопровода, пересечений газопровода коммуникациями другого назначения, а также конструктивных изменений объектов линейной части магистрального газопровода
8
Наличие разработанного линейно-производственным управлением магистрального газопровода и утвержденного руководством газотранспортной организации графика с указанием периодичности обхода, объезда или облета и объема проверки трассы подземного газопровода в период эксплуатации
9
Наличие журнала с результатами обхода, объезда или облета переходов магистрального газопровода через автодороги всех категорий
10
Наличие у диспетчера в линейно-эксплуатационной службе и в аварийно-ремонтных транспортных средствах схемы оптимальных путей их движения (маршрутные карты) от мест их базирования ко всем участкам трассы в разные времена года и при различных метеорологических условиях
11
Наличие в специальном журнале регистрации выхода и выезда на трассу магистрального газопровода линейных обходчиков и бригад для осмотра и обследования, их возвращение или прибытие в контрольные пункты в особо сложных геологических или природных условиях, пустынных или полупустынных районах
12
Наличие назначенного руководством линейно-производственного управления магистрального газопровода ответственного лица, контролирующего выход и выезд на трассу магистрального газопровода линейных обходчиков и бригад для осмотра и обследования, их возвращение или прибытие в контрольные пункты в особо сложных геологических или природных условиях, пустынных или полупустынных районах
13
Соблюдение требования по недопущению устранения утечки газа из магистрального газопровода через трещину, сквозное коррозионное повреждение и поры путем их подчеканки
14
Наличие аварийно-восстановительных поездов для оперативного устранения аварий, выполнения трудоемких восстановительных и других работ на магистральном газопроводе
15
Наличие документа о назначении ответственного лица за технический контроль за качеством строительства, капитального ремонта, реконструкции и технического перевооружения объектов линейной части
16
Наличие на линейных кранах технических манометров для измерения давления газа до кранов и после них
17
Наличие сертификатов качества изделия на трубы и фасонные соединительные изделия, а также маркировки на поверхности труб
18
Наличие утвержденного газо-транспортной организацией плана-графика технического обслуживания и ремонта магистрального газопровода и газопровода технологической обвязки компрессорных станций, газораспределительных станций, газоизмерительных станций, подземных хранилищ газа
19
Наличие технологических карт сварки на каждый действующий газопровод (линейная часть, компрессорные станции, газораспределительные станции, газоизмерительные станции, подземные хранилища газа) предприятия, с указанием применяемых марок сталей труб, типов электродов и условий подготовки стыка к сварке
20
Соблюдение требования по подключению к действующим газопроводам (монтаж отводов) в соответствии с проектом или технической документацией, согласованной газотранспортной организацией
21
Наличие устройств в местах пересечения открытых участков газопровода с воздушными линиями электропередачи, защищающих газопровод от передачи на него высокого напряжения при обрыве провода линии электропередачи
22
Наличие у линейно-эксплуатационной службы следующей технической и оперативной документации:

1) газ құбырының трассасына, газ тарату станцияларына, жөндеу-пайдалану блогына, желілік пайдалану қызметі қызмет көрсететін газ тарату станциялар мен басқа да құрылыстардың желілік қараушылары мен операторларының үйлеріне арналған жер телімдерін бөлу актілерінің көшірмелері;
2) магистральдық газ құбырдың желілік бөлігінің орындаушылық техникалық құжаттамасы;
3) қызмет көрсетілетін магистральдық газ құбырлары учаскесінің жергілікті жағдайдың жоспары бар схемасы (өзен мен аңғарлардағы өтпелер, трасса бойындағы жолдар, жақын елді мекендер, газ құбырының басқа да жерасты және жерүсті коммуникациялармен, автомобиль және темір жолдарымен қиылыстары, авариялық құбыр қорларын сақтау орындары, объектілердің орналасу орындары және электрхимиялық қорғану құралдары);
4) желілік бөліктің, газ тарату станцияларының, суасты өтпелерінің және желілік бөлігінің басқа да объектілерінің техникалық паспорты;
5) негізгі жабдықтардың және қысыммен жұмыс жасайтын ыдыстардың паспорты;
6) қызмет көрсетуші персоналдар үшін лауазымдық және өндірістік нұсқаулықтары;
7) жұмыс түрлері мен мамандықтары бойынша қауіпсіздік және еңбекті қорғау нұсқаулықтары;
8) қызмет көрсететін трассаның жоспары, кескіні;
9) аварияларды жою жоспары;
10) жоспарлы-алдын алу жөндеу кестелері;
11) қолданыстағы нормативтік құжаттар;
12) газ құбыры трассасын тексеру журналы;
13) жөндеу жұмыстарының журналы;
14) авариялық бригаданы жинау жоспары;
15) тоқтап қалу, бұзылулар мен апаттарды тергеу бойынша техникалық актілер;
16) метанол мен одорантты қолдану бойынша құжаттама;
17) газ құбырлары мен жабдықтарды техникалық зерттеу және сынау актілері;
18) нормативтік-анықтамалық дерекқор
23
Газ тарату станцияның ғимаратынан 10 метр кем болмайтын қашықтықта газ тарату станцияның алдында және артында бекіту арматураның (крандардың) бар болуы
24
Газ тарату станцияда кіру газ құбырларын газ қысымының жоғарылауынан қорғайтын автоматты қорғаудың бар болуы.
25
Газ тарату станциясының қызметінде (желілік-пайдалану қызметі) мынадай техникалық және жедел құжаттаманың бар болуы:
1) мемлекеттік қабылдау және жұмыс комиссияларының актілері;
2) газ тарату станцияның жабдықтар құрамына кіретін бұйымдарға арналған паспорттары;
3) жобаға сәйкес толық көлемдегі орындау құжаттамасы;
4) газ тарату станцияның техникалық паспорты;
5) газ тарату станцияда жұмыс тәртібінің бақыланатын параметрлерін, технологиялық схемаларындағы ауыстыруларды, жабдықтың жай-күйі мен жұмыс тәртібін, сонымен бірге алынған нұсқаулықтар мен бұйрықтарды хронологиялық тәртіппен жазуға арналған жедел журнал;

1) копии актов отвода земельных участков под трассу газопровода, газораспределительные станции, ремонтно-эксплуатационного блока, дома линейных обходчиков и операторов газораспределительной станции и других сооружений, обслуживаемых линейно-эксплуатационной службой;
2) исполнительной технической документации на линейную часть магистрального газопровода;
3) схемы обслуживаемого участка магистрального газопровода с ситуационным планом местности (переходы через реки и овраги, вдольтрассовые дороги, ближайшие населенные пункты, пересечение газопроводов с другими подземными и надземными коммуникациями, автомобильными и железными дорогами, места хранения аварийного запаса труб, места расположения объектов и средств электрохимической защиты);
4) технические паспорта на линейной части газораспределительной станции, подводные переходы и другие объекты линейной части;
5) паспорта основного оборудования и сосуды, работающие под давлением;
6) должностные и производственные инструкции для обслуживающего персонала;
7) инструкции по безопасности и охране труда по видам работ и профессиям;
8) планы, профили трассы обслуживания;
9) план ликвидации аварий;
10) графики планово-предупредительного ремонта;
11) действующие нормативные документы.
12) журнал осмотра трассы газопровода;
13) журнал ремонтных работ;
14) план сбора аварийной бригады;
15) технические акты по расследованию отказов, повреждений и аварий;
16) документацию по применению метанола и одоранта;
17) акты технического обследования и испытаний газопроводов и оборудования;
18) нормативно-справочную базу данных
23
Наличие запорной арматуры (кранов) перед и после газораспределительной станции на расстоянии не менее 10 метров от здания газораспределительной станции
24
Наличие на газораспределительной станции автоматической защиты выходных газопроводов от превышения давления газа
25
Наличие у службы газораспределительной станции (линейно-эксплуатационной службы) технической и оперативной документации:
1) акты государственной приемочной и рабочих комиссий;
2) паспорта на изделия, входящие в состав оборудования газораспределительной станции;
3) исполнительная документация в соответствии с проектом в полном объеме;
4) технический паспорт газораспределительной станции;
5) оперативный журнал для записи в хронологическом порядке контролируемых параметров режима работы газораспределительной станции, переключений в технологических схемах, состояния и режима работы оборудования, а также полученных указаний и распоряжений;

6) коммуникацияларды және оларда орнатылған арматуралар мен сақтандыру құрылғыларын көрсетумен газ тарату станцияның газ құбырының бекітілген негізді схемасы (оператордың бөлмесіндегі көрінетін жерге ілінеді);
7) жабдықты, коммуникацияларды, құрылғыларды, аспаптарды жоспарлы-алдын ала жөндеу графигі;
8) аумақтық газбен жабдықтау кәсіпорындарының, негізгі тұтынушылардың, өрт сөндіру командасының, жедел жәрдем және жергілікті билік органдарының телефон нөмірлері жазылған тақтайшалар
26
Газ тарату станциясын мына жағдайларда іске қосуды жүзеге асырмау бойынша талапты сақтау:

6) утвержденная принципиальная схема газопровода газораспределительной станции с указанием коммуникаций и установленной на них арматуры и предохранительных устройств (вывешивается на видном месте в помещении операторной);
7) график планово-предупредительного ремонта оборудования, коммуникаций, устройств, приборов;
8) таблички с номерами телефонов территориальных предприятий газоснабжения, основных потребителей, пожарной команды, скорой помощи и местных органов власти
26
Соблюдение требования по неосуществлению пуска газораспределительной станции:

1) қабылдау-тапсыру актісі толтырылмаған болса;
2) газ тарату станция жүйелерінің біреуі істен шығып, жөндеуге келмейтін жағдайда (газды редукциялау, қорғау, одоранттау, авариялық ескерту дабылы, газды есепке алу аспаптары);
3) газды тазалау мен құрғату деңгейі пневмоавтоматика жүйесін қоректендіру үшін салалық стандарттарға сәйкес келмесе;
4) диспетчермен және тұтынушымен өндірістік технологиялық байланыс болмаса;

1) без соответствующего оформления приемо-сдаточного акта;
2) при неисправности или не обеспечении заданных режимов работы одной из систем газораспределительной станции (редуцирования, защиты, одоризации газа, аварийно-предупредительной сигнализации, приборов учета газа);
3) при несоответствии степени очистки и осушки газа для питания пневмоавтоматики систем защиты отраслевым стандартам;
4) при отсутствии производственно-технологической связи с диспетчером и потребителем;

5) өрт сөндіру құралдары жоқ болса;
6) газ тарату станцияда технологиялық газ құбырлары мен коммуникацияларының электрхимиялық қорғанысы болмаса;
7) төменгі жүйелерінің газды қабылдауға дайын болуының жазбаша растауы және мемлекеттік қадағалау органдарының рұқсаты болмаса;
8) дайындықтан өткен операторлары жоқ болса
27
Компрессорлық станциялардың әрбір жүйесі және құрылғысына техникалық куәландырудан, тексеруден өткізіледі, олардың өткізілуі туралы актілерді қоса тіркеумен пайдалану формулярының бар болуы
28
Негізгі және қосалқы жабдықтар сенімділігінің статистикалық көрсеткіштерін есепке алуды жүргізу
29
Компрессорлық цехты мына жағдайларда технологиялық коммуникациялардан газ шығару және газ құбырынан ажыратылу арқылы авариялық тәртіпте тоқтату талабын сақтау:

5) при отсутствии средств пожаротушения;
6) при отсутствии электрохимической защиты технологических трубопроводов и коммуникаций газораспределительной станции;
7) без письменного подтверждения потребителя о готовности низких сетей к приему газа и разрешения органов государственного надзора;
8) без наличия подготовленных операторов
27
Наличие эксплуатационных формуляров на каждую систему и устройство компрессорных станций с приложением актов о проведении технического освидетельствования, осмотра, проверок, испытаний оборудования и системы компрессорных станций
28
Ведение учета статистических показателей надежности основного и вспомогательного оборудования
29
Соблюдение требования по аварийной остановке компрессорного цеха с отключением от газопровода и выпуском газа из технологических коммуникаций в случаях:

1) газ айдау агрегатының технологиялық жабдығында немесе компрессор цехында өрт болғанда;
2) ғимаратта (жабық жерде) өрт болғанда;
3) жоғары қысымды газ құбырының жарылуы немесе көп мөлшерде газ шығарылған кезде;
4) газды тазарту, суыту қондырғыларында және коммуникация қондырғыларында өрт болғанда;
5) жабдыққа және адамдардың өміріне қауіп туғызатын дүлей апаттар мен төтенше жағдайлар кезінде
30
Магистральдық газ құбыры желілік бөлігінің техникалық жағдайы туралы тоқсандық және жылдық есептердің бар болуы
31
Компрессорлық станциясында мониторинг және диагностика жүйелерінің бар болуы
32
Газ тасымалдау сенiмдiлiгін арттыру және компрессорлық станциялардың жабдықтарына авариялық жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарының уақытын азайту мақсатында материалдар мен запас бөлшектердің қорының бар болуы
33
Мерзімді техникалық қызметтің және жүргізілетін жөндеудің көлемі мен графиктерімен бөлімшенің техникалық басшысы бекіткен жыл сайынғы жоспардың бар болуы
34
Газ тасымалдау станцияның қызметтік бөлімінің бастығымен келісім жасалған және магистральдық газ құбыры желілік өндірістік басқармасының бастығы бекіткен жабдықтарды алдын ала жоспарлы жөндеу графигінің бар болуы
35
Станцияны жоспарлы жөндеуге шығаруды газ тасымалдау станцияның қызметі немесе жөндеу-техникалық тобы магистралдық газ құбыры желілік-өндірістік басқармасының басшылығы бекіткен күнтізбелік кесте бойынша және тұтынушылардың келісімімен жүргізу талабын сақтау
Лауазымды тұлға (тұлғалар)
___________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)            (қолы)            (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
___________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)            (қолы)            (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Тексерілетін субъектінің басшысы
___________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)            (қолы)            (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 16 қарашадағы
№ 447
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 19 қарашадағы
№ 74 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 749
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 827
бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Тексеру парағы
Қазақстан Республикасының магистральдық құбыр туралы заңнамасының
сақталуына_____________________________________________________ саласында/аясында
(Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138 және 139-баптарына сәйкес)
терминалдар меншік иелеріне_______________________________________________ қатысты
(бақылау және қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
______________________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _________________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы
______________________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-сәйкестендіру
нөмірі ________________________________________________________________________
Орналасу орны ________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Терминалдың өнеркәсіптік объектілерін есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандырудың болуы
2
Магистральдық құбырлар саласындағы уәкілетті органға ведомстволық статистикалық байқау немесе әкімшілік есепке алу үшін қажет терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпаратты ұсынуы
Лауазымды тұлға (тұлғалар)
___________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)            (қолы)            (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
___________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)            (қолы)            (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Тексерілетін субъектінің басшысы
___________________ ______________ ______________________________
(лауазымы)            (қолы)            (Т.А.Ә. (болған жағдайда)

1) при пожаре на технологическом оборудовании газоперекачивающего агрегата и компрессорного цеха;
2) при пожаре в здании (укрытии);
3) при разрыве газопроводов высокого давления или значительных выбросах газа;
4) при пожаре на установках очистки, охлаждения газа и коммуникациях;
5) во время стихийных бедствий и чрезвычайных ситуаций, создающих угрозу оборудованию и жизни людей (наводнение, землетрясение)
30
Наличие ежеквартальных и годовых отчетов о техническом состоянии линейной части магистрального газопровода
31
Наличие систем мониторинга и диагностики на компрессорной станции
32
Наличие запасов материалов и запасных частей в целях повышения надежности транспортировки газа и сокращение времени аварийно-восстановительного ремонта оборудования компрессорных станций
33
Наличие ежегодного плана с объемом и графиками периодического технического обслуживания и текущего ремонта, утвержденного техническим руководителем подразделения
34
Наличие графика планово-предупредительных ремонтов, согласованного с начальником службы газораспределительной станции и утвержденного руководством линейно-производственного управления магистрального газопровода
35
Соблюдение требования по выводу станции в плановый ремонт службой газораспределительной станции или ремонтно-технической группой по утвержденному руководством линейно-производственного управления магистрального газопровода календарному графику и согласованию с потребителями
Должностное (ые) лицо (а)
_____________________ ______________ ___________________________________________
(должность)            (подпись)                  (Ф.И.О. (при его наличии))
_____________________ ______________ ___________________________________________
(должность)            (подпись)                  (Ф.И.О. (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля
_____________________ ______________ ___________________________________________
(должность)            (подпись)                  (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 4
к совместному приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 16 ноября 2018 года № 447
и Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 19 ноября 2018 года № 74
Приложение 4
к совместному приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 827
и Министра энергетики
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 749
Проверочный лист
в сфере/в области/за соблюдением законодательства Республики Казахстан о магистральном
трубопроводе____________________________________________________________________
в соответствии со статьями 138 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении собственников терминалов_____________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля и надзора
Проверочный лист
за соблюдением законодательства Республики Казахстан
о магистральном трубопроводе в отношении собственников терминалов
Государственный орган, назначивший проверку
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
Адрес место нахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие оснащения промышленных объектов терминала контрольными приборами учета
2
Предоставление в уполномоченный орган в области магистрального трубопровода отчета об ежемесячной информации по движению нефти на терминале, необходимого для ведомственного статистического наблюдения или административного учета
Должностное (ые) лицо (а)
_________________________ ______________ ________________________________________
(должность)                  (подпись)            (Ф.И.О. (при его наличии))
_________________________ ______________ ________________________________________
(должность)                  (подпись)            (Ф.И.О. (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля
_________________________ ______________ ________________________________________
(должность)                  (подпись)            (Ф.И.О. (при его наличии))