"Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1230 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 837 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 қарашадағы № 816 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 82 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 қарашада № 17811 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1230 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 837 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12793 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілеріне қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес энергия аудиторлық ұйымдарға қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;
4) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес, оқу орталықтарына қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;
5) осы бірлескен бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес, қара металлургия саласындағы субъектілерге қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;
6) осы бірлескен бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес, түсті металлургия саласындағы субъектілерге қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;
7) осы бірлескен бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес, отын өнеркәсiбi саласы бойынша субъектілерге қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1230 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 837 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области энергосбережения и повышения энергоэффективности"
Совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 ноября 2018 года № 816 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 ноября 2018 года № 17811
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1230 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 837 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области энергосбережения и повышения энергоэффективности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12793) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска в области энергосбережения и повышения энергоэффективности согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении субъектов Государственного энергетического реестра согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении энергоаудиторских организаций согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
4) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении учебных центров согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу;
5) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении субъектов черной металлургии по соблюдению нормативного расхода электрической энергии, топлива и тепловой энергии согласно приложению 5 к настоящему совместному приказу;
6) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении субъектов цветной металлургии по соблюдению нормативного расхода электрической энергии согласно приложению 6 к настоящему совместному приказу;
7) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении субъектов топливной промышленности по соблюдению нормативного расхода электрической энергии согласно приложению 7 к настоящему совместному приказу;

8) осы бірлескен бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес, химия өнеркәсiбi саласы бойынша субъектілерге қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;
9) осы бірлескен бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес, мұнай-химия және мұнай өңдеу өнеркәсiбi саласы бойынша субъектілерге қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;
10) осы бірлескен бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес, құрылыс материалдары өнеркәсiбi саласы бойынша субъектілерге қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;
11) осы бірлескен бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес, электр станцияларына қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;
12) осы бірлескен бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес, конденсациялық жылу электр станцияларына қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы;
13) осы бірлескен бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес, қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына қатысты энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы бекітілсін;
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 1 және 2-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
осы бірлескен бұйрыққа 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, және 13-қосымшалар 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, және 13-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

8) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении субъектов химической промышленности по соблюдению нормативного расхода электрической энергии согласно приложению 8 к настоящему совместному приказу;
9) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении субъектов нефтехимической и нефтеперерабатывающей промышленности по соблюдению нормативного расхода топлива и тепловой энергии согласно приложению 9 к настоящему совместному приказу;
10) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении субъектов промышленности строительных материалов по соблюдению нормативного расхода электрической энергии согласно приложению 10 к настоящему совместному приказу;
11) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении электростанций по соблюдению нормативного расхода электрической энергии на собственные нужды электростанций при максимальной нагрузке, в % от суммарной нагрузки согласно приложению 11 к настоящему совместному приказу;
12) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении конденсационных тепловых электростанций на собственные нужды энергоблоков по соблюдению расхода электроэнергии согласно приложению 12 к настоящему совместному приказу;
13) проверочный лист в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в отношении подстанций на собственные нужды по соблюдению нормативного расхода электроэнергии согласно приложению 13 к настоящему совместному приказу";
приложения 1 и 2 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему совместному приказу.
дополнить приложениями 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 согласно приложениям 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________Ж. Қасымбек
2018 жылғы "__"__________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы "__"_______
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 816 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 82 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестциялар және даму
министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1230 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министірінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 837 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі – Өлшемшарттар) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру Қағидаларына және тексеру парақтарының нысанына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 14 қыркүйекте 2018 жылы № 17371 болып тіркелген) және "Энергия тұтынудың нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 394 бұйрығына сәйкес әзірленген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 маусымда № 11319 тіркелген).
2. Осы Өлшемшарттарда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) болмашы бұзушылықтар – жарық беру мақсатында ауыспалы ток тiзбектерiнде пайдаланылуы мүмкiн, қуаты 25 Вт және одан да жоғары электр қыздыру шамдарын сатып алу және пайдалануға, 2,5 дәлдік сыныбы бар электр энергиясын есептеуіштерді коммерциялық есепке алу мақсатында пайдалануға рұқсат беру;

3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
"__"__________ 2018 года
_______________ Ж. Қасымбек
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
"__"__________ 2018 года
_______________ Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 816
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 82
Приложение 1
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1230
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 837
Критерии оценки степени риска в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени риска в области энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее – Критерии) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 141 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, Правилами формирования государственными органами системы оценки рисков и формы проверочных листов, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17371) и приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан № 394 "Об утверждении нормативов энергопотребления" от 31 марта 2015 года (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11319 от 11 июня 2015 года).
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) незначительные нарушения – допущение закупок и использования электрических ламп накаливания мощностью 25 Вт и выше, которые могут быть использованы в цепях переменного тока в целях освещения, допущение использования в целях коммерческого учета счетчиков электрической энергии с классом точности 2,5;

2) елеулі бұзушылықтар – энергия тұтынудың нормативтерін сақтамау; Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы заңнамасы талаптарының сақталмауы жөнінде расталған бір шағымның немесе өтінішінің болуы, энергия аудиторлық ұйымдар мен оқу орталықтарының жартыжылдық қорытындысы бойынша 15 шілдеден және 15 қаңтардан кешіктірмей уәкілетті органға энергия аудиті бойынша есеп беру кезеңінде берілген барлық қорытындылардың көшірмелерін және (немесе) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрлардың қайта даярлаудан және (немесе) біліктілігін арттырудан өтуі туралы есеп беру кезеңінде берілген барлық құжаттардың көшірмелерін ұсынбауы; энергия аудитiн жүргізу кезiнде уәкiлеттi органның жол берiлген бұзушылықтарды жою жөніндегі ұйғарымдарын уақтылы орындамау; энергия аудит жургізу және оқу орталықтарының қызмет қағидаларын ұстанбау; Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы заңнамасы талаптарының энергия аудиторлық ұйымдар мен оқу орталықтарының: штатында біліктілендірілген персоналының, меншік құқығында немесе өзге де заңдық негізде ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарының, бекітілген оқу бағдарламалары мен жоспарларының, меншік құқығында немесе өзге де заңдық негізде оқу кабинетінің, компьютерлерінің болуы бойынша міндеттемелері бөлігіндегі талаптарының сақталмауы;
3) өрескел бұзушылықтар – электр желілеріндегі қуат коэффициентінің нормативтік мәндерін сақтамау бойынша бұзушылықтар; энергетикалық аудитті жүргізу нәтижелері бойынша қорытындының болмауы; энергетикалық аудиті өткеннен кейін бес жыл ішінде, энергетикалық аудиті қорытындылары бойынша айқындалған шамаға дейін энергетикалық ресурстардың және судың тұтыну көлемін өнімнің, үйлердің, құрылыстар мен ғимараттардың алаңы бірлігіне міндітті түрнде жыл сайын төмендету туралы талаптарын бұзу; сәулет, көлемдік-жоспарлау, технологиялық, конструкциялық және инженерлік-техникалық шешімдерге үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың энергия тиімділігіне ықпал ететін талаптарды қамтамасыз етпеу; Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы заңнамасының талаптарының сақталмауы жөнінде расталған екі немесе одан да көп шағымдардың немесе өтініштердің бар болуы; заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңымен белгіленген тәртіпте энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыруды бастағанға немесе тоқтатқанға дейін уәкілетті органға хабарламаны бермеуі; Мемлекеттік энергетикалық тізілімге енгізілетін ақпаратты ұсынбауы;

2) значительные нарушения – несоблюдение нормативов энергопотребления; наличие одной подтвержденной жалобы или обращения по несоблюдению требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности; непредставление по итогам полугодия энергоаудиторскими организациям и учебными центрами не позднее 15 июля и 15 января в уполномоченный орган копии всех выданных за отчетный период заключений по энергоаудиту и (или) копии всех выданных за отчетный период документов о прохождении переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности; несвоевременное исполнение предписания уполномоченного органа по устранению допущенных нарушений; несоблюдение правил проведения энергоаудита и деятельности учебных центров; несоблюдение требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности в части обязанности энергоаудиторских организаций и учебных центров по наличию: в штате квалифицированного персонала, на праве собственности или на ином законном основании информационно-измерительных комплексов и технических средств, утвержденных учебных программ и планов, на праве собственности или на ином законном основании учебного кабинета и компьютеров;
3) грубые нарушения – нарушения по несоблюдению нормативных значений коэффициента мощности в электрических сетях; отсутствие заключения по результатам проведения энергетического аудита; нарушение требования об обязательном ежегодном снижении объема потребления энергетических ресурсов и воды на единицу продукции, площади зданий, строений и сооружений до величин, определенных по итогам энергетического аудита в течение пяти лет после прохождения энергетического аудита; наличие двух или более подтвержденных жалоб или обращений по несоблюдению требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности; непредставление юридическими лицами уведомления в уполномоченный орган до начала, или прекращении осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях"; недопущение продажи и использования технологий и материалов, не соответствующих требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности, в строящихся (реконструируемых, капитально ремонтируемых) зданиях, строениях, сооружениях; не предоставление информации, вносимой в Государственный энергетический реестр;

4) тәуекел – бақылау субъектісінің қызметі нәтижесінде адам өміріне немесе денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне салдарларының ауырлық дәрежесін ескере отырып зиян келтіру ықтималдығы;
5) тәуекелдерді бағалау жүйесі – бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды белгілеу мақсатында бақылау органы жүргізетін іс-шаралар кешені;
6) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары (бұдан әрі – объективті өлшемшарттар) – белгілі бір қызмет саласында тәуекел дәрежесіне байланысты және жеке бақылау субъектісіне (объектісіне) тікелей байланыссыз бақылау субъектілерін (объектілерін) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
7) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары (бұдан әрі – субъективті өлшемшарттар) – нақты бақылау субъектісінің (объектісінің) қызметі нәтижелеріне байланысты бақылау субъектілерін (объектілерін) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
8) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы бақылау субъектілері (бұдан әрі – бақылау субъектілері) – Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері, жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, мемлекеттік мекемелер мен квазимемлекеттік сектор субъектілері, энергия аудиторлық ұйымдар және оқу орталықтары, лауазымды тұлғалар.
3. Тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары объективті және субъективті өлшемшарттар арқылы қалыптастырылады.
2-тарау. Объективті өлшемшарттар
4. Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында жоғары тәуекел дәрежесіне Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері жатады.
5. Жоғары тәуекел дәрежесіне жатпайтын бақылау субъектілеріне жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар, мемлекеттік мекемелер және квазимемлекеттік сектор субъектілері, энергия аудиторлық ұйымдар мен оқу орталықтары, лауазымды тұлғалар жатады.
Жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылған бақылау субъектілеріне (объектілеріне) қатысты, бақылау субъектілеріне (объектілеріне) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізіледі.
Жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылған және жатқызылмаған бақылау субъектілеріне (объектілеріне) қатысты жоспардан тыс тексерулер жүргізіледі.
3-тарау. Субъективті өлшемшарттар
6. Субъективті өлшемшарттарды айқындау:
1) деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау кезеңдерін қолдана отырып жүзеге асырылады.
Тәуекелдер дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері пайдаланылады:
1) бұрынғы тексерулер мен бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау нәтижелері. Бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, маңызды, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді;

4) риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности субъекта контроля жизни или здоровью человека, окружающей среде, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства с учетом степени тяжести его последствий;
5) система оценки рисков – комплекс мероприятий, проводимых органом контроля с целью назначения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля;
6) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора субъектов (объектов) контроля в зависимости от степени риска в определенной сфере деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного субъекта (объекта) контроля;
7) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора субъектов (объектов) контроля в зависимости от результатов деятельности конкретного субъекта (объекта) контроля;
8) субъекты контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее – субъекты контроля) – субъекты Государственного энергетического реестра, индивидуальные предприниматели и юридические лица, государственные учреждения и субъекты квазигосударственного сектора, энергоаудиторские организации и учебные центры, должностные лица.
3. Критерии оценки степени риска формируются посредством объективных и субъективных критериев.
Глава 2. Объективные критерии
4. В области энергосбережения и повышения энергоэффективности к высокой степени риска относятся субъекты Государственного энергетического реестра.
5. К субъектам контроля, не отнесенным к высокой степени риска, относятся индивидуальные предприниматели и юридические лица, государственные учреждения и субъекты квазигосударственного сектора, энергоаудиторские организации и учебные центры, должностные лица.
В отношении субъектов (объектов) контроля, отнесенных к высокой степени риска, применяются проведение профилактического контроля с посещением субъектов (объектов) контроля.
В отношении субъектов (объектов) контроля, отнесенных и не отнесенных к высокой степени риска, применяются внеплановые проверки.
Глава 3. Субъективные критерии
6. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
Для оценки степени рисков используются следующие источники информации:
1) результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов (объектов) контроля. При этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах;

2) бақылау субъектісі ұсынатын, оның ішінде мемлекеттік органдар, мекемелер және салалық ұйымдар жүргізетін автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері;
3) тәуелсіз ұйымдар аудитінің (сараптамасының) нәтижелері (энергия аудиті, энергия сараптамасы, жою кезіндегі тәуелсіз аудит, өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасы және аудиттің (сараптамалардың) басқа түрлері);
4) расталған шағымдар мен арыздардың болуы және саны.
Осы Өлшемшарттардың 6-тармағында айқындалған ақпарат көздері негізінде осы Өлшемшарттардың қосымшасына сәйкес тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары айқындалады.
7. Бір өрескел бұзушылық анықталған кезде бақылау субъектісіне тәуекел дәрежесінің 100 көрсеткіші теңеледі және оған қатысты субъектіге (объектіге) бару арқылы, профилактикалық бақылау жүргізіледі.
Егер де өрескел бұзушылықтар анықталмаған жағдайда, онда тәуекел дәрежесінің көрсеткішін анықтау үшін маңызды және болмашы дәрежелі бұзушылықтар бойынша жалпы көрсеткіші есептеледі.
Маңызды бұзушылықтар көрсеткішін айқындау кезінде
0,7 коэффициенті қолданылады және бұл көрсеткіш мына формула бойынша есептеледі:
Рз = (
Р2 х 100/
Р1) х 0,7
мұндағы:
Рз – маңызды бұзушылықтардың көрсеткіші;
Р1 – маңызды бұзушылықтардың талап етілетін саны;
Р2 – анықталған маңызды бұзушылықтардың саны;
Болмашы бұзушылықтардың көрсеткішін айқындау кезінде 0,3 коэффициенті қолданылады және бұл көрсеткіш мына формула бойынша есептеледі:
Рн = (
Р2 х 100/
Р1) х 0,3
мұндағы:
Рн – болмашы бұзушылықтардың көрсеткіші;
Р1 – болмашы бұзушылықтардың талап етілетін саны;
Р2 – анықталған болмашы бұзушылықтардың саны;
Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (
Р) 0-ден 100-ге дейінгі шәкіл бойынша есептеледі және мына формула бойынша маңызды және болмашы бұзушылықтардың көрсеткіштерін қосу арқылы анықталады:
Р =
Рз +
Рн
мұндағы:
Р – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
Рз – маңызды бұзушылықтардың көрсеткіші;
Рн – болмашы бұзушылықтардың көрсеткіші.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша бақылау субъекті (объекті):
1) тәуекел дәрежесі 61-ден 100-ге дейінгі көрсеткіш кезінде тәукелдің жоғары дәрежесіне жатқызылады және оған қатысты профилактикалық бақылау жүргізіледі;
2) тәуекел дәрежесі 0-ден 60-қа дейінгі көрсеткіш кезінде тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылмайтындарға жатады және оған қатысты профилактикалық бақылау жүргізілмейді.
4-тарау. Қорытынды ережелер
8. Тәуекелдің жоғары дәрежесіне жататын субъектіге (объектіге) қатысты бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу мерзімділігі жылына бір реттен жиілетпей айқындалады.
Бұл ретте, талдау және бағалау кезінде нақты бір бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) қатысты бұрын есепке алынған және пайдаланылған субъективті өлшемшарттардың деректері қолданылмайды немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап қою мерзімі біткен деректер.

2) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем, проводимого государственными органами, учреждениями и отраслевыми организациями;
3) результаты аудита (экспертизы) независимых организаций (энергоаудит, энергоэкспертиза, независимый аудит при ликвидации, экспертиза промышленной безопасности и другие виды аудита (экспертиз);
4) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений.
На основании источников информации, определенных в пункте 6 настоящих Критериев, определяются субъективные критерии оценки степени риска согласно приложению к настоящим Критериям.
7. При выявлении одного грубого нарушения, субъекту приравнивается показатель степени риска 100 и в отношении него проводится профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля.
В случае если грубых нарушений не выявлено, то для определения показателя степени риска рассчитывается суммарный показатель по нарушениям значительной и незначительной степени.
При определении показателя значительных нарушений применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
ƩРз = (ƩР2 х 100/ƩР1) х 0,7,
где:
ƩРз – показатель значительных нарушений;
ƩР1 – требуемое количество значительных нарушений;
ƩР2 – количество выявленных значительных нарушений;
При определении показателя незначительных нарушений применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
ƩРн = (ƩР2 х 100/ƩР1) х 0,3,
где:
ƩРн – показатель незначительных нарушений;
ƩР1 – требуемое количество незначительных нарушений;
ƩР2 – количество выявленных незначительных нарушений;
Общий показатель степени риска (ƩР) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей значительных и незначительных нарушений по следующей формуле:
ƩР = ƩРз + ƩРн,
где:
ƩР – общий показатель степени риска;
ƩРз – показатель значительных нарушений;
ƩРн – показатель незначительных нарушений.
По показателям степени риска проверяемый субъект (объект) относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 61 до 100 включительно и в отношении него проводится профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля;
2) к не отнесенной к высокой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 60 и в отношении него не проводится профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля.
Глава 4. Заключительные положения
8. Кратность проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля в отношении субъектов, отнесенных к высокой степени риска, составляет не чаще одного раза в год.
При анализе и оценке степени рисков не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенных и использованных в отношении конкретного проверяемого субъекта (объекта) либо данные, по которым истек срок исковой давности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

9. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 3-тармағына сәйкес құрылатын бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жарты жылдық тізімдері негізінде жүргізіледі.
10. Субъектіге (объектіге) бару арқылы профилактикалық бақылау тізімдері субъективті өлшемшарттар бойынша ең жоғары тәуекел дәрежесі көрсеткіші бар бақылау субъектілерінің (объектілердің) басымдығын ескере отырып жасалады.
Энергия үнемдеу және энергия
тиімділігін арттыру
саласындағы тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы бақылау субъектілерінің тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
р/с №
Өлшемшарттар
Бұзушылық дәрежесі

9. Профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля проводится на основании полугодовых списков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля, формируемых в соответствии с пунктом 3 статьи 141 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года.
10. Списки профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля составляются с учетом приоритетности субъекта (объекта) контроля с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям.
Приложение
к Критериям оценки степени риска
в области энергосбережения
и повышения энергоэффективности
Субъективные Критерии оценки степени риска субъектов контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
№ п/п
Критерии
Степень нарушения

1. Бұрыңғы тексерулер мен профилактикалық бақылау нәтижелері (ауырлық дәрежесі көрсетілген талаптарды сақтамаған кезде белгіленеді)
1.
Электр желісінің кернеу класы 110-220 кВ болғанда тұтынушының электр желісіне қосылу нүктесіндегі электр желілеріндегі қуат коэффициенті 0,89-дан артық немесе тең
өрескел
2.
Электр желісінің кернеу класы 6-35 кВ болғанда тұтынушының электр желісіне қосылу нүктесіндегі электр желілеріндегі қуат коэффициенті 0,92-ден артық немесе тең
өрескел
3.
Электр желісінің кернеу класы 0,4 кВ болганда тұтынушының электр желісіне қосылу нүктесіндегі электр желілеріндегі қуат коэффициенті 0,93-тен артық немесе тең
өрескел
4.
Жарық беру мақсатында ауыспалы ток тiзбектерiнде пайдаланылуы мүмкiн, қуаты 25 Вт және одан да жоғары электр қыздыру шамдарын пайдалануға жол бермеу
болмашы
5.
Мемлекеттік мекемелер мен квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қатысты жарық беру мақсатында ауыспалы ток тізбектерінде пайдаланылуы мүмкін, қуаты 25 Вт және одан жоғары электр қыздыру шамдарын үшін сатып алуды жүзеге асырмау
болмашы
6.
2,5 дәлдік сыныбы бар электр энергиясын есептеуіштерді коммерциялық есепке алу мақсатында пайдалануға жол бермеу
болмашы
7.
Сәулет, көлемдік-жоспарлау, технологиялық, конструкциялық және инженерлік-техникалық шешімдерге үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың энергия тиімділігіне ықпал ететін талаптарды қамтамасыз ету
елеулі
8.
Энергетикалық аудиті өткеннен кейін бес жыл ішінде, энергетикалық аудиті қорытындылары бойынша айқындалған шамаға дейін энергетикалық ресурстар мен судың тұтыну көлемін өнімнің бірлігіне, үйлердің, құрылыстар мен ғимараттардың алаңы бірлігіне жыл сайын азайтуды қамтамасыз етпеу (мемлекеттік мекемелерді қоспағанда)
өрескел
9.
Энергетикалық ресурстарды есепке алатын тиісті аспаптармен және жылу тұтынуды реттеудің автоматтандырылған жүйелерімен жарақтандырылмаған, энергетикалық ресурстарды тұтынатын жаңа объектілерді пайдалануға қабылдауына жол бермеу
елеулі
10.
Мемлекеттік энергетикалық тізілімге енгізілетін ақпаратты, атап айтқанда: Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілерінің атауын, мекенжайы мен олардың қызметінің негізгі түрлерін, күнтізбелік бір жыл ішінде заттай және ақшалай көріністегі энергетикалық ресурстарды және суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және жоғалту көлемдерін, энергетикалық аудиті қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын, сондай-ақ аталған энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына енгізілетін толықтыруларды және (немесе) өзгерістерді, есептік кезең ішінде энергетикалық аудиті қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалу нәтижелерін, өнім бірлігіне шаққанда нақты энергия тұтынуды және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне есептегенде жылытуға жұмсалған энергетикалық ресурстар шығысын, энергетикалық аудиті бойынша қорытындының көшірмесін, энергия менеджменті жүйесінің ұлттық немесе халықаралық стандарт талаптарына сәйкестік сертификатының көшірмесін, энергетикалық ресурстарды есепке алу аспаптарымен жарақтандырылуы туралы ақпаратты ұсынуы
өрескел
11.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыруды бастағанға немесе тоқтатқанға дейін уәкілетті органға хабарламаны ұсынуы
өрескел
12.
Уәкілетті органға энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудитін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлаған заңды тұлғаның штатында уәкілетті орган аттестаттаған кемінде төрт энергия аудиторының болуы
елеулі
13.
Уәкілетті органға энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудитін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлаған заңды тұлғаның меншік құқығында немесе өзге де заңдық негізде уәкілетті орган бекіткен ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарының тізбесіне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында сенім білдірілген ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарының болуы
елеулі
14.
Ұсынымдарда, өнім бірлігіне шаққанда, энергетикалық ресурстарды тұтынудың азайғаны және (немесе) үйлер, құрылыстар мен ғимараттар ауданының бірлігіне шаққанда, жылытуға жұмсалатын энергетикалық ресурстардың азайғаны көрсетілген және оларды орындау мерзімдері көрсетілген іс-шаралардың болуы
елеулі
15.
Өлшеу аспаптарын пайдалана отырып, үйлерді, құрылыстарды, ғимараттарды және оның инженерлік жүйелерін құрал-жабдықпен тексеру
елеулі
16.
Энергетикалық аудитінің жүгінген тұлғасымен (тапсырыс берушімен) келісілген және бекітілген Энергетикалық аудитін өткізу бағдарламасына сәйкес жабдықтар жұмысы параметрлерінің аспаптық өлшеулерінің болуы
елеулі
17.
Кәсіпорынның штаттық құралдарынан алынған деректердің болмауы (салыстырылып тексерілген)
елеулі
18.
Әрбір қоғамдық және (немесе) тұрғын үй ғимараты үшін энергия тиімділігі сыныбының көрсеткiшiн толтыру
елеулі
19.
Энергетикалық аудит өткізу нәтижелері бойынша қорытындының болуы
өрескел
20.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бойынша қорытындыда есептік ақпараттың болуы
елеулі
21.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бойынша қорытындыда ұсынымдар мен тужырымдарды, объектінің заттай және пайыз түрінде энергия үнемдеуінің ықтимал әлеуетін камтитын қорытынды бөлімнің болуы
елеулі
22.
Энергия аудиторлық ұйымдардың жартыжылдық қорытындысы бойынша 15 шілде мен 15 қаңтардан кешіктірмей уәкілетті органға есеп беру кезеңінде энергия аудиті бойынша берілген барлық қорытындылардың көшірмелерін ұсынуы
елеулі
23.
Энергия аудитiн жүргізу кезiнде уәкiлеттi органның жол берiлген бұзушылықтарды жою жөніндегі ұйғарымдарын уақтылы орындау
елеулі
24.
Біліктілікті арттыру және (немесе) кадрларды қайта даярлау оқу орталықтары мен мүдделі заңды және жеке тұлғалармен жасалатын оқу шарттардың болуы
елеулі
25.
Уәкілетті органга энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындагы кадрларды қайта даярлауды және (немесе) олардың біліктілігін арттыруды жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлаған заңды тұлғаның білім саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бекітілғен оқу бағдарламалары мен жоспарларына сәйкес бекітілген оқу бағдарламалары мен жоспарларының болуы
елеулі
26.
Уәкілетті органға энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы кадрларды қайта даярлауды және (немесе) олардың біліктілігін арттыруды жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталганы туралы хабарлаған заңды тұлғаның штатында жоғары білімі бар кемінде екі оқытушының, оның ішінде техника ғылымдарының кандидатынан (магистрінен) төмен емес оқу дәрежесі бар кемінде бір оқытушының болуы
елеулі
27.
Уәкілетті органға энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы кадрларды қайта даярлауды және (немесе) олардың біліктілігін арттыруды жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлаған заңды тұлғаның меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде уәкілетті орган бекіткен ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарының тізбесіне сәйкес оқу кабинетінің, компьютерлерінің, ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарының болуы
елеулі
28.
Оқу орталықтарының жартыжылдық қорытындысы бойынша 15 шілде мен 15 қаңтардан кешіктірмей уәкілетті органға есеп беру кезеңінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрлардың қайта даярлаудан және (немесе) біліктілігін арттырудан өтуі туралы құжаттарды жіберуі
елеулі
29.
Оқу орталығының басшысымен бекітілген комиссияның сандық және дербес құрамының (үш адамнан кем емес) болуы
елеулі
30.
Әр нұсқасы елу сұрақтан кем болмайтын кемінде үш жауап болатын және олардың біреуі дұрыс болып табылатын төрт нұсқадан кем болмайтын емтихан комиссиясымен бекітілген тестілеу сұрақтарының болуы
елеулі
31.
Энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрларды қайта даярлауды және (немесе) олардың біліктілігін арттыруды жүргізу кезiнде уәкiлеттi органның жол берiлген бұзушылықтарды жою жөніндегі ұйғарымдарын уақтылы орындау
елеулі

1. Результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов (объектов) контроля (степень тяжести устанавливается при несоблюдении указанного требования)
1.
Коэффициент мощности в электрических сетях в точке присоединения потребителя к электрической сети, при классе напряжения электрической сети 110-220 кВ должен быть больше или равен 0,89
грубое
2.
Коэффициент мощности в электрических сетях в точке присоединения потребителя к электрической сети, при классе напряжения электрической сети 6-35 кВ должен быть больше или равен 0,92
грубое
3.
Коэффициент мощности в электрических сетях в точке присоединения потребителя к электрической сети, при классе напряжения электрической сети 0,4 кВ должен быть больше или равен 0,93
грубое
4.
Недопущение использования электрических ламп накаливания мощностью 25 Вт и выше, которые могут быть использованы в цепях переменного тока в целях освещения
незначительное
5.
Недопущение закупок для государственных учреждений и субъектов квазигосударственного сектора электрических ламп накаливания мощностью 25 Вт и выше, которые могут быть использованы в цепях переменного тока в целях освещения
незначительное
6.
Недопущение использования в целях коммерческого учета счетчиков электрической энергии с классом точности 2,5
незначительное
7.
Недопущение продажи и использования технологий и материалов, не соответствующих требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности, в строящихся (реконструируемых, капитально ремонтируемых) зданиях, строениях, сооружениях
значительное
8.
Обеспечение ежегодного снижения объема потребления энергетических ресурсов и воды на единицу продукции, площади зданий, строений и сооружений до величин, определенных по итогам энергетического аудита, в течение пяти лет после прохождения энергетического аудита (за исключением государственных учреждений)
грубое
9.
Недопущение приемки в эксплуатацию новых объектов, потребляющих энергетические водные ресурсы, которые не оснащены соответствующими приборами учета энергетических ресурсов и воды и автоматизированными системами регулирования теплопотребления
значительное
10.
Предоставление информации в Государственный энергетический реестр, а именно: наименование, адрес и основные виды деятельности субъектов Государственного энергетического реестра, объемы добычи, производства, потребления, передачи и потерь энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении за один календарный год, план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемый субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергетического аудита, а также дополнения и (или) изменения, вносимые в данный план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, результаты исполнения плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергетического аудита, за отчетный период, фактическое энергопотребление на единицу продукции и (или) расход энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений, копия заключения по энергетическому аудиту, информацию об оснащенности приборами учета энергетических ресурсов
грубое
11.
Направление юридическими лицами уведомления в уполномоченный орган до начала или прекращения осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
грубое
12.
Наличие у юридического лица, уведомившего уполномоченный орган о начале осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по проведению энергоаудита, в штате не менее четырех энергоаудиторов, аттестованных уполномоченным органом
значительное
13.
Наличие у юридического лица уведомившего уполномоченный орган о начале осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по проведению энергоаудита, на праве собственности или на ином законном основании, поверенных на территории Республики Казахстан информационно-измерительных комплексов и технических средств согласно перечню информационно-измерительных комплексов и технических средств
значительное
14.
Наличие плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности объекта с учетом снижения потребления энергетических ресурсов на единицу продукции и (или) снижение энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений и с указанием сроков их выполнения в рекомендациях
значительное
15.
Проведение инструментального обследования здания, строения, сооружения и его инженерных систем с использованием приборов измерения
значительное
16.
Наличие приборных измерений параметров работы оборудования в соответствии с утвержденной Программой проведения энергетического аудита, согласованной с обратившимся лицом (заказчиком) энергетического аудита
значительное
17.
Наличие данных, снятых со штатных приборов предприятия (поверенных)
значительное
18.
Заполнение класса энергоэффективности для каждого общественного и (или) жилого здания
значительное
19.
Наличие заключения по результатам проведения энергетического аудита
грубое
20.
Наличие в заключении по энергосбережению и повышению энергоэффективности отчетной информации
значительное
21.
Наличие в заключении по энергосбережению и повышению энергоэффективности заключительной части, включающей рекомендации и выводы, возможного потенциала энергосбережения объекта в натуральном и процентном выражении
значительное
22.
Направление по итогам полугодия энергоаудиторскими организациями не позднее 15 июля и 15 января в уполномоченный орган копии всех выданных за отчетный период заключений по энергоаудиту
значительное
23.
Своевременное исполнение предписания уполномоченного органа по устранению допущенных нарушений при проведении энергетического аудита
значительное
24.
Наличие договора обучения, заключаемым учебным центром с заинтересованными физическими и юридическими лицами
значительное
25.
Наличие у юридического лица, уведомившего уполномоченный орган о начале осуществлении деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по проведению переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, утвержденных учебных программ и планов в соответствии с утвержденными учебными программами и планами по согласованию с уполномоченным органом в области образования
значительное
26.
Наличие у юридического лица, уведомившего уполномоченный орган о начале осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по проведению переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, в штате не менее двух преподавателей с высшим образованием, в том числе не менее одного преподавателя с ученой степенью не ниже кандидата (магистра) технических наук
значительное
27.
Наличие у юридического лица, уведомившего уполномоченный орган о начале осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по проведению переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, на праве собственности или на ином законном основании учебного кабинета, компьютеров, информационно-измерительных комплексов и технических средств согласно перечню информационно-измерительных комплексов и технических средств, утвержденных уполномоченным органом
значительное
28.
Направление по итогам полугодия учебными центрами не позднее 15 июля и 15 января в уполномоченный орган всех выданных за отчетный период документов о прохождении переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
значительное
29.
Утвержденный руководителем учебного центра количественный и персональный состав экзаменационной комиссий (не менее трех человек)
значительное
30.
Наличие утвержденных экзаменационной комиссией вопросы к тестированию по соответствующим направлениям не менее чем из четырех вариантов, где каждый вариант состоит из не менее пятидесяти вопросов
значительное
31.
Своевременное исполнение предписания уполномоченного органа по устранению допущенных нарушений при проведении переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
значительное

2. Бақылау субъектісі ұсынатын, оның ішінде мемлекеттік органдар, мекемелер және салалық ұйымдар жүргізетін автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері
32.
Мемлекеттік энергетикалық тізілімге енгізілетін ақпаратты, атап айтқанда: Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілерінің атауын, мекенжайы мен олардың қызметінің негізгі түрлерін, күнтізбелік бір жыл ішінде заттай және ақшалай көріністегі энергетикалық ресурстарды және суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және жоғалту көлемдерін, энергетикалық аудиті қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын, сондай-ақ осы энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына енгізілетін толықтыруларды және (немесе) өзгерістерді, есептік кезең ішінде энергетикалық аудиті қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалу нәтижелерін, өнім бірлігіне есептегенде нақты энергия тұтынуды және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне есептегенде жылытуға жұмсалған энергетикалық ресурстар шығынын, энергетикалық аудиті бойынша қорытындының көшірмесін, энергетикалық ресурстарды есепке алу аспаптарымен жарақтандырылуы туралы ақпаратты ұсынбау
өрескел
33.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыруды бастаганға немесе тоқтатқанға дейін заңды тұлғалардың уәкілетті органға хабарламаны жібермеуі
өрескел

2. Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем, проводимого государственными органами, учреждениями и отраслевыми организациями
32.
Непредставление информации в Государственный энергетический реестр, а именно: наименование, адрес и основные виды деятельности субъектов Государственного энергетического реестра, объемы добычи, производства, потребления, передачи и потерь энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении за один календарный год, план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемый субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергетического аудита, а также дополнения и (или) изменения, вносимые в данный план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, результаты исполнения плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергетического аудита, за отчетный период, фактическое энергопотребление на единицу продукции и (или) расход энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений, копию заключения по энергетическому аудиту, информацию об оснащенности приборами учета энергетических ресурсов
грубое
33.
Отсутствие уведомления юридическими лицами в уполномоченный орган до начала или прекращения осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
грубое

3. Тәуелсіз ұйымдар аудитінің (сараптамасының) нәтижелері (энергия аудиті, энергия сараптамасы, жою кезіндегі тәуелсіз аудит, өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасы және аудиттің (сараптамалардың) басқа түрлері)
3.1. Қара және түстi металлургия саласы бойынша электр энергиясының, жылу энергиясының және отынның нормативтiк шығысын сақтау жөнінде талаптар
34.
Кокс тоннасын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны сағатына 17 киловаттан артық
елеулі
35.
Бір тонна шойын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 14 киловаттан артық
елеулі
36.
Бір тонна қатарлы маркаларлы электрлік болат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 475 киловаттан артық
елеулі
37.
Бір тонна легирленген электрлік болат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 750 киловаттан артық
елеулі
38.
Бір тонна мартендік болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 20 киловаттан артық
елеулі
39.
Бір тонна болатты оттекті-конверторлық өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығыны сағатына 30 киловаттан артық
елеулі
40.
Бір тонна шойынды домендік өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 23 киловаттан артық
елеулі
41.
Бір тонна электрлік болатты конверторлық өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 30 киловаттан артық
елеулі
42.
Бір тонна болатты слябинкті дайын өнімді тоқтамай құю машинасымен (одан әрі – ДӨТҚМ) құюға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 60 киловаттан артық
елеулі
43.
Бір тонна болатты сортты ДӨТҚМ құюға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 60 киловаттан артық
елеулі
44.
Жеке зауыттардың мартен цехтарында метр3 оттегіні өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2,7 киловаттан артық
елеулі
45.
Жеке оттекті зауыттарда метр3 оттегіні өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2,7 киловаттан артық
елеулі
46.
Сыйымдылығы 0,5 тонна доғалы электр пештерде тонна болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1135 киловаттан артық (сынықтарды балқыту жолымен электрлік болат алу процесіне қолданылмайды)
елеулі
47.
Сыйымдылығы 1,5 тонна доғалы электр пештерде тонна болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 860 киловаттан артық (сынықтарды балқыту жолымен электрлік болат алу процесіне қолданылмайды)
елеулі
48.
Сыйымдылығы 3 тонна доғалы электр пештерде бір тонна болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 700 киловаттан артық (сынықтарды балқыту жолымен электрлік болат алу процесіне қолданылмайды)
елеулі
49.
Бір тонна аспаптық болат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 775 киловаттан артық
елеулі
50.
Бір тонна көміртекті болат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 620 киловаттан артық
елеулі
51.
Бір тонна илекті қыздыру құдықтары бар блюмингтерде өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 25 киловаттан артық
елеулі
52.
Бір тонна илекті басты жетекте өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 20 киловаттан артық
елеулі
53.
Бір тонна илекті механизмдер мен крандарда өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 5 киловаттан артық
елеулі
54.

3. Результаты аудита (экспертизы) независимых организаций (энергоаудит, энергоэкспертиза, независимый аудит при ликвидации, экспертиза промышленной безопасности и другие виды аудита (экспертиз)
3.1. Требования по соблюдению нормативного расхода электрической энергии, тепловой энергии и топлива по отрасли черная и цветная металлургия
34.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны кокса более 17 КВт*час
значительное
35.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны чугуна более 14 КВт*час
значительное
36.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны электростали рядовых марок более 475 КВт*час
значительное
37.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны легированной электростали более 750 КВт*час
значительное
38.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны мартеновской стали более 20 КВт*час
значительное
39.
Удельный расход электроэнергии на кислородно-конвенторное производство тонны стали более 30 КВт*час
значительное
40.
Удельный расход электроэнергии на доменное производство тонны чугуна более 23 КВт*час
значительное
41.
Удельный расход электроэнергии на конвенторное производство тонны стали более 30 КВт*час
значительное
42.
Удельный расход электроэнергии на разливку тонны стали на слябовых машин непрерывного литья заготовок (далее – МНЛЗ) более 60 КВт*час
значительное
43.
Удельный расход электроэнергии на разливку тонны стали на сортовых МНЛЗ более 60 КВт*час
значительное
44.
Удельный расход электроэнергии на кислородное производство по мартеновским цехам отдельных заводов м3 кислорода более 2,7 КВт*час
значительное
45.
Удельный расход электроэнергии на кислородное производство по отдельным кислородным заводам м3 кислорода более 2,7 КВт*час
значительное
46.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны стали в дуговых электропечах по электропечам емкостью 0,5 более 1135 КВт*час (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома)
значительное
47.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны стали в дуговых электропечах по электропечам емкостью 1,5 более 860 КВт*час (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома)
значительное
48.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны стали в дуговых электропечах по электропечам емкостью 3,0 более 700 КВт*час (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома)
значительное
49.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны инструментальной стали более 775 КВт*час
значительное
50.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны углеродистой стали более 620 КВт*час
значительное
51.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в блюмингах с нагревательными колодцами более 25 КВт*час
значительное
52.
Удельный расход электроэнергии в главном приводе тонны проката более 20 КВт*час
значительное
53.
Удельный расход электроэнергии на прокат механизмов и кранов тонны проката более 5 КВт*час
значительное
54.

Бір тонна илекті 1100 – блюмингтерде өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 15 киловаттан артық
елеулі
55.
Бір тонна илекті слябингтерде өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 25 киловаттан артық
елеулі
56.
Бір тонна илекті суықтай илемдейтiн үздіксіз орнақтарда өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 400 киловаттан артық
елеулі
57.
Бір тонна илекті жеке зауыттардың илемдеу цехтарында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 201,1 киловаттан артық
елеулі
58.
Бір тонна илекті 250 ұсақ сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 50 киловаттан артық
елеулі
59.
Бір тонна илекті 300 – 400 орташа сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік үлестік шығысы сағатына 115 киловаттан артық
елеулі
60.
Бір тонна илекті 300 сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 45 киловаттан артық
елеулі
61.
Бір тонна илекті 500 – 550 ірі сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 35 киловаттан артық
елеулі
62.
Бір тонна илекті 600 ірі сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 55 киловаттан артық
елеулі
63.
Бір тонна сымды сым орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 90 киловаттан артық
елеулі
64.
Бір тонна илекті жұқа табақты орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 70 киловаттан артық
елеулі
65.
Бір тонна илекті қалың және орташа табақтық универсалдық орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 100 киловаттан артық
елеулі
66.
Суықтай илектеу цехтарында бір тонна ыстықтай қалайылайтын қаңылтырларды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 250 киловаттан артық
елеулі
67.
Суықтай илектеу цехтарында бір тонна электролиттік қалайылайтын қаңылтырларды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 400 киловаттан артық
елеулі
68.
Суықтай илектеу цехтарында бір тонна табақтық өнімнің басқа түрлерін өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 145 киловаттан артық
елеулі
69.
Суықтай илектеу цехтарында бір тонна илекті күйдіру пештерімен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 600 киловаттан артық
елеулі
70.
Суықтай илектеу цехтарында бір тонна илекті күйдіру пештерінсіз өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 80 киловаттан артық
елеулі
71.
Суықтай илектеу цехтарында бір тонна дайындықтарды 900 дайындау орнақтарында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 80 киловаттан артық
елеулі
72.

Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в блюмингах 1100 более 15 КВт*час
значительное
55.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в слябингах более 25 КВт*час
значительное
56.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на непрерывных станах холодной прокатки более 400 КВт*час
значительное
57.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката по прокатным цехам отдельных заводов более 201,1 КВт*час
значительное
58.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на мелкосортных станах 250 более 50 КВт*час
значительное
59.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на среднесортных станах 300 - 400 более 115 КВт*час
значительное
60.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на сортовых станах 300 более 45 КВт*час
значительное
61.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката крупносортных станах 500 - 550 более 35 КВт*час
значительное
62.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на крупносортных станах 600 - 650 более 55 КВт*час
значительное
63.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проволоки на проволочных станах более 90 КВт*час
значительное
64.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на тонколистовых станах более 70 КВт*час
значительное
65.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на толсто - и среднелистовых универсальных станах более 100 КВт*час
значительное
66.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны жести горячего лужения в цехах холодной прокатки более 250 КВт*час
значительное
67.
Удельный расход электроэнергии на прокат по цехам холодной прокатки тонны жести электролитического лужения более 400 КВт*час
значительное
68.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны прочих видов листовой продукции в цехах холодной прокатки более 145 КВт*час
значительное
69.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в цехах холодной прокатки с обжигательными печами более 600 КВт*час
значительное
70.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в цехах холодной прокатки без обжигательных печей более 80 КВт*час
значительное
71.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны заготовок в цехах холодной прокатки на заготовочных станах 900 более 80 КВт*час
значительное
72.

Суықтай илектеу цехтарында бір тонна дайындықтарды 720 / 500 - үздiксiз дайындау орнақтарында бойынша өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 18 киловаттан артық
елеулі
73.
Бір тонна илекті жолақтық дайындау және өтпелi сым орнақтарында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 80 киловаттан артық
елеулі
74.
Бір тонна рельсті рельс - арқалық орнақтарында суықтай илемдеу цехтары бойынша өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 70 киловаттан артық
елеулі
75.
Дөңгелек илектеу орнақтарында суықтай илектеу цехтары бойынша бір тонна дөңгелекті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 90 киловаттан артық
елеулі
76.
Кеңжолақты орнақта ыстықтай илектелген бір тонна илекті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 105 киловаттан артық
елеулі
77.
Қалың табақ орнақта бір тонна илекті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 110 киловаттан артық (ыстықтай илектелген илемдеу)
елеулі
78.
Үздiксiз орнақта суықтай илектелген бір тонна илекті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 140 киловаттан артық
елеулі
79.
Табақтық орнақта суықтай илектелген бір тонна илекті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 200 киловаттан артық
елеулі
80.
Бір тонна жарамды өнім түрлерін үздiксiз пештік дәнекерлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 60 киловаттан артық
елеулі
81.
Бір тонна жарамды өнім түрлерін үздiксiз өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 18 киловаттан артық
елеулі
82.
Бір тонна жарамды өнім түрлерін электролиттiк тазартуға (әрлеуге) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 9 киловаттан артық
елеулі
83.
Бір тонна жарамды өнім түрлерін баптау орнағында илемдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 20 киловаттан артық
елеулі
84.
Бір тонна қаңылтырды күйдiруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 120 киловаттан артық
елеулі
85.
Бір тонна жарамды өнім түрлерді электролиттiк қалайылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 120 киловаттан артық
елеулі
86.
Бір тонна табақ темiрдi мырыштауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 150 киловаттан артық
елеулі
87.
Бір тонна прокатты 2500 кең жолақты орнақтарда жарамды өнім түрлеріне жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 77 киловаттан артық
елеулі
88.
Бір тонна 350-450 желiде орналасқан орташа сұрыптық орнақтарда жарамды өнім түрлеріне жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 50 киловаттан артық
елеулі
89.
Бір тонна таспаны күйдiруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 230 киловаттан артық
елеулі
90.

Удельный расход электроэнергии на прокат тонны заготовок в цехах холодной прокатки на непрерывно-заготовочных станах 720/500 более 18 КВт*час
значительное
73.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на заготовочно-полосовых и проволочно-проходных станах более 80 КВт*час
значительное
74.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны рельсов по цехам холодной прокатки на рельсобалочных станах более 70 КВт*час
значительное
75.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны колес по цехам холодной прокатки на колесопрокатных станах более 90 КВт*час
значительное
76.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката горячей прокатки на широкополосном стане более 105 КВт*час
значительное
77.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката горячей прокатки на толстолистовом стане более 110 КВт*час
значительное
78.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката холодной прокатки на непрерывном стане более 140 КВт*час
значительное
79.
Удельный расход электроэнергии на прокат холодной прокатки на листовом стане тонны более 200 КВт*час
значительное
80.
Удельный расход электроэнергии на непрерывную печную сварку тонны различных видов годной продукции более 60 КВт*час
значительное
81.
Удельный расход электроэнергии на непрерывное травление тонны различных видов годной продукции более 18 КВт*час
значительное
82.
Удельный расход электроэнергии на электролитическую очистку (отделку) тонны различных видов годной продукции более 9 КВт*час
значительное
83.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны различных видов годной продукции на дрессировочных станах более 20 КВт*час
значительное
84.
Удельный расход электроэнергии на отжиг тонны жести более 120 КВт*час
значительное
85.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое лужение тонны различных видов годной продукции более 120 КВт*час
значительное
86.
Удельный расход электроэнергии на оцинковку тонны листового железа более 150 КВт*час
значительное
87.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны различных видов годной продукции на широкополосных станах 2500 более 77 КВт*час
значительное
88.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны различных видов годной продукции на среднесортных станах линейного расположения 350-450 более 50 КВт*час
значительное
89.
Удельный расход электроэнергии на отжиг тонны ленты более 230 КВт*час
значительное
90.

Тонна кенді ұсақтау - сұрыптауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1,5 киловаттан артық
елеулі
91.
Бір тонна кенді жууға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2,5 киловаттан артық
елеулі
92.
Бір тонна кенді құрғақтай байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 5 киловаттан артық
елеулі
93.
Бір тонна кенді сулап байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 65 киловаттан артық (қара металлургияның байыту фабрикалары бойынша)
елеулі
94.
Гравитациялық байыту фабрикасында бір тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 20 киловаттан артық
елеулі
95.
Күйдіру фабрикасында бір тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 17 киловаттан артық
елеулі
96.
Флотациялық фабрикасында бір тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2,5 киловаттан артық
елеулі
97.
Агломерациялық фабрикасында бір тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 68 киловаттан артық
елеулі
98.
Түстi металлургия байыту фабрикаларында бір тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 35 киловаттан артық
елеулі
99.
Ферроқорытпалардың бір тоннасын 75 % ферросилицилді кремний өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 10800 киловаттан артық
елеулі
100.
Ферроқорытпалардың бір тоннасын 45 % ферросилицилді кремний өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 5125 киловаттан артық
елеулі
101.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда 25 % ферросилицилді кремний бір тоннасын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2820 киловаттан артық
елеулі
102.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда 15-18 % ферросилицилді кремний бір тоннасын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 2150 киловаттан артық (ферроқорытпалар өндірісі)
елеулі
103.
Бір базалық тонна жоғары көміртекті (ауыспалы тоқ пештері) феррохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 4100 киловаттан артық (хромның 60 % мөлшеріне аударғанда)
елеулі
104.
Бір тонна орташа көміртекті феррохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2765 киловаттан артық емес (хромның 60 % мөлшеріне аударғанда)
елеулі
105.
Бір тонна аз көміртекті феррохромды электрлік пеште өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3245 киловаттан артық емес (хромның 60 % мөлшеріне аударғанда)
елеулі
106.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда 48 % бір тоннасын ферросиликохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 7650 киловаттан артық
елеулі

Удельный расход электроэнергии на дробление и сортировку тонны руды более 1,5 КВт*час
значительное
91.
Удельный расход электроэнергии на промывку тонны руды более 2,5 КВт*час
значительное
92.
Удельный расход электроэнергии на сухое обогащение тонны руды более 5 КВт*час
значительное
93.
Удельный расход электроэнергии на мокрое обогащение тонны руды более 65 КВт*час
значительное
94.
Удельный расход электроэнергии гравитационной обогатительной фабрики на обогащение тонны руды более 20 КВт*час
значительное
95.
Удельный расход электроэнергии обжиговой фабрики на обогоащение тонны руды более 17 КВт*час
значительное
96.
Удельный расход электроэнергии флотационной фабрики на обогащение тонны руды более 25 КВт*час
значительное
97.
Удельный расход электроэнергии агломерационной фабрики на обогащение тонны агломерата более 68 КВт*час
значительное
98.
Удельный расход электроэнергии фабрик цветной металлургии на обогащение тонны руды более 35 КВт*час
значительное
99.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 75% кремния более 10800 КВт*час
значительное
100.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 45% кремния более 5125 КВт*час
значительное
101.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 25% кремния более 2820 КВт*час
значительное
102.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 15 - 18% кремния более 2150 КВт*час
значительное
103.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны феррохромов высокоуглеродистых (печи переменного тока) более 4100 КВт*час (в пересчете на 60% содержания хрома)
значительное
104.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны феррохромов среднеуглеродистых более 2765 КВт*час (в пересчете на 60% содержания хрома)
значительное
105.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны феррохромов низкоуглеродистых (эл. печной) более 3245 КВт*час (в пересчете на 60% содержания хрома)
значительное
106.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросиликохромов, а именно ферросиликохромов 48% 7650 более КВт*час
значительное

107.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна 40 % - дық ферросиликохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 8130 киловаттан артық
елеулі
108.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна силикокальцийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 12083 киловаттан артық
елеулі
109.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна көміртекті ферромарганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3018 киловатт - сағаттан артық
елеулі
110.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна орташа көміртекті ферромарганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1735 киловаттан артық
елеулі
111.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна силикомарганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 4500 киловаттан артық
елеулі
112.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна металды марганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 9699 киловаттан артық
елеулі
113.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна электролитті марганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 11500 киловаттан артық
елеулі
114.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна кристаллды кремнийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 13200 киловаттан артық
елеулі
115.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна ферровольфрамды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3000 киловаттан артық
елеулі
116.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна феррованадий өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1600 киловаттан артық
елеулі
117.
Ферроқорытпалардың, атап айтқанда бір тонна ванадийдің бес тотығын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 900 киловаттан артық
елеулі
118.
Бір тонна отқа төзімді алюмсиликатты бұйымдарды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 70 киловаттан артық
елеулі
119.
Бір тонна отқа төзімді магнезиялы бұйымдарды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 115 киловаттан артық
елеулі
120.
Бір тонна отқа төзімді династы бұйымдарды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 100 киловаттан артық
елеулі
121.
Бір тонна отқа төзімді күйдірілген доломитты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 55 киловаттан артық
елеулі
122.
Бір тонна отқа төзімді табиғи шикізаттан жасалған магнезитті ұнтақ өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 70 киловаттан артық
елеулі
123.
Жекелеген металлургия зауыттары бойынша, метиз өнеркәсібі 1000 метр3 сағымдалған ауаны өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 110 киловаттан артық
елеулі

107.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросиликохромов, а именно ферросиликохромов 40% 8130 более КВт*час
значительное
108.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросиликохромов, а именно силикокальция 12083 более КВт*час
значительное
109.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца углеродистого более 3018 КВт*час
значительное
110.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца среднеуглеродистого более 1735 КВт*час
значительное
111.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно силикомарганца более 4500 КВт*час
значительное
112.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца, а именно марганца металлического более 9699 КВт*час
значительное
113.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно марганца электролитического более 11500 КВт*час
значительное
114.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца, а именно кремния кристаллического более 13200 КВт*час
значительное
115.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферровольфрама более 3000 КВт*час
значительное
116.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно феррованадия более 1600 КВт*час
значительное
117.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно пятиокиси ванадия более 900 КВт*час
значительное
118.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны алюмосиликатных изделий более 70 КВт*час
значительное
119.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны магнезиальных изделий более 115 КВт*час
значительное
120.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны динасовых изделий более 100 КВт*час
значительное
121.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны обожженного доломита более 55 КВт*час
значительное
122.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны магнезитовый порошок из природного сырья более 70 КВт*час
значительное
123.
Удельный расход электроэнергии на производство 1000 метр3 сжатого воздуха по отдельным металлургическим заводам (метизная промышленность) более 110 КВт*час
значительное

124.
Жекелеген металлургия зауыттары бойынша, метиз өнеркәсібі 1000 метр3 техникалық суды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 370 киловаттан артық
елеулі
125.
Жекелеген металлургия зауыттары бойынша, метиз өнеркәсібі 1000 метр3 генераторлы газды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 15,9 киловаттан артық
елеулі
126.
Бір тонна қара мысты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 385 киловаттан артық
елеулі
127.
Бір тонна электролиттік мысты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 5000 киловаттан артық
елеулі
128.
Бір тонна тазартылған мысты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 420 киловаттан артық
елеулі
129.
Бір тонна мыс электролизына жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3000 киловаттан артық
елеулі
130.
Бір тонна мыс прокатын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1100 киловаттан артық
елеулі
131.
Бір тонна мыс прокатын (созбасын) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 75100 киловаттан артық
елеулі
132.
Бір тонна мыс құбырлар өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1500 киловаттан артық
елеулі
133.
Бір тонна қызыл мыстан жасалған илекті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1000 киловаттан артық
елеулі
134.
Бір тонна құбыр кабельдік сым өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 150 киловаттан артық
елеулі
135.
Бір тонна жез өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1000 киловаттан артық
елеулі
136.
Бір тонна жез өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1150 киловаттан артық
елеулі
137.
Бір тонна сазбалшық өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 757 киловаттан артық
елеулі
138.
Орташа ірi цехтар бойынша бір тонна анодтық массаны өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 60 киловаттан артық
елеулі
139.
Ұсақ цехтар бойынша бір тонна анодтық массаны өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 75 киловаттан артық
елеулі
140.
Электролиздi есептемегенде, бір тонна алюминийдi технологиялық операцияларға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 570 киловаттан артық
елеулі
141.
Бір тонна алюминийдi электролит цехында қайта балқытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 550 киловаттан артық
елеулі
142.
Бір тонна силикоалюминийді (доғалы пештерде алынған) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 16000 киловаттан артық
елеулі

124.
Удельный расход электроэнергии на промышленное водо- и газоснабжение по отдельным металлургическим заводам 1000 метр3 воды технической более 370 КВт*час
значительное
125.
Удельный расход электроэнергии на промышленное водо- и газоснабжение по отдельным металлургическим заводам 1000 м3 газа генераторного более 15,9 КВт*час
значительное
126.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны черной меди более 385 КВт*час
значительное
127.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны электролитной меди более 5000 КВт*час
значительное
128.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны рафинированной меди более 420 КВт*час
значительное
129.
Удельный расход электроэнергии на электролиз тонны меди более 3000 КВт*час
значительное
130.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны медного проката более 1100 КВт*час
значительное
131.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны медного проката (катанка) более 75100 КВт*час
значительное
132.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны медных труб более 1500 КВт*час
значительное
133.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката из красной меди более 1000 КВт*час
значительное
134.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны кабельной проволоки более 150 КВт*час
значительное
135.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны латуни более 1000 КВт*час
значительное
136.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны латунного проката более 1150 КВт*час
значительное
137.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны глинозема более 757 КВт*час
значительное
138.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны анодной массы в среднем по крупным цехам более 60 КВт*час
значительное
139.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны анодной массы по мелким цехам более 75 КВт*час
значительное
140.
Удельный расход электроэнергии на технологические операции по производству тонны алюминия, исключая электролиз более 570 КВт*час
значительное
141.
Удельный расход электроэнергии на переплавку тонны алюминия в электролитейном цехе более 550 КВт*час
значительное
142.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны силикоалюминия (полученные в дуговых печах) более 16000 КВт*час
значительное

143.
Бір тонна магний хлоридi (шахталық пештерде алынған) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 550 киловаттан артық
елеулі
144.
Бір тонна магнийді (тигельдi электр пештерiнде тазартылған) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 950 киловаттан артық
елеулі
145.
Бір тонна графиттелген электродты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 6900 киловаттан артық
елеулі
146.
Алюминий электролиздік өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 19000 киловаттан артық
елеулі
147.
Алюминий электролиздік өндіруге жұмсалатын электр энергиясының есептеумен анықталған үлестiк шығыны сағатына 15150 киловаттан артық (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
елеулі
148.
Бір тонна алюминий илегін электролиздік өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 6000 киловаттан артық
елеулі
149.
Бір тонна алюминий құбырларын электролиздік өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 12000 киловаттан артық
елеулі
150.
Бір тонна алюминий құбырларын электролиздік өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1100 киловаттан артық
елеулі
151.
Бір тонна алюминий фольгасын электролиздік өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2600 киловаттан артық
елеулі
152.
Бір тонна магнийді электролиздік өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 22000 киловаттан артық
елеулі
153.
Тұрақты тоқ болған жағдайда бір тонна магнийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 18000 киловаттан артық
елеулі
154.
Бір тонна шикі магнийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 17000 киловаттан артық
елеулі
155.
Бір тонна рафинадталған магнийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 950 киловаттан артық
елеулі
156.
Бір тонна магний хлоридін өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 550 киловаттан артық
елеулі
157.
Бір тонна мырыш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 4000 киловаттан артық
елеулі
158.
Тұрақты тоқ болған жағдайда бір тонна мырыш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3330 киловаттан артық
елеулі
159.
Тұрақты тоқ болған жағдайда бір тонна натрий өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 15000 киловаттан артық
елеулі
160.
Бір тонна қорғасын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3800 киловаттан артық
елеулі
161.
Тонна қорғасын электролизін өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 110 - 150 киловаттан артық
елеулі

143.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны хлорида магния (полученные в шахтных печах) более 550 КВт*час
значительное
144.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния (рафинирование в тигельных печах) более 950 КВт*час
значительное
145.
Удельный расход электроэнергии на производство электродов графитированных более 6900 КВт*час
значительное
146.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство алюминия более 19000 КВт*час
значительное
147.
Удельный расход электроэнергии, определяемый расчетом, на электролизное производство алюминия более 15150 КВт*час
значительное
148.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевого проката более 6000 КВт*час
значительное
149.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевых труб более 12000 КВт*час
значительное
150.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевых листов более 1100 КВт*час
значительное
151.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевых листов более 2600 КВт*час
значительное
152.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния более 22000 КВт*час
значительное
153.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния более 18000 КВт*час при постоянном токе
значительное
154.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния сырца более 17000 КВт*час
значительное
155.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния рафинированного более 950 КВт*час
значительное
156.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны хлорида магния более 550 КВт*час
значительное
157.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны цинка более 4000 КВт*час
значительное
158.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны цинка более 3330 КВт*час при постоянном токе
значительное
159.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны натрия более 15000 КВт*час при постоянном токе
значительное
160.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны свинца более 3800 КВт*час
значительное
161.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны электролиза свинца более 110-150 КВт*час
значительное

162.
Бір тонна сүрме 99,9 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 320 киловаттан артық
елеулі
163.
Бір тонна литийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 66000 киловаттан артық
елеулі
164.
Бір тонна марганец 99,95 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 8000 киловаттан артық
елеулі
165.
Бір тонна кадмий 99,98 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 9500 киловаттан артық
елеулі
166.
Бір тонна кальций өндіруге жұмсалатын Электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 50000 киловаттан артық емес
елеулі
167.
Бір тонна бериллий өндіруге жұмсалатын Электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 541000 киловаттан артық
елеулі
168.
Бір тонна мыс 99,95 - 99,99 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 270 киловаттан артық
елеулі
169.
Бір тонна алтын 99,93 - 99,99 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 25410 киловаттан артық
елеулі
170.
Бір тонна күміс 99,95 - 99,99 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 7845 киловаттан артық
елеулі
171.
Бір тонна қалайы 99,9 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 190 киловаттан артық
елеулі
172.
Бір тонна висмут 99,95 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 29415 киловаттан артық
елеулі
173.
Бір тонна электролитикалық темір (99,95 % - ға дейін) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 8000 киловаттан артық
елеулі
174.
Бір тонна қорғасын (электролиз) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 150 киловаттан артық
елеулі
175.
Бір тонна алтын (электролиз) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 300 киловаттан артық
елеулі
176.
Бір тонна күміс (электролиз) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 500 киловаттан артық
елеулі
177.
Бір тонна қалайы (электролиз) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 200 киловаттан артық
елеулі
178.
1000 метр³ жекелеген металлургиялық зауыттар бойынша өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 127,6 - 153 киловаттан артық
елеулі
179.
Электр болаттың бір тоннасын өндіруге жұмсалатын отынның үлестік шығысы 29,5 килограмнан астам шартты отын (сынықтарды балқыту жолымен электр болатты алу процесіне қолданылмайды)
елеулі
180.
Илек өндіруге жұмсалатын отынның шығыны 126,7 килограмнан астам шартты отын
елеулі
181.
Болат құбырларының өндіруге жұмсалатын отынның үлестік шығысы 99,2 килограмнан астам шартты отын
елеулі

162.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны сурьмы 99,9 % более 320 КВт*час
значительное
163.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны лития более 66000 КВт*час
значительное
164.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны марганца 99,95 % более 8000 КВт*час
значительное
165.
Удельный расход кадмия 99,98 % электроэнергии на производство тонны более 9500 КВт*час
значительное
166.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны кальция более 50000 КВт*час
значительное
167.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны бериллия более 54100 КВт*час
значительное
168.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны меди 99,95-99,999 % более 270 КВт*час
значительное
169.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны золота 99,93 - 99,99 % более 25410 КВт*час
значительное
170.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны серебра 99,95 - 99,99 % более 7845 КВт*час
значительное
171.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны олова 99,9 % более 190 КВт*час
значительное
172.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны висмута 99,95 % более 29415 КВт*час
значительное
173.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны электролитического железа (до 99,95 %) более 8000 КВт*час
значительное
174.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны свинца (электролиз) более 150 КВт*час
значительное
175.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны золота (электролиз) более 300 КВт*час
значительное
176.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны серебра (электролиз) более 500 КВт*час
значительное
177.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны олова (электролиз) более 200 КВт*час
значительное
178.
Удельный расход электроэнергии на 1000 м3 сжатого воздуха по отдельным металлургическим заводам более 127,6-153 КВт*час
значительное
179.
Расход топлива на производство тонны электростали (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома) более 29,5 килограмм условного топлива
значительное
180.
Расход топлива на производство тонны проката более 126,7 килограмм условного топлива
значительное
181.
Расход топлива на производство тонны труб стальных более 99,2 килограмм условного топлива
значительное

182.
Илек тоннасын өндіруге жұмсалатын жылу энергиясының үлестік шығысы 65,8 мегакалорийдан астам
елеулі
183.
Болат құбырлар тоннасын өндіруге жұмсалатын жылу энергиясының үлестік шығысы 130,2 мегакалорийдан астам
елеулі
184.
Қара металдың бір тоннасын қыздыру үшiн номиналды өнімділігі 30 сағ/тоннаға тең болатын жылжымалы оттығы бар пештер үшiн отынның үлестік шығысы 1,43 Гигаджоульдан астам
елеулі
185.
Қара металдың бір тоннасын қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 50 сағ/тоннаға тең болатын жылжымалы оттығы бар пештер үшiн отынның үлестік шығысы 1,36 Гигаджоульдан астам
елеулі
186.
Қара металдың бір тоннасын қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 100 және оданда астам сағ/тоннаға жылжымалы оттығы бар тең пештер үшiн отынның шығыны 1,30 Гигаджоульдан астам
елеулі
187.
Қара металдың бір тоннасын қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 30 сағ/тонна жылжымалы оттығы бар тең пештер үшiн отынның шығыны 1,82 Гигаджоульдан астам
елеулі
188.
Қара металдың бір тоннасын қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 70 сағ/тонна жылжымалы оттығы бар тең пештер үшiн отынның шығыны 1,73 Гигаджоульдан астам
елеулі
189.
Қара металдың бір тоннасын қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 150 және одан да астам сағ/тонна жылжымалы оттығы бар тең пештер үшiн отынның шығыны 1,6 Гигаджоульдан астам
елеулі
190.
Қара металлдың бір тоннасын қыздыруға номиналды өнімділігі 20 сағ/тонна болатын итеретiн пештер үшін (МЕМСТ 27882-88) отынның шығыны 1,75 Гигаджоульдан астам
елеулі
191.
Қара металлдың бір тоннасын қыздыруға номиналды өнімділігі 30 сағ/тонна болатын итеретiн пештер үшін (МЕМСТ 27882-88) отынның шығыны 1,70 Гигаджоульдан астам
елеулі
192.
Қара металлдың бір тоннасын қыздыруға номиналды өнімділігі 80 және одан да астам сағ/тонна болатын итеретiн пештер үшін (МЕМСТ 27882-88) отынның шығыны 1,50 Гигаджоульдан астам
елеулі
193.
Қара металды қыздыруға номиналды өнімділігі 15 сағ/тонна оттығы айналып тұратын пештер үшін (МЕМСТ 27882-88) отынның шығыны 1,60 гигаджоульдан астам
елеулі
194.
Қара металды қыздыруға номиналды өнімділігі 30 сағ/тонна оттығы айналып тұратын пештер үшин (МЕМСТ 27882-88) отынның шығыны 1,53 тонна/гигаджоульдан астам
елеулі
195.
Қара металды қыздыруға номиналды өнімділігі 50 сағ/тонна оттығы айналып тұратын пештер үшин (МЕМСТ 27882-88) отынның шығыны 1,49 гигаджоульдан астам
елеулі
196.
Қара металдың бір тоннасын қыздыруға номиналды өнімділігі 80 және одан да астам сағ/тонна итеретiн пештер үшін (МЕМСТ 27882-88) отынның шығыны 1,46 гигаджоульдан астам
елеулі
3.2. Отын өнеркәсiбi саласы бойынша электр энергиясының нормативтiк шығысын сақтау жөнінде талаптар

182.
Расход теплоэнергии на производство тонны проката более 65,8 мегакалорий
значительное
183.
Расход теплоэнергии на производство тонны труб стальных более 130,2 мегакалорий
значительное
184.
Расход топлива для печей с шагающим подом с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,43 Гигаджоуль
значительное
185.
Расход топлива для печей с шагающим подом с номинальной производительностью 50 тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,36 Гигаджоуль
значительное
186.
Расход топлива для печей с шагающим подом с номинальной производительностью 100 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,30 Гигаджоуль
значительное
187.
Расход топлива для печей с шагающими балками с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,82 Гигаджоуль
значительное
188.
Расход топлива для печей с шагающими балками с номинальной производительностью 70 тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,73 Гигаджоуль
значительное
189.
Расход топлива для печей с шагающими балками с номинальной производительностью 150 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,6 Гигаджоуль
значительное
190.
Расход топлива для печей толкательных (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 20 тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,75 Гигаджоуль
значительное
191.
Расход топлива для печей толкательных (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,70 Гигаджоуль
значительное
192.
Расход топлива для печей толкательных (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 80 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,50 Гигаджоуль
значительное
193.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 15 тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,60 Гигаджоуль
значительное
194.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,53 Гигаджоуль
значительное
195.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 50 тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,49 Гигаджоуль
значительное
196.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 80 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов более 1,46 Гигаджоуль
значительное
3.2. Требования по соблюдению нормативного расхода электрической энергии по отрасли топливная промышленность

197.
Шикі мұнайдың бір тоннасын компрессорлық тәсілмен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 279 кВт*сағ. астам
елеулі
198.
Шикі мұнайдың бір тоннасын тереңнен сору әдiсімен (қалыпты қатардың станок-тербелмесiмен) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 139 кВт*сағ. астам
елеулі
199.
Шикі мұнайдың бір тоннасын бататын электр сорғылармен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 111 кВт*сағ. астам
елеулі
200.
Бір метр өту жерiн барлап роторлық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 279 кВт*сағ. астам
елеулі
201.
Бір метр өту жерiн барлап турбиналық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 418 кВт*сағ. астам
елеулі
202.
Бір метр өту жерiн барлап электр бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 111 кВт*сағ. астам
елеулі
203.
Бір метр өту жерiн пайдалануын роторлық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 93 кВт*сағ. астам
елеулі
204.
Бір метр өту жерiн пайдалануын турбиналық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының шығыны 139 кВт*сағ. астам
елеулі
205.
Бір метр өту жерiн пайдаланып электр бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 65 кВт*сағ. астам
елеулі
206.
Түрлi салалар бойынша шикі мұнайдың бір тоннасын алғашқы өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы орташа 10,7 кВт*сағ. астам
елеулі
207.
Бір тонна өнімді, мұнай өңдеу кезінде жеке технологиялық қондырғылар бойынша, оның ішінде өнiмдiлiгi жылына 750 мың тонна мұнай болатын электр тұзсыздандыру қондырғысы (бұдан әрі – ЭТҚ) бойынша жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 2 кВт*сағ. астам
елеулі
208.
Бір тонна өнімді, мұнай өңдеу кезінде жеке технологиялық қондырғылар бойынша, оның ішінде өнiмдiлiгi жылына 2000 мың тонна мұнай болатын электр тұзсыздандыру қондырғысы (ЭТҚ) бойынша жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 2,3 кВт*сағ. астам
елеулі
209.
Бір тонна өнімді, мұнай өңдеу кезінде жеке технологиялық қондырғылар бойынша, оның ішінде өнiмдiлiгi жылына 500 мың тонна мұнай болатын атмосфера - вакуумдық түтiкшесiнiң (бұдан әрі – АВТ) жұмсайтын электр энергиясының үлестік шығысы 4,6 кВт*сағ. астам
елеулі
210.
Бір тонна өнімді, мұнай өңдеу кезінде жеке технологиялық қондырғылар бойынша, оның ішінде өнiмдiлiгi жылына 1000 мың тонна мұнай болатын атмосфера - вакуумдық түтiкшесiнiң (АВТ) жұмсайтын электр энергиясының үлестік шығысы 2,08 кВт*сағ. астам
елеулі
211.
Бір тонна өнімді, мұнай өңдеу кезінде жеке технологиялық қондырғылар бойынша, оның ішінде өнiмдiлiгi жылына 2000 мың тонна мұнай болатын атмосфера - вакуумдық түтiкшесiнiң (АВТ) жұмсайтын электр энергиясының үлестік шығысы 2,05 кВт*сағ. астам
елеулі

197.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны нефти сырой компрессорным способом более 279 КВт*час
значительное
198.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны нефти сырой глубиннонасосным способом (станками-качалками нормального ряда) более 139 КВт*час
значительное
199.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны нефти сырой погружными электронасосами более 111 КВт*час
значительное
200.
Удельный расход электрической энергии на разведочное роторное бурение метра проходки более 279 КВт*час
значительное
201.
Удельный расход электрической энергии на разведочное турбинное бурение метра проходки более 418 КВт*час
значительное
202.
Удельный расход электрической энергии на разведочное электробурение метра проходки более 111 КВт*час
значительное
203.
Расход электрической энергии на эксплуатационное роторное бурение метра проходки более 93 КВт*час
значительное
204.
Удельный расход электрической энергии на эксплуатационное турбинное бурение метра проходки более 139 КВт*час
значительное
205.
Удельный расход электрической энергии на эксплуатационное электробурение метра проходки более 65 КВт*час
значительное
206.
Удельный расход электрической энергии на первичную переработку тонны нефти по различным отраслям в среднем более 10,7 КВт*час
значительное
207.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по электрообессоливающей установке (далее – ЭЛОУ), производительностью в год 750 тысяч тонн нефти более 2 КВт*час
значительное
208.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по ЭЛОУ, производительностью в год 2000 тысяч тонн нефти более 2,3 КВт*час
значительное
209.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по атмосферно-вакуумной трубчатке (далее – АВТ), производительностью в год 500 тысяч тонн нефти более 4,6 КВт*час
значительное
210.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по АВТ, производительностью в год 1000 тысяч тонн нефти более 2,08 КВт*час
значительное
211.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции, по отдельным технологическим установкам, а именно по АВТ, производительностью в год 2000 тысяч тонн нефти более 2,05 КВт*час
значительное

212.
Бір тонна өнімді, мұнай өңдеу кезінде жеке технологиялық қондырғылар бойынша, оның ішінде өнiмдiлiгi жылына 1000 мың тонна мұнай болатын АВТ + ЭТҚ құрама қондырғылары бойынша жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 5,16 кВт*сағ. астам
елеулі
213.
Бір тонна өнімді, мұнай өңдеу кезінде жеке технологиялық қондырғылар бойынша, оның ішінде өнiмдiлiгi жылына 2000 мың тонна мұнай болатын АВТ + ЭТҚ құрама қондырғылары бойынша жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 5,16 кВт*сағ. астам
елеулі
214.
Бір тонна бензиндi екiншi айдауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығыны 9,3 кВт*сағ. астам
елеулі
215.
Бір тонна мұнайды каталитикалық крекингке жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 55 кВт*сағ. астам
елеулі
216.
Бір тонна мұнайды термиялық крекингке жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 13,9 кВт*сағ. астам
елеулі
217.
Бір тонна мұнайды каталитикалық реформингке жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 13,9 кВт*сағ. астам
елеулі
218.
Бір тонна дизель отынды гидротазалауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 37,2 кВт*сағ. астам
елеулі
219.
Бір тонна дизель отынды кокстауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 37,2 кВт*сағ. астам
елеулі
220.
Бір тонна мұнайды азеротроптық айдауға (жылына 150 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 1,3 кВт*сағ. астам
елеулі
221.
Бір тонна мұнайды екінші айдауды күкірт қышқылымен тазалауға (жылына 150 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 14,2 кВт*сағ. астам
елеулі
222.
Бір тонна дизель отынын гидротазалауға (жылына 700 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 25,9 кВт*сағ. астам
елеулі
223.
Бір тонна мұнайды жылжымайтын камераларда үзіліссіз кокстауға (жылына 300 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 12,4 кВт*сағ. астам
елеулі
224.
Түйіспе кокстауға (жылына 50 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 12,3 кВт*сағ. астам
елеулі
225.
Бір тонна мұнайды газфракциялаушы қондырғыларда өңдеуге (жылына 400 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 6,6 кВт*сағ. астам
елеулі
226.
Бір тонна газды күкiртпен тазалауға (жылына 35 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 11,5 кВт*сағ. астам
елеулі
227.
Бір тонна құрғақ газды өңдеуге (жылына 160 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 4,04 кВт*сағ. астам
елеулі
228.
Бір тонна мұнайды күкiрт қышқылымен алкилдеу (жылына 80 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 127,5 кВт*сағ. астам
елеулі
229.
Бір тонна пропан - пропилен фракциясын полимерлеуге (жылына 360 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 2,77 кВт*сағ. астам
елеулі

212.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны нефти по отдельным технологическим установкам, а именно, АВТ + ЭЛОУ, комбинированной установке производительностью в год 1000 тысяч тонн нефти более 5,16 КВт*час
значительное
213.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по АВТ + ЭЛОУ комбинированной установке производительностью в год 2000 тысяч тонн нефти более 4,5 КВт*час
значительное
214.
Удельный расход электрической энергии на вторичную перегонку тонны бензина более 9,3 КВт*час
значительное
215.
Удельный расход электрической энергии на крекинг каталитический тонны нефти более 55 КВт*час
значительное
216.
Удельный расход электрической энергии на крекинг термический тонны нефти более 13,9 КВт*час
значительное
217.
Удельный расход электрической энергии на реформинг каталитический тонны нефти более 13,9 КВт*час
значительное
218.
Удельный расход электрической энергии на гидроочистку тонны дизельного топлива более 37,2 КВт*час
значительное
219.
Удельный расход электрической энергии на коксование тонны дизельного топлива более 37,2 КВт*час
значительное
220.
Удельный расход электрической энергии на азеотропную перегонку (150 тысяч тонн в год) тонны нефти более 1,3 КВт*час
значительное
221.
Удельный расход электрической энергии на сернокислотную очистку вторичной перегонки (50 тысяч тонн в год) тонны нефти более 14,2 КВт*час
значительное
222.
Удельный расход электрической энергии на гидроочистку тонны дизельного топлива (700 тысяч тонн в год) более 25,9 КВт*час
значительное
223.
Удельный расход электрической энергии на непрерывное коксование в необогреваемых камерах тонны нефти (300 тысяч тонн в год) более 12,4 КВт*час
значительное
224.
Удельный расход электрической энергии на контактное коксование (500 тысяч тонн в год) более 12,3 КВт*час
значительное
225.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны нефти в газофракционирующих установках (400 тысяч тонн в год) более 6,6 КВт*час
значительное
226.
Удельный расход электрической энергии на сероочистку тонны газа (35 тысяч тонн в год) более 11,5 КВт*час
значительное
227.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны сухого газа (160 тысяч тонн в год) более 4,04 КВт*час
значительное
228.
Удельный расход электрической энергии на сернокислотное алкилирование тонны нефти (80 тысяч тонн в год) более 127,5 КВт*час
значительное
229.
Удельный расход электрической энергии на полимеризацию тонны пропан-пропиленовой фракции (360 тысяч тонн в год) более 2,77 КВт*час
значительное

230.
Өнімділігі жылына 125 мың тонна болатын гудронды асфальттау құрылғысында бір тонна гудронды өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 8,4 кВт*сағ. астам
елеулі
231.
Өнімділігі жылына 250 мың тонна болатын гудронды асфальттау құрылғысында бір тонна гудронды өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 5,34 кВт*сағ. астам
елеулі
232.
Өнімділігі жылына 61-69 мың тонна болатын майларды фенолды тазалау құрылғысында бір тонна майды өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 14,6 кВт*сағ. астам
елеулі
233.
Өнімділігі жылына 150-265 мың тонна болатын майларды фенолды тазалау құрылғысында бір тонна майды өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 6,3 кВт*сағ. астам
елеулі
234.
Бір тонна мұнайды парафинсiздеуге (жылына 125 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 124,6 кВт*сағ. астам
елеулі
235.
Бір тонна мұнайды қосарланған қондырғыда өңдеуге (жылына 250 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 170 кВт*сағ. астам
елеулі
236.
Газды майсыздандырудың екi ағынды қондырғысында бір тонна мұнайды өңдеуге (жылына 160 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы кВт*сағ. астам
елеулі
237.
Майларды тазалаудың үш ағынды қондырғысында бір тонна мұнайды өңдеуге (жылына 330 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 7,11 кВт*сағ. астам
елеулі
238.
Бір тонна қоспаны өндiруге (жылына 6,64 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 7,11 кВт*сағ. астам
елеулі
239.
Мұнай айдау станциясының өнімділігі сағатына 1,25 мың. текше метрге тең болғанда, бір мұнай айдау станциясының өзіндік мұқтаждығына жұмсалатын электр энергиясының шығысы жылына 2460 кВт*сағ. астам
елеулі
240.
Мұнай айдау станциясының өнімділігі сағатына 2,5 – 3,6 мың. текше метрге тең болғанда, бір мұнай айдау станциясының өзіндік мұқтаждығына жұмсалатын электр энергиясының шығысы жылына 2850 кВт*сағ. астам
елеулі
241.
Мұнай айдау станциясының өнімділігі сағатына 5 - 12,5 мың. текше метрге тең болғанда, бір мұнай айдау станциясының өзіндік мұқтаждығына жұмсалатын электр энергиясының шығысы жылына 3550 кВт*сағ. астам
елеулі
242.
Мұнай айдау станциясының өнімділігі сағатына 1,25 мың. текше метрге тең болғанда, бір мұнай айдау станциясының өзіндік мұқтаждығына жұмсалатын электр энергиясының шығысы жылына 1950 кВт*сағ. астам
елеулі
243.
Мұнай айдау станциясының өнімділігі сағатына 2,5 - 3,6 мың. текше метрге тең болғанда, бір мұнай айдау станциясының өзіндік мұқтаждығына жұмсалатын электр энергиясының шығысы жылына 2060 кВт*сағ. астам
елеулі
244.
Мұнай айдау станциясының өнімділігі сағатына 5 - 12,5 мың. текше метрге тең болғанда, бір мұнай айдау станциясының өзіндік мұқтаждығына жұмсалатын электр энергиясының шығысы жылына 2960 кВт*сағ. астам
елеулі

230.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны гудрона на установках деасфальтизации гудрона производительностью, 125 тысяч тонн в год более 8,4 КВт*час
значительное
231.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны гудрона на установках деасфальтизации гудрона производительностью, 250 тысяч тонн в год тонны нефти более 5,34 КВт*час
значительное
232.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны масла на установках фенольной очистки масел производительностью 61 - 69 тысяч тонн в год более 14,6 КВт*час
значительное
233.
Удельный расход электрической энергии переработку тонны масла на установках фенольной очистки масел производительностью 150 - 265 тысяч тонн в год тонны нефти более 6,3 КВт*час
значительное
234.
Удельный расход электрической энергии на депарафинизацию (125 тысяч тонн в год) тонны нефти не более 124,6 КВт*час
значительное
235.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны нефти на сдвоенных установках (250 тысяч тонн в год) более 170 КВт*час
значительное
236.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны нефти в двухпоточной установке обезмасливания газа (160 тысяч тонн в год) более 101,3 КВт*час
значительное
237.
Удельный расход электрической энергии на трехпоточную установку контактной очистки масел (330 тысяч тонн в год) тонны нефти более 7,11 КВт*час
значительное
238.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны присадок (6,64 тысяч тонн в год) более 168,3 КВт*час
значительное
239.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции до 1,25 тыс. кубометр/час более 2460 тыс. КВт*час/год
значительное
240.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 2,5 до 3,6 тыс. кубометр/час более 2850 тыс. КВт*час/год
значительное
241.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 5,0 до 12,5 тыс. кубометр/час более 3550 тыс. КВт*час/год
значительное
242.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции до 1,25 тыс. кубометр/час более 1950 тыс. КВт*час/год
значительное
243.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 2,5 до 3,6 тыс. кубометр/час более 2060 тыс. КВт*час/год
значительное
244.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 5,0 до 12,5 тыс. кубометр/час более 2960 тыс. КВт*час/год
значительное

245.
Айдау жылдамдығы 0,8 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 219 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 30,6 кВт*сағ. астам
елеулі
246.
Айдау жылдамдығы 0,9 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 219 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 44,9 кВт*сағ. астам
елеулі
247.
Айдау жылдамдығы 1 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 219 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 33,4 кВт*сағ. астам
елеулі
248.
Айдау жылдамдығы 1,1 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 219 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 61,9 кВт*сағ. астам
елеулі
249.
Айдау жылдамдығы 0,9 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 273 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 31,2 кВт*сағ. астам
елеулі
250.
Айдау жылдамдығы 1,0 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 273 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 36,5 кВт*сағ. астам
елеулі
251.
Айдау жылдамдығы 1,1 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 273 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 43,4 кВт*сағ. астам
елеулі
252.
Айдау жылдамдығы 1,2 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 273 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 50,3 кВт*сағ. астам
елеулі
253.
Айдау жылдамдығы 0,9 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 325 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 23,6 кВт*сағ. астам
елеулі
254.
Айдау жылдамдығы 1,0 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 325 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 28,3 кВт*сағ. астам
елеулі
255.
Айдау жылдамдығы 1,1 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 325 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 35,7 кВт*сағ. астам
елеулі
256.
Айдау жылдамдығы 1,2 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 325 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 44,6 кВт*сағ. астам
елеулі
257.
Айдау жылдамдығы 0,9 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 377 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 18,7 кВт*сағ. астам
елеулі
258.
Айдау жылдамдығы 1,0 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 377 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 23,1 киловатт*сағат
елеулі
259.
Айдау жылдамдығы 1,1 метр/секунд құбыр жолының шартты диаметрі 377 мм болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 27,9 киловатт*сағат
елеулі

245.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,8 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм более 30,6 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
246.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,9 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм более 44,9 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
247.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм более 33,4 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
248.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,1 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм более 61,9 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
249.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,9 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 273 мм более 31,2 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
250.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 273 мм более 36,5 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
251.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,1 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 273 мм более 43,4 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
252.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,2 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 273 мм более 50,3 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
253.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,9 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 325 мм более 23,6 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
254.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 325 мм более 28,3 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
255.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,1 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 325 мм более 35,7 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
256.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,2 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 325 мм более 44,6 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
257.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,9 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 377 мм более 18,7 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
258.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 377 мм более 23,1 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
259.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,1 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 377 мм более 27,9 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное

320.
Айдау жылдамдығы 2,4 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1020 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 20,0 кВт*сағ. астам
елеулі
321.
Айдау жылдамдығы 2,5 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1020 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 23,3 кВт*сағ. астам
елеулі
322.
Айдау жылдамдығы 1,6 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 10,2 кВт*сағ. астам
елеулі
323.
Айдау жылдамдығы 1,7 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 10,6 кВт*сағ. астам
елеулі
324.
Айдау жылдамдығы 1,8 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 11,1 кВт*сағ. астам
елеулі
325.
Айдау жылдамдығы 1,9 метр/секунд секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 12,1 кВт*сағ. астам
елеулі
326.
Айдау жылдамдығы 2 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 12,9 кВт*сағ. астам
елеулі
327.
Айдау жылдамдығы 2,1 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 12,9 кВт*сағ. астам
елеулі
328.
Айдау жылдамдығы 2,2 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 13,6 кВт*сағ. астам
елеулі
329.
Айдау жылдамдығы 2,3 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 14,5 кВт*сағ. астам
елеулі
330.
Айдау жылдамдығы 2,4 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 15,5 кВт*сағ. астам
елеулі
331.
Айдау жылдамдығы 2,6 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 17,8 кВт*сағ. астам
елеулі
332.
Айдау жылдамдығы 2,8 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 20,5 кВт*сағ. астам
елеулі
333.
Айдау жылдамдығы 3 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 23,6 кВт*сағ. астам
елеулі
334.
Айдау жылдамдығы 3,2 метр/секунд құбыр желісінің шартты диаметрі 1220 болғанда 1000 тонна километрге электр энергияның үлестік шығысы 27,8 кВт*сағ. астам
елеулі

320.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 2,4 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1020 мм более 20,0 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
321.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 2,5 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1020 мм более 23,3 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
322.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,6 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 10,2 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
323.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,7 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 10,6 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
324.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,8 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 11,1 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
325.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,9 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 11,5 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
326.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 2,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 12,1 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
327.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 2,1 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 12,9 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
328.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 2,2 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 13,6 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
329.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 2,3 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 14,5 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
330.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 2,4 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 15,5 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
331.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 2,6 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 17,8 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
332.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 2,8 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 20,5 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
333.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 3,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 23,6 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное
334.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 3,2 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 1220 мм более 27,8 кВт*час на 1000 тонн километр
значительное

3.3. Химия және мұнай-химия өнеркәсiбi салалары бойынша электр энергиясының, отын және жылу энергиясының нормативтiк шығысын сақтау жөнінде талаптар
335.
Бір тонна байланысқан азот өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 10230 кВт*сағ. астам (азот - тукты зауыт)
елеулі
336.
Бір тонна үгітілген бояулар өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 209,2 кВт*сағ. астам (азот - тукты зауыт)
елеулі
337.
Тонна кальцийленген содаөндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 83,7 кВт*сағ. астам
елеулі
338.
Бір тонна каустикалық сода өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 111,6 кВт*сағ. астам
елеулі
339.
Бір тонна фосфор қышқылын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 5580 кВт*сағ. астам
елеулі
340.
Бір тонна суперфосфатты өндіругежұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 9,3 кВт*сағ. астам (қышқылдар)
елеулі
341.
Бір тонна қосарлы суперфосфатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 60,4 кВт*сағ. астам
елеулі
342.
Бір мың моль сутегі өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 5580 кВт*сағ. астам
елеулі
343.
Бір тонна этилен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 1860 кВт*сағ. астам
елеулі
344.
Бір тонна вискозалық жасанды талшықтар өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 902,16 кВт*сағ. астам (химиялық талшықтар және жiптер)
елеулі
345.
Бір тонна лавсан талшығын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 178 кВт*сағ. астам
елеулі
346.
Бір тонна диметилтерадтолат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы үлестік шығысы 200,4 кВт*сағ. астам
елеулі
347.
Бір тонна шыны түйіршіктер өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 952,3 кВт*сағ. астам
елеулі
348.
Бір тонна сары фосфор өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 18531,9 кВт*сағ. астам
елеулі
349.
Бір тонна термиялық фосфор қышқылын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 371,5 кВт*сағ. астам
елеулі
350.
Бір тонна натритриполи фосфаты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 855,1 кВт*сағ. астам
елеулі
351.
Бір тонна гексометофасфат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 1274,50 кВт*сағ. астам
елеулі
352.
Бір тонна аммофосфат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 400,2 кВт*сағ. астам
елеулі
353.
Бір тонна фторы алынған фосфат 27% Р2О5 өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 646,7 кВт*сағ. астам
елеулі
354.
Бір тонна мұнайды алғашқы қайта өңдеуге жұмсалатын отын энергиясының үлестік шығысы 28,17 кг. шарттыт отыннан астам
елеулі

3.3. Требования по соблюдению нормативного расхода электрической энергии, топлива и тепловой энергии по отрасли химическая и нефтехимическая промышленность
335.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны связного азота (азотно-туковый завод) более 10230 кВт*час
значительное
336.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны красок тертых более 209,2 кВт*час
значительное
337.
Удельный расход электрической энергии на производство соды кальцинированной более 83,7 кВт*час
значительное
338.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны соды каустической более 111,6 кВт*час
значительное
339.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны фосфорной кислоты более 5580 кВт*час
значительное
340.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны суперфосфата более 9,3 кВт*час
значительное
341.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны суперфосфата двойного более 60,4 кВт*час
значительное
342.
Удельный расход электрической энергии на производство 1 тыс. моль водорода более 5580 кВт*час
значительное
343.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны этилена более 1860 кВт – час
значительное
344.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны вискозных искусственных волокон и нитей более 902,16 кВт – час
значительное
345.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны ливсановых волокон более 178 кВт – час
значительное
346.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны диметилтерадтолата более 200,4 кВт – час
значительное
347.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны стеклошариков более 952,3 кВт – час
значительное
348.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны желтого фосфора более 18531,9 кВт – час
значительное
349.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны термической фосфорной кислоты более 371,5 кВт*час
значительное
350.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны триполифосфата натрия более 855,1 кВт*час
значительное
351.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны гексометофосфата более 1274 кВт*час
значительное
352.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны аммофосфата более 400,2 кВт*час
значительное
353.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны кормового обесфторенного фосфата 27% Р2О5 более 646,7 кВт*час
значительное
354.
Расход топлива на первичную переработку тонны нефти более 28,17 килограмм условного топлива
значительное

355.
Бір тонна мұнайды алғашқы қайта өңдеуге жұмсалатын жылу энергиясының үлестік шығысы 77 Мкал-дан астам
елеулі
356.
Бір тонна мұнайдың гидрокрекингті өңдеуге жұмсалатын отынның үлестік шығысы 161,07 кг. шарттыт отыннан астам
елеулі
357.
Бір тонна мұнай гидрокрекинг өнiмiн өңдеуге жұмсалатын жылу энергиясының үлестік шығысы 75,6 Мкал-дан астам
елеулі
358.
Бір тонна мұнай термиялық крекинг өнiмiн өндеуге жұмсалатын отын энергиясының үлестік шығысы 45,01 кг. шарттыт отыннан астам
елеулі
359.
Бір тонна мұнай термиялық крекинг өнiмiн өңдеуге жұмсалатын жылу энергиясының үлестік шығысы 89,6 Мкал-дан астам
елеулі
360.
Тонна мұнай өршулi крекинг өнiмiн өңдеуге жұмсалатын отын энергиясының үлестік шығысы 50,77 кг. шарттыт отыннан астам
елеулі
361.
Бір тонна мұнай өршулi крекинг өнiмiн өңдеуге жұмсалатын жылу энергиясының үлестік шығысы 192,5 Мкал-дан астам
елеулі
362.
Бір тонна мұнай өнiмiн асылдандыруға жұмсалатын отын энергиясының үлестік шығысы 88,07 кг. шарттыт отыннан астам (өршулi крекинг)
елеулі
363.
Бір тонна мұнай өнiмiн асылдандыруға жұмсалатын жылу энергиясының үлестік шығысы 126,4 Мкал-дан астам
елеулі
364.
Бір тонна мұнайдан май өндіруге жұмсалатын отын энергиясының үлестік шығысы 197,16 кг. шарттыт отыннан астам
елеулі
365.
Бір тонна мұнайдан май өндіруге жұмсалатын жылу энергиясының үлестік шығысы 126,4 Мкал-дан астам
елеулі
366.
Бір тонна мұнайдан кокстауға жұмсалатын отын энергиясының үлестік шығысы 70,30 кг. шарттыт отыннан астам
елеулі
367.
Бір тонна мұнай кокстауға жұмсалатын жылу энергиясының үлестік шығысы 206,4 Мкал-дан астам
елеулі
368.
Бір тонна мұнай отынын сумен тазалауға жұмсалатын отын энергиясының үлестік шығысы 23,25 кг. шартты отыннан астам
елеулі
369.
Бір тонна мұнай отынын сумен тазалауға жұмсалатын жылу энергиясының үлестік шығысы 16,2 Мкал-дан астам
елеулі
3.4. Құрылыс материалдары өнеркәсiбi саласы бойынша электр энергиясының жұмсалатын нормативтiк шығысын сақтау жөнінде талаптар
370.
Бір тонна құрғату әдiciмен портланцемент өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 130 кВт*сағ. астам
елеулі
371.
Бір тонна құрғату әдiciмен портланцемент өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 120 кВт*сағ. астам
елеулі
372.
Бір тонна қоржпортландцементтi өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 95 кВт*сағ. астам
елеулі
373.
1000 дана қызыл кiрпiш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 70 кВт*сағ. астам
елеулі
374.
1000 дана силикатты кiрпiш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 30 кВт*сағ. астам
елеулі
375.
1000 плита шифер өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 50 кВт*сағ. астам
елеулі

355.
Расход тепловой энергии на первичную переработку тонны нефти более 77 Мкал
значительное
356.
Расход топлива на гидрокрекинг тонны нефти более 161,07 килограмм условного топлива
значительное
357.
Расход тепловой энергии на гидрокрекинг тонны нефти более 75,6 Мкал
значительное
358.
Расход топлива на термический крекинг тонны нефти более 45,01 килограмм условного топлива
значительное
359.
Расход тепловой энергии на термический крекинг тонны нефти более 89,6 Мкал
значительное
360.
Расход топлива на каталитический крекинг тонны нефти более 50,77 килограмм условного топлива
значительное
361.
Расход тепловой энергии на каталитический крекинг тонны нефти более 192,5 Мкал
значительное
362.
Расход топлива на облагораживание тонны нефти более 88,07 килограмм условного топлива
значительное
363.
Расход тепловой энергии на облагораживание тонны нефти более 126,4 Мкал
значительное
364.
Расход топлива на производство масел тонны нефти более 197,16 килограмм условного топлива
значительное
365.
Расход тепловой энергии на производство масел тонны нефти не более 2569 Мкал
значительное
366.
Расход топлива на коксование тонны нефти более 70,30 килограмм условного топлива
значительное
367.
Расход тепловой энергии на коксование тонны нефти более 206,4 Мкал
значительное
368.
Расход топлива на гидроочистку топлива тонны нефти более 23,25 килограмм условного топлива
значительное
369.
Расход тепловой энергии на гидроочистку топлива тонны нефти более 16,2 Мкал
значительное
3.4. Требования по соблюдению нормативного расхода электрической энергии, по отрасли промышленность строительных материалов
370.
Расход электрической энергии на производство тонны портландцемента мокрым способом более 130 кВт*час
значительное
371.
Расход электрической энергии на производство тонны портландцемента сухим способом более 120 кВт*час
значительное
372.
Расход электрической энергии на производство тонны шлакопортландцемента более 95 кВт*час
значительное
373.
Расход электрической энергии на производство 1000 штук красного кирпича более 70 кВт*час
значительное
374.
Расход электрической энергии на производство 1000 штук силикатного кирпича более 30 кВт*час
значительное
375.
Расход электрической энергии на производство 1000 плиток шифера не более 50 кВт*час
значительное

376.
Бір тонна гипс өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 25 кВт*сағ. астам
елеулі
377.
Бір м3 темiр-бетонды бұйым және конструкциялар өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 30 кВт*сағ. астам
елеулі
3.5. Электр станциялары мен қосалқы станциялардың жеке мұқтаждарына электр энергиясының шығысын сақтау жөнінде талаптар
378.
Тозаң көмiрлi жылу электр орталығының (ЖЭО) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 14 % - дан артық (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
елеулі
379.
Газ - мазутты жылу электр орталығының (ЖЭО) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 12 % - дан артық (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
елеулі
380.
Тозаң көмiрлi конденсациялық электр станциясының (КЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 8 %-дан артық (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
елеулі
381.
Газ-мазутты конденсациялық электр станциясының (КЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 5,7 % - дан артық (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
елеулі

376.
Расход электрической энергии на производство тонну гипса более 25 кВт*час
значительное
377.
Расход электрической энергии на производство метра кубического железобетоных изделии и конструкции более 30 кВт*час
значительное
3.5. Требования по соблюдению расхода электрической энергии на собственные нужды электростанций и подстанций
378.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) пылеугольной теплоэлектроцентрали от суммарной нагрузки более 14 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
значительное
379.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) газомазутной теплоэлектроцентрали от суммарной нагрузки более 12 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
значительное
380.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) пылеугольной кондесационной электростанции (КЭС) от суммарной нагрузки более 8 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
значительное
381.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) газомазутной кондесационной электростанции (КЭС) от суммарной нагрузки более 5,7 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
значительное

382.
200 Мегаватт дейiн қуатымен су электр станциясының (СЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 3 - 2 % - дан артық (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
елеулі
383.
200 Мегаватт жоғары су электр станциясының (СЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 2 - 0,5 % - дан артық (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
елеулі
384.
200 Мегаватт жоғары газтурбиналық электр станциясының өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 1,7 - 0,6 % - дан артық (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
елеулі
385.
200 Мегаватт жоғары газ сығу компрессорлары бар газтурбиналық электр станциясының (ГТЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 5,1 - 6,0 %-дан артық (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
елеулі
386.
Конденсациялық жылу электр станцияларының энергетикалық блоктарының өзіндік мұқтаждықтарына кететін электр энергияның шығыны АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К-160 - 130 турбиналары үшін 6,8 % - дан артық
елеулі

382.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) гидроэлектростанции (ГЭС) мощностью до 200 МВт от суммарной нагрузки более 3 - 2 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
значительное
383.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) гидроэлектростанции (ГЭС) мощностью свыше 200 МВт от суммарной нагрузки более 2 - 0,5 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
значительное
384.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) газотурбинной электростанции (ГТЭС) мощностью свыше 200 МВт от суммарной нагрузки не более 1,7 - 0,6 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
значительное
385.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) газотурбинной электростанции (ГТЭС) с газодожимными компрессорами мощностью свыше 200 МВт от суммарной нагрузки более 5,1 - 6,0 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
значительное
386.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля марки АШ более 6,8 %
значительное

387.
Конденсациялық жылу электр станцияларының энергетикалық блоктарының өзіндік мұқтаждықтарына кететін электр энергияның шығыны тас көмiрдің басқа маркаларына блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К-160 - 130 турбинаның типiне 6,5 % - дан артық
елеулі
388.
Конденсациялық жылу электр станцияларының энергетикалық блоктарының өзіндік мұқтаждықтарына кететін электр энергияның шығыны қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К – 160 - 130 турбинаның типiне 6,6 % - дан артық
елеулі
389.
Конденсациялық жылу электр станцияларының энергетикалық блоктарының өзіндік мұқтаждықтарына кететін электр энергияның шығыны газ үшін блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К- 160 - 130 турбинаның типiне 4,9 % - дан артық
елеулі
390.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К– 160 - 130 турбинаның типiне 5,2 % - дан артық
елеулі
391.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -200 - 130 турбинаның типiне 7,3 % -дан артық
елеулі
392.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -200 - 130 турбинаның типiне 7,1 % -дан артық
елеулі
393.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi -70 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 7,1 % - дан артық
елеулі
394.
Газға блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайд К – 200 - 130 турбинаның типiне 5,3 % - дан артық
елеулі
395.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 5,2 % - дан артық
елеулі
396.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi - 100 % болған жағдайда К-200 - 130 турбинаның типiне 6,8 % - дан артық
елеулі
397.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К - 200 - 130 турбинаның типiне 6,1 % -дан артық
елеулі
398.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 6,8 % -дан артық
елеулі
399.
Газға блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К-200 - 130 турбинаның типiне 4,6 % - дан артық
елеулі
400.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К - 200 - 130 турбинаның типiне 5,7% - дан артық
елеулі

387.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля других марок более 6,5 %
значительное
388.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для бурого угля более 6,6 %
значительное
389.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для газа более 4,9 %
значительное
390.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для мазута более 5,2 %
значительное
391.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для каменного угля марки АШ более 7,3 %
значительное
392.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для каменного угля других марок более 7,1 %
значительное
393.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для бурого угля более 7,1 %
значительное
394.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для газа более 5,3 %
значительное
395.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для мазута более 5,6 %
значительное
396.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля марки АШ более 6,8 %
значительное
397.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля других марок более 6,1 %
значительное
398.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для бурого угля более 6,8 %
значительное
399.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для газа более 4,6 %
значительное
400.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для мазута более 5,7 %
значительное

401.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -300 - 240 турбинаның типiне 7,3 % -дан артық
елеулі
402.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 6,7 % - дан артық
елеулі
403.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-70 % болған жағдайда К - 300 - 240 турбинаның типiне 7,3 % - дан артық
елеулі
404.
Газға блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 5,1 % - дан артық
елеулі
405.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 6,1 % -дан артық
елеулі
406.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 4,4 % - дан артық
елеулі
407.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 3,7 % - дан артық
елеулі
408.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 4,2 % - дан артық
елеулі
409.
Газға блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К - 300 - 130 турбинаның типiне 2,4 % - дан артық
елеулі
410.
Мазутқа блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К - 300 - 240 турбинаның типiне 2,6 % - дан артық
елеулі
411.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -500 - 240 турбинаның типiне 4,9 % -дан артық
елеулі
412.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi-70 % болған жағдайда К -500 - 240 турбинаның типiне 6,5 % -дан артық
елеулі
413.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-70 % болған жағдайда К – 500 - 240 турбинаның типiне 4,7 % - дан артық
елеулі
414.
Газға блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К-500 - 240 турбинаның типiне 2,8 % - дан артық
елеулі
415.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 500 - 240 турбинаның типiне 3,0 % - дан артық
елеулі
416.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К – 500 - 240 турбинаның типiне 5,14 % - дан артық
елеулі
417.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К – 500 - 240 турбинаның типiне 3,7 % - дан артық
елеулі
418.
Жоғары кернеуi, 110 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 1000 кВт*сағ. артық
елеулі
419.
Жоғары кернеуi, 220 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 2000 кВт*сағ. артық (элетролиздық өнеркәсiптi электржабдықтайтын түрлендiру станциялары үшiн жылына 5000 кВт*сағ. артық)
елеулі
420.
Жоғары кернеуi, 330 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 2200 кВт*сағ. артық
елеулі
421.
Жоғары кернеуi, 500 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны электр энергиясы, 3000 кВт*сағ. артық
елеулі
422.
Жоғары кернеуi, 1150 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 6000 кВт*сағ. артық
елеулі
4. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны
423.
Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы заңнамасының талаптарының сақталмауы жөнінде расталған бір шағым мен арыздың бар болуы
елеулі
424.
Қазақстан Республикасының энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы заңнамасы талаптарының сақталмауы жөнінде расталған екі және де одан да астам шағымдар мен арыздардың бар болуы
өрескел
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 816 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 82 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестциялар және даму
министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1230 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министірінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 837 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілеріне қатысты
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт
_________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы_______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
_________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талап тарға сәйкес келеді
Талап тарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
Мемлекеттік энергетикалық тізілімге енгізілетін ақпаратты, атап айтқанда: Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілерінің атауын, мекенжайы мен олардың қызметінің негізгі түрлерін, күнтізбелік бір жыл ішінде заттай және ақшалай көріністегі энергетикалық ресурстарды және суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және жоғалту көлемдерін, энергетикалық аудиті қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын, сондай-ақ аталған энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына енгізілетін толықтыруларды және (немесе) өзгерістерді, есептік кезең ішінде энергетикалық аудиті қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалу нәтижелерін, өнім бірлігіне шаққанда нақты энергия тұтынуды және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне есептегенде жылытуға жұмсалған энергетикалық ресурстар шығысын, энергетикалық аудиті бойынша қорытындының көшірмесін, энергия менеджменті жүйесінің ұлттық немесе халықаралық стандарт талаптарына сәйкестік сертификатының көшірмесін, энергетикалық ресурстарды есепке алу аспаптарымен жарақтандырылуы туралы ақпаратты ұсынуы
2.
Энергетикалық аудиті өткеннен кейін бес жыл ішінде, энергетикалық аудиті қорытындылары бойынша айқындалған шамаға дейін энергетикалық ресурстар мен судың тұтыну көлемін өнімнің бірлігіне, үйлердің, құрылыстар мен ғимараттардың алаңы бірлігіне жыл сайын азайтуды қамтамасыз ету
3.

401.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 70 % загрузке блока для каменного угля марки АШ более 7,3 %
значительное
402.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 70 % загрузке блока для каменного угля других марок более 6,7 %
значительное
403.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300 -240 при 70 % загрузке блока для бурого угля более 7,3 %
значительное
404.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 70 % загрузке блока для газа более 5,1 %
значительное
405.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 70 % загрузке блока для мазута более 6,1 %
значительное
406.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 100 % загрузке блока для каменного угля марки АШ более 4,4%
значительное
407.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 100 % загрузке блока для каменного угля других марок более 3,7 %
значительное
408.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 100 % загрузке блока для бурого угля более 4,2 %
значительное
409.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 100 % загрузке блока для газа более 2,4 %
значительное
410.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 100 % загрузке блока для мазута более 2,6 %
значительное
411.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 70 % загрузке блока для каменного угля марки АШ более 4,9 %
значительное
412.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 70 % загрузке блока для каменного угля других марок более 6,5 %
значительное
413.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 70 % загрузке блока для бурого угля более 4,7 %
значительное
414.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 70 % загрузке блока для газа более 2,8 %
значительное
415.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 70 % загрузке блока для мазута более 3,0 %
значительное
416.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 100 % загрузке блока для каменного угля других марок более 5,14 %
значительное
417.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 100 % загрузке блока для бурого угля более 3,7 %
значительное
418.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 110 кВ, более 1000 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
значительное
419.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 220 кВ, более 2000 кВт*час в год (до 5000 кВт*час в год для преобразовательных подстанции, обеспечивающее электроснабжение электролизных производств, расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
значительное
420.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 330 кВ, более 2200 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
значительное
421.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 500 кВт, более 3000 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
значительное
422.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 1150 кВ, более 6000 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
значительное
4. Наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений
423.
Наличие одной подтвержденной жалобы или обращения по несоблюдению требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности
значительное
424.
Наличие двух или более подтвержденных жалоб или обращений по несоблюдению требований законодательства Республики Казахстан об энергосбережении и повышении энергоэффективности
грубое
Приложение 2
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 816
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 82
Приложение 2
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1230
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 837
Проверочный лист в области энергосбережения и повышения
энергоэффективности
в отношении субъектов Государственного энергетического реестра
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля _______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля _________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля ______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Предоставление информации в Государственный энергетический реестр, а именно: наименование, адрес и основные виды деятельности субъектов Государственного энергетического реестра, объемы добычи, производства, потребления, передачи и потерь энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении за один календарный год, план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемый субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергетического аудита, а также дополнения и (или) изменения, вносимые в данный план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, результаты исполнения плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергетического аудита, за отчетный период, фактическое энергопотребление на единицу продукции и (или) расход энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений, копия заключения по энергетическому аудиту, информацию об оснащенности приборами учета энергетических ресурсов
2.
Обеспечение ежегодного снижения объема потребления энергетических ресурсов и воды на единицу продукции, площади зданий, строений и сооружений до величин, определенных по итогам энергетического аудита, в течение пяти лет после прохождения энергетического аудита
3.

2,5 дәлдік сыныбы бар электр энергиясын есептеуіштерді коммерциялық есепке алу мақсатында пайдалануға жол бермеу (жеке тұлғаларды қоспағанда)
12.
Жарық беру мақсатында ауыспалы ток тізбектерінде пайдаланылуы мүмкін, қуаты 25 Вт және одан жоғары электр қыздыру шамдарын үшін сатып алуды жүзеге асырмау
13.
Энергетикалық ресурстарды есепке алатын тиісті аспаптармен және жылу тұтынуды реттеудің автоматтандырылған жүйелерімен жарақтандырылмаған, энергетикалық ресурстарды тұтынатын жаңа объектілерді пайдалануға қабылдауына жол бермеу
Лауазымды тұлға (тұлғалар) ________________________ ______________________
(лауазымы)                   (қолы)
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 816 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 82 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестциялар және даму
министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1230 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министірінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 837 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы
Энергия аудиторлық ұйымдарға қатысты
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт
_________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы_______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
_________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талап тарға сәйкес келеді
Талап тарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыруды бастаганға немесе тоқтатқанға дейін заңды тұлғалардың уәкілетті органға хабарламаны жіберуі
2.
Уәкілетті органға энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындагы энергия аудитін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталганы туралы хабарлаған заңды тұлғаның штатында уәкілетті орган аттестатталған кемінде төрт энергия аудиторының болуы
3.
Уәкілетті органға энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудитін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлаған заңды тұлғаның меншік құқығында немесе өзге де заңдық негізде уәкілетті орган бекіткен ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарының тізбесіне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында сенім білдірілген ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарының болуы
4.
Энергетикалық аудитінің жүгінген тұлғасымен (тапсырыс берушімен) келісілген және бекітілген Энергетикалық аудитін өткізу бағдарламасына сәйкес жабдықтар жұмысы параметрлерінің аспаптық өлшеулерінің болуы
5.
Өлшеу аспаптарын пайдалана отырып, үйлерді, құрылыстарды, ғимараттарды және оның инженерлік жүйелерін құрал-жабдықпен тексеру
6.
Кәсіпорынның штаттық құралдарынан деректерді алу (салыстырылып тексерілген)
7.
Әрбір қоғамдық және (немесе) тұрғын үй ғимараты үшін энергия тиімділігі сыныбының көрсеткiшiн толтыру
8.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бойынша қорытындыда есептік ақпараттың болуы
9.
Энергия аудитiн жүргізу кезiнде уәкiлеттi органның жол берiлген бұзушылықтарды жою жөніндегі ұйғарымдарын уақтылы орындау
10.
Энергия аудиторлық ұйымдардың жартыжылдық қорытындысы бойынша 15 шілде мен 15 қаңтардан кешіктірмей уәкілетті органга есеп беру кезеңінде энергия аудиті бойынша берілген барлық қорытындылардың көшірмелерін жіберуі
Лауазымды тұлға (тұлғалар) ________________________ ______________________
(лауазымы)                         (қолы)
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 816 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 82 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестциялар және даму
министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1230 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министірінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 837 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы
Оқу орталықтарына қатысты
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт
_________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы_______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
_________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талап тарға сәйкес келеді
Талап тарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
Біліктілікті арттыру және (немесе) кадрларды қайта даярлау оқу орталықтары мен мүдделі заңды және жеке тұлғалармен жасалатын оқу шарттардың бар болуы
2.
Уәкілетті органга энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындагы кадрларды қайта даярлауды және (немесе) олардың біліктілігін арттыруды жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлаған заңды тұлғаның білім саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бекітілғен оқу бағдарламалары мен жоспарларына сәйкес бекітілген оқу бағдарламалары мен жоспарларының болуы
3.
Уәкілетті органга энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында энерғия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы кадрларды қайта даярлауды және (немесе) олардың біліктілігін арттыруды жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлаған заңды тұлғаның штатында жоғары білімі бар кемінде екі оқытушының, соның ішінде техника ғылымдарының кандидатынан (магистрінен) төмен емес оқу дәрежесі бар кемінде бір оқытушының болуы
4.
Уәкілетті органга энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы кадрларды қайта даярлауды және (немесе) олардың біліктілігін арттыруды жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлаған заңды тұлғаның меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде уәкілетті орган бекіткен ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарының тізбесіне сәйкес оқу кабинетінің, компьютерлерінің, ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдарының болуы
5.
Оқу орталығының басшысымен бекітілген комиссияның сандық және дербес құрамының (үш адамнан кем емес) болуы
6.
Әр нұсқасы елу сұрақтан кем болмайтын кемінде үш жауап болатын және олардың біреуі дұрыс болып табылатын төрт нұсқадан кем болмайтын емтихан комиссиясымен бекітілген тестілеу сұрақтарының бар болуы
7.
Энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрларды қайта даярлауды және (немесе) олардың біліктілігін арттыруды жүргізу кезiнде уәкiлеттi органның жол берiлген бұзушылықтарды жою жөніндегі ұйғарымдарын уақтылы орындау
8.
Оқу орталықтарының жартыжылдық қорытындысы бойынша 15 шілде мен 15 қаңтардан кешіктірмей уәкілетті органға есеп беру кезеңінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрлардың қайта даярлаудан және (немесе) біліктілігін арттырудан өтуі туралы құжаттарды жіберуі
Лауазымды тұлға (тұлғалар) ________________________ ______________________
(лауазымы)                   (қолы)
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 816 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 82 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестциялар және даму
министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1230 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министірінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 837 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы
Қара металлургия саласындағы субъектілерге қатысты электр энергиясының
нормативтік шығысының сақталуы бойынша
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт
_________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы_______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
_________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талап тарға сәйкес келеді
Талап тарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
Бір тонна кокс өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 17 киловаттан астам емес
2.
Бір тонна шойын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 14 киловаттан астам емес
3.
Бір тонна қатарлы маркаларлы электр болат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 475 киловаттан астам емес
4.
Бір тонна легирленген электрболатөндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 750 киловаттан астам емес
5.
Бір тонна мартендік болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 20 киловатт - сағаттан астам емес
6.
Бір тонна болатты оттекті-конверторлық өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 30 киловаттан астам емес
7.
Бір тонна шойынды домна өндіруге жұмсалатын электрэнергиясының үлестік шығысы сағатына 23 киловаттан астам емес
8.
Бір тонна электр болат конверторлық өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 30 киловаттан астам емес
9.
Бір тонна болатты слябинкті ДӨТҚМ құюға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 60 киловаттан астам емес
10.
Бір тонна болатты сортты ДӨТҚМ құюға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 60 киловаттан астам емес
11.
Жекелеген зауыттардың мартен цехтарында метр3 оттегіні өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2,7 киловаттан астам емес
12.
Жекелеген оттекті зауыттарда метр3 оттегіні өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2,7 киловаттан астам емес
13.

Недопущение использования в целях коммерческого учета счетчиков электрической энергии с классом точности 2,5
12.
Недопущение приемки в эксплуатацию новых объектов, потребляющих энергетические водные ресурсы, которые не оснащены соответствующими приборами учета энергетических ресурсов и воды и автоматизированными системами регулирования теплопотребления
Должностное (ые) лицо (а)
___________________ _____________ _______________________________________________
(должность)             (подпись)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________________________________________________________
(должность)
________________________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 3
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 816
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 82
Приложение 3
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1230
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 837
Проверочный лист в области энергосбережения и повышения
энергоэффективности
в отношении энергоаудиторских организаций
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Направление юридическими лицами уведомления в уполномоченный орган до начала или прекращения осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
2.
Наличие у юридического лица, уведомившего уполномоченный орган о начале осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по проведению энергоаудита, в штате не менее четырех энергоаудиторов, аттестованных уполномоченным органом
3.
Наличие у юридического лица уведомившего уполномоченный орган о начале осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по проведению энергоаудита, на праве собственности или на ином законном основании, поверенными на территории Республики Казахстан информационно-измерительными комплексами и техническими средствами согласно перечню информационно-измерительных комплексов и технических средств, утвержденных уполномоченным органом
4.
Наличие приборных измерений параметров работы оборудования в соответствии с утвержденной Программой проведения энергетического аудита, согласованной с обратившимся лицом (заказчиком) энергетического аудита
5.
Проведение инструментального обследования здания, строения, сооружения и его инженерных систем с использованием приборов измерения
6.
Наличие данных, снятых со штатных приборов предприятия (поверенных)
7.
Заполнение класса энергоэффективности для каждого общественного и (или) жилого здания
8.
Наличие в заключении по энергосбережению и повышению энергоэффективности отчетной информации
9.
Своевременное исполнение предписания уполномоченного органа по устранению допущенных нарушений при проведении энергетического аудита
10.
Направление по итогам полугодия энергоаудиторскими организациями не позднее 15 июля и 15 января в уполномоченный орган копии всех выданных за отчетный период заключений по энергоаудиту
Должностное (ые) лицо (а)
_________________________________________________________ ______________________
(должность)                               (подпись)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________________________________________________________
(должность)
________________________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 4
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 816
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 82
Приложение 4
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1230
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 837
Проверочный лист в области энергосбережения и повышения
энергоэффективности
в отношении учебных центров
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Наличие договора обучения, заключаемым учебным центром с заинтересованными физическими и юридическими лицами
2.
Наличие у юридического лица, уведомившего уполномоченный орган о начале осуществлении деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по проведению переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, утвержденных учебных программ и планов в соответствии с утвержденными учебными программами и планами по согласованию с уполномоченным органом в области образования
3.
Наличие у юридического лица, уведомившего уполномоченный орган о начале осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по проведению переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, в штате не менее двух преподавателей с высшим образованием, в том числе не менее одного преподавателя с ученой степенью не ниже кандидата (магистра) технических наук
4.
Наличие у юридического лица, уведомившего уполномоченный орган о начале осуществления деятельности в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по проведению переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, на праве собственности или на ином законном основании учебным кабинетом, компьютерами и информационно-измерительными комплексами и техническими средствами согласно перечню информационно-измерительных комплексов и технических средств, утвержденных уполномоченным органом
5.
Утвержденный руководителем учебного центра количественный и персональный состав экзаменационной комиссий (не менее трех человек)
6.
Наличие утвержденных экзаменационной комиссией вопросы к тестированию по соответствующим направлениям не менее чем из четырех вариантов, где каждый вариант состоит из не менее пятидесяти вопросов
7.
Своевременное исполнение предписания уполномоченного органа по устранению допущенных нарушений при проведении переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
8.
Направление по итогам полугодия учебными центрами не позднее 15 июля и 15 января в уполномоченный орган всех выданных за отчетный период документов о прохождении переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
Должностное (ые) лицо (а)
_________________________________________________________ ______________________
(должность)                               (подпись)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________________________________________________________
(должность)
________________________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 5
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 816
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 82
Приложение 5
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1230
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 837
Проверочный лист в области энергосбережения и повышения
энергоэффективности
в отношении субъектов черной металлургии по соблюдению нормативного расхода
электрической энергии, топлива и тепловой энергии
Государственный орган, назначивший проверку _____________________________________
______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля ______________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля ________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _____________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения ________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны кокса не более 17 КВт*час
2.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны чугуна не более 14 КВт*час
3.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны электростали рядовых марок не более 475 КВт*час
4.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны легированной электростали не более 750 КВт*час
5.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны мартеновской стали не более 20 КВт*час
6.
Удельный расход электроэнергии на кислородно-конвенторное производство тонны стали не более 30 КВт*час
7.
Удельный расход электроэнергии на доменное производство тонны чугуна не более 23 КВт*час
8.
Удельный расход электроэнергии на конвенторное производство тонны стали не более 30 КВт*час
9.
Удельный расход электроэнергии на разливку тонны стали на слябовых МНЛЗ не более 60 КВт*час
10.
Удельный расход электроэнергии на разливку тонны стали на сортовых МНЛЗ не более 60 Киловатт- час
11.
Удельный расход электроэнергии на кислородное производство по мартеновским цехам отдельных заводов м3 кислорода не более 2,7 КВт*час
12.
Удельный расход электроэнергии на кислородное производство по отдельным кислородным заводам м3 кислорода не более 2,7 КВт*час
13.

Сыйымдылығы 0,5 тонна доғалы электр пештерде тонна болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1135 киловаттан астам емес (сынықтарды балқыту жолымен электр болатын алу процессіне қолданылмайды)
14.
Сыйымдылығы 1,5 тонна доғалы электр пештерде тонна болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 860 киловаттан астам емес (сынықтарды балқыту жолымен электр болатын алу процессіне қолданылмайды)
15.
Сыйымдылығы 3 тонна доғалы электр пештерде бір тонна болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 700 киловаттан астам емес (сынықтарды балқыту жолымен электр болатын алу процессіне қолданылмайды)
16.
Бір тонна көміртекті болат өндіруге жұмсалатын электрэнергиясының үлестік шығысы сағатына 775 киловаттан астам емес
17.
Бір тонна көміртекті болат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 620 киловаттан астам емес
18.
Бір тонна илекті қыздыру құдықтары бар блюмингтерде өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 25 киловаттан астам емес
19.
Бір тонна илекті басты жетекте өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 20 киловаттан астам емес
20.
Бір тонна илекті тетіктер мен крандарда өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 5 киловаттан астам емес
21.
Бір тонна илекті1100- блюмингтерде өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 15 киловаттан астам емес
22.
Бір тонна илектіслябингтерде өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 25 киловаттан астам емес
23.
Бір тонна илекті суықтай илемдейтiн үздіксіз орнақтарда өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 400 киловаттан астам емес
24.
Бір тонна илекті жекелеген зауыттардың илемдеу цехтарында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 201,1 киловаттан астам емес
25.
Бір тонна илекті 250 - ұсақ сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 50 киловаттан астам емес
26.
Бір тонна илекті 300 – 400 - орташа сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 115 киловаттан астам емес
27.
Бір тонна илекті 300 - сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 45 киловаттан астам емес
28.
Бір тонна илекті 500 – 550 - ірі сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 35 киловаттан астам емес
29.
Бір тонна илекті 600 - ірі сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 55 киловаттан астам емес
30.
Бір тонна сымды сым орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 90 киловаттан астам емес
31.
Бір тонна илекті жұқа табақты орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы үлестік шығысы сағатына 70 киловаттан астам емес
32.
Бір тонна илекті қалың және орташа табақтық универсалдық орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 100 киловаттан астам емес
33.
Бір тонна ыстықтай қалайылайтын қаңылтырларды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 250 киловаттан астам емес
34.
Бір тонна электролиттік қалайылайтын қаңылтырларды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 400 киловаттан астам емес
35.
Бір тонна табақтық өнімнің басқа түрлерін өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 145 киловаттан астам емес
36.
Бір тонна илекті күйдіру пештерімен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 600 киловаттан астам астам емес
37.
Бір тонна илекті күйдіру пештерінсіз өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 80 киловаттан астам емес
38.

Удельный расход электроэнергии на производство тонны стали в дуговых электропечах по электропечам емкостью 0,5 не более 1135 КВт*час (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома)
14.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны стали в дуговых электропечах по электропечам емкостью 1,5 не более 860 КВт*час (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома)
15.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны стали в дуговых электропечах по электропечам емкостью 3,0 не более 700 КВт*час (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома)
16.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны инструментальной стали не более 775 КВт*час
17.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны углеродистой стали не более 620 КВт*час
18.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в блюмингах с нагревательными колодцами не более 25 КВт*час
19.
Удельный расход электроэнергии в главном приводе тонны проката не более 20 Киловатт -час
20.
Удельный расход электроэнергии на прокат механизмов и кранов тонны проката не более 5 КВт*час
21.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в блюмингах 1100 не более 15 КВт*час
22.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в слябингах менее 25 КВт*час
23.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на непрерывных станах холодной прокатки не более 400 КВт*час
24.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката по прокатным цехам отдельных заводов не более 201,1 КВт*час
25.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на мелкосортных станах 250 не более 50 КВт*час
26.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на среднесортных станах 300 - 400 не более 115 КВт*час
27.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на сортовых станах 300 не более 45 КВт*час
28.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката крупносортных станах 500 - 550 не более 35 КВт*час
29.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на крупносортных станах не более 55 КВт*час
30.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проволоки на проволочных станах не более 90 КВт*час
31.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на тонколистовых станах не более 70 КВт*час
32.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на толсто - и среднелистовых универсальных станах не более 100 КВт*час
33.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны жести горячего лужения в цехах холодной прокатки не более 250 КВт*час
34.
Удельный расход электроэнергии на прокат по цехам холодной прокатки тонны жести электролитического лужения не более 400 КВт*час
35.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны прочих видов листовой продукции в цехах холодной прокатки не более 145 КВт*час
36.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в цехах холодной прокатки с обжигательными печами не более 600 КВт*час
37.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в цехах холодной прокатки без обжигательных печей не более 80 КВт*час
38.

Бір тонна әзірлемелерді 900 - дайындау орнақтарында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 80 киловаттан астам емес
39.
Бір тонна әзірлемелерді 720 / 500 - үздiксiз әзерлеу орнақтарында суықтай илек цехтарында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 18 киловаттан астам емес
40.
Бір тонна илекті жолақтық дайындау және өтпелi сым орнақтарында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 80 киловаттан астам емес
41.
Бір тонна рельсті рельс - арқалық орнақтарында суықтай илемдеу цехтары бойынша өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 70 киловаттан астам емес
42.
Дөңгелек илемдеу орнақтарында бір тонна дөңгелекті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 90 киловаттан астам емес
43.
Бір тонна илекті кеңжолақты орнақта өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 105 киловаттан астам емес
44.
Бір тонна илекті қалың табақты орнақта өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 110 киловаттан астам емес
45.
Бір тонна илекті үздiксiз орнақта өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 140 киловаттан астам емес
46.
Бір тонна илекті табақтық орнақта өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 200 киловаттан астам емес
47.
Бір тонна жарамды өнім түрлерін үздiксiз пештік дәнекерлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 60 киловаттан астам астам емес
48.
Бір тонна жарамды өнім түрлерін үздiксiз өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 18 киловаттан астам емес
49.
Бір тонна жарамды өнім түрлерін электролиттiк тазартуға (әрлеуге) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 9 киловаттан астам емес
50.
Бір тонна жарамды өнім түрлерін баптау орнағында илемдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 20 киловаттан астам емес
51.
Бір тонна қаңылтырды күйдiруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 120 киловаттан астам емес
52.
Бір тонна жарамды өнім түрлерді электролиттiк қалайылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 120 киловаттан астам емес
53.
Бір тонна табақ темiрдi мырыштауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 150 киловаттан астам емес
54.
Бір тонна илекті 2500 - кең жолақты орнақтарда жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 77 киловаттан астам емес
55.
Бір тонна 350 - 450 желiде орналасқан орташа сұрыптық орнақтарда жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 50 киловаттан астам емес
56.
Бір тонна таспаны күйдiруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 230 киловаттан астам емес
57.

Удельный расход электроэнергии на прокат тонны заготовок в цехах холодной прокатки на заготовочных станах 900 не более 80 КВт*час
39.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны заготовок в цехах холодной прокатки на непрерывно - заготовочных станах 720/500 не более 18 КВт*час
40.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на заготовочно-полосовых и проволочно -проходных станах не более 80 Киловатт -час
41.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны рельсов по цехам холодной прокатки на рельсобалочных станах не более 70 КВт*час
42.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны колес по цехам холодной прокатки на колесопрокатных станах не более 90 КВт*час
43.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката горячей прокатки на широкополосном стане не более 105 КВт*час
44.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката горячей прокатки на толстолистовом стане не более 110 КВт*час
45.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката холодной прокатки на непрерывном стане менее 140 КВт*час
46.
Удельный расход электроэнергии на прокат холодной прокатки на листовом стане тонны не более 200 КВт*час
47.
Удельный расход электроэнергии на непрерывную печную сварку тонны различных видов годной продукции менее 60 КВт*час
48.
Удельный расход электроэнергии на непрерывное травление тонны различных видов годной продукции не более 18 КВт*час
49.
Удельный расход электроэнергии на электролитическую очистку (отделку) тонны различных видов годной продукции не более 9 КВт*час
50.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны различных видов годной продукции на дрессировочных станах не более 20 КВт*час
51.
Удельный расход электроэнергии на отжиг тонны жести не более 120 КВт*час
52.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое лужение тонны различных видов годной продукции не более 120 КВт*час
53.
Удельный расход электроэнергии на оцинковку тонны листового железа не более 150 КВт*час
54.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны различных видов годной продукции на широкополосных станах 2500 не более 77 КВт*час
55.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны различных видов годной продукции на среднесортных станах лин
ейного расположения 350-450 не более 50 КВт*час
56.
Удельный расход электроэнергии на отжиг тонны ленты не более 230 КВт*час
57.

Бір тонна кенді ұсақтау - сұрыптауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1,5 киловаттан астам емес
58.
Бір тонна кенді жууға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы үлестік шығысы сағатына 2,5 киловаттан астам емес
59.
Бір тонна кенді құрғақтай байыту жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 5 киловаттан астам емес
60.
Бір тонна кенді сулап байыту жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 5 киловаттан артық емес
61.
Гравитациялық фабрикасында бір тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 20 киловаттан астам емес
62.
Күйдіру фабрикасында бір тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 17 киловаттан астам емес
63.
Флотациялық фабрикасында бір тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2,5 киловаттан астам емес
64.
Агломерациялық фабрикасында бір тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 68 киловатт астам емес
65.
Түстi металлургия байыту фабрикаларында бір тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 35 киловаттан астам емес
66.
Бір тонна 75 % ферросилициді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 10800 киловаттан астам емес (ферроқорытпалар өндірісі)
67.
Бір тонна 45 % ферросилициді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы үлестік шығысы сағатына 5125 киловаттан астам емес
68.
Бір тонна 25 % ферросилициді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2820 киловаттан астам емес
69.
Бір тонна 15 - 18 % ферросилициді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2150 киловаттан астам емес
70.
Бір тонна жоғары көміртекті (ауыспалы тоқ пештері) феррохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 4100 киловаттан астам емес
71.
Бір базалық тонна орташа көміртекті феррохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2765 киловаттан астам емес (феррохром үшін – хромның 60 % мөлшерінде есептегенде)
72.
Бір тонна аз көміртекті феррохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3245 киловаттан астам емес (хром үшін хромның 60 % мөлшерінде есептегенде)
73.
Бір тонна 48 %-дық ферросиликохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 7650 киловаттан астам емес
74.
Бір тонна 40 %-дық ферросиликохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 8130 киловаттан астам емес
75.
Бір тонна силикокальцийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 12083 киловаттан астам емес (ферросиликохром үшін кремнидің 50 % мөлшерін алғанда)
76.
Бір тонна көміртекті, атап айтқанда ферромарганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3018 киловатт - сағаттан астам емес (ферроқорытпалар өндірісі)
77.
Бір тонна орташа көміртекті ферромарганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы үлестік шығысы сағатына 1735 киловаттан астам емес
78.
Бір тонна силикомарганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 4500 киловаттан астам емес
79.
Бір тонна металды марганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 9699 киловаттан астам емес
80.
Бір тонна электролитті марганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 11500 киловаттан астам емес
81.
Бір тонна кристаллды кремнийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 13200 киловаттан астам емес
82.
Бір тонна ферровольфрамды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3000 киловаттан астам емес
83.
Бір тонна феррованадий өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1600 киловаттан астам емес
84.
Бір тонна ванадийдің бес тотығын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 900 киловаттан астам емес
85.
Бір тонна алюмсиликатты бұйымдарды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 70 киловаттан астам емес
86.
Бір тонна магнезиялды бұйымдарды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 115 киловаттан астам емес
87.
Бір тонна династы бұйымдарды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 100 киловаттан астам емес
88.
Бір тонна күйдірілген доломитты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 55 киловаттан астам емес
89.
Бір тонна табиғи шикізаттан жасалған магнезитті ұнтақ өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 70 киловаттан астам емес
90.

Удельный расход электроэнергии на дробление и сортировку тонны руды не более 1,5 КВт*час
58.
Удельный расход электроэнергии на промывку тонны руды не более 2,5 КВт*час
59.
Удельный расход электроэнергии на сухое обогащение тонны руды не более 5 КВт*час
60.
Удельный расход электроэнергии на мокрое обогащение тонны руды не более 65 КВт*час
61.
Удельный расход электроэнергии гравитационной обогатительной фабрики на обогащение тонны руды не более 20 КВт*час
62.
Удельный расход электроэнергии обжиговой фабрики на обогоащение тонны руды не более 17 КВт*час
63.
Удельный расход электроэнергии флотационной фабрики на обогащение тонны руды не более 25 КВт*час
64.
Удельный расход электроэнергии агломерационной фабрики на обогащение тонны агломерата не более 68 КВт*час
65.
Удельный расход электроэнергии фабрик цветной металлургии на обогащение тонны руды не более 35 КВт*час
66.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 75% кремния не более 10800 КВт*час
67.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 45% кремния не более 5125 КВт*час
68.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 25% кремния не более 2820 КВт*час
69.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 15 - 18% кремния не более 2150 КВт*час
70.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны феррохромов высокоуглеродистых (печи переменного тока) не более 4100 КВт*час (в пересчете на 60% содержания хрома)
71.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны феррохромов среднеуглеродистых не более 2765 КВт*час (в пересчете на 60% содержания хрома)
72.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны феррохромов низкоуглеродистых (эл. печной) не более 3245 КВт*час (в пересчете на 60% содержания хрома)
73.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросиликохромов 48% 7650 не более КВт*час
74.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросиликохромов, а именно ферросиликохромов 40% 8130 не более КВт*час
75.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросиликохромов, а именно силикокальция 12083 не более КВт*час
76.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца углеродистого не более 3018 КВт*час
77.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца среднеуглеродистого не более 1735 КВт*час
78.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно силикомарганца не более 4500 КВт*час
79.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца, а именно марганца металлического не более 9699 КВт*час
80.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно марганца электролитического не более 11500 КВт*час
81.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца, а именно кремния кристаллического не более 13200 КВт*час
82.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферровольфрама не более 3000 КВт*час
83.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно феррованадия не более 1600 КВт*час
84.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно пятиокиси ванадия не более 900 КВт*час
85.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны алюмосиликатных изделий не более 70 КВт*час
86.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны магнезиальных изделий не более 115 КВт*час
87.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны динасовых изделий не более 100 КВт*час
88.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны обожженного доломита не более 55 КВт*час
89.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны магнезитовый порошок из природного сырья не более 70 КВт*час
90.

1000 метр3 сағымдалған ауаны өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 110 киловаттан астам емес
91.
1000 метр3 техникалық суды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 370 киловаттан астам емес
92.
1000 метр3 генераторлы газды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 15,9 киловаттан астам емес (жекелеген металлургия зауыттары бойынша, метиз өнеркәсібі)
93.
Бір тонна электр болат өндіруге жұмсалатын отынның шығысы 29,5 шартты отынның килограмынан артық емес (сынықтарды балқыту жолымен электр болатын алу процесіне қолданылмайды)
94.
Бір тонна илемдеу өндіруге жұмсалатын отынның шығысы 126,7 шартты отынның килограмынан артық емес
95.
Бір тонна болат құбырларды өндіруге жұмсалатын отынның шығысы 99,2 шартты отынның килограмынан артық емес
96.
Бір тонна илемдеуді өндіруге жұмсалатын жылу энергиясының шығысы 65,8 мегакалорийдан артық емес
97.
Бір тонна болат құбырларды өндіруге жұмсалатын жылу энергиясының шығысы 130,2 мегакалорийдан артық емес
98.
Бір тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 30 сағ/тоннаға тең пештер үшiн отынның шығысы 1,43 тонна/Гигаджоульдан артық емес
99.
Бір тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 50 сағ/тоннаға тең пештер үшiн отынның шығыны 1,36 тонна/гигаджоульдан артық емес
100.
Бір тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 100 және оданда жоғары сағ/тоннаға тең пештер үшiн отынның шығыны 1,30 тонна/гигаджоульдан артық емес
101.
Бір тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 30 сағ/тоннаға тең пештер үшiн арқалығының шығысы 1,82 тонна/гигаджоульдан артық емес
102.

Удельный расход электроэнергии на производство 1000 метр3 сжатого воздуха по отдельным металлургическим заводам (метизная промышленность) не более 110 КВт*час
91.
Удельный расход электроэнергии на промышленное водо - и газоснабжение по отдельным металлургическим заводам 1000 метр3 воды технической не более 370 КВт*час
92.
Удельный расход электроэнергии на промышленное водо- и газоснабжение по отдельным металлургическим заводам 1000 м3 газа генераторного не более 15,9 КВт*час
93.
Расход топлива на производство тонны электростали (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома) не более 29,5 килограмм условного топлива
94.
Расход топлива на производство тонны проката не более 126,7 килограмм условного топлива
95.
Расход топлива на производство тонны труб стальных не более 99,2 килограмм условного топлива
96.
Расход теплоэнергии на производство тонны проката не более 65,8 мегакалорий
97.
Расход теплоэнергии на производство тонны труб стальных не более 130,2 мегакалорий
98.
Расход топлива для печей с шагающим подом с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,43 Гигаджоуль
99.
Расход топлива для печей с шагающим подом с номинальной производительностью 50 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,36 Гигаджоуль
100.
Расход топлива для печей с шагающим подом с номинальной производительностью 100 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,30 Гигаджоуль
101.
Расход топлива для печей с шагающими балками с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,82 Гигаджоуль
102.

Бір тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 70 сағ/тоннаға тең пештер үшiн арқалығының шығысы 1,73 тонна/гигаджоульдан артық емес
103.
Бір тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 150 және оданда жоғары сағ/тоннаға тең пештер үшiн арқалығының шығысы 1,6 тонна/гигаджоульдан артық емес
104.
Бір тонна қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 20 сағ/тонна итеретiн пештер үшін 1,75 тонна/гигаджоульдан артық емес

Расход топлива для печей с шагающими балками с номинальной производительностью 70 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,73 Гигаджоуль
103.
Расход топлива для печей с шагающими балками с номинальной производительностью 150 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,6 Гигаджоуль
104.
Расход топлива для печей толкательных (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 20 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,75 Гигаджоуль

105.
Бір тонна қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 30 сағ/тонна итеретiн пештер (МЕМСТ 27882-88) үшін отынның шығысы 1,70 тонна/гигаджоульдан артық емес
106.
Бір тонна қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 80 және одан да жоғары сағ/тонна итеретiн пештер (МЕМСТ 27882-88) үшін отынның шығысы 1,50 тонна/гигаджоульдан артық емес
107.
Бір тонна қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 15 сағ/тонна оттығы айналып тұратын пештер (МЕМСТ 27882-88) үшін отынның шығысы 1,60 тонна/гигаджоульдан артық емес

105.
Расход топлива для печей толкательных (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,70 Гигаджоуль
106.
Расход топлива для печей толкательных (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 80 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,50 Гигаджоуль
107.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 15 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,60 Гигаджоуль

108.
Бір тонна қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 30 сағ/тонна оттығы айналып тұратын пештер (МЕМСТ 27882-88) үшін отынның шығысы 1,53 тонна/гигаджоульдан артық емес
109.
Бір тонна қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 50 сағ/тонна оттығы айналып тұратын пештер үшін (МЕМСТ 27882-88) отынның шығысы 1,49 тонна/гигаджоульдан артық емес
110.
Бір тонна қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 80 және одан да жоғары сағ/тонна итеретiн пештер үшін (МЕМСТ 27882-88) отынның шығысы 1,46 тонна/гигаджоульдан артық емес
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 816 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 82 бірлескен бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестциялар және даму
министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1230 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министірінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 837 бірлескен бұйрығына
6-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы
Түсті металлургия саласындағы субъектілерге қатысты электр энергиясының
нормативтік шығысының сақталуы бойынша
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт
_________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы_______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
_________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талап тарға сәйкес келеді
Талап тарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
Бір тонна қара мыс өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік үлестік шығысы сағатына 385 киловаттан астам емес
2.
Бір тонна электролиттік мыс өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік үлестік шығысы сағатына 5000 киловаттан астам емес
3.
Бір тонна тазартылған мыс өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 420 киловаттан артық емес
4.
Бір тонна мысты электролиздеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3000 киловаттан артық емес
5.
Бір тонна мыс прокатын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1100 киловаттан артық емес
6.
Бір тонна мыс прокатын (созбасын) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 75100 киловаттан артық емес
7.
Бір тонна мыс құбырлар ын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1500 киловаттан артық емес
8.
Бір тонна қызыл мыс прокатын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1000 киловаттан артық емес
9.
Бір тонна құбыр кабельдік сымды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 150 киловаттан артық емес
10.
Бір тонна латунь өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1000 киловаттан артық емес
11.
Бір тонна латунь прокатын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1150 киловаттан артық емес
12.
Бір тонна сазбалшықты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 757 киловаттан артық емес
13.
Орташа ірi цехтар бойынша бір тонна анодтық массаны өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 60 киловаттан артық емес
14.
Ұсақ цехтар бойынша бір тонна анодтық массаны өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 75 киловаттан артық емес
15.
Электролиздi есептемегенде, бір тонна алюминийдi өндіру бойынша технологиялық операцияларға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 570 киловаттан артық емес
16.
Электролит цехында бір тонна алюминийдi қайта балқытуға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 550 киловаттан артық емес
17.
Бір тонна силикоалюминий (доғалы пештерде алынған) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 16000 киловаттан артық емес
18.
Бір тонна магний хлоридiн (шахталық пештерде алынған) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 550 киловаттан артық емес
19.
Бір тонна магний (тигельдi пештерiнде рафинирленген) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 950 киловаттан артық емес
20.
Графиттелген электродтарды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 6900 киловаттан артық емес
21.
Алюминийді электролизді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 19000 киловаттан артық емес
22.
Алюминийді электролизді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының есептеумен анықталған үлестiк үлестік шығысы сағатына 15150 киловаттан артық емес
23.
Бір тонна алюминий прокатын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 6000 киловаттан артық емес
24.
Бір тонна алюминий құбырларын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 12000 киловаттан артық емес
25.
Бір тонна алюминий табақтарын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1100 киловаттан артық емес
26.
Бір тонна алюминий табақтарын электролизді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 2600 киловаттан артық емес
27.
Бір тонна магний өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 22000 киловаттан артық емес
28.
Тұрақты тоқ болған жағдайда бір тонна магний өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 18000 киловаттан артық емес
29.
Бір тонна шикі магний өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 17000 киловаттан артық емес
30.
Бір тонна рафинадталған магнийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 950 киловаттан артық емес
31.
Бір тонна магний хлоридін өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 550 киловаттан артық емес
32.
Бір тонна мырыш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 4000 киловаттан артық емес
33.
Тұрақты тоқ болған жағдайда бір тонна мырышты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3330 киловаттан артық емес
34.
Тұрақты тоқ болған жағдайда бір тонна натрийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 15000 киловаттан артық емес
35.
Бір тонна қорғасын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 3800 киловаттан артық емес
36.

108.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,53 Гигаджоуль
109.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 50 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,49 Гигаджоуль
110.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 80 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,46 Гигаджоуль
Должностное (ые) лицо (а)
_________________________________________________________ ______________________
(должность)                               (подпись)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________________________________________________________
(должность)
________________________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 6
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 816
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 82
Приложение 6
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1230
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 837
Проверочный лист в области энергосбережения и повышения
энергоэффективности
в отношении субъектов цветной металлургии по соблюдению нормативного расхода
электрической энергии
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны черной меди не более 385 КВт*час
2.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны электролитной меди не более 5000 КВт*час
3.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны рафинированной меди не более 420 КВт*час
4.
Удельный расход электроэнергии на электролиз тонны меди не более 3000 КВт*час
5.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны медного проката не более 1100 КВт*час
6.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны медного проката (катанка) не более 75100 КВт*час
7.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны медных труб не более 1500 КВт*час
8.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката из красной меди не более 1000 КВт*час
9.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны кабельной проволоки не более 150 КВт*час
10.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны латуни не более 1000 КВт*час
11.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны латунного проката не более 1150 КВт*час
12.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны глинозема не более 757 КВт*час
13.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны анодной массы в среднем по крупным цехам не более 60 КВт*час
14.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны анодной массы по мелким цехам не более 75 КВт*час
15.
Удельный расход электроэнергии на технологические операции по производству тонны алюминия, исключая электролиз не более 570 КВт*час
16.
Удельный расход электроэнергии на переплавку тонны алюминия в электролитейном цехе не более 550 КВт*час
17.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны силикоалюминия (полученные в дуговых печах) не более 16000 КВт*час
18.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны хлорида магния (полученные в шахтных печах) не более 550 КВт*час
19.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния (рафинирование в тигельных печах) не более 950 КВт*час
20.
Удельный расход электроэнергии на производство электродов графитированных не более 6900 КВт*час
21.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство алюминия не более 19000 КВт*час
22.
Удельный расход электроэнергии, определяемый расчетом, на электролизное производство алюминия не более 15150 КВт*час
23.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевого проката не более 6000 КВт*час
24.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевых труб не более 12000 КВт*час
25.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевых листов не более 1100 КВт*час
26.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевых листов не более 2600 КВт*час
27.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния не более 22000 КВт*час
28.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния не более 18000 КВт*час при постоянном токе
29.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния сырца не более 17000 КВт*час
30.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния рафинированного не более 950 КВт*час
31.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны хлорида магния не более 550 КВт*час
32.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны цинка не более 4000 КВт*час
33.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны цинка не более 3330 КВт*час при постоянном токе
34.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны натрия не более 15000 КВт*час при постоянном токе
35.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны свинца не более 3800 КВт*час
36.

Бір тонна қорғасын электролизін өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 110 - 150 киловаттан артық емес
37.
Бір тонна сүрме 99,9 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 320 киловаттан артық емес
38.
Бір тонна литийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 66000 киловаттан артық емес
39.
Бір тонна марганец 99,95 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 8000 киловаттан артық емес
40.
Бір тонна кадмий 99,98 % өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 9500 киловаттан артық емес
41.
Бір тонна кальцийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 50000 киловаттан артық емес
42.
Бір тонна бериллий өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 541000 киловаттан артық емес
43.
Бір тонна мыс 99,95 - 99,99 % электролиттік рафинирлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 270 киловаттан артық емес
44.
Бір тонна алтын 99,93 - 99,99 % электролиттік рафинирлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 25410 киловаттан артық емес
45.

Удельный расход электроэнергии на производство тонны электролиза свинца не более 110-150 КВт*час
37.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны сурьмы 99,9 % не более 320 КВт*час
38.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны лития не более 66000 КВт*час
39.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны марганца 99,95 % не более 8000 КВт*час
40.
Удельный расход кадмия 99,98 % электроэнергии на производство тонны не более 9500 КВт*час
41.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны кальция не более 50000 КВт*час
42.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны бериллия не более 54100 КВт*час
43.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое рафинирование тонны меди 99,95-99,999 % не более 270 КВт*час
44.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое рафинирование тонны золота 99,93 - 99,99 % не более 25410 КВт*час
45.

Бонна күміс 99,95 - 99,99 % электролиттік рафинирлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 7845 киловаттан артық емес
46.
Бір тонна қалайы 99,9 % электролиттік рафинирлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 190 киловаттан артық емес
47.
Бір тонна висмут 99,95 % электролиттік рафинирлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 29415 киловаттан артық емес
48.
Бір тонна электролитикалық темірді (99,95 % - ға дейін) электролиттік рафинирлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 8000 киловаттан артық емес
49.
Бір тонна қорғасын (электролиз) электролиттік рафинирлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 150 киловаттан артық емес
50.
Бір тонна алтын (электролиз) электролиттік рафинирлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 300 киловаттан артық емес
51.
Бір тонна күміс (электролиз) электролиттік рафинирлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 500 киловаттан артық емес
52.
Бір тонна қалайы (электролиз) электролиттік рафинирлеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 200 киловаттан артық емес
53.
Бөлек металлургиялық зауыттар бойынша 1000 метр³ қысылған ауаға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 127,6 - 153 киловаттан артық емес
Лауазымды тұлға (тұлғалар) ________________________ ______________________
(лауазымы)                   (қолы)
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 816 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 82 бірлескен бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестциялар және даму
министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1230 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министірінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 837 бірлескен бұйрығына
7-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы
Отын өнеркәсiбi саласындағы субъектілерге қатысты электр энергиясының
нормативтiк шығысының сақталуы бойынша
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт
_________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы_______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
_________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талап тарға сәйкес келеді
Талап тарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
Бір тонна шикі мұнайды сығымдау тәсілімен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 279 кВт - сағ.артық емес
2.
Бір тонна шикі мұнайды терең сору тәсілімен (қалыпты қатардың станок-тербелмесiмен) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 139 кВт - сағ. артық емес
3.
Бір тонна шикі мұнайды бататын электр сорғылармен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 111 кВт - сағ. артық емес
4.
Бір метр өту жерiн барлау мақсатындағы роторлық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 279 кВт - сағ. артық емес
5.
Бір метр өту жерiн барлау мақсатындағы турбиналық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 418 кВт - сағ. артық емес
6.
Бір метр өту жерiн барлау мақсатындағы электр бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 111 кВт - сағ. артық емес
7.
Бір метр өту жерiн пайдалану роторлық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының шығысы 93 кВт - сағ. артық емес
8.
Бір метр өту жерiн пайдалану турбиналық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығыны 139 кВт - сағ. артық емес
9.
Бір метр өту жерiн пайдалану электрлік бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының шығыны 65 кВт - сағ. артық емес
10.

Удельный расход электроэнергии на электролитическое рафинирование тонны серебра 99,95 - 99,99 % не более 7845 КВт*час
46.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое рафинирование тонны олова 99,9 % не более 190 КВт*час
47.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое рафинирование тонны висмута 99,95 % не более 29415 КВт*час
48.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое рафинирование тонны электролитического железа (до 99,95 %) не более 8000 КВт*час
49.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое рафинирование тонны свинца (электролиз) не более 150 КВт*час
50.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое рафинирование тонны золота (электролиз) не более 300 КВт*час
51.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое рафинирование тонны серебра (электролиз) не более 500 кВт*час
52.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое рафинирование тонны олова (электролиз) не
53.
Удельный расход электроэнергии на 1000 м3 сжатого воздуха по отдельным металлургическим заводам не более 127,6-153 кВт*час
Должностное (ые) лицо (а)
_________________________________________________________ ______________________
(должность)                               (подпись)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________________________________________________________
(должность)
________________________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 7
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 816
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 82
Приложение 7
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1230
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 837
Проверочный лист в области энергосбережения и повышения
энергоэффективности
в отношении субъектов топливной промышленности по соблюдению нормативного расхода
электрической энергии
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны нефти сырой компрессорным способом не более 279 КВт*час
2.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны нефти сырой глубиннонасосным способом (станками-качалками нормального ряда) не более 139 КВт*час
3.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны нефти сырой погружными электронасосами не более 111 КВт*час
4.
Удельный расход электрической энергии на разведочное роторное бурение метра проходки не более 279 КВт*час
5.
Удельный расход электрической энергии на разведочное турбинное бурение метра проходки не более 418 КВт*час
6.
Удельный расход электрической энергии на разведочное электробурение метра проходки не более 111 КВт*час
7.
Расход электрической энергии на эксплуатационное роторное бурение метра проходки не более 93 КВт*час
8.
Удельный расход электрической энергии на эксплуатационное турбинное бурение метра проходки не более 139 КВт*час
9.
Удельный расход электрической энергии на эксплуатационное электробурение метра проходки не более 65 КВт*час
10.

Бір тонна орташа түрлi салалар бойынша шикі мұнайды бастапқы өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 10,7 кВт-сағ. артық емес
11.
Атап айтқанда электр тұзсыздандыру қондырғысының (ЭТҚ) жылдық өнiмдiлiгi 750 мың тонна мұнай болғанда , бір тонна шикі мұнайды жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 2 кВт - сағ. артық емес
12.
Атап айтқанда электр тұзсыздандыру қондырғысының (ЭТҚ) жылдық өнiмдiлiгi 2000 мың тонна мұнай болғанда , бір тонна мұнайды жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 2,3 кВт - сағ. артық емес
13.
Атап айтқанда атмосфера - вакуумдық түтiкшесiнiң (АВТ) жылдық өнiмдiлiгi 500 мың тонна мұнай болғанда, бір тонна мұнай өнімін жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 4,6 кВт - сағ. артық емес
14.
Атап айтқанда атмосфера - вакуумдық түтiкшесiнiң (АВТ) жылдық өнiмдiлiгi 1000 мың тонна мұнай болғанда, бір тонна мұнай өнімін жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 2,08 кВт - сағ. артық емес
15.
Атап айтқанда атмосфера - вакуумдық түтiкшесiнiң (АВТ) жылдық өнiмдiлiгi 2000 мың тонна мұнай болғанда , бір тонна шикі мұнай өнімін жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 2,05 кВт - сағ.артық емес
16.
Жеке технологиялық қондырғылар бойынша, атап айтқанда жылына мұнайдың 1000 тонна өнімділігінің құрамдастырылған АВТ + ЭТҚ қондырғысы бойынша өнімнің бір тоннасын мұнаймен қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 5,16 кВт-сағ. артық емес
17.
Жеке технологиялық қондырғылар бойынша, атап айтқанда жылына мұнайдың 2000 тонна өнімділігінің құрамдастырылған АВТ + ЭТҚ қондырғысы бойынша өнімнің бір тоннасын мұнаймен қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 4,5 кВт-сағ. артық емес
18.
Бір тонна бензиндi екiншi айдауына жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 9,3 кВт - сағ. артық емес
19.
Бір тонна мұнайды өршіткі крекингке жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 55 кВт - сағ. артық емес
20.
Бір тонна мұнайды термиялық крекингке жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 13,9 кВт - сағ. артық емес
21.
Бір тонна мұнайды өршіткі реформингке жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 13,9 кВт - сағ. артық емес
22.
Бір тонна дизель отынын сумен тазалауға жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 37,2 кВт - сағ. артық емес
23.
Бір тонна дизель отынын кокстеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 37,2 кВт - сағ. артық емес
24.

Удельный расход электрической энергии на первичную переработку тонны нефти по различным отраслям в среднем не более 10,7 КВт*час
11.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по ЭЛОУ, производительностью в год 750 тысяч тонн нефти не более 2 КВт*час
12.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по (ЭЛОУ), производительностью в год 2000 тысяч тонн нефти не более 2,3 КВт*час
13.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по АВТ, производительностью в год 500 тысяч тонн нефти не более 4,6 КВт*час
14.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по АВТ, производительностью в год 1000 тысяч тонн нефти не более 2,08 КВт*час
15.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции, по отдельным технологическим установкам, а именно по АВТ, производительностью в год 2000 тысяч тонн нефти не более 2,05 КВт*час
16.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны нефти по отдельным технологическим установкам, а именно, АВТ + ЭЛОУ, комбинированной установке производительностью в год 1000 тысяч тонн нефти не более 5,16 КВт*час
17.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по АВТ + ЭЛОУ комбинированной установке производительностью в год 2000 тысяч тонн нефти не более 4,5 КВт*час
18.
Удельный расход электрической энергии на вторичную перегонку тонны бензина не более 9,3 КВт*час
19.
Удельный расход электрической энергии на крекинг каталитический тонны нефти менее 55 КВт*час
20.
Удельный расход электрической энергии на крекинг термический тонны нефти не более 13,9 КВт*час
21.
Удельный расход электрической энергии на реформинг каталитический тонны нефти не более 13,9 КВт*час
22.
Удельный расход электрической энергии на гидроочистку тонны дизельного топлива не более 37,2 КВт*час
23.
Удельный расход электрической энергии на коксование тонны дизельного топлива не более 37,2 КВт*час
24.

Бір тонна мұнайды азеотроптық айыруға (жылына 150 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 1,3 кВт - сағ. артық емес
25.
Бір тонна екiншi ретті айырудың күкiрт қышқылдықпен тазалауға (жылына 50 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 14,2 кВт - сағ.артық емес
26.
Бір тонна дизель отынын сумен тазалауына (жылына 700 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 25,9 кВт - сағ. артық емес
27.
Бір тонна мұнайды жылытылмайтын камераларда үздіксіз кокстеуге (жылына 300 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 12,4 кВт - сағ. артық емес
28.
Бір тонна мұнайды түйiспе кокстеуге (жылына 500 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 12,3 кВт - сағ. артық емес
29.
Бір тонна мұнайды газ фракциондық қондырғыларында қайта өңдеуге (жылына 400 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 6,6 кВт - сағ. артық емес
30.
Бір тонна газды күкiртпен тазалауға (жылына 35 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 11,5 кВт - сағ. артық емес
31.
Бір тонна құрғақ газды қайта өңдеуге (жылына 160 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 4,04 кВт - сағ.артық емес
32.
Бір тонна мұнайды күкiрт қышқылдықпен алкилирлеуге (жылына 80 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 127,5 кВт - сағ. артық емес
33.
Бір тонна пропан - пропилен фракциясын полимерлеуге (жылына 360 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 2,77 кВт - сағ. артық емес
34.
Өнімділігі жылына 125 мың тонна болғанда бір тонна гудронды асфальтсіздендіру құрылғыларында қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 8,4 кВт - сағ. артық емес
35.
Өнімділігі жылына 250 мың тонна болғанда бір тонна гудронды асфальтсіздендіру құрылғыларында қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 5,34 кВт - сағ. артық емес
36.
Жылдық өнiмдiлiгi 61 - 96 мың тонна болғанда, бір тонна майды майларды фенолды тазалау қондырғыларында қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 14,6 кВт - сағ. артық емес
37.
Жылдық өнiмдiлiгi 150- 265 мың тонна болғанда, бір тонна майды майларды фенолды тазалау қондырғыларында қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 6,3 кВт - сағ. артық емес
38.
Бір тонна мұнайды парафинсiздеуге (жылына 125 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 124,6 кВт - сағ. артық емес
39.
Бір тонна мұнайды қосарланған қондырғыда қайта өңдеуге (жылына 250 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 170 кВт - сағ.артық емес
40.
Бір тонна мұнайды газды майсыздандырудың екi ағынды қондырғысында өңдеуге (жылына 160 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 101,3 кВт – сағ. артық емес
41.

Удельный расход электрической энергии на азеотропную перегонку (150 тысяч тонн в год) тонны нефти не более 1,3 КВт*час
25.
Удельный расход электрической энергии на сернокислотную очистку вторичной перегонки (50 тысяч тонн в год) тонны нефти не более 14,2 КВт*час
26.
Удельный расход электрической энергии на гидроочистку тонны дизельного топлива (700 тысяч тонн в год) не более 25,9 КВт*час
27.
Удельный расход электрической энергии на непрерывное коксование в необогреваемых камерах тонны нефти (300 тысяч тонн в год) не более 12,4 КВт*час
28.
Удельный расход электрической энергии на контактное коксование (500 тысяч тонн в год) не более 12,3 КВт*час
29.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны нефти в газофракционирующих установках (400 тысяч тонн в год) не более 6,6 КВт*час
30.
Удельный расход электрической энергии на сероочистку тонны газа (35 тысяч тонн в год) не более 11,5 КВт*час
31.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны сухого газа (160 тысяч тонн в год) не более 4,04 КВт*час
32.
Удельный расход электрической энергии на сернокислотное алкилирование тонны нефти (80 тысяч тонн в год) не более 127,5 КВт*час
33.
Удельный расход электрической энергии на полимеризацию тонны пропан-пропиленовой фракции (360 тысяч тонн в год) не более 2,77 КВт*час
34.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны гудрона на установках деасфальтизации гудрона производительностью, 125 тысяч тонн в год не более 8,4 КВт*час
35.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны гудрона на установках деасфальтизации гудрона производительностью, 250 тысяч тонн в год тонны нефти не более 5,34 КВт*час
36.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны масла на установках фенольной очистки масел производительностью 61 - 69 тысяч тонн в год не более 14,6 КВт*час
37.
Удельный расход электрической энергии переработку тонны масла на установках фенольной очистки масел производительностью 150 - 265 тысяч тонн в год тонны нефти не более 6,3 КВт*час
38.
Удельный расход электрической энергии на депарафинизацию (125 тысяч тонн в год) тонны нефти не более 124,6 КВт*час
39.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны нефти на сдвоенных установках (250 тысяч тонн в год) не более 170 КВт*час
40.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны нефти в двухпоточной установке обезмасливания газа (160 тысяч тонн в год) не более 101,3 КВт*час
41.

Бір тонна мұнайды майларды түйiспе тазалаудың үш ағынды қондырғысында өңдеуге (жылына 330 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 7,11 кВт - сағ.артық емес
42.
Бір тонна қосымды өндiруге (жылына 6,64 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы 168,3 кВт - сағ. артық емес
43.
Мұнай айдау станцияларының санцияларынының өнімділігі 1,25 мың текше метр/сағ. тең болғанда бір мұнай айдау станциясында өз мұқтаждарына жұмсалатын электр энергиясының шығыны 2460 мың кВт*с/жыл артық емес
44.
Мұнай айдау станцияларының санцияларынының өнімділігі 2,5 - 3,6 мың текше метр/сағ. тең болғанда бір мұнай айдау станциясында өз мұқтаждарына жұмсалатын электр энергиясының шығыны 2850 мың кВт*с/жыл артық емес
45.
Мұнай айдау станцияларының санцияларынының өнімділігі 5 - 1,25 мың текше метр/сағ. тең болғанда бір мұнай айдау станциясында өз мұқтаждарына жұмсалатын электр энергиясының шығыны 3550 мың кВт*с/жыл артық емес
46.
Мұнай айдау станцияларының санцияларынының өнімділігі 12,5 мың текше метр/сағ. тең болғанда бір мұнай айдау станциясында өз мұқтаждарына жұмсалатын электр энергиясының шығыны 1950 мың кВт*с/жыл артық емес
47.
Мұнай айдау станцияларының санцияларынының өнімділігі 2,5-3,6 мың текше метр/сағ. тең болғанда бір мұнай айдау станциясында өз мұқтаждарына жұмсалатын электр энергиясының шығыны 2060 мың кВт*с/жыл артық емес
48.
Мұнай айдау станцияларының санцияларынының өнімділігі 5-1,25 мың текше метр/сағ. тең болғанда бір мұнай айдау станциясында өз мұқтаждарына жұмсалатын электр энергиясының шығыны 2960 мың кВт*с/жыл артық емес
49.
Айдау жылдамдығы 0,8 метр/секунд, құбыр жолының шартты диаметрі 219 мм болғанда электр энергиясының үлестік шығысы 1000 тонна километрге 30,6 киловатт*сағ. артық емес
50.
Айдау жылдамдығы 0,9 метр/секунд, құбыр жолының шартты диаметрі 219 мм болғанда электр энергиясының үлестік шығысы 1000 тонна километрге 44,9 киловатт*сағ. артық емес
51.
Айдау жылдамдығы 1 метр/секунд, құбыр жолының шартты диаметрі 219 мм болғанда электр энергиясының үлестік шығысы 1000 тонна километрге 33,4 киловатт*сағ. артық емес
52.
Айдау жылдамдығы 1,1 метр/секунд, құбыр жолының шартты диаметрі 219 мм болғанда электр энергиясының үлестік шығысы 1000 тонна километрге 61,9 киловатт*сағ. артық емес
53.
Айдау жылдамдығы 0,9 метр/секунд, құбыр жолының шартты диаметрі 273 мм болғанда электр энергиясының үлестік шығысы 1000 тонна километрге 31,2 киловатт*сағ. артық емес
54.
Айдау жылдамдығы 1 метр/секунд, құбыр жолының шартты диаметрі 273 мм болғанда электр энергиясының үлестік шығысы 1000 тонна километрге 36,5 киловатт*сағ. артық емес
55.

Удельный расход электрической энергии на трехпоточную установку контактной очистки масел (330 тысяч тонн в год) тонны нефти не более 7,11 КВт*час
42.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны присадок (6,64 тысяч тонн в год) не более 168,3 КВт*час
43.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции до 1,25 тыс. кубометр/час не более 2460 тыс. КВт*час/год
44.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 2,5 до 3,6 тыс. кубометр/час не более 2850 тыс. КВт*час/год
45.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 5,0 до 12,5 тыс. кубометр/час не более 3550 тыс. КВт*час/год
46.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции до 1,25 тыс. кубометр/час не более 1950 тыс. КВт*час/год
47.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 2,5 до 3,6 тыс. кубометр/час не более 2060 тыс. КВт*час/год
48.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 5,0 до 12,5 тыс. кубометр/час не более 2960 тыс. КВт*час/год
49.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,8 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм не более 30,6 кВт*час на 1000 тонн/километр
50.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,9 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм не более 44,9 кВт*час на 1000 тонн/километр
51.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм не более 33,4 кВт*час на 1000 тонн/километр
52.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,1 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм не более 61,9 кВт*час на 1000 тонн/километр
53.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,9 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 273 мм не более 31,2 кВт*час на 1000 тонн/километр
54.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 273 мм не более 36,5 кВт*час на 1000 тонн/километр
55.

Бір тонна үгітілген бояулар өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 209,2 киловаттан артық емес (азот - тукты зауыт)
3.
Бір тонна кальцийлендірілген сода өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 83,7 киловаттан артық емес
4.
Бір тонна байланысқан азот өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 111,6 киловаттан артық емес (каустикалық сода)
5.
Бір тонна байланысқан фосфор қышқылын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 5580 киловаттан артық емес
6.
Бір тонна суперфосфатты азот өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 9,3 киловаттан артық емес (қышқылдар)
7.
Бір тонна қосарлы суперфофатты азот өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 60,4 киловаттан артық емес (қышқылдар)
8.
1 мың тонна сутегін өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 5580 киловаттан артық емес
9.
Бір тонна байланысқан этилен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 1860 киловаттан артық емес
10.
Бір тонна вискозалық жасанды талшықтар мен жіптер өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 902,16 киловаттан артық емес
11.
Бір тонна лавсан талшығын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына178 киловаттан артық емес
12.

Удельный расход электрической энергии на производство тонны красок тертых менее 209,2 кВт*час
3.
Удельный расход электрической энергии на производство соды кальцинированной не более 83,7 кВт*час
4.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны соды каустической менее 111,6 кВт*час
5.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны фосфорной кислоты не более 5580 кВт*час
6.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны суперфосфата не более 9,3 кВт*час
7.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны суперфосфата двойного не более 60,4 кВт*час
8.
Удельный расход электрической энергии на производство 1 тыс. моль водорода не более 5580 кВт*час
9.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны этилена не более 1860 кВт*час
10.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны вискозных искусственных волокон и нитей не более 902,16 кВт*час
11.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны лавсановых волокон не более 178 кВт*час
12.

Бір тонна диметилтерадтолат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына 200,4 киловаттан артық емес
13.
Бір тонна шыны түйіршіктер өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына952,3 киловаттан артық емес
14.
Бір тонна сары фосфор өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына18531,9 киловаттан артық емес
15.
Бір тонна термиялық фосфор қышқылын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының үлестік шығысы сағатына371,5 киловаттан артық емес
16.

Удельный расход электрической энергии на производство тонны диметилтерадтолата не более 200,4 кВт*час
13.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны стеклошариков не более 952,3 кВт*час
14.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны желтого фосфора не более 18531,9 кВт*час
15.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны термической фосфорной кислоты не более 371,5 кВт*час
16.

28,17 кг. шартты отыннан артық емес мұнайдын бір тоннасын бастапқы қайта өңдеуге жұмсалатын отын шығысы
2.
77 Мкал-дан артық емес мұнайдын бір тоннасын бастапқы қайта өңдеуге жұмсалатын жылу энергиясының шығысы
3.
161,07 кг. шартты отыннан артық емес мұнайдын бір тоннасын гидрокрекингіне жұмсалатын отын шығыны
4.
75,6 Мкал-дан артық емес мұнайдын бір тоннасын гидрокрекингіне жұмсалатын жылу энергиясының шығыны
5.
45,01 кг. шартты отыннан артық емес мұнайдын бір тоннасын термиялық крекингіне жұмсалатын отын шығыны
6.
89,6 Мкал-дан артық емес мұнайдын бір тоннасын термиялық крекингіне жұмсалатын жылу энергиясының шығыны
7.
50,77 кг. шартты отыннан артық емес мұнайдын бір тоннасын каталитикалық крекингіне жұмсалатын отын шығыны
8.

Расход топлива на первичную переработку тонны нефти не более 28,17 килограмм условного топлива
2.
Расход тепловой энергии на первичную переработку тонны нефти не более 77 Мкал
3.
Расход топлива на гидрокрекинг тонны нефти не более 161,07 килограмм условного топлива
4.
Расход тепловой энергии на гидрокрекинг тонны нефти не более 75,6 Мкал
5.
Расход топлива на термический крекинг тонны нефти не более 45,01 килограмм условного топлива
6.
Расход тепловой энергии на термический крекинг тонны нефти не более 89,6 Мкал
7.
Расход топлива на каталитический крекинг тонны нефти не более 50,77 килограмм условного топлива
8.

192,5 Мкал-дан артық емес мұнайдын бір тоннасын каталитикалық крекингіне жұмсалатын жылу энергиясының шығысы
9.
88,07 кг. шартты отыннан артық емес мұнайдын бір тоннасын асылдандыруға жұмсалатын отын шығысы
10.
126,4 Мкал-дан артық емес мұнайдын бір тоннасын асылдандыруға жұмсалатын жылу энергиясының шығысы
11.
197,16 кг. шартты отыннан артық емес мұнайдын бір тоннасын майды өндіруге жұмсалатын отын шығысы
12.
2569 Мкал-дан артық емес мұнайдын бір тоннасын майды өндіруге жұмсалатын жылу энергиясының шығысы
13.

Расход тепловой энергии на каталитический крекинг тонны нефти не более 192,5 Мкал
9.
Расход топлива на облагораживание тонны нефти не более 88,07 килограмм условного топлива
10.
Расход тепловой энергии на облагораживание тонны нефти не более 126,4 Мкал
11.
Расход топлива на производство масел из тонны нефти не более 197,16 килограмм условного топлива
12.
Расход тепловой энергии на производство масел тонны нефти не более 2569 Мкал
13.

1000 дана қызыл кірпіш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығысы 70 киловатт - сағаттан артық емес
5.
1000 дана силикатты кiрпiш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығысы 30 киловатт - сағаттан артық емес
6.
1000 плита шифер өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығысы 50 киловатт-сағаттан артық емес
7.
Гипстің бір тоннасын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығысы 25 киловатт - сағаттан артық емес
8.
Бір м3 темiр-бетонды бұйым және конструкциялар өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығысы 30 киловатт -сағаттан артық емес
Лауазымды тұлға (тұлғалар) ________________________ ______________________
(лауазымы)                         (қолы)
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 816 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 82 бірлескен бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестциялар және даму
министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1230 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министірінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 837 бірлескен бұйрығына
11-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы
Электр станцияларына қатысты қуаты %-ның ең жоғарғы жүктемесінде электр
станциялардың жеке мұқтаждарына жұмсалатын электр энергиясының нормативтік
шығысының сақталуы бойынша
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт
_________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы_______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
_________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талап тарға сәйкес келеді
Талап тарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
Тозаң көмiрлi жылу электр орталығының (ЖЭО) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 14 % - дан артық емес (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
2.
Газ - мазутты жылу электр орталығының (ЖЭО) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 12 % - дан артық емес (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
3.
Тозаң көмiрлi конденсациялық электр станциясының (КЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 8 %-дан артық емес (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
4.

Расход электрической энергии на производство 1000 штук красного кирпича не более 70 кВт*час
5.
Расход электрической энергии на производство 1000 штук силикатного кирпича не более 30 кВт*час
6.
Расход электрической энергии на производство 1000 плиток шифера не более 50 кВт*час
7.
Расход электрической энергии на производство тонну гипса не более 25 кВт*час
8.
Расход электрической энергии на производство метра кубического железобетоных изделии и конструкции не более 30 кВт*час
Должностное (ые) лицо (а)
_________________________________________________________ ______________________
(должность)                               (подпись)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________________________________________________________
(должность)
________________________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 11
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 816
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 82
Приложение 11
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1230
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 837
Проверочный лист в области энергосбережения и повышения
энергоэффективности
в отношении электростанций по соблюдению нормативного расхода электрической энергии
на собственные нужды электростанций при максимальной нагрузке в % от суммарной нагрузки
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля _______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) пылеугольной теплоэлектроцентрали от суммарной нагрузки не более 14 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
2.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) газомазутной теплоэлектроцентрали от суммарной нагрузки не более 12 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
3.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) пылеугольной кондесационной электростанции (КЭС) от суммарной нагрузки не более 8 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
4.

Газ-мазутты конденсациялық электр станциясының (КЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 5,7 % - дан артық емес (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
5.

Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) газомазутной кондесационной электростанции (КЭС) от суммарной нагрузки не более 5,7 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
5.

200 Мегаватт дейiн қуатыменсу электр станциясының (СЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 3 - 2 % - дан артық емес (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
6.

Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) гидроэлектростанции (ГЭС) мощностью до 200 МВт от суммарной нагрузки не более 3 - 2 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
6.

200 Мегаватт жоғарысу электр станциясының (СЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 2 - 0,5 % - дан артық емес (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
7.

Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) гидроэлектростанции (ГЭС) мощностью свыше 200 МВт от суммарной нагрузки не более 2 - 0,5 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
7.

200 Мегаватт жоғары газтурбиналық электр станциясының өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 1,7 - 0,6 % - дан артық емес (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
8.
200 Мегаватт жоғарыгаз сығу компрессорлаы бар газтурбиналық электр станциясының (ГТЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 5,1 - 6,0 %-дан артық емес (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
Лауазымды тұлға (тұлғалар) ________________________ ______________________
(лауазымы)                         (қолы)
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 816 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 82 бірлескен бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестциялар және даму
министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1230 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министірінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 837 бірлескен бұйрығына
12-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы
Конденсациялық жылу электр станцияларына қатысты электр энергиясының
шығысының % сақталуы бойынша
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/ профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт
_________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы_______________________________
_________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
_________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талап тарға сәйкес келеді
Талап тарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
200 Мегаватт жоғарыгаз сығу компрессорлаы бар газтурбиналық электр станциясының (ГТЭС) өзіндік мұқтаждарының орнатылған қуаты ең жоғары жүктемесiнен 5,1 - 6,0 %-дан артық емес (өзіндік мұқтаждықтарының максималдық жүктемесінде (Э өм max) станциялардың желілері мен трансформаторлардың электр энергиясының ысырабын есептемеу: электр станциясының аумағында орналасқан жылыту қазандығы; желі сорабы мен араластырғыш қондырғыларының; шыңдық бойлерлердің конденсаторлық сораптары; электр станциялардың аумағында және аумағынан тыс жерде орналасқан өндірістік және шаруашылық мұқтаждықтары, станцияның айдау сораптары)
2.

Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) газотурбинной электростанции (ГТЭС) мощностью свыше 200 МВт от суммарной нагрузки не более 1,7 - 0,6 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
8.
Максимальная нагрузка собственных нужд (СН) газотурбинной электростанции (ГТЭС) с газодожимными компрессорами мощностью свыше 200 МВт от суммарной нагрузки не более 5,1 - 6,0 % (В максимальной нагрузке собственных нужд (ЭСНmax) не учитывать потери электроэнергии в повышающих трансформаторах и в станционной сети и расход электроэнергии на: водогрейную котельную, расположенную на территории электростанции; сетевые насосы и смесительные установки; конденсатные насосы пиковых бойлеров; хозяйственные и производственные нужды; перекачивающие насосные станции, расположенные в пределах и за пределами территории электростанции)
Должностное (ые) лицо (а)
_________________________________________________________ ______________________
(должность)                               (подпись)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________________________________________________________
(должность)
________________________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 12
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 ноября 2018 года № 816
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 82
Приложение 12
к совместному приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1230
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 837
Проверочный лист в области энергосбережения и повышения
энергоэффективности
в отношении конденсационных тепловых электростанций на собственные нужды
энергоблоков по соблюдению расхода электроэнергии
Государственный орган, назначивший проверку ______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля _______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля _________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля ______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля марки АШ не более 6,8 %
2.

Конденсациялық жылу электр станцияларының энергетикалық блоктарының өзіндік мұқтаждықтарына кететін электр энергияның шығыны тас көмiрдің басқа маркаларына блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К-160 - 130 турбинаның типiне 6,5 % - дан артық емес
3.
Конденсациялық жылу электр станцияларының энергетикалық блоктарының өзіндік мұқтаждықтарына кететін электр энергияның шығыны қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К – 160 - 130 турбинаның типiне 6,6 % - дан артық емес
4.
Конденсациялық жылу электр станцияларының энергетикалық блоктарының өзіндік мұқтаждықтарына кететін электр энергияның шығыны газ үшін блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К- 160 - 130 турбинаның типiне 4,9 % - дан артық емес
5.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К – 160 - 130 турбинаның типiне 5,2 %-дан артық емес
6.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -200 - 130 турбинаның типiне 7,3 % -дан артық емес
7.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -200 - 130 турбинаның типiне 7,1 % -дан артық емес
8.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi -70 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 7,1 % - дан артық емес
9.
Газға блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 5,3 % - дан артық емес
10.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 5,2 % - дан артық емес
11.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi - 100 % болған жағдайда К-200 - 130 турбинаның типiне 6,8 % - дан артық емес
12.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К - 200 - 130 турбинаның типiне 6,1 % -дан артық емес
13.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 6,8 % -дан артық емес
14.
Газға блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К-200 - 130 турбинаның типiне 4,6 % - дан артық емес
15.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К - 200 - 130 турбинаның типiне 5,7% - дан артық емес
16.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -300 - 240 турбинаның типiне 7,3 % -дан артық емес
17.

Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля других марок не более 6,5 %
3.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для бурого угля не более 6,6 %
4.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для газа не более 4,9 %
5.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для мазута не более 5,2 %
6.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для каменного угля марки АШ не более 7,3 %
7.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для каменного угля других марок не более 7,1 %
8.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для бурого угля не более 7,1 %
9.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для газа не более 5,3 %
10.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для мазута не более 5,6 %
11.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля марки АШ не более 6,8 %
12.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля других марок не более 6,1 %
13.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для бурого угля не более 6,8 %
14.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для газа не более 4,6 %
15.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для мазута не более 5,7 %
16.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 70 % загрузке блока для каменного угля марки АШ не более 7,3 %
17.

Жоғары кернеуi, 110 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 1000 мың киловат – сағатына дейiн
2.
Жоғары кернеуi, 220 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 2000 мың киловат-сағатына дейiн (элетролиздық өнеркәсiптi электржабдықтайтын түрлендiру станциялары үшiн жылына 5000 мың. киловатт сағатына дейiн)
3.
Жоғары кернеуi, 330 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 2200 мың киловат - сағатына дейiн
4.
Жоғары кернеуi, 500 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны электр энергиясы, 3000 мың киловат -сағатына дейiн
5.
Жоғары кернеуi, 1150 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 6000 мың киловат - сағатына дейiн
Лауазымды тұлға (тұлғалар) ________________________ ______________________
(лауазымы)                   (қолы)
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы
________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
________________________
(қолы)

Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 110 кВт до 1000 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
2.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 220 кВт до 2000 кВт*час в год (до 5000 кВт*час в год для преобразовательных подстанции, обеспечивающее электроснабжение электролизных производств, расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
3.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 330 кВт до 2200 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
4.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 500 кВт до 3000 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
5.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 1150 кВт до 6000 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
Должностное (ые) лицо (а)
_________________________________________________________ ______________________
(должность)                               (подпись)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
________________________________________________________________________________
(должность)
________________________________________________________________________________
(подпись)