Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 230 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 қарашада № 17820 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Банктік емес қаржы ұйымдарын реттеу департаменті (Көшербаева А.М.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ж.Б. Құрмановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы:
алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізілетін Тізбенің 4-тармағын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 230. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 ноября 2018 года № 17820.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 5.
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения и дополнения (далее - Перечень), согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту регулирования небанковских финансовых организаций (Кошербаева А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Курманова Ж.Б.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования, за исключением:
пункта 4 Перечня, который вводится в действие после дня первого официального опубликования настоящего постановления;

2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Тізбенің 1-тармағының он бірінші және елу төртінші абзацтарын, 5-тармағының сегізінші абзацын қоспағанда алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
6. 2019 жылғы 1 қаңтарға дейін:
1) қолданылуы тоқтатыла тұрған кезеңде осы абзац мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленіп, Тізбенің 1-тармағының төртінші абзацының:
"Осы Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы (бұдан әрі – Заң), "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы, "Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 1 шілдедегі (бұдан әрі – Көлік құралдары иелерінің АҚЖ туралы заң), "Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 1 шілдедегі (бұдан әрі – Тасымалдаушылардың АҚЖ туралы заң), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру тәртібі мен талаптарын, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру тәртібі мен талаптарын, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат алу үшін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру тәртібі мен талаптарын айқындайды, сондай-ақ лицензия алу үшін уәкілетті органға ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды белгілейді.";
2) қолданылуы тоқтатыла тұрған кезеңде осы тармақ мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленіп, Тізбеге 14-қосымшаның 11-тармағының қолданылуы тоқтатыла тұрсын:
"11. Өтініш беруші жеке тұлға, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкері осыған дейін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) оның қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға алып келген қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп иелену, оны лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының басшысы, басқару органының мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі (тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функциясын жеке жүзеге асыратын адам және оның орынбасары), қаржы ұйымының бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушы, ірі қатысушысының (сақтандыру холдингінің, банк холдингінің) басшысы - заңды тұлғаның басшы қызметкері болғандығы туралы мәліметтер
________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс істеген кезеңі көрсетілсін)".
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
ақпарат және коммуникациялар министрлігі
_______________
2018 жылғы "___" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
_____________
2018 жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 230 қаулысына
қосымша
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі

абзацев одиннадцатого и пятьдесят четвертого пункта 1, абзаца восьмого пункта 5 Перечня, которые вводятся в действие с 1 января 2019 года.
6. Приостановить до 1 января 2019 года действие:
1) абзаца четвертого пункта 1 Перечня, установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции:
"Настоящие Правила выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также выдачи лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Закон), от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах", от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств" (далее - Закон о ГПО транспортных средств), от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами" (далее - Закон о ГПО перевозчиков), от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок и условия выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требования к содержанию документов, представляемых в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, порядок и условия выдачи лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также устанавливают требования к содержанию документов, представляемых в уполномоченный орган для получения лицензии.";
2) пункта 11 приложения 14 к Перечню, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"11. Сведения о том, являлся ли заявитель - физическое лицо, руководящий работник заявителя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента, и его заместителем), главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (страхового холдинга, банковского холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации, или признании ее банкротом в установленном порядке законодательством Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)".
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
______________
"___" _________ 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
_____________
"___" _____________ 2018 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 сентября 2018 года № 230
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения и дополнения

1. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, оны кері қайтарып алу қағидаларын және көрсетілген келісімді алу үшін табыс етілетін құжаттарға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 67 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7552 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2012 жылғы 19 маусымда № 330-335 (27409) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, оны кері қайтарып алу қағидаларында және көрсетілген келісімді алу үшін табыс етілетін құжаттарға қойылатын талаптарда:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – өтініш беруші) уәкілетті органға - заңды тұлғаның бизнес - сәйкестендіру нөмірін (бар болса), Қазақстан Республикасының бейрезиденті - заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтерді және заңды мекенжайын (тұрғылықты жері) көрсете отырып, қаржы ұйымының сатып алынатын акцияларының саны, олардың құны, қаржы ұйымының сатып алуы болжанып отырған акциялары санының банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының тиісінше орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғандарын шегергенде) акцияларының санына және (немесе) дауыс беруші акцияларының санына пайыздық арақатынасы туралы мәліметтерді көрсетіп, сондай-ақ ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын дербес деректер мен мәліметтерді жинауға және өңдеуге келісім бере отырып, қаржы ұйымының, банк холдингінің және (немесе) сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге еркін нысанда жасалған өтінішті береді.
Заңды тұлға банк холдингінің және (немесе) сақтандыру холдингінің мәртебесін иеленген жағдайда, заңды тұлға Банктер туралы заңда және Сақтандыру туралы заңда көзделген тәртіппен бір мезгілде банк холдингінің және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйымды құруға (иеленуге) рұқсат алуға немесе банк холдингінің ұйымның және (немесе) сақтандыру холдингінің жарғылық капиталына қомақты қатысуына рұқсат алуға өтініш береді.
Талап етілген құжаттарды қоса бере отырып қаржы ұйымының, банк холдингінің және (немесе) сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге жасалған өтініш қағаз тасымалдағышта не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынылады.
Уәкілетті орган "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен:
Қазақстан Республикасының резиденті-жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын;
Қазақстан Республикасының резиденті-жеке тұлғада алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екенін растайтын;
Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) жөніндегі құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.";
5-тармақта:
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлға басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мыналарды:

1. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 67 "Об утверждении Правил выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, крупного участника управляющего инвестиционным портфелем и требования к документам, представляемым для получения указанного согласия" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7552, опубликовано 19 июня 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 191-192 (27010-27011) следующие изменения:
в Правилах выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, крупного участника управляющего инвестиционным портфелем и требованиях к документам, представляемым для получения указанного согласия, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Физическое или юридическое лицо (далее – заявитель ) представляет в уполномоченный орган заявление на приобретение статуса крупного участника финансовой организации, банковского холдинга и (или) страхового холдинга, составленное в произвольной форме, с указанием бизнес - идентификационного номера юридического лица (при наличии), сведений о государственной регистрации (перерегистрации) и юридического адреса (места нахождения) юридического лица - нерезидента Республики Казахстан, сведений о количестве приобретаемых акций финансовой организации, их стоимости, процентном соотношении количества акций финансовой организации, предполагаемых к приобретению, соответственно к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций и (или) к количеству голосующих акций банка, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, а также с представлением согласия на сбор и обработку персональных данных и сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
В случае приобретения юридическим лицом статуса банковского холдинга и (или) страхового холдинга, юридическим лицом одновременно подается заявление на получение разрешения на создание (приобретение) банковским холдингом и (или) страховым холдингом дочерней организации или на получение разрешения на значительное участие банковского холдинга и (или) страхового холдинга в уставном капитале организаций в порядке, предусмотренном Законом о банках и Законом о страховании.
Заявление на приобретение статуса крупного участника финансовой организации, банковского холдинга и (или) страхового холдинга с приложением требуемых документов представляется на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".
Уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" сведения, указанные в документах:
удостоверяющих личность физического лица - резидента Республики Казахстан;
подтверждающих отсутствие у физического лица - резидента Республики Казахстан неснятой или непогашенной судимости;
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - резидента Республики Казахстан.";
в пункте 5:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Сведения о безупречной деловой репутации заявителя - физического лица, руководящего работника заявителя - юридического лица представляются по форме согласно приложению 2 к Правилам с приложением:

азаматтық алған елінде (шетелдіктер үшін) немесе олардың тұрақты тұратын елінде (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін) жасаған қылмысы үшін алынбаған немесе жойылмаған соттылықтың жоқ екендігі туралы азаматтық алған елінің (олардың тұрақты тұратын елінің - азаматтығы жоқ тұлғалар үшін) немесе өтініш беруші - жеке тұлға, өтініш беруші-заңды тұлғаның басшы қызметкері соңғы 15 (он бес) жыл бойы тұрақты тұрған елдің мемлекеттік органы берген мәліметтерді растайтын құжатты қоса бере отырып ұсынылады. Көрсетілген құжаттың берілген күні өтініш беру күнінен бұрын 3 (үш) айдан аспауы тиіс;
Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып ұсынылады.";
бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржы ұйымының қаржылық жағдайының ықтимал нашарлауы жағдайында қаржы ұйымының қайта капиталдандыру жоспары өтініш беруші жеке тұлғаның не өтініш беруші заңды тұлға бірінші басшысының, оның ірі акционерінің (акционерлерінің) қойылған қолымен расталады.";
6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бизнес-жоспар өтініш беруші жеке тұлғаның не өтініш беруші заңды тұлға бірінші басшысының, оның ірі акционерінің (акционерлерінің) қойылған қолымен расталады.";
7-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тiзбесiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілер тiзбесiнде № 8318 болып тiркелген) белгiлеген халықаралық рейтингілік агенттiктерiнiң бiрiнiң талап етiлетiн барынша төмен рейтингiнiң берiлгендiгi туралы мәлiметтердi қосымша береді;";
8-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бірнеше қаржы ұйымдарының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге бір мезгілде келісім алу үшін өтініш беруші - жеке тұлға мынадай құжаттарды ұсынады:";
6), 7) және 8) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер;
7) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер;

документа, подтверждающего сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где заявитель - физическое лицо, руководящий работник заявителя - юридического лица постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи заявления;
копий документов, подтверждающих сведения о безупречной деловой репутации заявителя - физического лица, руководящего работника заявителя - юридического лица, указанные в приложении 2 к Правилам.";
часть пятую изложить в следующей редакции:
"План рекапитализации финансовой организации в случаях возможного ухудшения финансового положения финансовой организации заверяется подписью заявителя - физического лица либо первого руководителя заявителя - юридического лица, его крупным (крупными) акционером (акционерами).";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Бизнес-план заверяется подписью заявителя - физического лица либо первого руководителя заявителя - юридического лица, его крупным (крупными) акционером (акционерами).";
подпункт 1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"1) сведения о наличии у него минимального требуемого рейтинга, присвоенного одним из международных рейтинговых агентств, перечень которых установлен в постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированном в Реестре нормативных правовых актов под № 8318;";
в пункте 8:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"8. Для одновременного получения согласия на приобретение статуса крупного участника нескольких финансовых организаций заявитель - физическое лицо представляет следующие документы:";
подпункты 6), 7) и 8) изложить в следующей редакции:
"6) краткие данные о заявителе - физическом лице, руководящем работнике заявителя - юридического лица по форме согласно приложению 1 к Правилам;
7) сведения о безупречной деловой репутации заявителя - физического лица, руководящего работника заявителя - юридического лица по форме согласно приложению 2 к Правилам;

8) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің кірістері мен мүлігі туралы мәлімет, сондай-ақ оның барлық міндеттемелері бойынша болған берешегі туралы ақпарат;";
9-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) өтініш берушінің тиісті органының қаржы ұйымының акцияларын сатып алу туралы шешімінің көшірмесі;";
6), 7) және 8) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер;
7) құрылтайшы құжаттарының көшірмелері (түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда салыстыру үшін нотариатта куәландырылған), өтініш берушінің ірі қатысушылары туралы, сондай-ақ өтініш берушінің ірі қатысушыларының ірі қатысушылары туралы қысқаша деректер;
8) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер;";
14-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Уәкілетті орган қаржы ұйымының, банк холдингінің және (немесе) сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуі туралы берілген өтініш бойынша шешімді Банктер туралы заңның 17-1-бабының 14-тармағында, Сақтандыру туралы заңның 26-бабының 12-тармағында, Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 72-1-бабының 12-тармағында белгіленген мерзім ішінде қабылдайды.";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер Тізбеге 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшаға сәйкес Өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер Тізбеге 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес Өтініш берушінің кірістері мен мүлігі туралы мәліметтер, сондай-ақ оның барлық міндеттемелері бойынша болған берешегі туралы ақпарат Тізбеге 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2018 № 307 қаулысымен.
5. "Банкке және (немесе) банк холдингіне еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін сатып алатын еншілес ұйымды банктің құруына немесе сатып алуына, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсатты беру, сондай-ақ банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйымды құруға, сатып алуға, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсатты қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 қаңтардағы № 24 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15050 болып тіркелген, 2017 жылғы 23 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банкке және (немесе) банк холдингіне еншiлес ұйымды құруға немесе сатып алуға, бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін сатып алатын еншілес ұйымды банктің құруына немесе сатып алуына, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсатты беру, сондай-ақ банктің және (немесе) банк холдингінің еншiлес ұйымды құруға, сатып алуға, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсатты қайтарып алу қағидаларында:

8) сведения о доходах и имуществе, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам заявителя по форме согласно приложению 3 к Правилам;";
в пункте 9:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) копию решения соответствующего органа заявителя о приобретении акций финансовой организации;";
подпункты 6), 7) и 8) изложить в следующей редакции:
"6) краткие данные о заявителе - физическом лице, руководящем работнике заявителя – юридического лица по форме согласно приложению 1 к Правилам;
7) копии учредительных документов (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки), краткие данные о крупных участниках заявителя, а также о крупных участниках крупных участников заявителя;
8) сведения о безупречной деловой репутации заявителя - физического лица, руководящего работника – юридического лица по форме согласно приложению 2 к Правилам;";
часть первую пункта 14 изложить в следующей редакции:
"14. Решение по заявлению о приобретении статуса крупного участника финансовой организации, банковского холдинга и (или) страхового холдинга принимается уполномоченным органом в течение срока, установленного пунктом 14 статьи 17-1 Закона о банках, пунктом 12 статьи 26 Закона о страховании, пунктом 12 статьи 72-1 Закона о рынке ценных бумаг.";
Краткие данные о заявителе - физическом лице, руководящем работнике заявителя - юридического лица по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 14 к Перечню;
Сведения о безупречной деловой репутации заявителя - физического лица, руководящего работника заявителя - юридического лица согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 15 к Перечню;
Сведения о доходах и имуществе, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам заявителя согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 16 к Перечню.
3. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.11.2018 № 307.
5. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2017 года № 24 "Об утверждении Правил выдачи банку и (или) банковскому холдингу разрешения на создание или приобретение дочерней организации, на создание или приобретение банком дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка, на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организаций, а также отзыва разрешения на создание, приобретение банком и (или) банковским холдингом дочерней организации, значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организаций (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15050, опубликовано 23 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в Правилах выдачи банку и (или) банковскому холдингу разрешения на создание или приобретение дочерней организации, на создание или приобретение банком дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка, на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организаций, а также отзыва разрешения на создание, приобретение банком и (или) банковским холдингом дочерней организации, значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организаций, утвержденных указанным постановлением:

мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Уәкілетті орган "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен:
Қазақстан Республикасының резиденті-жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын;
Қазақстан Республикасының резиденті-жеке тұлғада алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екенін растайтын;
Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) жөніндегі құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.";
5-тармақ алып тасталсын;
10-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ұсынылған құжаттарға ескертулер болған кезде уәкілетті орган банкке және (немесе) банк холдингіне оларды жою мерзімін көрсете отырып, пошта, факсимильді байланыс және (немесе) электрондық пошта арқылы мұндай ескертулерді көрсетіп хат жібереді.";
17-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Ұсынылған құжаттарға ескертулер болған кезде уәкілетті орган банкке және (немесе) банк холдингіне оларды жою мерзімін көрсете отырып, пошта, факсимильді байланыс және (немесе) электрондық пошта арқылы мұндай ескертулерді көрсетіп хат жібереді.";
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, оның ішінде бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін сатып алатын еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға рұқсат алуға өтініш Тізбеге 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымның капиталына қомақты қатысуға рұқсатты алуға өтініш Тізбеге 24-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырула
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
6-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
7-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
8-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
9-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
10-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
11-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
12-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
13-қосымша
Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
14-қосымша
Банктің, банк холдингінің ірі
қатысушысы, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
сақтандыру холдингінің ірі
қатысушысы, инвестициялық
портфельді басқарушының ірі
қатысушысы мәртебесін
иеленуге келісім
беру, оны кері қайтарып алу
қағидаларына және көрсетілген
келісімді алу үшін табыс
етілетін құжаттарға қойылатын
талаптарға
1-қосымша
Нысан
Өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер __________________________________________________________________ (қаржы ұйымының толық атауы)

дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" сведения, указанные в документах:
удостоверяющих личность физического лица - резидента Республики Казахстан;
подтверждающих отсутствие у физического лица - резидента Республики Казахстан неснятой или непогашенной судимости;
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - резидента Республики Казахстан.";
пункт 5 исключить;
часть первую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10. При наличии замечаний к представленным документам уполномоченный орган направляет банку и (или) банковскому холдингу письмо с указанием данных замечаний посредством почтовой, факсимильной связи и (или) электронной почты с указанием срока для их устранения.";
часть первую пункта 17 изложить в следующей редакции:
"17. При наличии замечаний к представленным документам уполномоченный орган направляет банку и (или) банковскому холдингу письмо с указанием данных замечаний посредством почтовой, факсимильной связи и (или) электронной почты с указанием срока для их устранения.";
Заявление на получение разрешения на создание или приобретение дочерней организации, в том числе на создание или приобретение дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка, по форме согласно приложению 1 изложить в редакции согласно приложению 23 к Перечню;
Заявление на получение разрешения на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организации по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 24 к Перечню.
Приложение 1
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка, в которые
вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 4 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 6 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся изменения и дополнения
Сноска. Приложение 7 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 8 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 9 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 10 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сноска. Приложение 11 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся изменения и дополнения
Сноска. Приложение 12 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 13
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся изменения и дополнения
Сноска. Приложение 13 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 14
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам выдачи,
отзыва согласия на приобретение
статуса крупного участника
банка, банковского холдинга,
крупного участника
страховой (перестраховочной)
организации, страхового
холдинга, крупного участника
управляющего инвестиционным
портфелем и требованиям
к документам, представляемым
для получения указанного согласия
Форма
Краткие данные о заявителе - физическом лице, руководящем работнике
заявителя - юридического лица
_________________________________________________________________________
(полное наименование финансовой организации)

1. Тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)___________________________________
________________________________________________________________________
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса)_____________________________________
________________________________________________________________________
3. Азаматтығы____________________________________________________________
________________________________________________________________________
4. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері (шетел азаматтарына,
азаматтығы жоқ тұлғаларға) _______________________________________________
_______________________________________________________________________

1. Фамилия, имя и отчество (при его наличии)________________________________________
_______________________________________________________________________________
2. Индивидуальный идентификационный номер (при наличии) _________________________
_______________________________________________________________________________
3. Гражданство__________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
4. Данные документа, удостоверяющего личность (для иностранцев, лиц без гражданства)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________

5. Тұратын жері және заңды мекенжайы _____________________________________
________________________________________________________________________
6. Телефон нөмірі (үй, жұмыс) ______________________________________________
7. Қаржы ұйымының және қаржы ұйымының еншілес заңды тұлғалардың жарғылық
капиталында қатысуы туралы мәлімет:
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуі (қайта тіркеуі), жарғылық қызмет түрлері (негізгі қызмет түрлерінің тізбесі) туралы деректер
Құрылтайшы – жеке тұлғаның иелігіндегі акциялар санының жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе заңды тұлғаның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
8. Жұбайының, жақын туыстарының (ата-аналары, аға-інілері, апа-қарындастары
(сіңлілері), балалары) және жекжаттарының (жұбайының (зайыбының) ата-аналары,
інілері (ағалары), апа-қарындастары (сіңлілері), балалары) қаржы ұйымының және
қаржы ұйымының еншілес заңды тұлғалардың жарғылық капиталында қатысуы туралы
мәлімет:
Тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны және лауазымы
Атауы
Жарғылық капиталға қатысу сомасы/, сатып алынған акцияларының құны (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Акциялар санының дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен),
Жеке иелік ету
Бірлесіп иелік ету
тікелей
жанама
пайызы
заңды тұлғаның атауы/ тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
8
9
10
11
9. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен жылы - аяқтаған жылы
Мамандығы
Білімі туралы дипломының деректемелері (бар болса күні және нөмірі)
1
2
3
4
5

5. Место жительства и юридический адрес___________________________________________
_______________________________________________________________________________
6. Номер телефона (домашний, рабочий)____________________________________________
7. Сведения об участии в уставном капитале финансовой организации и аффилированных с
финансовой организацией юридических лиц:
Наименование и место нахождения юридического лица
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих учредителю-физическому лицу, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1
2
3
4
8. Сведения об участии супруга, близких родственников (родители, брат, сестра, дети) и свойственников (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги) в уставном капитале финансовой организации и аффилированных с финансовой организацией юридических лиц:
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
Наименование
Сумма участия в уставном капитале (стоимость приобретенных акций (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Соотношение количества акций к общему количеству голосующих акций или доля участия в уставном капитале (в процентах),
Индивидуальное владение
Совместное владение
прямо
косвенно
процент
наименование юридического лица (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
8
9
10
11
9. Образование:
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер, при наличии)
1
2
3
4
5

10. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Осы тармақта бүкіл еңбек қызметi (сондай-ақ басқару органында мүшелігі), оның
iшiнде жоғарғы оқу орнын аяқтаған сәттен бастап, сондай-ақ еңбек қызметін жүзеге
асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (егер қаржы ұйымы Қазақстан Республикасының бейрезиденті болса, қаржы ұйымы тіркелген елді көрсету)
Лауазымы
Тәртіптік жазалардың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымынан босатылу себептері
1
2
3
4
5
6

10. Сведения о трудовой деятельности
В данном пункте указываются сведения о всей трудовой деятельности (также членство в органе управления), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации финансовой организации, в случае если финансовая организация, является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6

11. Өтініш беруші жеке тұлға, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкері осыған дейін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) оның қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруын тоқтатуға алып келген банкті төлеуге қабілетсіз банктер санатына жатқызу туралы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп иелену, оны лицензиясынан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының басшысы, басқару органының мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі (трансфер-агенттің атқарушы органының функциясын жеке жүзеге асыратын адам және оның орынбасары), қаржы ұйымының бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушы, ірі қатысушысының (сақтандыру холдингінің, банк холдингінің) басшысы - заңды тұлғаның басшы қызметкері болғандығы туралы мәліметтер
________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс істеген кезеңі көрсетілсін)
12. Өтініш беруші жеке тұлға немесе өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкері бұдан бұрын қаржы ұйымының басшысы, басқару органының мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, қатарынан төрт және одан астам кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақыны төлеу бойынша дефолтқа жеткізген не дефолтқа жеткізілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақыны төлеу бойынша берешек сомасы купондық сыйақының төрт еселік және (немесе) одан астам мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолт мөлшері төлем жасау күніндегі республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асатын соманы құрайтын эмитент – заңды тұлғаның – ірі қатысушысы (ірі акционердің) жеке тұлғасы, ірі қатысушысының (ірі акционердің) басшысы, басқару органының мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болғандығы туралы мәліметтер
________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетілсін)
13. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қаржы ұйымдарында, банк және сақтандыру холдингтерінде, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамында басшы қызметкер лауазымына тағайындауға (сайлауға) келісімді қайтарып алу және басшы және өзге қызметкерді қызметтік мiндеттерiн орындаудан шеттетуі туралы мәлімет
________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi, тағайындауға
________________________________________________________________________
сайлауға) келісімді қайтарып алуға негіздері және осындай шешімді
________________________________________________________________________
қабылдаған мемлекеттік органның атауы көрсетiлсiн)

11. Сведения о том, являлся ли заявитель - физическое лицо, руководящий работник
заявителя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления,
руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим
функции исполнительного органа трансфер-агента, и его заместителем), главным
бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом,
руководителем крупного участника (страхового холдинга, банковского холдинга) -
юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до
принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового
рынка и финансовых организаций решения об отнесении банка к категории
неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации
либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации,
повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на
финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной
ликвидации финансовой организации, или признании ее банкротом в установленном порядке
законодательством Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(да (нет),
указать наименование организации, должность, период работы)
12. Сведения о том, являлся ли заявитель - физическое лицо, руководящий работник
заявителя - юридического лица ранее руководителем, членом органа управления,
руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой
организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом,
руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа,
главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-
эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным
эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо
сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным
эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет
четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по
выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму,
в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом
о республиканском бюджете на дату выплаты
________________________________________________________________________________
(да (нет),
указать наименование организации, должность, период работы)
13. Сведения об отзыве согласия на назначение (избрание) на должность руководящего
работника и об отстранении уполномоченным органом по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций от выполнения служебных
обязанностей руководящего и иного работника в финансовых организациях, банковских и
страховых холдингах, акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат"
________________________________________________________________________________
(да (нет),
указать наименование организации, должность, период работы,
________________________________________________________________________________
основания для отзыва согласия на назначение (избрание) и наименование
________________________________________________________________________________
государственного органа, принявшего такое решение)

14. Өтініш беруші – жеке тұлға, өтініш беруші – заңды тұлғаның басшы қызметкері уәкілетті органға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ашуға рұқсат беру туралы өтініш берген күніне дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмысты жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма
________________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаты,
________________________________________________________________________
жауапкершілікке тартудың негіздерін көрсете отырып
________________________________________________________________________
тәртіптік жазаны немесе сот шешімін қолдану туралы актінің деректемелері).
15. Бар жарияланымдары, ғылыми әзірлемелері және басқа жетістіктері:
____________________________________________________________________
Осы ақпарат тексерілгенін және ол дәйекті және толық болып табылатынын растаймын, сондай-ақ мінсіз іскерлік беделдің болуын растаймын.
Дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
________________________________________________________________________
(өтініш беруші – жеке тұлға, өтініш беруші – заңды тұлғаның басшы
қызметкерінің өз қолымен баспа әріптерімен толтырылады)
Қолы _________________
Күні _________________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
15-қосымша
Банктің, банк холдингінің ірі
қатысушысы, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
сақтандыру холдингінің ірі
қатысушысы, инвестициялық
портфельді басқарушының
ірі қатысушысы мәртебесін
иеленуге келісім беру, оны кері
қайтарып алу қағидаларына
және көрсетілген келісімді алу
үшін табыс етілетін
құжаттарға қойылатын
талаптарға
2-қосымша
Нысан
Өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер
1. Өтініш беруші – жеке тұлға, өтініш беруші – заңды тұлғаның басшы қызметкері ірі
қатысушы не басшы қызметкері болып табылған кезеңде заңды тұлғаның қаржылық
жай-күйі нашарлау немесе банкроттық фактісі болуы:
________________________________________________________________________
2. Қаржы ұйымымен үлестес болуы (болмауы):
________________________________________________________________________
(иә (жоқ), үлестес болудың белгілері көрсетілсін)

14. Привлекался ли ранее заявитель - физическое лицо, руководящий работник заявителя -
юридического лица к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к
дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение
3 (трех) лет до даты обращения в уполномоченный орган с заявлением о выдаче разрешения
на открытие страховой (перестраховочной) организации
________________________________________________________________________________
(да (нет),
краткое описание правонарушения, преступления,
________________________________________________________________________________
реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или решение суда,
________________________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности).
15. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
________________________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и
полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(заполняется заявителем - физическим лицом либо руководящим работником заявителя -
юридического лица собственноручно печатными буквами)
Подпись _________________
Дата ____________________
Приложение 15
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам выдачи, отзыва согласия на
приобретение статуса крупного участника банка,
банковского холдинга,
крупного участника
страховой (перестраховочной)
организации, страхового холдинга,
крупного участника управляющего
инвестиционным портфелем
и требованиям к документам,
представляемым для получения
указанного согласия
Форма
Сведения о безупречной деловой репутации заявителя - физического лица,
руководящего работника заявителя - юридического лица
1. Наличие фактов ухудшения финансового положения или банкротства юридического лица
в период, когда заявитель- физическое лицо, руководящий работник заявителя -
юридического лица являлись крупным участником или руководящим работником:
________________________________________________________________________________
2. Наличие (отсутствие) аффилированности с финансовой организацией:
________________________________________________________________________________
(да (нет),
указать признаки аффилированности)

3. Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат:
________________________________________________________________________
Осы ақпарат тексерілгенін және дәйекті және толық болып табылатынын растаймын.
Тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
__________________________________________________________________
(өтініш беруші – жеке тұлға, өтініш беруші – заңды тұлғаның басшы қызметкерінің өз
қолымен баспа әріптерімен толтырылады)
Қолы _________________
Күні _________________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
16-қосымша
Банктің, банк холдингінің ірі
қатысушысы, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
сақтандыру холдингінің ірі
қатысушысы, инвестициялық
портфельді басқарушының
ірі қатысушысы мәртебесін
иеленуге келісім
беру, оны кері қайтарып алу
қағидаларына және көрсетілген
келісімді алу үшін табыс
етілетін құжаттарға қойылатын
талаптарға
3-қосымша
Нысан
Өтініш берушінің кірістері мен мүлігі туралы мәлімет, сондай-ақ оның барлық міндеттемелері бойынша болған берешегі туралы ақпарат
1. Тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
________________________________________________________________________
2. Есепті кезең (осы мәліметті ұсынатын күннің алдыңғы 12 (он екі) айға тең кезең)___
__________________________________________________________________________
3. Өтініш берушінің кірістері мен мүлігі, сондай-ақ оның барлық міндеттемелері
бойынша болған берешегі туралы ақпарат:
Атауы
Өлшем бірлігі
Өткен есепті кезең үшін
Есепті кезең үшін
Есепті кезеңдегі өзгерістер
Саны
Кірістер (берешек) сомасы Актив құны (теңге)
Саны
Кірістер (берешек) сомасы Актив құны (теңге)
Саны
Кірістер (берешек) сомасы Актив құны (теңге)
1.
Есепті кезеңде алынған кірістер:
X
X
X
1.1
Жалақы
X
X
X
1.2
Ұйымдардың жарғылық капиталында (акцияларында) қатысу үлестерінен түскен дивидендтер мен кіріс
X
X
X
1.3
Салымдар бойынша сыйақы
X
X
X
1.4
Мүлікті жалға беруден түскен кіріс
X
X
X
1.5
Кәсіпкерлік қызметтен түскен кіріс
X
X
X
1.6
Мүлікті өткізуден түскен кіріс
X
X
X
1.7
Кірістің басқа түрлері (талдамасымен)
X
X
X
2.
Мүлік:
2.1
Ақша:
ұлттық валютамен,
оның ішінде:
шетел валютасымен банк шоттарындағы қолма-қол ақшамен,
оның ішінде:
банк шоттарындағы
қолма-қол ақшамен
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
2.2
Бағалы қағаздар (эмитенттің атауын көрсете отырып), оның ішінде жай акциялар, артықшылық берілген акциялар, облигациялар
2.3
Қаржы ұйымының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның (атауын көрсете отырып) дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе олардың жарғылық капиталына қатысу үлестері, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезиденттерінің (пайызбен)
X
2.4
Жылжымайтын мүлік (атауы мен орналасқан жерін көрсете отырып)
2.5
Өзге мүлік (талдамасын қоса бере отырып)
2n
X
X
X
3.
Барлық міндеттемелер бойынша берешек
X
X
X
3.1
Өтелмеген қарыздар
X
X
X
3.2
Қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек
X
X
X
3.3
Міндеттемелер бойынша өзге берешек (талдамасын қоса бере отырып)
X
X
X
3n
X
X
X
Осы ақпарат тексерілгенін және дәйекті және толық болып табылатынын растаймын.
Өтініш беруші
________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)
______________________
(қолы)
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
17-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
18-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
19-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
20-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
21-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
22-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
23-қосымша
Банкке және (немесе) банк
холдингіне еншiлес ұйымды
құруға немесе сатып алуға, бас
банктің күмәнді және үмітсіз
активтерін сатып алатын
еншілес ұйымды банктің
құруына немесе сатып алуына,
банктің және (немесе) банк
холдингінің ұйымдардың
капиталына қомақты
қатысуға рұқсатты беру, сондай-
ақ банктің және (немесе) банк
холдингінің еншiлес ұйымды
құруға, сатып алуға, банктің
және (немесе) банк холдингінің
ұйымдардың капиталына
қомақты қатысуына рұқсатты
қайтарып алу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___ жылғы "___"_______ №_____
Еншiлес ұйым құруға немесе сатып алуға, оның ішінде бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін сатып алатын еншілес ұйым құруға немесе иемденуге рұқсат алуға өтініш
________________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
банктің уәкілетті органының және (немесе) банк холдингінің
________________________________________________________________________
(өткізілген орны)
_____ жылғы "____" _______________ № ____ шешіміне сәйкес
________________________________________________________________________
(құрылатын (иелікке алынатын) еншілес ұйымның атауы,
________________________________________________________________________
орналасқан жері) құруына немесе иемденуіне рұқсат беруді сұрайды.
Банк және (немесе) банк холдингі өтінішпен қоса берілген құжаттар мен ақпараттың
дәйектілігін, сондай-ақ өтінішті қарауға байланысты сұралатын қосымша ақпараттың
және құжаттардың уәкілетті органға уақтылы берілуін растайды. Қоса берілген
құжаттар (жіберілген құжаттардың тізбесін атауымен, әрқайсысы бойынша дана және
бет санын көрсету керек).
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім береміз.
Атқарушы органның басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге
асыратын тұлға)
________________________________________________________________________
(қолы) Басқарушы органның басшысы (бар болса)
________________________________________________________________________
(қолы)
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
24-қосымша
Банкке және (немесе) банк
холдингіне еншiлес ұйымды
құруға немесе сатып алуға, бас
банктің күмәнді және үмітсіз
активтерін сатып алатын
еншілес ұйымды банктің
құруына немесе сатып алуына,
банктің және (немесе) банк
холдингінің ұйымдардың
капиталына қомақты қатысуға
рұқсатты беру, сондай-ақ
банктің және (немесе)
банк холдингінің еншiлес
ұйымды құруға, сатып алуға,
банктің және (немесе) банк
холдингінің ұйымдардың
капиталына қомақты
қатысуына рұқсатты қайтарып
алу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
___ жылғы "___" _______ № _____
Банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымның капиталына қомақты қатысуға рұқсатты алуға өтініш
________________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
банктің және (немесе) банк холдингінің уәкілетті органының
________________________________________________________________________
(өткізілетін орын) _____ жылғы "____" _______________ № ____ шешіміне сәйкес
________________________________________________________________________
(ұйымның атауы, орналасқан жері)
ұйымның капиталына қомақты қатысуға рұқсатты беруді сұрайды.
Банк және (немесе) банк холдингі өтінішке қоса берілген құжаттар мен ақпараттың дәйектілігін, сондай-ақ өтінішті қарауға байланысты сұратып алынған қосымша ақпараттың және құжаттардың уәкілетті органға уақтылы берілуін растайды.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береміз.
Қоса берілген құжаттар (жіберілетін құжаттардың тізімін, көшірмелердің және әрқайсысы бойынша парақтар санын көрсету керек).
Атқарушы органның басшысы немесе атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға
________________________________________________________________________
(қолы)
Басқару органының басшысы (бар болса)
________________________________________________________________________
(қолы)

3. Иная информация (при наличии):
________________________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является достоверной и полной.
________________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(заполняется заявителем - физическим лицом либо руководящим работником
заявителя – юридического лица собственноручно печатными буквами)
Подпись _________________
Дата ____________________
Приложение 16
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к Правилам выдачи, отзыва согласия
на приобретение статуса крупного
участника банка,
банковского холдинга,
крупного участника страховой
(перестраховочной) организации,
страхового холдинга,
крупного участника управляющего
инвестиционным портфелем
и требованиям к документам,
представляемым для получения
указанного согласия
Форма
Сведения о доходах и имуществе, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам заявителя
1. Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________________
2. Отчетный период (период, равный 12 (двенадцати) месяцам, предшествующим дате
представления настоящих сведений) _______________________________________________
3. Доходы и имущество, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам заявителя:
Наименование
Единица измерения
За предыдущий отчетный период
За отчетный период
Изменения за отчетный период
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
1.
Доходы, полученные за отчетный период:
X
X
X
1.1
Заработная плата
X
X
X
1.2
Дивиденды и доход от долей участия в уставных капиталах (акций) организаций
X
X
X
1.3
Вознаграждение по вкладам
X
X
X
1.4
Доход от сдачи в аренду имущества
X
X
X
1.5
Доход от предпринимательской деятельности
X
X
X
1.6
Доход от реализации имущества
X
X
X
1.7
Прочие виды дохода (с расшифровкой)
X
X
X
2.
Имущество:
2.1
Деньги:
в национальной валюте,
в том числе:
наличными на банковских счетах в иностранной валюте,
в том числе:
наличными на банковских счетах
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
2.2
Ценные бумаги (с указанием наименования эмитента), в том числе простые акции, привилегированные акции, облигации
2.3
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику финансовой организации, к общему количеству голосующих акций организаций (указать наименование) или доли участия в их уставных капиталах, в том числе нерезидентов Республики Казахстан (в процентах)
X
2.4
Недвижимость (с указанием наименования и место расположения)
2.5
Прочее имущество (с расшифровкой)
2n
X
X
X
3.
Задолженность по всем обязательствам
X
X
X
3.1
Непогашенные займы
X
X
X
3.2
Просроченная задолженность по займам
X
X
X
3.3
Прочая задолженность по обязательствам (с расшифровкой)
X
X
X
3n
X
X
X
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является достоверной и полной.
Заявитель _______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
______________________
(подпись)
Приложение 17
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Заявление
Сноска. Приложение 17 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 18
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Сведения об акционере (участнике) (для юридического лица)
Сноска. Приложение 18 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 19
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся изменения и дополнения
Сведения об акционере (участнике) (для физического лица)
Сноска. Приложение 19 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 20
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Лицензия на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
Сноска. Приложение 20 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 21
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся изменения и дополнения
Заявление на прекращение действия лицензии в связи с добровольным
обращением в уполномоченный орган, изменение наименования вида (подвида)
деятельности и (или) исключение вида (подвида) деятельности
Сноска. Приложение 21 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 22
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Заявление
Сноска. Приложение 22 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 23
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам выдачи банку
и (или) банковскому холдингу
разрешения на создание или
приобретение дочерней организации,
на создание или приобретение
банком дочерней организации,
приобретающей сомнительные
и безнадежные активы родительского
банка, на значительное участие банка
и (или) банковского холдинга
в капитале организаций,
а также отзыва разрешения на создание,
приобретение банком и (или)
банковским холдингом дочерней
организации, значительное участие
банка и (или) банковского
холдинга в капитале организаций
Форма
"___" __________ года №_____
Заявление на получение разрешения на создание или приобретение
дочерней организации, в том числе на создание или приобретение дочерней
организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы
родительского банка
________________________________________________________________________
(наименование заявителя)
просит в соответствии с решением уполномоченного органа банка и (или)
банковского холдинга № ____ от "____" ___________________ ____________ года,
_____________________________________________________________________________
(место проведения)
выдать разрешение на создание или приобретение__________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование, место нахождения создаваемой (приобретаемой)
_____________________________________________________________________________.
дочерней организации)
Банк и (или) банковский холдинг подтверждают достоверность прилагаемых к заявлению
документов и информации, а также своевременное представление уполномоченному органу
дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением
заявления. Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых
документов, количество экземпляров и листов по каждому).
Предоставляем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции
исполнительного органа)
_____________________________________________________________________________
(подпись)
Руководитель органа управления (при наличии)
_____________________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 24
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования
финансового рынка,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 4
к Правилам выдачи банку и (или)
банковскому холдингу разрешения
на создание или приобретение
дочерней организации,
на создание или приобретение
банком дочерней организации,
приобретающей сомнительные
и безнадежные активы родительского
банка, на значительное участие банка
и (или) банковского холдинга
в капитале организаций,
а также отзыва разрешения на создание,
приобретение банком и
(или) банковским холдингом дочерней
организации, значительное
участие банка и (или) банковского
холдинга в капитале организаций
Форма
"___" _______ ___ года №_____
Заявление на получение разрешения на значительное участие банка и
(или) банковского холдинга в капитале организации
____________________________________________________________________
(наименование заявителя)
просит в соответствии с решением уполномоченного органа банка и (или) банковского
холдинга № ____ от "____" _______________ _____ года,
________________________________________________________________________________
(место проведения)
выдать разрешение на значительное участие в капитале организации
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование, место нахождения организации)
Банк и (или) банковский холдинг подтверждают достоверность прилагаемых к заявлению
документов и информации, а также своевременное представление уполномоченному органу
дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Предоставляем согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых документов,
количество экземпляров и листов по каждому).
Руководитель исполнительного органа или лицо, единолично осуществляющее функции
исполнительного органа
________________________________________________________________________________
(подпись)
Руководитель органа управления (при наличии)
________________________________________________________________________________
(подпись)