"Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту" туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 329 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 871 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 4 желтоқсанда № 17856 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 31.03.2020 № 276 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 329 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11137 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Облыстардың, Астана, Алматы және Шамкент қалаларының полиция департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты тиісті қызметтер қызметкерлерінің зерделеуін ұйымдастырсын және оның мүлтіксіз орындалуын қамтамасыз етсін.
көрсетілетін бұйрықпен бекітілген "Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 329 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 871. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2018 года № 17856. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 31.03.2020 № 276 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 329 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11137, опубликован 12 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1.Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров", согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Начальникам департаментов полиции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента организовать изучение настоящего приказа сотрудниками соответствующих служб и обеспечить его неукоснительное исполнение.";
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (далее - государственная услуга).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген күннен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру – 10 (он) жұмыс күн;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу – 3 (үш) жұмыс күн.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес ол тұратын жері бойынша бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға құқық беру үшін лицензиялық алым төлейді:
1) есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия беру кезінде 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта рәсімдегені үшін лицензияны беру кезіндегі ставканың 10 пайызын құрайды.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Государственная услуга оказывается Министерством внутренних дел (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги со дня обращения услугополучателя на портал:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии – 10 (десять) рабочих дней;
переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Форма оказания государственной услуги – электронная.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результатом оказания государственной услуги является выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров или мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту его нахождения лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
1) при выдаче лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров составляет 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии составляет 10 процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата за оказание государственной услуги осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында өтiнiш;
2) меншік нысанына қарамастан Қарулы Күштер, басқа әскерлер мен әскери құралымдар күзететін объектілерді қоспағанда, жеке күзет ұйымдарының есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды сақтау үшін үй-жайды күзету келісімшартының электрондық көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (үй-жайды жалдау (жалға алу), қосымша жалдау келісімшарты, жылжымайтын мүліктің ауыртпалығы жағдайында банк мекемесінің мөрімен куәландырған кепілдік келісімшартының көшірмесі);
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сандық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпараттан тұратын электрондық құжаттардың көшірмелері.
Санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының қорытындысы, прекурсорларының айналымымен байланысты қызметті жүзеге асыру кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органдардың қорытындысы, аумақтық ішкі істер органдарының келісім-хаты мен қызметкерлердің тиісті тексерісі туралы қорытындысы, наркологиялық және жүйке аурулары диспансерлерінің қызметкерлер арасында нашақорлық, уытқұмарлық, созылмалы маскүнемдік ауруларымен ауыратындардың жоқ екені туралы, сондай-ақ олардың арасында кәсіби жұмыстың жекелеген түрлерін және қауіптілігі жоғары жұмысты орындауға жарамсыз деп танылған адамдардың жоқ екені туралы қорытындысы туралы мәліметтерді, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші,мемлекеттiк қызметтерді көрсету кезiнде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының келiсiмiн алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" берген кезде көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілген қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар";
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) через портал:
для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление в форме электронного документа согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия договора охраны помещения для хранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров частными охранными организациями, за исключением охраняемых Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями, независимо от формы собственности;
3) электронная копия документа, подтверждающие право собственности или иные законные основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан (договор найма (аренды), поднайма помещения, в случае обременения недвижимого имущества копия договора залога, заверенная печатью банковского учреждения);
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Сведения о заключении органов санитарно-эпидемиологического надзора, заключении уполномоченного органа в области промышленной безопасности при осуществлении деятельности, связанной с оборотом прекурсоров, письмо-согласование территориальных органов внутренних дел и заключения о соответствующей проверке работников, заключения наркологического и психоневрологического диспансеров об отсутствии среди работников лиц с заболеваниями наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом, а также об отсутствии среди них лиц, признанных непригодными к выполнению отдельных видов профессиональной деятельности и деятельности, связанной с источником повышенной опасности, уплату лицензионного сбора за право занятия отдельным видом деятельности услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме";
Приложение к стандарту государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров" изложить в следующей редакции согласно приложению к настоящему приказу.
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген күннен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
лицензияны беру – 3 (үш) жұмыс күні;
лицензияны қайта рәсімдеу – 2 (екі) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру, немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағына көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Ескертпе: экспорты және (немесе) импорты лицензиялауға жататын тауарлардың тізбесіне қосылған тауарлардың атаулары мен кодтары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен белгіленеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес ол тұратын жері бойынша бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға құқық беру үшін лицензиялық алым төлейді:

"1. Государственная услуга "Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры" (далее - государственная услуга).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Министерством внутренних дел (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги со дня обращения услугополучателя на портал:
выдача лицензии – 3 (три) рабочих дня;
переоформление лицензии – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Форма оказания государственной услуги – электронная.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результатом оказания государственной услуги является выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры или мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Примечание: наименования и коды товаров, включенных в перечень товаров, экспорт и (или) импорт которых подлежат лицензированию, установлены решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования".
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту его нахождения лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):

1) құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру кезінде 10 (он) айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін – 1 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Мемлекеттік қызметтерді көрсеткені үшін төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (сенімхат бойынша оның өкілі) портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
экспортқа және (немесе) импортқа лицензия алу үшiн:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында өтiнiш;
2) сыртқы сауда келісімшарттың (келісімнің) электрондық көшірмесі, оған қосымша және (немесе) толықтырудың (бір реттік лицензия үшін), егер сыртқы сауда келісімшарты (келісім) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
3) егер ол тиісті мемлекеттің заңнамасында көзделсе, импорттаушы мемлекеттің құзыретті органының оның аумағына бақыланатын заттардың нақты партиясын әкелуге рұқсатының электрондық көшірмесіне осы органнан көрсетілген рұқсат қажет емес деген ресми хабарлама;
лицензияны қайта ресімдеу үшiн:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмелері.
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымды төлеу туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші, мемлекеттiк қызметті көрсету кезiнде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының келiсiмiн алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" берген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілген қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар";
1-қосымшаның оң жағындағы жоғары бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Құрамында есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен
прекурсорлар бар тауарлардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша";
2-қосымшаның оң жағындағы жоғары бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Құрамында есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен
прекурсорлар бар тауарлардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) при выдаче лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры составляет – 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии составляет - 1 месячный расчетный показатель.
Оплата за оказание государственной услуги осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) через портал:
для получения лицензии на экспорт и (или) импорт:
1) заявление в форме электронного документа согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
3) электронная копия разрешения компетентного органа государства-импортера на ввоз на его территорию конкретной партии контролируемых веществ, если это предусмотрено законодательством соответствующего государства, либо официального уведомления от этого органа, что указанное разрешение не требуется;
для переоформления лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии.
Сведения об уплате лицензионного сбора за право занятия отдельным видом деятельности услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме";
текст в правом верхнем углу приложения 1 изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт товаров,
содержащих наркотические
средства, психотропные
вещества и прекурсоры";
текст в правом верхнем углу приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт товаров,
содержащих наркотические
средства, психотропные
вещества и прекурсоры";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі ";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат берген кезде – 3 (үш) жұмыс күні.
рұқсатты қайта ресімдеген кезде – 1 (бір) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.";
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағыда көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Ескертпе: есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелу, әкету және транзиттеу транзиттеу тәртібі 2014 жылғы 30 маусымдағы № 217-V ҚРЗ Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын Кеден одағының кеден аумағы арқылы өткізу тәртібі туралы келісіммен белгіленеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесі: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз тасымалдығышта алу үшін жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметтің нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылыды және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен куәландырылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственная услуга "Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (далее - государственная услуга).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Министерством внутренних дел (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров – 3 (три) рабочих дня;
при переоформлении разрешения – 1 (один) рабочий день;
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.";
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Форма оказания государственной услуги – электронная/бумажная.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, или мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Примечание: порядок ввоза, вывоза и транзита наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, установлены Соглашением о порядке перемещения наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров по таможенной территории Таможенного союза, ратифицированным Законом Республики Казахстан от 30 июня 2014 года № 217-V ЗРК.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек тәртібімен алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге рұқсат алу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) егер ол тиісті мемлекеттің заңнамасында көзделсе, импорттаушы мемлекеттің құзыретті органының оның аумағына бақыланатын заттардың нақты партиясын әкелуге рұқсатының көшірмесі, не осы органнан көрсетілген рұқсат қажет емес деген ресми хабарлама;
3) қосымша келісімдер мен қосымшаларды қоса бере отырып, бақыланатын заттарға қатысты сыртқы сауда шарттың көшірмесі;
4) тұтынушымен қосымша келісімдер мен қосымшаларды қоса бере отырып, бақыланатын заттарға қатысты шарттың көшірмесі;
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге рұқсатын қайта ресімдеу үшiн:
1) ерікті нысанындағы өтiнiш;
2) рұқсатты қайта ресімдеу қажеттілігін растайтын құжаттар;
портал арқылы жүгінген кезде:
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге рұқсат алу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) егер ол тиісті мемлекеттің заңнамасында көзделсе импорттаушы мемлекеттің құзыретті органының оның аумағына бақыланатын заттардың нақты партиясын әкелуге рұқсатының электрондық көшірмесі, не осы органнан көрсетілген рұқсат қажет емес деген ресми хабарлама;
3) қосымша келісімдер мен қосымшаларды қоса бере отырып, бақыланатын заттарға қатысты сыртқы сауда келісімшартының (шарттың) электрондық көшірмесі;

"8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
при обращении к услугодателю:
для получения разрешения на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия разрешения компетентного органа государства-импортера на ввоз на его территорию конкретной партии контролируемых веществ, если это предусмотрено законодательством соответствующего государства, либо официального уведомления от этого органа, что указанное разрешение не требуется;
3) копию внешнеторгового договора в отношении контролируемых веществ с приложением дополнительных соглашений и приложений;
4) копию договора в отношении контролируемых веществ с приложением дополнительных соглашений и приложений с потребителем;
для переоформления разрешения на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
1) заявление в произвольной форме;
2) документы, подтверждающие необходимость переоформления разрешения;
при обращении через портал:
для получения разрешения на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
1) запрос в форме электронного документа по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия разрешения компетентного органа государства-импортера на ввоз на его территорию конкретной партии контролируемых веществ, если это предусмотрено законодательством соответствующего государства, либо официального уведомления от этого органа, что указанное разрешение не требуется;
3) электронная копия внешнеторгового договора в отношении контролируемых веществ с приложением дополнительных соглашений и приложений;

4) тұтынушымен қосымша келісімдер мен қосымшаларды қоса бере отырып, бақыланатын заттарға қатысты сыртқы сауда шарттың электрондық көшірмесі;
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге рұқсатын қайта ресімдеу үшiн:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) рұқсатты қайта ресімдеу қажеттілігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші, мемлекеттiк қызметтерді көрсету кезiнде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының келiсiмiн алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол немесе пошталық байланыс арқылы) берген кезде қағаз тасымалдағыштағы өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілген қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі;
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды транзиттеуге рұқсат алу үшін көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) портал арқылы жүгінген кезде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі нысан бойынша өтiнiшті;
2) өтiнiш берушi ұйымның мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiгiнiң нотариалды куәландырылған көшiрмесi (орыс тіліндегі аудармасымен);
3) өтiнiш берушi елiнің мемлекеттiк органы олардың қолданыстағы заңнамасына сәйкес бақыланатын заттардың айналымына байланысты қызметке берген лицензияның не сертификаттың нотариалды куәландырылған көшiрмесiн (орыс тіліндегі аудармасымен);
4) сыртқы экономикалық қызметтiң тауар номенклатурасы бойынша кодтарын көрсете отырып, транзитке жататын, бақыланатын заттардың (физикалық және құндық мәнде) атауы мен көлемiн;

4) электронная копия договора в отношении контролируемых веществ с приложением дополнительных соглашений и приложений с потребителем;
для переоформления разрешения на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронные копии документов, подтверждающие необходимость переоформления разрешения.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги;
для получения разрешения на транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров при обращении к услугодателю и (или) через портал:
1) заявление установленного образца по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о государственной регистрации организации – заявителя (с переводом на русский язык);
3) нотариально засвидетельствованную копию лицензии либо сертификата на деятельность, связанную с оборотом контролируемых веществ, выданных государственным органом страны – заявителя, в соответствии с действующим законодательством государства (с переводом на русский язык);
4) наименование и объем контролируемых веществ, (в физическом и стоимостном выражении), подлежащих транзиту, с указанием кодов по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности;

5) өтiнiш берушiнiң тарапынан бақыланатын заттарды транзиттеудi жүзеге асыру кезiнде ықтимал апаттан келген залалды өтеу туралы сақтандыру және басқа да қаржылық кепiлдiктердi не өзге де мiндеттемелердi;
6) соңғы жүк алушының бақыланатын заттарды пайдаланудың нақты мақсаты туралы өтiнiшi қоса берілетін Қазақстан Республикасында бақылауға алынған бақыланатын заттарды жеткізуге арналған шарттың нотариалды куәландырылған көшiрмесiн (орыс тіліне аудармасымен);
7) мәлiмделген транзиттiк тасымалдауды жүзеге асыру кезiнде төтенше жағдайлардың алдын алу және әрекет ету жүйесiнiң ықтимал аварияның салдарын жоюға әзірлігі туралы өтiнiш берушi елдiң құзыреттi ресми органының растамасын;
8) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда бақыланатын заттар бар жүк жөнелтушісінің осы жүктi қайта қабылдауға мiндеттемелері туралы растамасын;
9) тасымалдаудың нақты шарттарына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптауға және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын бұзушылық анықталған жағдайда атқарушы органдардың басқа да қажеттi iс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды заңнама талаптарына сәйкес келтiру қажеттiгiне және/немесе жүктiң экспорттаушы мемлекетке қайтарылуына байланысты шығыстарды өтеу туралы өтiнiш берушiнiң pacтамасын ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды беру кезінде:
көрсетілетін қызметті берушіде (қолма-қол немесе пошталық байланыс арқылы) берген кезде қағаз тасымалдағыштағы өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

5) представление со стороны заявителя страховых и других финансовых гарантий либо иных обязательств о возмещении ущерба, причиняемого возможной аварией при осуществлении транзита контролируемых веществ;
6) нотариально засвидетельствованную копию договора на поставку контролируемых веществ, подлежащих контролю в Республике Казахстан,
к которому прилагается заявление конечного грузополучателя о точной цели использования контролируемых веществ (с переводом на русский язык);
7) подтверждение компетентного официального органа страны заявителя о готовности системы предупреждения и действия в чрезвычайных ситуациях к ликвидации последствий возможной аварии при осуществлении заявляемой транзитной перевозки;
8) подтверждение грузоотправителя контролируемых веществ об обязательствах принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам;
9) подтверждение заявителя о возмещении расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующего законодательства Республики Казахстан, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства и/или возвращением груза в государство экспорта.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;

3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
6) "Есiрткi, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 8-бабына сәйкес квота жоқ (квоталанатын тауарларға есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге рұқсат рәсімделген жағдайда);
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар";
мынадай мазмұндағы 14-тармақпен толықтырылсын:
"14. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.";
мынадай мазмұндағы 15-тармақпен толықтырылсын:
"15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті арқылы", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алады.";
1-қосымшаның оң жағындағы жоғары бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Есірткі құралдарын,
психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкелуге, әкетуге
және транзиттеуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша";
2-қосымшаның оң жағындағы жоғары бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Есірткі құралдарын,
психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкелуге, әкетуге
және транзиттеуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша";
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау департаменті (А.Р. Заппаров) заңнамада белгіленген тәртіппен:

3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
6) исчерпание квоты (в случае оформления разрешения на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров на квотируемые товары) в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах, их аналогах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими".
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме".
дополнить пунктом 14 следующего содержания:
"14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.";
дополнить пунктом 15 следующего содержания:
"15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.".
текст в правом верхнем углу приложения 1 изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
ввоз, вывоз и транзит
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров";
текст в правом верхнем углу приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
ввоз, вывоз и транзит
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров".
2. Департаменту по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Заппаров А.Р.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-майоры Ж.Қ. Сүлейменовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр полиция
генерал-полковнигі Қ. Қасымов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
2018 жылғы "___" __________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрлігі
2018 жылғы "___" __________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
2018 жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 30 қарашадағы
№ 871 бұйрығына
қосымша
"Есірткі құралдары, психотроптық
заттар мен олардың прекурсорларының
айналымына байланысты қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________________________
____________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта________________________________________________________
Телефондары _____________________________________________________________
Факс_____________________________________________________________________
Банк шоты________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің
лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ___________________________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "___" _________________

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра внутренних дел генерал-майора полиции Сулейменова Ж.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
СОГЛАСОВАНО
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
"___" ___________ 2018 года
СОГЛАСОВАНО
Министерство по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
"___" ___________ 2018 года
СОГЛАСОВАНО
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"___" ___________ 2018 года
Приложение
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 ноября 2018 года № 871
Приложение
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
деятельность, связанную с
оборотом наркотических
средств, психотропных
веществ и прекурсоров"
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ______________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный
номер филиала или представительства иностранного юридического лица в случае
отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
______________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица _______________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улица, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта_______________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________________
Факс___________________________________________________________________________
Банковский счет_________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов. Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель ____________________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата заполнения: "___" __________ 20__года