Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 941 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 18099 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
20__ жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
20__ жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
20__ жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
20__ жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
20__ жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
20__ жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 941. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2018 года № 18099
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"_____" _____________ 20 ___ года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
"_____" _____________ 20 ___ года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"_____" _____________ 20 ___ года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство оборонной
и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
"_____" _____________ 20 ___ года
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"_____" _____________ 20 ___ года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"_____" _____________ 20 ___ года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"_____" _____________ 20 ___ года
Утвержден
приказом Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан

2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 941 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Теңiзде жүзу кiтапшасының үлгiсiн, оны ресiмдеу және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 156 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10661 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Теңiзде жүзу кiтапшасын ресiмдеу және беру қағидаларында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 1. Жалпы ережелер";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 2. Теңізде жүзу кітапшасын ресімдеу тәртібі";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 3. Теңізде жүзу кітапшасын беру тәртібі";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Теңізде жүзу кітапшасын алу үшін өтініш беруші Порттың теңіз әкімшілігіне:
өтінішті;
жеке басты куәландыратын құжатты;
мынадай құжаттардың біреуін:
өтініш беруші мен кеме иесінің арасында жасасқан еңбек шарты;
жарамды кәсіби диплом, кәсіптік дайындық деңгейіне сәйкестігін растайтын теңіз көлігінің мамандарын даярлау куәлігі, сондай-ақ өтініш берушінің денсаулық жағдайының түзетулермен Теңізшілерді даярлау және диплом беру және вахта жұмысын атқару туралы конвенциямен белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттарды;
мемлекеттік баж сомаларын бюджетке төлеу туралы растайтын құжатты ұсынады.
Құжаттармен бір уақытта екі фотосурет ұсынылады. Фотосуреттер қара-ала немесе түрлі түсті 30х40 милиметр өлшемінде болуы және ашық фонда күңгірт қағазда жасалуы қажет. Фотосуретте теңізде жүзу кітапшасының иесі бас киімсіз бейнеленеді.".
2. "Қазақстан Республикасының теңiз порттарында және оларға кiреберiстерде кемелердiң жүзу және тұрақта тұру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 162 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12193 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының теңiз порттарында және оларға кiреберiстерде кемелердiң жүзу және тұрақта тұру қағидаларында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 1. Жалпы ережелер";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Теңіз портына кіру (шығу), оның акваториясында жүзу және тұру кезінде теңіз кемелерінен теңіз портының міндетті түрде көрсететін қызметтері үшін алым алынады, оның тізбесі "Теңіз портының міндетті түрде көрсететін қызметтерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 77 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10906 болып тіркелген) бекітілген.
Теңіз портының иесімен (теңіз терминалының операторымен) онымен айқындалған шарттарда және тәртіпте осы портта тіркелген кемелерге және халықаралық тасымалдар жүргізетін кемелер үшін кеменің теңізде автономдық жұмысының мерзімінен асып тұруына байланысты жүк тасымалдаудан тыс қызметтерге (қорларды толықтыру, бункерлеу, қалдықтарды тапсыру немесе басқа мәжбүр еткен қажеттілік) теңіз портының міндетті түрде көрсетілетін қызметтеріне мемлекетпен реттелмейтін жеңілдіктер беріледі.";

от 28 декабря 2018 года
№ 941
Перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 156 "Об утверждении образца мореходной книжки, Правил ее оформления и выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10661, опубликован 18 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах оформления и выдачи мореходной книжки, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оформления мореходной книжки";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок выдачи мореходной книжки";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для получения мореходной книжки заявитель представляет в Морскую администрацию порта:
заявление;
документ, удостоверяющий личность;
один из следующих документов:
трудовой договор, заключенный заявителем с судовладельцем;
действительный профессиональный диплом, свидетельства подготовки специалистов морского транспорта, подтверждающие соответствие уровня профессиональной подготовки, а также документ, подтверждающий соответствие состояния здоровья заявителя требованиям, установленным Международной конвенцией о подготовке и дипломировании моряков и несении вахты с поправками;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы государственной пошлины.
Одновременно с документами представляются две фотографии. Фотографии должны быть черно-белой или цветной размером 30х40 миллиметров и выполнена на светлом фоне на матовой бумаге. На фотографии владелец мореходной книжки изображается без головного убора.".
2. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 162 "Об утверждении Правил плавания и стоянки судов в морских портах Республики Казахстан и на подходах к ним" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12193, опубликован 27 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах плавания и стоянки судов в морских портах Республики Казахстан и на подходах к ним, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. При заходе (выходе) в морской порт, плавании и стоянке в его акватории с морских судов взимается плата за обязательные услуги морского порта, перечень которых утвержден приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 77 "Об утверждении перечня обязательных услуг морского порта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10906.).
Владельцем морского порта (оператором морского терминала) предоставляются скидки на обязательные услуги морского порта, не регулируемые государством, на условиях и в порядке им установленных, при заходе в порт судов, приписанных к данному порту и совершающих международные перевозки, для внегрузовых операций (пополнение запасов, бункеровка, сдача отходов или иная вынужденная необходимость) в связи с нахождением в море свыше срока автономной работы судна.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:

2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 2. Порт акваториясы шегiнде және оған кiреберiстерде жүзу тәртiбi";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Арнайы жұмыстар жасап тұрған кемеге жақындаған кезде онымен алдын ала ультрақысқа толқынды радиобайланыстар (бұдан әрі - УҚТ) бойынша байланыс орнатылады және қауіпсіз өту келісіледі, одан әрі КҚАХЕ-72 сәйкес әрекет жасай отырып, бұл ретте қауіпсіз қашықтықты және жылдамдығын КҚАХЕ-72 сәйкес сақтайды.".
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Теңiз порттарында және оларға кiреберiстерде кемелердiң жүзу навигациялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету кемелер қозғалысын басқару жүйесі (бұдан әрі - КҚБЖ) арқылы навигациялық орталықпен жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 33-1-тармақпен толықтырылсын:
"33-1. Акватория күйі, навигациялық жағдайы және КҚБЖ қолданылатын аудандағы кеме туралы ақпараттарды алуды қамтамасыз ететін КҚБЖ-нің техникалық құралдарын негізі түрлері:
кемелермен дауысты ультрақысқа толқынды радио байланыс құралдары;
жағалаудағы радиолокациялық станциялар;
автоматты ақпараттық (сәйкестендіру) жүйесі;
теледидарлық бақылау жүйесі,
ультрақысқа толқынды радиопеленгаторлар;
метеорологиялық және гидрологиялық аспаптар болып табылады.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. КҚБЖ әрекетінің аймағында кеме қозғалысы (аймаққа кіру, зәкірге қою, айлаққа келу және арқандап байлау және одан кету, қайта арқандап байлау және басқа) теңіз порты капитанының бұйрығымен әр теңіз порты үшін навигациялық орталықтың ұсынымына сәйкес жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 36-1, 36-2-тармақтармен толықтырылсын:
"36-1. Навигациялық орталықтың қызметі теңіз портының міндетті қызметтер құрамына кіреді (навигациялық қызмет) және "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңымен белгіленген тәртіпте тиісті салалық уәкілетті органымен бекітілетін бағалары бойынша көрсетіледі.
Бұл ретте навигациялық орталықтың қызметі үшін әскери кемелерден және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әскери-Теңіз Күштерінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінің, сондай-ақ мемлекеттік органдармен табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды ескерту және (немесе) жою бойынша шараларды қабылдау, оларға дайындықты арттыру (оқытулар, жаттығулар) бойынша іс-шараларға қатысу үшін қатыстыратын кемелерінен төлем алынбайды.
36-2. КҚБЖ жұмысын ұйымдастыру және оның қалыпты жұмыс істеуін қамтамасыз ету КҚБЖ операторларымен және инженерлік-техникалық қызметкерлерімен жүзеге асырылады.
КҚБЖ қызметкерлерінің тиісті біліктілігін қолдау үшін навигациялық орталықпен техникалық, жаттығу, тілдік және басқа да дайындықтың түрлері ұйымдастырылады.";

"Глава 2. Порядок плавания в пределах акватории порта и на подходах к нему";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. При приближении к судну, занятому специальными работами, заблаговременно устанавливается с ним связь по ультракоротким волнам (далее – УКВ) и согласовывается безопасный проход, далее действуя в соответствии с МППСС-72, соблюдая при этом безопасную дистанцию и скорость, согласно МППСС-72.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Обеспечение навигационной безопасности плавания судов в морских портах и на подходах к ним осуществляется навигационным центром посредством системы управления движением судов (далее – СУДС).";
дополнить пунктом 33-1 следующего содержания:
"33-1. Основными видами технических средств СУДС, обеспечивающих получение информации о состоянии акватории, навигационной обстановке и судах в районе действия СУДС, являются:
средства голосовой ультракоротковолновой радиосвязи с судами;
береговые радиолокационные станции;
автоматическая информационная (идентификационная) система;
система телевизионного наблюдения;
УКВ радиопеленгаторы;
метеорологические и гидрологические приборы.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Движение судов в зонах действия СУДС (вход в зону, постановка на якорь, съемках якоря, подход и швартовка к причалу и отход от него, перешвартовка и другие) осуществляется по распоряжению капитана морского порта с учетом рекомендаций навигационного центра для каждого морского порта.";
дополнить пунктами 36-1, 36-2 следующего содержания:
"36-1. Услуги навигационного центра входят в состав обязательных услуг морского порта (навигационные услуги) и оказываются по ценам, утверждаемым уполномоченным органом соответствующей отрасли в порядке, установленном законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе".
При этом плата за услуги навигационного центра не взимается с военных кораблей и судов Военно-Морских Сил Вооруженных Сил Республики Казахстан и Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, а также судов, привлекаемых государственными органами, для принятия мер по предупреждению и (или) ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, участия в мероприятиях по повышению готовности к ним (учениях, тренировках).
36-2. Организация работы СУДС и обеспечение его нормального функционирования осуществляется оператором СУДС и инженерно-техническим персоналом.
Для поддержания квалификации персонала СУДС навигационным центром организовываются технические, тренажерные, языковые и другие виды подготовки.";

мынадай мазмұндағы 45-1, 45-2 және 45-3-тармақтармен толықтырылсын:
"45-1. Экипажы орыс тілінде сөйлемейтін, шетелдік тумен жүзетін кемелермен радиотелефон байланысы үшін А.918 (22) бұрыштамасымен мақұлданған Теңіз радиобайланысы үшін Халықаралық теңіз ұйымының стандарттық сөйлемді қолданумен (IMO Standart Marine Communication Phrases) ағылшын тілінде қолданылады.
45-2. Кемелерден навигациялық орталыққа жіберілетін хабарламалардың форматы мүмкіндігінше Халықаралық теңіз ұйымының А.851 (20) "Кеме қатынастары жүйесінің жалпы қағидаттары және кеме қатынастарына қойылатын талаптар" қарарына сәйкес болуы қажет.
45-3. Навигациялық орталықпен кемеге жіберілген хабарлама ақпарат, ескерту, ұсыныс немесе нұсқау ретінде анық жіктеледі және тиісті сөзбен сүйемелденеді.
Навигациялық орталықтан ақпарат, ескерту, ұсыныс немесе нұсқау алған кемелер олардың алынғанын, сондай-ақ алынған нұсқауларды орындауға дайындығын растайды.
Кемемен навигациялық орталықтың ұсынысын және нұсқауын орындау кезінде кемені басқарудың тәртібі мен тәсілдері кеме капитанымен айқындалады.
Қауіпсіздік мақсатында навигациялық орталықтың нұсқауларын орындау мүмкін емес болған жағдайда, кеме капитаны дереу ол туралы навигациялық орталықты хабардар етеді және ол туралы вахталық журналында жазба жазылады.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 3. Кемелердiң портқа кiруi және порттан шығу тәртiбi";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"56. Кеменiң портқа келуi Порттың теңiз әкiмшiлiгiнде шекаралық, кедендiк, санитарлық және карантин талаптарын сақтай отырып келген сәтiнен бастап 24 сағат iшiнде ресiмделедi.
Кеменiң келуi жалпы декларация, кеме рөлi мен жолаушылар тiзiмi ұсынылуы бойынша ресiмделедi. Порттың теңіз әкімшілігімен осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес ресімделетін кемелердің кіруі мен шығуын есепке алу журналында кемелердің келу есебі жүргізіледі.";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Кеменiң рейске шығуын ресiмдеудi Порттың теңiз әкiмшiлiгi кемелердің кіруі мен шығуын есепке алу журналына тиісті жазу енгізумен жүзеге асырады. Ресiмдеу кемеде Кеме қатынасының тіркелімі немесе басқа бiлiктiлiк қоғамы берген құжаттары кеменiң жарамды техникалық және теңiзде жүзу жай-күйiн растайтын құжаттары бар болған, сондай-ақ өрттен қорғау және санитарлық-карантиндiк бақылау тарапынан кедергi болмаған кезде ғана жүргiзiледi.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 4. Кемелердiң портта тұру тәртiбi";

дополнить пунктами 45-1, 45-2 и 45-3 следующего содержания:
"45-1. Для радиотелефонной связи с судном под иностранным флагом, экипаж которого не разговаривает на русском языке, используется английский язык с применением стандартных фраз Международной морской организации для морской радиосвязи (IMO Standart Marine Communication Phrases), одобренных резолюцией А.918 (22).
45-2. Формат сообщений, передаваемых с судов в навигационный центр, должен, по возможности, соответствовать резолюции Международной морской организации А.851 (20) "Общие принципы систем судовых сообщений и требования к судовым сообщениям".
45-3. Сообщения, направляемые навигационным центром на суда, четко классифицируются как информация, предупреждение, рекомендация или указание и сопровождается соответствующим словом.
Суда, получившие информацию, рекомендации, предупреждения и указания навигационного центра подтверждают их получение, а также готовность следовать полученным указаниям.
При выполнении судном рекомендаций и указаний навигационного центра порядок и способы управления судном определяются капитаном судна.
В случае невозможности следовать указаниям навигационного центра по соображениям безопасности, капитан судна немедленно извещает об этом навигационный центр и делает об этом запись в вахтенном журнале.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок входа судов в порт и выхода их из порта";
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"56. Приход судна в порт оформляется в Морской администрации порта в течение 24 часов с момента прибытия с соблюдением пограничных, таможенных, санитарных и карантинных требований.
Приход судна оформляется по представлению общей декларации, судовой роли и списка пассажиров. Морской администрацией порта ведется учет прихода судов в журнале учета прихода и выхода судов, оформляемый по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. Оформление выхода судна в рейс осуществляется Морской администрацией порта с занесением соответствующей записи в журнал учета прихода и выхода судов. Оформление производится при наличии действительных судовых документов, в том числе документов, выданных Регистром судоходства или другим классификационным обществом, подтверждающих удовлетворительное техническое и мореходное состояние судна, а также при отсутствии препятствий со стороны пожарной охраны и санитарно-карантинного контроля.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок стоянки судов в порту";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:

5-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 5. Кемелер жүзген және тұрған кезде порт акваториясындағы құрылыстардың қауiпсiздiгi және сақталуы";
осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
3. "Кеме құжаттарының тізбесін, Кеме құжаттарын жүргізу қағидаларын және Кеме құжаттарына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 163 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10649 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 шілдеде жарияланды):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеме құжаттарын жүргізу қағидаларында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 1. Жалпы ережелер";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 2. Кеме журналын жүргізу тәртiбi";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Кеме журналын жүргізу түзетулермен 1978 жылғы хаттамамен өзгертілген (бұдан әрі - СОЛАС 74/78) Теңiзде адам өмiрiн қорғау туралы 1974 жылғы халықаралық конвенцияға және Заңға сәйкес жүзеге асырады.".
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 3. Кеме рөлiн жүргiзу тәртiбi";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 4. Радиожурналды жүргiзу тәртібі (eгeр кемеде кеме станциясы болса)";
5-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 5. Машина журналын жүргізу тәртібі (механикалық қозғалтқышы бар кемелер үшiн)";
6-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 6. Сарқынды сулармен операция журналын жүргізу тәртібі";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Сарқынды сулармен операция журналын жүргiзу (бұдан әрі - Журнал) түзетулермен 1978 жылғы хаттамамен өзгертілген (бұдан әрі - МАРПОЛ 73/78) Кемелерден ластануды болдырмау жөнiндегi 1973 халықаралық конвенцияға және Заңға сәйкес жүзеге асырады.".
7-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 7. Қоқыспен операция журналын жүргізу тәртібі";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. Капитан жағадағы қабылдау құрылыстарының операторынан немесе қоқысты қабылдаған басқа кеменiң капитанынан берiлген қоқыстың бағаланған мөлшерiн нақтылайтын растайтын құжат алуы тиiс. Растайтын құжат Журналмен бiрге кеменiң бортында екi жыл бойы сақталады. Екі жыл өткеннен кейін растайтын құжаттар және Журнал кеме иесіне әрі қарай сақтау және архивтеу үшін тапсырылады.".
8-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 8. Мұнай операциясы журналын жүргiзу тәртібі";

"Глава 5. Безопасность и сохранность сооружений в акватории порта при плавании и стоянке судов";
дополнить приложением 5 согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
3. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 163 "Об утверждении Перечня судовых документов, Правил ведения судовых документов и Требований к судовым документам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10649, опубликован 3 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах ведения судовых документов, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок ведения судового журнала";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Ведение судового журнала осуществляется в соответствии с Международной конвенцией по охране человеческой жизни на море 1974 года, измененной Протоколом 1978 года с поправками (далее – СОЛАС 74/78) и Законом.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок ведения судовой роли";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок ведения радиожурнала (если судно имеет судовую станцию)";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Порядок ведения машинного журнала (для судов с механическим двигателем)";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Порядок ведения журнала операций со сточными водами";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. Ведение журнала операций со сточными водами (далее – Журнал) осуществляется в соответствии с Международной конвенцией по предотвращению загрязнения с судов 1973 года, измененной Протоколом 1978 года с поправками (далее – МАРПОЛ 73/78) и Законом.";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Порядок ведения журнала операций с мусором";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Капитану необходимо получить от оператора береговых приемных сооружений или от капитана другого судна, принявшего мусор, подтверждающий документ, детализирующий оцененное количество переданного мусора. Подтверждающий документ хранится на борту судна вместе с Журналом в течение двух лет. По истечении двух лет подтверждающие документы и Журнал передаются судовладельцу для дальнейшего хранения и архивации.";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Порядок ведения журнала нефтяных операций";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:

9-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 9. Мұнай танкерлерi үшiн мұнай операциялары журналын жүргiзу тәртібі";
10-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 10. Жүк операциялары журналын жүргізу тәртібі";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеме құжаттарына қойылатын талаптарда:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Кемедегі барлық журналдар нөмiрленуi, тiгiлуi және кеме журналдың тiркеу теңiз портының капитаны растауы тиiс.
Теңіз портының капитаны кеме иесімен берілген күннен бастап 3 күн ішінде журналдарды растайды.".
4. "Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 11125 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 1. Жалпы ережелер";
5-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Теңiз кемелерiнiң мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнде (бұдан әрі - Мемлекеттiк кеме тiзiлiмi), Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізілімінде (бұдан әрі - халықаралық кеме тізілімі) және бербоут-чартер тізілімінде кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеуді Порттың теңіз әкімшілігі жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы теңіз кемелерінің тізілімдері (Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiн, халықаралық кеме тізілімін, бербоут-чартер тiзiлiмiн) жүргiзудi Порттың теңiз әкiмшiлiгi электрондық жеткізгіште осы бұйрықтың 1-1-қосымшасына сәйкес нысандар бойынша жүзеге асырады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 2. Теңiз кемелерiнiң мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнде кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу тәртібі";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 3. Кемелер мен оларға құқықтарды Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 4. Бербоут-чартер тізілімінде кемелерді мемлекеттік тіркеу";
5-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 5. Кеме (жасалып жатқан кеме) ипотекасын мемлекеттік тіркеу";
6-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 6. Кемені Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнен, халықаралық кеме тізілімінен немесе бербоут-чартер тiзiлiмiнен шығару";
7-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 7. Кемені шет мемлекеттің туын көтеріп жүзуге ауыстыру";

"Глава 9. Порядок ведения журнала нефтяных операций для нефтяных танкеров";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Порядок ведения журнала грузовых операций";
в Требованиях к судовым документам, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Все журналы на судне должны быть пронумерованы, прошнурованы и заверены капитаном морского порта регистрации журнала судна.
Капитан морского порта заверяет журналы в течение 3 дней со дня их представления судовладельцем.".
4. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165 "Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11125, опубликован 18 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах государственной регистрации судов и прав на них, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Государственная регистрация судов и прав на них в Государственном судовом реестре морских судов (далее – Государственный судовой реестр), международном судовом реестре Республики Казахстан (далее – международный судовой реестр) и бербоут-чартерном реестре осуществляется Морской администрацией порта.
Ведение реестров морских судов Республики Казахстан (Государственный судовой реестр, международный судовой реестр и бербоут-чартерный реестр) осуществляется Морской администрацией порта на электронном носителе по формам согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок государственной регистрации судов и прав на них вГосударственном судовом реестре морских судов";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок государственной регистрации судов и прав на них в международном судовом реестре Республики Казахстан";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Государственная регистрация судов в бербоут-чартерном реестре";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Порядок государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна)";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Исключение судна из Государственного судового реестра, международного судового реестра или бербоут-чартерного реестра";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Перевод судна под флаг иностранного государства";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:

8-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тарау 8. Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу тәртібі";
осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын.
5. "Халықаралық маңыздағы мәртебесі бар теңіз порттарын, порт құрылыстарын және теңіз порты акваториясын пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 519 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 13904 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықаралық маңыздағы мәртебесі бар теңіз порттарын, порт құрылыстарын және теңіз порты акваториясын пайдалану қағидаларында:
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Бақылау органдары Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы паромдардың өткенін ресімдегеннен кейін паромдардан вагондарды порт аумағына шығару жүзеге асырылады.
Вагондар паромнан шығарылып, порттың кірме жолдарына берілгеннен кейін (бос вагондар мен қауіпті жүктері бар вагондардан басқа) вагондарға коммерциялық тексеріп қарау жүргізіледі.
Жүк алушы (порт экспедиторы) жүк құжаттарын, оның ішінде бақылау органдарында ресімдеуді "Жолаушыларды, багажды, жүктерді, жүк-багажды және почта жөнелтілімдерін тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 545 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13714 болып тіркелген) сәйкес белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жүргізеді.
Порт аумағынан вагондарды шығару тасымалдаушының тепловоздарымен жүргізіледі.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. Кемелер айлаққа жақын келгенде және айлақтан кеткен кезде тіркеп сүйреуіштерді пайдалану кеменің тіркелімдік сыйымдылығына және порттың жергілікті (географиялық, гидрологиялық және басқа) ерекшеліктерімен байланысты теңіз портының режимімен регламенттеледі.
Тіркелген порт акваториясында жүзу кезіндегі сүйрегіш қызметін қолдану Қазақстан Республикасының Халықаралық кеме тіркелімінде тіркелген және халықаралық тасымалдауды жүзеге асыратын кемелер үшін (бортында қауіпті жүктер бар кемелерден басқа), оларда маневр операцияларын өздігінен жасауға мүмкіндік беретін рульдеу құралының бар болған жағдайында және осы порттың акваториясында кеме капитанның жүзу тәжірибесі 12 айдан кем емес болса және капитанның сұратуы бойынша осы порттың әкімшілігімен (теңіз терминалының операторы) келісімі бойынша жүзеге асырылады.";
72-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"Глава 8. Государственная регистрация маломерных судов";
дополнить приложением 1-1 согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
5. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 519 "Об утверждении Правил эксплуатации морских портов, имеющих статус международного значения, портовых сооружений и акватории морского порта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13904, опубликован 1 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах эксплуатации морских портов, имеющих статус международного значения, портовых сооружений и акватории морского порта, утвержденных указанным приказом:
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Выкат вагонов с паромов на территорию порта осуществляется после оформления контролирующим органом пропуска парома через Государственную границу Республики Казахстан.
После выката вагонов с парома и подачи их на подъездные пути порта (кроме порожних вагонов и вагонов с опасными грузами) производится коммерческий осмотр вагонов.
Оформление грузовых документов, в том числе в контролирующих органах, производится грузополучателем (экспедитором в порту) в порядке и сроки, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики от 30 апреля 2015 года № 545 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров, багажа, грузов, грузобагажа и почтовых отправлений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13714).";
Вывод вагонов с территории порта производится тепловозами перевозчика.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. Использование буксиров при подходе судов к причалам и отходе от них регламентируется режимом морского порта в зависимости от регистровой вместимости судна и местных (географических, гидрологических и других) особенностей морского порта.
Использование услуг буксира при плавании в акватории порта приписки является не обязательным для судов (за исключением судов с опасными грузами на борту), зарегистрированных в Международном судовом реестре Республики Казахстан и осуществляющих международные перевозки, при наличии у них подруливающего устройства, позволяющего самостоятельно проводить маневровые операции и опыта плавания в акватории данного порта у капитана судна не менее 12 месяцев и осуществляется по согласованию с администрацией данного порта (оператором морского терминала).";
пункт 72 изложить в следующей редакции:

"72. Қауіпті құймалы жүктерді (шикі мұнай мен мұнай өнімдері, сұйық химиялық заттар) ауыстырып тиеу қауіпті жүктің түріне, физика-химиялық қасиеттеріне және адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға төндіретін қауіптілік дәрежесімен байланысты қауіпті жүктің әрбір класы үшін айлақты пайдаланатын ұйым теңіз портымен келісім бойынша әзірлеген технологияға сәйкес, мамандандырылған айлақтарда жүзеге асырылады.
Қауіпті жүктерді қайта ауыстырып тиеу Теңізде адам өмірін қорғау жөніндегі халықаралық конвенцияда түзетулермен 1974 жылғы талаптары, өрт қауіпсіздігі талаптары, сондай-ақ еңбекті қорғау, қауіпсіздік техникасы және өндірістік санитариялық талаптары сақталған жағдайда мамандандырылмаған айлақтарда жүзеге асырылады.".
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
теңiз порттарында және оларға
кiреберiстерде кемелердiң жүзу
және тұрақта тұру
қағидаларына 5-қосымша
Кемелердің кіруі мен шығуын есепке алу журналы
Порт ____________
(порттың атауы)
Кірудің реттік нөмірі
күні
уақыты
Кеменің атауы
Кеменің түрі
Кеменің туы
Тіркеу порты
Тірк.тонна сыйымдылығы
дедвейт
жалпы
таза
кестенің жалғысы
Кеменің шөгуі
экипаж
жолаушы
Жөнелту порты
жүк
Айлақтың атауы және нөмірі
атауы
саны
Шығудың реттік нөмірі
күні
уақыты
Кеменің атауы
Кеменің түрі
Кеменің туы
Тіркеу порты
Тірк.тонна сыйымдылығы
дедвейт
жалпы
таза
кестенің жалғысы
Кеменің шөгуі
экипаж
жолаушы
Баратын порты
жүк
Айлақтың атауы және нөмірі
атауы
саны
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Мемлекеттің ережелеріне
кемелерді және оларға
құқықтарды тіркеу
1-1-қосымша
Қазақстан Республикасы теңіз кемелерінің тізілімдері
Нысан
Теңіз кемелерінің Мемлекеттік кемелер тізілімі
Кесте басталуы
Р/с
№/
Кеме тізіліміне енгізілген күні және тіркелген реттік нөмірі
Кеменің атауы
Меншік иесінің атауы және оның мекен-жайы
Кеме иесінің атауы және оның мекен - жайы
Кеменің бұрынғы атауы (егер ол бұрын шетел туын көтеріп жүзген болса флагом)
Алдынғы тіркелген порты (орны) және оның жойылған күні (егер мұндайлар болса)
Кеменің түрі және мақсаты
Шақыру белгісі
Кестенің жалғасы
Халықаларық теңіз ұйымы нөмірі
кеменіңЖүзу ауданы
Кеменің жасалған жылы және орны, кеме зауытының атауы, жоба №
Корпус материалы
Кеме ұзындығы (метрмен)
Кеме ені (метрмен)
Шөгу жүкпен (метрмен)
Шөгу жүксіз / (метрмен)
Су үстіндегі борттың биіктігі (метрмен) /
Кестенің жалғасы
Басты қозғалтқыштардың қуаты (түрі және саны, бас қозғалтқыштың жасалған орны, жанармай түрі)
Жүк көтерімділігі
Жолаушылар орындықтарының саны (адам) /
Жалпы сыйымдылығы
Таза сыйымдылығы
Қозғағыш түрі
Құтқару шлюпклары (саны, жалпы сыйымдылығы)
Жүрістің ең жоғары жылдамдығы (тораптарда) жүкпен
Жүрістің ең жоғары жылдамдығы (тораптарда) жүксіз
Кестенің жалғасы
Сыныптық ұйым шығарған куәлік (кімнен берілгені, күні)
Лафеттердің саны мен қуаты
Танк сыйымдылығы (жанармай, балласт, тұщы су)
Жүк трюмдарының саны (танк) Шарщы өлшемі /
Ескерту
Өзгерістер туралы белгілер
Сенімді басқарушының атуы жәе мекен-жайы
Кестенің соңы
Кемені сенімді басқаруға бергені туралы меншік иесінің немесе уәкілнтті органның келісімі туралы құжаттың деректемелері
Кеменің немесе жасалынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктік № және берілген күні
Ипотеканы епілге берушінің аты және мекен-жайы
Ипотеканы кепілге ұстаушының аты және мекен -жайы немесе оның ұсынушыға белгіленгені туралы мәліметтер
Ипотека мен қамтамысыз етілген міндеттемелердің ең жоғары мөлері
Кеме ипотекасының аяқталу мерзімі
Кеме ипотекасының мерзімінен бұрын аяқалу күні
Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеуді тоқтатуға негіз болған құжаттадың атауы мен
Нысан
Қазақстан Республикасының Халықаралық кемелер тізілімі
Кесте басталуы
Р/с
ҚР халықаралық кеме тізіліміне енгізілген күні және тіркелген реттік нөмірі
Кеме атауы
Меншік иесінің атауы және оның мекен-жайы
Кеме иесінің атауы және оның мекен - жайы
Кеменің бұрынғы атауы (егер ол бұрын шетел туын көтеріп жүзген болса
Алдынғы тіркелген порты (орны) және оның жойылған күні (егер мұндайлар болса)
Кеменің түрі және мақсаты
Шақыру белгісі
Кестенің жалғасы
Халықаларық теңіз ұйымы нөмірі
Жүзу ауданы
Кеменің жасалған жылы және орны, кеме зауытының атауы, жоба №
Корпус материалы
Кеме ұзындығы (метрмен)
Кеме ені (метрмен)
Шөгу жүкпен (метрмен)
Шөгу жүксіз (метрмен)
Су үстіндегі борттың биіктігі (метрмен
Кестенің жалғасы
Басты қозғалтқыштардың қуаты (түрі және саны, жасалған орны, жанармай түрі)
Жүк көтерімділігі
Жолаушылар орындықтарының саны (адам)
Жалпы сыйымдылығы
Таза сыйымдылығы
Қозғағыш түрі
Құтқару шлюпклары (саны, жалпы сыйымдылығы)
Жүрістің ең жоғары жылдамдығы (тораптарда) жүкпен
Сыныптық куәлік (кімнен берілгені, күні)
Кестенің жалғасы
Лафеттердің саны мен қуаты
Жүрістің ең жоғары жылдамдығы (тораптарда) жүксіз
Танк сыйымдылығы (жанармай, балласт, тұщы су)
Жүктердің саны (танк) шарщы өлшемі
Ескерту
Өзгерістер туралы белгілер
Сенімді басқарушының атуы жәе мекен-жайы
Кемені сенімді басқаруға бергені туралы меншік иесінің немесе уәкілнтті органның келісімі туралы құжаттың деректемелері
Кестенің соңы
Кеменің немесе жасалынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктік № және берілген күні
Ипотеканы епілге берушінің аты және мекен-жайы
Ипотеканы кепілге ұстаушының аты және мекен -жайы немесе оның ұсынушыға белгіленгені туралы мәліметтер
Ипотека мен қамтамысыз етілген міндеттемелердің ең жоғары мөлері
Кеме ипотекасының аяқталу мерзімі
Кеме ипотекасының мерзімінен бұрын аяқалу күні
Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеуді тоқтатуға негіз болған құжаттадың атауы мен деректемелері
Нысан
Бербоут-чартерлік кемелер тізілімі
Кесте басталуы
Р/с
№/
Тізілімге енгізілген күні және тіркелген реттік нөмірі және ҚР Мемлекеттік ту астында жүзу құқығына берілген рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Кеменің атауы
Меншік иесінің атауы және оның мекен-жайы
Кеме жалдаушының атауы және оның мекен-жайы
Негізгі тіркелген порты
Жалданған уақыттағы кеменің тіркелген порты
Кеменің түрі және мақсаты
шақыру белгісі
Кестенің жалғасы
Халықаларық теңіз ұйымы нөмірі
Жүзу ауданы
Кеменің жасалған жылы және орны
Корпус материалы
Кеме (метрмен) ұзындығы
Кеме (метрмен) ені
Шөгу (метрмен) жүкпен
Шөгу (метрмен) жүксіз
Су үстіндегі борттың биіктігі (метрмен)
Кестенің жалғасы
Басты қозғалтқыштардың қуаты (түрі және саны, бас қозғалтқыштың жасалған орны, жанармай түрі)
Жүк көтерілімділігі
Жолаушылар орындықтарының саны (адам)
Жалпы сыйымдылығы
Таза сыйымдылығы
Қозғағыш түрі
Соңғы кесте
Жүрістің ең жоғары жылдамдығы жүкпен (тораптарда)
Жүрістің ең жоғары жылдамдығы жүксіз
(тораптарда)
Лафеттердің саны мен қуаты
Сыныптық ұйым шығарған куәлік (кімнен берілгені, күні)
Танк сыйымдылығы (жанармай, балласт, тұщы су)
Жүк трюмдарының саны (танк) шарщы өлшемі
Ескерту
Өзгерістер туралы белгілер

"72. Перегрузка опасных наливных грузов (сырая нефть и нефтепродукты, жидкие химические вещества) осуществляется на специализированных причалах в соответствии с технологией, разработанной организацией, эксплуатирующей причал, по согласованию с морским портом для каждого класса опасного груза в зависимости от его вида, физико-химических свойств и степени опасности для здоровья человека и окружающей среды.
Перегрузка опасных грузов осуществляется на неспециализированных причалах при условии соблюдения требований Международной конвенции по охране человеческой жизни на море 1974 года с поправками, пожарной безопасности, а также требований охраны труда, техники безопасности и производственной санитарии.".
Приложение 1
к Перечню приказов
Министерства
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан, в
которые
вносятся изменения и
дополнения
Приложение 5
к Правилам плавания и стоянки
судов в морских портах
Республики Казахстан и на
подходах к ним
Журнал учета прихода и выхода
судов
Порт ____________
(наименование порта)
Порядковый номер прихода
дата
время
Название судна
Тип судна
Флаг судна
Порт регистрации
Вместимость регистровых тонн
дедвейт
валовая
чистая
продолжение таблицы
Осадка судна
экипаж
пассажир
Порт отправления
груз
Название и номер причала
наименование
количество
Порядковый номер отхода
дата
время
Название судна
Тип судна
Флаг судна
Порт регистрации
Вместимость регистровых тонн
дедвейт
валовая
чистая
продолжение таблицы
Осадка судна
экипаж
пассажир
Порт назначения
груз
Название и номер причала
наименование
количество
Приложение 2
к Перечню приказов
Министерства
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 1-1
к Правилам государственной
регистрации судов и прав на них
Реестры морских судов Республики Казахстан
Форма
Государственный судовой реестр морских судов
Начало таблицы
№ п/п
Дата регистрации и регистрационный номер
Название судна
Наименование собственника и его адрес
Наименование судовладельца и его адрес
Прежнее название судна (если оно ранее плавало под иностранным флагом)
Порт (место) предыдущей регистрации и дата ее аннулирования (если таковые имеются)
Тип и назначение судна
Позывной сигнал
Продолжение таблицы
Номер Международной морской организации
Район плавания судна
Год и место постройки, наименование судостроительной верфи,
№ проекта
Материал корпуса
Длина судна (в метрах)
Ширина судна (в метрах)
Осадка в грузу (в метрах)
Осадка порожним (в метрах)
Высота надводного борта
Продолжение таблицы
Мощность главных двигателей (тип и число, место постройки, род топлива)
Грузоподъемность
Число пассажирских мест (человек)
Вместимость валовая
Вместимость чистая
Род движителей
Спасательные шлюпки (количество, общая вместимость)
Максимальная скорость хода в грузу (в узлах)
Максимальная скорость хода порожним (в узлах)
Продолжение таблицы
Классификационные свидетельства (кем выдано, №, дата выдачи)
Количество и мощность лафетных стволов
Вместимость танков (топливной, балластной и пресной воды)
Число грузовых трюмов (танков), их кубатура
Примечание
Отметки об изменениях
Наименование и адрес доверительного управляющего
Окончание таблицы
Реквизиты документа о согласии собственника или уполномоченного органа о передаче судна в доверительное управление
№ и дата выдачи свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна
Имя и адрес залогодателя ипотеки
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой
Дата окончания ипотеки судна
Дата досрочного окончания ипотеки судна
Наименование и реквизиты документов, на основании которых прекращена государственная регистрация ипотеки
Форма
Международный судовой реестр Республики Казахстан
Начало таблицы
№ п/п
Дата регистрации и регистрационный номер
Название судна
Наименование собственника и его адрес
Наименование судовладельца и его адрес
Прежнее название судна (если оно ранее плавало под иностранным флагом)
Порт (место) предыдущей регистрации и дата ее аннулирования (если таковые имеются)
Тип и назначение судна
Позывной сигнал
Продолжение таблицы
Номер Международной морской организации
Район плавания судна
Год и место постройки наименование судостроительной верфи, № проекта
Материал корпуса
Длина судна (в метрах)
Ширина судна (в метрах)
Осадка в грузу (в метрах)
Осадка порожним (в метрах)
Высота надводного борта
Продолжение таблицы
Мощность главных двигателей (тип и число, место постройки, род топлива)
Грузоподъемность
Число пассажирских мест (человек)
Вместимость валовая
Вместимость чистая
Род движителей
Спасательные шлюпки (количество, общая вместимость)
Максимальная скорость хода в грузу (в узлах)
Классификационные свидетельства (кем выдано, №, дата выдачи)
Продолжение таблицы
Количество и мощность лафетных стволов
Максимальная скорость хода порожним (в узлах)
Вместимость танков (топливной, балластной и пресной воды)
Число грузовых трюмов (танков), их кубатура
Примечание
Отметки об изменениях
Наименование и адрес доверительного управляющего
Реквизиты документа о согласии собственника или уполномоченного органа о передаче судна в доверительное управление
Окончание таблицы
№ и дата выдачи свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна
Имя и адрес залогодателя ипотеки
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой
Дата окончания ипотеки судна
Дата досрочного окончания ипотеки судна
Наименование и реквизиты документов, на основании которых прекращена государственная регистрация ипотеки
Форма
Бербоут-чартерный реестр
Начало таблицы
№ п/п
Дата регистрации, регистрационный номер и срок действия решения на право плавания под Государственным флагом РК
Название судна
Наименование собственника и его адрес
Наименование фрахтователя и его адрес
Порт основной приписки
Порт приписки на время фрахтования
Тип и назначение судна
Позывной сигнал
Продолжение таблицы
Номер Международной морской организации
Район плавания судна
Год и место постройки
Материал корпуса
Длина судна (в метрах)
Ширина судна (в метрах)
Осадка в грузу (в метрах)
Осадка порожним (в метрах)
Высота надводного борта
Продолжение таблицы
Мощность главных двигателей (тип и число, место постройки, род топлива)
Грузоподъемность
Число пассажирских мест (человек)
Вместимость валовая
Вместимость чистая
Род движителей
Окончание таблицы
Максимальная скорость хода в грузу (в узлах)
Классификационные свидетельства (кем выдано, №, дата выдачи)
Количество и мощность лафетных стволов
Максимальная скорость хода порожним (в узлах)
Вместимость танков (топливной, балластной и пресной воды)
Число грузовых трюмов (танков), их кубатура
Примечание
Отметки об изменениях