Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 6С-17-2 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2018 жылғы 5 мамырдағы № 6С-20-4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 18 мамырда № 6622 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақмола облыстық мәслихатының "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 6С-17-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6242 тіркелген, 2018 жылғы 03 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2018–2020 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 165 741 607,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 678 991,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 006 073,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 756,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 145 045 787,8 мың теңге;
2) шығындар – 166 575 863,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 058 320,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 459 920,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 401 599,8 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 250 482,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 250 482,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 143 058,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 143 058,2 мың теңге."
8 және 9 тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке 2 376 515,8 мың теңге сомасында бюджеттік несиелердi өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 1 258 988 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 1 106 645,8 мың теңге, республикалық бюджеттен берілген мақсатына сай пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару – 10 882,0 мың теңге.
9. 2018 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 210 000 мың теңге сомасында бекітілсін.";

О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 6С-17-2 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 5 мая 2018 года № 6С-20-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 мая 2018 года № 6622
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2018 - 2020 годы" от 13 декабря 2017 года № 6С-17-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6242, опубликовано 03 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2018 - 2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 165 741 607,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 678 991,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 1 006 073,1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 756,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 145 045 787,8 тысяч тенге;
2) затраты – 166 575 863,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 058 320,4 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 459 920,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 401 599,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 250 482,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 250 482,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 143 058,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 143 058,2 тысячи тенге."
пункт 8 и 9 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 2 376 515,8 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 1 258 988,0 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 1 106 645,8 тысяч тенге, возврат, использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из республиканского бюджета – 10 882,0 тысячи тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2018 год в сумме 210 000 тысяч тенге.";

396 760,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
172 181,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
70 108,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
639 043,0
1
2
3
4
5
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 426 162,8
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 055 322,1
079
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерi
3 761 095,4
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
294 226,7
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 600 179,5
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 266 091,1
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
334 088,4
05
Денсаулық сақтау
5 351 116,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 981 186,7
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137 571,5
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
110 003,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
112 117,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
120 354,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 084,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
22 479,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 140 146,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
83 408,7
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
7 420,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 093 474,4
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
95 192,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
53 159,1
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу

396 760,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
172 181,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
70 108,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
639 043,0
1
2
3
4
5
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 426 162,8
271
Управление строительства области
4 055 322,1
079
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3 761 095,4
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
294 226,7
285
Управление физической культуры и спорта области
1 600 179,5
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 266 091,1
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
334 088,4
05
Здравоохранение
5 351 116,7
253
Управление здравоохранения области
3 981 186,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
137 571,5
006
Услуги по охране материнства и детства
110 003,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
112 117,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
120 354,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 084,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
22 479,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 140 146,0
029
Областные базы спецмедснабжения
83 408,7
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
7 420,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 093 474,4
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
95 192,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
53 159,1
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда

778,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 369 930,0
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
1 369 930,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 490 298,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 395 775,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 644,8
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
759 753,1
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
294 493,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
136 814,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 090 867,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
215 737,1
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
3 293,0
1
2
3
4
5
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
612 801,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
2 773,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
239 601,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
5 882,0
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
354 812,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
14 400,0

778,0
271
Управление строительства области
1 369 930,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 369 930,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 490 298,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 395 775,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
104 644,8
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
759 753,1
003
Социальная поддержка инвалидов
294 493,0
007
Капитальные расходы государственного органа
136 814,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 090 867,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
215 737,1
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
3 293,0
1
2
3
4
5
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
612 801,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
2 773,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
239 601,0
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
5 882,0
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
354 812,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
14 400,0

054
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
225 785,0
055
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 994,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
165 109,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
92 849,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
71 167,3
261
Облыстың білім басқармасы
1 062 546,6
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 010 385,6
037
Әлеуметтік сауықтандыру
52 161,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
26 780,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
26 780,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
109 114,0
018
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
109 114,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
595,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
595,0
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
111 681,6
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 535,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 146,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
783 806,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
783 806,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 912 043,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
225 863,8
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
225 863,8
271
Облыстың құрылыс басқармасы
9 633 799,4
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері

054
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
225 785,0
055
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
4 994,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
165 109,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
92 849,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
71 167,3
261
Управление образования области
1 062 546,6
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 010 385,6
037
Социальная реабилитация
52 161,0
263
Управление внутренней политики области
26 780,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
26 780,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
109 114,0
018
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
109 114,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
595,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
595,0
270
Управление по инспекции труда области
111 681,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
100 535,6
003
Капитальные расходы государственного органа
11 146,0
271
Управление строительства области
783 806,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
783 806,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 912 043,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
225 863,8
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
225 863,8
271
Управление строительства области
9 633 799,4
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда

785 875,4
006
Жануарлар дүниесін қорғау
33 781,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
649 424,0
009
"Шортанды - Щучинск" учаскесінде "Астана – Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу
272 094,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
169 740,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
30 048 711,1
001
Жергiлiкті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
128 317,1
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
617 484,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 420,0
018
Пестицидтердi (улы химикаттарды) залалсыздандыру
5 206,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
166 322,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
4 032,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
9 063 350,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
115 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 671 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 281 220,0
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
4 594 433,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
95 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 958 926,0
1
2
3
4
5
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 877 235,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
171 600,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
40 651,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру

785 875,4
006
Охрана животного мира
33 781,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
649 424,0
009
Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" на участках "Шортанды-Щучинск"
272 094,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
169 740,0
255
Управление сельского хозяйства области
30 048 711,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
128 317,1
002
Поддержка семеноводства
617 484,0
003
Капитальные расходы государственного органа
7 420,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
5 206,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
166 322,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
4 032,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
9 063 350,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
115 794,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 671 368,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 281 220,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 594 433,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
95 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
5 958 926,0
1
2
3
4
5
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 877 235,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
171 600,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
40 651,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

210 000,0
1
2
3
4
5
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
210 000,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
200 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
200 000,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
1 282 881,0
004
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
40 000,0
014
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 001 986,0
015
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
170 000,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
70 895,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
118 824,0
051
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
118 824,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
366 322,3
024
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
366 322,3
14
Борышқа қызмет көрсету
10 351,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
10 351,5
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 780,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
5 571,5
15
Трансферттер
45 852 492,2
257
Облыстың қаржы басқармасы
45 852 492,2
007
Субвенциялар
42 339 080,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
36 146,8
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
4 700,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
3 471 604,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
961,4
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
7 058 320,4
Бюджеттiк кредиттер
9 459 920,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

210 000,0
1
2
3
4
5
012
Резерв местного исполнительного органа области
210 000,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
200 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
200 000,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
1 282 881,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
40 000,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 001 986,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
170 000,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
70 895,0
271
Управление строительства области
118 824,0
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
118 824,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
366 322,3
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
366 322,3
14
Обслуживание долга
10 351,5
257
Управление финансов области
10 351,5
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 780,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
5 571,5
15
Трансферты
45 852 492,2
257
Управление финансов области
45 852 492,2
007
Субвенции
42 339 080,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
36 146,8
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
4 700,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 471 604,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
961,4
III. Чистое бюджетное кредитование
7 058 320,4
Бюджетные кредиты
9 459 920,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

113 581,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
982 798,0
004
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
78 186,0
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
80 952,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
727 526,0
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
254 531,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
311 537,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
7 734 836,0
029
Әдістемелік жұмыс
101 099,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
948 305,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
44 340,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
198,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 075 125,0
079
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерi
1 075 125,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 495 610,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 174 358,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
321 252,0
05
Денсаулық сақтау
3 873 676,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 587 176,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140 260,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
111 561,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
15 052,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 338,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
22 975,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
117 929,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
85 002,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 993 008,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі

113 581,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
982 798,0
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
78 186,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
80 952,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
727 526,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
254 531,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
311 537,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
7 734 836,0
029
Методическая работа
101 099,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
948 305,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
44 340,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
198,0
271
Управление строительства области
1 075 125,0
079
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 075 125,0
285
Управление физической культуры и спорта области
1 495 610,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 174 358,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
321 252,0
05
Здравоохранение
3 873 676,0
253
Управление здравоохранения области
2 587 176,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
140 260,0
006
Услуги по охране материнства и детства
111 561,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
15 052,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 338,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
22 975,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
117 929,0
029
Областные базы спецмедснабжения
85 002,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 993 008,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами

1 176 154,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 847 603,9
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
5 439 911,9
Тұрғын үйлерін төлеп немесе сатып алуға
344 642,0
Сумен жабдықтау және су бұруын жөндеуге
63 050,0
Облыстың ветеринария басқармасы
815 556,0
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
739 091,0
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
76 465,0
Облыстың мәдениет басқармасы
147 932,0
Мәдениет объектілерінің жөндеуіне
2 842,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде мәдениет объектілерінің жөндеуіне
145 090,0
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
95 162,0
Қала құрылысы құжаттамасының әзірленуіне
95 162,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
465 132,3
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
11 724,0
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс аясында арнайы әлеуметтік қызмет көрсетуге
61 821,0
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
220 000,0
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге
36 441,3
"Е-Халық" ақпараттық жүйені іске асыруға
34 726,0
Еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде:
100 420,0
жастар практикасына
2 662,0
қоғамдық жұмысқа
21 238,0
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері арқылы жұмысқа орналасуға
28 420,0
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға грант
48 100,0
Нысаналы даму трансферттерi
10 388 991,7
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс басқармасы
7 516 095,2
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салуға және реконструкциялауға
1 575 507,0
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға
1 635 716,4
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
853 981,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға
1 097 598,9
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 222 252,5
Көкшетау қаласының бос уақытты өткізу инфрақұрылымын, демалыс орындарын және әлеуметтік саланы дамытуға
395 598,0
Спорт объектілерін дамытуға
609 807,0
Сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
120 084,0
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
5 550,4
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 759 619,5
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға
97 297,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
1 118 537,5
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
425 601,0
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
100 000,0
Жарғылық капиталын үлкейту

1 176 154,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 847 603,9
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
5 439 911,9
На приобретение или выкуп жилья
344 642,0
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
63 050,0
Управление ветеринарии области
815 556,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
739 091,0
Возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой
76 465,0
Управление культуры области
147 932,0
На ремонт объектов культуры
2 842,0
На ремонт объектов культуры в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
145 090,0
Управление архитектуры и градостроительства области
95 162,0
На разработку градостроительной документации
95 162,0
Управление координации занятости и социальных программ области
465 132,3
Размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
11 724,0
На оказание специальных социальных услуг в рамках государственного социального заказа
61 821,0
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
220 000,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
36 441,3
На реализацию информационной системы "Е-Халык"
34 726,0
На развитие рынка труда, в том числе:
100 420,0
на молодежную практику
2 662,0
на общественные работы
21 238,0
на трудоустройство через частные агенства занятости
28 420,0
гранты на реализацию новых бизнес-идей
48 100,0
Целевые трансферты на развитие
10 388 991,7
в том числе:
Управление строительства области
7 516 095,2
На строительство и реконструкцию объектов дошкольного воспитания и обучения
1 575 507,0
На строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 635 716,4
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
853 981,0
На проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
1 097 598,9
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 222 252,5
На развитие инфраструктуры досуга, отдыха и социальной сферы города Кокшетау
395 598,0
На развитие объектов спорта
609 807,0
На развитие системы водоснабжения
120 084,0
На развитие теплоэнергетической системы
5 550,4
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 759 619,5
На развитие коммунального хозяйства
97 297,0
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
1 118 537,5
На развитие теплоэнергетической системы
425 601,0
На развитие газотранспортной системы
100 000,0
Увеличение уставного капитала