Астрахан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6С-28-2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2018 жылғы 30 наурыздағы № 6С-33-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 сәуірде № 6576 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астрахан аудандық мәслихатының "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6С-28-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6310 тіркелген, 2018 жылғы 12 қаңтарда аудандық "Маяк" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет, тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3347466,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 552892,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4360,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6850,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2783364,5 мың теңге;
2) шығындар – 3369051,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 80458,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 93795,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13336,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 422,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 422,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -102465,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102465,7 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін бөлінген, 13336,6 мың теңге сомасындағы бюджеттік кредиттер бойынша негізгі борышты өтеу қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы
Е.Ищанов
Астрахан аудандық
мәслихатының хатшысы
М.Қожахмет
"КЕЛІСІЛДІ"
Астрахан ауданының
әкімі
Н.Сейілов

О внесении изменений в решение Астраханского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 6С-28-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 30 марта 2018 года № 6С-33-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 25 апреля 2018 года № 6576
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Астраханского районного маслихата "О районном бюджете на 2018-2020 годы" от 22 декабря 2017 года № 6С-28-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6310, опубликовано 12 января 2018 года в районной газете "Маяк") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018 – 2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3347466,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 552892,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4360,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6850,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2783364,5 тысяч тенге;
2) затраты – 3369051,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 80458,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 93795,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13336,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 422,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 422,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -102465,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102465,7 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенным для реализации мер социальной поддержке специалистов в сумме 13336,6 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Астраханского районного
маслихата
Е.Ищанов
Секретарь Астраханского
районного маслихата
М.Қожахмет
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Астраханского
района
Н.Сеилов

104895,9
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1489,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10273,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10273,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30667,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26001,5
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2711,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1955,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1100,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1100,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
9216,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9216,0
02
Қорғаныс
8905,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8905,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3365,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5090,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
450,0
04
Бiлiм беру
1823341,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1790419,4
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16022,1
003
Жалпы білім беру
1469667,2
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
21404,2
006
Балаларға қосымша білім беру
30195,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
96713,4
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17015,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
106932,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

104895,9
022
Капитальные расходы государственного органа
1489,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10273,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
10273,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30667,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26001,5
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2711,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1955,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1100,0
040
Развитие объектов государственных органов
1100,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
9216,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
9216,0
02
Оборона
8905,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8905,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3365,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5090,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
450,0
04
Образование
1823341,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
1790419,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16022,1
003
Общеобразовательное обучение
1469667,2
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
21404,2
006
Дополнительное образование для детей
30195,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
96713,4
012
Капитальные расходы государственного органа
400,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17015,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
106932,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, және (немесе) салу, реконструкциялау
237581,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
11000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1667,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2400,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
404351,4
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
100346,1
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6151,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
57808,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
25292,9
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
7094,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
29602,8
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9461,4
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6659,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13482,4
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
14595,5
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7697,5
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2160,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4738,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
259807,0
008
Спорт объектілерін дамыту
259807,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
108060,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12076,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
12076,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
13296,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13296,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16397,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12397,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру

003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
237581,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
11000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1667,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2400,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
404351,4
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
100346,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
6151,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
57808,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
25292,9
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
7094,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
29602,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9461,4
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6659,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13482,4
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
14595,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7697,5
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2160,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4738,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
259807,0
008
Развитие объектов спорта
259807,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
108060,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12076,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12076,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
13296,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13296,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16397,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12397,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел

719028,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
222570,0
соның ішінде
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
144453,0
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
112453,0
Астрахан ауданы Жалтыр, Астрахан ауылдарының көше-жол жүйесінің ағымдағы жөндеуге
32000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14282,0
білім беру объектілеріне мектеп автобустарын сатып алуға
14282,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10979,0
қысқа мерзімді кәсіби оқытуды іске асыруға
10459,0
қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеу үшін субсидияларға

719028,5
Целевые текущие трансферты
222570,0
в том числе
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
144453,0
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
112453,0
на текущий ремонт улично-дорожной сети сел Жалтыр, Астраханка Астраханского района
32000,0
Отдел образования района (города областного значения)
14282,0
на приобретение школьных автобусов для объектов образования
14282,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10979,0
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
10459,0
на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов