Бұланды аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6С-17/1 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 6С-28/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 қыркүйекте № 6785 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6С-17/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6322 болып тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1) кірістер – 4502654,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 629961,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19105,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 77453,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3776135,5 мың теңге;
2) шығындар – 4520592,3 мың теңге;";
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте 1016365,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның iшiнде:
1) облыстық бюджеттен дамытуға 278024,3 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер, соның ішінде:
78024,3 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
200000,0 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
2) республикалық бюджеттен 230970,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
15021,0 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде: 10211,0 мың теңге ішінара еңбек ақыны субсидиялауға және жастар практикасына, 4810,0 мың теңге жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру;
275,0 мың теңге мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
1709,0 мың теңге үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін;
6380,0 мың теңге мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге;

О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 6С-17/1 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11 сентября 2018 года № 6С-28/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 19 сентября 2018 года № 6785
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2018-2020 годы" от 22 декабря 2017 года № 6С-17/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6322, опубликовано 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
подпункты 1), 2) пункта 1 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 4502654,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 629961,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 19105,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 77453,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3776135,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4520592,3 тысячи тенге;";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые трансферты в сумме 1016365,5 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 278024,3 тысячи тенге, в том числе:
78024,3 тысячи тенге на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
200000,0 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
2) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 230970,2 тысячи тенге, в том числе:
15021,0 тысяча тенге на развитие рынка труда, в том числе: 10211,0 тысяч тенге на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику, 4810,0 тысяч тенге на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей;
275,0 тысяч тенге на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
1709,0 тысяч тенге на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
6380,0 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;

509,0 мың теңге ымдау тілі мамандарының қызметін көрсетуге;
572,0 мың теңге техникалық көмекші құралдарының (компенсаторлық) тізімін кеңейтуге;
9027,2 мың теңге халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
15001,0 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
8540,0 мың теңге тілдік курстарынан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
20214,0 мың теңге негізгі қызметкердің оқуға кеткен мерзіміне ауыстырған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
60,0 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және нұсқауларды орнатуға;
20532,0 мың теңге Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
133130,0 мың теңге жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге;
3) облыстық бюджеттен 507371,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
14281,0 мың теңге білім беру объектілеріне мектеп автобустарын сатып алуға;
43000,0 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге;
33679,0 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
2400,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге;
10459,0 мың теңге қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға;
368159,8 мың теңге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
1200,0 мың теңге мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
6128,7 мың теңге аудандық және қалалық мектептерді Wi-Fi желілерімен жабдықтауға;
6407,5 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде: 2800,0 мың теңге жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері арқылы жұмысқа орналасуға және 3607,5 мың теңге жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға грант;
1656,0 мың теңге "Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге;
20000,0 мың теңге сумен жабдықтау және су бұруын жөндеуге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс 28 – сессияның
төрайымы
О.Нагайко
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ш.Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданының
әкімі
Ж.Нұркенов
11 қыркүйек 2018 жыл
Бұланды аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 11 қыркүйектегі

509,0 тысяч тенге на оказание услуг специалиста жестового языка;
572,0 тысячи тенге на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
9027,2 тысячи тенге на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
15001,0 тысяча тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
8540,0 тысяч тенге на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
20214,0 тысяч тенге на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
60,0 тысяч тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
20532,0 тысячи тенге на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
133130,0 тысяч тенге на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
3) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 507371,0 тысяча тенге, в том числе:
14281,0 тысяча тенге на приобретение школьных автобусов для объектов образования;
43000,0 тысячи тенге на ремонт автомобильных дорог;
33679,0 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2400,0 тысяч тенге на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой;
10459,0 тысяч тенге на реализацию краткосрочного профессионального обучения;
368159,8 тысяч тенге на развитие жилищно-коммунального хозяйства;
1200,0 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников для школ;
6128,7 тысяч тенге на оснащение Wi-Fi сетями районные и городские школы;
6407,5 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе: 2800,0 тысяч тенге на трудоустройство через частные агентства занятости и 3607,5 тысяч тенге на гранты на реализацию новых бизнес-идей;
1656,0 тысяч тенге на внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних";
20000,0 тысяч тенге на ремонт системы водоснабжения и водоотведения";
приложение 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель 28 внеочередной
сессии
О.Нагайко
Секретарь районного
маслихата
Ш.Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Буландынского
района
Ж.Нуркенов
11 сентября 2018 года
Приложение 1
к решению Буландынского
районного маслихата
от 11 сентября 2018 года

92259,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27196,5
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25950,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
893,5
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
353,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
18682,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18682,2
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
10333,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту
10333,0
саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
02
Қорғаныс
4803,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4803,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4803,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1200,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1200,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1200,0
04
Бiлiм беру
3025709,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2825709,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13682,0
003
Жалпы білім беру
2209637,9
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
53738,0
006
Балаларға қосымша білім беру
73903,0
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Сома
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
114975,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
23327,0
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
23055,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

92259,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27196,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
25950,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
893,5
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
353,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
18682,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
18682,2
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
10333,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
10333,0
02
Оборона
4803,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4803,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4803,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1200,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1200,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1200,0
04
Образование
3025709,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
2825709,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13682,0
003
Общеобразовательное обучение
2209637,9
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
53738,0
006
Дополнительное образование для детей
73903,0
Функциональная группа
Сумма
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
114975,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
23327,0
018
Организация профессионального обучения
23055,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей