2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 6С-33/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 қаңтарда № 7014 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 9 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6290268,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 833250,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10906,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 74355,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5371756,9 мың теңге;
2) шығындар – 6373420,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3376,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 9855,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттерді өтеу – 6478,6 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 86529,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 86529,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9855,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6478,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 83152,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 11.12.2019 № 6С-47/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісі келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 18.07.2019 № 6С-43/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді- Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 12.11.2019 № 6С-46/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 21 декабря 2018 года № 6С-33/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 января 2019 года № 7014.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6290268,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 833250,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10906,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 74355,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5371756,9 тысяч тенге;
2) затраты – 6373420,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3376,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 9855,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6478,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -86529,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86529,0 тысяч тенге:
поступления займов – 9855,5 тысяч тенге;
погашение займов – 6478,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 83152,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2019 № 6С-47/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления;
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 18.07.2019 № 6С-43/1 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменением, внесенным решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2019 № 6С-46/1 (вводится в действие с 01.01.2019).

3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін 2775576,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылсын.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Макинск қаласының бюджетінен 15251,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық бюджеттеріне аудандық бюджеттен берiлетiн 23061,0 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемi көзделгені ескерілсін, соның iшiнде:
Вознесенка ауылдық округі 13342,0 мың теңге;
Қараөзек ауылдық округі 9719,0 мың теңге.
5-1. 8 қосымшаға сәйкес аудандық бюджетінің шығындарында 2019 жылға арналған Макинск қаласының, Бұланды ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 20.02.2019 № 6С-36/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 03.05.2019 № 6С-40/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-2. 9 қосымшамен сәйкес аудандық бюджетінің шығындарында 2019 жылға арналған Макинск қаласының, Бұланды ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-2-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 03.05.2019 № 6С-40/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-3. 10 қосымшаға сәйкес аудандық бюджетінің шығындарында 2019 жылға арналған Макинск қаласының, Бұланды ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-3-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 18.07.2019 № 6С-43/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2019 жылға аудандық бюджетте 10000,0 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органның резерві қарастырылсын.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органға аудандық бюджеттен берiлетiн 10500,0 мың теңге сомасындағы трансферттер көлемi көзделгені ескерілсін, соның iшiнде:
Айнакөл ауылдық округі
92,2 мың теңге;
Амангелді ауылдық округі
1000,0 мың теңге;
Алтынды ауылдық округі

3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в сумме 2775576,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Макинска в сумме 15251,0 тысяча тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета сельским бюджетам в сумме 23061,0 тысяча тенге, в том числе:
Вознесенскому сельскому округу 13342,0 тысячи тенге;
Караозекскому сельскому округу 9719,0 тысяч тенге.
5-1. Учесть, что в затратах районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам города Макинск, сельских округов Буландынского района на 2019 год, выделенных из районного бюджета согласно приложению 8.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 20.02.2019 № 6С-36/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 03.05.2019 № 6С-40/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
5-2. Учесть, что в затратах районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам города Макинск, сельских округов Буландынского района на 2019 год, выделенных из областного бюджета согласно приложению 9.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 03.05.2019 № 6С-40/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
5-3. Учесть, что в затратах районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам города Макинск, сельских округов Буландынского района на 2019 год, выделенных из республиканского бюджета согласно приложению 10.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-3 в соответствии с решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 18.07.2019 № 6С-43/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 10000,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета органам местного самоуправления в сумме 10500,0 тысяч тенге, в том числе:
Айнакольскому сельскому округу
92,2 тысячи тенге;
Амангельдинскому сельскому округу
1000,0 тысяч тенге;
Алтындынскому сельскому округу

850,0 мың теңге;
Ерголка ауылдық округі
1549,6 мың теңге;
Журавлевка ауылдық округі
2200,0 мың теңге;
Капитоновка ауылдық округі
1478,1 мың теңге;
Карамышевка ауылдық округі
1200,0 мың теңге;
Никольск ауылдық округі
1090,0 мың теңге;
Новобратск ауылдық округі
1040,1 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 12.11.2019 № 6С-46/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2019 жылға аудандық бюджетте 2580929,9 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен 787518,0 мың теңге сомасында дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
229861,0 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
557657,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға, оның iшiнде: 266372,0 мың теңге халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй салуға; 291285,0 мың теңге аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін тұрғын үй салуға;
2) облыстық бюджеттен 561441,3 мың теңге сомасында дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
66202,1 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
193721,1 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
204595,8 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
57450,0 мың теңге спорт объектілерін дамытуға;
39472,3 мың теңге жылумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
3) республикалық бюджеттен 965033,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
48932,4 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
41357,4 мың теңге Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен: 15490,8 мың теңге ішінара еңбек ақыны субсидиялауға және жастар практикасына; 2131,6 мың теңге Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге, 23735,0 мың теңге NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар;
7575,0 мың теңге Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен: жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар;

850,0 тысяч тенге;
Ергольскому сельскому округу
1549,6 тысяч тенге;
Журавлевскому сельскому округу
2200,0 тысяч тенге;
Капитоновскому сельскому округу
1478,1 тысяч тенге;
Карамышевскому сельскому округу
1200,0 тысяч тенге;
Никольскому сельскому округу
1090,0 тысяч тенге;
Новобратскому сельскому округу
1040,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2019 № 6С-46/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год целевые трансферты в сумме 2580929,9 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие, выделенные из республиканского бюджета в сумме 787518,0 тысяч тенге, в том числе:
229861,0 тысяча тенге на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
557657,0 тысяч тенге на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе: 266372,0 тысячи тенге на строительство жилья для социально уязвимых слоев населения; 291285,0 тысяч тенге на строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей;
2) целевые трансферты на развитие, выделенные из областного бюджета в сумме 561441,3 тысяча тенге, в том числе:
66202,1 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
193721,1 тысяча тенге на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
204595,8 тысяч тенге на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
57450,0 тысяч тенге на развитие объектов спорта;
39472,3 тысячи тенге на развитие системы теплоснабжения;
3) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 965033,1 тысяч тенге, в том числе:
48932,4 тысячи тенге на развитие рынка труда, в том числе:
за счет республиканского бюджета 41357,4 тысяч тенге: 15490,8 тысяч тенге на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику; 2131,6 тысяча тенге на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении, 23735,0 тысяч тенге на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды;
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан 7575,0 тысяч тенге на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам;

5602,0 мың теңге үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін;
6173,0 мың теңге мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге;
401,0 мың теңге ымдау тілі мамандарының қызметін көрсетуге;
2895,0 мың теңге техникалық көмекші құралдарының (компенсаторлық) тізімін кеңейтуге;
9928,0 мың теңге халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
158517,0 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге, соның ішінде: 144602,0 мың теңге республикалық бюджеттің қаражаты есебінен; 13915,0 мың теңге Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен;
211944,4 мың теңге бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
70,0 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
32030,0 мың теңге төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге;
453703,3 мың теңге мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жекелеген жалақысын көтеруге;
20463,0 мың теңге мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалакысын көтеруге;
14374,0 мың теңге аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
4) облыстық бюджеттен 266937,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
6236,0 мың тенге мектептерде IТ-сыныптарын ашуға;
50000,0 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге;
38556,0 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
1713,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге;
17821,0 мың теңге қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға;
2462,0 мың теңге қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге;
2525,0 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде: 2525,0 мың теңге NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар;
3939,0 мың теңге Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылуының 30-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге;

5602,0 тысячи тенге на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
6173,0 тысячи тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
401,0 тысяча тенге на оказание услуг специалиста жестового языка;
2895,0 тысяч тенге на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
9928,0 тысяч тенге на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
158517,0 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе: 144602,0 тысячи тенге за счет республиканского бюджета; 13915,0 тысяч тенге за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
211944,4 тысячи тенге на увеличение оплаты труда учителей и педагогов- психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
70,0 тысяч тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
32030,0 тысяч тенге на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;
453703,3 тысячи тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
20463,0 тысячи тенге на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
14374,0 тысяч тенге на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей;
4) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 266937,5 тысяч тенге, в том числе:
6236,0 тысяч тенге на открытие IT-классов в школах;
50000,0 тысяч тенге на ремонт автомобильных дорог;
38556,0 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
1713,0 тысяч тенге на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой;
17821,0 тысяча тенге на реализацию краткосрочного профессионального обучения;
2462,0 тысячи тенге на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
2525,0 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе: 2525,0 тысяч тенге на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды;
3939,0 тысяч тенге на выплату единовременной материальной помощи к 30-летию вывода Советских войск из Афганистана;

2500,0 мың теңге бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңнын енгізуге;
11561,9 мың теңге аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге;
19220,5 мың теңге аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге;
2711,4 мың теңге мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізу (оның ішінде 5-7 сыныптарға өлкетану хрестоматиялар сатып алуға);
1996,0 мың теңге "Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге;
640,0 мың теңге көпбалалы аналарға және көпбалалы отбасылардын балаларына жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге;
55055,7 мың теңге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
50000,0 тысяч теңге тұрғын үйлерін төлеп немесе сатып алуға.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 11.12.2019 № 6С-47/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге аудандық бюджеттен облыстық бюджетке қаражаттарды қайтару көзделгені ескерілсін.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің түсіміне облыстық бюджеттен 9855,5 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 11.12.2019 № 6С-47/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 4390,7 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу және 2087,9 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді алдын ала төлеуге көзделгені ескерiлсiн.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 12.11.2019 № 6С-46/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтiк ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтiк ставкалар, облыстық мәслихатпен келiсiлген тiзбеге сәйкес белгiленсiн.
13. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2019-2021 жылдарға арналған қала, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің аудандық бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

2500,0 тысяч тенге на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета;
11561,9 тысяча тенге на обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей;
19220,5 тысяч тенге на обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей;
2711,4 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников для школ (в том числе на приобретение хрестоматий по краеведению для 5-7 классов);
1996,0 тысяч тенге на внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних;
640,0 тысяч тенге на обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей;
55055,7 тысяч тенге на развитие жилищно-коммунального хозяйства;
50000,0 тысяч тенге на приобретение или выкуп жилья.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2019 № 6С-47/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть, что в районном бюджете предусмотрен возврат средств в областной бюджет на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства.
10. Учесть, в составе поступлений районного бюджета на 2019 год бюджетные кредиты из областного бюджета в сумме 9855,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11.12.2019 № 6С-47/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам в сумме 4390,7 тысяч тенге и досрочное погашение бюджетных кредитов в сумме 2087,9 тысяч тенге в областной бюджет.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2019 № 6С-46/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Предусмотреть специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с областным маслихатом.
13. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
14. Утвердить перечень бюджетных программ района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2019-2021 годы, согласно приложениям 5, 6, 7 соответственно.

109404,4
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
104278,9
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5125,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31368,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27896,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
972,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1600,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
900,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
25513,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14513,1
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11000,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
9271,9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9271,9
02
Қорғаныс
4712,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4712,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4461,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
251,6
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1000,0
04
Бiлiм беру
3525515,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3459313,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11991,0
003
Жалпы білім беру
2737382,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
59339,4
006
Балаларға қосымша білім беру
83501,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
136430,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

109404,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
104278,9
022
Капитальные расходы государственного органа
5125,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31368,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27896,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
972,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1600,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
900,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
25513,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
14513,1
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
11000,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
9271,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
9271,9
02
Оборона
4712,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4712,6
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4461,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
251,6
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1000,0
04
Образование
3525515,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
3459313,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11991,0
003
Общеобразовательное обучение
2737382,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
59339,4
006
Дополнительное образование для детей
83501,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
136430,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

91811,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5415,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5415,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
19442,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19442,4
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11054,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9954,8
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1100,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
55899,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13507,4
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
603,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1520,2
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
38556,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1713,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20646,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11941,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11941,4
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
8704,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8704,6
12
Көлiк және коммуникация
78743,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
375,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, селоларда, селолық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
375,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
78368,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
66110,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
12258,0
13
Басқалар
31329,7
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
16600,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

91811,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5415,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5415,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
19442,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
19442,4
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11054,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9954,8
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1100,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
55899,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
13507,4
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
603,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1520,2
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
38556,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1713,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20646,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
11941,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
11941,4
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8704,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
8704,6
12
Транспорт и коммуникации
78743,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
375,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
375,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
78368,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
66110,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
12258,0
13
Прочие
31329,7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
16600,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года

27655,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
957,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
378,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11765,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11765,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
10089,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10089,0
02
Қорғаныс
4248,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4248,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4248,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1000,0
04
Бiлiм беру
2864369,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2864369,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14075,0
003
Жалпы білім беру
2263478,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
51338,0
006
Балаларға қосымша білім беру
69475,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
117931,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
25149,0
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
23976,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
379,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
298568,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
128340,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4910,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
4910,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

27655,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
957,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
378,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
11765,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
11765,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
10089,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
10089,0
02
Оборона
4248,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4248,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4248,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно -исполнительная деятельность
1000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1000,0
04
Образование
2864369,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2864369,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14075,0
003
Общеобразовательное обучение
2263478,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
51338,0
006
Дополнительное образование для детей
69475,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
117931,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
25149,0
018
Организация профессионального обучения
23976,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
379,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
298568,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
128340,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4910,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4910,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

117775,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28056,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
17828,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10000,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27735,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
614,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
460,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
15540,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
14892,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2350,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6538,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6538,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
207251,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
159433,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7497,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
96925,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
46501,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
8510,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
30522,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8413,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8190,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
13919,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
17296,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6013,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4000,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7283,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

117775,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28056,0
002
Программа занятости
17828,0
005
Государственная адресная социальная помощь
10000,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27735,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
614,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
460,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15540,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
14892,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2350,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
6538,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6538,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
207251,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
159433,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7497,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
96925,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
46501,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
8510,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
30522,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8413,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8190,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13919,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
17296,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6013,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4000,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7283,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

12014,0
14417,0
13583,0
14708,0
13040,0
12623,0
Бұланды аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 6С-33/1 шешіміне
8 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтардың бюджеттерiне нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 8-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 20.02.2019 № 6С-36/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 12.11.2019 № 6С-46/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың тенге
Барлығы
11000,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
оның ішінде:
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
11000,0
Бұланды аудандық мәслихатының
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 6С-33/1 шешіміне
9 қосымша
2019 жылға арналған Макинск қаласының, Бұланды ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 9-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 03.05.2019 № 6С-40/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың тенге
Барлығы
900,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
оның ішінде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
900,0
Бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңнын енгізуге
900,0
Бұланды аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 6С-33/1 шешіміне
10 қосымша
2019 жылға арналған Макинск қаласының, Бұланды ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерiне республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер

12014,0
14417,0
13583,0
14708,0
13040,0
12623,0
Приложение 8
к решению Буландынского
районного маслихата
от 21 декабря 2018 года
№ 6С-33/1
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам города районного значения, сельских округов на 2019 год
Сноска. Решение дополнено приложением 8 в соответствии с решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 20.02.2019 № 6С-36/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2019 № 6С-46/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
11000,0
Целевые текущие трансферты
в том числе
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
на благоустройство и озеленение населенных пунктов
11000,0
Приложение 9 к решению
Буландынского районного
маслихата от 21 декабря
2018 года № 6С-33/1
Целевые трансферты из областного бюджета бюджетам города Макинск, сельских округов Буландынского района на 2019 год
Сноска. Решение дополнено приложением 9 в соответствии с решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 03.05.2019 № 6С-40/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего
900,0
Целевые текущие трансферты
в том числе
Отдел экономики и финансов района
900,0
на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
900,0
Приложение 10 к решению
Буландынского районного
маслихата от 21 декабря
2018 года № 6С-33/1
Целевые трансферты из республиканского бюджета бюджетам города Макинск, сельских округов Буландынского района на 2019 год

2367,5
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалакысын көтеруге
2362,2

2367,5
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2362,2