2019-2021 жылдарға арналған Макинск қаласының, Бұланды ауданының ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 6С-34/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 16 қаңтарда № 7051 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Макинск қаласының бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 111487,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 97040,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37,9 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 14409,3 мың теңге;
2) шығындар – 112794,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1306,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1306,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1306,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 22.08.2019 № 6С-44/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 12.11.2019 № 6С-46/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.12.2019 № 6С-48/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019-2021 жылдарға арналған Вознесенка ауылдық округінің бюджет тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17026,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2266,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27,8 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 14732,5 мың теңге;
2) шығындар – 18471,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1445,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1445,2 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1445,2 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 22.08.2019 № 6С-44/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 12.11.2019 № 6С-46/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.12.2019 № 6С-48/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

О бюджетах города Макинск, сельских округов Буландынского района на 2019-2021 годы
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2018 года № 6С-34/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 16 января 2019 года № 7051.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Макинск на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 111487,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 97040,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14409,3 тысяч тенге;
2) затраты – 112794,0 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
4) дефицит (профицит) бюджета – - 1306,7 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1306,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1306,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 22.08.2019 № 6С-44/1 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решениями Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2019 № 6С-46/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.12.2019 № 6С-48/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Вознесенского сельского округа на 2019-2021 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 17026,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2266,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14732,5 тысячи тенге;
2) затраты – 18471,7 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
4) дефицит (профицит) бюджета – - 1445,2 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1445,2 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1445,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 22.08.2019 № 6С-44/1 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменением, внесенными решениями Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2019 № 6С-46/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.12.2019 № 6С-48/1 (вводится в действие с 01.01.2019).

3. 2019-2021 жылдарға арналған Қараөзек ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12670,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2122,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10548,9 мың теңге;
2) шығындар – 12670,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 22.08.2019 № 6С-44/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.12.2019 № 6С-48/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2019 жылға арналған Макинск қаласының бюджетінен аудандық бюджетке 15251,0 мың теңге бюджеттік алып қоюлар ескерілсін.
5. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен 23061,0 мың теңге сомасында бюджеттік субвенция ескерілсін, соның ішінде:
Вознесенка ауылдық округі 13342,0 мың теңге;
Қараөзек ауылдық округі 9719,0 мың теңге.
5-1. 2019 жылға Макинск қаласының бюджетінде 14409,3 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен 3109,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
1896,3 мың теңге азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
1213,0 мың теңге мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
2) облыстық бюджеттен 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
300,0 мың теңге бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге;
3) аудандық бюджеттен 11000,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
6000,0 мың теңге "Жеңіс" саябағын жайластыруға;
5000,0 мың теңге кәріз су ағызарды және көпірлерді жөндеуге, қалпына келтіруге.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 22.08.2019 № 6С-44/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 19.12.2019 № 6С-48/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-2. 2019 жылға Вознесенка ауылдық округінің бюджетінде 1390,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен 1090,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:

3. Утвердить бюджет Караозекского сельского округа на 2019-2021 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 12670,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2122,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 10548,9 тысяч тенге;
2) затраты – 12670,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - с изменениями, внесенными решениями Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 22.08.2019 № 6С-44/1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.12.2019 № 6С-48/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Учесть в бюджете города Макинск на 2019 год бюджетные изъятия в районный бюджет в сумме 15251,0 тысяча тенге.
5. Учесть в бюджетах сельских округов бюджетную субвенцию на 2019 год, передаваемую из районного бюджета в сумме 23061,0 тысяча тенге, в том числе:
Вознесенскому сельскому округу 13342,0 тысячи тенге;
Караозекскому сельскому округу 9719,0 тысяч тенге.
5-1. Предусмотреть в бюджете города Макинск на 2019 год целевые трансферты в сумме 14409,3 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты, выделенные из республиканского бюджета в сумме 3109,3 тысяч тенге, в том числе:
1896,3 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
1213,0 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
2) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 300,0 тысяч тенге, в том числе:
300,0 тысяч тенге на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета;
3) целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 11000,0 тысяч тенге, в том числе:
6000,0 тысяч тенге на обустройство парка "Победы";
5000,0 тысяч тенге на восстановление, ремонт ливневых канализаций и мостов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 22.08.2019 № 6С-44/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 19.12.2019 № 6С-48/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
5-2. Предусмотреть в бюджете Вознесенского сельского округа на 2019 год целевые трансферты в сумме 1390,5 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты, выделенные из республиканского бюджета в сумме 1090,5 тысяч тенге, в том числе:

360,3 мың теңге азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
730,2 мың теңге мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
2) облыстық бюджеттен 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
300,0 мың теңге бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге.
Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 22.08.2019 № 6С-44/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 19.12.2019 № 6С-48/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-3. 2019 жылға Қараөзек ауылдық округінің бюджетінде 829,9 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен 529,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
110,9 мың теңге азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
419,0 мың теңге мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
2) облыстық бюджеттен 300,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
300,0 мың теңге бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге.
Ескерту. Шешім 5-3-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 22.08.2019 № 6С-44/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 19.12.2019 № 6С-48/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтiк ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтiк ставкалар, облыстық мәслихатпен келiсiлген тiзбеге сәйкес белгiленсiн.
7. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшiне енедi және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Кезектен тыс 34
сессияның төрайымы
Қ.Ташімова
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ш.Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданының
әкімі
Ж.Нұркенов
25 желтоқсан 2018 жыл
Бұланды аудандық мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 6С-34/1 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған Макинск қаласының бюджеті

360,3 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
730,2 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
2) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 300,0 тысяч тенге, в том числе:
300,0 тысяч тенге на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 22.08.2019 № 6С-44/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 19.12.2019 № 6С-48/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
5-3. Предусмотреть в бюджете Караозекского сельского округа на 2019 год целевые трансферты в сумме 829,9 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты, выделенные из республиканского бюджета в сумме 529,9 тысяч тенге, в том числе:
110,9 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
419,0 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
2) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 300,0 тысяч тенге, в том числе:
300,0 тысяч тенге на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-3 в соответствии с решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 22.08.2019 № 6С-44/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 19.12.2019 № 6С-48/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Установить специалистам социального обеспечения, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с областным маслихатом.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель 34
внеочередной сессии
К.Ташимова
Секретарь районного
маслихата
Ш.Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Буландынского
района
Ж.Нуркенов
25 декабря 2018 года
Приложение 1 к решению
Буландынского районного
маслихата от 25 декабря
2018 года № 6С-34/1
Бюджет города Макинск на 2019 год