Ерейментау ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 12 қаңтардағы № 6С-19/2-18 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 30 қаңтарда № 6371 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 10 шілдедегі № 6С-27/2-18 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 10.07.2018 № 6С-27/2-18 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Ерейментау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы
Е.Имашев
Ерейментау аудандық
мәслихатының хатшысы
Қ.Махметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ерейментау ауданының
әкімі
Е.Нұғыманов
12 қаңтар 2018 жыл
Ерейментау аудандық
мәслихаттың
2018 жылғы 12 қаңтарындағы
№ 6С-19/2-18 шешімімен
бекітілді
Ерейментау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары
1. Құқық белгілейтін құжаттардың негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың бөлінісінде Ерейментау ауданының аумағында жайылымдардың орналасқан сызбасы (картасы) Ерейментау ауданы бойынша (Ерейментау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша).
2. Жайылым айналымдарының қолайлы схемасы (Ерейментау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша).
3. Жайылым алаңдарының сыртқы және ішкі шекаралары белгіленген карта, оның ішінде маусымдық жайылым инфрақұрылым объектілері (Ерейментау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша).

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2018 - 2019 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 12 января 2018 года № 6С-19/2-18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 января 2018 года № 6371. Утратило силу решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 10 июля 2018 года № 6С-27/2-18
Сноска. Утратило силу решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 10.07.2018 № 6С-27/2-18 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Ерейментауского районного
маслихата
Е.Имашев
Секретарь Ерейментауского
районного маслихата
К.Махметов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Ерейментауского
района
Е.Нугманов
12 января 2018 года
Утвержден
решением Ерейментауского
районного маслихата
от 12 января 2018 года
№ 6С-19/2-18
План по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2018-2019 годы
1. Схема (карта) расположения пастбищ на территории Ерейментаускому района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2018-2019 годы).
2. Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2018-2019 годы).
3. Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2018-2019 годы).

4. Жайылым пайдаланушылардың су көздерінеқол жетімділік сызбасы (көлдер, өзендер, қазулар, суармалы немесе суландыру арналары, құбырлы немесе шахтылы құдықтарға), су тұтыну нормасына сәйкес құрастырылған (Ерейментау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша).
5. Жайылымдары жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылық мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу сызбасы және оны ұсынылатын жайылымдарға жылжыту (Ерейментау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша).

4. Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2018-2019 годы).
5. Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2018-2019 годы).

6. Ауылда, селолық округте орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың жайлауда ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының орналастыру сызбасы (Ерейментау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша).
7. Ауыл шаруашылығы жануарларын бағу және жүріп-тұру маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымды пайдалану бойынша күнтізбелік кесте (Ерейментау ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7-қосымша).
Ерейментау ауданы бойынша

6. Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2018-2019 годы).
7. Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Ерейментаускому району на 2018-2019 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Ерейментаускому району на

606.
Ортақ үлестік жер пайдаланушылар (4 азамат Абдрахманова Сабира Анесовна және басқалары)
607.
Ортақ үлестік жер пайдаланушылар (8 азамат Сман Дина және басқалары)
608.
Ортақ үлестік жер пайдаланушылар (5 азамат Рашиденов Каримжан Кокенович және басқалары)
609.
Ортақ үлестік жер пайдаланушылар (6 азамат Темиргалиев Бегзан Утепович және басқалары)
610.
Ортақ үлестік жер пайдаланушылар (3 азамат Атыгаев Секен Атыгайұлы және басқалары)
611.
Аубакиров Даурен Аманбаевич, Аубакирова Жаныл

606.
Общее долевое землепользование (4 граждан Абдрахманова Сабира Анесовна и другие)
607.
Общее долевое землепользование (8 граждан Сман Дина, и другие)
608.
Общее долевое землепользование (5 граждан Рашиденов Каримжан Кокенович и другие)
609.
Общее долевое землепользование (6 граждан Темиргалиев Бегзан Утепович и другие)
610.
Общее долевое землепользование (3 граждан Атыгаев Секен Атыгайұлы и другие)
611.
Аубакиров Даурен Аманбаевич, Аубакирова Жаныл

612.
Салкаев Нуртас Темиртасович
613.
Жумашев Бекболат Тулеуович
614.
Атыгаев Секен Атыгайұлы
615.
Каппасов Кайрат Зупарович
616.
"№18 Кәсіптік лицей" мелекеттік мекемесі
Ерейментау ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемасы
Ерейментау ауданына қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
Көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
Күзгі маусым 3
Демалатын қаша
2019
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы маусым 1
Жазғы маусым 2
Күзгі маусым 3
Ескерту: 1, 2, 3, 4 – бір жылда қашаларды пайдалану кезектілігі.
Ерейментау ауданының маусымды жайылым жерлерінің алқабы 1412836,25 гектар, соның ішінде ауыл шаруашылық мақсатындағы жерлерде 944 799,34 гектарды, елді мекендер жерлерінде 228 400, 48, өнеркәсіп, қорғаныс, байланыс және өзге де ауыл шаруашылық емес мақсатындағы желерде 6642,26 гектарды, аса қорғалатын табиғи аумақтарда 50 726,0 гектарды, орман қоры жерлерінде 3890,0 гектарды, су қоры жерлерінде 2654 гектарды, жалпы қор 175 714, 17 гектарды құрайды.
Ерейментау ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3-қосымша
Жайылым алаңдарының сыртқы және ішкі шекаралары белгіленген карта, оның ішінде маусымдық жайылым инфрақұрылым объектілері
Ерейментау ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жетімділік сызбасы (көлдер, өзендер, қазулар, суармалы немесе суландыру арналары, құбырлы немесе шахтылы құдықтарға), су тұтыну нормасына сәйкес құрастырылған
Бір ауыл шаруашылық жануарларына орташа тәуліктік суды тұтыну нормасы Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы Министрінің - Қазақстан Республикасы Премьер-министрі орынбасарының 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес айқындалады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген).
Аудан аумағында суару және суландыру каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу сызбасы
Ерейментау ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5-қосымша
Жайылымдары жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылық мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу сызбасы және оны ұсынылатын жайылымдарға жылжыту
Ерейментау ауданы бойынша
2018 – 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Ауылда, ауылдық округте орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың жайлауда ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының орналастыру сызбасы
Ерейментау ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын бағу және жүріп-тұру маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымды пайдалану бойынша күнтізбелік кесте
Ауылдық округтердің атауы
2018 жылы қашалардың саны
2019 жылы қашалардың саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Ақсуат ауылы
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
2
Ақмырза ауылдық округі
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
3
Бестоғай ауылдық округі
Көктемгі-жазғы маусым
Демалатын қаша
Жаз­ғы мау­сым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
4
Бозтал ауылы
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы маусым
Жаз­ғы мау­сым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Демалатын қаша
Жаз­ғы мау­сым
Жазғы-күзгі маусым
5
Еркіншілік ауылдық округі
Көктемгі-жазғы маусым
Жаз­ғы мау­сым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
6
Олжабай батыр атындағы ауылдық окру­гі
Көктемгі-жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
7
Қойтас ауылдық округі
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
8
Күншалған ауылдық округі
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы маусым
Жаз­ғы мау­сым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
9
Новомарковка ауылы
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
10
Сілеті ауылы
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
11
Тайбай ауылдық округі
Көктемгі-жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
12
Торғай ауылдық округі
Демалатын қаша
Көк­тем­гі- жаз­ғы мау­сым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
13
Өленті ауылдық округі
Көктемгі-жазғы маусым
Жаз­ғы мау­сым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
14
Ерейментау қаласы
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша

612.
Салкаев Нуртас Темиртасович
613.
Жумашев Бекболат Тулеуович
614.
Атыгаев Секен Атыгайұлы
615.
Каппасов Кайрат Зупарович
616.
Государственное учреждение "Профессиональный лицей №18"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Ерейментаускому району на
2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов для Ерейментауского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2019
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Площади сезонных пастбищ по Ерейментаускому району составляет 1 412 836,25 гектар, в том числе на землях сельскохозяйственного назначения 944 799,34 гектар, на землях населенных пунктов 228 400,48 гектар, на землях промышленности, обороны, связи и иного несельскохозяйственного назначения 6642,26 гектар, земли особоохраняемых природных территорий 50 736,0 гектар, на землях лесного фонда 3890,0 гектар, на землях водного фонда 2654 гектар, на землях запаса 175 714,17 гектар.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Ерейментаускому району на
2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Ерейментаускому району на
2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Ерейментаускому району на
2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Ерейментаускому району на
2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Ерейментаускому району на
2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел и сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Село Аксуат
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
2
Акмырзынский сельский округ
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осен­ний се­зон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
3
Бестогайский сельский округ
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Лет­ний се­зон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
4
Село Бозтал
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Лет­ний се­зон
Летне-осенний сезон
5
Еркиншиликский сельский округ
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
6
Сельский округ имени Олжабай батыра
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осен­ний се­зон
Весенне-летний сезон
Лет­ний се­зон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
7
Койтасский сельский округ
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осен­ний се­зон
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
8
Куншалганский сельский округ
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осен­ний се­зон
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
9
Село Новомарковка
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
10
Село Селетинское
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
11
Тайбайский сельский округ
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
12
Тургайский сельский округ
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осен­ний се­зон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
13
Улентинский сельский округ
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осен­ний се­зон
14
Город Ерейментау
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осен­ний се­зон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон